Reklama

úterý 2. července 2019

V Rusku oznámili výrobu strašidelných systémů S-500!

Ruský protiraketový systém S-500
-kou-
2.7.2019 RIA.ru a PrvníZprávy
Jestliže západním vojenským analytikům dělá vrásky ruský raketový systém S-400, nyní dojde na ještě nepřijemnější skutečnost - a to v podobě S-500.V Rusku začala produkce nejnovějších protiraketových a protivzdušných systémů Prometheus S-500, sdělil generální ředitel „Rostechu“ Sergej Chemezov.

„Dnes už začínáme vyrábět S-500. Jedná se o modernější komplex (než S-400), o kterém bych nechtěl mluvit,“ řekl v televizi „Rusko 1", informovala RIA Novosti..

Šéf „Rostechu" dodal, že Rusko zatím tuto nejnovější zbraň nebude prodávat „za žádné peníze“. Dodal, že komplexy se budují především pro ruskou armádu. Podle něj bude možné diskutovat o jejich možném vývozu až poté, co jimy bude vybavena armáda.

NI: Ruský systém S-500 je schopný sestřelit i „neviditelná letadla“

Charakteristiky S-500

Protetadlový raketový systém Prometheus S-500 patří k nové generaci protiletadlových raketových systémů typu země-vzduch. Jedná se o univerzální komplex dálkových a výškových zachycení se zvýšeným potenciálem protiraketové obrany a je schopen zničit balistické rakety.

Budoucí systém je schopen zasáhnout nejen balistické, ale i aerodynamické cíle (letadla, vrtulníky, další vzdušné cíle), stejně jako řízené střely.

S-500 má poloměr zničující destrukce 600 kilometrů a do výšky 60 kilometrů (a tedy zasáhnout i cíle ve vesmíru) a bude schopen detekovat a současně zasáhnout až deset balistických nadzvukových cílů, které létají rychlostí až sedmi kilometrů za sekundu, a také má být schopen porazit bojové bloky hypersonických raket. Podle charakteristik bude S-500 výrazně převyšovat S-400 i jeho amerického rivala Patriot Advanced Capability-3.

Pro Spojené státy je navíc a zvláště zneklidňující otázka, zda pokročilejší systém ruské protivzdušné obrany nebude schopen odhalovat a ničit i "stealth" letouny - zde mluvíme o F-22, F-35 a B-2.

Šéf ministerstva průmyslu a obchodu Denis Manturov v dubnu prohlásil, že vývoj S-500 je ve finálních fázích, po kterých začne masová výroba. Později, v červnu, místopředseda vlády Jurij Borisov oznámil, že systém protivzdušné obrany S-500 se v nadcházejících letech objeví v armádě.


26 komentářů :

 1. Si vis pacem para bellum /Flavius Vegetius Renatus/
  Chceš-li mír, chystej se na válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin ještě vzpomenul jednu větu a to, že když nebudeš živit vlastní armádu, budeš živit armádu cizí. Jinak S 500 je jednoznačně obranná zbraň, která bude schopná v první fázi třetí světové války sestřelit americké satelity, které řídí veškeré útočné bombardéry a drony USA. Ostrý začátek třetí světové války začne ve vesmíru snahou oslepit navigační a pozorovatelské systému protivníka. Ostrý proto, protože hybridní třetí světová válka už probíhá a jenom díky Putinovi nepřešla do ostré, horké fáze. V každém případě tato zbraň přispěje k rovnováze sil, kterou svým neuváženým konáním narušil Gorbačov.

   Smazat
  2. Ad 8:46
   co je obranná a co útočná zbraň je často velmi diskutabilní; technicky sice ano, ale takticky a strategicky už ne, protože omezuje nejen soupeřův úder, ale popřípadě třeba i soupeřův protiúder.

   Smazat
  3. Vláďo,ale "preventivní útoky" provádí jenom jedna strana,ne?
   Irák,Lybie, Sýrie, Afghánistán byly "jen" preventivně přepadené státy.
   Takže není co řešit.NATO stále postupuje blíž a blíž k hranicím RF.
   PROČ ASI!?!?!?
   Helanov

   Smazat
  4. Ad Helanov 9:57
   samozřejmě. Já jsem ale psal o zbraních, ne o jejich uživatelích.
   Když bych psal o Rusku, v této chvíli spíš předpokládám, že na rozdíl od ostatních velmocí Rusko nemá vážné objektivní důvody k agresivnímu chování, s výjimkou toho, co perfektně vystihl Putin svým známým bonmotem, že ho „leningrandská ulice naučila, že je-li boj nevyhnutelný, udeř jako první“.

   Smazat
  5. Путин: "Если драка неизбежна, надо бить первым"

   A já jsem téhle Putinově tvrdě asertivní rétorice rád(!), protože jejich nepřátelé (a nelze je nazvat jinak) jsou nemilosrdní a každou slabost by rádi potrestali.

   Jenom silné Rusko může zabránit válce, která by střední Evropu nejspíš zničila.

   Smazat
  6. Kdo s kým a proč by ve střední Evropě bez toho tvého "silného Ruska" válčil? Jsi vůl.

   Smazat
  7. Ad Anonymní 10:28
   „Že jste šťastní neznamená, že je dokonalý den, ale že jste se jen nedívali na jeho nedokonalosti.“
   (Bob Marley, jamajský hudebník †1981)

   Smazat
  8. 10:28
   Ještě se zeptej fracku tatínka "...a ploč je měsíc kulatej?"
   ..ty zatoulané hovado bezprizorní, koktavé, hrbaté, kulhavé, poďobané, švidraté. :o)
   Sm*

   Smazat
  9. 10:28 je zjevně produktem současného školství, jelikož vůbec nepochopil text pisatele 10:24. Pro tohoto jednoduššího pisatele doplňuji: pisatel 10:24 nehovoří o tom, že by někdo chtěl ve střední Evropě válčit, ale o tom, že válka by střední Evropu smetla. Slabé Rusko by samozřejmě svět k válce přiblížilo.

   Smazat
  10. Také zastávám názor, že přežití střední Evropy je možné jen tehdy, bude-li Rusko dostatečně silné. V tom případě si na něj netroufne NATO a válka nám dlouho nehrozí. Pokud ale USA a jeho vazalové usoudí, že mohou Rusko ve válce porazit, válka bude a střed Evropy je tradičně obětován jako první.

   Smazat
 2. Tak to je správné nejlepší zbraně na obranu Ruska oni musí být stále napřed před agresory.

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyby měli S400 Syřané,tak by nemuselo zahynout tolik Syřanů vč.dětí v oblasti Damašku a Homsu.
  Agresor by měl po žížalkách.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 4. Já si myslím, že rozdělovat zbraně na útočné a obranné, je blbost. Zbraně jsou vždy vražedné. Každý posun v jejich efektivitě může vítat jen omezenec. Náklady na ně vynaložené by našly lepší uplatnění pro lidi, přírodu vlastně pro celou planetu. Když moje 500 (5stovka ccm motoru), dělá těžkou uhlíkovou stopu, jakou ji asi dělá tank, Steels nebo raketa ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Anonymní 11:22
   "Každý posun v jejich (zbraní) efektivitě může vítat jen omezenec."
   Vy se asi nepokládáte za omezence? Jak to chcete udělat, aby se všichni bez výjimky přidali k Vaší pacifistické víře? A kdyby se Vám to podařilo dokonce z 99,9%, co se pak asi stane?

   Anebo byste chtěl zařídit celosvětovou totalitu, aby nějací výjimeční měli monopol na uplatňování moci, jak zajistíte její spravedlnost při měnících se podmínkách, že tu moc nebudou zneužívat?
   Atd. atd.
   Ještě jednou, Vy se nepokládáte za totálně vymletého omezence?

   Smazat
  2. Děkuji za titul, ale třeba i pragmatici by si mohli spočítat, kolik peněz by zbylo na zdravotnictví, školství, kulturu, sporty, bydlení, jednoduše na kvalitu života, když by se nezbrojilo. Lidi se mohou přesvědčit zezdola, ne totáčovými příkazy "elity". Bude to ještě dlouho trvat, ale možné to je. Naději mi dává nápad "sdílení", nepotřebujeme vlastnit auto, ale občas ho použít. Časem zmizí požadavek hromadění majetku, jeden z faktorů pro násilí. Pak zůstane jen původní -boj o krásné ženy, ale i ten je řešitelný. Můžete mi nadávat do utopistů, ale jiných šancí moc nemáme.

   Smazat
  3. Pane 20:52, souhlasím s vaším sebehodnocením, opravdu jste utopista. Jak byste chtěl lidi přesvědčit, aby se dobrovolně vzdali hromadění majetku? Provedl byste všem lobotomii nebo byste ještě intenzívnější propagandou chtěl všechny přesvědčit, že komunismus je pro lidstvo ideální řešení? To by se vám nepovedlo, ani za předpokladu, že všichni lidé by byli na mentální úrovni pražských herců nebo studentů humanitních fakult UK.

   Smazat
  4. Pane 22:28, máte-li smysl pro hru, tak posbírejte doma všechny mobily, zapněte je a použijte, totéž doporučuji s přehrávači a jste-li movitější sedněte si najednou do všech svých aut a vyjeďte. Myslíte si, že vás váš majetek dělá šťastnější ? Jestli ne mám pravdu já, když ano, tak musíte přidat ve svém plahočení za majetkem, aby jste byl jednou šťastný. Nebudu vás strašit lupiči a šibaly, kteří na vás čihají a chtějí vás připravit o váš majetek a což teprve starost o nemovitosti, opravy jsou čím dál dražší, daně rostou, pojistky rostou a nájemníci vám nemovitost ničí. Přesto jste asi šťasten. Jestli ne tak pokračujte v hromadění.

   Smazat
 5. Americký četník by rád řídil celý svět/800 základen/.Je zde ale problém.„Amerika byla podkopána zrádci uvnitř a zrádci bez a věřím, že hnutí Trump je z velké části o„ Americe první “a obnovuje dobro Ameriky.„Čína kompletně porazila Spojené státy na celém světě tím, že utratila peníze za infrastrukturu místo válek. Asijské země jsou technokratické, pragmatické země, které rozhodují spíše na základě zkušeností a faktů než na západním systému, kde bankéři ovládají politiky jako loutky. “
  Hádej, kdo je v centru Trumpova převratu Cabal?
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3688316.html

  OdpovědětSmazat
 6. pre 8:46, zostreľovať satelity S-500 s výškovým dosahom 60km dokáže asi ťažko. Aj nízka obežná dráha sa počíta od výšky 150km, GPS a Glonass sú ešte podstatne vyššie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Závidím" vám tu jistotu, že věříte udávaným doletům raket S-500. Rakety Kalibr měly udán dolet 400 km, doletěly z Kaspického moře do Sýrie (cca 1800km),píše se až o cca 2500km...
   O doletu a možnostech rakety S-600, která je v současnosti v Rusku zcela určitě ve "vývoji", lze v jen spekulovat...

   Smazat
 7. Nevím co si mám o "zázračných" ruských systémech PVO myslet. Propagandisticky je to jednička, v raxi hromada šrotu.
  Syřanům dodal Rus moderní S 400. Zdálo se, že mají Židé na Syrském nebi utrum. Není to pravda. Nedávno Izraelské letectvo zaútočilo na Homs (předměstí Damašku), zabili 16 civilistů a odletěli. Syrská PVO i přes přítomnost PVO S 400 v Damašku nedokázála sestřelit jediný útočící postarší F 16. Prý sestřelili během útoku "množství raket"
  Je to jasný debakl syrské PVO v boji s bezohledným agresorem.Ruské systémy S 300 400 jsou skutečně jen hromady zastaralého šrotu. Pak není na místě se domnívat, že jejich následník S 500 na tom bude lépe

  Za druhé:
  Ale Proč?
  Důvody se naskýtají dva a ani jeden není povzbudivý.

  Za prvé: S 300 S400 jsou skutečně jen "hromady postsovětského šrotu", které si neporadí ani s F 16

  A nebo Za druhé: A to je horší varianta, Rusák nedovolí střílet na Židy ani když masakrují civilisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Za druhé" je správně... Na židy se střílet nesmí ani když mordujou Rusa, neb pevně drží za koule Putina a s nim i celé Rusko a nutí je dělat na jejich luxusní život a zajišťovat jim bezpečí před jejich vlastními euroAtlantickými souvěrci/sionisty...To je podstata celé té bídy tohoto veskrze zhovadilého světa. A ten boj vzájemně znesvářených skupin židovstva se odráží i na naší pol. scéně, kde tandem Babiš-Zeman straní té "rusko-Izraelské skupině židovstva a "Pražská kafilérní kavárna" té euroAtlanticko/sionistické....

   Smazat
  2. 10:54
   Na tom něco je. Jenom se občas objeví dezertér na druhou stranu. A tím je nyní , alespoň tady, Babiš. Zeman už mu jde po krku a nejen Zeman a chce pod ubohou záminkou zlikvidovat jeho vládu.

   Smazat
  3. Zeman zlikvidovat vládu Bakšiše nechce, neboť kdyby přišel k moci ten "demoblok", tak ho svrhnou, protože jim leží v báchoře...Právě když konečně naplno Babiš přiznal svojí přísahou u Zdi nářků s šábesdeklem na palici ke komu se přidal a proto ho hned k sobě pozval Trumpeta a proto taky, než se stačil z USA vrátit, mu přes Faltýnka "Pražská sionizující havlérka" zmáčkla koule a pohnala naň kámoše z Bruselu a soros-šturmabrajlungy AI, kterým on rozkopává ty imigrací pěstované multikuturní a eurochalífátské prašivky...a proto taky ta Letná. On se sice "správně" přidal k židům, ale k těm nesprávným, k těm samým, co je Zeman a Putin a né k těm sionistům z USA, pro které dělá Havlérka a Krvavá Madla & Comp....Bude to boj, lidi musí pochopit, že tu v té tahanici nejde o Zemana a Bakšiše, ale o samu existenci našeho státu a národa...

   Smazat
 8. Už to že v Rusku žije 36 národností a nejsou tam takové národnostní problémy jako všude na světě o něčem vypovídá. Kdo má pochybnosti ať se tam jede podívat a né cestovkou ale jen tak. Garantuji že nebudete mít žádné problémy. Samozřejmě není to pro VIP jak já říkám vipité mozky ta stejně nevnímají normální život kterému ani nerozumí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.