Reklama

středa 10. července 2019

Václav Klaus tnul do živého: Kritika multikulti je hrdelní zločin? Etnika mají svoje světy. Je tu něco, co se vzpouzí civilizaci. Problém není znásilnění - problém je o něm mluvit? Útok na svobodnou diskusi

Multikulti má být vrcholem humanizmu
Petr Hampl
10. 7. 2019  ProtiProud
Petr Hampl v ozvěnách hysterické reakce na nedávná slova našeho exprezidenta vyzývá k obraně svobody slova a svobodné diskuse na téma multikulturalismu.

 Exprezident Václav Klaus otevřel další místo bolavé pro většinu příslušníků mediální fronty. Jako obvykle, problém existoval již delší dobu, ale dařilo se vytlačit z veřejného prostoru všechny, kdo se o tom pokoušeli mluvit. Jenže bývalého prezidenta nelze umlčet tak snadno.


Chtěl jsem napsat, jak mne zlobí, že velké mezinárodní firmy, včetně provozovatele této lodi, provozují multikulturalismus v praxi – každý číšník a číšnice je z jiné země a jiného světadílu. Večer se mi zdálo, že dominují Filipínci, Indové, Malajci, pak mne oslovila Slovenka a když píši tyto řádky, Ruska. Víno mi teď nalévá Srbka Katarina. Já v tom vidím záměr kosmopolitů – hranice mezi státy a národy co nejvíce zlikvidovat  
(celý článek na PP ZDE).

Z pohledu nové mocenské elity není špatné takové věci provádět a organizovat, špatné je o nich mluvit. Což je obecný princip uplatňovaný na všechny oblasti života. Třeba brutální skupinové znásilnění malé holčičky není pokládáno za nijak významný problém. Významným problémem by bylo, kdyby se o tom zločinu začalo mluvit. A tak je to se vším.

Nicméně dopusťme s té nekorektnosti a pojďme se zabývat uměle vytvářenou „diverzitou“ – tedy mícháním různých národů, ras a etnik.

 

Národy a jejich světy


Za prvé. Taková „různorodost“ je nepřirozená. Každý člověk na Zeměkouli má přirozenou tendenci vyhledávat a přáteli se s lidmi, kteří mu jsou podobní - vzhledem, kulturou, jazykem. To je přirozený základ vzájemné důvěry a solidarity. Vytvořit smíchané prostředí vyžaduje značnou energii a značné zdroje. Pokud by se v systematickém úsilí polevilo, lidé se zase rozpadnou do svých "kmenů". To nijak nezpochybňuje fakt, že můžeme s chutí zajít do kubánského jazzového klubu nebo že zaměstnáme cizince – pokud od něj čekáme nějaké přednosti, jaké naši lidé zpravidla nemají.

Za druhé. Taková „různorodost“ snižuje kvalitu života pro všechny. K normálnímu přirozenému světu patří to, že můžeme jít do zmíněného kubánského klubu či maďarské restaurace. Můžeme navštívit čínskou čtvrť (nebo v Praze nakoupit ve vietnamské čtvrti). Když se nám podaří našetřit, můžeme třeba navštívit nějakou exotickou zemi. Ale to vše je možné pouze za předpokladu, že na každém tom místě jednoznačně převládají lidé stejného etnika, jazyka, kultury a společné minulosti. Jakmile proběhne diverzitní smíchání, už nebude žádná restaurace maďarská, žádný klub argentinský, žádné místo malajské, žádná osada kmene Zulu. Všude jen stejná globálně korporátní šeď.

Za třetí. I ono cílené míchání lidí prováděné vládami a korporacemi ve skutečnosti vyžaduje, aby přežívaly etnicky jednotlivé světy. Aby mohl na lodi pracovat Filipínec, k tomu musí existovat filipínské Filipíny, ve kterých mohu Filipínci vyrůstat. Totéž platí o Srbsku, Slovensku, Rusku a všech ostatních zemích či národech. Pokud bude současný trend pokračovat (to znamená, že do něj bude dále masivně investováno), pak nebudou žádní Filipínci, Srbové ani Malajci. Jen bytosti bez kořenů, kultury, jazyka a minulosti. Takový člověk vám může bez problémů podat balíček v MacDonaldu (než ho časem nahradí robot), ale asi byste nechtěli, aby vás obsluhoval ve stylové restauraci. Těžko by si ho kdo vybral za společníka do podnikání, přítele nebo dokonce partnera. Svět složený z takových lidí by nebyl k životu.

 

Neintegrovatelný islám


Jenže ve skutečnosti je to ještě horší. Je tu něco, co se integraci totálně vzpouzí – islám. Sám nepřijme z jiných civilizací nic, tvrdě hlídá dodržování všech vlastních zvyklostí a kulturních prvků, nelítostně trestá povrchnost nebo dokonce odpadlictví a to své naopak velmi agresivně vnucuje všem. Z původního záměru smíchat všechny kultury se velmi rychle stává podřízení islámu. Z původního záměru smíchat všechna etnika je velmi rychle likvidace těch etnik, která nepřijala islám včas. To si nedokázal představit Kalergi ani žádný jiný teoretik multikulti.

Kdyby si mocenská elita (a intelektuálové, kteří jí slouží) zachovala alespoň základní zbytky zdravého rozumu, tak by dnes Knihovna Václava Havla a Respekt pořádaly diskuzní večery na téma „Můžeme udržet kulturní diverzitu v kontaktu s Islámem?“. Jenže dnes je to prostředí natolik degenerované, že kdyby kavárna své guru svolala, každý z nich by jeden po druhém řekl, že se otázkou odmítá zabývat a vyzval by k represím vůči každému, kdo by se jí snad chtěl věnovat.

 

Svobodná diskuse


I proto je nesmírně důležité, aby mimo patologickou skupinu označovanou jako „pražská kavárna“ byl udržen prostor pro svobodnou diskuzi. Aby normální slušní lidé nepřijímali ani okrajově měřítka stanovená mainstreamovými médii. Jak to nedávno vyjádřil Tomáš Břicháček: „Psaní článků ani členství ve spolcích nesmí být projevem odvahy. Jsou to jedny ze základních občanských práv, které máme. Nebojme se je využívat a nedovolme nikomu, aby nám je vzal. V této věci není prostor pro kompromis.“

Je tedy legitimní, aby ve veřejné diskuzi někdo zastával stanovisko, že je prospěšná podvolit se islámu. Je také legitimní, aby někdo hlásal, že bílá rasa má vymizet z povrchu zemského nebo že všechny kultury a etnika mají být smíchány. Ale v té stejné diskuzi musí být prostor i pro názory, že etnicky jednolitá společnost je významnou hodnotou. Je legitimní požadovat, aby byly otevřeně a veřejně stanoveny cíle co do budoucího etnického složení populace, a od toho, aby se odvíjela přistěhovalecká a azylová politika, stejně jako systém sociálních dávek a systém podpory rodiny.

Není špatné o takových věcech mluvit. Je špatné o nich nemluvit.

6 komentářů :

 1. Přesně tak souhlas s článkem fakta jsou jasná a to se vítačům nehodí.

  OdpovědětSmazat
 2. Obávám se ,že bude dovoleno říkat jen to co bude povolené.Kam myslíte ,že míří zákon o předsudečné nenávisti?Potlačit nehodící se názory a hlavně informace.Režim před rokem 1989 bude se jevit jako velmi demokratický oproti dnešní realitě

  OdpovědětSmazat
 3. Výborný článek!
  Každému človíčkovi je nejlíp mezi svými,tam kde je doma.
  Rád vyrazí i "na zkušenou",ale pokud je to u něj doma aspoň trochu k žití,zas se rád vrátí.Domů.Do své domoviny.
  Potom je ale na světě entita,která o svoji domovinu přišla.Před cca 2000 lety.
  Taková tragédie potkala MNOHO národů,všechny se z toho zberchaly a začlenili se jinde.
  Jen jedna entita se začlenit nedokázala/nechtěla/neuměla.Považovala se za Vyvolenou a tak to měla těžký.
  Myslím,že by velmi přivítala,kdyby se všichni lidé co jich je na Zeměkouli stali také kosmopolity.
  Proč???
  Protože potom by konečně splynuli a nemuseli by závidět těm, kteří ten domov mají.
  Všichni by byli bez vlasti a všude "doma".
  Možná to tak je a možná ne,je to jenom taková moje úvaha.
  Neumím si totiž jinak vysvětlit to co se dneska děje.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 4. Ja zase nazory Venci a Zemana neberu jsou zodpovedni za rozpad -alespon nic neudelali pro zachovani statu a Zeman chlastal u Havelsteina sladke koraly a Klaus(ci jak se jmenuje) rozdeloval CSR s idiotem Meciarom pod svestkou v Brne. CIA tleskala a zidovskeka obec se prala o kasu ,jako vzdy.Dnes mame vysledky ,vse rozkradene zidi napakovani a gojimstvo mumla nesouvisle blaboly neb je desorientovano nneb netusi ze se z toho dostat nemohou alebrz" ti co jim davaji praci"se nesabuji dle hesla co je moje je moje a co je tvoje je i moje .Proto bych pribrzdil nadseni z nejakeho kecu Tuzky Venci

  OdpovědětSmazat
 5. Všechno je jinak - Je tu něco, co se integraci totálně vzpouzí – judaismus. Sám nepřijme z jiných civilizací nic, tvrdě hlídá dodržování všech vlastních zvyklostí a kulturních prvků, nelítostně trestá povrchnost nebo dokonce odpadlictví a to své naopak velmi agresivně vnucuje všem. Z původního záměru smíchat všechny kultury se velmi rychle stává podřízení judaismu.

  OdpovědětSmazat
 6. Klausové jsou vzdělaní lidé. S článkem staršího nelze nesouhlasit.Stejně jako když odmítal podepsat lisabonskou smlouvu-bránil občany,dnes už víme před čím. Na druhou stranu,tito lidé "umějí"i velmi ublížit-což také víme.
  Pozor na mladého a jeho trikoloru...
  https://aeronet.cz/news/sokujici-kadrove-propojeni-trikolory-se-zajmy-sudetonemeckeho-landsmancaftu-cezu-a-bavorskych-predaku-afd-kteri-podporuji-majetkove-naroky-bavorskeho-kridla-sudetskych-nemcu-po-roce-1945/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.