Reklama

čtvrtek 25. července 2019

Voda je život aneb Globálně a doopravdy

Aleš Macháček
25.7.2019  E-republika
My na Západě jsme pod vlajkou pokroku vedeni k válce o zdroje energie. A to i přesto, že vítězům nebudou nic platné. Užitím fosilních energií na potlačení následků ekologické krize bude zaděláno na skutečnou krizi.


Doc. RNDr. Jan Pokorný, CSc. mluví nejen o kůrovci, ale i o celkovém směřování EU a uvádí příklad: “Velká většina úspor CO2, které Nizozemsko vykazuje, že ušetřilo nespálením uhlí nebo nafty, však vzniká tak, že kupují ve velkém dřevo ze Sibiře a pálí jej. Nahrazování spalování fosilních paliv drancováním lesů je pro planetu daleko ničivější. V konečném důsledku zhoršuje klima.”

Jak to vypadá, my dáváme kůrovcem napadené dřevo do Číny, Číňané to vozí na Sibiř a tam to prodávají Nizozemcům se ziskem...

Ale teď vážně. Kam peníze, tam plášť, to je postoj všech politiků. Nevím, jestli bych byl jiný. Snažím se být zelený, ale jsem spíš zelenáč. Mám zahrádku, abych byl v zeleni, poslouchal ptactvo a zmenšil svoji uhlíkovou stopu. Marný boj s plísněmi, dřepčíky, občas mandelinkou mě neirituje a rád hrudky suchem ztvrdlého jílu drtím mezi dlaněmi. A tak vidím, jak úžasně pracné je vydolovat stroužek česneku, bramborovou hlízu nebo rajské jablíčko.Vzpomínám na svého pantátu, který měl své jediné peníze z prodeje býka, za což platil vstávání před ranním kuropěním a letmo spočítané měl tenkrát asi 0,05 Kčs/hod. Nedávno jsem viděl dokument z Mongolska, kde žena lepila rukama trus na zeď na vyschnutí, jako topivo na zimu. A nejistě si přála lepší život pro svoji dceru, jak říkala, třeba někde v kanceláři, když se bude dobře učit.

I já jsem jí to přál, protože nám z města se zdá romantické dokonce i lepit hovna na zeď, jen když je to v přírodě. Ale když se do ní dostaneme, začneme každou sobotu holit trávník sekačkou. Pak jedeme do prodejny mezinárodního potravinového řetězce a hledáme slevu. Nakupujeme hezky česky v Penny marketu. A když už máme tu zahradu, po nějakém čase jí rozpůlíme a synek nebo dcera si tam může postavit, a tak staré vesnice bobtnají parcelkami kolem, čím dál tím menšími, pak už jenom tak stěží na dům. Bobtnají města, bobtnají silnice, bobtnají parkoviště. My samozřejmě také bobtnáme.

Satelity nám ukazují Evropu, jejíž světelnost také bobtná a lidé nevidí hvězdy, místo toho uvidí jen satelity pana Muska nebo někoho jiného, protože ke hvězdám se již dávno nedíváme. Nemůžeme. Jak říká klasik: ”My nejsme na kolenou, ryjeme držkou v zemi.” Žijeme na dluh, jak finanční, tak morální a hlavně na dluh naší Země. Jako člen tohoto hnutí stojím za zeleným programem Diem25 (GND), ale vidím, že konfrontace s počasím má šanci, jen když bude globální tak, jako je počasí samo.

Naše vlády totiž dávají na jedné straně pár milionů na program Dešťovka, či dokonce pár milliard na rozvoj programů na zadržování vody v krajině, na druhé straně však nechávají rozrůstat výstavbu montoven bez jakýchkoliv požadavků, naopak plní požadavky investorů, staví příjezdové cesty a nevybírají od nich daně.Nechávají skladovat auta na plochách větších než mizící lesy a nedělají nic proti znečisťování moře, které umírá před našima očima. Dělat i jen trošku je lepší než nedělat nic, dělat to v Evropě je důležité, ale v rozhodující fázi to musí být v celosvětovém měřítku. A to bez míru a spolupráce nejde. Podívejme se na video Alana SavoryhoSdílím jeho přesvědčení a je zřejmé proč ho podporuje tak málo lidí. Někdo potřebuje Afriku jako bojiště a těžiště nerostného bohatství, a ne jako kontinent, na němž se prohání stáda dobytka pod vlastnickou kontrolou místních obyvatel. Kadáffi a jeho projekt Umělá řeka byl zastaven jeho vraždou.

My na Západě jsme pod vlajkou pokroku vedeni k válce o zdroje energie. A to i přesto, že vítězům nebudou nic platné. Užitím fosilních energií na potlačení následků ekologické krize bude zaděláno na skutečnou krizi. Ono to takzvané jedno procento, to jsou chytří a šikovní lidé. Místo komunistického “Pravda je poznaná nutnost” razí heslo “Pravda je mnoho peněz v mé kapse”. Bohužel jsou postiženi sebeklamem, že můžou přežít bez nás chudých. A jestli nás zatím nechávají přežít, je to jenom proto, aby jejich bohatství vice vyniklo. Radši nebudu otvírat Pandořinu skříňku se zbrojením, novými inteligentními zbraněmi, které stírají rozdíl mezi sci-fi a realitou, mezi přírodními efekty a smrtícími efekty moderních zbraní.Podívejme se nakonec na kousek ze seriálu Star Trek. Rychlá a inteligentní odpověď ministra upokojí jednoho obyvatele pozvolně vysychající planety, zatím co Picard vidí jasně nezájem vládních činitelů a nezměnitelný vývoj situace:Proto nemůžeme nechat vlády jednat za nás. Budoucnost Země, našich dětí a vnuků, lidstva je v našich rukou. Musíme vyžadovat takové změny, které otevřou informační bariéru, takové změny, které zaručí mír a spolupráci.

Související články:

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 650 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

8 komentářů :

 1. Jé je pane autore vy žijete na západě? Já určitě ne jsem Slovan z střední Evropy. Na zahradě makám jak šroub ale výsledek stojí za to. Letos naštěstí nemusím tahat vodu v baňokách s vodou to je bída.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. šéfe, zahrada je ve Slabcích u Rakovníka a platím francouzké firmě Veolia za vodu a francouzké firmě Suez za stočné. Přijdte se podívat na moje rajčata a brambory, sice nejsou největší,/Vaše asi budou/ ale jsou. Váš autor

   Smazat
 2. Takhle bych si asi přestavoval ministra zemědělství a ne toho šmejda Jurečku, co slíbil Pavlovi Zůnovi cokoli, aniž by to splnil a dál plánovitě ničil naše zemědělství a naše občany. Prostě jednoznačně hnus a důvod k vlastizradě. Jakmile tihle šmejdi přežijí vlastizradu bez úhony, tratí a ne málo, naše republika a náš lid. Kdo to vidí jinak, asi nebude vlastenec. Hej hou, rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
 3. Neklesejte na duši, dnes v rádiu vyslali radostnou zvěst, byla založena komise pro záchranu civilizace a povede ji Bursík.

  OdpovědětSmazat
 4. a to u nás vznikla neziskovka ktorá nám vysvetlila, že je nutné sadiť nanovo lesy, ale nevznikla žiadna, ktorá by bola proti výrubu - šialenému a bezhlavému - zozbierali peniaze skade tade a teraz na námestiach kričia že vláda to zavinila, popritom lesy skatovali práve súkromníci, trh rozhodol a práve najviac ich vlastní Vatikán - a tak sme prišli o zdroje vody, studničky vyschli, potoky tiež, holé pláne a burina, dážď stečie do doliny a ta het vytopí dediny, a pokračuje do Čierneho mora - vinník je jasný - komunisti ! - zmeriolarizovali vodné toky !!! - a že vody niet, tak to preto !

  OdpovědětSmazat
 5. Zajímavé je, že ve Francii voda je zdroj patřící státu, u nás se postavil Demblok, proti možnosti v Ústavě zakotvit něco podobného, jako nemravný krok proti soukromému vlastnictví. Tož hoši zprivatizujme (rozdejme) i řeky a přehrady, nejenom minerálky.

  OdpovědětSmazat
 6. V Bruselu se nic závažného nerozhoduje. Brusel je pouze drahá hlásná trouba oněch tří center – Washingtonu DC, City of London a Vatikánu. Pokračování :
  K dispozici bude také akce speciálních sil proti hlavním technologickým gigantům Google, Facebook a PayPal, slibují zdroje CIA a zednářské lóže P2. Toto, spolu s výše zmíněným útokem proti zařízení u China Lake v Kalifornii, je součástí probíhající ofenzívy proti kalifornské satanské Kabale.V této souvislosti promluvil svědek satanské infiltrace do americké armády v Kalifornii. Mluví o plukovníkovi Michaelu A. Aquinovi, jehož jméno jsme často zmínili při zkoumání vazby mezi financováním a satanismem.Když už mluvíme o satanistech, rádi bychom čtenářům sdělili, že naše internetové stránky benjaminfulford.net měly minulý týden problémyzpůsobené tím, že náš správce webu byl otráven PCP (Pentachlorofenol, pesticid) nebo andělským prachem v medu, který zaslali japonští gangsteři pracující pro Chazarskou mafii. PCP byl zjevně obsažen v krému na pleť, který mu byl podáván. Teď se zotavuje.
  Není to poprvé, co se to stalo. Předtím byl zástupce GnostickýchIlluminátů „Alexander Romanov“ otráven PCP poté, co nás kontaktoval. V obou případech se najednou stali paranoidní a megalomanští. Oni začali vidět každodenní předměty, jako např.vybavení dětských hřišť, jako „Zemi zničující super zbraň“ nebo „mimozemské artefakty.“ Romanov se nakonec zotavil, ale mezitím byl nedobrovolně držen na psychiatrické léčebně.
  Víme přesně, kdo to udělal a kdo dal k tomu rozkaz. Stezka vede do města Zug, ve Švýcarsku, přes známé agenty jako Leo Zagami, Rothschildův právník Michael Greenberg z CSIS, agent Michael Cottrell, jistí členové zločinecké rodiny Sumiyoshi, atd. Známe i dalšíjména, ale z taktických důvodů je nyní nezveřejníme.Chtěli bychom však tento report zakončit tento týden povzbudivější poznámkou a poukázat na některé dobré zprávy. Jedna z nich: byl spuštěn africký obchodní blok spojující 55 národů čítající 1,3 miliardy lidí.

  OdpovědětSmazat
 7. Z návrhu nové ústavy:
  Článek 16
  (1) Veškeré přírodní zdroje a přírodní bohatství, včetně vodních zdrojů, toků a nádrží, půdy, lesů, včetně pozemků, které nevlastní občané pro své bydlení nebo obživu, a veškeré kulturní a historické dědictví všech forem, nacházející se na území České republiky, jsou nezpochybnitelným a nezcizitelným národním majetkem, který mohou jiné subjekty využívat jen dočasně a za podmínek stanovených zákonem. (2) Stát vždy dbá na šetrné využívání přírodních zdrojů a ochranu přírodního bohatství.

  K odst. (1): Převzato z ústavy Slovenské republiky. V současné ústavě tento článek chybí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.