Reklama

středa 17. července 2019

Vytvořila hluboké příkopy mezi námi a sudety teprve až válka?

Vladimír Pelc
17.7.2019 VašeVěc
První, co na sjezdech sudetů zaujme, je pompéznost; pompéznost nejen ve výzdobě, pompéznost a nabubřelost i ve slovech. Druhé, co na sjezdech sudetů zaujme, jsou systematicky proklamované lži. Několika lživými tvrzeními ve svém vystoupení na Sudetoněmeckém sněmu v Řezně 9. 6. 2019 přispěl do sudetské studnice lží velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo (SRN) Tomáš Podivínský.
Ve svém vystoupení T. Podivínský mj. prohlásil (viz): Budiž mi, s pohledem do společné mírové a kooperativní, přátelské sousedské budoucnosti, dovoleno krátké připomenutí těžké cesty, kterou jsme částečně společně a částečně odděleně ušli. Nelze jinak než začít s nejbolestivější zkušeností dějin, druhou světovou válkou, která způsobila také dlouhotrvající následek v rozštěpení a rozdělení mezi lidmi a národy, v rozdělení Evropy a světa. Na dlouhá desetiletí vytvořila tato válka mezi námi hluboké příkopy, které byly dále prohlubovány také systematicky podporovaným a často masově organizovaným nepřátelstvím mezi lidmi a zeměmi.

Základem lži je vždy zamlčování příčin, v tomto případě příčin „rozštěpení a rozdělení“, které T. Podivínský zmiňuje. Nelze začít druhou světovou válkou; ta byla následkem. T. Podivínský předkládá úmyslně chybný popis minulosti. Dlouhotrvající rozštěpení a rozdělení mezi lidmi a národy, rozdělení Evropy a světa nezpůsobila až druhá světová válka; ta byla důsledkem. T. Podivínský zamlčuje příčiny a zaměňuje následky a příčiny. Přesně tak, jak to dělají sudeti; ti také mají historickou paměť až od května 1945, začínají následným odsunem svých předků. Pro dobu před květnem 1945 trpí amnézii.

Příčinou, tím, čím se musí při hodnocení vztahu sudetů a nás začít, je vlastizrada jejich předků, jejich nacismus, jejich účast na rozvrácení Československa a jeho okupaci. Odsunem byli ušetřeni soudů, věznění, a mnozí z nich, kteří se dopustili vražd, i odsouzení absolutnímu.

Hledět do společné mírové a kooperativní, přátelské sousedské budoucnosti spolu se sudety můžeme jen tehdy, jestliže tato sdružení následníků, potomků nacistů − ano, většina jejich předků nacismus volila a jako svou životní orientaci zvolila − tedy jestliže členové těchto spolků projdou seriózní reflexí, jejímž výsledkem bude omluva za nacistické řádění v našich zemích, kterého se jejich předci dopustili; tedy jestliže projdou hodnotovou katarzí. Evidentně se k něčemu takovému však nechystají.

Vystoupení T. Podivínského na Sudetoněmeckém sněmu v Řezně 9. 6. 2019 bylo příspěvkem do studnice, v níž sedimentuje politický odpad neonaci pohrobků, byl projevem subordinace současné zahraniční politiky ČR vůči sudetům, jejich lžím. Český velvyslanec podporuje lži sudetů.

51 komentářů :

 1. Jak je vůbec možné, že máme za velvyslance takovéhoto zm.da. To mi hlava vůbec nebere a za války by takový zrádcovský šmejd, šel po zásluze ke zdi. Možná by Pražáci měli udělat spolu s herci a zpěváky novou demonstraci na Letné, nebo jim to je fuk a nikdo nemá zájem to finančně podpořit a ani jít demonstrovat? Já bych tentokrát přijel i když to mám z ruky. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký ministr zahraničních věcí a jaký jeho řídící orgán, takový je i personál ambasád. To dá rozum, že ryba smrdí od hlavy a schody je třeba zametat seshora.

   Smazat
 2. Problém je v tom, že pan velvyslanec není jediný zm.d, je to jen špička ledovce. V minulosti jsme měli podobného haj.líka ve funkci ministra kultury za flanďáky. Celá naše slavná opozice v jejich "demokratickém" bloku/fujtajbl/ je jednou velkou pátou kolonou a křiklouni na tom divadýlku nedávno na Letné jsou jejich nátlakovou armádou. A pár tajtrlíků
  z řady rádobyumělclců poslední kategorie, co se tam předváděli, jen přihřívají sudeťáckou polívčičku. Bohužel národ jen čumí a nechá se urážet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi máte pravdu, nejhorší na tom je, že mne napadl, nevím proč, takový citát. Každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží. Bohužel to je asi pravda. Hej hou

   Smazat
  2. Ono je takových prasáren více, ČSSD půjde z Parlamentu a nepomůže jí nikdo. Hamáček jí konečně "zařízl".

   Smazat
 3. Měl by ten fašoun začít tím jak vyhnali České obyvatelstvo z pohraničí. Teror proti Čechům začala dříve když freikorps zabíjel Čechy v pohraničí. Pak by měl říci o konečném řešení pro Český národ. Po válce je jen vyhnali to je slabý odvar za to co provedli.

  OdpovědětSmazat
 4. noviczech
  ...moc se mi nechce, ale dám vám komentář. Kdo z vás zná německého občana, který umí normálně myslet, je sečtělý, zná dějiny své země i světa? Podle mé zkušenosti, tak snad jeden z tisíce, možná ani to ne! A teď naši, čeští občané padli na jejich úroveň. A vidíme, že je to horší a horší!!! A co soudci, čeští soudci, znají státní historii a chrání svou zem? Lidé zlatí, aby to jednou nebouchlo v povstání, protože po roce 1989 jsme jako národ udělali někde OHROMNOU CHYBU! Ale OHROMNOU!

  OdpovědětSmazat
 5. Dobrej Nemec 1,8 m pod zemi kratce .lopatou zezadu,setrit naboje dnes jsou drahy ,a navic vyzkouseno v Kambodzi kde se uspesne drtili lebky tlustym klackem ,prave z duvodu setreni nedostatecnym palivem

  OdpovědětSmazat
 6. ale no . inak, žiadny nemci to neboli, c.k rakúšáci, bolo to len nemeckou propagandou, že sa prihlásili k Nemecku,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rakúsko nebolo považované za krajinu porazenú v druhej svetovej vojne. Ich "oslobodili" Američania a a takzv. "Rusi", keď sa modrý demokratický bolševik a červený komúnistický bolševik dohodol na spojenectve voči fašistom. Etnické čistky v Česskom pohraničí uskutočnené na základe národnostnej príslušnosti a nie na základe konkrétnych obvinení, je poriadny lapsus a maslo na hlave naši bratov Čechov, hoci sa ospravedlňujú tým, že to nemec sa ku nim zachoval hnusne, že oni nič, oni len takí malí "muzikanti", čo sa len za "surový chleba" surovo nemcom odplatili. To nie je na škodu pripomenúť si. Nezaškodí si taktiež pripomenúť ako boli Nemci po rozpade "žalára národov"-Rakúskouhorska, začlenení do nového žalára národov-Československa. Bez referenda, bez toho, aby sa ich ktokoľvek spýtal na ich názor. Tak pekne podemokraticky. Niet divu veď aj to nedávne Krymské referendum nazývajú anexiou. Taká drzosť, aby niekto rozhodoval o sebe a odmietal ich dobroty a Európske hodnoty:-). Ak sa proti tomu v Sudetoch vzbúrili, tatíček Masaryk poslal proti nim pozuby ozbrojenú bandu na rozohnanie demonštrácií. Rovnako to bolo v Poľsku, po obsadení Sliezka a v meste Danzing.Čo však bratom Čechom schvaľujem je, aby sa v tom Nemci prestali neustále vŕtať a riešili si odsun ilegálnych migrantov z Nemecka a budovali dobré vzťahy so susedmi.

   Smazat
  2. Anonymní pane. Když už píšete o etnických čistkách, měl byste vědět, že rozhodnutí o odsunu padlo už na konferenci v Teheránu koncem roku 1943 a později bylo zpřesněno. Nejednalo se však jen o odsun Němců, ale také o odsun Maďarů, ke kterým se Slováci rozhodně nezachovali bratrsky. Když už zmiňuji Maďary, je možné vrátit se až k "tatíčkovi Masarykovi" a jeho podílu na ustavení slovenských hranic v dnešním rozsahu. Zapomněl jste totiž na epizodu Československých dějin, kdy se na jihu a východě Slovenska vzbouřilo obyvatelstvo a nebýt legionářů (nebyla to žádná "po zuby ozbrojená banda"!), končila by hranice Slovenska na jihu někde u Nitry a na východě kousek za Popradem. O tom, že by se tenkrát někdo Maďarů ptal na jejich názor dost pochybuji. Když jste na Slovensku v roce 1939 vyhlásili nacistický Slovenský štát, vyháněli jste s velkou radostí české úředníky, kteří pracovali ve prospěch Slováků a často museli odejít i další "čehúni", kteří se provinili jen svou národností. A jen tak na okraj vzpomenu na vyhánění Židů po 2. světové válce. Zapomíná se například na topolčianský pogrom, kde Slováci zmasakrovali Židy, kteří přežili koncentráky a měli tu drzost chtít své majetky, zabrané Slováky v rámci arizace. Takže to vše připomínám jen tak na okraj, abyste poznal vlastní dějiny a nevrtal do sousedů, kteří Vám VŽDY pomohli ve chvíli nejtěžší.

   Smazat
  3. Toto18. července 2019 9:18
   Dobře jste to pisálkovi 8:19 objasnil. Československo bylo státem Čechů a Slováků a bylo založeno v jejich zájmu, pro vzájemnou podporu vůči germánskému a maďarskému tlaku. Takže není těžké pochopit, komu vzájemné rozeštvávání může sloužit. P.K.

   Smazat
  4. 14:01 To je blábol! Tzv. ČSR vznikla jako klín vražený mezi Němce v zájmu Francie! Tedy jako žabozroutský protektorát pro národ vymyšlenej masonem Aristiedem Briandem! - http://nassmer.blogspot.com/2008/12/francouzsk-protektort-zvan.html

   Smazat
  5. 16.51 Doopravdy blábolíte, pane z Félvidéku. Vaše milované Německo vzniklo po Sedanu v roce 1871, když po porážce Napoleona III. zazněla poprvé v historii v Zrcadlovém sále ve Versailles pruská státní hymna státní hymna Heil dir im Siegerkranz jako hymna nově vzniklého Německého císařství... pouhých 47 let před vznikem Československé republiky na troskách RU monarchie.

   Smazat
  6. 21:29 To bylo dílo Rusáků. Páč když po tzv. krymské válce se Rusko ocitlo opět a zdaleka ne naposled v izolaci, bez jasného spojence, tak si ho vytvořilo rozdmýcháním občanské války v Německu! Kdyby Saša Druhej ejval řek NE!, tak by si Otík Bismarcků nikdy netrouf napadnout rakouskýho kaizra! A válka 1870 byla už jen završením procesu vzniku Druhé říše ... co to má co dělat ale s úsilím zednářské Gambettovy a Delacroixovy 3. republiky vrazit klín mezi Němce z Vídně a Berlína v podobě uměle vytvořené tzv. ČSR, včetně Briandem vymyšlenýho "československýho" národa, to nechápu ...

   Smazat
  7. Anonymní19. července 2019 8:02
   Vrazit klín mezi germánské kmeny, je jediná cesta k mírové Evropě. To se potvrdilo i po II.SV. Většinou ale oni vrážejí klíny mezi slovanské kmeny. P.K.

   Smazat
  8. Anonymní18. července 2019 16:51
   To, zda ČSR vzniknula jako nějaký projekt, pro nás nemusí být nijak omezující. Vždyť i současné USA, byly původně anglickou kolonií a nemyslím si, že z toho mají mindráky.
   Naopak bychom měli na tom projektu stavět naši (středoevropskou, V4?) suverenitu. Konsolidovaná středoevropská oblast by mohla politicky konkurovat Francii. Třeba i jako federace, jak navrhoval Masaryk. P.K.

   Smazat
  9. 11:10 Stačilo zrušit nejvýbojnější německý derivát - Prusko a ohnisko věčných válek na sever od Alp zmizelo. Ale na jih od Alp zůstalo a to mezi Slovany. Mezi ně nikdo žádný klín vrážet nikdy nemusel.

   Smazat
  10. Anonymní19. července 2019 21:42
   Souhlasím, že když si Rusové vzali pod patronát Prusy (DDR), tak byl klid.
   Ale nesouhlasím, že Germáni nevráželi klín do slovanské Jugoslávie. První uznali samostatné Slovinsko a byli iniciátorem jeho přijetí do EU. Podobně, později Chorvatska. P.K.

   Smazat
  11. 0:42 Chorvati nenávidí Srby, Srbové Bulhary, Bulhaři Makedonce a naopak! Německo s tím nemá společnýho vůbec nic, kdo koho uznal když se odtrhl je irelevantní. Ta nenávist trvá celá staletí, už de facto od rozkolu západní a východní církve. Tedy ani na Turka se to nedá svádět ... ostatně historicky ani my s Poláky nebyli žádní velcí přátelé! Nedávno jsem četl o tom, jak se nenáviděli už bratranci Boleslavové - Pobožný s Chrabrým, či později jak Vldislav Lokýtek a jeho syn Kazimír brojili proti našim Vaškům a taky proti oběma Lucemburkům. Karlikoj nepomohlo ani to že si vzal Lokýtkovu vnučku Bětku Pomořanskou za ženu! Do smrti proti němu intrikoval její otec ...

   Smazat
  12. ... vím vím co namítneš: že šlo o panující feudály, kteří na intrikách stavěli svoji moc a že lidu se to netýkalo. Jenže to platí i pro to Německo! Prostí němečtí sedláci, kolonisté, rozhodně národy Balkánu nerozeštvávali, naopak - vytvořili tam jedinečnou a vzorovou civilizaci! Viz sedmihradští Sasové! - http://pestraevropa.hks.re/nemci-v-rumunsku.php

   Smazat
  13. Anonymní20. července 2019 16:51
   Ohledně středověkého boje o moc, se domnívám, že tam národnost nehrála roli. Tam šlo o to, jaký rod vlastnil jaká území a jak byl schopen si je ubránit. A zda bylo schůdnější, získat nová území bojem, nebo sňatkem. Jak uvádíte, tak někdy se mocenské boje odehrávaly i v rámci vladařské rodiny.
   Na tom Balkánu bych také viděl jako jednu z příčin rozeštvání, církevní boj o moc. Vždyť je známo, co si vytrpěl hlavně Metoděj od západní církve, když nás chtěl začlenit pod Byzanc, která jí konkurovala. No a západní církev a Římská říše národa německého, bylo jedno hnízdo vosí. Tento dravý boj o církevní moc, vyhrála západní církev, tak si pokorně vybírala desátky a zklidnila se. Na Balkáně jim Srbové stále odolávají, tak za to musí trvale trpět. Neříkejte, že Germáni v tom stojí stranou. P.K.

   Smazat
  14. 18:11 Tak ona spíš je otázka "Kdo je Germán"? Pokud to bereme čistě geneticky, pak my většinově jimi jsme také! I Maďaři jsou slovanštější procentem krve než my Češi. Pokud to bereme kulturně, pak Němci - nikoliv pogermánštělí Balťané a Slované - tzv. Prušáci, jsou Germáni dědici antického Řecka a Říma, to je beze sporu. Jejich dílem je jak romantická "sladká Francie" svořená kmenem Franků na galorománskm základě, tak langobardizovaná severní Itálie svobodných městských republik - kolébka moderního kapitalismu, ale i vášnivá vizigótsko-vandalská Hispánie či naopak chladná racionální Británie Anglů, Sasů a Norman ... koneckonců bez Germánů by ani Rus neexistovala, to oni založili nejen prvotní ruský stát v hanzovní Repblice Novgorod či kyjevském knížectví, a také Petrovo, či lépe Ostermannovo Ruské Impérium řídili, jak napsal i Hitler v knize Mein Kamf: "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového." No a ono to panství dosud neskončilo, to přeci oba víme, o koho se Putin opírá, že?

   Smazat
  15. Anonymní21. července 2019 8:56
   Germánem bych rozuměl člena nějakého germánského kmenu, jako Bavoři Sasové, atd. Ony se však i tyto skupiny dále dělí na kmeny. Chápu to kulturně, nikoliv geneticky. Všichni jsme indoevropané.
   Dědicem antického Říma nejsou „bezesporu Germáni“, ale říše východořímská, Byzantská a západořímská, Francká. A Frankové tedy byli germánským kmenem.
   Jejich tvorba „sladké Francie“ spočívala v jejich útěku před Huny, na území římské provincie Galie. Řím již neměl sílu je vyhnat. Zde se polatinili a stali se francouzi. To je „zásluha“ Germánů na vzniku Francie. Podobné to nejspíš bude s jejich dalšími „zásluhami“, které uvádíte.
   Hitlerovo rozumování, bych vůbec nebral do úvahy.
   O koho se Putin opírá, nevím. Dá se nejspíš říci, že i židy, ale takové zevšeobecnění, je spíše zastření stavu, než nějaké vysvětlení. P.K.

   Smazat
  16. 10:28 Vcelku dobré shrnutí naší debaty - s většinou se dá bez výhrad souhlasit. Má babička (ročník 1911) řikávala, že "Francie je prohnilá" - na tom něco bude! Tý latinogalský krve je tam příliš:-) Ale svobodná itaská města vzešlá z ducha germánských Langobardů, stejně jako svobodná hanzovní Novgorodská republika coby plod germánských Vikingů, jsou nezpochybnitelnými důkazy civilizační vyspělosti germánského ducha. Stejně tak i černí Helmuti a Horstové z Namíbie, bývalé německé Jihozápadní Ariky mají velký kulturní náskok před svými bratry ze sousedního Bečuánska a Rhodesie (dnešní to Botswany a Zimbabwe). Je to opravdu o kultuře, nikoliv etniku, souhlasím ...

   Smazat
 7. Doufám 5:51, že to je ironie.Na severu Čech to nebyli Rakušáci, ale etničtí Němci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Predovšetkým Československí občania. Ak už hovoríš "etničtí němci", tak násilne začlenení do novovzniknutého žalára národov - Československa, bez toho, aby sa páni demokrati unúvali spýtať sa na ich názor. Smola demokrati, ale ak referendum označujete za anexiu, etnické čistky za "odsun" nečudujte sa problémom. Aj v manželstve nielen v takom ako bolo multietnické Československo, môžu za vzniknutú krízu obaja: svokra amanželka. Zvlášť ak ide o sobáš z donútenia:-). Teraz ste už rozvedení, ale tá Vaša protistrana sa stále cíti byť ukrivdená, miesto aby si budovala svoj nový život.Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. 8:29

   "Násilné začlenění" do Československa? Milý osle, narozdíl od Slovenska, které má coby společenský útvar historii jediné století, Česká republika(předtím království a knížectví,) existuje ve svých hranicích už tisíc let. České území, které bylo obydleno Němci, bylo odnepaměti územím českým, nikoli německým. A že bylo Československo "žalářem národů"? Tak to je také dobré. Spojení Českého království a Horních Uher bylo dohodnuto a za značného úsilí realizováno našimi představiteli na základě společných zájmů a vzájemné blízkosti jak geografické, tak kulturní. Možná že vám by se víc líbilo, kdyby Slováci dosud neměli vlastní identitu, pár jich páslo ovce a zbytek sloužil Maďarům, ale slovenští národní obrozenci byli ambicióznější a hrdější.

   Smazat
  3. popsal jste to velmi přesně

   Smazat
  4. Presne. Ale na zacatku 1918, byli Sudetaci a velmi nepratelsky , nenavidejici nas uz pres 400-600 let.
   na druhy strane byli Slovaci , bejvaly Madari,kdyz to s Madarem neklapalo ,a kdyz nas taky nenavideli ,byli nam dodani.Predstirali ,ze byli z toho vyhody. Cesi makali jako fretky na ne.. Pro jistotu aby to neselhalo jeste Zakarpatska Rus na ty budouci nesvary a nezbytny zasahy ve prospech tech "Ublizenych".
   /Wilson a Lloyd George , imperialisti za ucelem ovladnuti sveta/.
   Kdyz ma nekdo komplexy menecennosti a nevylecitelny nema nikdy niceho dosta udela to nejhorsi. Kdyz jsme po valce meli Cesky presidenty a gen.tajemniky tak nenavist Slovaku drive fasistu a pak hned zase horlivych komunistu, kdyz to sypalo, vzrustala. Museli to mit taky a rusove je pouzili na rozvrat. Dodneska si pamatuju jak vyskocil Husak /67/ a ten jeho kyselej nenavistnej a zavistivej vyraz , jak nenavistne napadal ceskyho presidenta a vsecko cesky , byl agent KGB a poslusne poslouzil. Kdo ho tam nacpal je jasny..A Havel byl jen zase pokracovani..

   Smazat
 8. Jak byli „utlačováni“? Důslednost vlády RČS při zachovávání práv národnostních menšin se projevovala také v oblasti školství. 3,5 milionů Němců v ČSR mělo všechna občanská práva. V uvedené oblasti to představovalo: jednu univerzitu, dvě vysoké školy technické, 337 středních škol, 400 škol měšťanských, 3400 škol obecných.Dále to byl německý rozhlasový vysílač a k tomu ještě patřilo 12 procent vysílacího času na československých rozhlasových stanicích. Působilo 17 stálých německých divadel, desítky nakladatelství, vycházelo 63 deníků, 143 politických listů. Bylo k dispozici 3484 německých obecných knihoven. Mohli se politicky organizovat a také tak činili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 29.10.1918: Němečtí poslanci z českých zemí se rozhodli zřídit v severním pohraničí Čech samostatnou provincii „DEUTSCHBÖHMEN“ a připojit ji k Rakousku. V následujících dnech byly vytvořeny další tři provincie „SUDETENLAND, DEUTSCHSÜDMÄHREN a BÖHMERWALDGAU.“ Ve všech byly vytvořeny vlády a sněmy, jejichž zástupci zasedali v rakouském parlamentě. Provincie se měly stát součástí plánovaného velkoněmeckého státu.
   léto 1932: Na schůzi vysokých nacistických funkcionářů se HITLER vyjádřil k Československu. „Českomoravský prostor bude kolonisován německými rolníky – Češi budou vyvezeni na Sibiř nebo na Volyň. Musejí opustit střední Evropu.“ (Rauschning v knize Hitler mluví, str. 46)
   1. února 1933: Předseda DNSAP v Československu Rudolf JUNG v československém parlamentu přednesl prohlášení, v němž uvítal jmenování HITLERA německým kancléřem a dodal, že jeho stranu nikdo a nikdy nepřinutí k loajalitě k státu.
   19. května 1935: V parlamentních volbách se SdP stala druhou nejsilnější politickou stranou v ČSR. Získala 15 % (1.249.497) hlasů, 44 poslanců, K.H.FRANK se stal předsedou poslaneckého klubu SdP.

   Smazat
  2. 12.-17. srpna 1936: HENLEIN v Berlíně na poradě s HITLEREM a dalšími nacisty.
   28. března 1938: Porada HENLEINA a K.H.FRANKA s HITLEREM v Berlíně. HITLER HENLEINOVI řekl : „Stojím za vámi a budete také zítra mým místodržícím. Smyslem je, aby Sudetoněmecká strana kladla takové požadavky, které jsou nepřijatelné pro československou vládu.“
   14. května 1938: Oznámeno zřízení Freiwilliger Schutzdienst (FS) – Dobrovolnická ochranná služba SdP. Čsl. vláda se zřízením FS vyslovila souhlas !!!SdP organizovala uniformované úderné oddíly již před parlamentními volbami v roce 1935, tyto byly formálně po volbách zrušeny, ale fakticky existovaly dál. Člen – „ordner.“
   22. května 1938: V ČSR zahájeny obecní volby. Volby pokračovaly 29.5 a12.6. – SdP v nich získala 91 % všech hlasů občanů německé národnosti.
   3. června 1938: Britská vláda rozhodně žádá čs. vládu, aby se dohodla s HENLEINEM.
   7. června 1938: Francouzská vláda rozhodně žádá, aby se čs. vláda dohodla s HENLEINEM.Žádost doplněna hrozbou, že Francie změní svůj vztah k ČSR, nesplní-li čs. vláda HENLEINOVY požadavky.

   Smazat
  3. 13. června 1938: Britský novinář KNICKEBOCKER cituje činitele libereckého sekretariátu SdP:„Dohoda mezi československou vládou a SdP není možná. Německo a SdP prostě nemohou trpět existenci Československa. Obsadíme Prahu, celé Čechy a Moravu. Snad se nám během několika generací podaří Čechy germanizovat.“
   19. srpna 1938: „Bürgerova kancelář „ sudetských Němců v Berlíně žádá německé ministerstvo zahraničí o zvýšení finanční podpory. SdP byla podporována německým ministerstvem zahraničních věcí pravidelně od roku 1935 měsíčně 15.000 marek. Z toho bylo 12.000 marek poukazováno pražskému vyslanectví a 3.000 marek berlínským zástupcům SdP.
   1. září 1938: HENLEIN jednal s HITLEREM v Berghofu
   12. září 1938: SdP se pokusila o puč, který se nepodařil. V 60 pohraničních obcích vyvolány HENLEINOVCI srážky se státní mocí. Čs. úřady rázně zasáhly a pokus o puč potlačily, vedoucí SdP uprchli do Německa.

   Smazat
  4. 15. září 1938: Jednání mezi HITLEREM a CHAMBERLAINEM v Berchtesgadenu HITLER požaduje odstoupení českého pohraničí Německu. Po osobním jednání britského ministerského předsedy N. Chamberlaina s Hitlerem v Berchtesgadenu 15. září byl přijat plán odstoupení českých pohraničních oblastí s více než 50 % německého obyvatelstva, který měl ovšem zahrnout i mezinárodní garance ČSR. Jako tzv. anglo-francouzský plán byl takový požadavek 19. září 1938 předložen Hodžově vládě. Vzhledem k tomu, že čs. vláda toto řešení 20. září odmítla, podnikli britský a francouzský vyslanec B. Newton a V. de Lacroix 21. září 1938 diplomatický zákrok u československých představitelů a pohrozili, že v případě odmítnutí anglo-francouzského plánu, Západ ponechá při německé agresi Československo svému osudu. (Jan Kuklík ˂http://literarky.cz/civilizace/89-civilizace/27070-mezinarodni-souvislosti-mnichova˃ 28.9.2018).
   Henlein vydává prohlášení „Chceme domů, do říše!“ V prohlášení otevřeně žádá rozchod sudetoněmecké menšiny s českým národem.
   17, září 1938: V Německu vytvořen za pomoci armády Sudetoněmecký dobrovolnický svaz- Sudetendeutsches Freikorps.. Sudetoněmecký dobrovolnický svaz – teroristická organizace, která prováděla záškodnické akce v čsl. pohraničí.
   Velitelem byl HENLEIN, poradcem a pověřencem při štábu dobrovolnického sboru byl za WEHRMACHT německý pplk. KOECHLING, za SS BERGER, za SA JÜTTNER a BRAUNECK.
   Od 19. do 26. září 1938 vykonali členové Freikorpsu:
   cca 300 záškodnických akcí a přepadů, 110 lidí zavraždili, cca 50 lidí těžce zranili, 2.029 občanů ČSR odvlekli do Německa a tam uvěznili
   Vzhledem k tomu, , že příliv členů do Freikorpsu byl příliš velký, nařídil HENLEIN, že početní jeho početní stav bude omezen na 40.000 mužů.

   Smazat
  5. Od 1. do 10.1938 října vykonávali jeho členové pomocné policejní funkce na odtrženém území.
   Na přímý dotaz britského ministerstva zahraničí sdělila československá vláda britskému, sovětskému, americkému a čínskému velvyslanci oficiální nótou z 28. února 1944, že Československo je ve válečném stavu s Německem od 17. září 1938, tedy ode dne, kdy byl vytvořen Sudetoněmecký dobrovolnický sbor.
   Akty agrese Německa proti Československu začaly útoky v Německu organizovaného a Německem řízeného dobrovolnického sboru proti československým občanům a objektům, nacházejícím se na území ČSR.
   Československo je i signatářem Deklarace spojených národů, přijaté dne 1. ledna 1942 ve Washingtonu. Státy, které se označily jako Spojené národy, byly ve válečném stavu s Německem. Na základě existence válečného stavu byly v roce 1945 uznány reparační nároky Československa.

   Nález sp. zn. II. ÚS 307/97 ze dne 18. 5. 1999 (N 75/14 SbNU 129)
   Stran interpretace "kdy země vede válku" Ústavní soud vychází z již v roce 1933 vypracované definice agrese Společností národů, která byla převzata do londýnské Úmluvy o agresi (Convenition de definition de l agression), uzavřené dne 4. 7. 1933 Československem, dle které není třeba válku vyhlašovat (čl. II bod 2) a dle které je třeba za útočníka považovat ten stát, který první poskytne podporu ozbrojeným tlupám, jež se utvoří na jeho území a jež vpadnou na území druhého státu (čl. II bod 5). V souladu s notou londýnské vlády ze dne 22. 2. 1944, navazující na prohlášení prezidenta republiky ze dne 16. 12. 1941, dle § 64 odst. 1 bod 3 tehdejší Ústavy a v souladu s citovaným čl. II bod 5 má Ústavní soud za to, že dnem, kdy nastal stav války, a to s Německem, je den 17. 9. 1938, neboť tento den na pokyn Hitlera došlo k utvoření "Sudetoněmeckého svobodného sboru" (Freikorps) z uprchnuvších vůdců Henlainovy strany a několik málo hodin poté už tito vpadali na československé území ozbrojeni německými zbraněmi. Posledním dnem tohoto období bylo datum 7. 5. 1957, kdy Československo ukončilo válečný stav s Japonskem.

   Smazat
  6. 29. září 1938: V Mnichově podepsána tzv. „Mnichovská dohoda“ Podepsali :
   Za Německo HITLER
   Za Itálii MUSSOLINI
   Za V.Británii CHAMBERLAIN
   Za Francii DALADIER
   Zástupcům Československa nebylo umožněno se jednání zúčastnit.
   Československá vláda a prezident Beneš Mnichovskou dohodu přijali 30. září 1938, neboť se domnívali, že Československo bez západních spojenců nemůže německé přesile čelit, a to za situace, kdy ultimativní požadavky předložilo i sousední Polsko a se svými územními nároky se hlásilo Maďarsko. Zejména Beneš také nechtěl z Československa učinit záminku k rozpoutání války, jejímž viníkem by po Mnichovu v očích Západu bylo Československo. (Jan Kuklík ˂http://literarky.cz/civilizace/89-civilizace/27070-mezinarodni-souvislosti-mnichova˃ 28.9.2018).
   Následkem Mnichovského diktátu bylo Československu uloupeno 41 tisíc km2 , z toho Německo obsadilo více než 28 tisíc km2, Maďarsko 11 tisíc km2 a Polsko 1 tisíc km2. V tomto území žilo cca 5 miliónů obyvatel, z toho 1.161.616 Čechů a Slováků. Z českého a moravského pohraničí před koncem roku 1938 uprchlo 114.577 Čechů, 11.647 Němců – antifašistů, 7.325 Židů, 1.000 osob různých národností. HITLER získal 1.582 letadel, 2.175 děl, 469 tanků ,501 letadlové dělo, 115.000 pistolí, 43.000 kulometů, 3.000.000 dělostřeleckých nábojů, cca 1.000.000.000 kusů pěchotního střeliva a další vojenský materiál.
   Sudetští Němci rozbití republiky a odtržení Sudet obecně vítali, 1.162.617 z nich si za aktivní protirepublikovou činnost „vysloužili“ „sudetskou pamětní medaili“ a 134.563 aktivistů „sponu za zásluhy“. Chtěli připojení k říši, spolupracovali na něm a dosáhli ho s podporou Hitlera v roce 1938 a nakonec jim byla jejich svobodná volba příslušnosti k Rajchu po válce jak československou vládou, tak spojenci, včetně těch, kteří podepsali mnichovskou dohodu potvrzena a byli odsunuti domů do Rajchu.

   Smazat
  7. 4. prosince 1938: V župě Sudety se konaly dodatečné volby do říšského sněmu NSDAP a HITLEROVI dalo hlas 98,9 % voličů.
   Celkový počet voličů : 2.532.863
   Uznané platné hlasy : 2.497.604
   Pro kandidátku hlasovalo : 2.464.681
   Proti hlasovalo : 27.427
   Za neplatné prohlášeno : 5.869
   4. března 1941: HENLEIN ve Vídni pronesl projev. „Abychom se chránili proti zásahům Čechů, byli jsme nuceni lhát a zapírat svoji věrnost nacionálně socialistické věci. Byli bychom rádi dali přednost veřejnému vyznávání nacionálního socialismu, je však pochybno, zda bychom byli schopni, kdybychom si tak počínali, splnit svůj úkol, jímž bylo zničení Československa.“
   Henlein tak potvrdil, že sudetští Němci byli pátou kolonou Hitlera.
   11. březen 1942: Návrh vedení NSDAP v Praze - germanizace „Rasově schopní Češi, kteří se nebudou chtít stát Němci, musí k tomu být přinuceni nebo zastřeleni.“
   Program měl být realizován až po "konečném vítězství Německa." (Dokumenty moderní doby, str. 363, 1940, 28. srpen, „Z pamětního spisu Neuratha a Franka o germanizaci, vystěhování a likvidaci českého národa“, nakladatelství Svoboda, Praha, 1978).

   Smazat
  8. 17. července 1945: Zahájena POSTUPIMSKÁ konference. Konference konstatovala :
   „Spojenecké armády dokončily okupaci celého Německa a německý lid počal pykat za strašlivé zločiny, jichž se dopustil pod vedením lidí, které v době jejich úspěchů otevřeně schvaloval a slepě poslouchal ...“.
   1. srpna 1945: Podepsána postupimská dohoda tří spojeneckých mocností, ke které se později připojila i Francie. Dohoda upravovala i odsun Němců z Polska a z Ćeskoslovenska – odsun Němců měl zabránit, aby jejich národní menšina nemohla být opět využita jako záminka k narušení celistvosti Polska nebo Československa.
   leden-říjen 1946: V Norimberku zasedal Mezinárodní vojenský soudní dvůr. Potrestal hlavní nacistické válečné zločince.
   26.7.-britský žalobce Shawcross v závěrečné řeči zdůraznil, že německý národ nese vinu sám na tom, že se nacistům poměrně snadno podařilo likvidovat v Německu demokracii.
   Zásady formulované ve statutu norimberského tribunálu a rozvedené v jeho rozsudku byly jednomyslně potvrzeny rezolucí Valného shromáždění OSN z 11. prosince 1946 a staly se tak součástí mezinárodního práva.
   Dr. Bohuslav Ečer, Norimberský soud, Orbis, I. vydání prosinci 1946, str. 376.:
   „Norimberský soud prokázal, že fašismus a nacismus mohly být zdolány bez druhé světové války, kdyby demokratické národy včas a jednotně byly zasáhly. Poslední takovou příležitostí byla krise mezinárodní mravnosti a politiky, práva a spravedlnosti, kterou historie označí jménem „Mnichov 1938“. Neboť ve skutečnosti se dostával v tomto období do těžké krise německý nacismus. Tehdejší vládcové Velké Britannie a Francie věděli, že nacismus je v krisi. Odhodlali se jej zachránit. Namluvili svým národům a veliké části světa, že našli v takzvané Mnichovské smlouvě lék na chorobu Evropy. Ve skutečnosti to byl jed. Norimberský soud prokázal, že nemuselo dojít k válce, kdyby státníci západu byli učinili to, co později za války učinit musili: kdyby totiž byli včas s předvídavostí skutečných státníků našli cestu místo do Mnichova, do Moskvy. Ale ovšem Moskva znamenala symbol slovanství. Mluví se dnes o slovanském imperialismu. Možná, že Mnichov byl pokusem zastavit pomocí Hitlera slovanský „imperialismus“. V Norimberku však bylo prokázáno, že Hitler, věrně prováděje svůj veřejně vyhlášený plán, určil svým hlavním cílem vyhubení desítek milionů Slovanů a zotročení zbývajících. Z protokolu, dokumentů a rozsudku norimberského tribunálu plyne jasně dějinně důležitá skutečnost, že hlavní rána nacismu byla namířena proti Slovanům a že také na ně se strašlivou silou dopadla.“
   V průběhu řízení byly předloženy dokumenty, prokazující, že Henleinovo hnutí bylo nástrojem a loutkou nacistických spiklenců. Henleinova strana byla řízena z Berlína a z německého vyslanectví v Praze. Neměla svou vlastní politiku a dokonce i řeči jejich vůdců byly upravovány německými úřady – americký žalobce Alderman.
   Žalobci předvolali před soud 37 svědků, obhajoba 102, předkládání dokumentů žaloby si vyžádalo 74 dny, obhajoby 133 dny.

   Smazat
  9. 22. března 1946: V Praze začal soud s K.H.FRANKEM. Jako obhájce ex offo mu byl ustanoven dr. Kamil RESLER. FRANK v průběhu líčení prohlásil :“SdP prováděla vlastizrádné činy proti ČSR a posléze zřízením Freikorpsu vstoupila do jakéhosi válečného stavu proti státu.“ 21. května soud vynesl rozsudek – trest smrti byl vykonán veřejně oběšením dne 22.5.1946.
   30.5.1945 ve Weisbadenu uvedl na dotaz gen. Ečera, že za heslem „Heim ins Reich“ stálo 90 % sudetských Němců.
   27.3.1986: Mluvčí SdL F. Neubauer v Sudetendeutsche Zeitung - „Co chceme : Vrácení sudetoněmeckého území sudetským Němcům, nic více, ale také nic méně.“
   7.2.1990 Mluvčí SdL NEUBAUER v Lidových novinách : „Kdo myslí politicky, musí asi nejprve pamatovat na to, aby vznikly podmínky, které opět umožní svobodný život Němců na Sudetském území. Nejprve je třeba navázat kontakty, aby bylo možné vést ve vhodný okamžik jednání. Přitom je třeba samozřejmě náležitě projednat otázky soukromého a veřejného majetku, odškodnění a zadostiučinění. Očekáváme při tom odvolání vyhnaneckých a vyvlastňovacích dekretů a vytvoření rozumných a akceptovatelných podmínek pro znovuusídlení Němců v Sudetech. K tomu musí být podníceni především mladí občané! Tomuto úmyslu slouží všechny současné aktivity sudetských Němců.“
   23.2.1991 Na zasedání SdL v Mnichově Neubauer formuloval požadavky SdL: - prohlásit za neplatné Benešovy dekrety o vyhnání a vyvlastnění sudetských Němců
   -bez ohledu na národnost musí dostat možnost získat zpět svůj majetek i ti, kdo byli vyvlastněni před rokem 1948.

   Smazat
  10. Moji rodiče pracovali za první republika ve státní správě.
   Museli umět německy, aby mohli jednat s občany německé národnosti. To byl bezpochyby veliký útisk v "československém žaláři národů" jak tady napsal slovenský mamlas.

   Když nás Němci přišli "ochránit" zřízením protektorátu. Zapojili se sudetští Němci s nadšením do pacifikace a následného zrušení českého živlu.
   Rodiče říkali, že sudeťáci byli mnohem horší, než říšští Němci. Úřadovny gestapa a dalších úřadů byly plné sudetských Němců, neboť uměli česky.
   Stali se na našem území panskou rasou, nemuseli stát ve frontách a měli vyšší příděly. Kdo asi mlátil mého tátu při výslechu? Správně. Česky mluvící němečtí vyšetřovatelé.

   Mnozí Sudeťáci dobře chápali, že nenávist, kterou vyvolali u Čechů, překývne i na ty, kteří se ničím neprovinili, a raději odešli do Německa.

   Pravda, bylo mnoho Sudeťáků, kteří se snažili jen přežít pod nacisty, ale jejich děti často podlehly nacistické ideologii (kdopak by se nechtěl stát přes noc nadčlověkem?) a skončily povinně v oddílech SS obvykle na východní frontě (protože západní fronta nebyla. Ta vznikla, až ze strachu, že SSSR, který začal v r.1943 masivně zatlačovat německou armádu na západ, obsadí celou Evropu.)

   Řekněme, že odsun nebyl zrovna vzorem sprsvedlnosti, ale kdo seje vítr sklízí bouři. Slovanský živel kdysi sídlil v polabí a v celém pobřeží Baltu, a nikdo dnes nepláče, že je Němci vyvraždili a násilně poněmčili.
   Odsunutí Němci získali šanci prožít 45 let svého života ve vlasti Ňěmců v relativním blahobytu a svobodě. Německo je začlenílo a my jsme za to nepožadovali reparace.

   Slovenštinu na slovenských základních školách v "československém žaláři národů" museli učit Češi, protože nebylo dost Slováků k tomu vhodných.
   Na Slovensku (země hornouherská) Maďaři ani žádné slovenské školství do té doby nestrpěli.

   Mnozí Slováci v roce 1918 ani nevěděli, jestli jsou Slováci, nebo Maďaři. Jasné to bylo Štefánikovi: Slováci jsou Češi, žijící na Slovensku a Češi jsou Slováci žijící v Čechách.

   Češi vydupali Slovenský národ ze země. A dnes slyšíme, že Masaryk dělal genocidu Slováků. Slováci chodili do Čech drátovat hrnce, protože žádný slovenský průmysl neexistoval. Zejména za socializmu se Slovenský národ postavil ekonomicky na nohy za zejména české peníze.

   My ovšem víme, že Slováci věří spíš kreslenému vtipu, jak se československá kráva pase na Slovensku a je dojena v Čechách.
   Tak takhle to opravdu nebylo.
   Ale někomu asi vyhovovalo vrážet klín mezi naše národy, a podařilo se to.
   Teď nás, trpaslíky, EU převálcuje bez větší námahy.

   Izraelský politilog J.Kedmi říká Rusům, že jsou hloupí, protože neučí své děti skutečným dějinám, ale těm zglobalizovaným. Takže dřív nebo později zaniknou.

   To my, Židé, říká Kedmi, učíme své děti celým našim dějinám od nejdávnějšího dávnověku až po současnost, a NIC NEZAPOMÍNÁME.
   PB   Smazat
 9. Proč se většina německojazyčných občanů ČSR stala přes noc nacity? No protože jako Němci a nacisti byli vyšší rasa - herrenfolk - něco víc než jejich sousedé. No a ti, kteří je dneska u nás podporují to dělají ze stejného důvodu. Cítí se být něco víc než jejich sousedé, kteří hodným náckům vyšší rasy ubližovali a dnes to dokonce schvalují.
  Tito lidé - Rusové pro ně mají roztomilý název podpindosniki - mají ještě jednu pozoruhodnou vlastnost. Cítí se být něčím víc než Čechové, ale přitom jsou ochotni vlézt kamkoli ještě vyšší germánské rase. Lidem, kteří trpěli podobnou úchylkou se kdysi říkalo cyklisti. Nahoře se hrbí, dole šlape.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 10. Propagace nacismu je v této zemi trestným činem, ovšem morální podpora, to je jiná. To vystoupení pana velvyslance je stejná lež, jako tvrzení, že neexistovaly plynové komory. Četníci v Habartově padli v září 1938,padli rukou sudeťáků, tehdy henleinovců. Stejně jako na dalších místech toho roku. Lidice byly vyvražděny a srovnány se zemí v roce 1942. Pana velvyslance by o tom měl někdo poučit s následně jako kolaboranta vykopnout. Už vidím polského velvyslance, jak takhle leze do konečníku odsunutým z východního Pruska a hýká blahem na jejich slezině. Když je potřeba tak se Poláci důrazně ohradí a hranice se SRN jsou pro ně na Odře a Nise, o odsunu, vyhnání nebo jak tomu kdo chce říkat se nemluví, natož o omluvě z polské strany. To jenom my jsme schopni takhle znehodnotit odkaz všech padlých a povražděných občanů ČSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní18. července 2019 10:09
   Bohužel se věci mají tak, že vláda se od jeho projevu nedistancovala, velvyslance neodvolala. Takže to vypadá na názor celé vlády, která reprezentuje naši zemi. Tato vláda opravdu nemůže být naše. P.K.

   Smazat
  2. 14:08 Přijde den, že budou velebit K.H.Franka a Henleina co by sudetoněmecké vlastence, perzekuované prezidentem Benešem. Je taky pravdou, že některé tehdejší vládní kruhy s nimi byly jedna ruka, takže pan Petříček s panem Podivínským, jsou takoví novodobí odchovanci kuratoria. Mein lieber freund Berndt, jdu z toho velvyslance blejt, stejně jako z vlády, co je neumí oba vyrazit.

   Smazat
 11. Počítejme. 2019 - 1945 = 74. Batolatům z té doby je 74 let. Kolik skutečně rodilých Sudeťáků ještě žije? S kým máme tedy tu čest?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S kým máme tu čest? Se Západem. On mnohým z nich Hitler mluvil z duše, když se o Slovanech vyjadřoval jako o podlidech. Nevadilo jim proto ani to, že na Východ od Rajchu se vedla vyhlazovací válka (válka s cílem zmocnit se území, zlikvidovat původní slovanské obyvatelstvo a území znovuosídlit "svou krví").

   Smazat
  2. Máme tu čest s lidmi, kteří nikdy nepřiznali, že jejich předkové aktivně pomohli rozbít ČSR a nastolit tu německou hrůzovládu. A nikdy se za to neomluvili a neomluví, na rozdíl od Vendy Havla. Oni nic údajně nechtějí, tak co je drží pohromadě? Lidi co se narodili jinde, láska k vaterlandu, předávaná z generace na generaci?, spolu s pocitem nadřazenosti, nesmírné křivdy a touhy po odvetě. Komunisti jim říkali revanšisti, obávám se, že v tomhle punktu se nemýlili.

   Smazat
  3. vole, Rusové říkají, že každých sto roků se najde nějaký imbecil, který táhne na Moskvu, aby dobyl celou Rus a její sibiřské bohatství. A každých sto let taková "spanilá válka" skončí totální porážkou agresora a obsazením jeho říše.
   Pak přijde období reparací, návrat území agresorovi, asi třicet roků zapomnění a nakonec se narodí generace hovad, co to zkusí znova.
   A znova, a znova, a znova, ...
   A vo tom to je!!!!!!!
   Teˇjsme zrovna ve fázi, kdy jevrej hledá kanonenfutr pro svou totální válku proti Ruskému "uchvatiteli"-
   Pořád se najde stádo hovad, které za třicet stříbrných vypláchne mozky stádu primitivů, co se nechají zmasakrovat ve jménu zlatého telete.

   Smazat
 12. jděte do "sudet" nebo se spíš vraťte do Palestiny

  OdpovědětSmazat
 13. 12:07
  NEŘÍKEJTE PALESTINSKEJM ROVINÁM ZÁPAD

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.