Reklama

pátek 26. července 2019

Zadržení ruského tankeru Ukrajinou vyvolalo v Rusku bouři: Sankce!

-kou-
26. 7. 2019  RIAPrvníZprávy
Poslanec Státní dumy RF z krymského regionu Andrej Kozenko navrhl v souvislosti s zadržením ruského tankeru ukrajinskými bezpečnostními silami, uložení sankcí proti ukrajinským přístavům.


Bezpečnostní služba Ukrajiny ve čtvrtek uvedla, že zadržela ruský tanker Nika Spirit v přístavu Izmail v oblasti Oděsy. Ukrajinská strana tvrdí, že se dříve jmenoval Neyma a údajně se podílel na blokování průchodu ukrajinských válečných lodí během incidentu v Kerčském průlivu. Podle ruského ministerstva zahraničí objasňuje ruská strana okolnosti zadržení tankeru, aby přijala vhodná opatření.

„Po zatčení tankeru má Rusko všechny důvody k zahájení mezinárodního řízení s Ukrajinou v případě mezinárodního terorismu. Mezitím, aby se utlumilo nadšení ukrajinských úřadů v jejich agresivní protiruské politice, je nutné nastolit otázku uvalení sankcí na ukrajinské přístavy, které nemohou zaručit bezpečnost civilních plavidel, a ve skutečnosti se staly pirátskými ráji, kde vládnou loupeže, které úřady povolily,“ citovala Kozenka RIA Novosti.

Švédský list: Za Kerčský incident jednoznačně může Ukrajina!

Podle něj by mělo Rusko s ukrajinskými úřady vznést otázku okamžitého propuštění uneseného tankeru.

Jeho kolega Michail Šeremet označil zadržení tankeru „velkou chybou“ prezidenta Vladimira Zelenského.

„Zadržení ruského tankeru bylo první vážnou chybou nově zvoleného prezidenta Ukrajiny Zelenského ve vztazích s Ruskem. Ukrajina nebude mít z takové politiky prospěch. Není jasné, proč ukrajinské úřady rozvíjí novou politickou válku,“ prohlásil Šeremet.

Podle jeho názoru ruští diplomaté najdou přesvědčivé argumenty pro Ukrajinu, aby nepokračovaly v pirátství. „Ve skutečnosti se Ukrajina brzy stane pirátským státem a jejím prezidentem bude vůdce pirátů, kteří si budou muset jen napíchnout náušnice na ucho a pořídit si papouška," uvedl poslanec.

Jak uvedla publikace Strana.ua, citující zdroj v SBU, námořníci ze zadrženého tankeru byli již včera propuštěni.

Podle ruských politologů se jedná o „šílenou provokaci“ ukrajinských bezpečnostních složek a hlavním cílem je narušit dialog Kyjeva a Moskvy.


(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)

26 komentářů :

 1. Ukázkový příklad ukrodebilů. Tanker plul do jejich doku na opravu kterou si u nich Rusko zjednalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A byl by velký problém totálně zablokovat veškerá plavidla, plující na Ukrajinu do navrácení lodě?

   Smazat
 2. Jak se do lesa volá.... NR a zdejší milovníci Ruska si zas poblejou vestu, to bude bolestných komentářů. Že Rusko zadržuje Ukrajinské námořníky i navzdory po vyjádření mezinárodního soudu je velkohubé komunitě na NR u prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nekrmte troly.

   Smazat
  2. A jaké je to vyjádření mezinárodního soudu, kde je odkaz, Einsteine?

   Smazat
  3. Nediskutujte s trolem.

   Smazat
  4. Pro blbečka 11:33: zadržení ukrajinských vojenských lodí a jejich posádek odpovídá porušení zákonů námořní plavby a stupni nebezpečnosti provokace ukrajinských námořníků a členů tajné policie, kteří akci řídili a byli na palubách.
   Žádný mezinárodní soud se zadržením ukrajinských válečných lidí nezabýval. Jestli ano, dej trollíku link. Asi nedáš, viď?!

   Leo

   Smazat
 3. Rusko si objednalo opravu u Ukrajiny, ktorá je 100 x viac pološialená nenávisťou k Rusku, než Hitlerovo Nemecko ? !
  Za takú servilnosť a debilitu si Rusko zaslúži ešte väčší trest, než len krádež lode.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obchodné zväzky je ťažšie popretŕhať než rodinné. Tam stačí vybudovať hranice a zaviesť vízovú povinnosť. Každá palica má dva konce a to vedia všetky Russké podniky v novovzniknutých boľševických parchanátovzvaných ako Ukrajina, Russko...apod.Tie všetky majú svoje pohľadávky aj v Odese, alebo priamo v Kyjeve. To vedia všetci, aj tie strany, ktoré huckajú Kyjevský režim, aby všemožne podkopávali obe strany partnerstva SNŠ, ktoré vzniklo na troskách niekdajšieho Sovietskeho Zväzu. Ruku na srdce: v Čechách sa pestuje takisto tento šovinizmus voči bezprostredným susedom, ako je Nemecko a Rakúsko, tu na Slovensku voči Čechom, Rusom, Maďarom. A vlezdoprdelkovanie Anglosionistom, ktorým toto "naše" debilné správanie sa náramne vyhovuje. A nám zostáva len fňukanie, ako Čessko, Slovensko a Maďari sú "storokov za opica" v Porovnaní s Nemockom, Rakúskom a hlavne Anglosionistami. Stačilo "len" vziať rozum do hrsti nepohoršovať sa nad debilitov Banderovcov, ale sa z nej poučiť. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 4. No jo nic se nezměnilo banderovci zůstali stejní hlupáci.

  OdpovědětSmazat
 5. A co udělalo před nedávnem rusko?Docela dobrá strategie Ukrošu.Rus si dnes svými aktivytami koleduje o pořádnou nakládačkučím čím dříve, tím lépe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:00pro šťouraly AKTIVITAMI

   Smazat
  2. 14:32
   I šťouralové vás mají zjevně u zadnice. Ani mírně vylepšenou formou asi nevzbudíte ničí pozornost, když obsah je tak zoufalý.

   Smazat
  3. Ťunťo 14:00 - o jakých ruských "aktivitách" tu básníš?

   Smazat
 6. https://cz.sputniknews.com/nazory/201904269736588-ukrajina-pomaha-obyvatelum-donbasu-v-ziskani-ruskeho-obcanstvi-nazor/
  „Jsme Rusové v duši“. Na Ukrajině tvoří velké fronty lidí, kteří se snaží získat ruské občanství (VIDEO

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zcela přirozený důsledek děsivého vývoje na Ukrajině, zvláště posledních 5 let.

   Smazat
 7. 14:15 No z Ruska každý rok uteče kolem 250 000 mladých lidí do celého světa! , co vy na to? A citovat tou hruzu sputnik no asi trochu hloupej!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže se to nedá nazvat útěkem, že, Alberte. Jdou studovat, pracovat a žít na Západě, a pak se většina stejně vrací domů. Stejně tak to dělají a dělali Čínani. Oni jsou rusáci patrioti (víš co to znamená, Alberta), tedy ty slovanští Rusové. Zkus Solženicyna, tolik opěvovaného po jeho odchodu na Západ, nositel Nobelovy ceny. Po tom, co se vrátil domů už po něm ani pes neštěkl.

   Smazat
  2. 14:35 Tak včera se tu nějaký jouda prsil jak Češi pracují v zahraničí, to ovšem útěk není. Když totéž udělá Rus, je to útěk. Nedávno se do Ruska vrátilo obyvatelstvo celého Krymu a pro jistotu i s podložím. Prosil bych zaevidovat.

   Smazat
  3. 14:35 No z Ukrajiny odešlo přes 10 mil. a dál se vylidňuje.

   Smazat
  4. Rusové, kteří odcházejí za prací do světa, jsou většinou mladí a vzdělaní. Chytají se v zavedených firmách na technických pozicích.

   Ukrajinci, možno denně vidět i u nás, nacházejí zaměstnání v podřadných povoláních a na nejnižších pozicích.

   Docela rozdíl. Čím to asi bude?

   P.S.: mimochodem, Čechů odchází za prací do ciziny procentuálně víc než Rusů.
   Také zajímavé, že.

   Smazat
 8. Incident ukazuje na to, že Zelenskij zdaleka nekontroluje řízení banderistánu. Tamní Deep_State řízený z Washingtonu či US ambasády se v té (kdysi i prosperující) zemi stihl docela dobře zaháčkovat.
  A vymýtit jej, to není otázkou vyhraných prezidentských či parlamentních voleb. Je totiž jako úporný plevel ...

  OdpovědětSmazat
 9. Ukrajina bude tak dlouho blbnout, až si Poláci vzpomenou, kde byli doma, než jim Stalin přidělil kus východního Pruska a Německa. Pak si zase vzpomene Germán a budou se v rámci "spravedlnosti" zase měnit mapy i s obyvatelstvem. Nic se nezměnilo, jenom se čeká na vhodnou příležitost.

  OdpovědětSmazat
 10. A Čechoslováci by si měli vzpomenout, že Ukrajině byla po roce 1945 neprávem přičleněná Podkarpatská Rus (území od Užgoroda až po Jasinu. Vše, co bylo ukradeno by se mělo vrátit. věřím, že toto území se jednou vrátí Slovákům.

  OdpovědětSmazat
 11. V podstatě je to sranda. Tanker už nepatří původnímu majiteli - byl prodán. Současný majitel měl dojednanou opravu v Turecku, ale Ukrajina nabídla levnější cenu? Porošenko vydal "ukaz" o zabavování majetku tohohle rejdařství. Ruské ministerstvo vydalo varování před zajížděním do ukrajinských přístavů. Námořníci (ruští občané) jsou doma.
  A teď jsem zvědavá, kdy zabásnou toho oného, který tam tanker poslal, protože ho majitel zažaluje, co pojišťovna a jestlipak Ukrajinci tanker vrátí, když má tedy soukromého majitele (nového) a nebo se ho pokusí prodat, jako Nord a další ukradené lodě.
  Jak říkám - sranda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.