Reklama

sobota 6. července 2019

Zelenský oznámil, že je připraven dodržet všechny body Minských dohod ...


German Ivanov
6. 7. 2019   politexpert
Prezident Ukrajiny Vladimír Zelenský prohlásil, že je připraven plnit všechny body Minských dohod. Poznamenal, že tento dokument nepodepsal, ale uznává jeho význam pro nastolení míru na Donbasu. Příslušné prohlášení učinil vůdce Nezávislé (Ukrajiny, pozn. překl.) v rozhovoru s mediální společností Deutsche Welle, uvádí agentura TASS. Podle informací novinářů Zelenský zdůraznil, že on a jeho tým nemá nic společného s vypracováním Minsku. Prezident Ukrajiny však tento dokument podporuje, neboť může poskytnout skutečnou pomoc při stanovení příměří a stanovení míru mezi Nezávislou a samozvanými DLR a LLR.

Poznamenejme, že dokument byl podepsán v roce 2015 po setkání normandské čtyřky, která zahrnuje Ruskou federaci, Německo, Francii a Ukrajinu. Je v něm uveden soubor opatření pro obnovu vztahů mezi Kyjevem a Donbasem, a dokument také počítá s ústavní reformou. Podle ní by moc měla být decentralizována a Luganská a Doněcká oblast by měly získat zvláštní status.

Dříve bylo oznámeno, že Zelenský označil ostřelování sanitky za ostudný pokus zmařit jednání o Donbasu. Podle jeho vyjádření je incident hrubým porušením norem mezinárodního práva.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. Zelenský může oznamovat, co chce. Je to nedůležitá osoba, která o ničem na Ukrajině nerozhoduje, i když byl zvolen prezidentem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni mu to Američani vysvětlí.

   Smazat
  2. Nerozumím.
   Někdo někoho za slušných pár milionů dolarů vyrobí presidentem proto, aby mu to nemohl ani "vracet"?

   Smazat
  3. 21:53 Prezidentem Ukrajiny měl být znovu "znovuzvolen" Porošenko. Klanově-korporativní skupina, která nominovala Zelenského, porušila dohody. Díky jeho zvolení vypukla na Ukrajině klanově-korporativní válka o moc...

   Smazat
  4. Na Donbase je po celé délce hranice rozmístěno několik desítek baterií raketometu Grad, kterými ostřelují nejen povstalecké pozice, ale také obytné čtvrti, hlavně obytné čtvrti. Každý den je ve svodce hlášeno několik obětí - především právě z řad civilního obyvatelstva. Ostřelováno je několik desítek sídel, které jsou v dosahu dělostřelectva, používají se i zápalné rakety. Jenže "Ukrajině" nestačí, že jsou úplně vybity příhraniční objekty, podle všeho opět přivezli k bodu kontaktu balistiku, aby zasáhli i vnitřní části tohoto území. Je zřejmé, že Kolomojský si uvědomuje "nevyužitý" potenciál tohoto prostoru, které ještě stále, narozdíl od zbytku Ukrajiny, není rozkradeno. A nejen to. Snaží se za každou cenu dostat za stejným účelem do Ruska. Kde je sice dost zlodějů, ale ti nemají takový vliv jako oligarchická chamraď na Ukrajině. Navíc Rusko je zemí s ohromnými zdroji, lidskými i přírodními. Kolomojský ví, že jednou tam silný vůdce nebude, a že má šanci. Proto se snaží či nejdříve dostat k lizu, aby měl náskok. Napřed zmasakrovat a obsadit Donbas - tím přispěje k rychlému Putinovu pádu a následně se vecpat do Ruska.

   Právě proto s ním Američané nemíní rokovat, on se s nimi nechce v žádném případě dělit a jeho brutalita je mnohem horší než Porošenkova. Proto si platí toho malého kašpárka v prezidentském úřadu, který kromě prázdných slov a primitivních šaškáren ani slůvkem nenaznačil, co a jak míní dělat. Momentálně jen na jedné straně mlhavě trousí cosi o míru a na druhé straně se stupňuje brutalita útoků na vlastní civilní obyvatelstvo.

   Smazat
  5. 9;44... Nejhorší je,že to co jste napsal nezní úplně šíleně.
   Fakt je,že v živočichové typu Zelenský se vždycky rádi zaobírali šílenými myšlénkami...
   Ukrajinci,Bůh s vámi... plačící smajlík...
   Helanov

   Smazat
 2. Přál bych ukrajincům, konečně rozumnou vládu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já taky ale pokud do toho bude zasahovat západ tak se to k lepšímu nezmění.

   Smazat
  2. Tady je to casto horsi Ukrajiny, zmini se clovek o madarech , ktery na cas /kdyz to sypalo vod cechu/ predstirali ze jsou slovaci a hned to tady utnou..

   Smazat
  3. 22:01...Já taky!
   Ale mám temné tušení,že už si to tam jistá čeládka "ošéfovala"...plačící smajlík...
   Helanov

   Smazat
 3. Ukrajina je zcela umělý konstrukt vzniklý na území tří enkláv po první válce. Bolševik to vyřešil ustavením ukr.ssr. Svoji skutečnou státnost získala až po rozpadu SSSR. Etnicky i jazykově roztříštěná nikdy v dohledné době plnohodnotnou republikou nebude. Nemá sjednocující základ ani základní ideu státnosti. Rvou se tam jako psi a hlavně kradou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vždy si našli špatné kamarády....kterejm dělají užitečný idioty...

   Smazat
 4. „To není ohleduplnost, ale řízené zamlčování skutečností.“ Ondráček je zděšen utajením detailů kruté vraždy v Německu:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019070610284870-to-neni-ohleduplnost-ale-rizene-zamlcovani-skutecnosti-ondracek-je-zdesen-utajenim-detailu-krute/

  Lež a citové vydírání původních Evropanů.“ Volný ukázal, jak neziskovky spolupracují s pašeráky migrantů:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019070610282576-lez-a-citove-vydirani-puvodnich-evropanu-volny-ukazal-jak-neziskovky-spolupracuji-s-paseraky/

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Ukraina ani po rokoch v rámci OSN nemá deklarované hranice, je to dané odporom cirkví, Halič - Vatikán- rusíni - grékokatolíci a zbytok pravoslávni, tá nenávisť je tam od vekov, Hlavne Halič - tí, podobne ako poliaci, sa s nikým baviť nebudú -

  OdpovědětSmazat
 7. Zelenský vyráží za Trumpem,aby zastavil projekt Nord Stream II...
  Do Oděsy dorazil první americký tanker se 75000 tunami ropy pro Ukrajinu.
  (Tak nevím!Buď už neví Ukrajina do čeho by strkala prachy,nebo to nevěděj Amíci.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 8. A ostřelování domů s lidmi je ukrajinské humanitární gesto nebo co? Zelenský musí být mnohem objektivnější.

  OdpovědětSmazat
 9. Ukrajina je předurčená dělat potížistu rusákum...jinou perspektivu nemá...pokud nenaváže normální vztahy s ruskem..ale to jim amíci a domácí fašouři nedovolí...

  OdpovědětSmazat
 10. Pro něj jako soukromou osobu to asi nebude problém, ale jak k tomu donutí Ukrajinu, jako stát, zřejmě netuší ani on sám.

  OdpovědětSmazat
 11. Na Ukrajině taky žijou normální lidi, ale vládnou patologičtí lumpennacionalisti...a ti mají hlavní slovo a hlavně zbraně !...a podporují je amíci a evropští rusofobní fašouři

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas.Platí to však pro všechny státy světa.Všude se také najdou lidé všehoschopní.Za mrzký peníz prodají sebe,přátele,rodnou zem i budoucnost.Na tom je založena politika USA i EU.Pryč ze všech spolků!

   Smazat
  2. Ukrajina nemá cíl, je jen záminkou.

   Smazat
 12. Demoblok chce likvidaci ČR, vláda místo šetření financuje neziskovky, Rozvoral z SPD nešetřil nikoho:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019070710291239-demoblok-chce-likvidaci-cr-vlada-misto-setreni-financuje-neziskovky-rozvoral-z-spd-nesetril-nikoho/

  OdpovědětSmazat
 13. Когда человек называет Украину „Незалежной“, на что он намекает, что имеет ввиду?

  Как правило, это означает, что персонаж придерживается российско-имперских, или совковых (что пересекается) взглядов. Что упомянул Виктор, "«Незалежна» на русском звучит как «Независимая»."
  Но Украина уже больше 20-ти лет независимая, и выглядит более чем странным, когда вдруг про это напоминают, да ещё, в рамках русского текста, вставляя русифицированное украинское прилагательное.

  А потому что ымперцам:
  1) украинский кажется забавно звучащим (многие из этих биоединиц даже не признают существование такового)
  2) они так и не смирились с независимостью Украины, и тешат себя онанистическими влажными мечтами о том, что "Малороссия"-таки войдёт опять в состав их монстра-идеала; хотя эти надежды становятся всё более призрачными, и пишут так теперь, в основном, щёлкая хлеборезками от бессильной злобы.

  Во времена Гражданской войны в том же смысле использовалось чаще слово "самостийная" - самостоятельная.

  Впрочем, так иногда называют свою страну сами украинцы, но тут уже скорее тёплая самоирония.

  Лёха Мудрый

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tento příspěvek se reagovat nedá,neboť po aut.překladu je nesrozumitelný.Jinak kdo chce vědět, tak ví,že Ukrajina je naprosto rozvrácená a rozkradená.10000000 schopných lidí odešlo do Ruska a EU.

   Smazat
  2. v rámci ČSFR sa Slovákom tiež nevidelo byť v spoločnom štáte, a stalo sa, problémom Ukraincov je, že si berú celú Ukrainu ako svoju, a tak ostatní musia odísť, a tí nechcú, vedia, že Malorossia nikdy Ukraincom nepatrila, Rusíni vedia že tiež do Ukrainy nepatria, Halič tiež, a tak - čo chcete ak ostatní nechcú - zabíajať ich - to je celé, na tom po stáročiach Ukraina - len tá - Okraina - stála

   Smazat
  3. Sa tiež Slovákom neviděli byť ve společník štáte... a teď se jim vidí úžerník a barbina v prezidentském úřadě. Čudné.

   Smazat
 14. Ve škole mě ruština moc dobře nešla a tak i při poctivé snaze, rusky psaný příspěvek jsem obsahově nepochopil ..může někdo přeložit ?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. za překlad to nestojí, je to výplod mentora, který se domnívá, že si celý svět sedne na zadek z rozdílného obsahu používaných pojmů "nězaležnost" nebo "samostijnost"

   Smazat
 15. ja áno - azbuku ovládam, a slovenčina - zvlášť moje nárečie je blízke tomu písanému

  OdpovědětSmazat
 16. 14:41...zajímavá myšlenka...my jsme se v klidu rozešli se Slováky a na Ukrajině si část ukrajinců dělá nárok na celou zemi...

  OdpovědětSmazat
 17. Ukrajinci už skoro třicet let prokazují, že jsou neschopní přežít bez nějakého vnějšího donora - krmiče. Rusko je prý vykrmovalo nedostatečně, ale sami o sobě nejsou Ukrajinci jako národ životaschopní. U sebe doma se jim pracovat nechce, zvelebovat svoji zemi se jim nechce, metají se k sousedům za manou nebeskou a za možností si někde něco nakrást. Otrávili už svým chování západ i východ, nenávidí každého, kdo se má lépe než oni sami. Chamtivost, nenávist ke všem, kteří jsou na tom lépe, a přání a jediný cíl odrbávat východ i západ. Západ odrbat pod heslem, že ho brání před ruskou agresí, Rusko zase odrbat pod hesly, že jsou přece s Rusy jeden národ, jedna rodina. Vychází mně z toho "polská škola" vyděrače a příživníka, tj. máme tu po Polsku druhou evropskou hyenu (definice Churchila). Běda každému, kdo si je vezme k sobě do své země!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to není tím, že jak ukrajinština, tak sama Ukrajina jsou skrz naskrz umělé, a proto nemohou mít žádné dlouhodobé trvání. Ukrajinština je uměle vytvořený jazyk bez jakékoliv historie. Sama Ukrajina je pak zcela umělý stát, který dal dal dohromady jistý Lenin. Stalin s Chruščovem pak už jenom připojili menší teritoria – Stalin Zakarpatí a Ukrajinec Chruščov sám sobě daroval Krym. Vděční Ukrajinci ale už všechny sochy svého zakladatele Lenina zničili, takže Ukrajinu bez diskuse čeká rozpad a návrat před rok 1917. Pět let Rusko bránilo rozpadu Ukrajiny, ale dnes se ruskými pasy pro Ukrajince (ve skutečnosti v naprosté většině Rusy ruského původu) kardinálně změnila situace. Zbylí Ukrajinci (= banderovci) si to ale rozhodně zaslouží, dnes banderovce nesnáší všichni jejich sousedé, včetně velkopanských Poláků, ti si rádi vezmou zpátky svůj Lwóv a celou Halič (polské heslo dne zní: "Nie ma Polski bez Lwówa!"). Všeobecně platné heslo "rozděl a panuj" platí bez výjimky i pro Banderostán - to je to, co z umělé svazové republiky USSR zůstane. Koledovali si o to, mají to mít!

   Smazat
  2. 15:55 na netu jsem se dočetl, že všichni ukrajinští prezidenti (od rozpadu SSSR) neuměli ukrajinsky ani pípnout (mluvili pouze rusky) a museli se ukrajinštinu urychleně doučit, počínaje Kravčukem a Porošenkem se Zelenským konče. A tito přeškolení tupci budou nutit zbytek země komunikovat pouze ukrajinsky, když sami v soukromí mluví dodnes pouze rusky? No to je prostě směšné! Slavný jazykový zákon pouze urychlí rozpad země na atomy :-)

   Smazat
 18. Koncom roka 2019 sa na Ukrajine uzavru kohutiky plynu prudiaceho z Ruska.Putin a Trump uz Ukrajinu spolu vyriesili. Ti ktori vedia, zacinaju panikarit. Blizi sa zuctovanie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konec tranzitu znamená, že UA přijde o 3 miliardy dolarů ročně a že nebude čím splácet úvěry, protože na UA už prakticky není co ukrást (začali vyvážet černozem jako v hitlerovské éře). Dále také nepůjde bezplatně "odklánět" plyn z tranzitu do EU pro domácí spotřebu, jinými slovy plyn bude třeba někde sehnat a zaplatit, to tu ještě nikdy nebylo :-)

   Smazat
 19. Já si vážím, pracovitosti ukrajinců ale je mě odpornej jejich primitivní nacionalismus, kterej je, jak se domnívám,..jenem pláštíkem pro možnost terorizovat své spoluobčany...za války s podporou němců a dnes amíků a jejich evropských přisluhovačů..

  OdpovědětSmazat
 20. 15:55 Dovoluji si poznamenat, že i Československo bylo před sto lety vytvořeno jako zcela umělý stát. Hodilo se to do krámu USA, které zafinancovaly Německo k tažení na východ, šiklo i Německu, které potřebovalo rozbít Rakousko-Uhersko a ukousnout si jeho industrializovanou část pro svůj budoucí válečný průmysl (třetina hitlerovské výzbroje se vyráběla během války na československém území). Všechno umělé se ale jednoho dne musí zákonitě rozpadnout, stejně jako degradují časem výrobky z umělé hmoty, je to naprosto stejné. Rozpadlo se Československo a obávám se, že právě startuje i konec samého Česka. Dnes se to hodí do krámu skoro všem, i Bruselu (bude tu moci nerušeně umisťovat migranty), i Berlínu (vrátí nám sudeťáky a udělá z nás standardní spolkovou zemi). Finito la Ceca!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:30 Vaším pohledem bráno byl každý ze současných států vlastně uměle vytvořen. Tak uvidíme, co vše se musí a nemusí jednou nutně rozpadnout.

   Smazat
  2. 16:48 v Evropě jsou pouze dva státy, které mají historii delší než pět století - Švýcarsko a Rusko :-)

   Smazat
 21. Zdrogovaný Zelenský na mítinku v Zakarpatí - viz video v článku: https://politikus.ru/events/120752-vladimir-zelenskiy-privlek-strannym-povedeniem-polzovateley-socseti.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.