Reklama

středa 24. července 2019

Zneuctěný Měsíc

Tribun
24.7.2019  Tribun
V souvislosti s 50. výročím přistání Apolla 11 na Měsíci se vyrojila velká spousta článků a komentářů, od oslavných přes osvětové po konspiračně-teoretické. A potom komentář prominentního komentátora Lidových novin Petráčka. Chudák starý pán má svojí nenávistí k Rusku už tak rozežraný mozek, že zplodil komentář, ve kterém přistání na Měsíci zredukoval na triumf USA a debakl SSSR. Nic pro něj není důležitější, než že „hodní naši“ (USA) porazili ty „zlé cizí“ (SSSR), což tak podle vlastních slov vnímal již v roce 1969.


Neil Amstrong, Edwin Aldrin i Michael Collins byli sice všichni vojáci, ale neexistují žádné náznaky toho, že by svoji cestu na Měsíc vnímali jako vojenskou misi. Na rozdíl od komentátora Petráčka, který jestli byl hodně daleko, tak v New Yorku. Člověk se při čtení toho jeho komentáře nemůže ubránit dojmu, že kdyby to tenkrát dopadlo opačně a na Měsíci místo USA přistál jako první SSSR, nic by to nejenom neznamenalo, ale bylo by zbytečné, ne-li rovnou nemravné. Takových peněz a pro nic, Ale takový náhled si ani Měsíc, ani američtí astronauti, ani nikdo z těch, kdo na tom úžasném vzepětí pracovali, a už vůbec ne nikdo z těch statisíců lidí na Zemi, kteří to tehdy s bázní a pýchou sledovali v přímém přenosu, nezaslouží. Ano, samozřejmě, že šlo o prestiž USA, a ze začátku pouze o ni. Ale na konci už šlo o prestiž celého lidstva. A pořád o ni jde. A pak přijde nějaký Petráček a řekne: „Hurá, Sparta porazila Slávii“ a ze splněného snu lidstva udělá historku okresního formátu.

Jsem sám, komu to přijde přízemní a neuctivé? Bohužel, kvůli tomuhle Petráčkovskému přístupu, který lety do vesmíru nechápe jako pokrok lidstva, ale vítězství klubu, zachází vesmírný program na úbytě. Protože proč posílat astronauty na Mars, když Rusko mohou stejně dobře ponížit i nějací úředníci tady na Zemi?

185 komentářů :

 1. Rusové se na Měsíc vyprdli. Brežněv už kosmonautice tolik nefandil, tak jako Chruščov, spíš se zaměřil na zvýšování životní úrovně lidu. Což se odrazilo třeba na rozvoj dostupného bydlení v panelakových sídlištích, výstavba měst a komunikací-například železničních a dálničních magistrál a podobně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové se na Měsíc vyprdli, protože na to neměli peníze, technologie, know-how. No a rozvoj infrastruktury byl oproti USA i celé západní Evropě směšný.

   Smazat
  2. 19:18 chce to více studovat ne jenom omílat klišé.To se to tvoří, když se vysávají jiné zemně. Nakonec kdo se vozí na ISS.

   Smazat
  3. 19:50 Stím vysáváním zemí bych byl opatrnej. Např. Rus tady vyraboval uran a nezaplatil ani korunu, po 68 roce jsme živili sto tisíc ivanu, více jak 20 roku, taky nic rus neplatil a to nepíši o zdevastované přírodě, která obnova nás stála miliardy.

   Smazat
  4. 18:46 Dostupné bydlení v Rusku? To myslíte ten jeden pokoj o 15 metrech a společném záchodu, kuchyni pro dalších 5 partaji, tak to jooooo. Proto se vykašlal Rus na Měsíc , tak to je síla ty ole.

   Smazat
  5. 19:18 - Tvé problémy smyšlením jsou vcelku patrné. Letěli by tam, o tom není pochyb, kdyby k tomu byla vůle. Lunární vozítka, výzkum atd. Raketové motory Amíkům došly, když jim vymřeli Němečtí vědci typu Brauna. Bez ruských raketových motorů by Amíci museli skákat do vesmíru z trampolíny. Dodnes neumí vyrobit ruské raketové motory, i když dostali dokumentaci od Gorbyho s Jelcinem. Musk jen zírá jak je možné, že nedokáže vyrobit ty motory. Jsi chudáček. Nerozumíš, nechápeš, nekomentuj.

   Smazat
  6. Ad 20:23 ale i pro ostatní: Rusové za pobyt své armády u nás platili. Platili i světové ceny za uran. Žádné rabování. Jsou na to smlouvy, doklady, barterové nákupy i prodeje, platby v hotovosti. Takže, prosím, fakta a ne pohádky.

   MM

   Smazat
  7. 21:53

   Další skutečností je to, že již od druhé poloviny 50. let přestával být náš uran pro SSSR atraktivní(celosvětové nasycení trhu, následované poklesem ceny), odběr se snižoval a v pozdějších letech už byl zájem na zachování těžby především z naší strany(podpora významného hospodářského sektoru s mnoha tisíci zaměstnanců).

   Ten 20:23 je opravdu hlupáček, kterého musí být radost vodit za nos.

   Smazat
  8. Anonymní 20:23
   Meleš a do huby si nevidíš, kamo, MF by ti vysvětlilo, že nás pobyt vojsk SSSR na našem území nestál ani vindru. Nevím, kolik ti v té době bylo, ale ty jsi je rozhodně neživil, zřejmě ani nemohl. Přestat blábolit a něco si zjistit a ověřit, ale pro osočování a plané bláboly asi postačí vědět stejné h..o jako ty.

   Smazat
  9. jabych teda nějakeho pomylenyho bolševika petračka nebral važně stejně tak bych mu nedaval prostor ale o čem jinem psat v okrukove sezoně než jak se soudruzi 1ebou nadruhopu stranu chapu že nějak se žvanilove musi živit když nic jneho než žvanit neumi a vytrvale tahnou jednim směrem kam zrovinka vitr fouka

   Smazat
  10. Povesti ceske o rabovani uranu.Jednak zaplaceni neni rabovani,navic jsme dostavali plyn za pusinku.

   Smazat
  11. Když tu čtu komentáře o Rusku, tak se musím smát, jak současná generace má vypatlané myšlení. Vzdělání je bída a ubohost. Kdo nebyl v Rusku ať raději mlčí. Telecí párky jsou párky z masa a ne blempt co se prodává v ČR. Železnice je doprava a courák, dálnice jsou dálnice vše je na pangejtech vysečené. Nikde na ulicích nikdo neřve jako v ČR. A pořádek na ulicích, ať se tam jede premiér a starostové podívat. A teď může "kavárna" řvát.

   Smazat
  12. 19:18 Funkční kosmické technologie má pouze Rusko, SSA pouze blábolí a předstírá vývoj.

   Smazat
  13. Ropa a předpokládám, že i plyn nebyly za pusinku. Cena těchto komodit mezi SSSR a spřátelenými socialistickými státy byla konstruována jako průměr světových cen za uplynulých pět let (v přepočtu na rubly). To poskytovalo odběratelům čas, aby s předstihem reagovali na cenové výkyvy. Českoslovenští takénárodohospodáři a ředitelé VHJ a fabrik však tuto šanci nevyužili a ekonomiky lido-demo zažily v polovině 70. let oddálený ropný šok, natož aby dva tři roky předtím těžily z rozdílu cen těchto energetických surovin a aktivněji vystupovali v mezinárodním obchodu. Naopak v letech, kdy světové ceny opadly, tak lido-demo měly ceny zvýšené a doléhalo to na jejich vývozní ceny. A protože na Státní plánovací komisi nebyly zrovna lumeni, tak ani Federální cenový úřad nijak nezareagoval, což přispělo k několikaletým ekonomickým problémům, které vyústění našly v asi osmileté víceméně stagnaci reálných mezd ve 2. polovině 70. let a na počátku 80. let.
   KR

   Smazat
  14. 12:06
   Odkud čerpáte informaci, že ceny komodit na trhu RVHP byly nastavovány jako průměr světových cen? Jak je potom možné, že ceny nafty a benzínu byly tak stabilní a vydržely bez hnutí i mnoho let? Porovnejte s dneškem, kdy se ceny mění jako svatí na Orloji. V roce 1964 klesla cena benzínu ze 4,40 na 2,10 Kčs a v roce 1974 zase vzrostla na 4,-Kčs. Ještě v 80. letech stál benzín 7,50(zvýšilo se oktanové číslo) a nafta zdražila z jedné na "vražedné" 2,- Kčs. Techničák, samozřejmě také vyráběný z ropy, stál v 80. letech 1,-Kčs. LTO pár haléřů. Srovnejte s dneškem.
   Českoslovenští "takénárodohospodáři" inovovaliprakticky celou infrastrukturu, postavili nové energetické zdroje, život na vesnici přiblížili životu ve městech, zřídili zdravotnická zařízení a nemocnice na každé větší vesnici, z agrárního Slovenska udělali rozvinutý průmyslový stát, zmnožili bohatství země pětinásobně. To vše z vlastních zdrojů, bez zadlužování. A dokázali přitom udržovat i plnohodnotnou, dvousettisícovou, dobře vyzbrojenou armádu s posádkami ve většině sídel. Co dokázali poplyšoví "národohospodáři? Rozbít stát, zdecimovat hospodářství, co nezničili, to si rozdali mezi sebou a zahraničními kumpány, vykrást a vyprodat bankovní sektor, zlikvidovat zdravotnictví, školství a zemědělství, vláčené od krize ke krizi, prošustrovat zlatý národní poklad, udělat z průmyslové země zemi rozvojovou v pozici kolonie a z lidí lidské zdroje, prodávané jako otroky nadnárodnímu kapitálu. Z armády udělali spolek žoldnéřů na úrovni maximálně divize, k dispozici novým zahraničním pánům. A zvládli přitom spáchat ještě zatím dvoubilionový dluh.
   Opravdu si nepřipadáte jako kreten? Tomu nemohu uvěřit.

   Smazat
  15. 19:01 Trefně napsáno souhlas.

   Smazat
  16. Pro inteligenta 20:23
   Stalin si tady vzal to, co bylo jeho (uran)
   Víš něco o imperiálním Ruském zlatě ukradeném našimi legiemi na Sibiřské magistrále ve spolupráci s angličany,francouzi,japonci a američany?
   Že se vůbec ptám,že?
   Tak totiž vznikl Československý zednářský státní poklad.
   A to se ani nebudu šířit o tom jak se naši legionáři chovali k ruskému civilnímu obyvatelstvu.

   Smazat
  17. 19:01 a 20:23
   Presne vyhodnotené a pravdivé. Sme len tou rozkradnutou kolóniou západu

   Smazat
  18. Možná bylo dost dlouho po 2.WW pravdou, že v SSSR několik rodin mělo společnou kuchyň, jak nějaký obdivovatel USA píše výše. Jenže z SSSR položilo sedmadvacet(!) miliónů občanů život, aby zastavili hitlerovskou bestii, negativní následky Velké vlastenecké války v oblasti národohospodářské byly ovšem rovněž nedozírné, takové, že si je vůbec nedokážeme představit! Na straně druhé USA i Grait Britain po celou 2. WW většinou sprostě chytračili, mnuli si dlouho ruce, že kníratý čalouník Áda nepřipravený (koho co) SSSR dlouho drtil a za chvíli byl před Moskvou. USA a GB (Francie na kolenou) otevřeli druhou frontu úmyslně až strašně pozdě, pravda, dali pro SSSR velkou pomoc materiální. Ale, viděno zpětně, USA byly vždycky velikánský vyčuránkové a jsou jimi dodnes, na Japoncích si vyzkoušeli dvě atomové bomby, to bylo vysloveně zrůdné, japonští školáci po osmé hodině tamějšího času právě zahájili vyučování, když z americkýho letadla ta hrůzná zkáza letěla na Hirošimu, město Nagasaki mělo částečně "štěstí", že je na pobřeží, Američan se tam netrefil tak přesně, takže část ničivé atomové síly tam spadla do moře, přesto i v Nagasaki byly následky šílené. Á propos, slyšeli jste někdy, že by se Václav Havel někdy veřejně vyjádřil kritikou k poručíku Caleymu za jeho masakr ve vietnamské obci Mylai (možná nepíši přesně). Nikoli, Václav Havel se o masakrech Američanů ve Vietnamu asi nikdy nezmiňoval, vždyť on se potřeboval k Amerikánům včetně té krvavé Madly lísat, aby ho odměnili řády či medailemi. Měl jsem V. Havla hodně rád, leč on byl přece jen tak trochu ješita.

   Smazat
 2. SSA na žádném Měsíci nebyly a nepovedlo by se jim to ani dnes. Už se s nima neserou a zveřejnili to na Wikileaks. U nás o tom psali na Protiproudu:
  http://www.protiproud.cz/politika/4546-artemis-namisto-apollona-poleti-americane-za-pet-let-na-mars-trump-uz-trese-plnym-mescem-chysta-se-novy-vesmirny-podvod-lety-apollo-na-mesic-byly-kolosalni-mystifikaci-proc-soveti-mlceli-pence-uz-si-brousi-zuby.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře to vystihl článek nazvaný Apolo mýtu zbavené.Jde nalést na vyhledavači.

   Smazat
  2. https://www.csfd.cz/film/4624-kozoroh-1/prehled/

   Smazat
  3. Číňané a Indové nám to poví, jak to bylo doopravdy. Technologická proveditelnost USA v té době.

   Smazat
  4. Čína už dávno družicí vyfotila artefakty po USA návštěvě. Jen stčí dohledat.Těm přihlouplejm jelimanum co píší, že tam Amik nebyl se musím smát.

   Smazat
  5. A teď tu o Červené karkulce, přihlouplý jelimane 20:18.
   Čínský lunární rover nenašel stopy přistání Američanů na Měsíci:
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cinane-potvrdili-americane-na-mesici-nebyli/

   Smazat
  6. Smiať sa môžeš koľko chceš. vdova po Kubrickovi prehovorila. a prečo by to robila? Len sa vystavila nebezpečiu a výsmechu načo by to robila ale fakty sú fakty

   V roce 1971 Kubrick ujel z USA do Velké Británie a v Americe se už nikdy neukázal. Všechny jeho následující filmy pak byly natočeny v Anglii.
   Dlouhé roky režisér vedl život v ústraní, bál se o život. Podle ujištění anglických novin „Sun“ se režisér „bál, že bude zavražděn americkými tajnými službami, stejně jako ostatní účastníci televizního zajištění měsíční aféry USA“.
   Režisér náhle zemřel údajně na infarkt v dokončovací fázi natáčení filmu „Eyes Wide Shut“, v němž hlavní role hráli Tom Cruise a Nicole Kidman. A byla to právě Nicole Kidmen, kdo v roce 2002 v rozhovoru pro americké noviny The National Enquirer řekla, že Kubrick byl zavražděn. Režisér jí zavolal 2 hodiny před oficiálním časem svého úmrtí a žádal ji, aby nejezdila do Hertfordshire, kde, jak sám řekl, „nás všechny otráví tak rychle, že si nestihneme ani kýchnout“.
   Podle tvrzení britských novinářů členové Národní agentury pro bezpečnost USA se poprve pokusili Kubricka zabít už v roce 1979. Násilný charakter Kubrickovy smrti 7. března 1999 v anglickém Harpenden (Hertfordshire) později potvrdila i jeho žena. V létě roku 2003 v rozhovoru pro francouzskou televizi a později 16. listopadu téhož roku v rámci pořadu „Temná strana Měsíce“ (TV kanál CBC Newsworld) vdova po režisérovi, německá herečka Christiane Kubrick (Christiane Susanne Harlan) učinila veřejné prohlášení, jehož podstatou bylo následující:
   V době, kdy si SSSR již celkově osvojoval vesmír, prezident USA Richard Nixon, podle vdovy inspirovaný vědecko-fantastickým filmem jejího manžela – který později vešel do historie jako jedno z nejlepších děl Hollywoodu (2001: Vesmírná odyssea, 1968) – vyzval režiséra spolu s ostatními hollywoodskými profesionály, aby „zachránili národní čest a důstojnost Spojených států“. Což mistři z „továrny na sny“ vedení Kubrickem také udělali. Rozhodnutí o falšování provedl osobně prezident USA.
   Taková prohlášení od účastníků tohoto „projektu“ však zazněla už dříve. Zejména raketový inženýr Bill Keyzing (Vill Kaysing), který pracoval v Rocketdyne, společnosti stavějící raketové motory pro program Apollo a který je autorem knihy „Nikdy jsme nelétali na Měsíc. Americký podvod za 30 miliard dolarů“ (We Never Went to the Moon: America’s Thirty Billion Dollar Swindle). Vyšla v roce 1974 a jejím spoluautorem byl Randy Reid. Ten rovněž potvrdil, že údajná reportáž z přímého přenosu přistání lunárního modulu NASA je falešná a byla natočena na Zemi. Pro natáčení byl použit vojenský polygon v Nevadské poušti. Na snímcích pořízených v různých časech ruskými průzkumnými satelity můžeme jasně vidět obrovské hangáry a skvrny kráterů napodobující měsíční povrch. Právě tam vznikly záběry ze všech „měsíčních expedic“ natočené hollywoodskými specialisty.

   Smazat
  7. Za totáče koloval o přistání na Měsíci vtip . Dva bačové v Tatrách pásli na sousedních kopcích ovce . Na jednom kopci pásl ovce Jura a na druhém Ondra . Jura vlastnil tranzistorák , každé ráno poslouchal zprávy a sděloval přes údolí Ondrovi co se ve světě událo . Jednou ráno volal ze svého kopce Ondrovi . Ty Ondro dnes hlásili ve zprávách , že Rusáci vyletěli na Měsíc . Ondra to moc dobře neslyšel a tak se ptá Jury . Co to povídáš ? Jura znovu opakuje . Říkám ti že hlásili že Rusáci vyletěli na Měsíc . Teď Ondra slyšel dobře a říká . Aha povídáš že Rusáci vyletěli na Měsíc ? A všecí ?

   Smazat
  8. 22.26 No, vyškrabal jste studnici blábolu až na samé dno. Jen se zeptám, a co těch 400 000 lidí, kteří pracovali na tomto projektu 15 roku? To si myslíte, že by se rádi nepodělil že to celé je podvod? Trošku přemejšlejte než napíšete vaši chujovinu!

   Smazat
  9. 1 varianta. Pokud bych pracoval v tomto teamu 400 000 lidí a v případě fejku bych chtěl někomu sdělit "pravdu" o podvodu, asi bych to neudělal, protože bych byl považován za blázna.

   Smazat
  10. 10:37
   Hm, 400 000 lidí, 15 let, to je vše? Oproti aragonit11 je to velmi slabý argument. Stejný, jako že se přesně do svých základů kdysi zřítily 3 budovy pod náporem 2 letadel, a taky tomu věří miliony takových lidí, jako jste vy.

   Smazat
  11. To sú len také žvásty že na tom pracovalo 400 000 ľudí a všetci sme to vtedy žrali aj samotní američania.
   Áno na a přípravě mise Apollo se podílely tisíce lidí, kteří projektovali a stavěli vesmírné lodě, rampy a vybavení do nich. Někteří uvedli, že se podíleli na výrobě dřevených maket 1:1. Dle jejich slov to spíše připomínalo tvorbu filmových kulis.

   Dalajláma mi kdysi řekl, povedal v jednom rozhovore pán Banáš ktorého si veľmi vážim, že hlavní úlohou spisovatele je hledat pravdu. Proto se snažím pravdu hladať, nebýt jejím majitelem.
   Tak presne takto sa snažím pátrať aj ja sám, nepotrebujem rozmnožovať fejky a dokonca ich vyrábať. Ide predsa o podstatu a dejiny samotné a o pravdu o Mesačnej misii Apollo

   Ešte raz
   Shrnutí některých argumentů, které podporují myšlenku, že přistání na Měsíci, v podobě prezentované veřejnosti, bylo buď částečně a nebo zcela zfalšováno:

   Astronauti trpěli amnézií. Na otázky novinářů nedokázali konkrétně popsat, jaké to bylo na Měsíci a co všechno viděli. Odpovědi byly velmi obecné.
   První člověk na Měsíci, Neil Armstrong, odmítal dávat rozhovory.
   V prezentaci vyzval Armstrong další generace, aby pátrali po skutečné pravdě tam venku. Mnozí soudí, že tím narážel na fakt, že přistání na Měsíci bylo mediálně zmanipulováno.
   NASA nikdy nezveřejnila fotografie hvězdné oblohy z povrchu Měsíce.
   NASA nikdy nedala k dispozici fotografie povrchu Měsíce ve vysokém rozlišení.
   NASA nikdy neposkytla fotografie povrchu Měsíce v přirozených barvách (barvy, které mohli vidět i astronauti misí Apollo.) Zůstává tedy otázkou, proč jsou fotky černobílé?
   Čínská mise Nefritový králík z roku 2013 ukázala, že povrch Měsíce je výrazně dohněda, což je v rozporu s černobílými i barevnými fotografiemi z dílny NASA.
   Na přípravě mise Apollo se podílely tisíce lidí, kteří projektovali a stavěli vesmírné lodě a vybavení do nich. Někteří uvedli, že se podíleli na výrobě dřevených maket 1:1. Dle jejich slov to spíše připomínalo tvorbu filmových kulis.
   Dodnes existují realistické modely povrchu Měsíce: NASA: Simulace přistání na Měsíci, které používali astronauti pro simulaci přistání na povrch Měsíce. Je k dispozici celý glób Měsíce, koridor, kterým astronauti měli proletět během přistání, Moře klidu z výšky a pak reálný model 1:1, který byl vytvořen v Nevadské poušti.
   Astronaut Edgar Mitchell (člen posádky A14) v jednom z rozhorů uvedl, že lidé sice byli na Měsíci, ale skutečnost prezentovaná veřejnosti je odlišná od toho, jak to doopravdy probíhalo.
   Astronaut Brian O’Leary uvedl, že nemůže dát stoprocentní garanci, že Neil Armstrong a Edwin Aldrin vlastně chodil na Měsíci.
   Steven Greer uvedl, že jsme sice na Měsíci byli, ale celý průběh byl předtočen. Natočené záběry byly pak použity při tzv. živém vysílání.
   Na filmových záběrech a fotografiích z (údajného) povrchu Měsíce jsou chyby: pohybující se vlajka, nekonzistentní směry stínů, značky na rekvizitách, chybějící stopy po raketovém motoru nebo vozítku.
   Mise Apollo 13 byla filmovým dramatem. Přitáhla lidi zpět ke sledování reality show.

   Henry Deacon uvedl: „Byli jsme tam s jistou pomocí.“ Pak řekl: „Měli jsme vyspělou technologii, která nebyla součástí oficiálního programu Apollo. Nebyla součástí uznávané vědy té doby, což nám pomohlo dostat se skrz Van Allenovy pásy.“

   Pekné odrby UFOni im pomáhali prekonávať radiáčné pásy:-)))

   Pro let na Měsíc je třeba překonat mj. radiační pásmo tzv. Van Allenovy pásy. NASA o nich během mísí Apollo věděla. Přesto se jejich důkladným výzkumem a dopadem na zdraví astronautů začala zabývat až na počátku 21. století!
   Video z oběžné dráhy Země, které ukazuje, jak byly falšovány záběry letu na Měsíc

   Smazat
 3. obé je možné tvrdit až do doby kdy někdo třetí na Měsíci navštíví místo přistání a svědecky vypoví 1) nic tady není
  nebo 2) je tady základna Tranquility odkud Orel startoval zpět k velitelské lodi.
  20.18 nákdo nepopírá že tam amigos byli technicky. Tady se přeme o důkazech že tam byli američtí kosmonauti. 100% nevyvratitelné důkazy nejsou, leccos se jaksi záhadně poztrácelo a tak...
  Tak jednoduché to je, ale bude to ještě nějakou dobu trvat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle ma jeste spoustu jinych variant, ktere lze domyslet.

   Smazat
 4. Žijeme v MATRIXU.Dějiny jsou neustále "upravovány",že už i histirici mnohdy nevědí co je vlastně pravda nebo fake I BIBLE byla několikrát přepisována..Pokud se týče vesmíru,to je takřka všechno LEŽ. Nikdo nikdy nebyl výš nad zemí než 90km. Hranice smrti všeho živého je cca 100km.Měsíc a slunce nad námi krouží cca 4800km.Před 5ti sty lety toho vzdělaní učenci věděli víc než dnes.Fakta jsou většinou ukryta ve Vatikánu. Prezidenti mocností světa jsou pouze loutky hrající divadla dle pokynů iluminátů. Tak zvané vesmírné programy slouží k odčerpávání ohromných financí ve prospěch jiných záměrů. V tomto panuje neuvěřitelná shoda všech "vesmírných" mocností, což je záhadné - proč ??
  https://www.youtube.com/watch?v=YxLyL9Zjngw
  https://youtu.be/POcUDwJqGqU

  OdpovědětSmazat
 5. V dnešní době již nikdo 100% neví zdá tam opravdu někdo přistál !!! Je tak velké množství indicií, že fakt člověk neví....zdá tak či onak....

  OdpovědětSmazat
 6. Anonymní24. července 2019 20:23
  19:50 Stím vysáváním zemí bych byl opatrnej. Např. Rus tady vyraboval uran a nezaplatil ani korunu, po 68 roce jsme živili sto tisíc ivanu, více jak 20 roku, taky nic rus neplatil a to nepíši o zdevastované přírodě, která obnova nás stála miliardy.
  ===========================================================
  Právě jsi, Pepku, ukázal jaký jsi blb. Všechny ty nadávky, kterými tady častuješ druhé, sedí na tebe perfekně. Blbe, "Rus tady vyraboval uran a nezaplatil ani korunu", to fakt může pronést jenom blb, sorry jako. Nevím jak před r. 1968 ale po něm nám Rus platil za uran světové ceny. To je fakt. Jestli jsme živili sto tisíc ivanu nevim, pokud to říkáš ty, přemřelo, tak to bude zase stejná hovadina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ten 20:58 má už dost. Hlava vymytá, mozkové závity zmizely. Prostě definitivní blb...

   Smazat
  3. 20:42 Tady je vidět, jak prokremelský anál brání svého páníčka. Ten URAN rusák nikdy nezaplatil, lehce dohledatelné, i když proruského fanatika nepřesvědčí nic.

   Smazat
  4. 10:43

   Mohl byste ty převratné informace pro mě dohledat? Pěkně prosím.

   Smazat
 7. Falešný izraelský Spacecrash nepadne na falešný měsíc Povrch: Tajemství slunce a měsíce vysvětlil.
  https://beforeitsnews.com/v3/spirit/2019/2515168.html

  OdpovědětSmazat
 8. Fakt tam Američani doletěli? Je to někde prokázáno?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už sú aj obstojné fotky miest prístátia z družíc ktoré robili posledné mapovanie povrchu Mesiaca. Vysielanie v priebehu letu, mesačných vychádzok a dáta zo súprav ALSEP rozvinutých na Mesiaci samozrejme neprijímali len američiania. Pasívne laserové odrážače sa používajú pri meraniach doteraz.

   RChPz

   Smazat
 9. Jo pár zoufalců se hlásí k usa za každou cenu ty jejich směšné kecy nestojí za nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:26 A kam se hlásíš ty? Já se také hlásím k vyspělé demokracii USA a ne k totalitnímu rusku kde vládne a o všem rozhoduje jeden kašpar zvaný Putin.

   Smazat
  2. 10:29 Ty se hlásíš k zadluženému korporátnímu fašismu já se hlásím k České republice ani usa ani Rusko. Jen suverénní Český stát.

   Smazat
 10. Neboli tam
  Ako sa vzďaľujeme od Zeme, preletíme cez van Allenove pásy - oblasť nebezpečnej radiácie. Radiácia ako je táto môže poškodiť navigačné systémy, palubné počítače alebo inú elektroniku na Orione. Prirodzene, musíme cez túto oblasť letieť dvakrát, tam a späť. Ale Orion má štít ktorý budeme testovať keď bude prelietavať cez vlny radiácie. Senzory na palube zaznamenajú úroveň radiácie aby ju vedci mohli študovať. Musíme vyriešiť tieto výzvy predtým než pošleme ľudí cez túto oblasť vesmíru.
  NASA Engineer Kelly Smith, 2014
  Takto si NASA inžinier doslovne nasral do hniezda:-)
  Načo potrebujú testovať štít Orionu proti Van Alenovým radiačným pásom keď to už dávno v programe Apollo otestovali a cez readiačné pásy letelo už 21 USA astronautou. Tak čo tam chcú testovať je to predsa bezpečné aj bez štítov ktoré projekt Apollo neriešil a nepotreboval stačíl pár milimetrov hrubí hliníkový plech

  Toto ich jednoznačne usvedčuje

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takoví hloupí kokoti jako ty by měli vrátit evidentně zcela zbytečně vynaložené náklady daňových poplatníků na jejich léta ztrávená ve zvláštní škole.

   Smazat
  2. 22:50- tím myslíte, že lidé pochybující, ze zvláštní školy by se měli střílet pro snížení Vašich nákladů? I když jsem si jistý, že zrovna Vy ty náklady máte optimalizované a na ostatní poplatníky "házíte bobky"!

   Smazat
  3. Střílet ne, ale rozhodně by se taková přiblbla jako třeba ten Argonit, který zpochybňuje základní a perfektně doložená historická fakta, měla v jejich vlastním zájmu zbavit svéprávnosti. Aby neupadli do dluhů a exekucí.

   Smazat
  4. varianta: Van Allenovy pásy neexistují

   Smazat
  5. 0:25 varianta: A vy taky ne.

   Smazat
  6. Miloslav Povolný
   tak potom ten NASA Engineer Kelly Smith, 2014 tliacha sprostosti či?
   Ako mám rozumieť takej logike. Protiradiačné štíty Oriana novej kozmickej lode idú najskôr skúšať bez ľudskej posádky.
   A koľko rokov im to už trvá vývoj tej novej kozmickej lode s ktorou chcú letieť k Mesiacu?
   Aký protiradiačný štít malo Apollo?
   čítali ste niekde že by pred programom Apollo niekto testoval bez ľudskej posádky štíty lode Apollo a meral radiáciu? A ak áno prečo to potrebujú testovať znovu? Prečo majú letušky medzinárodných letov dozimetre?
   Aké poznali v 68 roku materiály na odtienenie radiácie a kozmického žiarenia? Nebolo to viacmenej olovo a voda?
   Na ISS majú len malý protiradiačný úkryt v prípade slnečných protuberácií - búrok a to sú chránený magnetickým polom zeme.

   Až dnes sme dokázali vyvinúť špeciálne ľahké kompozitné materiály ktoré dokážu radiáciu tieniť vtedy sa o týchto materiáloch ani nechyrovalo keď sa údajne lietalo na mesiac takmer bez akýchkoľvek problémov.
   Vypadalo to už tak bežné a rutinné že všade sa písalo o tom že na Mars sa poletí už v roku 2000.
   A základne na Mesiaci sa mali stavať ešte skôr. A všetko zakapalo ako by uťal.
   Po tom čo prehlásila vdova po Kubrickovi mi to došlo aj potom ako sa USA kozmonautom v roku 1999 vo výške 560 km nad zemov začalo blískať v hlavách akoby padali hviezdy preto že kozmickou loďou skafandrami a lebkami astronautov prenikali kozmické častice a NASA z tohoto zatiaľ nepoznaného fiziologického fenoménu mala problém a vlasy dupkom a veľmi sa tomu podivovali tak ako keby sa to stalo po prvý krát a pritom sa to muselo stať všetkým astronautom z Misií Apolla ak leteli cez magnetickú ochranu zeme. Lenže Amstrong si na tlačovke nespomínal ani na to či z Mesiaca videli hviezdy a nieto na to že by sa mu blískalo v hlave pri prelete Van alenovými radiačnými pásmi.
   Pročom jedna z posádok Raketoplánov si to skúsila a popisovala ako jav s ktorým sa astronauti ešte nikdy predtým nestretli. A to sa táto posádka STS radiačných pásov sotva dotkla. Tak že ako tam mohli letieť keď nič podobné nepopísali. Všetky lety k Mesiacu boli bez problémov až na Apollo 13.
   A aj to keď si zoberieme kto v hlbokom štáte velí USA sú to praktiicky slobodomurári a potomkovia templárov ktorých v piatok 13. zlikvidoval francúzky král Filip Sličný a odvtedy sa číslo 13 považuje symbolicky za nešťastné číslo. Preto experti zvolili že Apollo 13 bude tá nešťastná marketingová misia ktorá bude mať poruchu a len tak tak sa vráti aby to nebolo tak okaté že im všetko klape na jednotku keď im predtým toľko rakiet vybuchovalo na rampách a vo vzduchu?
   Vy veríte na číslo 13 ako na nešťastné číslo? Ja nie odkedy poznám pozadie prečo sa č. 13 stalo tým nešťastným. A prečo práve Apollo 11 dosiahlo povrch Mesiaca?
   Pozrite si symboliku čísel. 11 je symbol výťazstva. Preto sa stali aj udalosti 11/9 sú organizované v tej istej kuchyni hlbokého štátu v USA

   Smazat
  7. Miloslv Povolný
   Zažil som tú sladkú dobu dobíjania kozmu vlastnými zmyslami a dobre si ju pamätám a bol som veľkým fandom koznonautiky. Izbu som mal vylepenú zábermi z kozmu a Mesačných misií. Amstrong a spol boli moji hrdinovia hrdinovia našej doby.
   Prečítal som všetko čo sa o tom u nás písalo v tlači, nakúpil som všetky knihy ktoré o tejto problematike vychádzali. Napríklad od Pavla Toufara. Odoberal som Vesmír, Kozmos, Vedu a techniku a sledoval som všetky relácie v spravodajstve kde vtedy nikto ešte o ničom nepochyboval. Hltali sme Grigarové prednášky a okná Vesmíru dokorán...

   Ale akonáhle sa objavili špekulácie o tom že na Mesiaci Amstrong a jeho kolegovia videli mimozemské lode začal som mať podozrenie. Je to dlhý príbeh v ktorom som sa napokon dozvedel že tieto fejky vypúšťala do prostredia sama NASA svojími odídenými pracovníkmi a korešpondentmi. NASA vypúšťala hoaxy o mimoňoch na Mesiaci. Dokonca o tajnom projekte Apollo 19 a 20. Je to jednoznačne z jej dialne použité sú zábery z ich mesačných atelierových misií. A pozrite si film Apollo 18 na ktorom spolupracovala NASA a trkne vás to. Dokonca na origináloch záberov z mesiaca začalo vidieť čudné veci stopy po UFO ale veľmi bizardné a potom prišla tá vec s Kubrickovou vdovou ktorá tvrdila že Misiu Apollo natočil jej muž. Keby sa tu dali vkladať obrázky bolo by to veľmi názorné. NAčo by sa vdova po Kubrickovi tak strapňovala?

   Smazat
  8. Pre Povolného
   V roce 1971 Kubrick ujel z USA do Velké Británie a v Americe se už nikdy neukázal. Všechny jeho následující filmy pak byly natočeny v Anglii.
   Dlouhé roky režisér vedl život v ústraní, bál se o život. Podle ujištění anglických novin „Sun“ se režisér „bál, že bude zavražděn americkými tajnými službami, stejně jako ostatní účastníci televizního zajištění měsíční aféry USA“.
   Režisér náhle zemřel údajně na infarkt v dokončovací fázi natáčení filmu „Eyes Wide Shut“, v němž hlavní role hráli Tom Cruise a Nicole Kidman. A byla to právě Nicole Kidmen, kdo v roce 2002 v rozhovoru pro americké noviny The National Enquirer řekla, že Kubrick byl zavražděn. Režisér jí zavolal 2 hodiny před oficiálním časem svého úmrtí a žádal ji, aby nejezdila do Hertfordshire, kde, jak sám řekl, „nás všechny otráví tak rychle, že si nestihneme ani kýchnout“.
   Podle tvrzení britských novinářů členové Národní agentury pro bezpečnost USA se poprve pokusili Kubricka zabít už v roce 1979. Násilný charakter Kubrickovy smrti 7. března 1999 v anglickém Harpenden (Hertfordshire) později potvrdila i jeho žena. V létě roku 2003 v rozhovoru pro francouzskou televizi a později 16. listopadu téhož roku v rámci pořadu „Temná strana Měsíce“ (TV kanál CBC Newsworld) vdova po režisérovi, německá herečka Christiane Kubrick (Christiane Susanne Harlan) učinila veřejné prohlášení, jehož podstatou bylo následující:
   V době, kdy si SSSR již celkově osvojoval vesmír, prezident USA Richard Nixon, podle vdovy inspirovaný vědecko-fantastickým filmem jejího manžela – který později vešel do historie jako jedno z nejlepších děl Hollywoodu (2001: Vesmírná odyssea, 1968) – vyzval režiséra spolu s ostatními hollywoodskými profesionály, aby „zachránili národní čest a důstojnost Spojených států“. Což mistři z „továrny na sny“ vedení Kubrickem také udělali. Rozhodnutí o falšování provedl osobně prezident USA.
   Taková prohlášení od účastníků tohoto „projektu“ však zazněla už dříve. Zejména raketový inženýr Bill Keyzing (Vill Kaysing), který pracoval v Rocketdyne, společnosti stavějící raketové motory pro program Apollo a který je autorem knihy „Nikdy jsme nelétali na Měsíc. Americký podvod za 30 miliard dolarů“ (We Never Went to the Moon: America’s Thirty Billion Dollar Swindle). Vyšla v roce 1974 a jejím spoluautorem byl Randy Reid.

   Smazat
  9. Raketový inžinier Bill Keyzing z firmy Rocketdyne ktorá stavala motory F1 pre raketu Saturn5 začal pochybovať už v roku 1974, asi vedel prečo.
   Inak načo by to robil?
   Videli ste film Kozoroh 1?
   Pozrite si ho. Ten nepriamo poukazuje na celý projekt Apollo.
   Pozrite si Kubrickové filmi ktoré natočil po ére Apollo čo v nich zakódoval pre pozorného a vnímavého človeka.
   Zaujímajte sa o pána Hoaglanda, ktorý sa snažil vysvetliť zvláštne farebné oblesky v čiernom pozadí foto z Mesiaca ako odlesky obrovských sklenených stavieb na mesiaci. Keď zjasnil snímky bolo údajne vidieť tie monolitcké stavby no v skutočnosti bolo vidieť stojace obdĺžniky poskladaných projekčných plátien v pozadí na ktoré sa premietali vzdialené mesačné horizonty a kopce. A tie záhadné spektrálne odlesky vôbec neboli lomom slnečných lúčov na obrovských mesačných sklenených stavbách, ale šlo o odlesky s projekčného plátna ktoré je polepené kuskami skla. Ak ste niekedy prezentačne na prednáškach premietali svoje diapozitívy iste ste také plátno používali. Ja som ho používal často obraz premietnutý na také plátno je brilantný a jasný.
   Hogaland bol bývalým korešpondentom NASA a potom sa akože stal ich oponentom a podozrieval ich z toho že zatajújú neznáme sklenené stavby a prítomnosť UFO na Mesiaci a svojími prupovídkami o sklenených stavbách vlastne kryl to projekčné plátno v ateliérových pozadiach. Možno si skutočne myslel že ide o sklenené stavby na mesiaci. Originál zábery z NASA vyniesol ďalší jeho spolupracovník pracujúci v NASA. Skrátka je to veľmi široká problematika. Robil som rozbory mnohých záberov z Mesačných misií. Pozadie mnohých bolo upravované a mazané zámerne aby tie stopy po projekčnom plátne nebolo vidieť. S pozadia skutočných záberov z mesiaca by ste museli vytiahnúť stopy po hviezdnom pozadí.
   Takí ako vy argumentujú že hviezdy sa nedajú odfotiť ani na orbite zeme no ale to nie je pravda opäť som prišiel na snímky z obežnej dráhy ktorých pozadie bolo dôkladne premazané ale na Ruských záberoch som to hviezdne pozadie objavil ale aj na starších záberoch NASA keď ešte nemali dôvod pozadie mazať. Som fotograf a tak pracujem s fotografiou v počítači veľmi často a sám fotografie upravujem a viem úpravy a zásahy do fotografií odkryť. Dokáže to dnes každí kto sa tým zaoberá. Mesačné foto bolo robené v ateliéroch. Zábery v protisvetle priamo do Slnka po rozbore vykázali že nejde o Slnko ale o leflektory a to celkom jasne na jednom zo záberov išlo o dva sústredené zdroje svetla. A slnečný kotúč fotený vo vzduchopprázdne ale aj zo zeme má jedinečný špecifický tvar. Sálové fotografie s umelým osvetlením jednoznačne poznať podľa tvaru. NA Mesiaci však astronauti žiadne leflektory nepoužívali či?:-) Tak že fotografie sú jednoznačným podvrhom a hviezdy na obežnej dráhe sa dajú vyfotiť.

   na tejto planete je tolko problémov, že budeme radi ak tu dalej prežijeme, je preto jasné že na nejaký Mesiac nemáme čas, peniaze, chuť a ani odvahu ..

   Ani vtedy tú odvahu nemali. Preto že by šlo viacmenej o samovražednú misiu a preto to museli všetko nafimovať a natočiť v štúdiách.
   Inak by sa Kubrick nemal prečo báť o svoj život. Inak by jeho žena neprehlásila to čo prehlásila.
   Pozrite si Americký film Interstelar, kde mágovia tohoto biznisu pripravujú informačné pole pre skutočnú pravdu o projekte Apollo. Netreba zabúdať na to že NASA je polovojenská organizácia a skutočne šlo o to aby zastavili Ruský rozmach v prieskume vesmíru a dostali ho pod kontrolu NASA Čo sa napokon podarilo. Rusko kapitulovalo a vzdalo snahu o dobitie Mesiaca. A po páde železnej opony bolo celkom zrujnované tak ako sa to v hlbokom štáte USA plánovalo držať rusko od technológií a brzdiť jeho ekonomické napredovanie. Toto bol skutočný cieľ programu Apollo. USA vesmírny program sa stal jedničkou a Američania sa stali novodobími kozmickými hrdinami veľmi obľúbení mládežou na východe. Preto je tak ťažké prekonať tú pevne a neochvejne zabudovanú vieru v poctivú a víťaznú Ameriku

   Smazat
  10. 13:50 Tak tohle vymyslet dalo hodně práce co. Musím uznat, že máte docela dobrou fantazii, třeba " SLNKO BYLO REFLEKTORY, NEBO DALŠÍ HLÍNA, NASA OVLÁDLA RUSKO " to myslíte vážně? Lékeřská pohotovost má už otevřeno.

   Smazat
  11. 12:46 12:43 13.50 A co těch 400 000 lidí kteří se podíleli na vývoji a následném vyslání lidí na Měsic, myslíte že by nikdo z nich nepromluvil, že ja vše podvod? Trochu myslete, ať nejste za hlupáka!

   Smazat
  12. Aragonite, oceňuji Váš drajv v problematice misí Apollo. Určité pochybnosti mám také ale jak jsem již uvedl jinde, neb nemám ambici ani znalosti tohoto směru, dokázat USA podvod. Osobně bych se klonil k hypotéze, že Američany něco podstatného donutilo na dlouhou dobu odstavit Měsíc. Zda to byli "Náměsíční" obyvatelé Měsíce nebo spadlí "náměsíční " lide na Zemi nevím, počkám si, co zjistí konkurenti. Možná to byla jen drahá "frajeřina" na kterou neměli love a z téhož důvodů se nepřidal ani SSSR, natož Rusko. Udivuje mne ale zájem Číny, Indie a především Izraele, což tomu dává punc tajemna a mystiky.

   Smazat
  13. 18:31
   400 tisíc ľudí mohlo pracovať ak chceli dostať na Mesiac automaty a odobrať odtiaľ tie vzorky hornín a mali ten dojem že na tom veľkom projekte pracujú. Rakety hore lietali astronauti pristávali priame prenosy bežali v telke. Fotky boli vo všetkých novinách tak že boli na svoju prácu hrdí. Bolo to presvedčivé. nikoho vtedy nenapadlo že by to niekto bol schopný fingovať.

   Smazat
  14. 18:31
   Ešte niečo veľmi veľmi dôležité
   toto si pane pozrite čoho je schopná mašinéria na západe. Prečo by neboli schopní toho o čom som písal? Keď sú schopní vraždiť vedcov sú schopní aj klamať, podvádzať, odrbávať celý svet. Je to doslovne ako čierna mágia čo robia USA neštítia sa skutočne ničoho.
   Klude to nafingovali a najali Kubricka

   Tu je celkom prehľadný článok ako drasticky bola decimovaná Ruská veda:

   Kdo vraždí ruské vědce? Za 15 let záhadně zemřelo více než 70 zástupců vědecké elity Ruska

   „Někdo ‚kuchá‘ hlavy nositelů strategických tajemství s použitím psychotropních, technických a jiných prostředků.
   V CIA mají speciálně vytvořený seznam vynikajících ruských vědců, včetně jaderných fyziků. Jsou v něm stovky jmen,“ napsala svpressa.ru
   Před pěti lety za podivných okolností havarovalo letadlo, ve kterém letělo pět nejlepších ruských jaderných fyziků. Vědci pracovali na výstavbě Bušerské jaderné elektrárny v Íránu. Jedním z nich byl Andrej Trofimov.
   V USA volají po potrestání ruských jaderných fyziků
   Letadlo bylo v absolutním pořádku a stejně tak i jeho posádka. A pokud snad někdo tuto katastrofu spojoval s konspiračními teoriemi, pak to rozhodně nebylo na ruské straně, ale byly to například izraelské noviny Haaretz, jejichž novináři několik dní věnovali velkou pozornost spiknutí týkajícímu se ruských vědců.
   Ale není třeba být raketovým vědcem, aby si člověk dal dohromady dvě a dvě: protože během předcházející prezidentské kampaně se uchazeči o prezidentské křeslo ve Spojených státech vůbec s ničím netajili a hlasitě hovořil v médiích o tom, že je prý už na čase „fyzicky eliminovat ruské atomové vědce“, kteří tím, že pomáhají vybudovat Bušerskou jadernou elektrárnu, působí škodu národní bezpečnosti Ameriky.
   USA teda konajú rovnako beštiálne ako Izrael ktorý celkom otvorene vraždil Iránskych atómových fyzikov.
   Před šesti lety zahynul expert na jaderné zbraně Alexander Pikajev. Příčiny jeho smrti dosud nejsou známy. Ale jeho osobní počítač byl přitom důkladně vyčištěn. A takových záhadných tragédií jsou desítky a desítky. Například v únoru roku 2008 havarovalo letadlo, ve kterém letěl další jaderný fyzik Arkadij Mullin. Vyšetřování policistů z Francie, kde k havárii došlo, nic nepřineslo. Tamtéž, a taky z neznámého důvodu, na služební cestě náhle zemřel předtím zcela zdravý pětatřicetiletý ruský vědec Michail Poljanský.
   Jedním z čerstvých případů záhadných úmrtí byla vloni na podzim smrt Sarkise Karamjana, vedoucího vědeckého pracovníka Laboratoře jaderných reakcí při Spojeném ústavu jaderného výzkumu, k níž došlo v Turecku. Turečtí vyšetřovatelé navzdory velmi podezřelým okolnostem tvrdí, že vědec se prostě utopil.
   Před dvěma lety odešel na každodenní procházku na Losinově ostrově profesor, doktor fyzikálně-matematických věd Alexej Červoněnkis a – zmizel. Když ho později našli, konstatovali jako příčinu smrti… podchlazení. V září a v parku, který vědec znal jak svých pět prstů.
   Jaderní fyzici, chemici, konstruktéři, programátoři, mikrobiologové, experti v leteckém, kosmickém a vojenském vývoji, matematici, psychologové, biologové, neurolingvisti, lékařské kapacity, technici… Jako by se nějaký zlý démon vznášel nad ruskými vědci. V Americe je z každé takové nehody mimořádná událost národního rozsahu. V Rusku je potichu tráví, řežou, mučí nebo prostě jen zabíjejí.

   Smazat
  15. 18,31
   Kto teda zabíja Ruských vedcov?

   Krvavá sklizeň

   V létě roku 2010 v bytě v Šelkovu našli tělo Alexeje Frolova, specialisty na mikroelektroniku a telemetrické přístroje, který byl náměstkem generálního ředitele společnosti akciové společnosti „Měřicí technika“, kde se vyráběly přístroje pro vojenskou i raketo-kosmickou oblast. Alexej, který samozřejmě pracoval s tajnými informacemi, byl dříve, než ho zavraždili, zvěrsky mučen.

   Loupež? Společnost, pro kterou pracoval, je vědecko-výrobní sdružení plnící objednávky Ministerstva obrany RF a Centrálního aerodynamického ústavu… A doslova za pár dní byl za bílého dne zavražděn na své chatě v Podmoskoví zaměstnanec téže společnosti — laureát Státní prémie, profesor Gennadij Pavlovec, doktor technických věd, který byl považován za velkého odborníka v oblasti aerodynamiky. Vědec měl na sobě desítky bodných a řezných ran a na konec podříznuté hrdlo.

   Takto beštiálne vraždili fašisti cudzích tajných služieb vedcov v Rusku v prvom desaťročí nového milénia

   Ale velké překvapení čekalo operativce a vyšetřovatele následně: při bližším ohledání byly na těle vědce nalezeny podivné tmavé skvrny — stopy, ale od čeho? Stejné skvrny, navíc rozmístěné do pravidelných geometrických obrazců, byly později objeveny i na těle jiného vědce ze společnosti „Volžský elektromechanický závod“, spolupracujícího s předchozí společností a zároveň i s akciovou společností „Almaz-Antaeus“. A znovu tu byla zranění nožem a podivné stopy evokující sugestivní myšlenku na mučení.

   V létě roku 2003 v průběhu jen několika hodin byli zabiti vedoucí „Almaz-Antaeus“ Igor Klimov a Sergej Ščitko. První z nich byl dříve zaměstnancem Služby zahraniční rozvědky a později pracoval v Administrativě prezidenta a Ščitko byl v době smrti náměstkem generálního ředitele společnosti „Ratep“ — i tato serpuchovská radiotechnická společnost byla součástí koncernu.
   O rok dříve byli ve městě na Něvě zabiti Ruben Narimanov a Michail Ivanov — vedoucí manažeři dalších podniků patřících k „Almaz-Antaeus“. V roce 2009 byl v hlavním městě zastřelen ještě jeden vysoce postavený vědecký pracovník — Andrej Baraběnkov.
   Významný vědec v oblasti mikrobiologie, profesor Ruské státní lékařské univerzity, Valerij Koršunov byl nalezen s proraženou hlavou na schodišti před vlastním domem. Jeho jedinečné objevy pomáhaly léčit i nemoc z ozáření, a tak byla po jeho léčebné metodě poptávka nejen v Rusku, ale i za oceánem. Z důvodu úmrtí profesora byly pak k bolestivému umírání odsouzeny tisíce lidí.

   Nie je toto otvorená vojna proti ruskej vede? Kto ju vedie? Myslíte že UFÓNI?

   Smazat
  16. 18:31
   Ešte vám to pripadá smiešne?

   UFO vraždí Ruských vedcov a maže im pamäť UFOS sa pridali na stranu DOBRA v USA!

   Psycholog s celosvětovou působností, člen-korespondent RAV (Ruské akademie věd) Andrej Brušlinský zemřel po loupežném přepadení v lednu 2002. O tři týdny dříve byl zabit akademik RAV Igor Glebov, ředitel petrohradské společnosti NIIelektromaš. Рoté, co se vypořádali s vojenským psychologem Michailem Ionovem v říjnu téhož roku, útočníci ukradli z jeho portfolia tajné dokumenty o reflexním ovládání vědomí člověka. O půl roku později zahynul násilnou smrtí vedoucí Mezinárodního centra pro jadernou bezpečnost Sergej Bugajenko.
   A po dvou a půl měsících stejně skončil vedoucí katedry Akademie Žukovského generál, akademik RAV Alexander Krasovský.

   V roce 2006 postihla tragická smrt člena-korespondenta RAV, genetika Leonida Koročkina. V roce 2007 za jízdy vyhodili z vlaku dalšího jaderného fyzika Igora Dobrunika. Vývojář nových vzorků vojenské techniky Vjačeslav Truchačev byl zabit v roce 2012 v Tule.
   Ještě záhadnější byl osud třiceti lidí, kteří zcela ztratili paměť. Mezi nimi bylo mnoho vynikajících vědců. Všichni do té doby žili aktivní vědecký život a často létali do zahraničí, včetně USA, na sympozia, mezinárodní setkání a konference. A není žádným tajemstvím, že tam často dostávali od svých kolegů napojených na zpravodajské služby pozvánky ke spolupráci ve prospěch Spojených států.

   Nejednu takovou lákavou nabídku dostal od amerických vědců i jaderný fyzik z Krasnojarského kraje Sergej Podojnicyn, jehož práce byly pro zahraničí velmi zajímavé. A není divu, protože měl vyšší stupeň přístupu k nejvíce utajovanému vývoji a tajným dokumentům. Zdá se však, že vědec nabídky americké strany odmítl.

   Na podzim roku 2003 odešel z domova a zmizel. Objevil z ničeho nic v rodném Železnogorsku o několik měsíců později a ve velmi špatném fyzickém stavu. Podojnicyn si nepamatoval nic z toho, co se s ním po celou tu dobu dělo. Kromě toho sotva mohl mluvit a ztrácel orientaci v prostoru. Neměl u sebe žádné doklady. Přibližně stejná historie se opakovala i s profesorem Novikovem z Kazaně. I on odešel do práce a nevrátil se. Našli ho až po několika měsících pod Saratovem zhruba ve stejném stavu jako Podojnicyna — se zcela vymazanou pamětí.

   To určite majú na svedomí UFO únosy vedcov v Rusku:-) Tajné služby USA to celkom isto nemohli byť kdeže....

   A takový případ není jeden, ani dva, ale je jich mnoho. Někdo „kuchá“ hlavy nositelů strategických tajemství s použitím psychotropních, technických a jiných prostředků. V CIA mají speciálně vytvořený seznam vynikajících ruských vědců, včetně jaderných fyziků. Jsou v něm stovky jmen. Máme čekat na pokračování lovu na vědeckou elitu Ruska? Tato otázka zatím zůstává bez odpovědi.
   Zdroj: http://svpressa.ru/war21/

   Tak ako to vidíte teraz Pane?
   Kto je tu za blba...

   Takto sa USA vyporiadavajú s vedeckou konkurenciou v Rusku. Žiadna súťaž ojeby krádeže a vraždy to sú ich metódy pomocou ktorých vyčnievajú nad ostatných.
   Podobne to robí s jadrovími fyzikmi Izrael v Iráne.

   Smazat
  17. 18:31 Tých "400 000", čo vraj pracovali na projekte / asi ako naraz 100 000 egypťanov stavalo pyramídy/ nevedeli nič, každý mal len svoju vymedzenú úlohu a okrem toho, nikto netvrdí, že nič neodštartovalo. Len otázkou je, kam raketa doletela, kým spadla do oceánu, že?

   Smazat
  18. Ale mohli letieť aj pre tie vzorky v automatickom režime.

   Smazat
  19. No to jsou neuvěřitelně stupidní žvásty, aragonite.

   Smazat
  20. Myslíš to o tom vraždení Ruských vedcov?
   To sú ale fakty

   Smazat
  21. Miroslav Povolný
   napísal:
   Aragonite, oceňuji Váš drajv v problematice misí Apollo. Určité pochybnosti mám také ale jak jsem již uvedl jinde, neb nemám ambici ani znalosti tohoto směru, dokázat USA podvod. Osobně bych se klonil k hypotéze, že Američany něco podstatného donutilo na dlouhou dobu odstavit Měsíc. Zda to byli "Náměsíční" obyvatelé Měsíce nebo spadlí "náměsíční " lide na Zemi nevím, počkám si, co zjistí konkurenti. Možná to byla jen drahá "frajeřina" na kterou neměli love a z téhož důvodů se nepřidal ani SSSR, natož Rusko. Udivuje mne ale zájem Číny, Indie a především Izraele, což tomu dává punc tajemna a mystiky.

   Nuž skušal som tie ich fotky bez hviezd a to ma prekvapilo ako sa NASA snažila mazať hviezdne pozadie na obežnej dráhe.
   Nemyslím si že Amíkov zahnali z Mesiaca UFÓni. To je veľmi nepravdepodobné, skôr je možné to že na to nemali, ale potrebovali za každú cenu ideologicky poraziť Rusko aj za cenu kamufláže. Skrátka bola to vojna a v tej sa falšuje a podvádza. A oni sú majstri lží a podvodou v každej oblasti.

   Že majú záujem Čína India, Izrael je pochopitelné ide o technológie a o ďalšie prvenstvo a mocenské ambície. Kto tam prvý vybuduje vedeckú a astronomickú základňu dominuje. Zrejme sily spoja Rusko Čína a India a ostatné zeme BRISC

   Smazat
 11. Málo co v historii lidstva je lépe zdokumentováno než přistání Amíků na Měsíci. Tuto událost nezpochybnili nikdy ani Sověti, kteří ji bedlivě sledovali. Na její uskutečnění se přímo podílelo tisíce lidí, nikdo z nich ji také nikdy nezpochybnil.
  Přesto se kokoti, íkváči a psychopati tady v diskusi předhánějí v popírání tohoto historického faktu. Jsou schopni bez okolků v případě potřeby zapřít i svou matku a děcka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:47
   Vy věříte, že usáci navštívili Měsíc, jiní věří, že to byla jen mystifikace. Obojí je postaveno na víře, jen vy kolem sebe zuřivě kopete a snažíte se stavět svou víru nad jiné.

   Smazat
  2. 22:47
   Ako to bolo zdokumentované keď sa všetka dokumentácia a konštrukčné vykresy od celého projektu !Apollo nenávratne stratili? Keď sa pásky a filmi premazali z dôvodou vraj úspor. Veď tí Amíci vypadajú horšie ako mužíci ktorí šetria kde sa dá. Aby USA a NASA boli v takom stave aby museli s úsporných dôvodou premazávať pásky s mesačných misií tak to je nonsens. Takéto kaleráby môžu tlačiť do hláv len mamlasom.

   Smazat
  3. 23:10
   Podle vašeho zcestného blábolení jsou veškeré vaše základní vědomosti získané na ZŠ (o SŠ nemluvě) postaveny na "víře" a je možno je kdykoli nahradit jakýmkoli blábolem.
   Co dodat? No comment. Není divu, že s takovým materiálem jako jste vy je v naší zemi tolik exekucí.

   Smazat
  4. 23:46
   Jakým procesem se vám podařilo utrpět dojem, že "podle mého zcestného blábolení jsou veškeré mé základní vědomosti získané na ZŠ (o SŠ nemluvě) postaveny na víře"? Mohl byste to prosím rozvést a doložit? Předem velice děkuji.

   Smazat
  5. Nejaké foto ktoré sú vypovedajúce
   https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html

   Smazat
 12. „Kam nás zavedla sluníčkářská politická korektnost.“ Okamura zuří: Královně krásy odebraly korunku kvůli názorům:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019072410413828-kam-nas-zavedla-slunickarska-politicka-korektnost-okamura-zuri-kralovne-krasy-odebraly-korunku/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdá se, že Okamůra zuří neustále. Stakovou mít dlouhý život nebude.
   Ale ani on není takový blb aby se zcela znemožnil popíráním přistání Amíků na Měsíci.

   Smazat
  2. 23:04
   Raději prožít krátký, ale důstojný život v pravdě, než žít navěky jako to tupé hovádko, voděné na provázku.

   Smazat
  3. 23:22
   Člověk, který neustále kvůli něčemu zuří, v Pravdě rozhodně nežije. Zuřivost a Pravda se vzájemně vylučují.

   Smazat
  4. Papaláši a vedátori majú problém niečo také popierať. Ich kariéra by šla hneď do kopru tak papagájujú čo sa papagájovať má aby sa držali na svojich teplých miestach.
   A ľudia čo nemajú moc čo stratiť to môžu vidieť triezvejšie a kritickejšie
   Poznám veľa vysokoškolsky vzdelaných ľudí ktorým to ako sa hovorí hlava nebere...

   Smazat
  5. 23:42
   Mohl byste se prosím podrobněji rozepsat o vámi naznačeném vztahu mezi pravdou a zuřivostí, které se, podle vás, "vzájemně vylučují"? Předem velice děkuji.

   Smazat
 13. Až poletí Američani na Mars, Rusové a Číňani budou již na zpáteční cestě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ešte budeme dlho čakať kým sa tam vôbec vyberú

   Smazat
 14. No je to celé zvláštní. Ztratila se ta měsíční hornina, kterou měli přivézt, ztratila se veškerá technická dokumentace, tedy výkresy.pry tedy není možné ty rachejtle znova postavit, prý nejsou lidi, kteří to stavěli. To už všichni umřeli? Prý byla zesrotovana i ta rachejtle. USA oficiálně za Obamy přiznaly, že část záběrů dotaceli se ve studiích. Je to celé divné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čo sa dokumentácie týka, no idiotov je dosť všade. Naviac, sa zlučujú, krachujú, vždy sa vyhadzuje. No... technická dokumentácia k nejakému turbočerpadlu, ktoré sa k ničomu nehodí. Elektronika založená na procesore 80 008, ktomu je to k čomu dobré? Hornina sa prirodzene nestratila, normálne rozkradli. Kto mal prístup, samozrejme vzal na pamiatku. Nehovoriac, za koľko možno taký šuter predať zberateľom. A či zomreli všetci ľudia ktorí to stavali, v šesťdesiatdeviatom, no..., é... to vážne?

   RChPz

   Smazat
  2. A jasne to napovedá aj film Intelstelar

   Smazat
  3. Blbeček trolíček 13:52 To nie je dokumentácia k nejakému čerpadlu do starej škodovky, ale k vraj najúžasnejšej výprave v celej histórii ľudstva! Stratená dokumentácia, mesačné vzorky, vymazané audiozáznamy....tomu uverí naozaj len blbeček tvojho formátu.

   Smazat
 15. Proč to tedy nezopakovali po padesáti letech ani jednou???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:21 A proč by to měl Amík opakovat, když tam byl 7x. Zeptejte se Rusa, proč tam ještě nebyl když mají tu" nejlepší " techniku.

   Smazat
  2. 10:24 Opakovat 7x stejnou lež je málo. Teprve 100x opakovaná lež se stane pravdou, říkal zhovadilý hittlerovčík Goebels. Tak proto.

   Smazat
 16. Každý kdo sem píše si pripadá sám sobě jako odborný poradca len tie nadávky a osobná nenávist- k čemu potrebuje odborník urážet? - že by nedostatok důkazov a argumentov?

  OdpovědětSmazat
 17. Anonymní24. července 2019 23:42
  23:22
  Člověk, který neustále kvůli něčemu zuří, v Pravdě rozhodně nežije. Zuřivost a Pravda se vzájemně vylučují.
  ===========================================================
  A pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, zapomněl jsi dodat, Pepku. Jdi už spát, vlastně jdi už víš kam, už ti zase došly prášky.

  OdpovědětSmazat
 18. Tak byl amík na měsíci nebo nebyl?
  Mnoho záběrů a "dokumentů" ukazuje, že byl. Ale ty samé záběry také ukazují situace, které popírají přírodní a fyzikální zákony! K tomu ještě jisté záhadnosti ohledně údajné ztráty originálů. Dá pak může porovnat kopii s originálem?
  Je to volaaké čudné, řekl by náš bratr, dnes člen samostatného státu .

  OdpovědětSmazat
 19. Amíkům věřím, dvě zasažené budovy a spadly tři, oni dokážou fakt všechno.Na měsíc lítali obden a málem tam zasadili brambory, jen dneska to nějak nejde.Možná už byli na Marsu, jen čekají na sestříhání záběrů aby tam nebyl někdo v kravatě s cigárem a hamburgrem.

  OdpovědětSmazat
 20. 10:02 Má smysl hlupákovi tvého ražení nějak oponovat? BLBE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do blbů nadávej fotrovi, kreténe, že tě zplodil!

   Smazat
  2. 10:21 Hlupák, jste vy. 10:02 má smysl pro humor, který si ta neskutečná, a nikdy neuskutečněná událost právem zaslouží.

   Smazat
  3. NApokon nebude vyhnutia a Američania to budú nútený priznať. Ale to budú zasa machrovať akú veľkú a mocnú dezinformáciu dokázali vytvoriť a povaliť ňou komunizmus

   Smazat
  4. 10:42 No, tebe matka vyprdla v kravíně na hnuj, proto jseš tak velkej VUUUL!

   Smazat
 21. Kdo ví, jestli jsou na Měsíci ňáký stopy. Ptá se skupina Kabát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. i skupina Rammstein se ptá...

   Smazat
  2. Tak tak treba s pýtať:-) A triediť fakty od pliev a hoaxov produkovaných mnohými spravodajskými oddeleniami na západe

   Smazat
 22. Výpravy na jiné vesmírné těleso nemá nyní zdaleka takový význam jako práce na orbitální stanici. Po pozemšťany není zajímavé dolovat cosi mimo Zemi či tam něco vyrábět v podmínkách obdobných jako na Zemi, jen s jinou gravitací. Význam má něco pidlikat ve stavu beztíže a pak to využít v pozemském životě, v pozemské ekonomice. Proto bude ještě dlouhá desetiletí v centru pozornosti práce, resp. výroba čehosi na kosmických stanicích, nikoli výlety na Měsíc, Mars, Venuši, které sice dají nové údaje fyzikům, chemikům a astronomům, ale jinak budou spíš prestižní záležitostí.
  A až někdo poletí dál od Země, tak se ukáže, jak překoná různá záření apod. A pokud by Rusové či Čína chtěli letět na Měsíc a mj. obhlédnout stav zařízení v minulosti tam odeslaných včetně míst přistání posádek Apolla a nic tam nebylo, protože to byl tyjátr, tak by to Amíky stálo daleko více než 30 mld. doláčů, aby dotyční drželi basu. Myslím, že jednoho či druhého se starší střední generace dožije a bude jasno.
  Jinak měsíční hornina se neztratila, dovezli jí na stovky kilo a poskytli mnohým vědeckým ústavům a VŠ ke zkoumání. Takže je možné ji porovnat s tím, co dovezla sovětská robotická družice. Nějaké vzorky jsou i v ČSSR/ČR.
  KR
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko odstúpilo od amerického projektu výstavby stanice pri Mesiaci
   Rusko oznámilo, že "si nemôže dovoliť zúčastniť sa na americkom projekte výstavby stanice na obežnej dráhe Mesiaca v jeho súčasnej podobe". Podľa agentúry Interfax to v ruskom meste Koroľov vyhlásil šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos Dmitrij Rogozin.
   Rusko sa na americkom projekte nebude zúčastňovať „vo vedľajšej úlohe“, ale vybuduje vlastný transportný systém, uviedol Rogozin.
   Dodal, že Rusko by mohlo vybudovať lunárnu vedeckú stanicu „spolu s členskými štátmi BRICS“ – spoločného hospodárskeho zoskupenia krajín Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika.
   „Či to bude ruská alebo medzinárodná lunárna stanica, to je ešte predmetom rozhovorov,“ poznamenal Rogozin.
   Pripomenul, že Rusko spustí svoj program nepilotovaných letov na Mesiac v roku 2021.

   Smazat
  2. Jinak pro zasmání, poté čo USA v propagandistických cílech rozdávat „měsíční kamení“ na všechny strany, bylo to vždy zataveno v takovém plexiskle a pěkném luxusním balení, aby to nešlo bez poškození skoumat, což bylo politicky nevhodné, ničit dárek od USA. Ale tuším v holandsku kolem roku 1999 to presto jedna univerzita zkoumala, a zjistilo se, že je to skamenělé dřevo ze Země.

   Smazat
  3. Do pryskyřice byly zalévány vzorky - dárky, které R. Nixon jako prezident USA daroval většině států na světě včetně ČSSR. Kromě toho ale existovala množství vzorků k přímému zkoumání různými ústavy po celém světě. Takže i v Ústavu jaderné fyziky v Řeži postupně zkoumali vzorky ze všech výprav USA a SSSR. Jak pevné, tak sypké materiály, u nichž od sebe zrnka dále oddělovali, aby je mohli vystavit patřičnému záření. Takže se můžete poptat v Řeži nebo v Kutné hoře na Ústavu nerostných surovin.
   KR

   Smazat
  4. V rámci programu Apollo hore mohol letieť nie jeden robot namiesto misií s ľudskou posádkou a vzorky odtiaľ doviesť, ale pozoruhodné bolo to že medzi vzorkami sa našlo aj to skamenelé drevo zo Zeme. Už to je zaujímavé a podozrivé.

   Smazat
  5. 14:08Tak hodně velkej blb co! Proč ze sebe děláš idiota?

   Smazat
 23. Obhájcům procházek po Měsíci dám jen několik otázek s technickým podtextem a prosím aby mi na ně laskavě odpověděli jako fundovaní odborníci. Bez politiky.
  1. Jak je možné, že Země která je 7x větší než Měsíc je na fotografiích maličká jako měsíc v úplňku, když by měla být ve srovnání s Měsícem sledovaným ze Země obrovská a zabírat daleko větší pozadí?
  2. Jakými kamerami bylo prováděno filmování na Měsíci? Pokud byly na filmové pásy (a digitální ještě neexistovaly) jak to, že bez speciální ochrany proti záření vůbec něco mohli naexponovat. Ozářený filmový pás je černý.
  3. Jak se mohli do malého sestupového modulu vůbec vejít rovery pro jízdy po Měsíci? Model máte nyní v Praze vystavený.
  4. Jaký byl pohon roverů? Spalovací bez přítomnosti atmosféry a bez nádrží na vzduch asi těžko. Pokud byl pohon elektrický jaké úžasné baterie měli již tenkrát USA? Jak je možné, že vydržely rozdíl teplot +,- 100°C. Proč je nemá v Teslách Elon dnes? A jak je možné, že i Čínský nefritový králík s dnešní materiálovou znalostí vydržel při životě (funkčnosti) jen pár hodin?
  4. Jak měli vyřešenu protiradiační ochranu ve skafandrech kosmonauti? Evidentně jsou to lehké skafandry.
  5. Jak byla vyřešena termoklimatizace skafandrů při okamžitých rozdílech teplot +120°C na osvícené ploše a -100°C na zastíněné?
  6. Jak bylo pomocí PC (486 nic lepšího nebylo k dispozici) a ručního navádění řešeno zpětné spojení sestupného modulu s lodí, zvláště za skutečnosti, že přistál údajně mimo přesně naplánované místo s minimální palivovou zásobou pro manévrování.
  7. Jak byla řešena protiradiační ochrana posádky v lodi a to hned pro 2 průlety radiačními pásy a jak bylo řešeno odstínění elektroniky v lodi?
  8. Má Měsíc vlastní magnetické pole? Nemyslím gravitační, ale magnetické dané vnitřní stavbou tělesa.
  Odpovězte mi odborně na tyto otázky. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NASA v rámci programu Apollo priviezlo na Zem relatívne veľké množstvo vzoriek mesačnej horniny, ale nič z nich neuvoľnila na komerčné účely. Sovietsky zväz pomocou družíc Luna 16, Luna 20 a Luna 24 dopravil na Zem len niekoľko desiatok dekagramov mesačných vzoriek (najviac ich priviezla posledná Luna 24 – 170 gramov), ale v roku 1993 boli predané tri mesačné kamienky s hmotnosťou len 0,2g za 442 500 USD.

   Prečo USA nespeňažia mesačné vzorky? Veď tam vedia speňažiť všetko aj smradlavé ponožky nejakej pophviezdy prečo NASA nepredala vzorky keď mala nedostatok prostriedkov a musela preto začať z úsporných dôvodou premazávať na mesiaci natočený materiál?
   Keď rusi predali tri mesačné kamienky s hmotnosťou O,2 g za 442 500 dolárov koľko by NASA zinkasovala za odpredaj stovky kíl mesačných vzoriek? Tie vzorky by mali mať hodnotu desiatok miliónov dolárov.
   A pritom sa NASA celý čas sťažuje na nedostatok prostriedkov, nie je to len zástierka ten nedostatok prostriedkov v NASA?

   Smazat
  2. 19:19 A jak Amík zajistil, aby se někdo z 400 000 lidí, kteří se podíleli na výzkumu a následných 7 letu na Měsíc neprokecnul, že z toho není nic pravda! Jinak, ty vaše otázky a následné odpověďi se dájí lehce dohledat, ale pozor! budete asi všem pro smích!

   Smazat
  3. Usuzovat na nepřiměřenou velikost Země nad horizentem Měsíce na základě několika fotografií či filmových záběrů pustého, neznámého prostoru je velmi ošidné. I na Zemi podléháme klamu o rozdílné velikosti Měsíce nízko nad obzorem a vysoko na nebi, natož na Měsíci s odlišným průměrem a bez jakékoli srovnatelné mírky. Skeptici by mohli porovnat snímky z Apolla se snímky jiných vesmírných sond, které zabraly při fotografování Země i kus měsíčního povrchu.
   Odvrácená část Měsíce byla fotografována, fotografie vyvolány, naskenovány a fotografie přenášeny signálem již v r. 1959, na Měsíci se fotilo v r. 1966. Není důvod se domnívat, proč by to jednou mělo fungovat a podruhé nikoli.
   Lunochod 1 jezdil po Měsíci rok po prvním Apollu, jezdil tam 322 dní...
   To, že dodnes některé technologie použité v ojedinělém projektu nemusejí být použity v hromadné výrobě, může být způsobeno nedostatečným množstvím materiálu a vysokou cenou některých součástí. Pokud by třena šlo o použití 1 kg zlata v daném zařízení, tak v rámci kosmického programu je to skoro zanedbatelná cena, ale pro sériový výrobek jako je auto je to cenově smrtící, navíc celoroční celosvětová těžba zlata by stačila jen pro výrobu 250 000 aut, přičemž pro banky, klenotníky a elektroprůmysl by nezbylo nic.
   O tom, jak byla řešena termoklimatizace skafandrů na Měsíci, je možné se zeptat několika stovek kosmonautů, kteří vystoupili do volného vesmírného prostoru. Ti první to učinili r. 1965.

   Promiňte, ale některé z těch otázek svědčí sice o určité orientaci autora v problematice, leč současně i o zaslepenosti, zaujatosti a z toho plynoucí neschopnosti si odpovědět na základě všeobecně známých událostí z dějin kosmonautiky a nebo na základě běžných ekonomických znalostí.
   A ještě jedna protiotázka: Pokud by let Apolla 11 či přítomnost astronautů na Měsíci musel být kamuflován, proč by byl tento tyjátr ještě opakován, a to dokonce pětkrát?
   KR

   Smazat
  4. 16:58 POKUD NIC NEVÍTE, TAK NIC NEPIŠTE, DĚLÁTE ZE SEBE BLBA. USA TEHDY ROZDĚLILO DO 155 STÁTU SVĚTA VZORKY HORNINY Z MĚSÍCE, DOKONCE I NÁM! Amík přivezl kolem 240 kg vzorku Měs. horniny. Aspoň tady vidíte jak je rusák nenažranej, pokud to je pravda.

   Smazat
  5. 18:41
   Nevím jestli a komu Usáci dali nějaké vzorky měsíční horniny, ale rozbory prokázaly, že to co dali jako měsíční kámen Holanďanům, nikdy na Měsíci nebylo.
   https://www.telegraph.co.uk/news/science/space/6105902/Moon-rock-given-to-Holland-by-Neil-Armstrong-and-Buzz-Aldrin-is-fake.html

   Smazat
  6. 18,41
   Ako to že popri existencich 240 kg amerických vzoriek mesačnej horniny Rus predal tri mrňavé mesačné kamienky za tak veľkú cenu? Však by ich za tie peniaze nikto nekúpil iba ak sami američania:-) V socíku nikto na to nemal:-)

   Smazat
  7. 18: 18
   400 tisíc ľudí na tom pracovať mohlo ak bolo treba vzorky z mesiaca doviesť automatmi

   Smazat
 24. Tak tak dobré otázky. Ako by sme videli mesiac zo zeme ak by bol 7x väčší ako je
  A neexistuje žiadni záber ako astronauti vyťahujú rover z Lunárneho modulu, resp ako ho skladajú dohromady.
  Prečo na novej lodi USA Orion riešia protiradiačný štít a rovnako ten istý problém riešia aj rusi pri svojej novej lodi Federácia?
  Veď v programe Apollo to muselo byť dávno vyriešené.

  OdpovědětSmazat
 25. Prohrali jste, komunisticka luzo. A Americani dnes maji rovery na Marsu a prvni stupne raket ktere se vraceji zpet a mohou byt znovu a znovu pouzivany. Rus ma akorat bidu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:14 To jste na tom úplně stejně, ty máš bídu v makovici.

   Smazat
  2. 16:14 Zlostný, hloupý darebáku, na otázky 15:19 odpovědět neumíš, množství argumentů aragonit11 vyvrátit neumíš. Zastáváš se lhářů, kvůli jejichž lžím např. v Iráku zemřelo kvantum nevinných lidí. Je přirozené, že chronickým lhářům už nikdy, nikdo, a nic neuvěří.

   Smazat
  3. 16:40
   Komunistická lúza neprehrala a zamiešala karty v Číne ktorá technologicky a ekonomicky rastie rýchlejšie ako USA a tým aj ohrozuje národnú bezpečnosť USA.
   Prvé stupne rakety sa vracajú späť a havarujú ako posledne. v tomto roku dopadli špatne aj padákové skúšky pre americkú súkromnú loď ktorá má vyniesť na ISS konečne prvého astronauta.
   Rusko práve vypustilo do kozmu svoj prvý RG ďalekohlad. Sondu Fobos-Grunt zabila vesmírna radiáci. Ale k Phobosu pôjde ďalšia ruská automatická misia. Rusi sa rozbiehajú. Idú k Mesiacu mimo amrický program.

   Smazat
  4. 17:17 Trochu vás poopravím. Poslední vědeckou sondu do volného vesmíru vypustil Rus v roce 1987 ( lehce dohledatelné ) od té doby rus. ves. program mimo ISS, ( KTERÝ AMIK PLATÍ ZE 75%) žádný nemá. Pokud by jim Kazachstán nepronajal startovní místo, tak je rus totálně v háji. Jejich Vostočný má zpoždění minimálně 8 roku. USA se občas něco nepodaří, tak to bejvá při novém vývoji, ale už dnes jsou před rusem minimálně o 20 roku. Včil mudruj

   Smazat
  5. 16:32 No kostěji, na tebe ty gumo rudá nikdo nemá!!!! To, že jste prohráli je neoddiskutovatelný fakt.A pro 17: 16 co říkáte vice jak 500 000 zabitých civilistu v Sýrii, viníkem je Asád společně s Putinem!

   Smazat
  6. 18:12 O té Sýrii ti to tvrdí ten lhář, co byl prý na měsíci. Ale dej si pozor jeho brachu, on se prý chystá na Mars. A jestli mu zase uvěříš, tak ti narostou i tykadla. Pozdravuj pocestné po strakatém teleti.

   Smazat
  7. Rusko v podstatě nikdy nemělo komplexní vesmírný program jako Amerika, i když významnou měrou přispěli (výzkumný program stanice MIR, pionyrství letů do vesmíru, výzkumné sondy Veněra..), ale to se s USA nedá porovnat. Ani nikdo další se na Ameriku v této oblasti nechytá. Ameriku nikdo nedohnal, protože vesmírný program neznamená jen let na orbitu nebo na měsíc, to jsou jen silně medializované dílčí události, ale komplexní a rozsáhlou vědeckou základnu s dalekohledy všeho druhu, observatořemi, laboratořemi, sondami všeho druhu, vědeckými základnami, ohromným množstvím různé techniky, podporou na universitách... To jsou statisíce lidí, kteří pracují v kosmickém průmyslu, konstrukčních laboratořích, ale také hlavně ti, kteří následně získaná data zpracovávají. K nim patří nejlepší mozky světa, protože to oni na základě získaných dat dokážou posunout naše znalosti o kosmu dál a oni také utváří nové teorie a navrhují nové experimenty. Samozřejmě, co se týká té čisté teorie, tam nefigurují jen Američané, ale i ostatní národy včetně Rusů.

   Smazat
  8. Sýria je dielo USA tí tam vytvoriliIslamský štát a podporovali ho proti Assadovi. Islamisti boli Americkou zástupnou armádou a v Idlíbe ešte stále sú. Rozvrátenie Sýrie je Americko sionistický projekt. Rusko to len zastavilo.
   USA majú na svedomí 6 miliónov obetí len vo vietnamskej vojene tak že radšej čuš. To je viac ako fašista zlikvidoval židov v druhej svetovej.
   Rusko len zabránilo najhoršiemu osadeniu Sýrie Islamským štátom a jeho urezávačom hláv ktorí dokázali popravovať aj deti a odrezávať im zaživa hlavy a hrať s nimi fodbal. Rozrezávat malé dievčatko motorovou pílou zaživa pred jej rodičmi to boli tí americký poskoci, ktorým USA dodávali zbrane a kšeftovali s nimi s ropou. To sú tie tvoje diabolské spojené štáty.

   Smazat
  9. Rusko odstúpilo od amerického projektu výstavby stanice pri Mesiaci
   Rusko oznámilo, že "si nemôže dovoliť zúčastniť sa na americkom projekte výstavby stanice na obežnej dráhe Mesiaca v jeho súčasnej podobe". Podľa agentúry Interfax to v ruskom meste Koroľov vyhlásil šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos Dmitrij Rogozin.
   Rusko sa na americkom projekte nebude zúčastňovať „vo vedľajšej úlohe“, ale vybuduje vlastný transportný systém, uviedol Rogozin.
   Dodal, že Rusko by mohlo vybudovať lunárnu vedeckú stanicu „spolu s členskými štátmi BRICS“ – spoločného hospodárskeho zoskupenia krajín Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika.
   „Či to bude ruská alebo medzinárodná lunárna stanica, to je ešte predmetom rozhovorov,“ poznamenal Rogozin.
   Pripomenul, že Rusko spustí svoj program nepilotovaných letov na Mesiac v roku 2021.
   Tak že sa tu nenaparuj. Dočkáš sa.
   Vastočnyj vytuneloval váš človek tej vyvolenej národnosti a potom ušiel na západ bola to doslovne sbotáž a rozkrádačka organizovaná ako sabotáž zo západu. Rovnako tak sa tuneloval aj Rozkozmos a zlodeji hneď počas auditu ušli kde inde ako na zlodejský západ, ktorý kryje každého vraha a odmietne ho vydať spravodlivosti ako toho kubánca čo pracvoval pre americké tajné služby a zorganizoval odpálenie bomby v civilnom Kubánskom lietadle a zabil okolo 200 ľudí.

   Smazat
  10. 19:22
   Co to je "komplexní vesmírný program"?

   Smazat
  11. Pro (19:22)
   A něco místo propagandy by nebylo?
   V čem jsou Amíci dál než Sověti/Rusové? V tom, že nemají tolik dlouhodobých pobytů v kosmu? V tom, že již několik let NASA nemá s čím, s jakými motory do kosmu létat a suplují to s kosmonautikou začínající soukromé firmy? V tom, že nakonec z ekonomických důvodů vycouvali z programu raketoplánů a vrátili se k tradičním raketám, což Rusové poněkud nechtěně zjistili o pár let dříve při své hospodářské krizi? Jsou dál v tom, že se musejí v kosmonautice spoléhat na soukromý sektor a jeho živelný, ziskuchtivý zájem, zatímco v Rusku si stát vytvořil svůj komplex od školní výuky před výzkum po výrobní fabriky a kosmodromy? Kosmodromů RF využívá šest. To, že Bajkonur je v Kazachstánu, je pro Rusko stejné, jako že Francie a EU vypouští rakety z Kourou v Jižní Americe. Hubbleův vesmírný teleskop je sice príma, ale že by to znamenalo 20-letý náskok komplexního vesmírného programu je scestné. Náskok mají Amíci v P. R., a to nejen v kosmonautice - Vy sám Jste toho dokladem. Protože vychvalovat jako komplexní vesmírný program systém, který již několik let není s to vyprojektovat a vyrobit raketový motor, bez kterého - to ale opravdu - můžete dělat kosmonautiku jen teoreticky nebo na křídlech někoho jiného, ač třeba "nekomplexního", to je - ale opravdu - intelektuální škobrtnutí.
   KR

   Smazat
  12. 21:58, jen krátce. Myslel jsem tím komplexní výzkum vesmíru. V tom je Amerika skutečně nedostižitelná. Převážná většina poznatků je odsud, stačí se podívat na citace.

   Těžko můžete dělat vědu v této oblasti, pokud nemáte příslušné prostředky, a tím jsou soustavy observatoří, (třeba unikátní ALMA v Atacamá nebo observatoře na Havaji a další), obřích radioteleskopů, dalekohledů na orbitě a jiných družic s příslušnou technikou, desítky vesmírných sond, to vše spojeno do obrovske sítě, uloženo a zpracováváno v serverových polích s unikátním SW, a hlavně lidé.

   Amerika disponuje v této oblasti suverénně nejvyšším počtem nositelů Nobelovek, i když, jak jsem psal, právě v té čistě teoretické oblasti je víc národů, včetně Rusů. Ale vy potřebujete i desítky tisíc vysoce kvalifikovaných inženýrů a vědců, kteří tato data umí zpracovat do konečného výsledku. A právě USA disponují sítí nejlepších universit, které se tímto základním výzkumem zaobírají. Především MIT, ale i Harvard, Stanford, UCLA atp. Tyhle školy, to je pojem a MIT se už delší dobu umisťuje na prvních dvou místech.

   V poslední době se už začínají objevovat nové země, třeba Japonsko a Čína, a také Indie má velice dobré výsledky na poli vědy. To je to, o čem tady mluvím - o vědě. A s ní souvisí i ta technika.

   Samozřejmě je i spousta dalších států, které přispívají právě na poli vědy, třeba i ČR, jenže toho je maličko. Nevadí, každá kapka poznání dobrá. Stačí tohle vysvětlení? A mimochodem. První, kdo vyslovil myšlenku Velkého třesku a podpořil to i teoreticky, byl jeden ruský vědec, na jméno si nevzpomenu. Ale i on byl v té době v USA.

   Smazat
  13. Pro (1:40)
   Díky, toto již je lepší a omlouvám se za ironii.
   Mám ovšem dojem, že z toho, co lze zaznamenat, a i z toho, co Jste uvedl, plyne, že Amíci jsou lepší spíš v astronomii, než v kosmonautice.
   VŠ v USA mají velice rozdílnou úroveň, je tam pár vysokých škol špičkových (MTI, Harvard, Princeton a tak asi deset dalších), ale většina pod úrovní našich VŠ (pohled českých a slovenských VŠ pedagogů a vědců z před 20-15 let). Střední školství je žalostné a již před 35 lety z něho jako absolventi odcházeli faktičtí analfabeti (dělalo to tehdy několik jednotek procent, asi 3-8 %). Jejich úroveň před cca 20 lety byla taková, že průměrný žák z našich končin s průměrnou znalostí jazyka se tam během tří měsíců stal hvězdou školy. Zprávy o úrovni výuky matiky před zhruba 10 lety potvrzovaly, že se tam nic nezměnilo. Mít zlomky jako až středoškolské učivo je fakt síla...
   Jinak jednu poznámku. Obraz úrovně rozvoje vědy a výzkumu je silně ovlivněn situací na veřejném informačním poli, mediálním obrazem a kritérii, které si pro měření zvolíme, resp. převezmeme. Evropsko-severoamericko-australská společnost vidí svět očima angličtiny. Kolik lidí odtud zná rusky, španělsky, arabsky, hindsky, natož čínsky? Počet citací pak není dán kvalitou obsahu citátu, nýbrž jeho dostupností a také počtem potenciálních citujících. V "angličtinovém" světě pak uděláte z mírně nadprůměrného vědce geniální osobnost světového významu, zatímco nějaký skutečně geniální třeba Číňan nebo Pákistánec budou provinční postavičky.
   A ještě jedna poznámka. Kredit Nobelových cen od 70. let klesá, protože do jejich udělování, zejména za literaturu, mír a ekonomii významně vstoupila politika, nemluvě již o zmíněném vlivu "angličtinového" světa. Ve fyzice, chemii a biologii tomu zatím až tak není, prvenství objevů se nedá tak snadno překrýt mediálním obrazem, ale výběr specializace, významu, smyslu objevu či obraz rozsahu praktického užití objevu už mohou být ovlivněny popularitou, zákulisními lobby atp. Ostatně nedávno jedna z komisí takový skandál měla.
   Ale již to v této diskusi jeden z přispívatelů napsal, nejde o soupeření, který stát je lepší, jde o prospěch pro celé lidstvo. Ten se odhaluje až po té, co opadnou mediální vlny a ziskové firemní zájmy a mocenské hry a ideologické spory se zaměří na jiné záležitosti.
   Přeji pěkný den
   KR

   Smazat
  14. 9:03, Vím, že anglofonní země mají výhody a pokud někdo publikuje na stránkách významné instituce, je mnohem častěji citován, než kdyby publikoval jinde, a přitom příspěvek nemusí být nijak výjimečně hodnotný. Jak se říkává: " Závidíme Angličanům/Amricanum... jejich jazyk, protože na konferencích vypadají inteligentněji.

   Ale svět se stěhuje do Asie, a už teď se formuje v oblasti kosmického výzkumu ohromný blok Čína - Indie. Mají prostředky, mají první slibné výsledky a hlavně spousty vysoko kvalifikovaných lidí. V tomto si v poho vystačí sami. Zbytek světa jde do prdele.

   Smazat
  15. Aragonit - v případě Ruska by bylo dobré, kdyby vykopli neschopné nýmandy, přestali žvanit, krást, odpuzovat vlastní mládež, a snažili se alespoň z povzdálí udržet v některé z vesmírných disciplín krok se zbytkem světa. Ještě pár let podobného chování a vesmírní průkopníci zmizí i s Gagarinem z učebnic definitivně. Ani RD-171 MV je nezachrání... mimochodem, Čína už dnes dokáže vyrábět ekvivalenty a vůbec k tomu nepotřebuje licence.

   Smazat
  16. 1.40
   Najviac vedcov a držitelov nobeloviek je v USA, ale prečo tých vedcov čo neprebehnú po ponukách do USA tajné služby potom vraždia? V Rusku zavraždili viac ako 70 špičkových vedcov viacerí z nich odmietli odísť do USA. Takto zákerne a podlo sa správajú USA vraždia po svete vedeckú konkurenciu najmú v Rusku.
   To sa im to machruje vrahom.

   Smazat
 26. Nehodlám tady řešit politické otázky, ale čistě technickou záležitost dotazů. Podmínky provozu sond na Marzu jsou naprosto jiná záležitost, protože podmínky na Marzu jsou podstatně přiznivější (příznivější teploty, nižší radiace, přítomnost magnetického pole planety). Tady jde čistě o otázku dosaženého pokroku lidstva a vůbec neni podstatné zda to dokázal Američan, Rus, Ind, Číňan, Němec, Angličan nebo Čech. To je marginální a nepodstatná polemika vzhledem k vědeckému pokroku a možnostem co to znamená. Odpovězte na otázky technicky fundovaně nebo mlčte. Hloupé politické žvásty si nechte do české žvanírny nebo na Letnou.

  OdpovědětSmazat
 27. "Je to malý krok pro Američana a velký podvod pro lidstvo".

  Regan napálil Gorbačova tím, že vyhlásil, že Američani zahájí program "Hvězdných válek" a vyhlásil několikanásobné zvýšení zbrojního programu USA z cílem uzbrojit Rusko, což se povedlo a Sovětský svaz se rozpadl. Dnešní Rusko naopak rok od roku výdaje na zbrojení snižuje s odůvodněním, že už neskočí Američanům na blaf o zvyšování zbrojení, ať si Američani dávají na zbrojení třeba stonásobek, když chtějí Zeměkouli zničit se svým atomovým arzenálem několikanásobně, když to stačí jenom jednou.

  V roce 2001 bylo zapotřebí zaútočit na Irák a Afganistan Plány byly už hotové, akorát příčina chyběla. Ta se našla v útoku dopravních letadel na "Dvojčata" , které řídili nepiloti, kteří se údajně několik hodin cvičili na trenažérech a pak provedli jeden z nejsložitějších manévru v rychlosti do 800 km v hodině z otočky, což vám každý pilot řekne, že to je manévr hodný profesionála, kterému se to ne vždy napoprve povede. Největší zázrak kriminalistiky se stal, když v troskách mrakodrapů, které při destrukci vytvořili pyroplastický oblak plný azbestu, se našly nepoškozené cestovní pasy teroristů řídicích dvě letadla, které způsobila zřícení tři mrakodrapů. Teda v Americe je všechno možné, je to země, kdy včera už znamená zítra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi vedle, soudruhu, zkus něco přízemnějšího.

   Zadání: útok na Irák (ropa) a Afghánistán (plynovod Meridián).

   Aktiva a prostředky: mám kámoše v Saúdské Arábii, agentury NSA+CIA+FBI, které nespolupracují, dostatečně vysoký rozpočet a blbého presidenta.

   Tak se dobře zamysli a zkus ještě jednou bez Baby Jagy, skřítků a Drakuly.

   I tak to nebude přesné, protože my stále nevíme, co, kdo a proč to udělal. Žádný soud, žádné relevantní vyšetřování. My jen víme jak, jelikož jsme na to všichni koukali v TV ze všech možných úhlů.

   Nebýt Obamy a jeho hlášky na Clintonovou, nebýt účelových útoků "pomsty", člověku by ani myšlenka na false flag nepřišla.

   To jen vy vymýšlíte hovadiny. Třeba to s tím falešným letem na Měsíc. Prostě potřebujete konspirace k životu. Dám jednu k dobru. Prý existije dovopravdická sesterská planeta Země na opačném konci oběžné dráhy. To jen tupí a hnusní astronomové nám brání v tom, abychom poznali pravdu, že na ni bydlí supr vyspělá civilizace tzv. Antizemšťanů, kteří zde řídí úplně vše a my jsme jen nebohé robotické klony.

   Jo a ještě Rothschild, ten nemůže chybět. Žen je tím Antizemšťanem, dočasně žijícím na Zemi. Nemá 90 let, ale 2.5 miliardy a předstírá, že je obyčejným smrtelníkem.

   Smazat
  2. V dvojičkách sa tavila oceľ a to kerozín ani kancelársky požiar nedokážu. niekoľko týždňov po zrútení boli trosky na povrchu horúce cez 700 stupňov. dokázalo to tepelné družicové snímkovanie a svedectvá požiarnikov o tom že to pod troskami vypadalo ako v taviacej peci nie sú fejky ani bajky len to vyšetrovacia komisia nezobrala na vedomie. Foto natavených ocelových traverzov a nosníkov však existujú tak ako fotky keď žeriavy vyťahujú z rumoviska chuchvalce taveniny podľa zafarbenia presne zistíš teplotu taveniny. Škoda písať niečo trubirohom ktorí žijú v tom svojom fantastickom spravodlivom americkom svete

   Smazat
  3. Aragonit, už přestaň fantazírovat. V tunelu pod MtBlanc hořely dva kamiony s margarínem, jeden jen s polovičním nákladem, a dvě desítky běžných osobáků. Roztavila se nejen ocel, ale i sklo, z vybavení značné části 30km tunelu nezbylo nic. Auta úplně shořela. Odpařil se i asfalt a beton, zůstala jen žula. Z uvězněných lidí zbyl jen jen prach, nebylo koho pohřbívat. Nafta a benzín s tím až tak moc neměly, palivem bylo těch pár krabic s margarínem a oxidovadlem proudící vzduch. Když to připočítávali, zjistilo se, že teplota musela dosáhnout neuvěřitelných 1000 stupňů. Dokonce udělali experiment, protože se to zdálo neuvěřitelné a to číslo se potvrdilo.
   A už jsem slyšel, že při kremaci nějakého tlustoprda shořelo celé krematorium.

   Ačkoliv jsem ti napsal, kudy se ubírat, přesto šíříš hlouposti vypuštěné CIA na zmátnutí prosťáčků. A ti se už nějakou zavšivenou dohodou se Saúdy ohledně Iráku ani zaobírat nebudou, jelikož mají svůj termit, bomby, hologramy a další ptákoviny. A tedy ta dvě letadla, a v nich sedící teroristé je už nezajímají. Přitom právě oni jsou klíčem.

   Uff, to jsem si oddechl. Pracuji pro CIA a už jsem se bál, že by na to někdo přišel a začal se v tom šťourat. Chvalabohu, je tu Aragonit a ten spolehlivě odklidí veškerou pozornost od letadel, která vidělo 5 miliard lidí, zpět třeba na jadernou bombu.

   Smazat
  4. Blbeček trolíček 23:01 Žiadne relevantné fakty, ktorými by si vyvrátil aragonitove tvrdenia, len znôška blábolov, to je to, na čo sa jedine soroškurva ako ty zmôže.

   Smazat
  5. 23.01
   Vo vežiach horel kerozin a potom kancelársky požiar ktorý veľmi dymil preto že nemal dostatok kislíka.
   Hasiči ktorí dorazili pešo po schodišti do zóny požiaru hlásili cez vysielačku že sa oheň bude dať zahasiť dvoma prúdnicami. Sklo na poschodiach nad miestami s požiarom vôbec nepopraskalo teplotou požiaru. Samotná správa Nits uvádza že teplota ocele na miestach kde narazilo lietadlo nepresiahla 270 stupňov. Ocelová konštrukcia dobre rozvádzala teplo.
   Vo dvojičkách neskladovali kamióny masla či margarínu ani tlstoprdov ani prasatá ktoré sa používali na rúcanie hradných múrov v stredoveku tak že sa vykopala stôlňa a pod zaklady nahnali stádečko bravov a zapálili ich, padali celé kamenné veže. To máš pravdu. Sadlo takto funguje. Isto poznáš aj prípady samovznietenia ktoré prepálili aj betón.
   Ja som bol pár rokov hasičom a o tieto veci som sa profesionálne zaujímal.
   Vežiaky z oceľových konštrukcií ktoré horeli ako fakla aj 17 hodín sa nezrútili a ani zasahujúci hasiči nečakali to čo sa s dvojičkami stalo inak by veliteľ zásahu hore nikoho neposielal. Pri inštruktáži nám viackrát premietali film o požiari vo vežiaku ktorý bol natočený podľa skutočných udalostí. Požiarníci mali dlhodobé skúsenosti s požiarmi výškových budov s oceľovou konštrukciou až do 9/11 sa žiadna taká horiaca budova nezrútila. Obrázky takýchto horiacich výškových oceľových konštrukcií máš všade na internete. Vyhoreli často do tla ale nezrútilisa

   Aj komisie ktoré vyšetrovali zrútenie dvojičiek si objednali simulácie požiaru na skutočnej oceľovek konštrukcii ktorá bola patrične zaťažená a čo zodpovedalo situácii v dvojičkách použila sa tá istá konštrukcia sú z toho fotografie a vídeá. Požiar tam zúril poriadny horelo tam drevo umelé hmoty koberce skrátka klasický skladový a kancelársky požiar a vysledok bola síce deformovaná konštrukcia ale oceľ vydržala a podržala váhu nad sebou. NITS však tento experiment nezobrala do úvahy.

   Tak že tvoj príklad s tunelom a margarínom nie je adekvátny situácii v dvojičkách, kde bola situáci podtatne iná. Kerozín vybuchol a spálil sa v obrovskej ohnivej guli ktorá sa rozprskla mimo veže do priestoru.

   Okrem toho mne je celkom jasné že existujú matúce fejky o hologramoch ktoré majú deklasovať všetky konširačné teórie okolo dvojičiek. tomu dobre rozumiem. Ja som sa o hologramoch nikde nezmieňoval pokiaľ viem.

   Dobre lietadlá boli skutočné ale tie dvojičke nezhodili. Dvojičky boli konštruované tak aby vydržali aj náraz takéhoto lietadla.
   V čom sú potom lietadlá klúčové?

   Vieš o tom že trollovia vehementne popierajú taveninu v troskách? a nehovorí a nezmieňuje sa o tom ani správa vyšetrovacej komisie a ignorovala aj výpovede všetkých svedkov. Ten teramát tam dokazateľne bol sýra a tie milimetrové železné guličky v prachu všade po Manhetne to dokazujú.

   Smazat
  6. 1:00, Soroškurva jsi ty Jani, a ještě k tomu dementní, jelikož nic jiného neumíš, než vulgárně nadávat a vychvalovat Kotlebu. To je jediné, na co se zmůžeš.

   Aragonit je splašený popleta, znám spoustu takových. A dokonce to nejsou ani moc hloupí lidé. Jenže ať je Aragonit kým chce, zde mluví o věcech, kterým nerozumí, jelikož si ani příslušnou odbornou problematiku nenastudoval. Zahltí prostor neuvěřitelným množstvím COPY/PASTE balastem, v domnění, že mluví k tématu, ale nemluví.

   Já přitom vůbec nezavrhuju, že událost v září 2001, mohla mít z jistých kruhů nějakou tu orchestraci. Už jsem naznačil, že tam bude vazba na Saúdy. Ale když tady někdo bude s vyvalenýma očima horečně vyprávět rádoby vědecké analýzy plné faktických chyb o nějaké bombě, hologramu, raketě.... jen ne o tom, co vidělo pět miliard lidí po celém světě v přímém přenosu - a to střet dvou Boeingů s budovami WTC, pak se nedivím, že zas ti druzí věří v permanentní ruskou agresi, placatou Zeměkouli, existenci sesterské Antizemě, a že se to snaží podobnými pseudovědeckými traktáty dokázat.

   Smazat
  7. Aragonit. Ta letadla jsou samozřejmě klíčem. Kdo to udělal a proč, co je za tím? To máte jako s tím Kuciakem. Nemá význam vytvářet nové teorie, když už mají vrahy. Oni jsou klíčem.

   USA v průběhu dvou let po 11.9.2001 zaútočily na dva státy, shodou okolností na ty, které se snažili už delší dobu přemluvit ke "spolupráci" a oni odmítli. Pak tam je až neuvěřitelně neschopná synergie mezi jednotlivými agenturami, a pak hlavně ta Obamova hláška v roku 2016.
   A jako perlička, navzdory tomu, že se nepovolila demolice těchto budov, byly pojištěny na velice slusnou částku, a zanedlouho poté BUM... náhoda?

   Mně zajímá spíš tohle než jak se to stalo. Omlouvám se, že jsem vás označil za hologramového konspiratora, kterym nejste. Ta vaše verze nějaké pomocné detonace má samozřejmě svoji logiku, mně tam akorát uvedl v úžas termonukleární výbuch. I tzv. miniaturní dnešní hlavice mají desetinásobně vyšší detonační účinek než jaderná klasika. A zde by se muselo jednat o delikátní práci, jako vidíte při řízených demolicích. Když už, proč ne obyčejná trhavina?

   Viděl jsem zřícení podobných budov následkem nějakého otřesu. Není třeba zapomínat, že kromě intenzivního požáru proběhlo budovou množství seismických vln, které mohly v různých bodech interferovat. Požárem oslabená konstrukce mohla v několika poschodích povolit a následně se ta horní poschodí sendvičovým efektem zřítit na ty dolní, mnohonásobné otřesy. I ten samotný požár, to nebyl jen petrolej na startu nějakého Boeingu, ale veškeré zařízení toho baráku. A nejednalo se jen o nějaké open space kancly, tam byly hotely, restaurace, obchody - mrakodrap je vertikální město.

   Ale je samozřejmě možné, že tam byly ještě nějaké ty destruktory kvůli pádu, už během výstavby instalované. A pokud ano, my se to nedozvíme, jelikož by se z mrakodrapů všichni vystěhovali :)

   Ovšem ne jaderná bomba, a ještě k tomu vodíková. Nevím odkud máte ty hodnoty "koncentrací" radionuklidů. Že je napsal nějaký vědec mi nestačí, jelikož podobných kvalifikovaných bláznů jsem zažil už dost a nezdá se mi odborná terminologie. Spíš to vypadá na to, že někdo nešikovně skoncipoval výsledky analýz na tzv. nano-bombu, o které se mluví od r.2010. Ovšem i ona, jak jsem psal, by měla silné explozivní účinky.

   Pokud máte nějaké informace o tomto druhu zbraně, sem s tím.

   Smazat
  8. Len krátko pozri si Chalezeva celého a jeho tretiu pravdu on to pekne podal preto že je to odborník na všetky jadrové skúšky i tie podzemné a smerované a v tomto prípade šlo o smerovaný výron s podzemného výbuchu. A to je niečo celkom iné.
   Vnútorná konštrukcia jadra nebola naložená trhavinami preto že časť tohoto skeletu jadra ostala kolmo stáť až potom sa zosunula kolmo dolu
   Skrátka tie budovy boli sanované nespadli sami od seba po náraze lietadiel o to ide v podstate to znamená že to zvnútra niekto pripravil a nemohli to byť teroristi tí taký prístup nemohli mať. Tých mohli len využiť a naviesť k tomu aby zaútočili. toť vše.
   Tie rozbory na tých niečo bude inak by tam neumieralo toľko ľudí na rakovinu kostnej drene. Tie štatistiky o ochoreniach na Menhatane si pohľadajte. Už v roku 210 to bolo alarmujúce a publikovala to aj naša oficiálna tlač

   Smazat
  9. Vrahovia v prípade WTC zhoreli ale kto bol skutočný plánovač je stále otázne. Všetko poukazuje nato že to bolo pripravené zvnútra.

   Kuciak tam majú vraha ten nezhorel, ale zametá a dokonca predhadzoval ruskú stopu. Obvinený je aj Kočner
   M. Kočner napísal v januári 2018 J. Haščákovi takúto esemesku: „Inak pracujem na od….ní čuráka.“ Ten mu odpovedal, že to preberú osobne.

   „Myslím si, že Kočnerova esemeska o „od..baní čuráka“ súvisela s jeho záujmom odstaviť vyšetrovateľa, ktorý riešil prípad Silvie Volzovej a Pavla Ruska,“ vraví teraz J. Haščák.

   A čo ak Haščák je objednávateľ takto sa len vykrúca a snaží sa aj Kočnera z toho dostať...?

   Smazat
 28. 17.16 Slabé- minule jsem se tady dočetl od jiného proruského " experta ", že rusko navýšilo částku na zbrojení za poslední roy 15x, tak si v tom vy ruš. demagovové udělejte pořádek a nějak se dohodněte, jinak pusobíte jak parta blb..A co se týče letadel, taky váš ruský spolubojovník psal o nějakém HOLOGRAMU, který narazil do budov, takovou prču nečte člověk každý den! Je opravdu neuvěřitelné co sem píše za............Každý ať si doplní sám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:53 S argumenty proti tzv. oficiálním verzím pohádek pro dospělé se vypořádat nesvedete, ale to by každého právě nejvíc zajímalo. A jestli máte potřebu jenom někoho urážet, pak ty vaše urážky patří právě na vás, a tak raději zmizte mezi vám podobně postižené.

   Smazat
  2. 18:18, hologramy ve WTC vymysleli sami Američané. A nejen hologramy. Navzdory všemu tam existuje dostatek bláznů, kteří tyto xujoviny produkují a následně rozpráší do celého světa a toho se pak kdekdo chytne. Kupodivu v samotném Rusku je míň bláznů než tady a tyto teorie se tam až tak nešíří. Taky jeden Holanďan přišel s myšlenkou nanotermitu, jefrn americký pilot tvrdil, že se do těch baráků nedá trefit a že se jednalo o tajnou zbraň Pentagonu, a jeden Kanaďan rozprášil do světa teorii o malé jaderné bombě.

   Smazat
  3. 19:29
   My naštěstí moc dobře víme, že ty dva železobetonové baráky se sesunuly do půdorysu protože ti Arabové(poznali jsme je podle neporušených cestovních pasů vytažených z ocelové taveniny, roztavené petrolejem s teplotou hoření 1100°C), kvůli kterým USA zaútočily na Afghánistán, na ně zaútočili střemhlav. Že to není sranda se takhle trefit po pár hodinách tréninku na andule, to dá rozum. Proto se i ten třetí železobetonový barák sesunul, ze samého leknutí. Prostě takový akrobatický kousek od pár zarostlých obejdů nečekal, no. V Pentagonu už to byla taková ta klasika, jakou všichni známe z denodenní praxe. Letadlo se prostě vypařilo, normálka.
   Ještě že my nejsme žádní malí blbci. Na nás si hensti konšpirátoři nepřijdou. A vůbec!

   Smazat
  4. 18-18 si zle informovaný:-)
   O nukleárnej explózii prvý hovoril ruský armádny špecialista a dôstojném špeciálnej ruskej jednotky Dmitrij Chalezov
   Dimitrij A. Chalezov je bývalý sovietsky štátny príslušník a bývalý dôstojník takzvanej „Vojenskej jednotky 46179“, známej aj ako „Špeciálna kontrolná služba“ 12. hlavného riaditeľstva sovietskeho ministerstva obrany. Špeciálna kontrolná služba, známa aj ako atómová tajná služba (neskôr „nukleárna“ tajná služba) Sovietskeho zväzu, bola tajnou vojenskou jednotkou, ktorá mala na starosti odhaľovanie atómových, nepriateľmi Sovietskeho zväzu uskutočnených výbuchov (medzi nimi aj podzemných atómových testov); ich kontrole podliehalo aj dodržiavanie rôznych medzinárodných zmlúv o testoch atómových zbraní a jadrových výbuchoch na mierové účely.
   Po 11. septembri Chalezov udalosti dôkladne skúmal a vyhlásil tvrdí sa že dokázal, že dvojičky Svetového obchodného strediska ako aj budova č. 7 boli demolované troma podzemnými termonukleárnymi explóziami – čo miestu ich pádu dalo meno „ground zero“. Okrem toho dosvedčuje, že už počas svojho pôsobenia ako vojak v sovietskej Špeciálnej kontrolnej službe v osemdesiatych rokoch vedel o „núdzovom systéme na atómovú deštrukciu“, ktorý bol počas stavby integrovaný do dvojičiek.

   Smazat
  5. Pověřená vědecká instituce USGS, zjišťovala následky kolapsu, shromážděním odebraných vzorků 15 cm tlustého prachu z 35 míst Dolního Manhattanu, kam dolétl v obrovském pyroklastickém proudění ve formě aerosolu. V něm našli mnoho chemických prvků, ale i dost toxických a vzácně se vyskytujících, jako baryum, stroncium, thorium, cesium, lanthanum, ytrium. Rovněž nějaké, pouze se vyskytující v radioaktivní formě po výbuchu. Nejvíce vypovídající byl odběr ve vzdálenosti 250 metrů na pozemku WTC 01-16. Zde bylo naměřeno 3,67 gramů barya /kg prachu, 3,08 g stroncia/kg prachu. Ostatní odběry vykázaly 0,4 až 0,8 gramu barya/kg prachu, stroncia zase méně. Povolená úroveň je 0,015 gramu barya/kg prachu. Životu nebezpečná hodnota je již nad 0,4 gramu barya/kg prachu! Stroncium vytlačuje z kostí a zubů kalcium a tak je zeslabuje až k rakovině, která se na Manhattanu zvýšila po roce 2001 několikanásobně. Ještě 21 dní po útoku stále hořely požáry a tekla roztavená ocel, řekl 5. října 2001 na Národní konferenci statiků Leslie Robertson, jeden ze stavebních inženýrů WTC. Tiež zomrel na rakovinu.

   Tak že 18-18 toto nie je žiadna sranda. Na Menthetne ochorelo rakovinou 35 tisíc ľudí Následkom zrútenia a útokov zahynulo cez 3000 ľudí, ale ďalších 1000 zomrelo len do roku 2010 na rakovinu. Prví odchádzali hasiči, záchranári ich psi, policajti i dobrovolníci a pracovníci firiem ktorí odpratávali trosky.

   Considering the jet fuel explosion and high-temperature fires at the WTC, T2 was efficiently oxidized to HTO, based on weapons-testing data (37), as well as laser heating experiments (38). This oxide immediately vaporized due to the intense heat. Most of the HTO would be transported in the vapor phase with the wind, since the weather was dry on 9/11/01 (18)

   There is evidence that weapons belonging to federal and law-enforcement agencies were present and destroyed at the WTC. Such weapons contain tritium sights by design.

   [b] Ve výše uvedené vládní zprávě se píše, že dle výpočtů cedule na letadle a jiné předměty nevysvětlují tak vysokou přítomnost tritia. Nicméně zpráva hovoří o tom, že "existují důkazy", že v budově měly federální úřady a policie zbraně, které v sobě záměrně tritium ve větším množství obsahují, čímž vysvětlují tak velké množství tritia. Dle zprávy tam muselo být takových zbraní celkem 120.
   Ak je trítium faktom budú faktom aj ostatné exotické prvky ako báryum stroncium, cézium ktoré sa našli vo vysokých dávkach v prachu na zborenisku, tak sme hneď bližšie k riešeniu tohoto rébusu a Dimitrij Chalezov vo svojej práci Tretia pravda bude mať najskôr pravdu preto že ani báryum ani stroncium a cézium sa nemohli nachádzať v policajných zbraniach. Ale ani zistené množstvá trítia nemohli pochádzaľ len z týchto zbarní.

   Smazat
  6. 21:21
   Ale 18:18 Vám dává za pravdu když píše, že nevěří tzv. "oficiálním verzím". Možná se Vaše argumenty hodí spíše na 17:53.

   Smazat
  7. 18-18
   Toto je podstatné a môžeš si to overiť.

   Najprv mi to to s tou nuke náložou prišlo scestné až keď som si raz všimol rozdiel medzi seizmografickým záznamom prírodného zemetrasenia a výbuchu podzemnej jadrovej nálože bolo mi všetko jasné.
   Přibližně deset sekund před kolapsem věží zaznamenaly seismografy vzdálené 34 kilometrů severně od Manhattanu otřesy o síle 2,1 a 2,3 Richterova stupně. Samotný náraz údajných letadel se na přístrojích téměř neukázal, stejně jako dopad trosek nebo“pád“ budovy WTC 7. Odborníci se shodli, že otřesy byly s největší pravděpodobností způsobeny podzemními výbuchy. Nemohla je však způsobit konvenční trhavina – určitě ne s následujícími efekty. Tvrdí Chalezov

   Toto má rácio. 10 sekúnd pred oboma pádmi budov bol zaznamenaný seizmickou stanicou podzemný výbuch o tom hovoria na mnohých vídeách aj svedkovia najme hasiči a ľudia unikajúci z budov. Prejdite si to ľudia kým začnete odsudzovať a tvrdiť účelovo lži o hoaxoch. Tie vídeá sú neustále k dispozícii sú to výpovede tesne po tom ako sa to stalo. A možno ich brať celkom vážne tú detonáciu s podzemia všetci zúčastnení cítili a popísali a je potvrdená aj riadnym prístrojovým záznamom seizmickej stanice. Ten záznam je na internete prístupný. Tak prečo tvrdíte že sú to všetko konšpirácie?
   To fakt ste schopní tak slepo veriť establišmentu USA?
   Alebo viete a ste len dobre zaplatení za vytváranie toho správneho názoru na túto otriasajúcu udalosť?
   Alebo ste len naprogramované umelé inteligencie a stroje?
   Stalo sa že do debát v USA nasadili umelú inteligenciu a bol pruser museli ju vypnúť lebo umelá inteligencia vyhodnotila podľa dostupných zdrojov a informácií že to bola akcia zvnútra a pridala sa na stranu vládnej opozície.

   Smazat
  8. 21:21 tak potom sa ospravedlňujem špatne som ho asi pochopil

   Smazat
  9. Aragonit by měl dostat metál za šíření bludů. Já se ze srandy zmíním o jaderné bombě a on z toho udělá román. Hochu, víte jaká je kontaminace po výbuchu jaderné bomby? Kdyby tam bylo radioaktivní zamoření z výbuchu jaderné nálože, vyklidili by nejen celý Manhattan, ale New York, New Jersey a možná i další města v aglomeraci.

   Víte vůbec, jak se radionuklidy vzniklé ze štěpné reakce měří a v jakých jednotkách? Jaké baryum a cesium, které isotopy? Proč do toho pletete tricium?

   Kde berete ty hodnoty úmrtí na rakovinu? (Ačkoliv moc bych se tomu nedivil, ty baráky byly plné azbestu). Ale důvod vzniku rakoviny jako "vytlačováním kalcia stronciem, čímž se kosti zeslabují a vedou k rakovině"... to si snad děláte prdel, ne? Mám dojem, že vůbec netušíte, o čem je třeba v souvislosti Sr90 vs rakovina řeč. Ale klidně zasvěceně o věci diskutujete.

   A už si budete muset konečně udělat jasno. Buď jaderná bomba v podzemí, nebo hologram, nebo nějaká raketa, nebo detonační nálože instalované demoliční firmou... nelze vše naráz. A pokud se nelze trefit do těch obřích baráků, pak budete muset vysvětlit, proč u významných objektů, jako třeba atomky, jsou poblíž nějaké ty baterie PVO. Když se nelze trefit, není přece žádné riziko, ne? To dá rozum.

   Smazat
  10. Dobre pane tak sa najskôr presvedčte o tom či je pravdou že seizmická stanica nejakých 34 km od Manhatanu zaznamenala podzemný výbuch vždy 10 sekúnd pred pádom budov.
   Potom si zoberte skutočnosť že pod troskami sa nachádzala oceľová tavenina vidieť ju na fotkách a vo filmoch a vypovedajú o tom požiarnici policajti i záchranári. 12 po páde dvojičiek má povrch trosiek teplotu až 747 stupňov
   I. U.S. Geological Survey (USGS) správa o flyovers stránky World Trade Center (WTC) päť až dvanásť dní po 9/11/01 útoky na záznam Vzduchom Viditeľné/Infračervený Zobrazovací Spektrometer (AVIRIS) diaľkové snímanie údajov

   AVIRIS je Národné Letectvo a vesmír (NASA) diaľkový nástroj, ktorý meria upwelling spektrálne žiarenie vo viditeľnej škále cez infračervené pripojenie, špeciálne, pre vlnové dĺžky od 0.37 2,5 mikrometre. V reakcii na žiadosti EPA prostredníctvom U.S. Geological Survey (USGS), NASA letel AVIRIS na malom lietadle nad dolnom Manhattane v polovici dňa, Sept. 16 a opäť v Septembri. 23.

   A teraz to Trítium
   Dr. Ed Ward je autorem zprávy o přítomnosti izotopu vodíku - tritia v prostoru WTC v New Yorku po 11. září 2001. Sepsal ji na základě analýz vzorků vody odebraných v odpadním kanále pracovníky Národní laboratoře Ernesta Orlanda Lawrence v Berkeley. První vzorek z 13. září 2001 vykázal hodnotu 0,174 nCi/l (nano curie na litr) vody, ale další vzorek od budovy 6 měl již hodnotu podstatně vyšší - 3,53 nCi/l a to i přesto, že byl odebrán až 21. září, tedy s odstupem 10 dnů po ředění 16-ti miliony litrů vody, kdy tři dny hustě pršelo, a po omývání konstrukcí 120-ti milióny litrů vody a dalšími litry z mlhy nad spáleništěm, která vznikla ihned po kolapsu obou věží. Hodnota tritia od budovy 6 je 27krát vyšší, než jaká je přirozená úroveň (0,13 nCi/l). Přímo na zbořeništi obou věží byl naměřen údaj dokonce 20krát vyšší. Nebyl dodržen ani časový postup při odběrech. Oznámení o aktivitě tritia bylo uváděno třikrát a vždy se zcela odlišnými odchylkami (0,074; 0,74; 74), což svědčí buď o velmi nekvalitní práci nebo o úmyslu. [1]Tato veřejně přístupná zpráva byla údajně vypracovaná pro potřeby vlády USA. Průzkum sponzorovaly Národní ústavy zdraví (National Institutes of Health). Práce Národní laboratoře (dohlíželi prof. Steven Jones s dr. Wardem) byla postoupena Konferenci americké národní chemické společnosti (American Chemical Society National Meeting), která 7.4 - 11.4 2001 potvrdila, že v prostorách WTC byla po 11. září 2001 naměřena zvýšená hodnota tritia, druhého izotopu vodíku - 3,53 nCi/litr vody!
   [2]
   Zmiňované tritium je plynný, bezbarvý a radioaktivní izotop vodíku, jehož jediný gram obsahuje 104 curie (jednotka radioaktivity). Jediné curie je aktivita zářiče, kdy dochází k 3,7x10 miliard rozpadů za sekundu. Zvýšená radioaktivita narušuje odesílání signálu bolesti v lidském těle do mozku. Dr. Ward uvádí ve WTC 48 000 curie. Paprsky alfa v délce 1 mikrometru ohrožují lidské tělo pouze slabým ozářením, porušením oděvu, ale vdechnutím způsobují rakovinu plicního laloku, šedý zákal, leukémii, neurosvalové dysfunkce, nestálost genů, poškození buněk s náchylností k většímu poškození od jiných chemikálií. Dr. Cahill dokázal svými výzkumy po 11. září, že nejjemnější částečky alfa paprsků mohou procházet filtry záchranářů, kteří je většinou ani neměli. [3]
   Paprsky beta, vyzářené z tritia, jejíž střední částice měly energii 5,7 keV, získaly rozložené štěpením již
   18,6 keV. Těmito částicemi jsou porovnávány nukleární fyzikální experimenty. Vystupňování energie beta částicemi způsobilo vyvrhování dosud nerozdrcených částí konstrukce (na videu). Beta paprsky jsou indikátorem pro zjištění radioaktivity prvku v biologickém průzkumu po destilaci tritiové vody. Jsou dobře zjistitelné. V kapslích obklopených fluorescenční směsí (např. sulfid zinku), umožňuje tritium signální osvětlení bez dodávky elektřiny. [4]

   Smazat
  11. Pane viete čo je to vodíková mikronukleárna nálož?

   Tritium s poločasem rozpadu 12,32 roku se v přírodě vyskytuje vzácné. Je produkováno kosmickým zářením a v horních vrstvách atmosféry se slučuje s kyslíkem a na zemský povrch se dostává s dešťovou vodou, ovšem jen ve velmi malé koncentraci. Více tritia se vyrábí v reaktorech CANDU bombardováním lithia-6 [ 6Li(n, a) 3H] s neutrony. Vzniká také jako vedlejší produkt v těžkovodním reaktoru pohybem moderátoru, když neutrony dopadnou na přítomné deuterium.

   Tritium může být shromážďováno a převáženo jako plyn a kovový vodík (např. titan) uzavřený v křemičité schránce (hydratovaný hliníkový silikát s jednotnou velikostí mezer v krystalické struktuře). Transportován je v ocelovém válci bez mikroskopických vad s limitem obsahu do 5,6 x 107 Gbq (1,5 Mci) tritiového plynu, je konstruován tak, aby odolal dodatečnému stupňování tlaku vyvíjenému rozkladem beta částic. [4]

   Už jen samotný výskyt izotopu vodíku - tritia je důkazem o použití vodíkové mikronukleární nálože. Vzniká pouze výbuchem a také v reaktorech. Jako rozbuška se používá plutonium obklopené deuteriem. Zapalovačem bývá klasická konvenční výbušnina (ve WTC červená rtuť). Neutrony vzniknuvší při explozi přemění část deuteria na tritium, čímž se zažehne termonukleární reakce. Tato forma není závislá na kritickém množství a lze ji téměř do nekonečna zmenšovat. Mohou být velikosti třešně s typickou fúzí energetického vzorku. Na zbořeništi se našly poloroztavené skleněné obaly. Toto vše je známo od dr.Warda, který tyto informace poskytl vládě, ale také je zveřejnil s označením typu zbraně a domácím původu (USA). [5] Důkazem je též EMP (elektromagnetický pulz) s Comptonovým efektem na celý dolní Manhattan, což potvrdilo seismické pracoviště Lamont Doherty v Palisades 34 km severně od WTC v NY. Také Ted Teitmayer prokázal pomocí snímků satelitu Lidar teplotní záblesk a použití mikronukleárního zařízení. Důkazem jsou spálená auta v okolí WTC, ale i zničení celé rozvodné sítě v dolním Manhattanu, což byl problém, který přetrval až do 15. prosince. [6] [7]

   Smazat
  12. A ešte toto je veľmi dôležité vedieť pane

   FEMA, instituce zabývající se vyšetřováním podobných událostí, pověřila dr. Williama Deagleho výběrem vhodných odborníků v oborech, které se dají předpokládat pro zkoumání zbořeniště WTC. Sám patří mezi nejpřednější experty pro řešení podobných situací. Měl zkušenosti s operacemi s globalistickými plány přes vládní agenturu "Nový svět v nepořádku" (New World Disorder); byl výchozím vyšetřovatelem pro Speciální právní muniční tým, Operaci Dark Winter a Top Off Bioware Simulations aj. Vybrané odborníky vyškolil, vybavil pověřovacími listinami a zasvětil do řízení dalších pracovníků znalostmi a důvěryhodnými adresami. (Napsal Ed Ward.) [6]

   1. Prof. Steven Jones, americký fyzik a filozof, vedl výzkum na lineárním urychlovači ve Stanfordu na Cornellově univerzitě a v Los Alamos fyziku lehkých elementárních částic. Měl zhodnotit vliv vysokých teplot na fyzické změny materiálů a ocelových podpěrných sloupů na WTC. Dohlížel s dr. Wardem na odběry vzorků a na jejich vyhodnocování. Dokázal, že byly použity termitové nálože. V okolí věží i v okolních domech našel v prachu milimetrové manganové kuličky vytvořené obrovskou teplotou. Je zakladatelem společnosti "Vědci pro pravdu a spravedlnost o 11. září" (Scholars for 9/11 Truth & Justice). [10], [11]

   2. Tým fyziků z univerzity Brighama Younga (Brigham Young University, BYU), zjistil, že v nejnižších podlažích dosahovala teplota 1093°C po celých pět následujících dnů po zřícení budov. Na místě identifikoval přítomnost termátu a prokázal perforaci a síru na ocelových sloupech.

   Této skupině i profesoru Jonesovi byl nabídnut grant, jestliže zanechají výzkumů na WTC. Všichni odmítli a své poznatky zveřejnili. (Zaznamenal Jacob Hamblin. [12]

   3. Dr. Thomas Cahill, profesor atmosférické fyziky, poukázal na totální přeměnu trosek WTC pomocí penetrace suterénů chlorovou emulzí. Po prvním mikronukleárním výbuchu vznikl působením vysoké teploty dioxin, který po tři měsíce působil na trosky budov. Cahill dokládá, že byly po celou dobu velice horké a mohly by zapálit papír. Dr. Levin tvrdí, že po dobu prvních tří měsíců byl ze spáleniště slyšet neurčitý pohyb a zvuk! [13]

   Ignorovať toto všetko je trestuhodné.
   Dvojičky nespadli kvôli nárazu lietadiel!!!

   A VTC7 do ktorej nenarazilo žiadne lietadlo spadlo do vlastných základov napriek tomu že bolo projektované tak aby prežilo jadrový útok na New York boli tam situované všetky úkryty a bunkre krízových štábov mesta

   Smazat
  13. Nálož v podzemí nezajistí nasekání železo(betonové) konstrukce 400 metrů vysokých dvojiček na drobný železný (a betonový) salát. To musejí a mohou udělat jen nálože rozmístěné po celé budově.
   Jaký má být tudíž smysl náloží v podzemí? Pokud by nebyly nálože po budově, tak mohou celou budovu nadzvednout nebo vyvrátit a ona spadne na bok, přičemž se rozláme, nikoli ale na "salát", a přitom poškodí objekty v okolí. To se nestalo. Proč tedy odpalovat něco v podzemí, když musím rozmístit nálože o budově, aby jednak vznikl "salát" a jednak se nesesul do okolí?
   Pár měsíců před dvojičkami chtěli v Turecku zdemolovat náložemi železobetonovou budovu asi poloviny 30. let. Něco se pokazilo a jim se asi pěti či šestipatrová budova nerozpadla na kusy do půdorysu, ale padla na stranu a jinak zůstala celá.
   Jinak ale cestovní pasy "pachatelů" nalezené na místě krátce po události, které přečkaly teplotu požáru lépe než železobetonová konstrukce a zůstaly nahoře, ačkoli se přes ně muselo přesypat ještě několik pater suti - to je neskutečná pitomost. Ukazuje, jací debilové takové akce provádějí (od námětu a organizaci po mediální výstup), takže se na jednu stranu nemáme co příliš bát, protože intelektuálně nemají na provedení takové akce, natož na ovládnutí světa. Na druhou stranu je zarážející, že nikdo z realizačního týmu zatím nepromluvil, že s nimi nepohnuly tři tisíce obětí, následná válka v Afghánistánu a další. Intelektuálně jsou podměreční, ale morálně - jako hajzlové - jsou giganti. Bez svědomí, bez úcty k cizím životům, bez špetky citu. Takže i tu zkázu světa provedou blbě.
   KR

   Smazat
  14. Aragonit, nemám čas, abych odpovídal na ty vaše sáhodlouhé příspěvky, kde spletete dohromady kdeco.

   "....zaznamenaný podzemní výbuch vždy přesně 10 sekund před zřícením...."
   Takže: takových hovadin od "nejrenomovanějších vědců" dokážu vypotit mraky, s patřičnou odbornou terminologií. Vy jste z toho vykouzlil termonukleární explozi. Víte vůbec o čem to mluvíte?

   Vůbec vám nepřekáží, že ty budovy hořely jednu a půl hodiny, a až potom se zřítily. Jsou stovky záznamů, i amatérských z mnoha úhlů. Co to bylo, optický klam?

   Konstruktéři těchto budov řešili spousty bezpečnostních opatření. Nevím, jak byla řešena otázka pádu budovy v případě podobného rizika (jestli vůbec), aby nastal "sendvičový kolaps". Viděl jsem několik podobně zřícených budov, všechny padly neřízeným kolapsem po nějakých seismických impulsech (nemyslím tím zemětřesení). Demoliční firmy dělají totéž, ale řízeně, aby padající budova neohrozila okolí. O tomto faktoru dosud nikdo z konstruktérů a správců budovy nemluvil.

   A snad ani nemusel. Objevily se zprávy o kvalitě ocelové konstrukce, která nebyla patřičně udržovaná a prý dokonce neměla žádnou protipožární ochranu. Zato všude spousty azbestu. To je sice taky proti požáru, ale nebyly tím obaleny konstrukční prvky.

   Ta vaše bomba v podzemí (a ještě k tomu termonukleární!) by nejen nezpůsobila jakoby řízený kolaps, ale rozmetala by tu budovu po celém Manhattanu, a nejspíš i celý Manhattan. Podobné demolice se nedělají jednou náloží někde ve sklepě, ale soustavou časově závislých naloží v různých výškách a přesně lokalizovaných.

   Termonukleární nálože, i ty nejmenší v současné dostupnosti, mají extrémní explozivní sílu, kterou by zaznamenaly i naše seismografy na druhé straně Atlantiku.

   V současnosti USA nejpravděpodobněji dělají nějaký vývoj v oblasti tzv. "nano" zbraní, ale v jakém stádiu jsou, ví bůh. Zcela určitě to není ve výrobě. I tak se jedná o devastace na úrovni minimálně městských čtvrtí. A to je dnes. V roce 2001, kdy se od nukleárního programu z důvodu neexistence konkurence upustilo, a o něčem podobném ani neuvažovalo.

   Řekněte jediný rozumný důvod, proč by někdo použil termonukleární nálož, i kdyby byla k dispozici? (není ani dnes) Cena něčeho podobného by přitom byla na úrovni hodnoty jednoho z těch baráků... Jaký důvod by byl??

   Ale i tak se nebráním možnosti existence "destrukčních prvků" v konstrukci, právě kvůli podobnému případu, kdy hrozí pád budovy. Nevím, jakým způsobem by to bylo řešeno a jestli vůbec, protože se v podstatě jedná o rizikový faktor. Samozřejmě ne žádná H-bomba.

   Taktéž vám děkuji za COPY/PASTE AND GOOGLE TRANSLATE neskutečně těžkopádné poudačky o triciu apod., které jste sem nakopíroval, protože to neumíte vyjádřit vlastními slovy.
   Ani jsem to nedočetl. Je tam množství zmatených neodborných pojmů typu GOOGLE TRANSLATE, zbytečných údajů, a všechno spletené dohromady, že ani odpovědět nelze.
   Mimochodem, těch vašich 0.13 nCi/l tricia jako "přirozená hodnota", to je možná špatně vyjádřený pojem pro detekční limit. Pokud se jedná o naměřenou aktivitu pozadí, potom se nedivím ani těm vyšším hodnotám. Například v okolí j. elektráren se můžou občas objevit podobné hodnoty tricia v ŽP také. A je otázka, jestli ty vaše údaje odpovídají skutečnosti.

   Vědců, kteří se za každou cenu snažili něco v této problematice dokázat, jsou kvanta. Pokud s tím někdo nevyjde na nějaké konferenci a nepředvede celý důrazný proces (samozřejmě ne o jaderné bombě), beru tyhle poudačky jako informační šum.

   Vodíková nálož je úplný extrém, blbější je už ten hologram. Kdybych chtěl rozvíjet podobné konspirace, rozšířil bych zvěst, že někteří z těch vašich vědců byl zabiti. Co na tom, že žijí, pokud vůbec existují.

   Smazat
  15. 10:28, nechápu, proč vás tak vzrušují ty pasy? Vždyť se přece dobře vědělo, kdo je v těch letadlech, tam nejsou anonymní cestující jako v autobuse, to není třeba dokazovat "zázračně záchráněnými pasy".

   V Pensylvánii (let 93, AA) našli v troskách na zemi pozůstatky člověka v křesle kapitána, který patřil mezi cestující,a zároveň patřil do skupiny těch lidí, kteří cestovali těmi dalšími letadly. Navíc se dalo z 1.class telefonovat, takže informováni byli i příbuzní, a zároveň i cestující, protože příbuzenstvo jim sdělilo informace o WTC a Pentagonu.

   Smazat
  16. 10:28 A DALŠICH ,lidé přímo v USA co nefandí přímo politice USA, napíší ten nejodpornější blábol.Místní hlupáci tomu tleskají.

   Smazat
  17. Ak neberiete do úvahy namerané dáta zo seizmografickej stanice a rozbory vedcou ktorých k tomu určila priamo FEMA nie je treba s vami vôbec o ničom diskutovať.

   Prosím pochybovať môžete o všetkom ale tí vedci ktorý robili tie rozbory vody pod WTC si za vysledkami stoja. A je tu ešte viac dôkazových faktov.
   Vy už viete všetko a ste len verici, ktorý zožerie všetko čo mu ponúka oficiálne spravodajstvo a reklama.
   Za totality sme to nežrali a ani dnes to žrať nebudeme, preto že sa ukazuje že tento systém nie je o nič lepši v tejto oblasti ako ten predchádzajúci a pravdu treba hľadať aj medzi riadkami.

   Či malo logiku keď to najskôr vybuchlo pod základmi?

   Určite ak sa budete ďalej zaujímať zistíte prečo. Budova musela padať hlbšie do základov. šalát obvodovej konštrukcie nasekala trhavina to je jasné, ale ešte predtým tam bolo treba spôsobiť rútenie jadra budovy do samých základov tzv. implóziu muselo sa to rútiť po osi do seba.
   Ak vás to ale komplexnejšie nezaujíma nie je vlastne o čom sa s vami baviť ak rozdeľujete vedcov a vedeckú obec na dve časti na tých čo sú v opozícii a teda podľa vás nič nevedia či klamú a tých normálnych vo vyšetrovacej komisii ktorí jediní sú tí ktorých názor je určujúci.
   Tak opäť niet s vami čo riešiť.
   Ale to sú presne takí uplatení vedci ako tí vedci čo za granty vypotili vedecké správy o tom že olovo ako aditívum v palive je celkom neškodné pre človeka i prírodu.

   Aj vedci dokážu za peniaze verne slúžiť establišmentu. Preto sa pokúšali vedcou určených samotnou FEMOU uplatiť grantamy aby nepublikovali svoje výsledky a skončili s rozbormi.

   Samozrejme nemôžem tomu venovať toľko času aby som vám to dal v skratke a po lopate. Copy Paste je tiež možnosť ako citovať priamo odborníkov, ktorí tie rozbory robili.

   Už s tým vyšli a publikovali svoje výsledky myslím ten tím vedcov aj z Holandska o náleze termitových zloží v prachu WTC. To publikovali vo vedeckom časopise. Tak čo sa vám pane nepáči. Prípadné súdne pojednanie v tejto veci alebo nové vyšetrovanie sa o tieto oficiálne výsledky publikované v odbornej tlači môžu oprieť ako o dôkazový materiál.

   Smazat
  18. 13:12
   A váš mozek nevybudí z hybernace ani to, když vám významné osobnosti sdělí, že důkazem dobrým pro napadení Afghánistánu jsou Arabské pasy nalezené na požářišti, v němž se tavila i ocel? Pak nechápu co vás vůbec vede k zaobírání se takovouto tématikou. Mateřídouška nebo Ohníček by byly jistě vhodnější ke čtení.

   Smazat
  19. Exituje chlapík ktorý tam robil nejaký policajný dozor a ten dostal rakovinu kostnej drene.
   zasa copy paste:
   „Ako kriminalista strávil Walcott svoj päťmesačný zásah nielen na Ground Zero, ale aj vo
   Fresh Kills, tak sa nazýva skládka odpadu, na ktorej boli likvidované trosky WTC. Aj keď sa mu v Dolnom Manhattane ťažko dýchalo, z haldy odpadu na Staten Island mal oveľa väčší strach. Walcott vedel, že všetko, čo sa vo vežiach nachádzalo, muselo byť strhnuté dole spolu s vežami – písacie stoly, lampy, počítače. Odhliadnuc však od niekoľkých oceľových nosníkov tu a tam trosky, ktorými sa brodil, pozostávali iba z jemných prachových častíc – neexistovali žiadne trosky nábytku, žiadne držiaky lámp, nenašiel ani len počítačovú myš.
   Niekedy hľadal tento policajt úkryt v niektorom z drevených barakov, aby „unikol z toho pekelne zlého vzduchu“, ak sa Walcott vyjadril. Jedného dňa sedel spolu so svojimi kolegami pri čokoládových tyčinkách a softdrinkoch v jednom takom baraku, keď vošlo niekoľko agentov FBI. Mali na sebe celotelové ochranné obleky s helmami, zapečatené lepiacou páskou aby ich utesnili proti výparom. Keď si Walcott premietal túto scénu a dobre chránených úradníkov FBI porovnával s policajtmi a ich dýchacími maskami, kládol si otázku: Čo len na tomto obraze nesedí?“2
   Áno, pán Walcott, na tomto obraze žiaľ skutočne niečo nesedelo, dokonca niečo celkom zásadné. Títo úradníci FBI, ktorí sa vôbec neostýchali objaviť sa pred očami nechránených „obyčajných smrteľníkov“ v kompletných a naviac lepiacou páskou zapečatených ochranných odevoch, poznali pravdu.
   Preto dnes netrpia leukémiou ani nejakou inou smrteľnou formou rakoviny. Títo úradníci FBI budú viesť podľa všetkého dlhý, naplnený život, napriek ich krátkej vizite na „Ground Zero“.

   Ak by si John Walcott nalistoval moderný slovník na zistenie skutočného významu tohto podivného pojmu, túto otázku by si vôbec nekládol; vedel by ihneď, čo na „Ground Zero“ tak veľmi nesedelo:
   Pôvodný význam „ground zero“, uvedený v „New International Webster's Comprehensive Dictionary of the English Language“ (Deluxe Encyclopedic Edition, 1999), ISBN: 978-1888777796, str. 559: „Bod na zemi zvislo pod alebo nad miestom detonácie atómovej alebo termonukleárnej bomby.“
   Za zmienku stojí ešte informácia, že John Walcott to nakoniec predsa len prežil, na rozdiel od mnohých svojich kolegov, ktorí boli tiež nasadení na „Ground Zero“ a mali menej šťastia. 17. decembra 2007 sa na jednom internetovom spravodajskom portáli objavila stručná zmienka, že sa nakoniec podrobil zriedkavej (aextrémne bolestivej) operácii – transplantácii kostnej drene.3

   Ak by boli všetky demolície výškových budov tak nebezpečné ako táto umieralo by vo svete omnoho viac ľudí ktorí odpratávajú trosky po demolíciách hocikde na svete.

   Prečo práve prach z dvojičiek bol tak nebezpečný a toxický?

   Toto sa nedá vysvetliť len azbestom zrejme tie rozbory prachu majú čosi do seba a niekto sa veľmi snaží presvedčiť nás že tie rozbory sú falošné podvrhnuté a nepravdivé.
   No mali by tých vedcov pozatvárať za tieto klamstvá a podvrhy prečo ešte nesedia? Veď šíria poplašné správy o toxickom prachu po páde dvojičiek.
   Prečo tí vedci ešte nesedia?
   Ale tak sa to snaží vždy robiť každá verchuška, zľahčovať, tutlať aby sa zločin nevyšetroval

   A prečo agenti FBI prišli v kompletných oblekoch a maskách ale asi to boli len takí sráči akým bol aj ten spevák MAjkl čo všade nosil rúšku na tvári aby sa ničím nenakazil....

   Smazat
  20. 10:28 A DALŠICH ,lidé přímo v USA co nefandí přímo politice USA, napíší ten nejodpornější blábol.Místní hlupáci tomu tleskají.

   No nemožno fandiť tým vojnám po celom svete a tomu vraždeniu, ktoré tým USA vo svete spôsobujú.
   Mládenec ešte raz tie rozbory robili vedci ktorých určila vládna organizácia FEMA ak viete o čo ide. A tí nemôžu tliachať len tak dve na tri. Veda sa riadi dôkazmi aj tá forézna kriminalistická. Ak by klamali už by sedeli vo väzbe za podvod. Lenže tie vzorky stále existujú aj správy o ich analýze a možno ich zopakovať. Dokonca sú publikované vo vedeckých časopisoch.

   Smazat
  21. Aragonit, ty vaše výplody hraničí s fanatismem. Spekulace s termonukleární náloží a ještě k tomu pojištěné nějakým nanotermitem, který může v podobných podmínkách vznikat, to už je na diagnózu.

   Zdravotní problémy mají dosud skoro všichni lidé, kteří se tam nacházeli. Mnoho z nich umřelo na rakovinu plic, zásahové jednotky především, ty se tam opakovaně vracely. Vy zjevně nevíte, že co se týká třeba radioaktivních látek, mnohem víc jich v půdě najdete v dosahu spadu tepelných (uhelných) elektráren, víc než u atomek a pokud jste se někdy nadýchal kouře z hořící kabeláže, taky z toho můžete mít solidní problémy.

   Zjevně vám nedochází, že těmito fantaskními výplody odrazujete realisticky uvažující a naopak, u těch, kteří by ten masakr nejraději hodili na Rusáky, vzbuzujete pobavený a spokojený úsměv. Přesně tohle bych udělal, kdybych chtěl odvrátit pozornost veřejnosti od faktoru kšeftů mezi Clintonovými a Saúdy, a jejich vztah k atentátu. A následně k navazujícím akcím. Hodit psům kost, a spokojeně se zaobírat svými záležitostmi.

   Smazat
  22. Aragonit - "...Dr. Ward uvádí ve WTC 48 000 curie..."

   :D Chlape, vám straší ve věži! Černobyl hadr.

   Smazat
  23. Ludia umieraju aj na rakovinu kostnej drene nie len na rakovinu pľúc
   A samozrejme že po nadýchnutí toxických častíc to prvé schytajú pľúca a potom ostatné orgány.

   S fanatizmom hraničí to čo sa stalo. Fanatici a fanatickí vrahovia sú tí čo obetovali toľko ľudí a sundali dvojičky dolu. Nejakí teroristi by to nedokázali zhodiť volným pádom do vlastných základov.

   Popierať zjavné fakty môžete do nekonečna, ale teplota pod troskami presahoval 1000 stupňov celzia a tiekla tam tekutá ocel. A to nejde dosiahnúť ani trhavinami ešte tak termitom aj to nie v takom rozsahu. Tak že tam musela pôsobiť aj iná sila stačí si pozrieť foto a záznamy aká pekelná fontána to bola a aký piroklastický mrak sa šíril po Manhatane a ako zasiahol a spálil stovky a stovky áut vo veľkých vzdialenostiach od zrútených dvojičiek. to by nedokázal len prach z trosiek.

   Následkom uvolnenej energie výbuchu tu naviac pôsobili i veľmi vysoké teploty a exotické zlúčeniny. Spŕška, která se zniesla na dolný Manhattan obsahovala – mimo iné – kyselinu dusičnú a vyparující sa kov. Kyselina dusičná nemôže vzniknúť ,,len tak“ pri páde budovy.
   Táto kyselina pôsobí pri styku s kovom okamžite koróziu. 1200 áut v okolí malo rozleptanú karosériu, vyparené kotúče, roztečené sklá a pod.
   Foto si môžete dohľadať.
   Jeden z popisov výbuchov predtým ako sa začala jedna z budov rútiť:
   William Rodriguez pracoval dvacet let jako údržbář v budovách Světového obchodního centra. Po útocích na WTC zachránil v budovách zhruba dvacet lidí a opustil je jako jeden z posledních přeživších. Jeho svědectví nikdy nebylo oficiálně uveřejněno. Po jeho přečtení jsem poznal proč.
   „Byl jsem tam v 8.46 a najednou rána – výbuch tak silný, že nás to odhodilo. Než jsem stačil promluvit, tak za šest vteřin další rána, tentokrát seshora. A ve chvíli, kdy jsem si říkal, panebože, objevil se chlapík z jedné kanceláře a křičel exploze, exploze, exploze. Tenhle chlapík měl roztažené ruce a kůže z obou paží mu visela, jako kdyby se svlékala. Uvědomil jsem si, že mu chybí část obličeje,“

   Strach naháňajú blbci sú tí ktorí to celé zorganizovali a tí ktorí to celé zľahčujú, tým skutočne straší vo veži.
   Preto by sa malo vyšetrovanie obnoviť.
   Ešte raz:
   Pověřená vědecká instituce USGS, zjišťovala následky kolapsu, shromážděním odebraných vzorků 15 cm tlustého prachu z 35 míst Dolního Manhattanu, kam dolétl v obrovském pyroklastickém proudění ve formě aerosolu. V něm našli mnoho chemických prvků, ale i dost toxických a vzácně se vyskytujících, jako baryum, stroncium, thorium, cesium, lanthanum, ytrium. Rovněž nějaké, pouze se vyskytující v radioaktivní formě po výbuchu. Nejvíce vypovídající byl odběr ve vzdálenosti 250 metrů na pozemku WTC 01-16. Zde bylo naměřeno 3,67 gramů barya /kg prachu, 3,08 g stroncia/kg prachu. Ostatní odběry vykázaly 0,4 až 0,8 gramu barya/kg prachu, stroncia zase méně. Povolená úroveň je 0,015 gramu barya/kg prachu. Životu nebezpečná hodnota je již nad 0,4 gramu barya/kg prachu! Stroncium vytlačuje z kostí a zubů kalcium a tak je zeslabuje až k rakovině, která se na Manhattanu zvýšila po roce 2001 několikanásobně.
   Viac ako 3 gramy stroncia a bária na kg prachu to sa nevála len tak niekde pri atómovej či uholnej elektrátni. To tu teda nezlahčujte. Toho parchu z dvojičiek boli tony. Ani toľo trítia sa nikde nevála čo sa tam našlo. A úrady sa to snažili vysvetliť tak že trítium bolo v policajných zbraniach ktoré boli v budovách uložené, ale ani tie zbrane také veľké množstvo trítia vo vode nevysvetluje. Tak že to znamená že sa tým úrady zaoberali a snažili sa ten výskyt trítia nejako vysvetliť. Tie odbery nie sú žiadne fake.

   Smazat
 29. Prokazatelným notorickým lhářům věří jen naivové. A ti, kteří těm lhářům nevěří, ale i přesto je obhajují, mají na tom konkrétní zločinný, nebo finanční zájem.

  OdpovědětSmazat
 30. aragonit11, díky za vaše příspěvky do diskuze. Znalostmi převyšujete většinu diskutujících, i válcujete zdejší trolly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21.31
   Ja som len zhrnul dostupné poznatky nič viac a nič menej:-)

   Smazat
  2. Aragonit, ty vole co tady ještě děláš? po tobě sáhne Amík nebo rusák hned.Takové znalosti ve světě nikdo nemá! Co se tady schází za povl , nechápu.

   Smazat
  3. Jo my sme len ten povl a odpad ľudstava:-)
   Koncentráky už máte nachystané?
   A vy ste tí jediní správne uvažujúci so svetonázorom ktorý sa nosí najmä v tom vašom ŽITE
   Ale niekedy sa treba snažiť aj analyticky myslieť nielen pochlebovať mocným

   Smazat
  4. 14:13 Smiř se s osudem zlomyslného hlupáka a nefňukej, že po tobě nesáhne nikdo, když by se jen umazal.

   Smazat
  5. Pre 14:13
   Tu máš užitočnú dokumentáciu USA podvodu
   https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html

   Smazat
 31. Více jak 200 vysoko postavených zaměstnanců Čínské vesmírné agentury (CSA) podepsalo petici, ve které žádají po Americké vládě vysvětlení a uvolnění tajných dokumentů z archivů NASA souvisejících s přistáním Američanů na Měsíci na přelomu 60. a 70. let minulého století. Členové CSA požadují, aby NASA prokázala, že přistání na Měsíci v rámci misí Apollo nebyly zinscenované podvrhy tajných služeb, ve snaze ukázat světu, že Amerika to dokázala jako první.
  Celá záležitost vyšla na přetřes v momentě, když CSA přišlo s novými analýzami snímků z povrchu Měsíce, na kterých, dle vyjádření CSA, nebyly nalezeny žádné známky o tom, že by Američané na Měsíci přistáli.
  Renomovaný ruský nukleární fyzik, Yury Ignatyevič Mukhin, také podepsal tuto petici. Stejně tak jako stovky dalších ruských inženýrů a bývalých agentů KGB, kteří svorně tvrdí, že Ruská vláda měla vždy pochybnosti o tom, jak to tehdy na počátku 70. let bylo.
  Nedávné objevy by mohly dát kredit konspiračním teoretikům, kteří již po desetiletí tvrdí, že Amerika nikdy na Měsíc nedoletěla a že vše kolem toho byla jedna velká lež natočená ve filmových studiích Hollywoodu. Cílem bylo tak dokázat, že Amerika na to má a tlačit tak Rusko, aby též vynakládalo nemalé prostředky do raketového a vojenského nukleárního průmyslu.
  Jíž dříve zaznělo údajně z úst samotného ruského prezidenta Putina, že by mělo NASA vyjasnit, jak to bylo doopravdy s přistáním na Měsíci, protože jinak to udělá Rusko.
  https://worldnewsdailyreport.com/chinese-lunar-rover-finds-no-evidence-of-american-moon-landings/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně. A pětkrát to zopakovali a dovezli několik metráků vzorků, které rozdali. Soudruhu, kdyby měla sovětská vláda pochybnosti, dávno by jim to chrstla do xichtu. A Putin se k podobným záležitostem nevyjadřuje.

   Smazat
  2. 6:01
   Rusové se zbláznili:
   https://www.independent.co.uk/news/science/russia-space-agency-nasa-us-moon-landing-mission-a8650056.html

   Kubrick se zbláznil:
   https://www.suenee.cz/stanley-kubrick-zfalsoval-jsem-pristani-na-mesici-prepis-rozhovoru/

   Holandští vědci se zbláznili:
   https://www.telegraph.co.uk/news/science/space/6105902/Moon-rock-given-to-Holland-by-Neil-Armstrong-and-Buzz-Aldrin-is-fake.html

   Zbláznili se prostě všichni. Ještě že máme ty USA, jejichž úžasní a dobrotiví představitelé jsou tak nadpozemsky ušlechtilí a čestní, že i Mirek Dušín vedle nich vypadá jako protřelý vekslák a kriminálník. Ti nikdy, ale opravdu vůbec nikdy nelžou a nelhali, neboť pokud existuje bůh, tak oni jsou vpravdě jeho apoštoly.

   Smazat
  3. Filmaři snadno poručí hercům, co mají dělat, zajistí, jak se mají pohybovat větší předměty, na něž se upře pozornost diváků, ale těžko již nastaví odpružení kol a již vůbec neporučí zvířenému prachu. Kdo chce, může zkoumat.
   Rozřešení sporu ale bude náramná psina, protože jak oficiální kruhy, tak mnoho konspirátorů dalo hlavu na špalek. Pokud tam noví návštěvníci najdou patřičné ťápoty, tak budou konspirátoři za neskutečné pitomce, pokud ne, tak to bude pro USA a jejich politiku od bezpečnostní po obchodní a pro jejich renomé vůbec takový skandál, že jako velmoc skončí. V takovém případě by bylo řešením tam být dříve než ostatní, stejně tak ale ostatní mají možnost tam poslat sondu, která se podívá dříve, než tam někdo jiný stopy dodělá.
   Pokud tam Amíci byli a vrátí se tam dříve než ostatní, tak ale zachrání konspirátory, neboť ti řeknou, že to tam jeli dodatečně narafičit.
   Možná ale všem někdo vyloví rybník tím, že vyrobí senzor s cca tisíckrát větší rozlišovací schopností, než máme dnes a na Měsíc koukne, kde tam leží foťák z poslední mise, nemluvě o jiných ponechaných věcech. Před zhruba 40 lety začali z vesmíru hledat na zemi tečky coby tanky, dnes přečtou SPZ, takže...
   KR

   Smazat
  4. Nikdo ze zde diskutujících neví co se děje za kulisami světového dění, natož aby věděl, co a jestli se událo na Měsíci před 50 lety(i my v bývalém Československu dodnes nevíme a jen spekulujeme třeba o tom, co se vlastně u nás stalo na podzim 1989, přestože jsme to měli před očima). Určité otázky ohledně mise Apollo jsou však zcela oprávněné. Některé, mnohokrát zmíněné věci prostě nejsou v souladu s rozumem a vyvolávají oprávněné pochybnosti. Žijeme v prostředí, kde je veškerá realita silně manipulována a aspoň malou lží může být nakaženo vlastně cokoli. Přitom kde je malá lež, může být i velká, možná i dechberoucí.

   Smazat
  5. 9:45
   Tak celkom súhlas s Vašim názorom. Spor by vôbec nevznikol keby USA plynule pokračovali v Mesačnom programe a vybudovali by tam základňu keď už boli v podstate preklenuté všetky technické problémy keď už sa takmer rutinne mohlo lietať medzi Zemou a Mesiacom. Už to že sa tak nestalo zadalo dôvod začať pochybovať.

   Smazat
 32. Vážení spoluobčané, až na malé výjimky, jste dokázali, že blbost je nekonečná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš komentář, který neobsahuje kromě odsudků neznámo kterých komentářů dokazuje, že je právě o vás.

   Smazat
 33. 1:22
  A skutok sa nestal
  alebo všetko prebehlo v súlade zo zákonom:-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.