Reklama

čtvrtek 11. července 2019

„Zrušme přímou volbu prezidenta republiky,“ hřímá předseda ODS Fiala

Alena Vitásková
11. 7. 2019
· ODS prosazuje demokracii po svém
· Člen a významný funkcionář ODS nedávno nabádal k vraždě prezidenta a některých poslanců
· Nyní předseda ODS Fiala navrhuje zrušit přímou volbu prezidenta
· S čím přijde ODS zítra? Zrušíme parlamentní volby a budeme poslance losovat? V „losovačce“ mají tradiční strany praxi


Zrušit přímou volbu prezidenta se musí politickým pletichářům líbit a budou o to usilovat bez ohledu na názor občanů – voličů. Kdyby se při téměř všech prezidentských volbách nepletichařilo, tak by asi přímá volba prezidenta ani nevznikla. Kontrolního chrousta vypustil předseda ODS Fiala a snaží se rozvinout veřejnou diskuzi. Možná příští „demonstrace“ na Letné již bude proti přímé volbě prezidenta. Prezident prý nechce vyměnit ministra kultury, který poukázal na podivné finanční praktiky s veřejnými financemi v rezortu kultury. Místo, aby se celý podivný tok peněz šetřil, tak vyhodíme toho, kdo na to upozornil. Nic nového, v České republice, to je bohužel běžná praxe. A mohu o tom napsat celou další knihu.

Jaké další eso má ODS ještě v rukávu? Možná, příště to bude zrušení voleb do parlamentu. Že vlastně žádné volby nejsou třeba, že je to drahé a daňové poplatníky stojí každé volby stamiliony korun. Možná navrhnou, aby se o poslanecké posty losovalo. Nakonec v „losovačce“ mají tradiční strany praxi. Nebo se mohou poslanecké posty třeba „dražit?“ To je jedno, hlavně ať nám do toho občané nemluví…

To vše možná ještě nastane. Ušetříme veřejné finance na volby a ušetříme voliče od zklamání, „koho jsme si to vlastně zvolili“.

Již delší dobu očekávám, kdo první vypluje s návrhem zrušit přímou volbu prezidenta. Očekávala jsem, že to budou, všem dobře známe naše milé tradiční demokratické strany ODS, nebo ČSSD. Nebo někdo další? Komu vadí přímá volba prezidenta? Občanům – voličům určitě ne!

Vnímá ODS, že více než polovina senioru nedosáhne na průměrný důchod? Vnímají „demokratičtí“ politici, že 70 % pracujících občanů nedosáhne na průměrnou mzdu?! To Vám opravdu nevadí? Vám nevadí rozkradený stát, ale vadí vám přímá volba prezidenta.

Věřím, že to voliči vnímají. Věřím, že to u voleb všem těm, rádoby demokratickým stranám spočítají.

Ing. Alena Vitásková, předsedkyně IAV (Institut Aleny Vitáskové)
Praha dne 9. 7. 2019

13 komentářů :

 1. S paní Vitáskovou souhlasím.Stručně a jasně popsala situaci.
  Pozor na pana Petra Fialu, který byl svého času šéfredaktorem sudetoněmeckého časopisu vydávaného v Čechách
  https://blisty.cz/art/64567-nadejny-zachrance-ods-a-sudetske-panevropy.html

  OdpovědětSmazat
 2. Aleno kandiduj na příští prezidentku.Můj hlas máš zajištěný.

  OdpovědětSmazat
 3. Můj hlas mají jistý všichni, kdo se nenechali uplácet funkcemi a jednali v zájmu většiny. Takže hlas pro paní Vitáskovou, pro paní Pošvářovou jako ministryni dopravy, pana Davida jako ministra zdravotnictví, pana Blaška nebo pana Kollera jako ministra obrany, pana Schneidra jako ministra vnitra, pana Žantovského jako ministra kultury, pana Větvičku jako ministra pro místní rozvoj a další (kterých je už naštěstí relativně mnoho a veřejně se nebojí říkat pravdu mají přehled o dění okolo nás). PK2

  OdpovědětSmazat
 4. ODS tam chce znovu Klause st. a o tom to je.
  Volbou občanů,Klaus nemá šanci.

  OdpovědětSmazat
 5. Doufám že diktátorovi fialovi odčerpá trikolora co nejvíc hlasu.

  OdpovědětSmazat
 6. Prezidentské volby jsou jediné, kde se skutečně projeví vůle lidu a kde není možno praktikovat povolební koalice. To je to, co zdejším demokratům vadí.

  OdpovědětSmazat
 7. Vše je OK, jen my voliči to kazíme.

  OdpovědětSmazat
 8. Ona ta myšlenka na losování poslanců není o nic horší než současný volební systém. Spíše by při zavedení skutečného losování za účasti všech voličů došlo k mnohem menšímu zastoupení korupčníků. Nikdo by předem nevěděl, že se může stát poslancem a tak by se do těchto funkcí mohli dostat i lidé, kteří chtějí pro stát něco udělat a ne jen pro sebe.

  OdpovědětSmazat
 9. Přímá volba prezidenta byla osudová chyba PSP. Neměli politici tam zastoupení zkušenosti a mysleli si, že s pomocí médií tam vždy dostanou svojí loutku. To se však již dvakrát hrubě spletli. Proto podcenili i úpravu Ústavy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s výrokem, že "ústava není trhací kalendář". Současně musí pro politiky platit, že nejsou, " kam vítr, tam plášť".

   Smazat
 10. Pokud se nezruší přímá volba, naším příštím prezidentem bude Jiří Kajínek.
  Neříkám, že je to dobře, ani špatně.

  OdpovědětSmazat
 11. Je směšné a znechucující jak Vitásková, která přihrála elektrobaronům miliardové zisky se tu předvádí jako ochránce důchodců. Ale takových příspěvků od oblbovačů tu je drtivá většina.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.