Reklama

úterý 20. srpna 2019

Americká hypersonická zbraň, čínský ekonomický růst, zásah izraelské korvety… Krátké zprávy EA24

ea24
20.8.2019 Eurasia24
Spojené státy, znervózněné ruským pokrokem ve vývoji hypersonických zbraní, oznámily vlastní vývoj tohoto zbraňového prostředku, před kterým…

Nedávný výbuch v ruské Archangelské oblasti, při němž zahynulo pět lidí, nenastal na „malém létajícím Černobylu“, jak se na vlně popularity stejnojmenného seriálu snažila tvrdit některá média. Podle nových informací nevybuchla testovaná raketa Burevestnik, nýbrž komponent pohonného systému, konkrétně urychlovač, využívající vyvíjené technologie s jadrnými energetickými elementy.

Disponibilní příjem Číňanů se od vyhlášení ČLR v roce 1949 zvýšil nominálně 566,6krát, při započtení vývoje cen pak 59,2krát.

Spojené státy, znervózněné ruským pokrokem ve vývoji hypersonických zbraní, oznámily vlastní vývoj tohoto zbraňového prostředku, před kterým v současnosti prakticky neexistuje účinná obrana. Americký systém LHRW (Long-Range Hypersonic Weapon) bude mít podobu mobilního odpalovacího zařízení s balistickou střelou, která ponese hypersonický kluzák se schopností manévrování. Principiálně tedy jde o stejné řešení jako v případě ruského kompletu Avangard. Ačkoliv je tento ruský systém už od loňska sériově vyráběn, poradce amerického prezidenta John Bolton se teď nerozpakovalnařknout Rusko z krádeže hypersonických technologií ve Spojených státech...

Brazilský pravicový prezident Bolsonaro hodlá decimovat nejen amazonský prales, ale i vzdělávací systém. Vláda největší latinskoamerické země provádí škrty ve školství, od základních po vysoké školy, a federální univerzity otevírá „soukromým investorům“. V zemi se stávkuje. Jak se po rozpadu socialistického bloku ukazuje stále víc a víc, nejcennějším zdrojem je pro kapitalismus tupý, nemyslící spotřebitel.

Ale zdaleka napřed jsou v otázce výchovy a vzdělávání ve Spojených státech. Donald Trump proto v reakci na epidemii masového střílení rovnou navrhuje postavit více psychiatrií. Taky byznys. Mezi tím ve Velké Británii, kde se stalo „módním“ pro změnu bodání do lidí, vylepují preventivní info na balení smažených kuřat a v souvislosti s vraždami zatýkají školáky. Výsledky se tedy dostavují...

U Rusů zjevně hned tak neskončí naštvání na jejich elity v důsledku navrhované penzijní reformy. Zatímco majetek oligarchů v Rusku neustále roste a počet tamních miliardářů se za minulých deset let zdvojnásobil, peněz na důchody se nedostává, takže obyčejní Rusové budou muset pracovat výrazně déle a statisticky se mnoho z nich penze vůbec nedožije. Podle posledního průzkumu klesly preference vládní strany Jednotné Rusko na 28 procent. Přitom v posledních volbách do Státní dumy v roce 2016 dalo této straně hlas přes 54 procent voličů.

Američanům se stále nedaří „slepit“ protiíránskou námořní koalici, která by – oficiálně – zajišťovala „ochranu“ lodí v Hormuzském průlivu. Ochotu teď vyjádřilo Polsko… Připojení k misi „zvažuje“, byť konečné rozhodnutí ještě nepadlo…

Libanonský Hizballáh zveřejnil videozáběry útoku na izraelskou stealth korvetu třídy Sa'ar 5 během války v Libanonu v roce 2006. Šíitské oddíly tehdy odpálily čínskou protilodní střelou C-802 z íránského pobřežního systému na izraelské plavidlo Hanit, které se podílelo na námořní blokádě Bejrútu. Raketa korvetu přesně zasáhla a vyřadila z provozu, při útoku zahynuli čtyři izraelští námořníci. Takzvaná Druhá libanonská válka zničila PR mýtus o neporazitelnosti izraelské armády a nezřídka se v médiích na její adresu objevovalo slovo „debakl“. Během zhruba měsíc trvajících bojů padlo okolo 120 izraelských vojáků.

V Rostově na Donu byly zalétány první vrtulníky Mi-35M, které si v Rusku objednalo Srbsko. Bělehrad dostane sedm těchto bitevních strojů a k tomu tři nové transportní Mi-17.

20 komentářů :

 1. Nastal pouze Nuklearni a silne radioaktivni Vybuch "svetovych Fake Medii"...
  Ktere stale nekteri berou televizne vazne a doslova..

  OdpovědětSmazat
 2. Tak tenhle dezinformační web EUROASIA24 je pouze Ruská propaganda a je naprosto nevěrohodný. Jenom jednu poznámku k výbuchu malého Černobylu. Rusové po tomto pruseru okamžitě vypnuli monitorovací zařízení pro záznam radioaktivity. Proč asi??? To tihle ruští prolhanci nenapíšou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji vám odklonit vaši pozornost na některá "důvěryhodná média" jako seznam.cz, aktuálně.cz, popřípadě se spolehnout na signál z Kavčích hor. Tak vás nebudou rozčilovat a z míry vyvádět nějaké "neověřené" a "neznačkové" názory a budete moci souznít s oficiální doktrínou. Přeji vám klid na práci.

   Smazat
  2. Dozimetr už není nijak nedostatkové zboží.Nedovedu si představit,jak by bylo možné je všechny vypnout??? Byl to nepovedený-jednorázový pokus velmi malého rozsahu.Celosvětový průšvih ve Fukušimě je neřešitelný! Vůbec se nepublikuje-proč asi.
   https://beforeitsnews.com/v3/japan-earthquake/2019/2447499.html

   Smazat
  3. Nuž melie sa to riadne.
   Putin by mal teraz niečo viac urobiť pre svojich ľudí.
   V Idlíbe radikákli dostávajú na frak. Armáda oslobodzuje celý južný cíp Idlíbu

   Smazat
  4. 9:37 Nechápu, proč dáváte do uvozovek seznam, aktuálně, nebo ve skrytu vynikající ČT ??, Obdivují duševní mrzáky kteří čtou a hlavně fandí a hlavně věří, těm dezinformačním srač.. jako sputnik, par. listy. zvědavec a další.Tito lidé mají jejich prostřednictvím totálně vymyté hlavy a žijí v uplně jiném světě. Světě pomluv, nepravd, vykonstruovaných blábolu,lží z 99% šířena proti Západní demokracii, svobodě a všechno tohle svinctvo má na svědomí Rusko,potažmo trollí farmaz Petrohradu. No jako duchodce klid na práci nepotřebuji, to přenechám vám, ale jdu si do altánku dát vynikající Svijany.

   Smazat
  5. 11:24
   Meleš o Svijanech a lemtáš tu eurosračku Gambrinus z Pšonských chmele a u toho si pouštíš ty LŽI Z NEčeský amianální Čt 24....To se máš čím chlubit ty fantazmogore z havložumpy!!!

   Smazat
  6. 12.19
   Být vámi,tak na toho troubu z 11.24 vůbec nemá cenu reagovat,protože,jak se říká"pařez zůstane pařezem a vůl volem".Asi tak.

   Smazat
  7. 13,10
   A koho pane kolego tipujete na pařez?Toho VOLA ROKU?!.-)

   Smazat
  8. Přesně jak jsem psal, 3 vymyté mozky se ozvaly, čekal jsem víc, ale i tak to je uspěch. Gratuluji jelimani.

   Smazat
  9. 17:19
   Bezmozek už se probral z vopice a znovu ve službě!?

   Smazat
  10. 11:24, 17:19

   Je opravdu zábavné pročítat diskusní příspěvky duševního mrzáka, který své vlastnosti připisuje všem kolem.
   Ty musíš být vskutku zcela prázdná a ještě k tomu prasklá nádoba.
   No...,co s tebou chlapče??? Léčit se to nedá, na semeno je to nevhodné, do vytrýny nevkusné...,
   Lítost nad tebou, s takovou vyhnilou výdutí, u nikoho nevzbudíš.
   Víš co? Nejlepší bude, když si to hodíš sám.
   J.C.

   Smazat
  11. 21:52 A o čem by tak asi místní odulci*) mohli "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D

   Smazat
  12. Je docela zábavné, když zcela zjevně vymytý mozek 11:24 o druhých píše, že mají vymyté mozky. O jeho snadné zmanipulovanosti svědčí už jen to, že si dává Svijany, tedy jediné české pivo, které místo sladu požívá cukr. Ten chudáček naletí prostě každému.

   Smazat
 3. Darmo Rusko i Čína sú vo vojne zo západom. Je to nová studená vojna v ktorej ako v každej vojne si to najviac odnesú a najväčšie obete prinášajú predovšetký bežní ľudia - civili. Kvôli tejto vojne miliardárov voči Rusku a Číne trpíme všetci

  OdpovědětSmazat
 4. Bylo by dobře kdyby se usa nepovedlo hypersonickou zbraň vytvořit a proti Íránskou koalici to samé.

  OdpovědětSmazat
 5. zajímavost z PL
  Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov na svém facebooku sdílel článek o tom, jak jsou na západních univerzitách vytlačovány některé názory. Článek sdílel s komentářem: „Letos na jaře podepsal americký prezident nařízení, podle kterého univerzity nezískají federální dotace a granty, pokud nebudou na svém území respektovat právo na svobodu projevu. ‚Univerzity, které chtějí dolary daňových poplatníků, musejí prosazovat svobodu slova a neumlčovat lidi s jinými názory,‘ řekl prezident Trump,“ .....

  OdpovědětSmazat
 6. Velice zajímavé je, že udělat takové věci politici před pár desítkami let, nestačili by jim dveře, jak by s nimi lidé vyběhli. Teď se jen žvaní a nikdo a nikde žádný čin. Týká se to i mojí osoby, ale to jsme tak připosraní, nebo lhostejní? Čím to je?

  OdpovědětSmazat
 7. Nechápu, co tu na zdejší diskusi dělají anonymové, kteří perfektně znají "dezinformační weby", ale pravidelně na ně lezou, asi aby ty "dezinformace" svými super argumenty vyvraceli, že? Inu, pátá kolona se opět demaskuje. Nejsou kádry, tak berou každého...

  OdpovědětSmazat
 8. Věř a bude ti odpuštěno

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.