Reklama

středa 21. srpna 2019

Až příliš podivný rok 1968 !

Přemysl Votava
21. 8. 2019
Byl to podivný rok, svět ještě nezapomenul na hrůzy druhé světové války a již byl ve vleku nové války, jak horké, tak i té studené. Je třeba připomenout, že v roce 1968 vedle našich srpnových událostí probíhala i americká agrese ve Vietnamu (1964 – 1973), v roce 1968, kdy válka vrcholila, bylo tam nasazeno 550tisíc vojáků, po dobu války padlo ve Vietnamu na 60tisíc Američanů a ukázkou zločinů se stala vyvražděná vesnice My Lai, se stovkami zavražděných. V samotných USA byli oběťmi atentátů Martin L. King, přední bojovník za občanská práva černochů a Robert Kennedy, rozhodný odpůrce vietnamské války. Také západní Evropa byla v občanském varu, ulice měst byly plné demonstrantů. A tak se stalo, že západní svět naše „Pražské jaro“ příliš nezajímalo, měli tam jiné starosti.

 
Brežněv a jeho generálové tak dostali zelenou, agrese mohla bez obav začít, octli jsme se opět ve hře mocných. Svět se zastyděl, ale to bylo vše… Srovnání s Mnichovem 1938 se nabízí.

Dnes je již zcela zjevné, že západní zpravodajské služby věděly s velkým předstihem o přípravách srpnové invaze.  Dokonce USA a jejich spojenci byli o vstupu armád Varšavské smlouvy předem SSSR informováni. Západní politici proti invazi  protestovali jen verbálně a vpád vojsk Varšavské smlouvy nejspíše škodolibě uvítali. Vpád do ČSR, znamenal pro ně vážný rozkol uvnitř Varšavské smlouvy. Československo bylo politiky západního světa  politováno, z tribun zazněla slova podpory, na náměstích se vybíraly milodary,… byla to ale jen kulisa, události v Československu daly zapomenout na  jejich vnitropolitické trable, ale i na tu krvavou americkou válku ve Vietnamu.

 „Pražské jaro“ tak zapadalo do atmosféry této podivné doby, bylo jen falešnou, až naivní nadějí na tzv. obrodný proces. Po srpnu nastal další exodus desetitisíců předních našich vědců, lékařů, či studentů, na západ. Kolik dnes žije pamětníků  těchto srpnových událostí z roku 1968, resp. 1969?  Jako mladý 25letý kluk jsem prožíval tuto dobu, hltal jsem výzvy z československého rozhlasu, roznášel jsem letáky, před rozhlasem stály barikády z tramvají, hořící tanky, viděl jsem zkrvavené vlajky i  rozpačité pohledy sovětských vojáků,  styděli se za svého Brežněva.

Dnes po 51 letech, využíváme tyto tragické události spíše pro mediální manipulaci. Slovy klasika : „Kdo nezná historii, bývá manipulován“. Dějiny propagandy nám daly mnoho příkladů „úspěšné“ manipulace s veřejností. Připomínám toto rčení zejména v této dnešní mediální době. Již delší dobu jsme hrubým způsobem masírováni a ohlupováni médii, dokonce i představitelé našeho státu jsou jimi uráženi. Samotná zahraniční politika se nese v protiruském tažení. Historická fakta jsou účelově ohýbána, zpochybňují se výsledky 2.světové války, kácí se pomníky válečných hrdinů, znesvěcuje se památka na 140tisíc padlých sovětských vojáků na území ČSR. Vytváří se nové legendy, skuteční hrdinové odboje jsou uráženi. Jejich odkaz je umlčován. Mladá generace, neznalá historie na mnohé výzvy dobře slyší, jsou hýčkáni médii,  stávají se z nich nositelé „nových dějin“, pravda  mnohdy se octnou ve slepé uličce, přesto to bylo tak krásné, být v centru pozornosti…!  

A srpen 1968 je toho také příkladem. Ale on celý ten rok 1968 byl nějaký podivný, …. Nechci být v posici, toho prostého sovětského vojáčka, který se u rozhlasu zastyděl….   

Přemysl Votava
Národní socialisté

66 komentářů :

 1. Ta připomínka roku Mnichovské zrady 1938 a roku 1968 a jejich srovnání je vhodné. A tak mne napadlo jak asi dopadne Dánsko od kterého chce Trampík koupit Grónsko, nebude mu předhozeno jako Československo Hitlerovi aby si ostatní zachránili kůži? Připitomnělí Poláci by určitě byli pro. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buržoazní mediální prostitutky chtějí namluvit mladým lidem, že největší zastánci rozvoje socializmu jsou tito dnešní váleční zločinci !! Rok 89 a "perestrojka" socializmu v režii židáka Gorbačova (agenta CIA) za pomocí 3 000 agentů z USA ukazuje , že "obrodě" socialistických idejí spravedlivého světa se nejlépe daří pod patronací bankéřů a jejich lokajů !! Takovou primitivní propagandu by si nedovolil ani Goebbels !!

   Smazat
  2. A víte co bych si moc přál? Aby Dánsko třetinu Grónska prodalo ušákům s tím, že druhou druhou třetinu střelí Ivanům, a třetinu že si nechá. Já vím že by na to nešli, ale když si představím, jak by se z toho Trumpíkovi zježil příčesek a co hoven by z něj zase padalo... Byla by to prdel.

   Smazat
 2. -- přijato dnes 8:30, operátor O2

  OS: Presne pred 51 lety se obyvatele Ceskoslovenska probudili do prvniho dne okupace, ktera nakonec trvala 21 let.
  At uz jste to rano zazili, nebo Vam o nem vypraveli jini, vzpomente s nami. Protoze #SvobodaNeniSamozrejmost www.svobodanenisamozrejmost.cz

  -- odpovědět:

  Jdete mi s tim do p*dele

  -- odeslání nepspěšné


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mi žádná SMS nepřišla. Jen předevčírem informace o platbě za služby. Možná, že k odeslání byla podmínka, jestli má příjemce zaplaceno. Jestli ho naštvou, bude platit na poslední chvíli a oni budou tratit.

   Smazat
  2. Také jsem to dostal. Předpokládám, že to tedy dostali všichni od O2. Další mediální masáž. Tak vidíte, aby nám takto připomínali, abychom nezapomínali na fašistickou okupaci a 360.000 našich mučených a mrtvých občanů, to ne...! Co dodat!

   Smazat
 3. Demokrati oslavujú 50 výročie svojej veľkej prehry. Celé to malo len účel rozoštvávať, k ničomu inému to nebolo. Keď pani redaktorka vybehla na jedného Rusa s otázkou, či sa nehanbí za rok 1968, dal jej odpoveď, s ktorú určite nečakala: "rok 1968 je pre nás minulosťou, zato vaše okupačné jednotky v juhoSrbskej provincii Kosovo, v Afganistáne, na severnom Cypre, Golanských výšinách, atď... to je vaša súčasnosť...". Obdivujem v akom veľkolepom štýle dokážete oslavovať rôzne výročia. Pred rokom ste tak "okupáciu68" oslávili dovozom troch mŕtvych svojich vojakov-okupantov z Afganistanu. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak nás zase napadla Sovětská armáda.
  Začalo komunistické PŠM.
  Už ráno mě probudila sms od O2,začal první den okupace! Proč mi to posiláte?

  OdpovědětSmazat
 5. Američané okamžitě ukončte okupaci Srbského Kosova!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:17 Máte trošičku víc zkreslené info. Srb rozpoutal konflikt v býv. Jugo dostal po zásluze od Amíku po držce, pokud se nepletu, tak vitěz určuje podmínky. Je faktem, že Rus prohrál válku o Balkán, proto anektoval Krym hajzl.

   Smazat
  2. Ty seš holt kokot po fotrovi!!!!!☺
   Karla del Ponte SAMA NAPSALA,ŽE MEZINÁRODNÍ SOUD MĚL OD AMIOKUPANTŮM NAŘÍZENÍ ODSOUDIT POUZE SRBY.....A S TIM KRYMEM JDI DO PRDELE RETARDOVANÁ HAVLOFILCKO!!!!!

   Smazat
  3. @ 14:29

   K bombardování Srbska silami NATO došlo bez mandátu OSN. Bylo tedy nelegální.


   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 15:14 Válka v Jugo stála život 150 000 lidí.Díky náletum spojencu se válka v ukončila podstatně dříve a počet mrtvých nedosáhl vyšších čisel. Ty mandáte.

   Smazat
  6. 15:18
   Untermensch copak,NEUMÍŠ číst nebo ti slova bývalý předsedkyně Mezinárodního soudu ty kreténe nevoní????
   Táhni do pornoJandořiti ty OMYLE PŘÍRODY!!!!

   Smazat
  7. 15:26
   Bez mandátu OSN LEZOU TY AMISVINĚ VŠUDE PO SVĚTĚ!!!!

   Smazat
  8. Ad 14:17 - Nepoučujte ostatní a nepovyšujte se nad ně, když sám nemáte správné informace a podléháte manipulacím a jednostranné propagandě:

   Válka v Jugoslávii začala popravou neozbrojených srbských, černohorských a makedonských rekrutů na slovinsko-rakouské hranici před kamerami ÖTV a vrazi byli příslušníci slovinské Teritoriální obrany.

   V Chorvatsku začala válka pokusem o policejní přepad srbské vesnice Borovo Seljo, první začali střílet chorvatské ozbrojené milice strany prezidenta Tudžmana, který mj,. patřil mezi popírače holokousut a pozval zpět do země ustašovskou emigraci včetně masových vrahů a válečných zločinců. Celý konflikt byl sváděn na Srby a na Miloševiće, ale opak byl pravdou. 80 amerických profesionálních důstojníků naplánovalo a vedlo operaci Oluja (konec léta 1995), která znamenala etnickou čistku, útěk 250 000 chorvatských Srbů a popravu téměř všech, kdo zůstali.
   Nezapomeňte na smrt českých vojáků, kteří z pověření OSN oddělovali chorvatské a srbské síly. Chorvati při útoku nerespektovali žádná pravidla, ani válečné a mezinárodní právo!
   Chorvatskou armádu a stranické milice vyzbrojila NSR ze skladů bývalé Lidové armády NDR a to přes mezinárodní embargo!!!

   Válka v Bosně začala vraždami srbských předáků. Již v roce 1992 podstoupilo divarzní výcvik v Chorvatsku téměř 100.000 mladých bosenských muslimů. Muslimský prezident Izetbegović ve své stati "Islámská deklarace" (1975) prohlásil, že islám a demokracie jsou neslučitelné!!! Tohohle týpka vodil prezident Havel po Praze jako vzor všech demokratů! Mulsimové v Bosně opakovaně obětovali vlastní civilisty, aby svedením zločinů na Srby vtáhli do války na sovu stranu země NATO (atentáty v ulice Vase Miskina, atentáty na sarajevskou tržnici Markale i a Markale II, mrtví po ranách ostřelovačů v "aleji smrti" (Sarajevo). Střelci byli muslimové, patřili pod speciální oddíly bosenského ministerstva vnitra a v řemesle odstřelovačů byli vycvičení příslušníky speciálních sil francouzského námořnictva.
   Válku na Kosovu začala UČK, která na Kosovo vpadla z Albánie. Materiálně byla zabezpečena státy NATO a Albánií. V západní Evropě (Německo, rakousko, Švýcarsko atd.) vybírala kosovsko-albánské mafie ilegální daň z které financovala nejen vyzbrojení a vystrojení UČK, ale i podplácení západních novinářů a politiků ve prospěch propagandy o "utlačovaných Kosovarech" a "srbském fašizmu". Oboje vylhané od samého začátku. První obětí UČK bylo 400 Albánců, kteří byli pro zachování Jugoslávie!!!

   Bombardování Jugoslávie následovalo po jednání v Rambouilles, kde baba Albrightová, velká patronkyně albánských zločinů, předložila Jugoslávii nesplnitelné požadavky (okupace země, živit 30.000 příslušníků vojsk NATO na svém území, ubytování v ceně, volný pohyb armád po celém území Jugoslávie, zřízení námořních základen atd. atd. - čili okupace země silami NATO).

   Číslo padlý (mrtvých) v Jugoslávských válkách (1992-1999) je nižší než 150.000. v Bosně cca 98.000, v Chorvatsku 12.000 a na Kosovu 10-11.000 včetně ztrát z bombardování. Polovinu z toho tvoří srbské ztráty!!!

   Smazat
  9. 14:47 Patřily tvýmu fotroj, pozor! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali tyjejí povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdan,u kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali Putlerovy jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ kolem jeho lejnolíhně jako Putlerprd!

   Smazat
  10. Konečně pravda. V roce 1999 jsme jeli v Chorvatsku Srbskou Krajinou. Od této doby nenávidím Chorvatské ustašovce.

   Smazat
  11. Kosovo je Srbsko a Krym je Rusko. Putin zlikvidoval isis v Sýrii. USA jen čuměl.

   Smazat
  12. 19:44 jsi doopravdy inteligentní

   Smazat
  13. Já se picnu, buržoazní sebranka a její lokajové, včetně válečných zločinců (Jugoslávie, Irák, Afganistán, Libye, Sýrie )se dnes tváří jako největší zastánci obrody SOCIALIZMU ????? Větší pokrytectví od zlodějských buržoustů a jejich lokajů člověk nemůže ani chtít !!!

   Smazat
 6. Pane Votava.
  Přestože byl 68-mý rok nanejvýš podivný a v předstihu 20-ti let naplánovaný k diskreditaci socialismu, přesto přinesl pozitiva. Alternativou pražského jara (kterému dominovali ekonomové Šik a Goldštiker) totiž byl jeho úspěch, postupně salámovou metodou měněný na vítězství korporátně fašistických demogratů nad Slovany, o jejihž zoltročení šlo ve všech válkách západní pidlivizace.
  No a to díky bohům nenastalo, takže ještě celá generace užitečných idiotů mohla plivat na Rusy a zároveň si užívat výdobytlů socialismu (vysoká škola zdarma, zdraví zdarma, rekreace za hubičku)a mít komoušské jistoty (právo na práci, byt a klasickou rodinu chráněnou státem před grázly a jinověrci).
  Z hlediska mezinárodního práva to byla okupace jako vyšitá, ale bez teroru a útlaku obyvatelstva, takže si na ni občané zvykli (zejména pamětníci okupací rakouských a germánských kde vždy šlo o kejhák).
  No a protože my pamětníci okupací vymíráme, tak mohou vládci světa (páníškové) ideově vylhávat a učit mladou generaci nenávisti k Rusku, Slovanům a Vlasti, protože dobře vědí, že jejich moc dnes končí (takže výchova páté kolony na teror budoucí). A hloupá mláďata Slovanů jim opět skáčou na špek (otrocké myšoidní chování výchovou neodstraníš!). Tam pomůže osobní prožitek otroka (pokud přijde prozření včas), jinak Slované skončí jako dárci náhradních orgánů pro slouhy páníšků (germány a anglány). Inu každému co jeho jest a hloupému, nevzdělanému a nemyslícímu gojímovi zlatou miliardu (netěšte se gojové - volové!).
  Tento svět dopadne sociální katastrofou až do anihilace a dobře mu tak, mladým hýkajícím Grétám!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (14:26):
   V tom tzv. obrodném procesu šlo o restauraci pluralitní demokracie a kapitalismu. Jeho političtí protagonisté však o (svých) zamýšlených cílech onoho procesu mnoho lidu obecnému nenapověděli, a tak je pouze na spekulacích, kam a do jaké podoby by to u nás dovedli. Standard!, nic podivného. Dělali to totiž jak v r. 68, tak i po Velké listopadové, kdy to jen zopakovali ...
   ---
   p.s. a ten "zlatoústý" Eduard Goldstücker přece nebyl ekonomem! Byl to germanista, profesor dějin německé literatury na KU a překladatel. Na obrazovkách tehdejší ČsTV býval asi tak často jako Kalousek ve svých "nejlepších" letech.
   ----
   Dnešní mediální kampaň, která jakože připomíná srpen 68, má jediný cíl. Jak jen mladé a střední generaci (která je tvárná) zošklivit Rusko a jeho lid.

   Smazat
 7. Co je na roce 1968 podivného? Konzervativní křídlo komunistické sekty ve vleku Sovětské rudé sekty, které měli lidi už dost, se rozhodlo zadusit pražské jaro, potažmo touhu lidí po demokratizaci a liberalizaci.
  Proto si tihle vlastizrádci pozvali k uchování své moci Sovětské tanky, tuto touhu lidí s pomocí cizí moci násilně potlačili a prodloužili nesvobodu a útlak obyvatel o dalších 20 let.
  Za to by měli všichni tihle vlastizrádci viset. Včetně jejich podporovatelů tady v diskusi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nez zacnes veset sve spoluobcany tak si uvedom co byla Varšavska smlouva.A kolik mrtvych bylo ve Vietnamu,Koreji ,Lybii ,Afghanistanu a v dalsich asi 100 zemich

   Smazat
 8. A že nám tebou VELEBENÍ amiokupanti nepřišli na pomoc????!!!!DIVNÝ NE????☺

  OdpovědětSmazat
 9. I kdyz jsem tu dobu nezazil,jsem moc rad,ze nas tehdy Rusove "podrzeli a udrzeli". Kdyby ne,dnes bychom byli jiz davno vykradeni, a CR by uz nebyla,pouze jako soucast naci zapadnich statu. Jsem rad,ze jsem mohl zadarmo vystudovat,ze mne doktor zadarmo lecil i zubar, ze jsem mohl se volne pohybovat po prirode,lese aniz bych nekomu vadil na jeho ukradenem soukromem pozemku, ze jsme meli v kazde obci doktora,postu i obchod, ze bylo na ulicich bezpecne, ze rodina byla muz,zena,deti,ze jsme jako deti meli zadarmo krouzky,ze nas system vychoval v dobre lidi,ne vrahy,podvodniky a zlodeje,jak se to deje dnes. A to vse se pokazilo prichodem vlivu penez ze zapdniho,dekadentniho sveta. Penize jsou dnes nad moralku a slusnost. Kdo nezazil socialismus,nemuze ani hodnotit,ani o tom diskutovat. Jasne,byla persekuce,ale to je v kazdem state,za kazdeho rezimu. A kdo si mysli,ze dnes nejsou obeti rezimu,je asi slepy. Je jich mnohem vice,nez za socika a taky se o tom nesmi mluvit,natoz do toho rypat. Kapitalismem jsme jako lidstvo udelali krok zpet. Jen pro uplnost,vite,ze puvodni pravoplatni obyvatele Ameriky (indiani) zili v urcitem druhu komunismu? Ze nemeli penize a kazdy mel narok na svoji cast? A jake stavby a velke rise vybudovali,nez prisel kapitalisticky parchant a vrah, ktery vyvrazdil temer vsechny obyvatele,jen aby zbohatl. A tito potomci mnohonasobnych vrahu se dnes snazi vyvrazdit cely zbytek sveta. A jelikoz dobri lide proti tomu nic nedelaji,zrejme se jim to povede. Diky Rusku, se to do ted nestalo. Rus,jak vzdy zachranuje dnes uz celou planetu. Diky Rusko. A ted cekam,ktera potrefena husa bude kejhat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:53 On do severní Ameriky přišel v 16 století "kapitalistický parchant " a jakéže měli sev. amer indiáni stavby?? Ty seš hloupej jak dvoudenní pes.Jen napsat nějaké srašky co hlupe. Nebudu rozebírat dál tvuj příspěvek, janom ti řeknu jadno, jseš totální VUL, VUL. Diky AMERIKO, ŽE MOHU DNES ŽÍT V KLIDU.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 15.09 Korepetičky ve čtení a v chápání napsaného textu by vám prospěly. 14.53 napsal Amerika, ne Severní Amerika... Po Indiánech zbyly i (nejenom) pyramidy...

   Smazat
  4. 15:09 tak jako vůl se projevuješ zatím ty

   Smazat
 10. Ani se nedivím kolik se tady najde proruských kolaborantu, kteří budou tak nějak taktně schvalovat Ruskou okupaci a následně ji bagatelizovat. Tyto rádoby "" ČECHY "" považuji za samé dno smradlavé žumpy.Pro pána v 14:26 Ten váš " výdobytek socialismu" byl pěknej hnus. Manželka, díky vašemu výdobytku, dobytku, se nedostala ani na střední školu, protože její otec byl pro komunistické svině závadná osoba, nevážený pane.A mladým je nutné připomínat co je Rus za nevěrohodnou chátru, aby se měli před ním na pozoru.A co se týče toho vašeho Slovanství,tak ani vy ani já žádní slovani nejsme. Pouhých 15-18% slovanu máte ve své DNA,jinak je to samá směsice Germánu,Keltu, Vandalu a dalšich. Váš komen je pouze snuška proruskejch a komoušskejch blábolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik je ve Vás hněvu. I Vy byste bez okolků ničil lidi jiného názoru. Dnes Jste asi slepý, když nevidíte kolem sebe tu demokratickou špínu -- many, many. Kolik lidí také dnes nemůže studovat a kolik neschopných dětí prominentů a oligarchů bez problémů studuje opět obory na ovládání a vydírání lidí.

   Smazat
  2. 15:19 Myslíte hněvu na Rusa ano mám, vy snad ne? vy ho budete ještě chválit za okupaci v 68, vubec bych se nedivil, i tací parchanti, kolaboranti u nás jsou, viz dnešní příspěvky.Nikdy nebylo více studujících jako dnes, on jim v tom snad někdo z politických duvodu tak jako před rokem 89 brání? Co to melete, nějak vám nerozumím, "" obory na ovládání a vydírání lidí "", nějak pošahanej co.

   Smazat
  3. 15:34
   Plzeňská práva v akci!

   Smazat
  4. Deti,ktere nemaji dnes na obedy mohou jit tezko studovat.A vase pani ,jestli mate sdilenou inteligenci coby manzele...s blbym vysvedcenim se na stredni holt nedostala.

   Smazat
  5. 15:34 co za minulého režimu držel hubu a pilně kolaboroval se chce dostat ze svého celoživotního traumatu. Stydí se, že charakterově neobstál, že zklamal, že se zaprodal.

   Ale věcně: neokupoval nás Rus a Rusko, ale Svaz sovětských socialistických republik (chceš je všechny vyjmenovat, včetně Ukrajiny, Litvy, Lotyšska, Estonska a Gruzie?!), dalšími okupanty byli Poláci (jediní vyvěšovali svoje vlajky nad vojenskými tábory a stříleli lidi v opilosti - např. Jíčín), východní Němci, Bulhaři a Maďaři!!! Okupaci odsoudili Jugoslávští komunisté i vláda, Rumuni (Čaučesku) se okupace odmítli účastnit.

   Tak si prosím srovnej noty, opakuji - okupantem nebyl Rus a Rusko, ale sovětští komunisté. Dneska je Rusko kapitalistické jako my nebo další státy NATO (Západ). Štvaní proti dnešnímu Rusku je ubohé a slouží jen cizím, protičeským zájmům.

   Smazat
  6. 17:10
   Obávám se,že ten megablb váš pravdivý výklad stejně nepochopí.....NEMÁ ČÍM!

   Smazat
  7. 14:58 no, obávám se, že vaše manželka se nedostala na střední školu třeba i proto, že prospěchem na základní škole nesplnila kriterium, nebo neuspěla u přijímací zkoušky. I tak měla možnost studovat zcela zdarma při zaměstnání. Dokonce mohla, za jistých podmínek, získat i placené studijní volno. Já jenom, že potomci mých spolupracovníků, dva vyškrtnutí a jeden vyloučený z KSČ, v první polovině sedmdesátých let hladce absolvovali střední školu a jeden úspěšně pokračoval na VŠ. Jistá diskriminace platila v letech 1970 až 1972, kdy bodovací systém k přijetí ke studiu vedle prospěchového kriteria a politické angažovanosti rodičů přičítal kladné body za každého z rodičů v dělnickém povolání. To všechno padlo rokem 1972, zůstal předchozí školní prospěch resp. přijímací zkouška. Ostatní bylo prakticky anonymní. Stejně jako dnes, včetně obyčejných i korupčních protekcí. Těch co prospěchově nebo u zkoušky neuspěli a hájí se politickou diskriminací, těch je nepočítaně. Znám takových několik.

   Smazat
  8. Pro 15:34. Ano dnes může studovat i skoro každý blb. Podle toho to taky vypadá, chybí učni technických oborů, zato máme přehršle špatných právníků (Benda Plzeň-slint 15 stránek) absolventů humanitních oborů, politologů, komentátorů,herců,štětek atd. Právě takové existence slouží jakémukoliv režimu a tedy i té pofiderní demo-kracii.A to jsou právě Ti, kteří se nás snaží ovládat jakoukoliv demagogií.

   Smazat
 11. A 21.8. 14:32!!
  Idiotský fracku,vyslovující nenávistné soudy o něčem co jsi nezažil a máš to fixováno z vyprávění lidí, kterým stoupli na kuří oko a odsledováno z manipulačních lží v mediích. Máš potřebu soudit nebo přímo bez soudu vraždit? Do hlubokého lesa není radno ani zlovolně šeptat, burácející ozvěna tě vždy dostihne.

  OdpovědětSmazat
 12. 14:58!!
  Soudě dle vašeho nenávistného projevu vůči Rusům a Slovanům, máte zcela jistě nulové množství Slovanských genů v krvi. Divím se, že jste schopen se přemoci a diskutovat jazykem českým (díky Janu Husovi, jediným kulturním v Jevropeji). Měl byste komunikovat v hebrejštině nebo raději ve vaší mateřštině (ikdyž Chazaři asi neměli vlastní jazyk).
  A vaše manželka se měla na ZŠ více učit a totéž na SŠ a určitě by uspěla i na VŠ. Dneska se snažit nemusí, plzeňská pseudopráva se dají vytudovat za semestr nebo dokonce přes prázdniny. Stačí pouze složit do těch pravých rukou požadovaný obulus (úžeru, výpalné) a je vystudováno. Bože chraň nás před současnou Ynteligencí!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Proč nám AMIOKUPANTI NEPŘIŠLI v roce 1968 NA POMOC....pobav nás další havlohovadinou TYDÝTE!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:38 Pokud jseš tak tupej, že ti to nedojde čuráčí hlavo.Asi proto, že by to znamenalo celosvětový konflikt. Ti Amici mají aspoň rozum, což se o tobě a Rusu říct nedá.

   Smazat
 14. Nechci šířit fejky, ale chci jen tak trochu zmírnit zdejší vášně. Jsem rodinou i školou vychován jako Slovan a skutečně se tak i cítím. Ale po přečtení článku jednoho odborného britského časopisu, otřásla mým vědomím analýza DNA na reprezentativním vzorku. Z ní vychází nejlépe jako nejčištější Slované Rusové a Ukrajinci, za nimi jsou teprve Poláci, potom Slováci (34%), na konci my Češi(7%).
  Srby si už nepamatuji a stejně tak název časopisu. Pravděpodobně je důležitější, jak to cítí každý sám.

  OdpovědětSmazat
 15. Zrovna jsem dočetl na Seznamu Zprávy o zděšení paní Kamily Moučkové nad tím, že nám hrozí... co vlastně? Ruské tanky? Jsme v Nato a představa že Rusko napadne Nato jako první je tak na úrovni IQ redakce novinek a jejich nového vlastníka, který svými penězi rozvrací a likviduje demokracii ve světě. Nebezpečí je Babiš, nebezpečí je Zeman - každý den stejná masáž stejných sraček. Ti lidé totálně převzali od komančů všechno, co mohli a tím jsou jim i dnes naprosto rovni. Jak Babiš, tak i Zeman byli řádně zvoleni v demokratických volbách a to, co ti po moci a penězích bažící chvilkoví šmejdi rozjíždějí proti našemu státu a naší demokracii, to je to pravé svinstvo a odtud nám všem hrozí skutečné největší nebezpečí!

  OdpovědětSmazat
 16. Zarytá předsrpnová komunistka se bojí Rusa????Další blbka vedle Šiklový do počtu!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otec Kamily Moučkové, - Vilém Nový - byl objevitelem "studeného ohně", kterým se měl upálit Palach. Hezká rodinka, jen co je pravda!

   Smazat
 17. Víte, já jsem už Sovětům (Ukrajincům, Rusům,Kazachtáncům, Gruzíncům...) již odpustil. Taktéž Bulharům, Maďarům, Polákům, ...Zlobí se snad někdo na mě? Klidně je nazvu moji milí přátelé. Krajany je nazvat nemohu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:28 Souhlas, napsal jste to za mne.

   Smazat
  2. 17:28 A kdy odpustíte Němcum vy široká dušinko. Hlavní aktér roku 68 byl rusák, tu svini člověk musí nenávidět až za hrob.

   Smazat
  3. 20:10- až budou na dně a to nebude za dlouho!

   Smazat
 18. Vážení vášniví diskutéři.Nechci Vám brát iluze,ale nikdy se nic neděje náhodou. Bratrská POMOC 1968 byla ze strany SSSR PŘEDEM KONZULTOVÁNA s NEJVYŠŠÍM vedenim USA. Jsou o tom fakta.

  OdpovědětSmazat
 19. 17:16
  Palach byl přesvědčený komunista,proto jinému komunistovi věřil,že oheň nepálí....ovšem to veřejný tajemství je dneska tabu!

  OdpovědětSmazat
 20. Kámo trochu si to přehnal.
  Nejhorší je to že KSČ rozjelo pražské jaro 1968 a stejné KSČ podepsalo v roce 1969 pendrekový zákon. Dobře věděl ze pokud se nepohnou ledy v ostatních sateluteck, tak nemají šanci na kapitaluzmus.Udělali revoluci a potom ji zabili,škoda těch životů.

  OdpovědětSmazat
 21. Jsem r. 1968. Hodně jsem Sověty nenáviděl. Dnes když vidíte jak nám ublížili Nemci s Hitlerem je okupace 1968 rozhodně menší zlo. Dnes je Rusko obklíčeno větší armádou jak za napadení Hitlerem,barbarosa. Dnes si vážím sovětské armády bez které by jsme tu neexistovali. Спасибо за победу.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  2. Anonymní 21. srpna 2019 19:45
   Co píšete je hovadina, samozřejmě šířená v Rusku podobnými týpky, kteří to rozesrali v 68.
   Rusko se zbavilo odpadu rozpadem SSSR, a rusové nejsou národ ale ruská civilizace, a to svobodná a bílá !!
   Ta Vaše Říše, byl projekt civilizace stejný jako EU, a to civilizace bílých otroků .. víte asi koho ..

   Smazat
 22. Škoda oběti.
  Jinak to byla čistě komunistická záležitost.Rozjeli svobodu slova a za rok rozjeli pendrekuv zákon.
  Babiš na hrad.

  OdpovědětSmazat
 23. No nic je dobře že se to tenkrát nepovedlo. Dnes toho zneužívají bíle punčochy k demonstracím a kapitalisté s tím straší lidi.

  OdpovědětSmazat
 24. Všechno co popisuje HISTERIE od Antiky dosud a všechno co dnes zažíváme bylo stovky let předem vymyšleno, naplánováno, objednáno, zaplaceno a provozováno páníšky (tajnými slouhy GP - globálního predátora 11+11) a realizováno užitečnými idioty z řad gojímů. Tak si na nic nestěžujte a nepouštějte vaše tynejžry mezi lidi opravovat svět. Tynejžři jsou hloupí, nevzdělaní, indoktrinovaní falešnými ideály a nasraní na své rodiče za jejich i svoji neschopnost se prosadit a něco ve svůj prospěch změnit (komplex otroka). Pak fungují vždy stejně (sokratova mládež - pij Sokrate, jakobínská mládež - gilotina na každé návsi, katolická mládež - pálení čarodějnic, hitlerova mládež - pogromy židů, maovy rudé gardy - fotra do lágru na převýchovu, polpotovi rudí kmérové - fotra ubít motykou, kiskova mládež - zkucjakovat investigativce, drahošova mládež - ?????????????!!).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu ale oni si své omyly vypijí , jako všichni pomýlení. Tak snad po prozření udělají nápravu, která se nám nepovedla ale doufám, že se ji ještě účastním.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.