Reklama

sobota 31. srpna 2019

ES: O tom se Orwellovi ani nesnilo – totální dohled nad společností!

-kou-
31. 8. 2019  Standard.co.uk a PrvníZprávy
Británii hrozí, že se stane společností pod totálním dohledem, ve srovnání s níž bledne i dystopie „1984“ George Orwella, píše The Evening Standard, citující vládního úředníka Tony Portera.


Podle něj nekontrolované použití nových kamer, které mohou zaznamenat řeč kolemjdoucího podle pohybu rtů a identifikovat člověka při jeho procházce, povede k další likvidaci nedotknutelnosti osobního života.

Spojenému království hrozí, že se stane společností pod totální kontrolou, což bude ještě horší než totalitarismus Velkého bratra znázorněný v románu George Orwella „1984“. S tímto varováním v rozhovoru s The Evening Standard přišel britský komisař pro používání kamer CCTV Tony Porter.

Mluvíme o nových kamerách, které jsou schopny určit ze rtů, o čem mluví kolemjdoucí na ulici, a identifikovat člověka podle chůze. Použití těchto nových technologií dále zlikviduje osobní soukromí, uvedl činitel.

Porter připouští, že takové kamery mohou být důležitým nástrojem pro vymáhání práva. Současně trvá na tom, že „je důležité chránit svobodnou a otevřenou společnost a v současné době riskujeme její ztrátu technologickým vlivem“.

„Schopnost používat technologii synchronizace rtů k určení toho, co lidé říkají, bude mít velmi závažný potlačující účinek. Samotná povaha naší společnosti se změní. Lidé nebudou cítit, že mohou svobodně mluvit na ulici. Znamená to vznik společnosti se všudypřítomným dohledem, v níž lidé ztratí právo na soukromí,“ domnívá se komisař.


Britská MI5 obviněna z „mimořádné a trvalé nezákonnosti“!

Velký bratr USA: NSA loni odposlouchávala 534 milionů hovorů!

„Pokud si nepřiznáme, že se všechno změnilo, dostaneme tento typ společnosti. Stále častěji vidíme, jak si fotbalový trenér zavírá ústa rukou, aby skryl informace. Přeneste tuto situaci na miliony lidí a přemýšlejte o tom, jak se budou chovat, pokud vědí, že během jejich pohybu lze pohyb jejich rtů fixovat a přeměnit v konverzaci,“ řekl Porter.

„Od vydání publikace George Orwella „1984“ uplynulo 70 let. A je vhodné říci, že tato varování musíme poslouchat a vyhlásit, že nechceme takovou společnost a je třeba mluvit o tom, co je třeba s tím udělat,“ dodal úředník.

Podle něj je hlavním problémem to, že „otevřené“ systémy, včetně venkovních kamerových kamer nebo přenosných zařízení, pravděpodobně postupně získají stejný potenciál jako skrytá sledovací zařízení používaná policejními a zpravodajskými agenturami. A i když jsou tyto přístroje „přísně regulovány“, používání kamer na veřejných místech podléhá méně závažné kontrole, a to by se mělo změnit.

Porter zdůraznil, že nová technologie sledování může přinést důležité výhody, včetně možnosti předvídat rvačky nebo detekovat výbušniny. Rovněž vyjádřil naději, že ministři sdílejí jeho názor na nutnost změny právních předpisů.

Publikace připomněla, že londýnská policie již byla obhájci lidských práv kritizována za používání technologie rozpoznávání obličejů. Zástupci Scotland Yardu však tvrdí, že tento nástroj „může být neocenitelný pro každodenní práci“ orgánů činných v trestním řízení.29 komentářů :

 1. Staré, zlaté, dobré časy. Ale na všechna opatření lidi vzápětí vynaleznou obranu. Rouška přes ústa proti šmírákům postačí, a když ne, mustr mají v burkách...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní.10:44
   Ake kolik muselo bát PS VB,někteří to dělali dobrovolně a někteří za peníze-

   Smazat
  2. Práce kvapná,málo platná.
   Mělo být,Ale,být.

   Smazat
  3. Lukáši 12:01 a 13:10 jste neznalý hlupák, protože o PS VB nic nevíte. Šlo o dobrovolníky, kteří byli, jen a pouze, nápomocni při činnosti uniformovaných příslušníků Veřejné bezpečnosti, výhradně za jejich přítomnosti a podle jejich pokynů, kdy označeni předepsanou páskou mohli provádět úkony nevyžadující zákonné pravomoci. Tedy u pořádkové služby při větších sportovních nebo kulturních akcích, u dopravky při dopravně bezpečnostních akcích a podobně. To je o pomocnících VB (Veřejné bezpečnosti, dnes policie) vše. Stejně pitomé jsou pověsti o domovních důvěrnicích jako o fízlech ve službách režimu, když šlo jen a pouze o jakousi dobrovolnou náhradu neexistujících domovníků či domovnic. Buď jste vyděšenec, který za komunistů zbytečně chodil kanály, nebo mlaďas, kterému kdosi cosi nakecal, aby ukázal, jak to měl těžké a proč nikde a v ničem neuspěl.

   Smazat
  4. Zeptejte se pánové Honolulu, jak to chodí v USA. Dle jeho vyprávění tamní důchodci chodí s policií na hlídky po okolí. Inu PS-VB ala USA.

   Smazat
  5. Ps možná za peníze, možná z přesvědčení proti "narušitelům"!

   Smazat
  6. Zapojování civilů do pomocných bezpečnostních složek není nic tak výjimečného a myslím že to není nic proti ničemu. To jen někteří nevzdělaní pošuci se křečovitě snaží na vše, co bylo za socialismu, nakydat špínu.
   Když jsem byl ve Skotsku, tak tam měli ve městě Dunfermline také jakési pomocné milice z civilních občanů města.

   Smazat
  7. 16:56- no a teď, když u nás již PS-VB neexistuje se dá konstatovat, že máme demokracii a v uvedených zemích totalitu! Souhlas od trollů?

   Smazat
  8. Dalsich tisice kamer v Sydneu a daleko drazsi a lepsi a moho zjistit detaily na kazdeho obliceji !!
   A zlociny se mnozi po tisicich pripadech denne !! Jsou zase a pouze na nas a nikoliv na pobehliky..

   Smazat
 2. I křivé svědectví je důkazní materiál. Ethel Rosenbergová byla popravena právě tímto postupem. Žádné odezírání televizní (nejlépe infračervenou ) kamerou ze rtů nebylo zapotřebí. Článek si klade za cíl vyvolat dojem, že ke každé represi je existuje zákonný podklad.

  OdpovědětSmazat
 3. Co to tady zvanite vy rudi kokoti? Totalni dohled nad spolecnosti ma dnes Cina, ktera pouziva na vsech moznych mistech kamery s rozpoznavanim obliceju, vlastni obcany hodnoti podle ruznych kriterii a kdyz nedosahnou urcite urovne v hodnoceni, tak jim odepira koupi letenek a jizdenek na vlak na vnitrostatnich spojich.
  To je podle vas ta prava "ruda" demokracie, vy rudi kokoti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro "modrého svazáka" z 11:19 h:
   Opět jste nás všechny "ohromil" svou "inteligencí" a "vědomostmi"!
   V pozitivní diskriminaci občanú a osob, vedou USA nad Čínou.
   V počtu kamer a jiných sledovacích zařízení vede na počet obyvatel (či na 1 km2)Anglie.
   Pavel p

   Smazat
  2. 1119
   V roce 1981 jsem si kupoval jízdenku z Plzně do Dresden Hbf. V pokladně (Plzeň Gottwaldovo nádraží)si vyžádali cestovní pas a několik dní jej studovali a pak mi jízdenku ( 70,50 Kčs) prodali. Ve stejné době bylo možné koupit jízdenku do Drážďan ve stanici Praha-Holešovice na počkání za 50,- nebo Děčín Hl.n. za 19,50 Kčs , rovněž bez formalit.Stačil dobře umístěný kombecil a měli jste buzeraci navíc.A to jsem měl cestovní pas s poznámkou PLATÍ PRO VŠECHNY STÁTY SVĚTA. Dneska to zní jako vyprávění z války proti Napoliónovi, ale je to závěr normalizace.Šedivá je teorie...

   Smazat
  3. Pro 11.19
   Jen rudí kokoti? Proč se nezmíníš o svých soudruzích z USA? To vám na školení ještě neřekli, že jsou tam oblasti, ve kterých je monitorován VEŠKERÝ pohyb a konverzace, včetně tel hovorů, a to 24 hodin denně pomocí letadel, jež jsou nepřetržitě ve vzduchu? Viděl jsem část videa z akce, jenž sloužila "BOHU DÍK" ušlechtilému cíli. NIKDO ale nemá záruku, že se to používá JEN k takovýmto cílům.
   ZNEUŽÍT SE DÁ VŠE! Tak se kroť "ty rudý ......"!

   Smazat
  4. 11:19 je nemyslící jedinec s nižším IQ, který nedostudoval a starají se o něj rodiče. Nechme ho jeho vzteku. Je zbytečný, hloupý a k ničemu.

   Smazat
  5. A vůbec-co si to dovoluješ ty zasranej sprostej chcípáku za nadávky? Komu ty tady nadáváš rudých kokotů ty nevychovanej sráči? Tady se má diskutovat jenom slušně - ty lidi tady neznáš, názor k článku nemáš a dovoluješ si drzý nadávky? V hospodě už bys dostal po tlamě, zuby z držky by ti vypochodovaly čtyřstupem zmetku hnusnej zbabělej! To je nejhorší, co leze diskutovat, tihle hajzlíci. Články je nezajímají, jen když můžou lidem sprostě nadávat - zakomplexovanec odpornej! Hnus!

   Smazat
  6. 22:28 A čemu se divíš? Však to teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
 4. Čína nie je vyspelý Západ

  OdpovědětSmazat
 5. Každá technologie je zneužitelná pro špatné účely stejně to těm totalitářům nepomůže.

  OdpovědětSmazat
 6. To jsou určitě jen nějaké pomluvy, oni to myslí dobře. Západ, zejména pak VB a SSA, jsou našimi velkými vzory svobody a demokracie, protože největší svoboda je pod bedlivou kontrolou vládců. Ty lze považovat za nejdemokratičtěji zvolené tehdy, když ovce mají na "výběr" ze dvou partají, lišících se jen názvem.

  Američané a Britové by se museli hrůzou otřást, kdybychom jim vylíčili, v jaké strašlivé nesvobobodě a antidemokracii jsme museli žít. Jak bylo možná až 2% lidí sledováno příslušníky StB, schovanými za stromem a jak jsme museli volit z nechutně širokého spektra 3 politických stran a 30 občanských a společenských organizací, jejichž zástupce jsme měli z Ústavy právo, brr, až je mi z toho zle, dokonce odvolat z funkce, pokud bychom nebyli spokojeni s jejich činností. Prostě vrchol totalitarismu, to by s Američany a Brity seklo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1413
   Ta udání nesbírali telefonisté v odposleších (zaostávali jsme v telefonizaci za Bulharskem, telefon skoro nikdo neměl), ale dodávali je například vaši podřízení ,popřípadě sousedé a jako z udělání tyto ,,strategicky důležité" zprávy (z místnosti se ozývá psaní na stroji) končily někde na občanském výboru, kde seděl váš nadřízený. A tak vás na jedné straně drželi na jednom místě (výpověď činila až 9 měsíců) a současně vám snížili po deseti létech praxe platovou třídu o jeden stupeň (ZEÚMS2) a peníze rozdělili komunistům. Mnohdy nešlo o to, aby se někdo měl lépe, často ke spokojenosti stačilo, aby se někdo, kdo je na očích, měl hůře. (opravdu to už neplatí?)

   Smazat
  2. Vladimíre Šmídle, vy si buď vymýšlíte, nebo jste v oněch časech neměl žádný rozhled, když jste z těch lekavých, co chodili kanály a teď svoji tehdejší neúspěšnost svádíte na režim. Jsem z "reakcionářské rodiny" ač premiant mohl jsem se, tou dobou, pouze vyučit a při posledních "třídně politických prověrkách" (1959) jsem byl vyveden na jinou (méně zajímavou) práci. To všechno opadlo, pak jsem slíznul za postoje v roce a k roku 1968, netrvalo ani 5 let a zapomenuto to bylo taky. Stačilo, že jsem dost uměl, znal a věděl, nikam se nedrápal, neklepal se a materiálně, natož sociálně jsem nijak ohrožen nebyl. Byt se vším v lepším standardu, tedy i telefon, garáž, auto vždy ne starší 7mi let, dvě děti bez problému na střední školu. Bez nutnosti být v té partaji, chodit k volbám nebo do prvomájového průvodu. S tím psacím strojem jste mi směšný, měli ho mí rodiče a já v paneláku taky. O tom ZEÚMSu, mít čas a chuť bych napsal, víte o tom nic. Lhůty k ukončení (!) pracovního poměru chránily obě strany, především starší zaměstnance, když byly odstupňovány podle odpracovaných let a to od tří, do vámi řečených devíti měsíců, těch tedy prakticky pro víc než pětačtyřicátníky. Neplatily ovšem za tzv. kvalifikovaných důvodů, tj. při nevyužité kvalifikaci, při zdravotních překážkách a při následování manželky/manžela. Možná ještě něco, nevzpomínám. Pak to byl jeden měsíc. Zákoník práce a mzdové soustavy jsem si sestudoval právě proto, aby si se mnou kdejaký lajdák nebo vyčůránek zadek nevytíral. Docela to fungovalo, ne že ne.

   Smazat
  3. 18:17- zde se musím pana Šmídla zastat. U telefonů pracovalo vždy mnoho zvědavců z STB a jejich zavedení pro živnost po revoluci byl dlouho problém, který vyřešily až mobily. Vám dávám za pravdu v ostatním a daňovou strukturu zaměstnanců bych převzal celou především pro důchodové pojištění, kdy svobodní, bezdětní měli vysokou účast (po studiu) oproti klasické rodině!

   Smazat
  4. 18:45 problémem tehdejší telefonizace byla kapacita už automatických telefonních ústředen, které produkovala některá z pražských Tesel. Ty šly na nenasytný trh SSSR a doma byly spíš na protekční příděl. Krom toho ve staré zástavbě a na venkově chyběla kabelizace. V panelových sídlištích takový problém nebyl. Změnu v pevné síti přinesly digitální telefonní ústředny, když reléová monstra neuměla a nemohla umět vyhledat existující volné cesty pro spojení, nevyžadují pracnou údržbu a obsluhu, když diagnostika je bezproblémově dálková. Žádný zázrak, včetně mobilní, tedy vzduchem telefonie. Zato jsme obklopeni elektromagnetickým smogem. Přirozený technický rozvoj. Tehdejší odposlechy měly problém, až na vzácné výjimky nasazení lepší, tedy dražší a nedostatkové techniky vedl od napojení odposlouchávané stanice dva dráty. A to se rozkecalo, dokonce, kdo se vyznal, z chování vlastního telefonu mohl rozpoznat, že je v odposlechu. S digitalizací je zavedení odposlechu jednoduché, něco málo stisků na klávesnici, žádná točící se, vždy konečné délky páska. To se už tak snadno nerozkecá a dokonce i dost těžko prokazuje. Vždyť, Snowden vypravuje.

   Smazat
 7. O tomto odezírání a odposlouchání by vám mohli povídat v Číně.Čínský systém kreditů.který monitoruje správné chování obyvatelstva.Červenec vygeneroval 2,5 milionu zdiskreditovaných lidí.TREST: zákaz třeba nákupu letenek,lístek na rychlovlak a jiné.Tak to je 5G----LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:34 o čínském systému kreditů nevím nic, ovšem pokud požíváte pojem kredit správně, bylo by logické, že vzorné chování umožňuje nákup letenek, jízdu rychlovlakem, to jako bonus těm přínosným, nikoli zákaz pro nepřínosné. Pak by šlo o motivační, nikoli diskriminační systém, zvlášť za okolností, kdy některé služby by byly nedostatkové. Tím naznačuji, že tvrzení o tomtéž může mít i opačný význam aniž by bylo, o sobě, nepravdivé. Ale tak už pracuje propaganda. Já jsem předběžně opatrný. Internet věcí si domů nepustím, jak se ale uchránit před elektromagnetickým smogem, zvlášť ve volném prostoru, to netuším.

   Smazat
  2. 18:34 Ale Čína o sebe nevyhlasuje, že vynašla demokraciu a je jej jediným správnym šíriteľom, že?

   Smazat
  3. Anonymní31. srpna 2019 18:34
   Ano, je to hnus, bohužel Západ se také vydává touto cestou. To jeho moralizování o lidských právech v Číně, je takové Zloděj křičí, chyťte zloděje. P.K.

   Smazat
 8. Nastává zlatá éra břichomluvectví, které bude další gramotností, stejně jako řidičský průkaz.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.