Reklama

neděle 18. srpna 2019

Exšéf CIA Steven Meyer: Srbsko musí dostat sever Kosova!

Steven Meyer, bývalý šéf CIA
-rp-
17. 8. 2019 Informer a  PrvníZprávy
Bývalý šéf CIA Steven Meyer předložil návrh jak vyřešit krizi na Balkáně. Srbsko musí získat sever Kosova!
„Problém Kosova nelze vyřešit tím, že Srbsko připravíme o všechno. Sever by měl patřit Srbsku a srbské svatyně na jihu Kosova by měly mít zvláštní status pod kontrolou OSN,“ tvrdí Mayer.

Steven Meyer, bývalý šéf Ústřední zpravodajské služby USA (CIA) varuje, že Kosovo je „zmrazený konflikt, který ale může snadno explodovat“, a nevidí z něj jinou cestu než udělat ústupky na obou stranách. Pokud je podle něj vzneseno téma severu Kosova, musí být také vzneseno téma právo na sebeurčení Srbů v Republice Srbské.

Meyer zdůrazňuje, že dialog mezi Bělehradem a Prištinou musí pokračovat za různých politických okolností.

„Bělehrad a Priština musí mluvit bez prostředníků. Bruselská dohoda je mrtvá a pokud chce Bělehrad a Priština pokročit v jednání, tak musí zařídit, aby velmoci nezasahovaly. To platí o USA, EU a Rusku.

Kosovo je již „zmrazeným konfliktem“ a za současného stavu to tak zůstane. Nevidím způsob, jak se z toho dostat. Obě strany budou muset učinit ústupky. Myslím, že podle konečné dohody musí oblast severně od Ibaru patřit Srbsku. A myslím si, že bude velmi obtížné, ne-li nemožné, pro Srbsko získat zpět zbytek Kosova. Posvátná a historická místa srbské komunity jižně od Ibaru musí být pod zvláštní mezinárodní kontrolou, pravděpodobně OSN. OSN by však měla také zařídit přmístění Srbů žijících v té části Kosova, kteří nechtějí žít pod kosovskou vládou,“ řekl Mayer v rozhovoru s ministrem zahraničí Ninem Dačičem.

Srbský prezident: Budu bojovat proti nezávislosti Kosova
Ministr zahraničních věcí Ivica Dačič říká, že Priština nereaguje na postoj Donalda Trumpa k vyřešení kosovské otázky.

„V politice vůči Srbsku americká administrativa nezměnila svůj postoj po dobu 20 let, až do příchodu Trump, což je pro nás šance. Priština je překvapena postojem současné americké vlády. Staré vládní struktury v USA nechtějí změnit princip kolem Kosova, protože by to byla rána pro jejich politiku,“ říká Dačič.

Americký odborník dodává, že pokud se objeví otázka oblasti severně od Ibar, musí být nastolena další témata.

„Preševské údolí“ musí být také tématem a v nějaké další budoucnosti Republika Srpská. Jde o to, že současné silnice nikam nevedou. Pamatujte na zásah USA, pokaždé, když sem USA přišly, to byl chaos. Američtí politici opravdu nechápou hloubku a měřítko současné etnické dynamiky,“ upozorňuje Meyer.

Generál Vladimir Lazarevič říká, že toto je konečně prohlášení Západu, které zmiňuje zájmy i práva srbského lidu.

„Naštěstí i nejodpovědnější mezinárodní aktéři začínají přemýšlet o vyřešení „srbské národní záležitosti“. A musí jim být objasněno, že bez vyřešení tohoto problému v této části Evropy není mír. Bělehrad a Priština není to samozřejmě špatný nápad řešit problémy bez mentora,“ uzavírá Lazarevič.

43 komentářů :

 1. Ale Ale!!! Ten US panák se zas předvádí!
  Ne že by měl být Srbsku navrácen sever uloupeného Kosova (a Metochie).
  Srbsku musí navráceno celé Kosovo (a Metochie)!!
  A srbské svatyně nejsou kořistí, aby byly pod jakousi "správou" OSN, ale místem, které si Srbové budou po své libosti užívat ke svým církevním obřadům.
  Byly jejich, jsou jejich a budou, jakož i celá provincie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Súhlasím pán František, ale netreba tak zostra k tomu vyjadreniu hľadieť. Môžme pekne postupne postupovať: najprv vrátiť sever historického územia Srbska, čo najskôr za tým vrátiť aj stred a hneď zatým Celé Kosovo a Metohiju. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Ale.vi hitraci serete se do něco co ne rozumíte nic... Srbsko dost okupoval v každý rohů... Maďaři.rumuni Bulhaři.sandzak...co tady se serete gdiš ne víte nic

   Smazat
  3. Jestli dobře rozumím, tak chceš Srbsku vrátit kus Chorvatska, celou Bosnu, celé Kosovo a Metochiji. Souhlasim s tebou. Ještě je potřeba sjednotit se Srbským Černou Horu, ktera je také Srbsko.

   MM

   Smazat
  4. 18:29 Klídek, oni to nemyslí vážně. Jen předstírají dobrou vůli a zastírají zlé úmysly, které způsobily rozpad Jugoslávie.

   Smazat
  5. Presne , uz od pohledu ,ani jeste nemusi otevrit hubu..

   Smazat
  6. Srbsko by mělo mít pod svou správou celé Kosovo. Albánci by měli z oblasti odejít stejně, jako odešli z Československa Němci. Ať se vrátí do Albánie nebo tam, kde je srdce táhne. Je to kruté řešení, ale jinak nebude v Kosovu nikdy klid. Do Srbska nepatří.

   Smazat
 2. Rozdávat z cizích to šlo amiokupantům vždy skvěle!!!!!��

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud by rudej Srb Miloševič, nerozpoutal válku v bývalé Jugo. nevznikl by žádný problém. Jen včasným leteckým zásahem se ušetřilo tisíce životu a hlavně se konflikt nerozšířil do Evropy.DÍKY AMERIKO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:14 Válku rozpoutali Albánští UCK, kteří jako první začali vraždit a terorizovat Srbské občany, žádnej Miloševič, západ to na něho hodil, že rozpoutal vraždění, ale opak je pravdou, co píšete je LEŽ !!!!!

   Smazat
  2. 17:27 LŽEŠ!!!!!!!!!!!!!!Něco si přečti jak byla zahájena válka v Jugo. Srb zautočil nejdříve na Slovince a po nezdařeném utoku se stáhl aby za několik dní napadl vesnice v okolí Plitvických jezer a dál pokračoval s vražděním v Chorvatsku. To o UCK si četl na sputniku,to potom ano. Albánci se zapojili mnohem později, takto vy rudí parchanti překroutíte všechno!!!Rus totálně prohrál s Amíkem souboj o Balkán. Co je za výraz ANEXOVALI ???

   Smazat
  3. 17:14 je buď úplný pitomec, nebo provokatér. Pokud platí prvé, tak tomu pitomci nedochází, že zasahovat proti jakémukoliv státu vojensky bez mandátu OSN je v naprostém rozporu s mezinárodním právem. Svět se pak stává džunglí, kde platí zákony silnějšího, ale spravedlnost pláče a je v koutě. Oslu 17:14 ovšem takový svět samozřejmě vůbec nevadí, neb je osel...

   Smazat
  4. Báchorka západu - Jugoslávie je v tomto konfliktu agresorem a Milosevic je "nový Hitler"

   Skutečnost: Žádní Jugoslávští vojáci, letadla nebo lodě nenapadly jinou zemi. Kosovský konflikt byl vnitřní záležitostí. Jugoslávie byla malá země s jedenácti miliony obyvatel, která byla napadena 19-ti zeměmi (celkem asi 500 mil. obyvatel) včetně největších světových vojenských mocností. Milosevič byl démonizován stejně jako Saddam Hussien. Úředník (US) ministerstva zahraničí připustil : "Démonizace Miloseviče je nezbytná k obhájení vzdušných útoků". (San Francisco Chronicle, 30.března 1999)

   Smazat
  5. Báchorka západu - US/NATO muselo napadnout Srbsko, protože Jugoslávská vláda a prezident Slobodan Milosevic odmítl vyjednávání o Kosovu - Jugoslávském regionu, kde tvoří většinu obyvatelstva etničtí Albánci.

   Skutečnost: Bomby US/NATO dopadaly na všechny Jugoslávce : Srby, Černohorce, Albánce, Maďary, Rómy (nazývané Cikány) a ostatní lidi, kteří tvoří mnohonárodnostní Jugoslávskou svazovou republiku. Žádná jednání neproběhla i když američtí činitelé, jako ministryně zahraničí M. Albrightová, dělali vše pro to, aby během "mírových rokování" ve Francii vzbudili tento dojem. Na místo toho předložila americká strana Jugoslávské vládě ultimátum o třech bodech :
   1/ Kosovo musí mít zaručenou autonomii
   2/ NATO musí být povoleno umístění 30 000 vojáků v Jugoslávii k zajištění této autonomie
   3/ Referendum o nezávislosti Kosova na Jugoslávii proběhne za tři roky pod vedením NATO
   Jugoslávská vláda souhlasila s první podmínkou a odmítla druhou a třetí se zdůvodněním, že se jedná o hrubé porušení svrchovanosti a nezávislosti jejich země. Ten jeden kritický bod o kterém odmítla Jugoslávie vyjednávat bylo odmítnutí zahraniční okupační armády, zatímco jediný trvalý americký požadavek byla přítomnost vojsk NATO na Jugoslávském území. US odmítly povolit přímé setkání jugoslávské a albánské delegace a Jugoslávská strana dostala k dispozici pouze 56 stran z 80-ti stránkové "dohody".

   Smazat
  6. Báchorka západu - Clinton, Albrightová a generálové z Pentagonu byli dohnáni k akci starostí o "etnické čistky" a lidské utrpení.

   Skutečnost: US, Německo a ostatní mocnosti NATO hrály klíčovou roli v rozpadu Jugoslávie, v letech 1991-92, dodávkami zbraní a podporou separatistických hnutí. Byl to Mezinárodní měnový fond, kdo požadoval konec "zvláštních privilegií" pro Kosovo v 80-tých letech. Po druhé světové válce žily národnosti tvořící Jugoslávii společně v míru 45 let. V občanských válkách, jež následovaly po rozpadu Jugoslávie, vzniklo mnoho krveprolití a porušení lidských práv na všech stranách. Největší jednotlivou etnickou čistkou bylo násilné vyhnání 600.000 Srbů z oblasti Krajina v Chorvatsku - bývalé jugoslávské republice - v roce 1995 Chorvatskou armádou vytrénovanou a vyzbrojenou Spojenými státy. Více než 55 tisíc z těchto Srbů, kteří byli přesídleni do Kosova, patří mezi stovky tisíc uprchlíků vypuzených bombami NATO a Kosovským konfliktem. (Julia Taft, Asst. Ministerstva zahraničí pro C-SPAN, 29. března, 1999). Americké "obavy" týkající se vyhánění lidí z jejich vlasti jsou velmi výběrové, což není překvapující. Prakticky všichni původní obyvatelé severní Ameriky byli "etnicky vyčištěni" aby bylo možno vytvořit USA a Kanadu.

   Smazat
  7. Báchorka západu - KLA (Kosovská osvobozenecká armáda) je skutečná osvobozenecká armáda

   Skutečnost: KLA je teroristická bojůvka podobná Contras financovaným CIA a používaným Spojenými státy v úsilí o svržení vlády v Nikaragui. NATO využívá KLA k ospravedlnění vyslání US vojsk za účelem okupace a dalšího roztříštění Jugoslávie. KLA před rokem 1998 téměř neexistovala a najednou byla vybavena nejmodernějšími zbraněmi. Které osvobozenecké hnutí žádá bombardování vlastního obyvatelstva a okupaci vlastního území, tak jak to žádá KLA? Společnost Albánských studentů v Americe svolalo na středu 31.3.99 demonstraci "organizovanou na výzvu amerického Ministerstva zahraničí k podpoře útoků NATO a především se záměrem vyvinutí tlaku na vyslání pozemních vojsk do Kosova a vyzbrojení KLA." Al Gore promluvil k davu. Transparenty příznivců KLA při demonstracích podporovaných americkým Ministerstvem zahraničí - jako "Bombardování NATO - to je ono" nebo "KLA je NATO" - vyjadřují skutečný vztah mezi KLA a vládou Spojených států.

   Smazat
  8. Báchorka západu - Bombardování NATO není příčinou uprchlické krize

   Skutečnost: Před začátkem bombardování NATO 24. března 99 žádné uprchlické vlny nebyly. Americká vláda používala obdobné scénáře 'ochrany civilistů a zastavení masakrů' ke zdůvodnění těžkého bombardování jak ve Vietnamu, tak v Iráku a vždycky to bylo právě vydatné bombardování, co vytvářelo uprchlické krize. The London Sunday Times zpovídal uprchlíky a zjistil : "Ani mezi asi 200 uprchlíky čekajícími na registaci na okresní policejní správě okresu Skopje (Makedonie), brzo ráno 26. března, se mnoho materiálu pro propagandisty z NATO nenašlo. Mirvei, vysoká albánská žena chovající své čtyřměsíční dítě, vypadala zmateně po dotazu, zdali byla vyhnána Srbskými jednotkami. "Žádní Srbové tam nebyli," řekla, "báli jsme se bomb".
   ...a tak se ptám....komu lezou naši vládní úředníci do-.......- ? (říkám tomu "speleologie" )... neřku li našeho slavného "HUMANITÁRNÍHO" bombarďáka -V.H.-???

   Smazat
  9. Je to nesprávnej kokot s vymletou golozňou,bez vlastního úsudku,pouze dokola opakující ty lži amiokupantů!!!!!!

   Smazat
  10. Pokud by hnědej banderovec Porošenko nerozpoutal válku vůči svým spoluobčanům v bývalé postupně se rozpadající "ukrajině", nevznikl by žádnej problém. Jen včasným zásahem na Krymu a Minským dohodám ohledně Doněcko-Luhanské republice, bylo ušetřeno tisíce lidských životů, humanitární katastrofě a genocidě prováděděné Kyjevským režimem na svých spoluobčanech. A hlavně se konflikt nerozšířil do Europy a v globální válku. Díky Rossija!

   Smazat
  11. Ami se za poslední více než tři desítky let tak nažrali, že z toho budou mít minimálně žaludeční vředy. Akutní zácpou a zvracením, kterými trpí již dnes, jim na zdraví také nepřidávají.

   Smazat
  12. 17:14 Jasně, rudej Miloševič, rudej Kaddáfí, rudej Hussajn, rudej Assad, rudej kdokoli bude potřeba...

   Smazat
  13. 17:14 takovým omezencem snad ani být nemůže. Je tedy téměř jisté, že provokuje. Proto, ať si trhne ...

   Smazat
  14. 18:12 Ty vaše 4 BÁCHORKY jsou k smíchu. Všichni škodili Srbum, ale jen hlavní agresor Srb je křišťálově čistý. Všude v solidních článcích ( NE SPUTNIK, AERONET ) se dočtete, že válku v Jugo. zahájil SRB.Do Chorvatska jezdím 19 let 2x do roka a přál bych vám slyšet co vše Srb za utrpení zpusobil.Chcete popřít, že Dubrovník nebyl odstřelován z moře, ještě dnes je řada domu v rozvalinách plus nádherný hotel rozbitý jugosrbskou armádou.Je štěstí a prozíravost Západu, že pomohl Chorvatum vojensky, jinak by dnes žádné Chorvatsko nebylo.Ty nálety na agresora Srba měly přijít dříve, tím by se konflikt ukončil a zachránilo se tisice životu.Pouze místní lízalové rudých zadku nechtějí pochopit tehdejší realitu a budou neustále blábolit ty své nesmysly.Válku zahájil Srb tečka.

   Smazat
  15. 9,36
   Všude ve všech zahraničních médiích lezoucí do análu amiokupantům SE TYHLE LŽI VYSKYTUJOU!!!!!!!A mohutně je podporoval i ten už zdechlej zrzavej násoska Havel a vy hovada jemu podobný!!!!!!!!!

   Smazat
  16. 0:19 Tak se rozepiš jak to bylo, rád si přečtu ty tvoje bláboly. Nikoho neprovokuju, poze píšu tak jak to bylo.Srb a Miloševič byl prvopočátek agrese v Jugo, mužeš lhát po sputnikovsku co chceš.Proč byl asi Miloševič souzen a další srbští váleční zločinci, dokonce jeden se otrávil hned, u soudu, hlodalo svědomí.

   Smazat
  17. 15:51
   A že Karla del Ponte SAMA NAPSALA,ŽE MEZINÁRODNÍ SOUD MĚL OD AMIOKUPANTŮ V ZADÁNÍ POUZE ODSUZOVÁNÍ SRBŮ TI TY DYLYNO NESTAČÍ???!!!!!

   Smazat
  18. Milosevic vypovidal u soudu fasistu ,ze Jugoslavii napadli islamsky teoristi z celeho sveta..Vcetne Cecni ..To se zakladalo na faktech /a tak nemohl byt odsouzen/ jako Dimitrov nbeyl odsouzen od nacistu, a zapad cekal az se Jugoslavie zacne branit.
   A potom zautocil terorem.. Teroristan se dnes jmenuje ZAPAD..
   Kde se objevi jednotky a Mirove OSN tam muzete cekat velky Masakry..A pravidelne masakry se odehravaji .
   Populace ceka ,ze ji budou chranit a misto toho se docka ze vypuknou masakry...Jednotky stoji kolem a prihlizeji...To se deje vsude na svete...Dulezitou roli v tom hraji organizace Bile Helmy, a doktori bez hranic.. Vedou to a plati banditi Academy ,drive Blackwater.. Soukromy teroristi, kteri jsou nasazovani a dokonce I na teroristicke utoky uvnitr USA /Boston/,,samozrejme pod placenou ochranou vlady a uradu a Pentagonu ,USA.

   Smazat
  19. Nemá smysl o tom diskutovat. Že Albánští muslimové zabíjeli Srbské policisty ze zálohy, že tam rozpoutali něco jako partyzánskou válku, že na to musel Miloševič nějak reagovat, to ví každé malé dítě. Albánci do Kosova nepatří a jednoho dne budou muset z tohoto místa odejít.

   Smazat
  20. Miloševič a další lidé byli souzeni díky zfalšování historie USA a jejich politiky. Pokud by se konal skutečně spravedlivý soud, ocitli by se tam jako obžalovaní Clinton, Allbrightová, Powell, Riceová a další politici USA i třeba T. Blair a spousta lidí z EU.

   Smazat
 4. Ten Amík se brobudil a chtěl by zase parcelovat Kosovo,to už stačilo, že jste agresivně bombardovali Srbsko a zůstalo za váma cca 1200 zabitých civilistů, o tom se ten vejlupek Amíckej nezmiňuje, ale Kosovo je nedílná součást Srbska a že jste Kosovo anexovali a USA tam druhou největší vojenskou základnu v Evropě o tom nic neříká !!!

  OdpovědětSmazat
 5. Copak se to děje?! Agent CIA chce zase dělat pořádky?!
  Banda úchylných sluhů nadnárodního oligarchiátu pro nás hraje divadlo. Dnes má jejich divadelní kus jméno "demokracie".

  - Média oznámila, že v USA zemřel miliardář Jeffrey Epstein.
  Co vůbec znamená to jeho zatčení a údajná sebevražda?
  A kdo je to tedy ten Epstein?
  Dělal do pornobyznysu a přesněji dodával bohatým zvrhlíkům malá děvčátka. Používal přitom tryskáč, kterému se přezdívalo Lolita expres.

  Častým návštěvníkem na palubě tohoto Lolita expresu byl i princ Andrew, druhý syn anglické královny Alžběty.
  A celkem 26 krát byl oficiálně zaregistrovaným cestujícím prezident USA, neboť tehdy byl prezidentem USA, Bill Clinton. Přičemž těmito cestami Bill Clinton porušoval předpisy. Buď ponechával svou ochranku na letišti, nebo přímo z Bílého domu odlétal v osobním Epsteinově vrtulníku. Takže v prvním i druhém případě jako prezident USA porušoval předepsaná bezpečnostní opatření na ochranu prezidenta USA, o čemž samozřejmě pracovníci bezpečnostní služby sepisovali oficiální hlášení.

  Je to tedy zajímavá věc.
  To Epsteinovo zatčení znamená jen jedno, krach státní elity a rozdrcení Clintonů.
  Jenže to není tak jednoduché, Clintonové mají na triku seznam, čítající podle různých odhadů od 50 do 100 lidí, kteří spáchali sebevraždu, nebo byli zabiti za nevyjasněných okolností. Takže jakmile se někdo stal nebezpečným tím, že něco věděl na Clintony, tak okamžitě zemřel.
  I kdybychom vzali to minimální číslo, těch 50 lidí, tak je to velice mnoho, velice mnoho a vezmeme-li to maximální číslo, tedy více než 100 lidí, tak už to prostě nemá obdoby. Přičemž tam nejsou započtena další podivná úmrtí.

  Existuje taková fotografie Billy Clintona přímo v tom Epsteinově tryskáči s malou dívenkou. A tato dívenka ve věku dvaceti let „nečekaně“ spáchala „sebevraždu“, když se začali zajímat, zda by nechtěla vypovídat, zda by neřekla, jaké to bylo létat s prezidentem USA Billem Clintonem v Epsteinově tryskáči. Okamžitě spáchala sebevraždu.

  OdpovědětSmazat
 6. Ušáci, kteří spolu s Němčoury a Vatikánem rozkulačili as NATO vybombardovali Jugoslávii, budou ti poslední, kteří tam budou strkat svůj špinavý rypák. Zanedlouho budou mít doma za vodou takové problémy, že zapomenou na celý svět a se z toho oserou. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No práve dědečku, pni vždy sa snažili riešiť svoje vnútorné problémy za hranicami USA. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 7. Je mi ze všeho smutno ! Na co se to hrají ?! Zas chtějí válku a zakryt všechna přicházející zla do Evropy ! migraci ! TEMNO !!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Takze , OSN by se mela podilet na legalizaci uloupeni Kosova !
  Ti kuci z Juesej snad ziji na jine planete a jedinym resenim je skaza USA .

  OdpovědětSmazat
 10. 20;40
  OSN se létá podílí na jiných prasarnách,tak.proč ne na tyhle?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSN - Organizace Sorošových Nároků, závidím Maďarům voliče, místní letenští dementi jim nemohou čuchnout ani ke konečníku.

   Smazat
 11. Kosovo je Srbsko a vždy bylo

  OdpovědětSmazat
 12. Furt to samé dokola a nedají ty západní ludry pokoj zas budou přesídlovat obyvatele. Ať vrátí celé Kosovo Srbům.

  OdpovědětSmazat
 13. K článku pana Mana nelze přidat komentář, dám ho sem.
  Hřib není problém, problém je jeho volič. Dobrá zpráva je, že to nemůže dopadnout špatně.
  1. Vyhrajou sorošovci, z letenských blbů udělají otroky a zamezí jejich rozmnožování.
  2. Lidi dostanou rozum, hostínští přestanou nadávat na EET, že nemohou prodávat metyl z palírny Drak, protože jim překáží EET.
  Nemůže to dopadnout špatně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať je to jak chce, pro blby to vždycky dopadne blby. Blbové celého světa spojte se, dopadne to stejně jako když blbost vážíš, nebudeš mít kilo blbosti ale 100 tun blbosti, ale ve finále to bude totéž a bude to mít stejnou váhu. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 14. Myslel jsem, že demokratická západní koalice svou vojenskou intervencí zavedla na Balkáně to nejlepší řešení, ten nejlepší režim, bezkonfliktní soužití menšin, bezpečí, mír a prosperitu občanům. Alespoň tehdy to tak obhajovali. Je to jinak? Něco je zase v jiném státě špatně?

  Co pořád někdo radí v cizích státech (vměšuje se jinam). Odpověď exšéfovi stejnou notou: USA by neměla na jihu stavět zeď a měla by pro uklidnění situace na hranici vrátit Texas Mexiku.
  Pozn: To, že to za chvilku po navrácení k Mexiku bude na hranici Texas -USA stejné, je jedno. Stejně, jako na Balkánu. Vždy se najdou nové požadavky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.