Reklama

pátek 16. srpna 2019

Fake news od rozvědky: Výbuch jaderné rakety u Archangelska. Čerpá Pentagon ze sociálních sítí? Česká média si mlaskají. Dělají z Trumpa blbce? Celou pravdu neznáme. Zajít leda na základnu a dát si panáka

16. 8. 2019 ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD reflektuje zprávy západních sdělovacích prostředků, že na ruském výzkumném polygonu v Archangelské oblasti došlo k události globálního dosahu, kterou se snaží Rusko utajit.


Americká média s odvoláním na vojenskou rozvědku uvedla, že na cvičišti poblíž Severodvinska explodovala vývojová ruská raketa „Burevestnik“ (kód NATO – Skyfall). Donald Trump později učinil podobné prohlášení a dodal, že Washington má „podobné, ale pokročilejší technologie“ než Moskva. Odborníci se domnívají, že americký prezident mohl být úmyslně uveden v omyl.


Nafouknutá kachna


Americký prezident Donald Trump uvedl, že Washington „se toho hodně dozvěděl o neúspěchu“ na testovacím polygonu poblíž Severodvinska v oblasti Archangelska. Podle Trumpa tam mohl explodovat „ruský Skyfall“ – tak se podle kodifikace NATO nazývá ruská mezikontinentální okřídlená raketa globálního dosahu na jaderný pohon „Burevestnik“.

„Máme podobné, dokonce modernější technologie. Výbuch ruského Skyfall způsobil, že měli lidé starost o kontaminaci vzduchu blízko objektu i daleko za ním. To není dobré!“ napsal Trump na svém Twitteru.

Den před tím napsaly noviny The New York Times, že americké zpravodajské služby se snaží zjistit okolnosti výbuchu a naznačují, že k incidentu došlo při testování nové řízené střely na jaderný pohon. Podle novin Pentagon i americká vláda považují vývoj této zbraně za hrozbu pro Washington, protože takové rakety mohou létat po nepředvídatelné trajektorii v relativně nízké výšce nad zemí, což je činí téměř nezranitelnými ze strany systémů protiraketové obrany.

Přitom v NYT tvrdí, že ruské úřady tají okolnosti incidentu, a proto Rusové dávají najevo hněv a požadují zveřejnění podrobností. Média poukazují na utajování úniku radiace a naznačují paralely s nehodami v Černobylu a Fukušimě, přičemž citují slova řadového obyvatele z Petrohradu a údajný komentář obyvatele Severodvinska na sociální síti „VKontakte“. Noviny však neuvádějí žádný odkaz na originál.


Dugin: Západ již dočista zblbnul. Má šéf NATO duševní chorobu? Jak Bažiny uhnaly Trumpa. Přechod k nové logice. Chceme více atomovek? Rusko blbne také, ne však ještě tolik


Žádný Skyfall, ale starý šrot


Podle prvního místopředsedy Akademie geopolitických studií Konstantina Sivkova „Američané přišli s jednoznačným tvrzením, že na polygonu v Archangelské oblasti vybuchl Burevestnik, přestože americká média i armáda ještě nedávno pochybovaly o funkčnosti tohoto raketového systému.“

„Jeho pohonný systém sestává ze železných a uranových prvků a není tam nic, co by mohlo vybuchnout.“
 řekl ruským novinám Rozhledy vojenský expert.

Sivkov také vyjádřil svou verzi toho, co se stalo, a poznamenal, že ruské námořnictvo má v současnosti pouze jediný typ raket, a to s motorem na kapalné palivo. Jedná se o střely R-29 různých modifikací.

„Představují pozůstatek z dob Sovětského svazu a dosud jsou ve výzbroji. Tyto rakety pravidelně procházejí renovací po uplynutí záruční doby. Poté se rozhodne, zda budou ve výzbroji ponechány nebo ne. Taková raketa mohla explodovat. Byla ve výzbroji po dlouhou dobu a k výbuchu mohlo dojít v poslední fázi činnosti motoru,“ řekl expert.

„Pokud Trump říká, že USA se toho „hodně dozvěděly“, potom blafuje. USA nic zjistit nemohly. To je naprostý mýtus. Americká rozvědka u toho nebyla a s pomocí satelitů rovněž není možné zjistit, že se jednalo o zařízení na hypotetický jaderný pohon. Mohou teoreticky vypočítat radiologické pozadí, ale to je příliš málo. Dostali informaci, že tam vybuchl nějaký motor, a hned si začnou vymýšlet, jaké byl konstrukce,“ pokračoval Sivkov.

Napadl také prohlášení amerického prezidenta, že „USA mají podobné, ale modernější technologie“.

„Pokud hovoří o existenci nedestruktivních testovacích zařízení, může mít pravdu. Ale mluvit o tom, co je lepší a co horší, nemá smysl. Pokud má však na mysli raketové motory, jde o naprostý blaf. My jsme v tom mnohem dál, máme lepší nosiče, lepší technologie,“ uzavřel Sivkov.


Samá voda


Vojenský pozorovatel Pavel Felgenhauer věří, že americká rozvědka mohla Trumpa uvést v omyl.

„Těžko říci, nakolik Trump chápe, o čem mluví. Je také těžké říci, zda ti z vojenské rozvědky a Pentagonu, kteří vše Trumpovi předali, pochopili, co se tam stalo,“ sdělil Felgenhauer novinám Rozhledy.

Podle vojenského analytika jsou v současné době různé názory na to, co je vlastně „Burevestnik“.

„Existuje mnoho protichůdných informací. Někteří naznačují, že by měl létat rychlostí 3 Mach a ve výšce 15-20 km. A je zde prezentace Vladimíra Putina, při níž objekt létal při nízkých výškách a rychlostech. No a vypuštěn by měl být „Burevestnik“ z lodi nebo pozemní rampy raketou s plochou dráhou letu poháněnou motorem na tuhá paliva, od níž by se teprve zapnul cílový hlavní motor,“  vysvětlil zdroj.

„Pokud jde o Trumpova tvrzení, že mají pokročilejší technologie, opět není jasné, o čem mluví. Jestliže mělo jít o náporové motory (ramjet), potom ano, vyvíjejí je, ale nikoliv v jaderné verzi,“ upřesnil expert.

Zároveň vyjádřil pochybnosti, že by americká vojenská rozvědka mohla mít spolehlivé informace o tom, co se stalo. „Něco mohou vědět, něco řekli Trumpovi, ten něco z toho pochopil. Známe mnoho případů, kdy vojenské rozvědky uvedly politiky v omyl,“ zdůraznil Felgenhauer.


Americkým generálům se rozsvítilo: Naučili se počítat a zjistili, že Putin neblufuje. Procitnutí do strategické hrozby. Budou nové dohody? Čtvrt hodiny na zničení měst. Deset let zpoždění a pořádný problém na krku


Znectěná americká rozvědka


Mezitím redaktor časopisu „Arzenál Otčiny“ Alexej Leonkov připomněl, že v poslední době americká zpravodajská komunita vyvozuje závěry založené na informacích ze sociálních sítí, pročež se už více než jednou ukázaly být falešné.

„Například máme v Rusku takovou aktivistku známou jako Julia Latyninová, která někde na otevřené platformě napsala, že v Archangelské oblasti údajně explodoval Burevestnik. Pak někdo rozšířil informaci, jako by tam všichni byli vystaveni radioaktivnímu záření,“ řekl redaktor.

A to není jediný případ, připomíná Leonkov: „V loňském roce představitelé americké rozvědky zveřejnili čtyřsetstránkovou práci s názvem 'Ruská vojenská moc'. Celý materiál byl postaven výhradně na informacích ze sociálních sítí.“

„Celá zpráva vzbudila nedůvěru a byla zesměšněna. Stručně řečeno, sami se znectili. Nyní pozorujeme totéž. A tyto smyšlenky podsouvají Trumpovi. Americký prezident nedávno vyměnil vedoucího americké rozvědky za poskytování nepravdivých informací, takže hodnota podobných zpráv mu musí být také známa,“
 uvedl Leonkov.


USA za Ruskem zaostávají


„Stejný původ mají i podivná prohlášení amerického prezidenta, že Washington disponuje modernějšími vojenskými technologiemi než Rusko. V oblasti jaderných technologií je Rusko daleko napřed. I co se týká obohacování uranu a výroby termonukleárních zbraní a jaderných reaktorů. Rusko je jedinou zemí na světě disponující reaktory na bázi urychlených neutronů, které využívá v průmyslovém měřítku. Dva takové reaktory pracují v Bělojarské jaderné elektrárně,“ uvedl zdroj.

„Tento druh inovací a technologií ovlivnil také vojenskou sféru. Včetně vytvoření jaderných motorů pro bezpilotní ponorku Poseidon a leteckého jaderného motoru pro Burevestnika. Jedná se o vysoce složitý technický konstrukt, přesto to naši vědci dokázali,“ vysvětluje Leonkov.

„Přitom Američané v této oblasti nedosáhli žádného úspěchu. Zadrhli se někde v sedmdesátých letech. Postavili několik prototypů a tím skončili. Nyní se zdá, že opět rozjeli vývoj, nabrali granty, naslibovali ohromující úspěchy, ale zatím není po ničem podobném ani vidu ani slechu. Takže pokud pan Trump hlasitě vyhlašuje, že USA mají 'podobné, pouze modernější technologie', jde o pustou propagandu,“ uzavřel Leonkov.

Poseidon: O nejmocnější zbrani se raději nemluví. Dají si USA konečně pokoj? Pláč na stránkách Newsweeku. Smete New York ruská tsunami? Jelcinovo Rusko je definitivně historií


Bláboly nehodné prezidenta USA


To bývalý náčelník protiletadlových raketových vojsk a velení speciálních sil Sergej Chatylev se zase domnívá, že komentář k tomu, co se událo na „malém polygonu o rozměrech 40 x 40 km“, není hoden úrovně amerického prezidenta.

„Je to absurdní. Absurdní je i zpráva NYT o únicích jaderného záření. Vezměte prosím na vědomí, že se mluví o úrovni záření, která není nebezpečná pro člověka jako takového, ale pro jeho životní pozadí. Máme tu hru se slovy zcela nekompetentních lidí, která vede ke zvyšování napětí. Všechno je to neudržitelné a přitažené za vlasy,“ míní expert.

„Klidně bych částečně porušil režim utajení a vyzval všechny zúčastněné země – Velkou Británii, USA, Francii, aby vyslaly své představitele. Pěšky bych je provedl po tom cvičišti, přivedl na startovací plošinu a dal si tam s nimi panáka. A ukázal jim naši severskou přírodu: tady je moře, tady jsou ryby, tady vzduch, tady žijí lidé. Řekněte mi, jaké je tu znečištění? Jaký že to Burevestnik tady vybuchl?“ dodal Chatylev ironicky.

„Ale vážně, ano, je to vědecko-výzkumný polygon, může tam nastat mimořádná událost a tento incident může mít následky. Během zkoušek se mohou události vyvíjet nepředvídatelně, mohou vzniknout škody a bohužel i lidé mohou zemřít. Ale snažit se přesvědčit svět, že Rusko se snaží cosi vážného utajit, není ani trochu seriózní,“ uzavřel Chatylev.

Zdroj.

64 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 2. 18,24
  Odporny narod ?
  Tento narod nevyvolava vojny, nezavadza demokraciu po celom svete, a ty ich nazves odpornym narodom ?
  Ak su oni odporny narod, tak potom co su obcania USA ?
  Staci sa pozriet na to, ako USA zobrali indianom ich zem, a obyvatelov pozatvarali do rezervacii.
  Tak kto je viac odporny narod ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA od sveho zacatku je zalozena na bezohledny vlade bohacu a jejich posluhu..
   Jefferson napriklad ustanovil ze, Man was born Free and Equal..Ale nevadilo nikomu ani trochu, kdyz vlastnil okolo 100 Otroku. A nebyl ovsem sam.. Vetsina bohacu tak bohatla.. Nikomu to nevadilo a schvalili vsechno u Fake Ustavu a dalsi prohlaseni...
   Continental Congres obchodoval za zada Washingtona s brity a penize na vojaky v osvobozovaci valce po revoluci kradli clenove pro sebe..Mnoho vojaku zmrzlo v boji za svobodu USA !! Proto vyhrali tak, ze britove nemohli zustat donekonecna a vse rozhodla francouzska flotila valecnych lodi , ktera priplula do USA..
   Kdyz nekoho zabije bilej Je to vzdy ze neni nic jineho nez pochodujici strasliva Nenavist. A to jsme my vsichni s nim !!Proto musime byt prevychovavani..
   A jak ? Protoze nechteji okupaci afroarabu ani jinou..
   V Tramtarii, bejvaly Australii/ nedavno pobihal v Sydney fanatik s macetou a zavrazdil jednu zenu , jednu zranil nez obcane zasahli.
   Kdyz svedkove vypovidali, ze kricel Allah Akbar, policie /Fake Policie/, jim rozkazala, ze to nesmi rikat.. Fake Media ovsem nic takoveho ani pravdu nesmi ani napsat..Tedy kdyz vrazdi Islamsky a jiny fanatici /okolo 80%/, je to Proc ? Z lasky ?

   Smazat
 3. Trollí hlídka jako vždy první a samozřejmě s nesmysly, doplněnými rasistickou nenávistí. Smazáno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty 19.05 na ty "propagandistické sračkostránky" denně lezeš - proč?? Abys mohl oplzle a sprostě nadávat ostatním diskutujícím? Ty jsi nasáklej nenávistí k ostatním slušným a normálním lidem, proto sem lezeš nadávat. Cos projevil za názor k článku - to osočování NR a pana Dvořáka? A ten bordel a svinčík před svým prahem a ten co máš v palici, už jsi zametl a uklidil?

   Smazat
  2. Tak jsme se konečně dočkali....
   Díky pane Dvořáku za stručné, jasné a pravdivé komentování výmazu toho kretena. Komentování výmazů není slabost, nýbrž boj na 1. prioritě, eliminující trolí dehonestaci diskuse. Každý by měl znát důvody mazání jakéhokoliv příspěvku, aby měl možnost posoudit morální oprávnění výmazu. Hajzly a zrůdy je třeba odhalovat, ikdyž je to zatěžující a odvádí to od diskuse o událostech a faktech.

   Smazat
  3. Omlouvám se, ale i toho nenávistného pitomu 19:05, na kterého reagujete, jsem vymazal.

   Smazat
  4. Že tě Dvořáku taky někdo nesmaže. Ale až smaže...

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 6:38
   Brzy smáznem tebe!

   Smazat
  7. Hoši, pospěšte si, včera mi bylo 71, tak aby vás paní Příroda nepředběhla.

   Smazat
  8. 9;00
   Tak dodatečně....Všechno nej pane doktore a vydržet!!!!!!☺

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 9:42, jsi normální? Ty si opravdu myslíš, že tady nechají ty oplzlé a rasistické kraviny, které tady vypouští pár starých psychopatů? To nejsou argumenty, ale záměrné rozesírání a znehodnocování diskuse. To platí i pro fanatiky z druhé strany.

   Smazat
  11. 9:29 9:42
   Tak co sem vy havložumpo prolhaná,v amianálu zabořená po kotníky LEZETE???!!!!Každej normální chápe,že KDYŽ NENÍ VÍTÁN,VÍC SE NA STEJNÝ MÍSTO NECPE???!!!!Jen vy a vaše pravdoláska.....jděte do PRDELE,havlonýmandi!!!!!
   Čest vaší památce☺

   Smazat
  12. Pane Dvožáku ja by som ich nemazal nech tá ich sprosťárna je všetkým navidomoč ona je to sama o sebe nelichotivá propagácia ktorá im len a len poškodí a sama ich odsúdi na smetisko dejín. Inteligentné vyjadrovanie má samo o sebe navrch.
   Prajem veľa zdravíčka a pohody

   Smazat
  13. Nechápu jednu věc! Proč ti lepšolidi, za které se jistě ti bourači diskusí jistě považují, musí být tak sprostí a nevychovaní? To si můžeme dovolit jen my horšolidi. Nebo, že by to snad byl někdo od Zemana? No jsem zřejmě horšočlověk dál se k tomu vyjadřovat nebudu. Pane Dvořáku, ty prasárny mažte bez omluvy a nediskutujte s nimi, pak trochu zklouzáváte na jejich úroveň. M.R.

   Smazat
  14. My horšolidi im ukážeme že sa vieme správať korektne a inteligentne na rozdiel od nich lepšoludí...

   Pane Dvořáku všetko dobré k tým narodkám hlavne pevné zdravie, trpezlivosť a kľud všetko chce napokon duševnú rovnováhu

   Smazat
  15. 18 som mal narodky aj ja:-)

   Smazat
  16. Přátelé, děkuji za blahopřání, aragonitovi11 dodatečně přeji vše nej k jeho narozeninám. Hlavně optimizmus, zvednuté hledí a a dobré lidi kolem sebe.
   Sprosťáci a rozesírači diskuzí melou z posledního. Byť za peníze. To by nás mělo hřát u srdcí.

   Smazat
  17. 19:50 Však ona celá tahle "diskuse" jsou jen samé rasozrádné cancy zdegenerovaných negrofilních buzerantů, feťáků a pederastů a podobných podlidí, vhodných leda jako exponáty do ZOO, páč čím dnes je tzv. svobodný svět? Je to končící svět, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie, páč dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenofilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím, které spolehlivě dříve či později pořbí tuhle neslavnou říši zvanou "Euroatlantida" s těmi jejími "hovnotami" degenerace a úpadku a která již dávno přestala být invazívní a naopak se sama stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu!

   Smazat
 4. 19;05
  A kdo mám mít rád amiokupanty,banderoksindl a Pšonky,který nás chtěli obsadit dřív,než Hitler ty vohone?!!!!Leda NEčeská havložumpa,jako ty!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Když již US zpravodajci nic nevědí, tak alespoň spolu s médii vytvářejí pro veřejnost své fake_news. Aby alespoň takto vyprovokovali ruskou stranu ke korekci jejich blábolů a tím i vyzrazení toho, co se tam událo. Byť i částečnému.
  Což zas není špatné zjištění pro Rusy, kteří mají mnoho důvodů, aby se jejich znalosti nedostaly těm, kteří jsou ve všem "mnohem dál".
  Ýbrmenči, co mají za to, že jsou "FIRST OVER ALL", už takovými bývají ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni nejen "íbrmenši" z USA, ale taktéž Norsko. Ti se ohradili proti opakovanému radioaktivnímu spadu na jejich severních územích, které se periodicky opakuje. V době ohlášeného výbuchu taktéž došlo k převýšení. Podotýkám, že se jedná o hodnoty nad úrovní běžného pozadí.

   Jen tak naokraj pro všechny, kdo tady plivou na Rusáky. Žádné utajení nebylo, o čem to tady furt melete? Byl ohlášen neúspěch jakéhosi testu a smrt pracovníků příslušných firem. Evidentně se jednalo o vojenskou oblast a z ní se nikde na světě zásadně nic nezveřejňuje.

   Vraťte se zpět na zem a přestaňte s těmi debilními kecy, ktere tady vypouští protiameričtí fanatici a konspiratici.

   Smazat
 6. Tady vidíte jak zničit Zemi bez války ! A co tak 6000 hlavic !!! Na Amiky stačí vlastni Yellowstone !!!

  OdpovědětSmazat
 7. 6:47
  Zase čumíš se třema v žíle flaško?!

  OdpovědětSmazat
 8. Takže jako vždy. Když se něco tají a popírá v Rusku i na webových stránkách, co maji vazbu ke Kremlu, tak je to pravda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 9;48
   Co lezeš na Sputnik ty havlodemente,když se Ti tak eklukluje???!!!!Táhni na Blicí listy nebo Lihovky,tam je ta vaše havlopravohovnoláska i s flaškou,jako BONUS!!!!☺

   Smazat
  4. Podobné havárie má aj druhá strana. Samozrejme nie je to nič príjemné pre nás všetkých ale je to daň za tú ekonomickú vojnu a nenávisť voči Rusku. A za tú krehnú rovnováhu a aký taký mier v EU
   S tým sa nedá nič robiť. Rusi musia zbrojiť a tentokrát sa ale zdá že ich už západ neuzbrojí preto že vysokosofostikovaných zbraní už nebude potrebné vyrábať tak veľa
   Stačí aj 76 SU 57 a ostatné lietadlá inovovať. Napokon Rusi všetko vyrobia podstatne lacnejšie ako v USA, kde nie a nie dorobiť novú lietadlovú loď a cena sa šplhá do stále väčších astronomických čiastok.
   Škody na životnom prostredí sú v dôsledku vojen a obchodných vojen obrovské.
   Americké jadrové polygóny v tichomorí sú dodnes veĺmi rádioaktívne a nič sa stým nedá robiť ďalšie stovky rokov.

   Smazat
  5. Testy se vymkly kontrole

   Poté následoval jeden test za druhým a z atolu Bikiny chodily hrozivé zprávy. Jedna z nich vědce doslova vyděsila. Tamní ryby se totiž díky ozářenému pobřeží a potravě staly jedovatými a způsobovaly zdravotní potíže všem, kdo je pozřely.

   Spojené státy na atolu testovaly i vodíkové bomby. V roce 1954 byla v rámci operace Castle odpálena vodíková puma Castle Bravo, která byla přibližně 1000krát silnější než atomová bomba shozená na Hirošimu. Ačkoliv byla přibližně 3,5krát slabší než největší termonukleární bomba odpálená Sovětským svazem v roce 1961 - bomba Car, jde dosud o největší bombu, jakou kdy Spojené státy odpálily.

   I přes veškerá možná bezpečnostní opatření se Američanům tento test vymkl kontrole. Oblak radioaktivního spadu se rozšířil na plochu více jak 150 kilometrů a zasáhl i vzdálené obydlené ostrovy. Bomba způsobila značné zamoření, zejména v kombinaci se silným větrem. Tři dny po explozi americké námořnictvo evakuovalo 236 ostrovanů a 28 amerických vojáků, u řady z nich se ale objevilo nucení na zvracení, průjmy a silné popáleniny. Postiženým následně vypadaly nehty a vlasy.

   Radioaktivní spad zasáhl Austrálii, Indii, Japonsko, USA a část Evropy. Radiace postihla i japonský rybářský člun Fukuryu Maru a ozáření vyvolalo nemoci u členů posádky. Jeden z nich na důsledky radiace zemřel. To vyvolalo silný mezinárodní odpor, USA ale ani přesto s testy nepřestaly a postiženým pouze vyplatily tučné odškodné.

   V roce 1958 byly testy ukončeny a Spojené státy si z nich odnesly řadu žalob a desítky milionů dolarů vyplacených v rámci odškodného. Jen původní obyvatelé atolu získali od americké vlády přes 150 milionů dolarů jako kompenzaci.


   Zdroj: https://globe24.cz/svet/17981-ostrov-hruzy-atol-bikiny-doslova-jaderne-peklo-v-rajske-zahrade

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Marshallove ostrovy sú rádioaktívnejšie než Černobyľ či Fukušima. Oblasť je pre človeka neobývateľná

   Vedci namerali na Marshallovych ostrovoch zvýšené hodnoty radiácie.

   Černobyľ či Fukušima. To sú miesta, ktoré si väčšina ľudí spája s radiáciou. Najmä okolie známej elektrárne na severovýchode Ukrajiny je v poslednom čase skloňované vo všetkých pádoch. Na svete však existujú radiáciou kontaminovanejšie miesta ako Černobyľ či Fukušima. Podľa najnovších výsledkov výskumu z Columbijskej univerzity sú Marshallove ostrovy po amerických jadrových testoch pre človeka stále neobývateľné.

   Marshallove ostrovy sa nachádzajú uprostred Tichého oceánu približne 4800 kilometrov severne od Nového Zélandu. Ostrovný štát tvorí celkom 29 atolov a 5 samostatných ostrovov, z ktorých je niekoľko neobývaných. Nie však preto, že by tu ľudia žiť nechceli. Atoly Bikini a Eniwertok sú dodnes poznačené minulosťou jadrových testov a pre človeka zostávajú aj po niekoľkých desaťročiach neobývateľné.

   Radiácia vyššia ako v Černobyle

   Zo vzoriek pôdy výskumníci zistili, že mnohé oblasti Marshallovych ostrovov sú aj po šiestich desaťročiach od posledného jadrového testu stále kontaminované radiáciou. Hodnoty pritom často prekračujú pre človeka bezpečnú hranicu hneď niekoľkonásobne. Napríklad vo vzorke pôdy z atolu Bikini namerali hodnoty radiácie 6,48 milisievertov za rok. Pre človeka bezpečná hranica sa pritom berie len 1 milisievert ročne. Portál Business Insider navyše zdôrazňuje, že ide o hodnoty vyššie ako boli namerané v okolí jadrovej elektrárne v Černobyle či japonskej Fukušime.

   Toto je dôsledok 67 jadrových testov USA na Atole Bikini.

   Atol Bikini je tak najradioaktívnejším miestom na tejto planéte. Rusko v tomto ohľade žiadne prvenstvo nemá.

   https://www.interez.sk/marshallove-ostrovy-su-radioaktivnejsie-nez-cernobyl-ci-fukusima-oblast-je-pre-cloveka-neobyvatelna/

   Smazat
 9. Soudruzi, z tohoto vam prdne zilka:-)

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/iransky-tanker-grace-1-soud-v-usa-prikaz-k-zadrzeni-gibraltar.A190817_071233_zahranicni_lre

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. 8:14
  Podle sebe soudím tebe,herr Poserplíno z havložumpy,že?!☺

  OdpovědětSmazat
 14. Hedvicku Hedvicku ty jsi ztech nakradenych salamu co jsi coroval na vojne uplne zblbul ....

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. 9;05
  Ty omyle přírody,jdi otravovat rodinu,pokud jsi kdy nějakou měl,nebo příBUZNY u pornoJandy....nebo jedovatý plazy,to bude nejlepší!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Libi se mi, ze jsi spravny dement, ktery reaguje na kazdy prispevek, ktery popisuje tvoji demenci:-)

   Smazat
  2. 9:21
   Zase zrcadlo v akci a tvoje kecání při něm.....chudáku z havložumpy!!!!☺

   Smazat
  3. 11:00 Ty jako dvouatomový těkavý pšouk z lejnolíhně tohodle škaredýho Ugrofína - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   se ale v žádném zrcadel na světě spatřit nemůžeš! Naštěstí!!☺

   Smazat
 17. Dvoraku, jeste zkus zvyraznit prispevky dementa z Vinohrad. Vy dva jste tepli brachove:-)

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:33 Prdel jako prdel. On v podle tebe v ruské a ty zase v americké řiti. A to najisto !

   Smazat
  2. 10:09, je jedno, kde je strčený, ale faktem je to, že po výbuchu, při kterém zemřelo pět pracovníků Rosatomu a Kurčatovského institutu, se 16x zvedla radioaktivita v okolí. Byla doporučena evakuace. Takže zřejmě to nějaká příšerná katastrofa nebyla, ale bezpochyby to mělo či dělat s radionuklidy. A jelikož se jednalo i vojáky, a výbuch zřejmě nebyl nějak markantní, což by naznačovalo že by se jednalo o malou jadernou bombu. Takže to musel být motor. Takových má Rusko hodně málo, pokud vůbec nějaký.

   Smazat
  3. Hodnoty radiácie na atole Bikini na Americkom jadrovom polygóne prekračujú pre človeka bezpečnú hranicu hneď niekoľkonásobne. Napríklad vo vzorke pôdy z atolu Bikini namerali hodnoty radiácie 6,48 milisievertov za rok. Pre človeka bezpečná hranica sa pritom berie len 1 milisievert ročne. Portál Business Insider navyše zdôrazňuje, že ide o hodnoty vyššie ako boli namerané v okolí jadrovej elektrárne v Černobyle či japonskej Fukušime.

   Tento fakt sa vám ako páči:-)

   Smazat
 19. Cituji: "Rusko se snaží utajit ..."
  Nechápu, jak může Rusko něco utajit, když obklopeno většinou
  poddanými USA.
  To jako když budu stát mezi policajty a uprdnu si. Ten prd by musel být z kategorie "tichý". O to víc by musel smrdět.
  Amíci si můžou dělat co chtějí po celém světě, i prdět nahlas.
  Rusko to těžko uslyší.

  OdpovědětSmazat
 20. Jo jo americké lži opět a zase neustále dokola a neziskovkáři je rádi podpoří.

  OdpovědětSmazat
 21. Když jsme u toho ďábelského Ruska, tak se divím, že si nikdo asi nevšiml co se včera dělo v "české tele" s oblíbeným
  kecálkem "ocelovým" stalinem Železným.
  Hlavní postavou v debatě o zlém Rusku a Putinovi byl"senotur"
  Hampl.
  Ten byl v horším stavu jako Kalousek v lepších časech.
  Protistranu tvořil poslanec Holík z SPD a po celou dobu jak
  ten nalitý Hampl blábolil se neudržel a smál se jako když
  dávají Chaplina.

  OdpovědětSmazat
 22. 10:15, 10:06 Přesně takoví jako vy dva dokáží každý Ruský pruser zapřít, nebo pokud to už nejde, tak mu zatleskat jako velký uspěch ruského člověka. A že těch pruseruto Rusko za ty roky má !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný ruský průser není utajený, vždyť o havárii psali jejich noviny. Snad si nemyslíš, že se vojáci budou dopodrobna rozepisovat o jejich tajných testech. Wake up!

   Smazat
  2. Najväčší jadrový pruser majú na svedomí USA na Atole Bikini na Maršalových ostrovoch kde je dnes väčšia radiácia ako vo Fukušime a v Černobile

   Smazat
 23. Ruská vesmírná agentura vynalezla způsob, jak udělat družice „neviditelné“:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019081710535334-ruska-vesmirna-agentura-vynalezla-zpusob-jak-udelat-druzice-neviditelne/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to má společného s havárií na severu? Snad nějaká družice spadla?

   Smazat
  2. Dobrá správa. Ruské družice nebude možné len tak eliminovať a vyradiť s prevádzky.
   Má niečo podobné aj Americká strana?

   Smazat
 24. Ještě něco pro ty, kteří tvrdí, že Rusko vše za každou cenu utajuje. Je to slovensky, tak snad porozumíte.

  https://www.hlavnespravy.sk/rusko-priznalo-radiaciu-vybuchu-ktory-sa-mal-tykat-maleho-jadroveho-reaktora/185532

  OdpovědětSmazat
 25. Fukušima: Probíhající jaderná katastrofa, která se nikdy nezastaví. Pondělí 18. března 2019 .
  https://beforeitsnews.com/v3/japan-earthquake/2019/2447499.html
  Jaderná katastrofa ve Fukušimě po 8 letech je možná chladnou zprávou, ale její 3 reaktory jsou stále horké a budou ještě horké po celá desetiletí a ještě déle, po dlouhou dobu, protože technologie, která zastaví fúzi roztaveného koriaru, není existuje, dosud nevynalezena. Dokonce i ti speciálně vyrobení drahý roboti to nedokážou zvládnout a po několika hodinách nebo několika dnech se rychle smaží.
  Proč žádný z těchto médií nikdy nezmínil 20 plus spaloven provozovaných v prefektuře Fukušima? Tyto spalovny spálily radioaktivní úlomky nahromaděné během dekontaminace půdy v uplynulých letech a chtěly snížit 16 milionů tun radioaktivního odpadu roztroušeného po celé prefektuře Fukušima, obvykle pokryté zelenou plachtou, aby vypadaly jako nové rýžové poličky z dálky. . Spalovny, které také rozdělují radioaktivní částice do ovzduší, do životního prostředí. Atd. o tom se raději MLČÍ !!!

  OdpovědětSmazat
 26. 15:31
  Za to Putin KUPODIVU NEMŮŽE,tak se mlčí.....To se nedivte☺

  OdpovědětSmazat
 27. Teprve před krátkou dobou se tzv. "východní blok" dozvěděl o NĚKOLIKA haváriích v Jadernách elektrárnách na území USA.Tyto havárie se udály za naší totality. Je ale s podivem, že v našem tisku ani zmínka, natož o obětech. Zato v Rusku věděli, kolik lidí zemřelo na přímou, nepřímou radiaci, že zasáhla skoro celou východní Evropu a Skandinávii.

  Přirovnání a reakce naudálosti Západ - Východ:
  Západ - krátká zpráva o havárii, vše je pod kontrolou, není ůvod k panice.
  Východ: - Veškerý tisk velmi podrobně informuje (včetně mnoha různých komentářů od různých "odborníků"), a to nepřetržitě určitou dobu, oběti se "nadsazují" a dělají se závěry, jak ta ruská technika je špatná a nebezpečná pro svět a i pro samotné Rusko.

  Ten příklad je OBJEKTIVNÍ POHLED NA STEJNÉ UDÁLOSTI V ODLIŠNÝCH POLITICKÝCH BLOCÍCH.
  Nebo se mýlím?

  OdpovědětSmazat
 28. Pokiaľ bude ľudstvo pracovať z jadrom vždy tu budú havárie. Od jadrových technológií by sa malo upustiť a prejsť postupne na čistejšie a bezproblémové zdroje energie. Problémom je energetická lobby ktorá hodlá ostať pri doterajších zastaralých a životné prostredie devastujúcich a poškodzujúcich zdrojoch ako sú fosílne palivá a jadrová energetika. Neodradili ich ani Fukušima a Čerobil. A podobných havárií môže byť v budúcnosti v dôsledku prírodných katastrof viac. K čomu všetkému ešte musí dôjsť aby sme prešli na čistejšie zdroje energií?
  Pričom tie už sú k dispozícii /vodíkové palivové čláky dokonca aj články na slanú vodu, solárne panely atď./

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.