Reklama

pondělí 12. srpna 2019

Greta Thunberg jako pokračování Emmanuela Macrona jinými prostředky


Jana Kunšteková
12. 8. 2019
Vlna mediálního zájmu o Gretu Thundberg a její Stávku za klima vytvořila v německé politice prostředí pro předložení zákona o uhlíkové dani, který by zdražil paliva, elektřinu a topení. Je neuvěřitelné, že se to stalo pár týdnů poté, kdy ve Francii musel pod tlakem demonstrací Žlutých vest odložit stejně zaměřenou daňovou reformu prezident Emmanuel Macron. Ještě horší však je, že s příchodem Ursuly von der Leyen do čela Evropské komise se protiuhlíková agenda stala součástí politiky celé EU.V květnu 2018 předložil tehdy nový francouzský prezident Emmanuel Macron parlamentu balíček daňových změn. Kromě snížení daní u lidí s nejvyššími příjmy obsahoval i návrhy na dodatečné zdanění pohonných hmot a vytápění. Cestou zdražení paliv se většina obyčejných lidí měla složit na daňové úlevy pro nejbohatší Francouze. Část výnosu „zelených daní“, jako přirážku ke spotřební dani z paliv, stejně jako část výnosu z pokut vybíraných pomocí tisíců nových radarů po snížení maximální povolené rychlosti, měla být podle důvodové zprávy k daňové reformě použita na dotování nových ekologických technologií. Vládní záměr počítal zejména s podporou fotovoltaických elektráren a elektromobilů.

Ještě během projednávání zákona sestavilo trio aktivistů Jacline Mouraudouvá, Priscila Ludoská a Eric Drouet na vládě nezávislý tým ekonomů, který předložil analýzu dopadů připravovaných změn daní na běžné obyvatelstvo. Závěry výpočtů byly výrazně odlišné od čísel, které prezentoval prezident. Ministerstvo financí v předkládací zprávě tvrdilo, že daňové změny jsou vybalancovány tak, aby byly fiskálně neutrální. Podle vlády je běžný Francouz celkově v peněžence neměl vůbec pocítit. Podle disentních přepočtů měl vládní balíček zvýšit životní náklady pracujících Francouzů průměrně o více než 250 Eur měsíčně. Po zveřejnění analýzy na webu britského deníku Guardian – ve Francii z počátku žádné velké noviny nenašly odvahu k publikování materiálu – se v zemi galského kohouta zformovalo hnutí Žluté vesty. Teprve poté, kdy prezident Macron označil v Británii zveřejněné výpočty za „fake news“ se obsahu analýzy začaly věnovat i francouzské sdělovací prostředky.

Zelená daňová reforma a barikády v ulicích

Těsně před schválením daňových změn ve francouzském Národním shromáždění 17. listopadu 2018 vyrazilo v Paříži k protestům do ulic více než 300 tisíc lidí. Statisíce dalších protestující obsadily i centra ostatních francouzských měst. Vláda proti demonstrantům vyslala policejní těžkooděnce vybavené slzným plynem, vodními děly a střelnými zbraněmi s gumovými projektily. Brutální policejní zásah, při němž bylo zraněno 585 civilistů – z toho 16 s trvalými následky na zdraví – vyprovokoval velkou část francouzské veřejnosti k větší podpoře demonstrantů. Účast na návazných každosobotních demonstracích Žlutých vest před vánoci 2018 v rámci celé země překročila milionové hodnoty.

Vláda na růst protestního hnutí reagovala přitvrzením represe. Proti demonstrantům bylo ministerstvy vnitra a obrany nasazeno 85 tisíc policistů a četníků, které v ulicích posílilo dalších téměř 20 tisíc vojáků vyzbrojených samopaly. V prosinci 2019 krvavé střety mezi bezpečnostními složkami a demonstranty dosáhly intenzity pokraje občanské války. K protestujícím se přidala i řada výtržníků, jejichž oblíbenou víkendovou zábavou bylo demolování ulic po fotbalových zápasech. Při třetím prosincovém dílu demonstrací proti daňové reformě výtržníci zapálili jen v Paříži 100 aut a vyrabovali desítky obchodů.

Kriminalizace Žlutých vest

Po novém roce v pátek 4. ledna 2019 policie zatkla zakladatele Žlutých vest Erica Droueta. Za to, že při demonstraci 8. prosince 2018 vylezl na Vítězný oblouk, z něhož promlouval ke shromážděným demonstrantům, jej obvinila z výtržnictví a poškození národní kulturní památky. Prokuratura mu kladla za vinu poškození kamenného monumentu z doby Napoleona Bonaparta, jehož se ale podle videa zachycujícího incident dopustila skupina fanoušků fotbalového klubu Paris St. Germaine. Drouet, jemuž chtěla prokuratura „přišít“ škody za 3 miliony Eur, byl jak se později ukázalo v době útoku na Oblouk již o několik kilometrů dále v čele průvodu kráčejícího Paříží.

Uvěznění Droueta v cele předběžného zadržení a následné policejní obvinění Mouraudouvé a Ludoské ze škod za 4 miliony Eur vyhnalo další den do pařížských ulic ještě více lidí než před vánoci. Po střelbě gumovými projektily a granáty s nervově paralytickým plynem demonstranti na několika místech Paříže postavili barikády. Při střetech byly stovky lidí zraněny. V pařížských nemocnicích skončilo několik desítek lidí s poškozením zraku. Laboratorním rozborem bylo zjištěno, že šlo o důsledek složení plynových granátů, kterými policisté a vojáci stříleli do davů demonstrantů, a jež obsahovaly i příměsi, které několik desetiletí zakazuje Úmluva o zákazu vývoje, výroby, hromadění zásob a použití chemických zbraní. Po tomto skandálu byl v pondělí Drouet propuštěn z vazby a v případě Mouraudouvé a Ludoské vyšetřující soudce odmítl návrh na její uvalení.

Dobití Ministerstva financí

Po zveřejnění informací o nasazení mezinárodně zakázaných chemických látek proti protestujícím hněv demonstrantů vyvrcholil. Stoupenci Žlutých vest na mnoha dálnicích a silnicích zdemolovali policejní radary na měření rychlosti. Při mimořádné demonstraci uprostřed týdne dav obklopil sídlo úřadu předsedy vlády v pařížské ulici de Grennelle. Několika desítkám demonstrantů se po lešení podařilo vniknout do budovy a proniknout až ke kanceláři mluvčího vlády Benjamina Griveauxe. Zvláštní policejní jednotce se vládního mluvčího podařilo evakuovat vrtulníkem až po střelbě do demonstrantů uvnitř vládní budovy.

Při pravidelné sobotní demonstraci 12. ledna 2019 se protestujícím podařilo vniknout do budovy Ministerstva financí. Na stavbě poblíž sídla státní poklady se zmocnili vysokozdvižného vozíku, s jehož pomocí vyrazili okovaná boční vrata určená k vjezdu ministra a jeho náměstků do budovy. Po následné „návštěvě“ demonstrantů v budově vyletěly oknem tisíce vládních dokumentů, které byly před objektem spáleny.

Během následujícího týdne, kdy vláda povolala proti demonstrantům další vojáky, proběhly nejtvrdší střety mezi demonstrujícími a bezpečnostními silami. Při střelbě do pokojně shromážděných lidí, kteří se nedopouštěli žádného ničení majetku, byl gumovým projektilem do oka zraněn mluvčí Žlutých vest Jérôme Rodrigue. Jeho zranění hlavy bylo tak vážné, že jej lékaři po převozu do nemocnice a následné operaci museli na řadu týdnů uvést do umělého spánku. Den poté v neděli se na místě, kde byl Rodrigue zraněn, sešlo více než 50 tisíc lidí oblečených do oděvů ušitých ze státních vlajek. Při demonstraci žádali okamžité ukončení násilností.

Zrušte to nebo bude stávka

Následující pondělí prezident Macron částečně demonstrantům ustoupil. Vláda na jeho návrh schválila nařízení vlády o odložení účinnosti daňového balíčku. Podle Ústavy Francouzské republiky může vláda vydávat formou vládního nařízení právní předpisy se silou zákona. Jejich účinnost může být okamžitá. K tomu, aby nadále zůstaly v platnosti je však na nejbližší schůzi musí potvrdit i Parlament. V Národním shromáždění se o zrušení daňové reformy rozpoutala ostrá debata. Část poslanců Macronova hnutí Francie na pochodu odmítala ustoupit tlaku ulice, protože zakladatelé Žlutých vest mezi tím oznámili záměr kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. V důsledku opakovaného přerušení jednání, které bylo protestujícími vnímáno jako procedurální finta směřující k automatickému „obživnutí“ reformních změn v důsledku včasného nepotvrzení vládního nařízení, se Žluté vesty rozhodly v protestech pokračovat.

Ke konečnému rozhodnutí přiměla poslance až hrozba vyhlášení generální stávky na níž se v pondělí 11. února 2019 shodly všechny odborové centrály ve Francii. Mimořádné koordinační setkání šéfů odborových sdružení, z něhož vzešla hrozba časově neomezené stávky, bylo svoláno v reakci na těžké zranění, které utrpěl náhodný chodec vracející se z práce v sobotu 9. února 2019. Policejní granát určený k rozhánění demonstrantů, který byl vystřelen do davu se odrazil od sloupu pouličního osvětlení a padl na chodce, který se demonstrace ani neúčastnil. Při výbuchu utrhl postiženému 4 prsty na ruce a doživotně jej zmrzačil .

Pod tlakem hrozící generální stávky Národní shromáždění schválilo zvláštní zákon, kterým účinnost daňových změn odložilo. Přestože parlament daňové změny úplně nezrušil, ale jen odložil, vnímala to značná část francouzské veřejnosti jako úspěch protestů. Žluté vesty se však s kompromisem nespokojily a pokračují v protestech dodnes. Podle jejich zakladatele Droueta hodlají demonstrovat do doby, než bude daňový balíček definitivně zrušen. Prezident Macron v zájmu utlumení protestů podepsal dekret o zvýšení minimální mzdy o 100 Eur. Po jeho zapracování do ostatních platových tabulek počet demonstrantů výrazně poklesl.

Šíření Žlutých vest po Evropě

Během ledna a února 2019 se ze Žlutých vest stalo mezinárodní hnutí. Po zveřejnění informace o zatčení zakladatele Žlutých vest Erica Droueta se 5. ledna v Římě na jeho podporu sešlo více než 100 tisíc demonstrantů. Ve stejný den bylo při demonstraci v holandských Antverpách, kde se na podporu žlutých vest sešlo asi 50 tisíc lidí, oznámeno založení pobočky Žlutých vest v Holandsku. Sesterská organizace byla následující víkend založena i na 45 tisícové demonstraci v belgickém městě Bruggy.

Podpořit Žluté vesty přímo do Francie jel i předseda Hnutí 5 hvězd a italský ministr práce a sociální politiky Luigi Di Maio. S projevem podporujícím požadavky demonstrantů vystoupil přímo na demonstraci 5. února 2019. Francouzská vláda to ohodnotila jako hrubé vměšování do svých vnitřních záležitostí a v pondělí 7. února 2019 vyhostila jako nežádoucí osobu ze země italského velvyslance.

Pobočky hnutí Žlutých vest byla založeny později i v Německu, Polsku a v ČR. Několika skromnými demonstracemi vyjádřily solidaritu s v ulicích bojujícími Francouzi. K samostatným akcím však zatím nepřistoupily.

Greta na scénu

Prezident Macron podepsal zákon, jimž parlament odložil účinnost daňové reformy v pátek 29. února 2019. Tou dobou se už hlavní zájem sdělovacích prostředků přesouval od francouzských Žlutých vest ke švédské záškolačce Gretě Thundberg. Patnáctiletá dívka za zájmu všech hlavních médií v Evropě vyhlásila na pátek 15. března 2019 Školní stávku za klima. Sama chodila od srpna 2018 každý pátek místo školy stávkovat v sedě před budovou švédského parlamentu Rigsdagu. Dlouho si jí nikdo nevšímal.

Jako mávnutím kouzelného proutku se březnu 2019 stalo středem zájmu televizních kamer nezletilé děvče trpící Aspergerovým syndromem, které žádá změny právních předpisů s cílem omezit spalování fosilních paliv. Jen pár dnů poté, kdy musel ve Francii ustoupit protestujícím prezident, který chtěl zákonem zavést přesně to, o co usiluje mladá švédská zelená aktivistka. Ve skutečnosti nešlo o žádné mávání proutkem.

Stopa peněz

Podle listu Svenska Dagbladet akci Školní stávka za klima vymyslel a zorganizoval švédský aktivista Bo Thorén z organizace Fossil Free Dalsland. Podle vzoru USA, kde děti po střelbě ve škole v Parklandu na Floridě vyšly do stávky proti zbraním. Gréta byla na akci najata, protože jako jediná z dětských aktivistů byla ochotna do toho jít. Thorén a jeho Fossil Free Dalsland akci rozjeli loni v létě, kdy ve Francii začínaly první demonstrace proti Macronově zelení daňové reformě. Přes Fossil Free Dalsland finančně podpořila zájem o Gretu Thundbergovou i Nadace Open society Fund, maďarského miliardáře a měnového spekulanta George Sorose.

Mohutný zájem medií je však až dílem činorodé aktivity švédských organizátorů akciových investic do zelených technologií Ingmara Rentzhoga a Davida Olssona. Jejich zásluhou vystřídala Greta Thundberg a její páteční stávka za klima na prvním místě zpravodajských relací sobotní protesty Žlutých vest proti zdražování. Pomohly k tomu peníze a inzertní vliv energetických gigantů jako ABB se v řadě západoevropských televizních stanic. Zájem diváků se podařilo přesměrovat od zdražování k tématu ekologie.

V době volební kampaně do Evropského parlamentu německé televize s nadsázkou vysílaly pouze dva typy pořadů: tradiční německé krimiseriály a dokumenty o změně klimatu. Případně diskuse na stejné téma. Ať v květnu Němec přepínal z ZDF na ARD nebo RTL všude na něj vyskočily zpráy o blížícím se konci světa v podobě oxidu uhličitého. Greta Thundberg a slova „změna klimatu“ se v německých televizích objevovala častěji než Lenin a slovo „socialismus“ v Československé televizi v době, kdy byl jejím ústředním ředitelem Jan Zelenka, dosazený do funkce z ÚV KSČ během normalizace v roce 1971.

Von der Leyenová a uhlíková daň

Mediální masáž ve volbách do Evropského parlamentu pomohla hlavně Zeleným. Dosavadní hegemoni EU - lidovci a socialisté ve volbách ztratili absolutní většinu v Evropském parlamentu. Unioskeptici sice ve volbách posílili. Nicméně se jim nepodařilo získat tolik mandátů, aby mohli zablokovat další prohlubování integrace. Dosavadní evropská velká koalice lidovců a socialistů byla doplněna zelenou frakcí, k níž patří i čeští Piráti, která nové předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové (CDU) pomohla získat důvěru Evropského parlamentu. Nová předsedkyně Komise ve svém prvním projevu před europoslanci nastínila plán na ekonomické změny, které povedou k uhlíkově neutrální EU. Tedy to, za co od srpna potichu a od března za největšího zájmu tisku stávkovala Greta Thundberg.

Von der Leyenová sice nepředstavila podrobnosti. Jejich konkrétní podobu jsme však hned vzápětí mohli spatřit v paragrafovém znění v sousedním Německu. Tedy zemi odkud z vlády přešla do Evropské komise její nová šéfka. Vláda kancléřky Angely Merkelové (CDU) předložila návrh zákona o uhlíkové dani. Podle návrhu, který má v září začít projednávat Bundestag, by továrny a elektrárny měly zpočátku vypuštění za 1 tuny CO2 platit 35 eur. Oxidu uhličitý by však měl být přepočítán i do motorových paliv. Podle vládního návrhu by od příštího roku měla v důsledku nově daně vzrůst cena nafty o 11 eurocentů za litr (asi 3 Kč). Zemní plyn by měl v případě schválení zákona v SRN zdražit zhruba o 1 eurocent za kilowatthodinu.

Do roku 2030 by však daň za tunu CO2 měla podle vládního návrhu vystoupat až na 180 eur. Což by znamenalo, že Němci zaplatí za litr nafty či benzinu o 57 eurocentů více. V přepočtu jde podle současného kurzu o cca 15 Kč. Z výtěžku uhlíkové daně by měla být podporována výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů. Zelení, kteří jsou v SRN v opozici navíc navrhují dotovat částkou 100 Eur měsíčně dobíjení baterií elektromobilů.

Vyrostou v Německu barikády?

Návrh zákona již odsoudil německý automotoklub (ADAC). Podle jeho stanoviska daňová změna nejhůře postihne chudší občany, kteří auta se spalovacím motorem musí používat ke každodenním cestám do práce. Elektromobily, jejichž ceny začínají na 80 tisících Eur jsou podle ADAC pro většinu Němců cenově nedostupné. Dotování jejich nabíjení z veřejných rozpočtů tedy pro obyčejné lidi nic neřeší.

V principu jde o totéž co navrhoval ve Francii prezident Emmanuel Macron. A co musel pod tlakem Žlutých vest v letos únoru odložit. Na podzim uvidíme, co na to německé Žluté vesty. Sama jsem zvědavá jestli se Němce, jako nejvíce motoristický národ v Evropě, podařilo mediální masáží „oblbnout“ Gretou. Nebo jestli koncem roku i v ulicích německých měst vyrostou barikády při střetech demonstrantů s policií. Protože jestli to bez odporu projde v SRN, tak tuhle asociální změnu budeme mít do roka a do dne i u nás.

50 komentářů :

 1. Asi nikdy nezapomeneme politický konec mladé veskrze nadějné a ušlechtilé dámy Kateřiny Bursík Jacques, všeobecně známé jako Jau Jau a Biomasa. Ta dojela svoji jinak dobře režírovanou kariéru na to, že se vyskytla v nesprávně moderované diskuzi. Chuděrka. Někdo udělal chybu, jaká se u těchto globalistických loutek prostě nesmí stát.

  A jistě se tohleto už teď nestane těm dnešním virtuálním političkám (/politikům), na té vyšší globalistické a lépe režírované úrovni, že by se ocitly samy proti podobnému drze nečekanému dotazu.
  Jistě ani greténce Gretě, ani třeba greténce Čaputové nebo greténovi Macronovi.

  OdpovědětSmazat
 2. Že se Biomasa odrovnala patří velký dík J. Krausovi. To se na jeho pořady ještě dalo koukat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Biomasa se snažila svou blbost odčinit tím, že před evropskými volbami ukázala na veřejnosti holou prdel. Obhájcům demokracie, lidských práv a svobody to bude stačit.

   Smazat
  2. Jestlize uz si Greta nezmenila sve pohlavi, tak ji neverim.. To znamena ,ze je "divna"..
   Ja taky dulezite , aby se zjistilo kolik milionu jiz za ty zmeny a NEJEN pocasi dostava penez do banky ? Za kazdy slovo, slabiku a pismenu... Jak ma potom prezit a kde vzit na ty vsechny "povinnosti" cestovani, strava atd..?
   A kdy uz se v Hollywoodu vzpamatujou a zacnou o ni natacet filmy , aby mohla sdostat neco milionu na prilepsenou za takovou tezkou praci ..Jsou to zpozdily neprogresivni primitivove...

   Smazat
  3. Milou Gretu sexualne diskriminujou a ignorujou jako mnoho zpozdilcu na svete i ctenaru tady..ale to se jim nevyplati..Greta na ne poda zaloby..za to vsechno utrpeni..Na Media taky !! A musi..Srovavaji ji s Macronem jeste pred operaci.. Hanba..

   Smazat
  4. Mam dojem ze dnes vladnou jen hochstapleri a debilove -primo autisti.To co je videt pri pochodech hrdosti pervertu je skutecne jen skupina idiotu nekteri ani nejsou uchylove jsou jen od prirody mongoloidni .Ti se vzdy vyznacovali uchylnosti ,znam pripd ze u zahradnictvi rodicu meho spoluzaka, jeho bratr stal v rosti a ven vzdy cnel jeho pohlavni ud znacne velikosti jez si tento chudak neustale lestil.Neznamena to ale ze nas musi tito perverti neustale otravovat . V USA dokonce mesto v Californii jiz tento saskopruvod nepovolilo a Trumpova administrativa je nepousti do armady a dela jim dalsi problemy .Co je to ale platne kdyz Jenner ktery si v 70 ti vzpomnel ze je zena a Hollywoodsti zide mu udelali v plnem sale pri Oskarovi ovace za jeho odvahu se projevit. Stal tam jako idiot v damskych satech na kramflecich s vycpanymi kozami a cudne se usmival jako devcatko Pozdeji se tento pervert-obojzivelnik ozenil s jinym bukem ale o 50 let mladsim ,asi z te velke lasky ocasni

   Smazat
  5. Od te doby druheho Padu Berlina do imperialistickych pracek v 89, se EUdalosti rozbehly do sire ale hlavne proti nam a za kazdou cenu..Protoze se revolucni veci siri z USA odehralo se tam 9/11...Brzy po Padu Berlina c 2....V Rusku demonstranti pokrocili do nacistickeho stadia , kde nacisti hnali zeny s detmi pred tanky
   /i u nas/..Snazi se to opakovat v protestech za lidska prava..Svobodu a demokracii..
   A proti nenavisti a rasismu...To je pak jasny ze bouranim pomniku se dela misto na pomniky nove
   a jeste vice vitezne..
   Ale kdez , od jiste doby se system Hollywood rozsiril vsude...Ti co maji pristup a peclive vybrani ,maji za ukol vylezt a zacit hystericky kvicet na nas ,dnes, jako to delali nekdejsi Hollywoodske hvezdy a ostatni media maji za ukol je propagovat porad a jeste vice..Od presidentu, k vedcum , jinym politikum, vedcum spolecenskych ved sdruzenych bezziskove v stvavych organizacich jako byla nacisticka sudetska strana ve sluzbach Dolfa..Taky strasne kriceli , a proto jsou dnes prikladem a Henleina nemine pomnik u nas...Nic noveho...
   Potom zalezou , protoze zase pro zmenu maji povolene krast, loupit a skodit , ale aby to nebylo videt...
   Kolik asi stoji vrchnost ,kdyz nekdo zacne povykovat proti Putinovi. To je jista odmena a kviceni neberou koncu. Hned za nim je Trump, ted velmi Mozne byt Zamozny z Trumpa a tak kvikoty neberou koncu.
   Tak ze, kdyz nekdo nekde vystreli muze za to Trump, protoze za obvineni jsou velke odmeny...

   Smazat
 3. 14:39
  To je pravda,tehdy se Kraus choval normálně,dneska pokud máš jiný názor """BREDA"""ti!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to zneužití dítěte. Ale vedle té pedofilně-LGBT-úchylácké agendy se jedno další zneužité dítě snadno skryje.

   Smazat
  2. 15:24
   Zase tady ty přemřelo smíchovskej plkáš a plkáš hovadiny???
   To nemůžeš jít otravovat třeba jedovatý plazy nebo krokodýly☺

   Smazat
  3. Kdyz Greta odmitla prepravu leteckou /kvuli zamoreni ovzdusi/, do USA za ucelem jejiho projevu tam , kdyz se tam musi osobne DOSTAVIT !!, nestaci treba projev pres TV, vyzadala si Jachtu /jak vime ty vetsinou stoji velke miliony a vlastni JE bohaci/.
   Na prepravu pres more..
   Zkuste si nekdo vyzadat na cestu Jachtu,kdo zaplati pronajem , kdo vas bude zivit a kdo zaplati posadku atd ..!!
   Tady uz vidime tu TOTALNI KORUPCI , ktera vladne vsude...

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja-nicku ty nemehlo, Kia ma fabriky na Slovensku. A proto se zde provozuji jeste uspornejsi vozy nez zmineny Soul..

   Az vam tam krachnou vsechny ty predluzene frakovcaci tezby tak se za gallon benzinu budete navzajem loviti jak kanibalkove..

   Hodne stesti, skaut-pionyr se ti bude hodit!

   Smazat
 7. Za vším hledej peníze,menší nebo i větší tunel-ale demokratický končící v ráji.
  http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/2656-zrusit-stravenky-skvely-napad-otazkou-je-zda-z-nich-cssd-take-nema-provizi-a-nebude-proti

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. 16:46
  Ostudou Českého národa SEŠ LEDA TY,tupá emigrantská tapeta z floridskýho močálu!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Mate tam botu, elektromobily zacinaji s cenou na cca 20tisic EUR, pokud se k tomu cerpa jeste statni dotacie. Cili to je komforni velke casti Nemeckych spotrebitelu. Ano chudsi budou muset presednout na vlak, bus, bicigel.. takovy uz jen ten nas svet o barevnych papirkach..

  Ale nedelejte z toho tragedie.

  OdpovědětSmazat
 11. KWAK, KWAK, KWAK z "mocalu" krasne Floridy se ozyva ozdoba ceske emigrace, puvodem ze Smichova !

  Auto je zakladni potrebna vec ! Vlak ma tu nevyhodu, ze nikdy nevite, jesli s vami nebude sedet v kupe nejaky ultra blbec, jako je treba nick Mugabe (17:01) a proto je dulezite se auta nikdy nevzdat a odmitnout auto elektricke, ktere je zatim predrazene a kazdych 200 mil ho musite
  nabyjet, 5 hod. ! !

  Dopurucuji vam, aby jste pri koupe auta neignorovali nase auta americka, protoze jsou stavena na daleko krutejsi prirodni pominky, nez mate vy v Evrope.

  Doporucuji vam, aby jste studovali rocenky aut, ktere jsou mezi Americany NEJOBLIBENEJSI a nejvice kupovane.
  To vam da orientaci v tom, co je nejlepsi na svete !

  Kdyz jako cizinec si objednate auto z Ameriky, tak NEPLATITE
  prodejni dan a to vam usetri hromadu penez !

  Mam daleko vice SKVELYCH napadu, ale nemohu je rici vsechny, protoze ten zmetek nick Mugabe, by mel nevylecitelny pocit menecennosti !
  nick honolulu - vlastnik ridicskych prukazu ze 4 statu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja-nicku ty nemehlo, v Evropach uz davno kraluji vozy Drakulovske cili Transylvanske neboli Rumungerske. A to firma Dacia z globalni mes-aliance Renault-Nissan.

   Smazat
  2. Lulane,ty máš 4 řidičáky leda z blázince!☺
   Máš auto ala Fred Flinston a to tvoje startování je slyšet až sem.....JABADABADŮŮŮ☺☺☺
   Šťastnou cestu do močálu za krokoušema!

   Smazat
 12. Pouze pro vasi zajimavost :
  Cena 1 Gallonu benzinu - DNES 12.srpna, je zde na Floride,
  $ 2:52 !
  1 americky Gallon = 3.78 litru !

  Zde vidite, ze u nas je benzin lacinejsi, nez v
  Evrope !
  To proto, ze mame skveleho presidenta Trumpa !
  Vam vladna destruktivni BABA MERKEROVA !
  Coz je trest, za vase ruzna provinneni !
  nick honolulu - ridic !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:57 Zcela ti uniká, PROČ máš levnější benzin,než v Evropě !

   V realitě je to tím, že tví soukmenovci parazitují na přírodních zdrojích celé planety, zejména v takových státech, kde je mnoho ropy.
   Saudská Arábie a Irák jsou toho hlavním příkladem :
   Arabové se zachránili před zničením a okupací tím,
   že dodávají Americe ropu za hubičku.
   Ještě lépe to udělali američtí okupanti s Irákem,
   který nechtěl poslouchat, tak jej rozbombardovali s vydatnou pomocí britských žoldáků a nyní si berou
   zcela grátis polovinu těžby "za osvobození."

   Tato fakta ovšem žádný z těch prostoduchých Američanů vidět nechce a ani o nich nevědí...

   Smazat
 13. Všem alarmistům, eko-termo-CO2 aktivistům, protijaderným recesistům, zkrátka všem, kdo blábolí o globálním oteplování a podobných nesmyslech:
  Přichází čas zastavit Golfský proud! (abyste konečně vychladli...)

  Pro ty, kdo chtějí opravdu něco vědět o příčinách změn klimatu na Zemi za posledních 600 milionů let:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/4224-jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb-strucny-pruvodce-historii-bludu-o-globalnim-oteplovani-a-skutecnymi-pricinami-zmen-klimatu-na-zemi

  A pro neústupné oteplovače:
  http://www.osel.cz/6695-nezastavitelne-globalni-oteplovani-kazdych-1500-let.html

  OdpovědětSmazat
 14. Musim vam rict, jak je to s temi ridicskymi prukazy v Americe, protoze vas dominuji nevzdelani hlupaci , jako je treba nick Mugabe a nemate zakladni orientaci !

  Kazdy stat ma ridicsky prukaz jiny, nez ten ve kterem mate residenci ! Muj ridicak s Floridy plati 7 let ve vsech statech Ameriky, ale kdybych zmenil residenci, tak musim udelat znovu zkousku v tom state, kam se prestehuji !
  Po sedmi letech musim na zdravotni prohlidku a ridicak zdravotne obhajit !
  (Ve state Ohio, je to kazde 4 roky !)

  Ridicak s vami nedela policajt, ale Computer !
  Kdyz mate mene nez 60 bodu, tak jste propadli a musite do skoly.
  Maximum muzete mit 100 bodu, coz je vyznamenani !

  Ridicak je zakladni I.D. (Identification Document ) a chteji ho po vas na kazdem uradu a v kazde bance !

  Ridicak, ktery se jmenuje CDL (Commercial Driving Licence) je pro ridice, kteri jsou profesionalove a umi ridit auta , ktere vazi 40 tun. Techto ridicaku jsou 3 druhy a udelat ho vas stoji $ 2800-3500 !
  ZADNEA STRACHY ! Neplatite nic, kdyz podepisete firme , ze od ni neutecete po 4 roky !
  Platy techto profesionalni ridicu se pohybuji od $ 42 000 rocne do 120 000 rocne.

  Zivot techto ridicu je v Americe daleko tezsi, nez v Evrope, kvuli velkym dalkam a krutemu pocasi ! Tyto ridice budete potkavat denne, az se budete toulat po Americe...

  Ja nick honolulu jsem vas svetlonos, ktery vam rozsiruje obzor a inspiruje vas ke sneni, byt ridicem s americkym ridicakem , ktery se jmenuje CDL.

  (Mugave, uz jsi zase propadl u zkousky na trojkolku ? ?)
  Ahoj vecer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dálka a kruté počasí. Tos ještě nejezdil v Rusku.

   Smazat
  2. Ja jsem znamy Mugabe Honolulu, ja mam 4 ridicaky v Americe a kazdy na jiny jmeno i kdyz moc nejezdim. Kam bych taky jezdil , kdyz miluji Floridu. Ja jsem Svetlonos na slunecnim dnu vam pomaham slepym lidem jako jste vy najit cestu svym vnitrnim svetlem. Slepy lidi potrebuji mnoho svetla. V noci spim 12 hodin.

   Mugabe Honolulu Vas Svetlonos

   Smazat
  3. 18,57
   Mas tak akurat velke hovno, a nie 4 vodicaky,
   a nie si na ziadnej Floride, ale skor v psychiatrickej liecebni.
   Len sa cudujem, ze blaznom dovolia pouzivat internet.
   A mozes pisat co chces, len mi nenapis, ze mam ciernu rit, blazne.

   Smazat
  4. 19:59, to nepsal Honolulu.

   Smazat
 15. Ve tvejch letech by tě nenechali řídit ani gumovou kačenku ve vaně ty REZIDENCE PAPUNDEKLOVÁ!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až Nickovi dosáhneš po vzorek jeho loveckých bagančat, tak si možná i zavýskáš, putlerskej kripliku!☺

   Smazat
  2. 19:59 - Oslov me cestiou, nebo anglictino, ty drateniku ! Ja Slovensky nerozumim !
   A ja jsem rasista !
   NICK HONOLULU !

   18:57 - ty jsi Brouk Pytlik ! Ty mas tropicke cerviky v makuvce ! Ty mas rad lidozrota Mugabeho, jak z Rhodesie, tak z Prahy !
   Ja jsem stoupenec Iana Smitha z Rhodesie a B.G. Vorstera z JAR a proto spolu nemuze diskutovat o nicem, nebot ty jsi kamuflazovana OPICE a ja jsem
   z jine vyspelejsi konstelace nez jsi ty !
   Ty rakovino civilizovane Evropy !
   NICK HONOLULU = orintacni majak nejvyspelejsi
   kultury na planete !
   A zde provolavam, AT ZIJE TRUMPOVA AMERICA !
   Napsal nazor nick honolulu !

   (Kdyby vy jste me nanadavali vy orangutani, tak bych vam napsal o OBROVSKEM SKANDALU, ktery otrasa v tyto dny Amerikou ohledne Epsteina !
   Vy na vse prijdete a dozvite se opozdene !
   Jako v pomecne skole blbecku na Smichobve za panovani Zapotockeho, kteri jsou dnes vasimi "ELITAMI" !
   Huuuu, ha, ha, ha, zde se clovek zasmeje !)
   nick honolulu


   Smazat
  3. Škoda,že jsi to v tý base nevzal za toho Epsteina,už jsme mohli mít klid ty smíchovskej volotrku!!!!!!

   Smazat
  4. 22:57 Až někdy, pokud vůbec kdy, dosáhneš aspoň na vzorek Nickových loveckých bagančat, tak si zavýskáš, rudosračko!☺

   Smazat
 16. Já jsem zvědavý, jak dlouho si nechá plebs srát na hlavu. Uhlíková daň posune životní úroveň do těžko odhadnutelných poměrů. Kam se podívám, všechno se vyrábí a obrábí pomocí energie. Všechno se převáží a dováží. Všechno se ohřívá, vaří, nebo naopak chladí, popř. mrazí a ke všemu je potřeba energie.
  V praxi to znamená, že i když jsem sám investoval do ekologicky čisté domácnosti stovky tisíc, ne li miliony, stejně mne zavedení uhlíkové daně obloukem kopne do prdele. Dotkne se naprosto všech a to tím větší měrou, čím menší budu mít příjem. To znamená, že chudí budou ještě chudší, střední vrstva se zařadí do mezi dnešní chudé a současní chudí půjdou pod most a žebrotou. Pouze horních deseti tisíc se to dotkne nepatrně, v konkrétních případech se na zavedení tohoto omezení ještě více opeří.
  Proto jsem zvědavý, jak dlouho vydrží spodních deset milionů snášet ekonomický úpadek svých rodin a poslouchat zprávy, jak se horních deset tisíc slétá na sympozia o ekologicky čisté budoucnosti soukromými tryskáči.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:07 Veľmi trefné a pravdivé.

   Smazat
  2. Oba nejak zapominate, ze dnes existuji technologie, o kterych se drivejsim policajtum, kteri rozhaneli studentske demonstrace, v roce 1968, ani nesnilo. Dnes "udrzi" hrstka policistu "v sachu" tisicihlavy dav. Diky tomu si muze Macron, v klidu presidentskeho palace, dal vydavat svoje narizeni a na protesty probihajici v okoli nemusi vubec brat zretel.
   Doba se velmi zmenila a dnesni "lidovy odpor", je predem odsouzen k neuspechu.

   Smazat
  3. 1,31
   A kdo říká, že se uhlíková daň nedotkne i policajtů?

   Smazat
 17. noviczech
  ...dobře, Francouzi jsou ve své zemi doma, bojují jinak, ne s takovým násilím. Co ale se stane, až tyto podmínky o uhlíkové daní nasadí arabským přistěhovalcům, kteří očekávali v Evropě sladký život! A ten mají, německá vláda jim staví byty a dává jim k dispozici prádelny s pračkami ve sklepních prostorách. To je vymoženost, které se ani Němcům často nedostává! A teď by měli přijít elektrická auta a extra daně, v době, kdy čistý plat pro jedno osobu v domácnosti odhadnul Bild, německý deník na 1735.- euro čistého měsíčně, jako životní minimum. A přitom, když půjdete žádat o práci, nabídka činí 8,50 euro hrubého, v lepších firmách kolem 12,- až 15,- euro hrubého na hodinu. Velmi často jděte jako pracující s 1500,- euro čistého domů. Tedy míň než určena hranice chudoby. Co asi podniknou arabsky mluvící cizinci v takové zemi? A jejich počet převyšuje počet policistů! No, budeme sledovat další vývoj.....!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Zánik Evropské civizace je program globální elity.
  https://pravyprostor.cz/sebevrazda-francie/ http://www.protiproud.cz/politika/4544-velky-zlom-nejen-francie-jsou-dve-obe-na-prahu-zaniku-tovarna-na-islamismus-chrli-sarijatska-gheta-cilem-je-podmaneni-metropole-celeho-zapadu-maji-stejny-osud-bezducha-bila-spolecnost-uz-neumi-vzdorovat.htm

  OdpovědětSmazat
 19. Existují i bezuhlíkatá paliva a nemusí jít zrovna o vodík.
  Vozidla na čpavek NH3 byla vyzkoušena v průběhu druhé světové války.Obavy z úniku paliva a obnovení dostupnosti ropných produktů celou věc odsunuly mimo hlavní proud. Dalším možným palivem bez uhlíku je hydrazin NH2.NH2, známé raketové palivo (bod varu 113 °C) Před časem vyšel článek na Oslu
  www.osel.cz/5874-litr-paliva-za-20-centu.html

  OdpovědětSmazat
 20. A zapomněl jsem na to hlavní. Jde o vytvoření kotrolovatelných (vykradatelných ) penězovodů, nikoli o čistotu ovzduší. Desítky procent automobilistů dojíždí do zaměstnání na vzdálenost, kdy se nevyhřejí katalyzátory, tedy do vzduchu jdou oxidy dusíku a benzen (prokázaný karcinogen).

  OdpovědětSmazat
 21. Už aby je kopli žluté vesty do zadku po celé Evropě jen šílenosti vymýšlí s tou hlupačkou ze švédska.

  OdpovědětSmazat
 22. Už dlouho mi vrtá hlavou, jak chce Greta zapůsobit na vlády Číny, USA, Indie a dalších velkých smraďochů. Proč agituje v zemích EU, které všechny dohromady vysmrdí 9% z celosvětové produkce skleníkových plynů. Proč neagituje v USA, nebo Číně, které dohromady vysmrdí téměř polovinu všech emisí.
  Další velkou záhadou je, proč ekologičtí aktivisté nedemonstrují proti proti raketovému růstu lidské populace? I malé dítě ví, že čím více spotřebitelů, tím vyšší spotřeba, a čím vyšší spotřeba, tím více emisí. Ono agitovat v zemích, kterých se onen růst populace nejvíce týká (země Asie, Afriky a Středního východu) asi není tak bezpečné a hlavně, tam by si z toho asi těžko dokázali udělat živnost.
  Bože, jak my Evropané jsme rozkošně pitomí. Nechat si takhle z vysoka srát na hlavu a ještě přikládat pod kotel. My si svůj osud skutečně zasloužíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to prosté, je potřeba hospodářsky odrovnat Evropu, protože definovala celosvětový standard ve většině odvětví.

   Smazat
 23. Němci to mají snad v DNA, už schází jenom hajlovat.

  OdpovědětSmazat
 24. Dokud mi v hypermarketu budou okatě vnucovat papírovou tašku na nákup (nesmí zmoknout) , v níž pečivo bude v plastu, ovoce v plastu, těstoviny v plastu atakdále, půjde jen o manifestaci greténizmu, který slouží k odvedení pozornosti od podstatných problémů. Jezdí vám kamiony přes náměstí po celý den, aby ušetřily mýtné? Kupte si papírovou tašku a vše je vyřešeno !!!

  OdpovědětSmazat
 25. Nemohu zde psati
  neb budu mazan-ti
  je to Venca co kazi informace
  co ja pindam ze sve palice
  proto rikam stale vice
  vice pice republice
  nepritele lidu jednou
  vsak birici predvedou
  bude konmi roztvrcen
  a psum pozdeji predhozen
  nebude jiz mazati
  neb v pekle bude zpivati
  svemu bohu Hebelsteinovi
  co ma rad Klebersteiny

  OdpovědětSmazat
 26. Greta jede lodí. Tedy supermoderní závodní jachtou z Evropy do Ameriky. A ta jachta nemá nemá žádnou uhlíkovou stopu. Tedy zřejmě ani výroba té jachty za několik desítek milionů zřejmě žádnou uhlíkovou stopu neměla, protože byla vyrobena pro závodní týmy Rotschildů a monackých Grimaldiů. A to jsou ekologové, nežijí v žádných palácích, nelétají letadly a nemají sbírky drahých aut. A nejedí maso, možná nejedí vůbec nic, jen se starají o penízky. Bezuhlíkově. 3 neděle budou bezuhlíkově kadit přímo do moře a sní za tu dobu 100 kilo bezuhlíkatých potravin, místo aby Greta letěla 6 hodin letadlem za 10 000,-Ká a snědla jednu bagetu. A jistě s nimi nepojede žádná doprovodná/záchranná loď s filmovým štábem a vrtulníkem. Komické a pokrytecké.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.