Reklama

pondělí 19. srpna 2019

Greta to prostě celé nedomyslela

Michal Brand
19. 8. 2019
Greta pluje do Ameriky na plachetnici, aby nezanechala uhlíkovou stopu. Pluje na „ekologické“ plachetnici, která i ve srovnání s normálními plachetnicemi musí mít tak speciální parametry (lehkost, pevnost, speciální plachty, solární panely, motor, turbíny pro výrobu elektřiny „ekologicky“ atd.), že uhlíková stopa jen po výrobě této plachetnice vyčerpala odhadem Grétin limit na emise CO2 na příštích 27 000 let jejího života. Tedy zhruba do příští velké doby ledové, která nastane bez ohledu na to, jestli bude člověk vypouštět CO2 nebo nebude. Malá doba ledová, podobná době ledové v období 14. až 17. století, bude zřejmě podstatně dříve (https://cs.wikipedia.org/wiki/Mal%C3%A1_doba_ledov%C3%A1 jiné zdroje uvádí konec až ve století 19.). A pokud se podaří snížit nebo úplně odstranit emise CO2 a případně ještě „ochladit“ planetu nějakým rozprašováním mikročástic v atmosféře (https://www.technocracy.news/scientists-spray-the-stratosphere-dim-the-sun-cool-the-planet/ a https://www.nbcnews.com/mach/science/scientists-say-controversial-plan-cool-planet-doable-ncna941636?cid=sm_npd_nn_tw_ma a https://www.nytimes.com/2006/06/27/science/earth/27cool.html ), tak ta malá doba ledová bude tak drsná, že Greta bude moci jet na příští konferenci o globálním oteplení do New Yorku na lyžích. Možná bude moci jet na lyžích i do Acapulca, pokud by se ta konference měla konat někde, kde teploty v noci nebudou klesat pod minus padesát stupňů celsia. Jen není jasné, odkud pojede, protože její rodné Švédsko bude v té době pod tři kilometry silným ledovcem připomínat dnešní Antarktidu.

Mimochodem, nebylo to jediné správné klima na zeměkouli právě to období, kdy pevninský ledovec končil až na severním okraji Krkonoš a Jeseníků? Zamyslete se nad tím – bylo období, kdy celá Skandinávie i například Polsko bylo celé pod ledovcem. I v létě! A to v době, kdy se náš evropský kontinent nenacházel nijak významně severněji nebo vůbec jinde oproti dnešku. A dnes v této oblasti ledovec není. Klima se změnilo. Dramaticky. Bez jakéhokoli vlivu člověka. Klima se změnilo bez vlivu člověka tak dramaticky, že jen v Evropě zmizel ledovec velký jako polovina Evropy. Proti tomu je dnešní tání ledovců v Alpách naprosto zanedbatelná a zaznamenání nehodná prkotina. Co z toho vyplývá?

Klima na Zemi ovlivňují síly, které jsou zcela nezávislé na člověku a které jsou tak mocné, že veškerá činnost člověka je proti nim jen plivnutím do oceánu.
Neexistuje „ideální“ klima na Zemi, které bychom nutně měli nějak zachraňovat. (Dokonce ani kdybychom to nějak mohli zařídit.)

Ale zpět k apokalyptické Gretě, zpět ke zneužité duševně nemocné dívce, které vymyli mozek její rodiče, eko-fanatici. K dívce, kterou zneužívají její vlastní rodiče pro prosazování své fanatické ideologie. Pozn.: Částečně ji také zneužívají a manipulují proto, aby si nemuseli připustit, že mají prostě a jednoduše duševně nemocné dítě. Zato teď mají „celebritu“. Někdo násilím nutí syna hrát hokej, někdo dceru tančit balet, Thunbergovi psychicky zmanipulovaly svoji dceru do trosky, která myslí jen na klimatickou apokalypsu, která nastane, až se Země oteplí desetkrát méně, než se už v historii planety stalo mnohokrát a vždy bez jakýchkoli katastrofických dopadů.

Pozn.: Mimochodem, naopak se zdá, že mnohem horší dopady na život na planetě jsou v důsledku ochlazení než oteplení. Jedno ochlazení po rozprášení prachových částic - ze sopečných výbuchů a dopadu velkého asteroidu - do atmosféry vyhubilo dinosaury. A středověká malá doba ledová hubila lidstvo po milionech. Ochlazení klimatu po rozprášení prachových částic do atmosféry po výbuchu sopky Tambora 1815, které trvalo dva roky, způsobilo v Evropě takové hladomory, že statisíce lidí pomřely hlady – a to v té době měla Evropa jen zhruba 1/3 obyvatel proti dnešku. První rok po výbuchu Tambory je zván „rokem bez léta“ – a tedy téměř bez úrody. Podobné devastující efekty přineslo i ochlazení po výbuchu sopky Krakatoa.

Greta pluje do Ameriky „eko“plachetnicí. Zpět zřejmě poletí letadlem. Plachetnici zpět veze pětičlenná posádka, které do New Yorku poletí letadlem.

Všichni odpůrci šílené Gréty a parazitů z „eko“-neziskovek (parazitů, kteří Grétu zneužívají jako marketingový a ideologický symbol) se upřímně zasmáli tomuto „eko“-hlupáctví.

Ekologičtí fanatici se samozřejmě ozývají zpět. Shrnutí „argumentů“ „ekologických“ aktivistů přinesl například iDnes.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-nemecko-britanie-usa-ekologie-plavba-more-jachta-greta.A190816_195248_zahranicni_luka

V celém článku považuji za nejvíce signifikantní tuto pasáž:

Přední němečtí aktivisté hnutí Pátky pro budoucnost, které se zasazuje za důslednější boj proti změnám klimatu a v jehož čele mladá Švédka stojí, uvedli, že Thunbergová jednala v dobré víře, ale celou věc zřejmě „dobře nepromyslela“.

Jako obvykle, když se ukáže hloupost kroků a nápadů eko-aktivistů, začnou se čílit a tvrdit, že je nutné se zaměřit „na podstatu“. Tím mimochodem velice dobře napodobují svoje ideové předchůdce komunisty – ti také na věcné argumenty co všechno za socialismu nefunguje, odpovídali “argumentem“, že hlavní je ta podstata. Je to logika „za socialismu se žije špatně ale nějaká tajemná nekonkrétní podstata je perfektní takže je život za socialismu skvělý“. Teď vidíme moderní obdobu – jakýkoli nápad eko-aktivistů se ukáže jako naprostá ekologická katastrofa, ale oni podle svých představ mají nějakou tajemnou nekonkrétní absolutní pravdu i tak.

Ale v tomto jednom mají pravdu – oni prostě nic nedomýšlí. Protože nepřemýšlí. Nehledají řešení. Hledají jen slávu, pocit morální nadřazenosti. Jen chtějí uspokojit svoji touhu všem ostatním poroučet a nařizovat.

Důsledky svojí hlouposti nevidí, vidět nechtějí a ani vidět nejsou schopni. Naneštěstí.

Nejsou schopni domyslet plán jedné cesty a chtějí rozhodovat o celé planetě a celém lidstvu.

26 komentářů :

 1. Číst o téhle hlupačce je naprostá ztráta času ekofanatismus u nás nemá šanci uspět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste si precist inauguracni projev Ursuly Leyen a zjistite, jak hluboce se mylite....
   ...leda ze...
   leda ze by se vam podarilo presvedcit dostatek lidi, aby se povedlo prosadit plebiscit na tema setrvani v EU.

   Smazat
  2. jura No nic jak zničí ekonomiku tak se ten bordel eu rozpadne sám. Naše vláda bude muset jejich šílenosti odmítat jako migranty.

   Smazat
  3. Vsechny jsou Grety a jeste daleko horsi..Kdyby Greta nebyla museli nejakou dalsi VYMYSLET..Ale pozor co je zatim , monopolni koporace chteji na tom vydelat miliardy..Tohle je jenom zacatek..
   Armenska Greta vymyslena v Tramtarii/bejvala Australie/, nechala stavet korporacim obytne budovy, ve kterych se nemuze bydlet. Jsou a byly jen na prodej.. Uz se jich naslo okolo 500 ..Ted Armenska Greta zavedla Urad pro obytne budovy ve kterych se nesmi bydlet. Reditel uradu je zrejme genius. Objevil a vyhlasil, ze stavebni a monopolni ,korporace nejsou schopny postavit budovu k bydleni a trva to jiz deset let, nez se vubec neco zjistilo....A Armenska Greta podelana az za usima, vyhlasila ze vsecky opravy obcane zaplati ze svych dani..Misto aby zahnala koprorace k soudum..
   Dalsi je problem ,ze prave ty same globalni korporace zacnou stavet jinde !!! A dalsi nestesti je na obzoru..

   Smazat
 2. Pan doktor je buďto geniální diagnostik, nebo se moc neovládá a to do té míry, že je pln zášti i v písemném projevu, který jde přece jen lépe korigovat, než ten mluvený. Jak sakra ví, že je Greta šílená a že nejsou tak trošku prdlí jen ti okolo ní? Ta holka je prostě jen mladá puberťačka, proč tedy to přehánění? A jak to zrovna pan doktor ví, že je klima tak v pořádku? Já si myslím, že prostě není, takové hice prostě dřív nebyly a to se na světě pohybuju ani ne padesát let, ale ten rozdíl třeba v rámci třiceti let je enormní. A že se k zemi jako lidé chováme fakt hnusně, to vím zcela bezpečně. Já názor panu doktorovi ale neberu, pro mne za mne ať si o počasí myslí své, ale stejně, proč ho ta Greta tak strašně -e-e? Stojí mu to za to?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja co pamatuju, tak kazde 2-3roky byvalo parne leto, nekdy i 2 za sebou. Pamatuju, ze nekdy 1991, nebo 1992 byly hice, ktere trvaly dyl jak mesic v kuse ...a nikdo o zadnem oteplovani nemluvil.
   Druha vec je, ze soustavne devastujeme krajinu (Sumava se nechava "prirozene" odlesnit, protoze se prosadilo, ze se s kurovcem nic delat nebude, nedela se hluboka podzimni orba, misto poli jsou vsude sama logisticka centra, atd atd......) a v krajine bez vody, dochazi snadno k lokalnimu prehrivani.
   To je ce to "oteplovani".

   Smazat
  2. 22:14 Tak si to přečtěte znova. Asi jste ten článek nepochopil. Autor tvrdí, že obrovské změny klimatu přicházejí a odcházejí, a člověk s tím nic nenadělá. A ne, že je "klima v pořádku". Co to vůbec je? Klima v pořádku? To je zcela nesmyslné vyjádření.

   Smazat
  3. Články M.Branda čtu rád, ale ve věci klimatu - či spíše obecně životního prostředí - mám u něj opakovaně dojem, že jaksi s vaničkou vylívá i dítě. Samozřejmě, že změny klimatu byly, jsou a budou. Samozřejmě, že se na tom podílejí síly neovladatelné člověkem. To ale neopravňuje k bagatelizaci vlivu těch 7 miliard jedinců lidského druhu na životní prostředí a stav přírody planety Země. Protože ty negativní vlivy se sčítají a při současných tendencích jde o nic menšího, než je přežití - a to je záležitost schopnosti a času na adaptaci oproti dynamice změn klimatu a životního prostředí. Argumentace extrémem - co jiného je "případ Greta" či akce nesoudných zelených magorů - to k ničemu nevede. Vliv lidského druhu na životní prostředí je nepopiratelný a stejně tak je zjevná nutnost korekce lidského jednání v zájmu přežití. A jsme u toho - slova jako korekce či vynutitelnost určitého způsobu chování působí na kapitalistické liberály jako červený hadr na býka - a to nejen kvůli zneužitelnosti tématu v politickém boji. Ostatně - kdo rozjel např. tuzemskou solární lumpárnu - zelení magoři nebo podnikatelští grázlové spřažení se ziskuchtivými politiky ?

   Smazat
 3. Omlouvám se panu Davidovi, za to že jsem ho ne zcela právem osočil. On tento hloupý článek nenapsal, on ho "jen" vystavil.
  22:14

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:19 myslet si, že je článek hloupý, na to máte svaté právo, stejně tak, jak druhý má právo myslet si, že hloupý jste vy.

   Smazat
 4. Ochromit průmysl. Kurva, lidi, teď to roztrhneme. Reportáž od německých bojovníků za klima, proti kterým je Greta ještě umírněná:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ochromit-prumysl-Kurva-lidi-ted-to-roztrhneme-Reportaz-od-nemeckych-bojovniku-za-klima-proti-kterym-je-Greta-jeste-umirnena-592987

  OdpovědětSmazat
 5. Článek je hloupě tendenční. Stavbou plachetnice prý byla vytvořena ohromná uhlíková stopa ... hm .. ale ta plachetnice se nestavěla pro Grétu, a po přeplutí oceánu ji nesešrotují. To je jako vyčítat ji, (kdyby letěla letadlem) kolik uhlíku bylo vyprodukováno při výrobě letadla. Ta plachetnice prostě EKO je. Šlus.

  Ovšem, těch cirátů kolem té cesty a nelogičnosti, těch tam je úměrně IQ Grety a jejich loutkovodičů.
  Z celého toho "EKO"byznysu čouhají lži, chamtivost a podlost (základní ingredience tzv. Atlantské tzv. civilizace jako sláma z kravského žlabu.

  Gréta by měla jít kázat o oteplování v lednu do Kanady, kdy tam mají přes den -50C.

  Na druhou stranu zničená příroda, moře plné odpadků, vydrancovaná půda, to skoro nikoho nesere. Hlavně sto uhlíku.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem zvědav, kdy na principy tak zaměřený pan Brand rozebere otázku, že v rámci systému, který tak adoruje, jedni stále a stále bohatnou, tedy spotřebovávají víc, než užitečného vytvoří, zatímco druzí chudnou (dokonce padají do bídy) v rostoucí většině. Natož, aby s tím dokázal spojit celé to divadlo, které, celkem právem, vehementně kritizuje.

  OdpovědětSmazat
 7. Jde o zlikvidování Evropy a eura, aby se muselo platit dolarem a toho si natisknou kolik chtějí. Elektromobil je utopie, kupovat to budou jenom z peněz, které platí stát, normální myslící člověk si elektromobil nikdy nekoupí.
  Rodiče Grety jsou rozumní myslící Chazaři. Dcerka dostane místo v neziskovce, potom v parlamentu a když bude šikovná, tak se dostane do Bruselu a bude se topit v penězích. Dobře si to synek vybral:)

  OdpovědětSmazat
 8. Hmmm...?
  A promysleli ti eko aktivisté vůbec někdy něco? Nebo jinak, přemýšlejí vůbec?
  Současná šéfka evropské komise se prsí, že do roku 2050 bude mít Evropa nulovou uhlíkovou stopu. My zatím neumíme tavit železo bez uhlí. Alespoň ne v množství, které potřebujeme na výrobu alespoň těch nejnutnějších nástrojů. Tak že na první pohled to vypadá, že námi zvolení zástupci vyměnili na jedno z nejdůležitějších míst ve vedení EU alkoholika za šílence, který nás chce do roku 2050 poslat zpět do doby kamenné.
  Eko aktivisté mají vůbec problémy s myšlením. Zatímco se přou, zda zbourat všechny komíny světa naráz, nebo postupně, na zemi žije 7,5 miliardy lidí, kteří, alespoň pro začátek, chtějí denně jíst. Když pominu fakt, že denně přibývají další a další hladové krky, bez kovových pluhů, strojů a traktorů, bez průmyslových hnojiv a pesticidů, by schopnost lidstva ve výrobě potravin klesla na těžko odhadnutelný zlomek. Ten by asi nebyl větší, než jednotky procent současného stavu. To už není o nějakém snížení životní úrovně. To už je o matematické jistotě smrti hladem pro nejméně tři čtvrtiny obyvatel planety. Koho nechá Greta žít a koho zemřít?
  PS
  Nebylo by humánnější nechat migranty utopit, než je mořit dlouze hlady? Stejně tady do roku 2050 nebudeme mít dost jídla pro drtivou většinu z nich.

  OdpovědětSmazat
 9. No tak oni to hlavně nedomysleli "trenéři" té mladé dámy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. z jejího projevu je poznat že to je ještě infantilní děcko v postpubertě, které už zvládne jednoduché naučené výroky v angličtině, ale složítější úvahy čte z papíru, který jí připravili její loutkovodiči. Myslím že to je jeden z projektů NWO který zajde na svoji blbost.

   Smazat
 10. Naopak vše je promyšlené a probíhá,sice ne úplně dle plánu.
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693505.html
  Po skončení druhé světové války byl zaveden tajný plán, jak zničit světovou populaci. Tento plán má za cíl výrazně snížit počet lidí na Zemi až na 500 000 lidí.Chemické, biologické, psychosociální a ekonomické metody, jak skryté, tak zjevné, zaměstnané doposud byly jen částečně úspěšné.Proto byly vyvinuty GMO. GMO představují poslední slámu, poslední naděje mezinárodního společenství na skryté zastavení a zvrácení lidské populace. Vlastně to není všechno. Byla vynalezena novinka-rychlejší a účinnější. https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693047.html 5G bude vystaveno jako zabíjecí a sterilizační mřížka!

  OdpovědětSmazat
 11. Ty pitralone 22:14,co ty víš o klimatických změnách na ZEMI?Tvých 50let je v historii méně něž jeden PRD.Nic ti neříkají ložiska uhlí v Antarktidě,bývalé zalesnění Sahary a mnoho dalších faktů,že se klima mění hlavně bez ohledu na činnost člověka!Zamysli se SÁm nad SEBOU a nežer tak tu ČT a spřízněná media!!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. A co proboha dělali Egypťané a Asiřané s CO ? Jejich stromy a zeleň je fuč svatá Gréto.

  OdpovědětSmazat
 13. Akce zn.: oxido-uhličitá Gréta je jen další fintou, jako lid obecný odpoutat od skutečných společenských problémů a přesměrovat jejich pozornost na zástupné téma. Se kterým nikdo beztak nic nedělá a také ani nechce. Jen z oteplování planety těžit kapitál pro manipulaci lidí. Zejména těch tvárných ...
  Samotná Gréta ale za to nemůže!!, v tom divadle je zneužívanou slaboduchou loutkou.

  OdpovědětSmazat
 14. Gréta byla programově "stvořena" proto,aby byla zářným "příkladem" pro její generaci.
  .Toto "náboženství uhlíkové stopy" je jednou z možností,jak snadno tuto generaci ovládat.A to ,že tomu nesmyslně podléhá určitá část veřejnosti,tak to je jen přidaná hodnota loutkovodičům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vnímám to taky tak. Jen bych doplnil, že ve správný moment bude vyzdvižena její osvícenost coby produkt všeobjimající a jediné správné inkluze. A tím bude odpůrcům inkluze předlozen pádný dúkaz jejich pomýlení. Co na tom, že je to propaganda hodná samotného Goebbelse.

   Smazat
 15. Kdo myslí, ten nenaletí a kdo má místo mozku z ekologie kostku, ten ať strachy se.e někde v koutku. Strašidlo oteplování je bezva finta energetických gigantů, jak z lidí vyždímat ještě víc peněz. Je všeobecně známo, že byla doba ledová a kdo oteplil planetu? No přece neandrtálci svými ohníčky. Zakažme sopky, lodní dopravu a leteckou přepravu,zakažme kamiony. Nojo, to by ale ta slavná kapitalistická ekonomika zašla na úbytě. Nejdřív se musí východním státům zlikvidovat zemedělství a průmysl, aby pak musely brát západní sr.čky.

  OdpovědětSmazat
 16. Všichni se o něčem baví jedna mladá dívka se k něčemu rozhodla a všichni se baví o tom kolik její loď při stavbě vyprodukovala emisí hmmmm tak si to porovnejte třeba k vývoji a stavbě letadla a jeho nasledovnu životu za pravopise se předem omlouvám
  A to že domu poletí letadlem .......
  Asi bychom se měli všichni chytnou za rypák ...

  OdpovědětSmazat
 17. Všechno co popisuje HISTERIE od Antiky dosud a všechno co dnes zažíváme bylo stovky let předem vymyšleno, naplánováno, objednáno, zaplaceno a provozováno páníšky (tajnými slouhy GP - globálního predátora 11+11) a realizováno užitečnými idioty z řad gojímů. Tak si na nic nestěžujte a nepouštějte vaše tynejžry mezi lidi opravovat svět. Tynejžři jsou hloupí, nevzdělaní, indoktrinovaní falešnými ideály a nasraní na své rodiče za jejich i svoji neschopnost se prosadit a něco ve svůj prospěch změnit (komplex otroka). Pak fungují vždy stejně (sokratova mládež - pij Sokrate, jakobínská mládež - gilotina na každé návsi, katolická mládež - pálení čarodějnic, hitlerova mládež - pogromy židů, maovy rudé gardy - fotra do lágru na převýchovu, polpotovi rudí kmérové - fotra ubít motykou, kiskova mládež - zkucjakovat investigativce, drahošova mládež - ?????????????!!).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.