Reklama

čtvrtek 8. srpna 2019

Indie se chystá na rozsáhlou vzdušnou válku. Nakupuje tisíc raket z Ruska

Geo
8. 8. 2019  Eurasia24
Na pozadí další gradující krize okolo sporného Kašmíru a půl roku po vzdušném boji indických a pákistánských stíhačů Nové Dillí masivně posiluje schopnosti svého letectva. Z Ruska očekává dodávku až tisíce nových raket vzduch-vzduch.


Hodnota kontraktu je podle dostupných informací 700 milionů dolarů. Půjde o neobvykle velkou dodávku ruských protiletadlových střel různých typů a různého určení.

Podle odborných médií jde o 300 raket středního dosahu R-27R1/ER1 s poloaktivním radiolokačním naváděním a střel stejné kategorie R-27T1/ET1 s infračerveným naváděním, 400 rovněž střednědosahových střel RVV-AE s aktivním radiolokačním naváděním a 300 krátkodosahových tepelně naváděných střel R-73E.

Zbraně jsou určeny pro letouny Suchoj Su-30MKI, MiG-29UPG, námořní MiG-29K/KUB a modernizované MiG-21 Bison.

Podle nepotvrzených informací Indie pracuje na integraci střel R-73E se zbraňovým systémem letounů Mirage 2000H francouzské výroby. Tyto střely rovněž tvoří nedílnou součást výzbroje domácího lehkého stíhače HAL Tejas, který se Indii konečně podařilo dostat do stavu částečné operační způsobilosti.

Masivní objednávka letecké protiletadlové výzbroje přichází v době, kdy indický nacionalistický parlament zrušil autonomii Kašmíru s bezmála sedmi miliony muslimů a usiluje o plné podřízení sporné oblasti centrální administrativě v Dillí. Uvedené kroky vyvolávají bouři nevole v Pákistánu, kdy reálně hrozí – jak předpokládá analytička Tereza Spencerová –, že v oblasti „poteče krev“.

Mezi Indií a Pákistánem existuje kvůli Kašmíru permanentní napětí, přičemž tyto regionální mocnosti už spolu svedly několik válek a konfliktů nižší intenzity. Ačkoliv obě disponují jadernými zbraněmi, hlavní úlohu v dosavadních konfliktech sehrála právě letectva.

Naposledy se letouny těchto zemí střetly ve vzdušném boji letos v únoru. Navzdory tvrzení obou zemí o několikerých vzdušných vítězstvích, jediným prokazatelným výsledkem vzdušného střetnutí s účastí údajně až několika desítek letounů byl sestřel indického stroje MiG-21 Bison. Letoun byl pravděpodobně sestřelen ve vzdušném boji stíhačkou F-16 pákistánského letectva (některé zdroje uvádějí typ JF-17). Pilot Abhinandan Varthaman se katapultoval a po krátkém zajetí byl vydán zpět do Indie.28 komentářů :

 1. Začíná to malými incidenty,skončit by to mohlo špatně.Boj o vodu a ropu bude nekompromisní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Az je to podezrely ,taky proto ,ze jsem obcas Paranoik -Samouk..ZE !Skoro kazdej den vyleze Kreml s necim novym a jeste lepsim v oblasti zbrojeni !!!
   Jinak skoro nic. Melanie asi za to nemuze..
   A temer vse se na zkouskach i zdari..
   Naopak zapad nema zhola nic a kdyz cokoliv vyrobi je to skoro vzdycky /jako pravidlo/, sunt..
   Kdyz Clinton, Trump a dalsi neco rachejtlicek Tomawku atd.vystrelili v hodnote desitek milionu, nejenze zadna skoda nevznikla ,ale byly obavy a opravnene , ze se trefi do svych...Jako treba teroristi v Syrii se obcas trefi do svych chlebodarcu..
   V Evrope pak zatim rakety nemaji a tak na vrazdeni je spoleh..
   Mimo to,ze je Trump udesnej amater ,/navic je tak Mastodontne tlustej, ze leckdo ma nadeji u Melanie a je kazdej den Famozne ,neco METAMORFOZNE jinyho /Teorie dvojniku/..Kde ze jsou dnes utoky na Venezuelu, kdyz penil ,vyhrozoval a ja nevim co vsecko..Dyt to usnulo !!..Melanie asi za to nemuze...
   S Koreji to usnulo sotva si dal svych deset cheesburgeru k snidani /taky z toho samyho duvodu urcite manzelske povinnosti neplni, ani nemuze/ , to se nazyva ,...Deficient Attention Disorder,/drive nepozornost, slaba nebo zadna koncentrace, lajdactvi a zajem o devcata mimo hodiny biologie/, az jsou tady vazne obavy ,ze zapomene po zapoceti volebni kampane, vzapeti i na volby samotne taky !!!
   Melanie asi za to nemuze...
   Tady je dulezita uloha tech Silne Decibelovych Feministek ,Trumpovi jeho povinnosti hlukem, ramusem , aspon diskotekovy urovne, pripominat jeste i silnym kvicenim...Jeho povinosti..Melanie uz to zrejme vzdala a byla na presidenstvi vlazna ..Pac potom ji zacali stourat do soukromeho zivota plneho sexualnich radovanek , umeleckych..Na jedny strane "umelec" a na druhe slicny objekt a to se vzdycky dohromady a i treba hromadne rymuje...U Epstainu /a jeho kamaradu/urcite..

   Smazat
 2. Indie měla nakoupit ty ruské nové šroty, nějaké dvouplošníky, ale nějak z toho sešlo, proč ?? Asi proto, že by se jich nedočkali ani za sto let. Velkohubý rus si jen tahá kšandy.

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyby chtěli Indové hromadně umírat,pořídí si SS šrot F15!

  OdpovědětSmazat
 4. 17:44 Ono SSSR vyrábělo F -15 Tak to je novinka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.52 - nikdo není tak moudrý jako vy, vyráběli podobná letadla. A doplnit si vzdělání, multikultura na českých školách vede k podobným vyjádřením.

   Smazat
 5. 17:52
  Spojené státy to nejsou SSSR...ale ty tu zkratku SS nikdy nepochopíš chudinko RETARDOVANÁ☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Was?????

   Smazat
  3. 17.36 - jste jak Greta, ta také ví, co dělat ve "škole". Ať se učí, to je její současný úkol. To bude v pátek demonstrovat? Že nedemonstrují o prázdninách, to "kouli" nechytne!!!! Skoro všichni ví, jak Rusko je slabé, kdyby to věděli ve USA, jak je napadnou. Proč nenapadnou Írán, KLDR, Turecko, Venezuelu? Budou se bránit a hodně Američanů zemře. Svět už není takový, jako před 30 léty. Putin není Gorbačov, kterému stačilo plácání po zádech.

   Smazat
  4. To je jednoduchý. Putlroffci si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Smazat
  5. Rusko prodá i starý Téčka od Stalingradu, páč Půťa nemá lováky. Stačí se podívat na životní úroveň rusáků. Já vím, stačí vodka a chleba, někdy gorbuša ale, než řvát, Rasija, tak budu mlčet a myslet si svoje

   Smazat
  6. 16:47 jste holt inteligent.To se pozná.

   Smazat
  7. 20:25 A tím se taky zásadně liším od Putlerprda, což je de facto jen shluk atomů putléria, těkavé látky, která sice není tak nebezpečná jako novyčok, ale zato velice otravná svou smrdutostí!

   Smazat
  8. 17:18 co tak katastrofa v Bílem moří ! A co tak 6000 hlavic ,myslíš že nezničí zemi ?

   Smazat
 6. Video, které jsem viděl na youtube, odborník na jaderné zbraně, kdysi poradce prezidenta Reagana. Oba státy asi 300 nukleárních hlavic. Tento lokalizovaný jaderný konflikt, v důsledku atomového mraku, obíhajícího zemi, poklesu teploty, snížení zemědělských výnosů na Zemi /ta má zásoby pouze za 10 dní/ a následujícího hladomoru zemře jeden a půl miliardy lidí - nikoliv jen v oblasti střetu. Dobrá vyhlídka ne? Pak nechápu ty neokony, kteří říkají, že přežití nukleární války - celosvětové - je možné. Někdy mě dnešní doba připadá opravdu jako konečná, ale ne ve smyslu toho blbého filosofa, Japonce z USSA /Fukuyama/, který napsal v roce 1992, že jsme dospěli ke konci dějin, protože dále již nic než DEMOKRACIE, DEMOKRACIE /blažená, to jest kapitalistická demokracie, za kterou se občas válčí v duchu bolševickém - čto kameń na kamniu nie ostańotsja/.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Jane, váš seriózní názor se skoro nehodí mezi pánské slepice, které tu kvokaji a čechrají si peříčka. Průšvih je opravdu v tom, že by nešlo jen o lokální válku, ale v každém případě by došlo ke globální katastrofě. Hloupost velmocí, umocněná radosti ze zisku prodejem zbraní a rozšíření jejich sfér, nezná mezí. Želbohu, spoluobčané si realitu pletou s počítačovými hrami, tato diagnóza je však sebevražedná.

   Smazat
 7. ad 19:15: doplnění: dva státy - myslel jsem samozřejmě Indie a Pakistán.

  OdpovědětSmazat
 8. Nechte je at se vyvrazdi, nebojte oni nepouziji atom, nato sou dost chytri,
  Dotoho kluci cerny aspon jich Bude min.

  OdpovědětSmazat
 9. Ono to není žádná sranda obě země mají jaderné zbraně snad ani jednomu nepoteče do bot.

  OdpovědětSmazat
 10. Obě půlky bývalého Indického císařství královny Victorie jsou těžce přelidněné. Příroda to ví.

  Lumíci atd. proto občas vyrazí k plavbě přes moře, či přes oceán, barevní se zase redukují rádi válkami. TAK SE DO TOHO, U ALLÁHA (BUDIŽ JEHO JMÉNO NASTATISÍCKRÁT POCHVÁLENO), NEPLEŤME! Matka příroda i Boží prozřetelnost si to NEPŘEJÍ... Záchrana tonoucích lumíků je zločinem proti přírodě! Když si chtějí kasty z cikánské pravlasti zredukovat konkurenci po svém, je to jejich odlišnost, která nás, podle neziskovek, obohatí. Tak projevme porozumění a nechme je být! Zbude-li jich polovina, bude to stále o moc víc, než za Victorie... a jejich miska rýže se naplní dvojnásobně.

  OdpovědětSmazat
 11. Když jsme tak "přející", možná i my se nelíbíme matce přírodě. Na nás stačí pár suchých let. Přej a bude ti přáno.

  OdpovědětSmazat
 12. Proč to Indie řeší zrovna takto agresivně, nemůže dostat jinou odpověď než válku. Je to zbytečné. Buďto po dohodě a referendech Kašmír rozdělit a nebo ho nechat samostatný, bude-li chtít. Území si nelze přivlastnit násilím proti vůli obyvatel.

  OdpovědětSmazat
 13. USSA to zná s Texasem!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žvaníš blbe, tam sněží tak jednou za sto let! Ti sídlej v Michiganu! - https://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Ski_%26_Snowboard

   Smazat
 14. Hloupost v některých komentářích jen kvete …….

  OdpovědětSmazat
 15. Otčina je jedna rozkvetlá louka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.