Reklama

čtvrtek 29. srpna 2019

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Jaromír Petřík
29. 8. 2019     jaromirpetrik
Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat. Případ Jana Silovského je popsaný zde: idnes Jana Silovského zadržela na začátku února 2016 turecká policie na letišti v Istanbulu. Měl u sebe letenku do města Gaziantep u syrských hranic, odkud chtěl odjet do syrského Džarábulusu a tam se připojit k bojovníkům takzvaného Islámského státu. Tureckým policistům se muž přiznal, ti ho poslali zpět do Česka. Silovský se doznal i českým vyšetřovatelům. Řekl, že počítal s tím, že půjde do války, bude bojovat za ideologii IS a že bude zabíjet lidi. Kromě trestu vězení měl Silovský absolvovat i psychiatrickou léčbu.

Nyní uplynula polovina jeho trestu ve vězení a Jan Silovský požádal o podmínečné propuštění. Třebaže ve vězení dostával samé kázeňské pochvaly a byl příkladným pracovníkem, tak soud jeho předčasné propuštění zamítl s tím, že prý se dostatečně nenapravil, jak píše Právo 28.8.2019.

Nyní si postavme do protikladu bratry Mašíny a podívejme se, co je za nimi vidět. Jejich případem se podrobně zabývám mnoho roků, napsal jsem na toto téma řadu blogů. Ale, snad nejlépe jejich případ popsal Jan Litvin: https://litvin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=250763 . Celou záležitost bratrů Mašínů zpracoval Miroslav Kačor ve svojí knize Svědomí hrdinů. Též natočil film, který však těsně před uvedením Česká televize stáhla z programu a nevím, zda byl někdy odvysílaný. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1441297-dokumentariste-se-prou-o-pojeti-masinu . Kniha Miroslava Kačora je nabita fakty včetně fotodokumentace a výpovědí svědků. Řada faktů, které hovoří v neprospěch bratrů Mašínů je na webových stránkách jejich zastánců v současné době vymazaná. 

Takže si stručně připomeňme činy bratrů Mašínů, které jsou vydávané za protikomunistický odboj: umlácení řadového policisty železnou tyčí, svázaní a podřezání řadového policisty nožem, zastřelení pokladníka při loupeži peněz, pokus o vraždu zasahujícího hasiče, když bratři Mašínové zapalovali stohy (hasič Lecián přežil i ránu jistoty, kterou do něj Ctirad Mašín vypálil).

Shrňme si to tedy: tři loupežné vraždy, jeden pokus o vraždu a podpalování stohů. Nevím, kdo ještě žádá o větší důkaz, že šlo o obyčejný terorismus! 

Dále citujme z článku na iDnes slova Ctirada Mašína po roce 1989: "Rád bych se podíval na krajinu, na Karlštejn, tam je krásných míst. Ale já tam pojedu a budu se muset bavit s nějakým komunistickým kreténem, kterej bude mít právo mě hecovat a já nebudu mít právo mu něco udělat." K dobru pak dává historku, jak na Milana Paumera zaútočil jakýsi stařík holí. "Abych toho hajzla zabil a rozšlapal na krvavou kaši, to mi za to nestojí, to nemám na starý kolena zapotřebí, abych se dostal do problémů: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ctirad-masin-komunisty-jsme-zabijet-chteli-na-co-bychom-meli-zbrane.A110815_144259_domaci_js" Vyjádření hodné snad zabijáka a teroristy a ne normálního člověka.

Dejme si do protikladu, když zřejmě v afektu napsala žena diskutující na Facebooku, proč se nezapálily autobusy přepravující migranty u nás, jak se nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nespokojil s tím, že této diskutující byla v rámci správního řízení udělena pokuta, ale navrhl pro ni trestní stíhání: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nejvyssi-soud-facebook-zapaleni-autobus-bezenci-plzen.A181025_101321_plzen-zpravy_ba . K adoraci činů loupežných vražd, které bratři Mašínové potvrzují, však Pavel Zeman mlčí. Nebo snad tyto činy stejně jako bratři Mašínové pokládá Pavel Zeman za protikomunistický odboj? 

A nyní činy, o kterých jejich zastánci nepíšou:

1. Oba bratři Mašínové se hlásili do komunistické armády po roce 1948, ale nebyli přijati údajně skrze jejich průšvihy (např. krádež zbraní v muzeu v Poděbradech v roce 1946, což bylo po nějakou dobu jejich zastánci vykládáno jako protikomunistický odboj, později z webů vymazáno)

2. Matka bratrů Mašínů byla členkou KSČ 

3. Jejich ideový vůdce a člen KSČ strýc Ctibor Novák dal v roce 1945 zastřelit nezletilé bratry Haukeovy, kteří měli 14 a 16 let za útěk z pracoviště: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ctibor_Nov%C3%A1k . Všimněte si, vážení čtenáři jak je v článku upravený text způsobem, aby se čtenář nic bližšího o těchto zločinech nedozvěděl. Velice podrobně včetně fotodokumentace je v knize Svědomí hrdinů popsáno, jak proběhla poprava i exhumace bratrů Haukeových. Hlavně, že po roce 1989 byl Ctibor Novák rehabilitovaný a posmrtně povýšený na plukovníka in memoriam...

4. Ctirad Mašín se vyjádřil o prezidentovi Václavu Havlovi, že „Havel byl kretén pěstovanej estébákama“ :https://www.youtube.com/watch?v=5z6PKiAHuF8

5. Sestra bratrů Mašínů část svého života žila s komunistou... 

Zásadní rozdíl mezi bratry Mašíny a Janem Silovským je, že Jan Silovský na rozdíl od nich, nikoho nezavraždil, ani nic nezničil. Přesto Silovský sedí ve vězení a adoranti loupežných vražd a činů, které by v normální společnosti byly kvalifikované jako terorismus, ovládají mediální prostor. 

Ještě by mne zajímalo, zda by Silovský seděl ve vězení, kdyby se vyjádřil, že chtěl zabíjet komunisty, například v Severní Koreji. Docela bych věřil tomu, že by se rozpoutala mediální smršť na jeho podporu a možná by jej ti samí co vyznamenali bratry Mašíny, též navrhli na vyznamenání: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/topolanek-ocenil-medaili-bratry-masinovy-40188706 

Výklad, co je a co není terorismus již dosáhl takových absurdit, že proslulí Kocourkovští by se od zastánců bratrů Mašínů měli hodně, hodně co učit... A neměl by kromě trestu vězení absolvovat psychiatrickou léčbu každý, kdo obyčejné loupežné vraždy a žhářství pokládá za jakýkoliv odboj? Tedy, abych byl konkrétní, tak bývalými premiéry Mirkem Topolánkem a Petrem Nečasem počínaje a „historikem“ Jaroslavem Čvančarou konče? 

 
P.S. Omlouvám se všem slušným čtenářům, že jsem po vzoru blogerů Jiřího Čumpelíka, Libora Čermáka a dalších zavřel diskusi, protože sprostota a agresivita odpůrců Andreje Babiše, Miloše Zemana a Vladimíra Putina přesáhla všechny meze a takové "diskuse" postrádají jakýkoliv smysl. Bohužel, tito sprostí a agresivní diskutující v podstatě znemožnili diskuse řadě slušných diskutujících.

21 komentářů :

 1. Bratří Mašínové budou navždy jenom sprostý vrazi, ať je nějaký uctívač velebí jak chce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas a dodatek : jediné, co mezinárodním teroristům (USA) závidím je to, že neexistuje u nich promlčecí doba. Mašínskou teroristickou organizaci bych nechal Interpolem hledat a odsoudil na x krát doživotí za každého mrtvého, kterého mají na svědomí. Zabavení majetku a rozdělení mezi pozůstalé po jejich teroristickém řádění. Trest smrti bych jim nedal, neb s tím zásadně nesouhlasím. Omylů je dost a bude jich přibývat. Viz Kramný.
   Vůbec mi hlava nebere, jak nějaké hovada mohou jejich činy zlehčovat, obhajovat, nebo dokonce chválit. A taky mi hlava nebere, jak je možné, že se našly i hovada, které jim chtěli dát vyznamenání.

   Smazat
  2. Omlouvám se za chtěli. - "y" je správně...

   Smazat
  3. Film SVĚDOMÍ HRDINŮ
   je k dohledání přes Google.

   Smazat
  4. 0:12 Bratři Mašíni byli naopak HRDINOVÉ. Vyznamenat řádem BÍLÉHO LVA.

   Smazat
  5. 11,34
   NASRAT,JOOO NASRAT......NASRAT!!!!!!!

   Smazat
 2. A ten rádoby Český terorista je jen obyčejný sadista který chtěl páchat zvěrstva. A o „statečných" mašínech budou točit film to bude slátanina a propaganda škoda že je nechytili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Film se bude jmenovat Odcházení 2.

   Smazat
 3. Nic zvláštního v zemi, kde špijóni a lidi, kteří kuli pikle proti státu, nejsou vlastizrádci, ale jsou oslavováni...

  Zatímco prezident, který má své důvody nejmenovat ministra kultury, je nazván vlastizrádce a sněmovna se tím bude zabývat...

  Kocourkov? kdyby to nebylo tak vážné...

  OdpovědětSmazat
 4. Tak především tu historku s důchodcem, který na něj šel holí, popisoval Paukert, pochybuju, že se to stalo, ale stařec si potřebuje dodávat hodnoty. Pokud ovšem to nebylo tak, že šel provokovat na nějakou komunistickou trachtaci na 1.máje, tak pak si to dovedu představit, že tam stojí s plakátkem, papuluje, vyřvává a nějaký důchodce na něj vystartuje. Rozhodně to ale nebylo tak, že by šel spořádaně po ulici a kdosi by ho napadl. Nikdo by ho nepoznal, každému je šumák.

  OdpovědětSmazat
 5. Petříku, ptáš se jaký je rozdíl? Obrovský, Mašíni bojovali protí rudé zabijácké hydře,za spravedlivou věc, za demokracii, tenhle pomatenec šel tak jako komouši proti svobodě, demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,30
   Generál Mašín byl HRDINA,synátoři BYLI,JSOU A BUDOU JEN VRAZI!!!!!!

   Smazat
  2. 11:30

   Jste jen hloupý člověk. Nezlobím se na vás, nemůžete za to.

   Smazat
 6. Svět řídí šílenci a poslušní politici za velké peníze ....
  https://pravyprostor.cz/odmitam-svet-zakazanych-pravd-a-prikazovanych-lzi/
  https://pravyprostor.cz/eu-vice-nez-demokracii-pripomina-maovu-kulturni-revoluci/

  OdpovědětSmazat
 7. Já si myslím, že se tu budou záměrně vytahovat historické akce od kterých se očekávájí další histerické reakce. Nestačí už Zeman s Babišem, potřebujeme další olej do ohně. Jen tak dál, záměrem je totální rozeštvávání obyvatel. Jak to tak pozoruji,na lásku a pravdu zapomeňte dnes se nosí lež, nenávist a provokace. O Mašínech a o pomalovaných sochách si myslím své, ale Majdan dělat nebudu a proto se těchto štvanic ani zde neúčastním.

  OdpovědětSmazat
 8. V dětství se jim nedostalo kloudného vychování, asi jako Hitlerovi. A proto z nich také nic kloudného nevyrostlo, asi jako z Hitlera. A proto budou jejich činy, lidmi jim podobným, stále relativizovány asi jako ty Hitlerovy. Bohužel !

  OdpovědětSmazat
 9. O Mašínech není třeba diskutovat, jsou to sprostí vrazi, kdo říká něco jiného, staví se na jejich úroveň. Tečka. Jakákoliv diskuze, je jenom nahrávání kreténům a ztrácením času. Je mi líto, ale vždycky, i kdybyste mě, jak říká Sovák na nudličky rozkrájeli, nikdy to nebudu vidět jinak. Ono totiž žádné jinak není normální. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. Samozřejmě není terorista jako terorista. Terorismus proti socialismu je pro kapitalismus normální, zatím co terorismus proti kapitalismu je vždy zločinný. Jak prosté a jednoduché!

  OdpovědětSmazat
 11. Dle mého názoru obrovský, nikoho nezabil,nezmrzačil.
  A hlavně nemněl hrdinné předky. Jenom byl pomýlený?
  Asi kdyby to byl ¨Topolánklům syn, nebo Kalouskův nebo někoho jiného vlivného bylo by to jiné. Jo justice je slepá.(v něšem případě i blbá.)
  Za blbky stát vypláci miliony a ony se snaží vrátit zpqt. Za zpackané akce bezpečnostních služeb jsou ohroření občané státu a také se nic neděje. Tak co si budeme vykládat o demokracii a tomto absurdistátu.

  OdpovědětSmazat
 12. Možná, žili Mašíni na P6, byl tam štáb a táta byl důstojník. Sokl po Koněvovi by se dal využít. Pro příště by bylo rozumnější stavět jen sokly.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.