Reklama

sobota 3. srpna 2019

Japonské ministerstvo zahraničí nazvalo politováníhodnou návštěvu Medveděva na Kurilech

3. 8. 2019 russian
Japonské ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že návštěva ruského premiéra Dmitrije Medveděva na Kurilech je "neslučitelná s postojem Japonska" ohledně Kurilských ostrovů, a označila ji za mimořádně politováníhodnou.


"Byli jsme informováni, že 2. srpna premiér Ruska Dmitrij Anatoljevič Medveděv navštívil ostrov Iturup. Taková návštěva je neslučitelná s postojem Japonska hledně severních území, dotýká se citů japonských občanů a je mimořádně politováníhodná", uvádí agentura RIA Novosti prohlášení japonského ministerstva zahraničí.

Tokio také vyzvalo Moskvu, aby "přijala konstruktivní opatření k rozšíření japonsko-ruských vztahů, včetně uzavření mírové smlouvy".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

70 komentářů :

 1. Já si myslím, že jim Rusové na tu smlouvu se...Japonsko je jen pouhou americkou děvkou a dokud to tak bude, nemá smysl jakékoliv zlepšování vztahů mezi Ruskem a Japonskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, Japonsko je třetí největší ekonomikou světa. Rusko až dvanáctou. Tolik k významnosti a kdo na koho může srát.

   Smazat
  2. 17:46 Pokud Japonsko vrátí Rusku ostrov Hokkaidó a Rusko naopak vrátí Japonsku Kurily, tak by byl podpis mírové smlouvy zcela bezproblémový. Ale to strýček Sam nepotřebuje, musel by vracet Aljašku :-)

   Smazat
  3. 17:53 Tak soudruhu na 2 myslím, že Rusko může na Japonce srát i z výšky. Tolik k té významnosti.
   Taky na ně sere. :-D

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 18:26 Myslím, že mu to vlastně ani nevadí.:-D To Japonci se můžou vzteky po..at. Rusák si dá stakan vodky a vsjo charošae. Bezva přístup k debilům.

   Smazat
  6. 17:53
   Ami soudruhu, Rusové nejsou Češi, aby lezli do predele kdejakému hovadu, které vyprovokovalo světovou válku.
   Václav

   Smazat
  7. Známý pravoslavný historik a publicista Profesor Vladimír Machnač kritizoval politiku stalinského vedení vůči Japonsku s tím, že pokud se rozhodlo porušit pakt o neútočení z roku 39, mělo trvat na tom, že získá vlastní okupační zónu na ostrově Hokkaido! Pokud by toto nebylo doaženo, měli naopak zahájit jednání v rámci stávajícího paktu o výpomoci Japonsku přepravit Kvantungskou armádu z kontinentu domů, aby se mohla připojit k obraně vlastního Japonska! Tím by získal celou Koreu ... to řešení které zvolil bylo chybné! Japonsko zůstalo ve sféře vlivu USA, kterým navíc odevzdal bezdůvodně lepší polovinu Korejskýho poloostrova!

   Smazat
  8. 18:26
   Ten holý zadek budeš mít možná ty. Ale Rusové budou mít svoji zemi. Americký patolízale.

   Smazat
  9. 18:31
   Tak tady přestaň neustále řešit chujoviny a odstěhuj se tam, když ti to tak imponuje. Zapadneš a bude ti líp.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. 18:37
   Ty nemáš svoji zemi? Česko není tvá země? Hmmm, zřejmě další z dlouhé těch samozvaných "vlastenců".

   Smazat
  12. 18:36 Po válce je každý generál. Mysím, že Rusové měli jiné problémy jak řešit poválečné mezinárodní uskupení. Na to byli experti vychcánkové z Británie a USA, v době kdy Rusové umírali i za nás a za ně. Neuvěřitelný hynenismus od států, které vlastně 2.světovou mají na svědomí díky své zbabělosti.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 17:53 Japonsko je ale také nejzadluženější stát na planetě! Dluží více než 219% HDP, viz tabulka:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_zemí_podle_státního_dluhu
   Když věřitelé řeknou ihned zaplaťte, tak Japonsko končí.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. 19:16
   "Když věřitelé řeknou ihned zaplaťte, tak Japonsko končí"

   Další mimoň. Každý dluhopis má přesně určenou splatnost. Takže žádný věřitel nemůže říct "hned teď mi všechno zaplaťte". Krom toho, Japonsko dluží víš komu? Samo sobě. Japoncům, vole.
   Tolik k těm tvým kokotinám

   Smazat
  17. Všechny banky jsou pod kontrolou sionistů. Ti rozhodují, nikoliv japonský, ruský, český , … , manažer.

   Smazat
  18. 18.47-Je nepochpitelné, že se Japonsko paktuje se zemí, která jako jediná na světě použila a bomby a svrhla je na jejich obyvatele.

   Smazat
  19. Kurily a situace dnes je primym a NESLUCITELNYM nasledkem teroristickeho, bestialniho masakrovani behem posledni valky. Jako kazdej zlocinec a vrah a sudetak ,ani japonec nechce nest dusledky svych zlocinu, zapira je a bidne se vykrucuje..
   A nazyva zlocin a trest NESLUCITELNE..!!
   Coz ma svatou pravdu..Protoze to znamena ,ze padouch /japonec /,nema a nebude nikdy mit vyhody ze svych zlocinu...

   Smazat
  20. 18:47
   Nauč se číst. Nikde jsem netvrdil že nemám rád svoji zem. Moji zemí je Česká republika to česko si můžeš strčit někam.
   Václav

   Smazat
  21. 17:53 Transatlantický soudruhu Japonsko je zadlužené stejně jako usa.

   Smazat
  22. A pod primym dohledem USA , ponevadz jsou japonci pouhou a Okupovanou Kolonii USA a ani strachy neceknou o tom. Knourat dovedou jen s povolenim Okupacni vrchnosti. Okupace je dodnes z dusledku , ejich vlastni zlocinnosti, ale Okupant neni ten nejlepsi..Rus by japonce rychle vylecil a Uzdravil z jejich problemu..Vo tom zadna..

   Smazat
 2. Proč by Medveděv nemohl navštívit ruské území. Co je nějakému japončíkovi po tom? Až bude japončík suverén ve své zemi a ne poskok USA, tak se může s Ruskem bavit. Dřív to nemá cenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klídek, japonská čivava dostala za úkol štěknout, tak štěkla

   Smazat
 3. Vtip z dnešního Ruska: "Za cara byla v naší vesnici jenom putyka a chrám. Za Stalina obojí zmizelo, ale objevila se škola, nemocnice, mateřská školka, klub a knihovna. A dnes je už zase v naší vesnici funguje jenom putyka a chrám."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vtip z dnešního Česka. Jeden bezdomovec druhému: Jo jo, v Listopadu jsem cinkal klíči .. od bytu, od chaty, od auta, od garáže ... ."

   Smazat
  2. To jsou na tom ještě dobře. V řadě našich obcí není ani to, o obchodu se základními potravinami a věcmi ani nemluvě...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 18:19 Proč tak agresívně? Za těch zlých komnistů to tam bylo...co ty na to hlupáčku?
   Každý nechce podnikat.

   Smazat
  5. 18:27
   No, víš, hlupáčku, byla úplně jiná doba s jinými potřebami. Dnes do takových krámků nikdo nechodí a jsou tudíž naprosto nerentabilní. Každý dnes má auto a raději si zajede 1x týdně do hypermarketu 5 km daleko, kde na rozdíl od smradlavé, předražené minisámošky najde naprosto vše a za hubičku.
   Když nechceš podnikat a sponzorovat silně ztrátový provoz ze svého tak raději drž hubu. Kdo by to měl za tebe jako dělat?

   Smazat
  6. 18:39 Stát ty trumbelíčku. Protože 80-ti letá stařenka asi auto řídit nebude. A tomu se ty debílku říká sociální politika. Ale to ty ve svém sobectví nechápeš.

   Smazat
  7. 18:51
   Leda hovno "stát", ty přihlouplý pohádkáři. Já, sousedé a naše daně. To je ten "stát". Z těch by se jakékoli tyhle ztrátové služby platily.

   Každá obec má své, občany zvolené zastupitelstvo. Pokud občané budou považovat za prioritu aby v jejich obci fungovala ztrátová sámoška, hospoda, pošta, lékař, škola... tak si prostě odhlasují aby se dotovaly, samozřejmě na úkor jiných věcí, z rozpočtu obce. Tečka, vyřízené. Co na tom nechápeš?

   A s 80 letýma stařenkama na mě vážně nechoď. Má máma má 78 a jezdí do města autem naprosto běžně. Jiné zase maj děti atd.

   Smazat
  8. Já to chápu. Ale stát, který se nedovede postarat o své nejslabší je stát na nic. Stejně tak jako rodina, obec, okres, kraj. Tak to fungovalo od nepaměti, než zvítězili sobci jako ty. Ale neboj, taky zestárneš. A doufám, že budeš celý den posranej čekat až se někdo smiluje a přebalí tě. Příjemné opruzeniny přeju.:-)

   Smazat
  9. 19:20

   V první řadě rodina, pak obec a až nakonec stát. To je to pořadí ve kterém má pomoc slabým probíhat. Stát má zajišťovat v první řadě bezpečnost. To byl původní důvod a smysl vzniku států.

   Od ztrátové, zcela zbytečné a postradatelné sámošky jsi přešel k opruzeninám. Jsi opravdový debil nehodný diskuse.

   Smazat
  10. 19.20 Máte pravdu, že stát který se neumí postarat o SVÉ nejslabší, protože se místo o ně raději stará o geneticky odlišné vyžírky a parazity z celého světa a jehož PRIORITOU je být oslem podle definice rabína Ovadia Josefa... je státem na zlatý klíček a bonanzou penězoměnců.

   19.33 Bezpečnost znamená i podmínky a prostředí pro život ... jak psali a i dělali komunisté - VYROVNÁNÍ MEZI MĚSTEM A VESNICÍ... Pravda, město mělo více hospod než jednu či dvě a více samoobsluh než měla JEDNOTA v každé vsi - i k pár chalupám zajížděly pojízdné prodejny. Sortiment ve smíšence nad samoobsluhou byl samozřejmě užší, než v KOTVĚ; ALE ZA REÁLNÉHO SOCIALISMU BYLY CENY ZBOŽÍ STEJNÉ V JEDNOTĚ, V KOTVĚ V PRAZE, I V POJÍZDNÉ PRODEJNĚ. I JÍDLO A NÁPOJE byly na vsi za stejné ceny, jako v Praze či v Bratislavě ve stejné cenové skupině.

   Smazat
  11. 19,12 zatím ji vozíš- tak dobrá, jinak je to na venkově na 3,14ču a je to stále horší. Ale alespoň nejsou na vsi bubáci, zatím.

   Smazat
  12. 18:39 každý má auto, každý si zajede 5 km do supermarketu ...? Do nejbližšího marketu potřebného typu máme 12 km, jako důchodci auto nemáme, s jeho parkováním, natož garážováním, údržbou i obsluhou by byl problém stejně, jako se řidičákem. Račte to "všichni" a 5 km do supermarketu, kde mají všechno a málem zadarmo, račte dovysvětlit. Dovysvětlit i otázky nákladů na automobil, jeho provoz a možná i povinnou modernizaci, nemluvě o ekologii. Nechme stranou samoživitelky, lidi pod exekucí a bezdomovce se stravenkami, vždyť "dneska mé každý auto", zaslepenče ... Ostatně, jste schopen vypočítat, na kolik Kč přijde vlastníka a uživatele 1 km, který ujede s nejobyčejnější Fabií při nájezdu, např. do 5000 km/rok, když víc nepotřebuje a ani si nemůže dovolit? Řeknete, že se nemá flákat ale pořádně makat? No, nic zlého vám nepřeju. Ale, co kdyby?

   Smazat
  13. 19:12 rád bych věděl, co víte o možnostech rozpočtů některých obcí, co víte o situaci důchodců zejména na vesnicích, co víte o tom, proč a jak se venkov vylidňuje a jak ten problém řešil komunistický režim? Tedy stát v dřevných dobách o víc, než generaci zpátky? Vaší paní matce ke kondici blahopřeji, doufám, že krom zdraví ji bude přát i obvodní lékař, dopravní situace i nenechavci našich aut, nákupů, peněženek a kreditních kart'.

   Smazat
  14. A dohoda se dodrzovala, ze zid nesmel otevrit krcmu drive , nez skoncilo v kostele kazani...I na Slovensku a jinde...

   Smazat
 4. Japonské ministerstvo zahraničních věcí by si mělo uvědomít, že Japonsko bezpodmínečně kapitulovalo a při vyjadřování se k výsledkům druhé světové války by se mělo vždy v prvé řadě omluvit za válečné zločiny, které v jejím průběhu páchalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale tady přece žádná logika nefunguje, vždyť v okupovaném Japonsku dnes ani nesmí nikdo nahlas říct, kdo si udělal zkušební polygon z Hirošimy a z Nagasaki. Japonci si mají myslet, že to byl SSSR. Stejná převýchova běží už i v ČR, kde západní spojenci v čele s USA přece osvobodili ČSR od Šumavy až po Mukačevo.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Já bych to viděl úplně jinak snaživý průzkumníku amerických pozadí. S tím souvisí i ty fekálie. A propos mají je Amíci chutnější?:-D

   Smazat
  4. To co vidí a myslí si o Japonsku blbec, který byl nejdál v Chorvatsku, je naprosto irelevantní.

   Pokud se ti příčí atomovka v Hirošimě a Nagasaki, tak tam měl být vyslán tvůj fotr a čistit celé Japonsko dům od domu s kalachem. Zřejmě by se nevrátil, nezplodil by tě a bylo by tu o jednoho blba tvého kalibru míň.

   Smazat
  5. Ve jménu urychlení nástupu demokracie v Japonsku zabila armáda USA v Hirošimě a Nagasaki statisíce civilistů. To byl tehdy a stále je válečný zločin, který se nedá promlčet. Navíc byl spáchán atomovými bombami. Pokud USA dle svých zákonů takový zločin nechtějí potrestat,tak nelze o nich hovořit jako o civilizované zemi. Spíš se řadí kulturně někam do doby kultur staré Mezopotámie. Tehdy platili zákony olo za oko, zub za zub.

   Smazat
  6. 18.30 i volové mají volební právo

   Smazat
 5. 9.srpna 1945. Sovětská a mongolská vojska zahájila bojovou činnost proti japonské Kuantungské armádě.
  Japonský ministerský předseda prohlásil : „Dnes ráno vstoupil Sovětský svaz do války. To nás definitivně uvádí do bezvýchodného postavení a činí nemožným další pokračování ve válce.“

  Během 23 dnů byla Kuantungská armáda rozdrcena. Zajato bylo 593.000 japonských vojáků a 148 generálů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak to bylo, jenomže potom si Ušáci vymysleli, že Japonsko kapitulovalo kvůli Hirošimě a Nagasaki a že je vlastně porazili oni. A takhle lžou o všem. Rudý dědeček

   Smazat
  2. 20.10 USAci s vážnou tváří naznačují, že Američané slavně zvítězili v mnoha bitvách, včetně té u Little Big Hornu.
   A co se týče bitev Občanské války za svobodu a sebeurčení Konfederace, včetně té bitvy U Little Big Hornu, bych jim docela věřil... Ať vyhrál kdo vyhrál, byli to vždy Američané. A u L.B.Hornu ti nejameričtější Američané. Jenom při jejich proslulé vzdělanosti netuší, že Evropa, Asie, i Afrika leží kdesi jinde, mimo USA... Ale US NAVY přeci ve vtipech uhýbají i kanadské majáky na útesech...

   Smazat
  3. 20:10- to nebyl výmysl Amíků.Ty "jen" vyzkoušeli novou bombu.Naopak se to hodilo Japonským generálům,protože tak před národem bylo možno ospravedlnit prohranou válku a zachovat sobě a císaři "tvář".Dokonce je důvodné podezření,že shození a tím vyzkoušení bomb bylo "domluveno" mezi USA a Japonskem za výměnu beztrestnosti Japonského císaře /měl být souzen jako válečný zločinec.

   Smazat
  4. 20:10 USA použily vůči Japonsku jaderné pumy likvidačním útokem na civilní cíle, města Hirošimu a Nagasaki především proto, aby zastavily postup SSSR na východní frontě a také proto, aby posílily svoji pozici v poválečných jednáních ukázkou vojenské síly... Není sporu o tom, že touto akcí porušily válečné právo.

   Smazat
  5. 9.srpen byl domluven tajně na Jaltě (a potvrzeno po válce v Postupimi), že Stalin začne s invazí na Japonsko. A ten den byl opravdu dodržen.

   Myslí si snadně někdo, že by Truman si nechal Japonsko okupovat Rusama? Proto ty bomby honem honem 6. a 9. srpna...

   Smazat
 6. Japonci mají dost,neznají jak dopadla válka pane generále?

  OdpovědětSmazat
 7. Do Ruska bych bydlet nešel, ale poslední dobou je jejich zahraniční politika mnohem férovější než USA. Pakt Rusko Čína může v budoucnu výrazně zamíchat kartami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný takový pakt ve skutečnosti reálně neexistuje. Je jenom vlhkým snem zdejších rusomilů.

   Smazat
  2. Anonym 22:41 postrádá základní logické funkce mozku.
   "Pakt Rusko Čína může v budoucnu výrazně zamíchat kartami." - v budoucnu, v budoucnu, v budoucnu!!!
   Kde je tu napsáno, že ten pakt existuje?!
   Čeština je logický jazyk, ne anglosaská hatmatilka!

   Smazat
  3. 22:51
   "Nová republika může v budoucnu výrazně zamíchat kartami"
   Znamená tato věta snad, že teď Nová republika teď neexistuje a bude existovat až v budoucnu, logický debile?

   Smazat
  4. Nadávka jako instrument člověka, který postrádá základní logické funkce. Nová republika je fakt, pak Čína-Rusko je domněnka. Chápeš, študentíku pomocného gymnázia se dvěma asistenty v inkluzi?

   Smazat
  5. 23:00
   Přichycen při explozi své vlastní blbosti se snažíš kličkovat seč můžeš, jak zajíc osvětlený reflektorem, ale jsi tím jen čím dál směšnější a trapnější. Nepsal jsi nikde nic o žádné domněnce, nikde nic o žádném budoucím, neexistujícím paktu.

   Smazat
  6. 23;08
   Když jsi vůl nepiš,projevi se to!!!!!!

   Smazat
  7. Zamíchat snad, ale pravidla hry vždy musí určovat naše rasa! V opačném případě by se Země v krátké době změnila na Planetu opic a civilizace na ní by zanikla.

   Smazat
 8. Nechápu, proč by ruský premiér či ruský prezident nemohl cestovat po Ruské Federaci, ať již navštíví ostrov Iturup, nebo Sevastopol, či jakýkoliv jiný kout RF...

  Proč Japončíci neprotestují proti základnám USA na Okinavě, či na mateřských ostrovech, proti Čanghajškově US Číně na "dříve japonské" Formose - Tchaj Wanu? Proti "čínské okupaci jejich Mandžukuo"...

  Akira KUROSAWA by takovou frašku odmítl natočit i jako film... protože příliš miloval Japonsko, Císaře a japonský národ A JEJICH DŮSTOJNOST.

  OdpovědětSmazat
 9. 22:51 je mi líto, ale nelze Vám dát zcela za pravdu. Z diskutované věty neplyne, že jde o ještě neexistující pakt, naopak, slovosledem vyvolává formulace zcela oprávněný dojem, že takový pakt již existuje. Nesporně by zněla teprve formulace „Budoucí pakt Rusko Čína ...“

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uč se anglickou hatmatilku, místo češtiny. To ti jde líp.

   Smazat
 10. Pro Německo,Japonsko,Jižní Koreu a další ještě 2.svět. válka ještě neskončila...
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2536-vrati-usa-po-150-letech-aljasku-rusku-jak-vydirali-rothshildove-alexandra-ii

  OdpovědětSmazat
 11. Japonci dostali třapec a neznají se k tomu. Když začnu a vedu válku, tak holt musím počítat s tím, že se moje otčina může trochu smrsknout. Nakonec amíci jsou u nich na návštěvě trvale, za normálních okolností by se tomu říkalo okupace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo máte pravdu, za normální situace by se dalo taky dohledat normálních vyjadření politiků. Jenomže tohle není normální situace, tohle je demokracie. Když svrhly atomové pumy na Japonce, prý proto, že jsou to fanatyci a nic jiného si nezaslouží, zaslouží jenom atomové pumy a americké základny trvale na jejich území. Když se jedná o vztahu těch samejch Japonců k Rusku, tak už je to prej "nemístná okupace Kurilských ostrovů", které vlastnily kdysy naši mírumilovní, dobrosrdeční, laskavý Japonci:-).

   Smazat
 12. Slyšeli jste vážení diskutující o tom, že v roce 1946 v době míru nechali USA co osvobodili Japonsko pochcípat hlady v Japonsku skoro 1 milion lidí? Slyšeli jste někdy o tom, že tam US vojáci rabovali a hromadně kradli a ničili japonské kulturní dědictví (např. staré samurajské meče a zdaleka ne jen ty, i cisařské meče byly ukradeny a již se nenašly). A to vím od rodilého japonce co tu dobu zažil a nerad na válečné a poválečné období vzpomíná. Pro Us vojáky byli míň než opice. Něco jako pro německé nácky židé a slované.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.