Reklama

neděle 4. srpna 2019

Kancelář prezidenta upozorňuje na podvrženou zprávu odvysílanou ČT - Pražský hrad se hájí

-ps-
4. 8. 2019  Hrad.cz a PrvníZprávy
Kancelář prezidenta republiky a svém webu upozornila na podvrženou zprávu (tzv. „fake news“) odvysílanou Českou televizí (ČT24, 12:30, 29. 7. 2019).

Podle České televize “musí vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář zaplatit pokutu za vypouštění odpadních vod do potoka v Osvětimanech”.
Skutečnost je taková, že:

1. Sankce není za vypouštění odpadních vod do potoka. Pokuta byla udělena na základě “prošlého” povolení, které bylo řádně uděleno v roce 2006, a mělo platnost 10 let. Toho si ale zaměstnanci firmy O.L.G.A- S.K.I. všimli se zpožděním. V době nedávné kontroly bylo o prodloužení povolení již požádáno, ale ještě nenabylo právní moci.

2. Pokuta nebyla udělena vedoucímu KPR Ing. Vratislavu Mynářovi, jak tvrdí Česká televize, ale firmě O.L.G.A- S.K.I., tedy právnické osobě.

3. Všechny rozbory kvality vypouštěné vody vždy byly a jsou zcela v pořádku, vypouštěná voda nikterak neškodí životnímu prostředí a jedná se o naprosto běžný postup u staveb, ke kterým nevede veřejná kanalizace.

"Kancelář prezidenta republiky zároveň žádá Českou televizi, aby i v prázdninovém období věnovala dostatečnou pozornost relevanci vysílaných zpráv. Instituce hospodařící s rozpočtem přes 7 miliard korun by měla vykonávat veřejnoprávní službu důstojně a kvalitně," píše se v prohlášení Kanceláře Pražského hradu.


18 komentářů :

 1. Rovnopravnost, multiAntirasismus a dalsi se ukazali PRUDCE nebezpecne lidskemu zivotu ! Denne se vrazdi a masakruje ..A nejen to....Protoze svet jsou spojene nadoby dalsi bankovni nestesti je na obzoru..Mluvi se bankovnim Enronu..Uz dlopuho nic nebylo a nebo se to zalhahalo..
  Fanaticka a nepricetna rovnopravnost se projevila a stale projevuje ze majetek nas vsech /vodarny, elektrarny, nemocnice , skoly atd./, ktery jsme zaplatili a vybudovali si sami se FANATICKOU globalni Privatizaci udeluje nekolika Vytecnikum; pouze elektrarnu napr. V Tramtarii /byvala Australie/, prodala vlada z Armenie/vlastne sluzka/,, mistni by to asi nesved tak dobre,vlady jsou ovsem taky totalne a rovnopravne Zglobalizovane , Armeni prodali za 1 milion elektrarnu a za 2.5 roku cena je 731 milionu..Cena elektriny ovsem mezitim nepricetne stoupa..
  To se v dobach Nerovnopravnosti stavat Nesmelo , za to byl kriminal..To se nazyva Ponzi Podvod..Laska az za hrob se to taky nazyva..Se tem uprchlikum musi pomahat ze ? Kam ?..Az rovnou do hrobu..!!
  Tez se prikrocilo k budovani a rozmnozovani velkych poctu bezdomovcu /mistnich nikoliv globalnich/, ve velkem..
  To se uspesne dari diky Zprivatizovani Udernickych Kolaudacnich Komisi /ktere samozrejme ,chtely a vzdy se snazi prekrocit plan/ a kdy se obytne budovy SCHVALOVALY a schvaluji temi Komisemi jeste nez se zacalo stavet.. Pravda, nektere komise byly napomenuty za spatne chovani.....Pak se obyvatele hrouticich se budov vyzenou a je vymalovano. Tez komise schvalovaly pouzivani vysoce horlavych plastickych hmot vsude kde bylo treba Protipozarniho materialu , bohuzel o neco drazsiho !! Budovatele meli a maji vzdy zakon na sve strane a po zdarilem prodeji prchaji a vcas do Globalniho sveta nekam na Stredni vychod..S miliardami darovanymi Armenskou vladou...Rovnopravne pak se zlocinci ostatnimi nejsou stihani, proc ? Cort a Armenska vlada ,znajet ?

  OdpovědětSmazat
 2. A tak vdecne tema Dvojniky bylo pouziti klasiky i filmovym prumyslem..Dnes se tema prodralo do mist nejvyssich..Trump ma urcite jednoho Dvojnika a mozna dva =Trojnika.
  Dohromady..A tak jeden zarval povel k utoku na Iran /tam jeste dvojniky nemaji/ a pak vylez druhej dvojnik a s bohorovnym klidem celou situaci zase zrusil..
  Jeden z dvojniku je pak nabeton Zavislak na zrusovani smluv mezinarodnich. Hned Dalsi dvojnik potom vyskoci /je to jako v cirkuse nevi se co ,se v pristi vterine odehraje a treba lev sezere krotitele, kterej ale Kroti tak neobvykle ,ze jim strka hlavu selmam rovnou do tlamy !!/. Podobne jedna i jeden z tech dvojniku , at je jich kolik chce..Tedy dalsi Trump zase pisti ,ze chce vyjednavat smlouvy, pred tim zrusene. Vzrusujici Zapletka uplne jako ve filmu !! Protoze nikdo nevi vo co tady de..Nepritel je zmaten do
  morku uplne vsech kosti..
  To muze poslouzit jako dukaz../A fucked/..Cti,vyslov fakt.
  Jeden z nich z Trumpu /jeste se nevi kolik jich je, vytahl do pole proti mediim a ty jsou dnes velmi pronasledovana /i ty Fake/ kdyz upozorni na nejakou malichernou malickost...Tak se stalo ze Cenzurovaci reforma na vsecky media /i nas/, nebyla ,beda,dotazena..Nesvornost a unava se vloudily do rad genderovcu,multivrstev Multifasistu a dokonce i rovnopravnych fanatiku , feministek zamestanych Mee taky / mne vynechal ,bidak !!/,kteri rozsirili a siri vsude ve svete nelitostnou epidemii terorismu. Horsi morovych ran /chripek spanelskych a povalecnych, 20 milionu mrtvych a tech co ani trochu nebojovali/ ,maji ted co dohanet ty teroristi, prozitych a zahynulych na nasledky nasimi predky a prapredky .. Ani modlitby, odkurovani a alkoholismus nepomahal. Kolaborant s epidemii lstive zdrazil leky a chlast..Coz tak prozradilo,ze je to same..Pak se stava ze i ten Cynismus se prehani..Na sucho.
  Media pak reportovaly veci tak jak lezeli a se staly. Diky pravdomluvnosti temer vsech vlad, uradu a kriklounu placene Organizovanych do gangsterskych smecek a medii..
  Diky pravdomluvnosti ? Nesud ctenari smele , nebot klicem k pravdomluvnosti je pouze otocit tvrzeni /dnes uplne vsechna/ naruby a vzhuru nohama..Rovnez neco lzive zakrivenosti a zkrouceni a zdimani zde neuskodi.. A cira pravda nam vyskoci zcela jako to umi Pepa Vyskoc.Tak treba statistika zamestnanosti zahrnuje pracujici , kteri se octli v nejakem zamestnani asi 5 minut. Jmeno se vcas zapise ..
  Nejen v Tramtarii ale vsude jinde se zvysuji pocty policie..
  1500. To znamena pres dve tisice v klidu. Nikdo tady nelze, jo ! Pravdomluvna vlada neudala ani duvod...Drive, kdyz nekdo postradal tkanicku od bot pozadal policistu a zlodej byl neprodlene zadrzen . Nekdy pomahala i Mafie..Kdyz ale dnes policiste obcas objizdeji Sydney ve svych klimatizovanych pohodlnych vozidlech a vsim vybavenych , zrovna jako cinsti turiste ,a jako cinsti turiste obdivuji , GHETTA ,ktera se siri /to bude vsude a brzy a vic/. ZGenderovane bezpecnostni slozky statu najimaji policistky dvojiho druhu : Bud velmi obdarene sadlem /at si zlodeje honi obcan/,dale mensi 50kg zive vahy i s 5kg koltem za pasem,/at si zlodeje a vrahy honi obcan/ a ktere se nedostanou na ulici samotne treba pri nakupu rohliku, ktere nesmi na ulici. V pripade zde platneho prislovi : Penize nebo Zivot,voli zustan na stanici s vejplatou.. Proto nekolik zdatnych a urostlych zrovnopravnenych trochu k tomu ucelu policistu, jejich ochrancu /at si zlodeje ,vrahy, teroristy atd./honi kdo chce.. Vzdy s nimi a ve zminenych jiz vozidlech a pouze... Sichr je sichr ,pravila jeptiska ...Penize a zivot maji tak sve zarucene prednosti.

  OdpovědětSmazat
 3. Veřejnoprávní sorošovize řádně plní svůj úkol, nabalit pro příští majdan na Letné co nejvíce nemyslících dementů. Nemůže se stát nic špatného, maximálně nebudou mít blbci svůj stát a budou do smrti otročit za mizerný peníz. Co je na tom špatného?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro blbce je to výhodné

   Smazat
  2. Nemají šanci na Letné národ se k sluhům západu nepřidá.

   Smazat
 4. Já tomu článku moc nevěřím, protože to by Jakub Janda ihned zasáhl proti fake news... A ihned by všichni školitelé školili důchodce že to není pravda....
  Možná by se ozval i ten pán co je v USA a učí se tam bojovat proti ruské propagandě...
  Tak tomu prostě nemůžu věřit!!!:-D
  Mia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Strohé a VĚCNÉ odhalení skutečného stavu věci bere právě Jandovi "vítr z plachet"! Chtěl-li by Janda toto věc zpochybňovat, musel by tak činit zase jen lží a nějakými velmi divokými konspiracemi. A i ten "chytrý" Janda si uvědomuje, že by to bylo "bruslení na velmi tenkém ledě", které by zákonitě vedlo k jedinému, a tím je - však víte co.

   Smazat
 5. Je mi to hrozně líto ale národ je už jen nás pár dědků co se snažíme chcát proti větru. Skutečnost je taková že si potřebné peníze natisknou a lidé i když mají nahou prdel tak jím ke štěstí stačí ty SUPER sračky z MARKETU. Dokáží se bavit celé volno takvýma hovadinama že mi to mozek nebere. Mám dojem že naše planeta potřebuje restart. Rád bych ještě od těch amerických hovno žroutů co sem píší aby mně popsaly všechny platné pohlavní rysy. Som z toho volaký zmetěný.

  OdpovědětSmazat
 6. Soudruh Svěrák nám opět na Letné zazpívá,umělecké národní frontě nejde o nic jiného,než tunelovat prachy,které odvedete státu na daních.Vy přece musíte platit a konzumovat ta úžasná díla,která v drtivé většině nemají hodnotu zlámané grešle.Viz fesťák Karlovy Bary.Za cizí se nažrat a ožrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruzy sedí na Hradě a ve vládě ČR.

   Smazat
  2. Nechtěl jsi náhodou napsat: Soudruhy sedí....? Bylo by ti to podobné.

   Smazat
 7. Babiš přetrhává penězovody,tak ČSSD a Demoblok šílí!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Operni-mafie-v-Narodnim-divadle-Budete-koukat-co-se-mezi-umelci-odehrava-582404

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak. To je podstat toho vyřvávání na Václaváku a na Letné.

   Smazat
 8. Pokud to tak já, já tomu nevěří, že by se ČT spletla, tak stejně je to nic proti pruserum které na hradě od toho senila, až po jeho pohunky jsou. Ti darebáci využívají zEMANA, pouze pro své obohacení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co čeština? A co logika?

   Smazat
  2. PROSÍM POUČTE MĚ PANE dVOŘÁKU.Vy, taková studnice rudého moudra. Předem děkuji.

   Smazat
 9. 15:30 něco lepšího než pouhou domněnku, tedy tvrzení bez jakékoli věcné argumentace, byste neměl? Děkuji za odpověď JiH

  OdpovědětSmazat
 10. Zatím mne moji potomci nezabavili PC a neodpojili internet, tak mohu svobodně prohlásit, že občan, který nazývá svého demokraticky zvoleného prezidenta velmi ošklivými slovy, není hoden demkoracie. Přesto si dovolím poznamenat, že akce pana kancléře mi nepřipadají košer a jeho ukrývání se za kancelář, není hodné jeho funkce. Jednoduše řečeno, nechová se jako chlap. Snad tolerance hlavy státu k této osobě bude mít jednou konec.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.