Reklama

pátek 2. srpna 2019

Kdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
2. 8. 2019 blog autora
Dostal sem dopis od čtenařa a uvědomil sem si, že tajak sem si kdysik po zhlednuti Televiznich novin pustil polske zpravy, BBC a Svobodnu Evropu, tak dneska uplně stejně si v autě pustim zpravy Raďožurnalu a na šichtě, než dopiju kafe s rumem a začnu cosik robit, si z odkazu znamych na fejsbučku přečtu odkazy, kere je zaujaly.


Z osumdesati procent to su odkazy na sukrome blogy nebo na weby, kere su darmožroutama pracujicima za naše prachy v ramci minysterstva vnitřku označovane za "konspiračni" nebo fejkove.

Že dneska musite davat pozor na to, co čtete a ověřovat si to z ruznych zdroju, neni nic noveho. Propaganda se robila za Hytlera, za Husaka, za Havla a nemožete se divit, že se robi aji dneska.

Tuž, potěši pak taky dopis:

Vážený pane Větvičko,
při letošní letní dovolené v srpnu, ještě se dvěmi dalšími rodinnými příslušníky, jsme se rozhodli kromě jiného navštívit i hrob Immanuela Kanta v Kaliningradu. Už s předstihem někdy v květnu jsem se začal o věc zajímat a zjistil jsem, že musíme mít víza, že podmínkou jejich vydání je existence pozvání (nemá nás kdo pozvat) a že to lze celé pořídit i s pozváním za 2.600,- Kč na osobu. Jsou potřeba fotky a pas. Tento týden jsme usoudili, že je nejvyšší čas to zaplatit a podat. Asi již tušíte kam mířím...
Současně konstatuji, že jsem vcelku pravidelným čtenářem tzv. "desinformačních webů". A to především z toho důvodu, že tam prezentované informace mají často k realitě blíže než média česká, veřejnoprávní. Že mi ovšem takový desinformační web i ušetří významnou částku jsem opravdu netušil. Včera jsem si totiž na jednom z nich přečetl Váš oprávněný povzdech, že i když Rusko zavedlo pro české občany od 1.7. pro Kaliningrad víza bezplatná, pro česká (veřejnoprávní media) to není důvod tuto informaci českým občanům přinést.
To považuji za zlovolné, skandální a velmi tímto děkuji tzv. desinformačním webům, že píší pravdu o důležitých tématech. Tato "desinformace" mi skutečně reálně ušetřila 8.000,- Kč.
Děkuji Vám a zůstávám s úctou k Vaší práci
xxxx

Asi se nebudete divit, že jmeno pisatele nezveřejnim. Žijeme ve zvlaštni době. Nikdy jsme nebyli svobodnějši, a zaroveň za našimi zady, za naše penize, skryti za statni uředniky pracuji ve stinu odporne osoby, Bretschneideři, Čurdi a Minařici dneška, keři cenzuruji, vytvařeji seznamy nepřatel, udavaji, nechavaji vyhazovat z prace...

A robi to samozřejmě v dobrem umyslu, aby prospěli lidstvu... tajak ti Bretschneideři, Čurdi a Minařici.

Ladislav Větvička, Elfotrol Minysterstva vnitřku


18 komentářů :

 1. Výborně napsáno,děkuji autorovi.

  OdpovědětSmazat
 2. Tož tak Rakousko Uhersko a eu je totiž jedno a to samé proto potřebují Bretschneidry z neziskovek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nepochybně! Ono totiž to Habsburského soustátí bylo zcela legitimním nástupcem Svaté říše římské. Od obou říší jste dostali šanci stát se ze západoasijských divochů civilizovanými Evropany, kterou jste ovšem nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Zneuznaný Prof. TGM se sice proti literárním padělkům postavil, ale politický stvořil! Ani synáček se mu moc nevyvedl. Pravda vyděsí!!!

   Smazat
  2. Kazdej chvilku taha pilku !
   Dnes my jsme pomerne svobodni a Svobodna Evropa je totalne ZOTROCENA !!

   Smazat
 3. Průšvih je, když se za pár let zjistí, že fejk nebyl fejk, ale pravda.

  OdpovědětSmazat
 4. Nějak nechápu, proč bych se měl z medií dozvídat, kam je které vízum grátis a kam se platí a kolik.
  Když někam jedu, tak si to předem zjistím sám na oficiálních webech. Na to nepotřebuju číst žádné dezinformační.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi čistý blb.

   Smazat
  2. 13:37 Někdy je to fakt porod vymyslet volovinu za každou cenu. Sám musíte mít pocit trapnosti. No nic...

   Smazat
  3. 13:37 a ty dezinformační weby čtete ve skutečnosti z jakého důvodu?

   Smazat
 5. Nové zprávy z USA. Není to fejk.
  Declass středa Trump atentát zmařen a začíná vítězit.
  https://beforeitsnews.com/v3/blogging-citizen-journalism/2019/2630552.html
  Obama připouští, že se narodil v Keni! WOW! Q Post 3514.
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3694533.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo říkal, že to není fejk?

   Smazat
  2. Naučte se číst a zjistíte co je fejk a co skutečnost.Pak nemusíte provokovat.

   Smazat
  3. Neprovokuju, jen se ptám, jak jsi přišel na to, že to není fejk.

   Smazat
 6. "Pravidelný čtenář desinformačních webů"... to budu používat! :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I vás v ústavu?

   Smazat
  2. 16:12 Nezadařilo se, co? Dneska nemáte den...
   Jedná blbost za druhou. :-)

   Smazat
 7. Návrat vyspělého průmyslu do USA a stát se opět velmocí, nepotřebující k prosperitě války a terorismus typu Vietnamu, Sýrie, či Libye, nebo dokonce Evropy a Jugoslávie a myšlenky, jak ukráct Rusku jeho nerostné bohatství.
  Držme Trumpovi palce, je to i v našem zájmu! A že to mnozí vystudovaní ekonomové - hlupáci nepochopí? Inu, razítko VŠ neznamená, že každý vysokoškolák má mimo paměti současně i mozek...

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Větvičko, jen tak mimochodem, u nás za železnou oponou, se dala Svobodná chytnout leda tak na Šumavě. Jinak vše přeřvávala rušička známá jako Zuzana.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.