Reklama

úterý 13. srpna 2019

Krize 2.0: Příchod nehmotné totality

13. 8. 2019    PrvníZprávy
Jak se očekávalo, probíhá nová krize. Jedenáct let po krizi v roce 2008, známé jako „hypoteční krize“, přichází nová krize s podílem na hospodářské, finanční, sociální a společenské destabilizaci. Výsledkem krize v roce 2008 byl po záchraně bank ze strany států, což způsobilo nebývalé omezení sociálních práv, píše Jean-Paul Foscarvel v článku na francouzském webu Agoravox.


Řecko sloužilo jako laboratoř pro systematické ničení všech sociálních práv. Odchod do důchodu, zdravotnictví, vzdělání, spravedlnost, sociální péče, veřejné služby, veřejné prostory (včetně přístavů), všechno bylo vyprodáno, privatizováno nebo zničeno, nebo byly použity všechny tři kroky (prodáno k privatizaci a poté zničeno to, co je neziskové).

Řecký model se rozšířil do celé Evropy a politici se řídili zákony svých mistrů.

Jaký je základní mechanismus?

Kromě finančních aspektů krize rizikových hypoték existuje i ideologický podíl, přísné uplatňování liberalismu, ale za touto ideologií je jediná skutečná hnací síla systému, hledání optimalizace zisků.

Není náhodou, že se systém změnil z keynesiánské doktríny na doktrínu, kterou bychom mohli nazvat Friedmannian (Milton Friedmann).

Opravdu, až do osmdesátých let (nebo octanta), byl systém v podstatě založen na zisku z výroby předmětů (automobilů, praček, ledniček, televizí atd.). Od osmdesátých let se struktura systému začala vyvíjet směrem k stále více nehmotným produktům, jako je software, počítačové služby atd. Což dnes poskytuje ekonomickou převahu pro GAFA (Google, Apple, Facebook, Amazon).

Celkovým výsledkem této transformace je, že kapitalistická ekonomika, která se stala turbokapitalistickou, již nepotřebuje zástupy pracovníků potřebných pro hromadnou výrobu fyzických produktů. Míry zisku navíc u těchto nových produktů nemají společná opatření, protože jejich „výroba“ nic nestojí (stahování, nebo dokonce použití „streamování“ není výroba). Cena je rozložená mezi miliardy spotřebitelů.

Systém již původní zástupy pracovníků nepotřebuje, takže se o ně nemusí starat, poskytovat jim vzdělání, zajistit jejich odchod do důchodu…

Státní služby ale nemohou bez obav o reprodukci zisků zmizet, což naopak zvyšuje zisky snížením poplatků pro společnosti, které tak mohou zvýšit své dividendy.

Krize roku 2008 byla v tomto smyslu přínosem pro systém, který byl schopen zničit sociální služby jménem dluhů.

Výsledkem těchto destrukcí však byl nárůst všeobecné nespokojenosti, například vzpoura Žlutých vest ve Francii. Macronova vláda  nasadila policii a ta proti demonstrantům bojovala pomocí tzv. nesmrtících zbraní, ale s mrtvými a zraněnými, a již zavedla téměř střelbu měst.

Ale tento začátek diktatury je prozatím pouze rutinní, vytváří nové výzvy, které samy o sobě vedou k zatčení novinářů o aspektech tzv. Státních tajemství.

Protože tento nový systém nepotřebuje zástupy lidí, aby si vytvořil své zisky, a proto s nimi zachází tak, že nejsou zapotřebí, a nejsou považováni za občany.

Systém již nepotřebuje demokracii, aby se ospravedlnil.


Krize v roce 2019 proto umožní zavedení nehmotného totalitarismu typu 2.0, který bude bránit jakékoli výzvě systému, a pošle populaci do beznadějné spirály mezi zchudnutím, uzavřením veřejných služeb, vyloučením sociálních dávek, včetně nezaměstnanosti, a odstranění pracovních práv až do potlačení lidských práv.

Za tímto účelem budou bojovat v první linii GAFA, kteří jsou hlavními příjemci nových nehmotných kapitálových zisků za pomoci těchto nástrojů:
 • Obecný dohled nad populací
 • Řízení internetového obsahu
 • Řízení pohybu
 • Zablokování přístupu k obsahu systému
 • Distribuce tzv. „Falešných zpráv“, které budou samy tvořit
 • Smazání ideologicky nesprávného obsahu
 • Zákaz demonstrací
 • Zákaz protestních organizací
 • Kontrola politických stran

Takový autoritářský režim ve zjevném rozporu s liberální ideologií, ale ve skutečnosti v dokonalé přiměřenosti, nemůže být zaveden bez silného odůvodnění. Terorismus již byl ospravedlněním pro odstranění určitých základních svobod. Krize 2.0 pravděpodobně poskytne nové.

G7, která se bude konat v Biarritzu, může být příležitostí k vytvoření mezinárodního plánu pro příchod nového totalitarismu.


Je třeba již poznamenat, že samotné umístění G7 bude sloužit jako laboratoř, jako tomu bylo v Řecku, pro zavedení zákazu vycházení na celém regionu se zákazem demonstrací a pohybu, který způsobí nepopsatelný chaos na cestě zpět z dovolené; Tento chaos se očekává, ale reakce na tento úmyslný chaos bude pravděpodobně jedním z faktorů, které budou podněcovatelé systému analyzovat.

Téma této G7, ekologie, bude navíc pravděpodobně jedním ze základních prvků pro zahájení nového totalitarismu. Nejedná se o záchranu planety, ale o záchranu dividend pod záminkou ekologie, protože zničily sociální práva pomocí společenských práv.

Zvrácenost systému je v předstírání společné potřeby (společenská práva jsou práva na důstojnost pro všechny, zachování planety je zásadní pro naše společné přežití), ale současně zničení základních práv, která lidstvo potřebuje, ale turbocapitalistická oligarchie to chce zničit.

Chybou opozice je pak zaměnit příčinu a symptom a bojovat za zachování získaných práv proti záminkám používaným oligarchy, ale nikoli proti základní příčině, kterou je  maximální ziskovost pro tyto oligarchy.

Nadcházející čas bude rozhodující pro první boj.

109 komentářů :

 1. Ony ani ty GAFA nemuzou zit bez lidi, kteri jejich "produkty" konzumuji. To je takova "spirala smrti".

  OdpovědětSmazat
 2. G7 reprezentuje tzv. "zlatou miliardu", která stále doufá, že si bude užívat planetární zdroje na úkor populace zbytku světa. G7 = jistota celosvětové války. G7 = likvidace nepotřebných "indiánů", kteří sedí ve světě na tolik potřebných surovinových zdrojích. G7 = cesta do pekel. G7 = konec lidstva. P.S.: jenom doufám, že sama příroda bude rychlejší, než nějaká G7

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. G7 musí skončit, ale nejdříve musí být zlikvidován její lídr - celosvětový četník a vyžírka (už se na tom pracuji), tj. USA, které spotřebovávají 50% zdrojů planety, produkují 40% světového odpadu, ale mají pouze 5% obyvatel Země

   Smazat
  2. No nevím, Americe se konečně po dlouhé době daří, a to velice dobře s dobrými vyhlídkami. To spíš Rusko upadá stále hlouběji a hlouběji. Holt, Amerika má podstatně více důležitých kamarádů než Rusko, protože Čína je sice významnou, ale není ruským partnerem. V tom je ten problém. A ještě k tomu ztratili i Brazílii.

   Smazat
  3. 14:34- tak USA se dle Vás daří?? Schodek státního rozpočtu za prvních 10 měsíců Fiskálního roku ( V USA končí 30. září) činí 679 miliard USD, příští rok se očekává více než 1000 mld. USD. Obchodní saldo ( rozdíl mezi vývozem a dovozem ) USA činí každý měsíc cca 50 miliard USD a to po mnoho let ( USA více dovážejí než vyvážejí - žijí na dluh) Dluh USA překročil 22 000 miliard USD.
   V USA je více než 2 milióny lidí ve vězení , 17% lidí bydlí v mobilních domech ( maringotkách) , 50 miliónů lidí žije v chudobě .

   Smazat
  4. 15:25, Amerika roste 3% s pozitivní prognózou, Rusko 0.8% s negativní prognózou. Veřejný ruský dluh je sice nízký, ale občanská zadluženost je alarmující. Nedávno jsem odsledoval běsnění v jejich diskusních fórech, když odsledovali roční úrok, který nabízela Sberbank na hypotéku tady u nás a v Rusku. Nepřejte si, abych citoval používanou terminologii. Američané jsou sice také hodně zadluženi, ale úroky jsou nízké a mají reálnou perspektivu půjčky splatit. Taktéž příjmy se liší. Pokud převládají příjmy z technologické oblasti a služeb, je to lepší než suroviny, protože mít suroviny je dobré, dokonce zásadní, ale technologie znamenají inovativní potenciál. Ten má tendenci odcházet do Ameriky. A to nejhlavnější, Americe obchodníci věří, a než si to rozcházet s Amerikou, raději oželí ztráty v obchodu s Ruskem.

   Smazat
  5. 16:36
   Opravdu věříte tomu, co jste napsal? Vaše čísla mohou platit pouze ve chvíli, kdy dluh je pouze imaginární a není jej potřeba splácet. Pokud je ovšem dluh imaginární, je hlavní součást ekonomiky něco neuchopitelného a nejistého. Americká ekonomika je založena na vydírání zbytku světa. Přitom část investorů přesunula v uplynulých letech výrobu do Asie, za účelem zvýšení zisku. Pokud jim při tom nedošlo, že nastartují Asijský průmysl ...
   Možná se časem ukáže, že Ruský přístup postupně vybuduje nezávislou a tím odolnější ekonomiku. Na rozdíl od USA stoupá prestiž Ruska na mezinárodní scéně. Navracení výroby zpět do USA je snahou napravit velké chyby a připravit se na budoucí změny ...
   ABC

   Smazat
  6. 19:05, ano, v důsledku tzv. postindustriální éry (ve skutečnosti dalšího způsobu jak vydělat víc peněz), nastartovali asijskou ekonomiku. To ostatně globalistům vůbec nevadí, oni nejsou ničí patrioti, to je kosmopolitní smečka.

   Ovšem Amerika je stále ekonomicky velmi silná a má důvěru obchodníků. Její dluhopisy jsou žádané. Dluh může být i nástrojem na další dolování peněz, podobně jako provázanost ekonomik. Nezapomínejte také na sílu dolaru a zcela specifické finanční služby, burzy apod.

   Kapitál tlačí na více vzpurných států nejen na Rusko, i když právě to dnes vede antiglobalistickou scénu. Jejich pozice je ovšem mnohem slabší, i když je jejich ekonomika značně podhodnocená. Nezapomínejte, že před dvaceti lety to byla zhroucená země těsně před rozpadem a rubl se téměř nepoužíval. Po takových zkušenostech se buduje důvěra jen ztěžka, navzdory tomu, že máte suroviny a schopnost si je uhájit. Zatím uhájit, protože nepřítele nemusíte očekávat zvenčí, on může být i uvnitř. A také silně působí sankce. Je sice hezké, že děláte, jakoby nic, ale půjčovat si na vysoký úrok, to nikomu neprospívá a vaši ekonomiku to dusí.

   Smazat
  7. Celej svet je vsude a porad HMOTA. Co je moc ,to je uplne prilis a proto se vlady staraji a jak se s tim nadrou o ODHMOTNENI VSEHO....
   Kolik usili a penez stalo vyrobit atomove zbrane a odhmotnit trochu Japonska..A jeste nekteri nebyli spokojeni..Nevdek vladne svetem a lide nevladnou rozumem. Urcite ne. A ted to odhmoteni ma pokracovat a zase nejsou lidi spokojeny..Okupace a valky se staraji ale malo..Musi prijit koprorace /jako za Hitlera, IG Farben,a dalsi/, aby udelali pritrz , jako napr. Monsanto zakoupene do Evropy korporaci Bayer . Ta vyrabi leky !! Ted se spolu staraji o rozsireni, Monsanto o epidemie zhoubne rakoviny na celem svete , soudce se rozhodl,ze obeti dostanou neco malo penez, na misto miliard , kterych se stejne mnozi nedoziji, kdyz soud soudi pomalu a zpomaluje se spravedlnosti proces...Potom Bayer, kdyz se Monsanto postaralo o rozsireni nemoci v milionech pripadu, proda daleko vice leku umirajicim a nemocnice vcas zprivatizovane vydelaji vice miliard na zarucene umirajicich pacientech... No a kdyz je malo nemoci /jeden profesor z Texasu si stezoval ze AIDS je prilis pomala nemoc a navrhoval zavedeni Eboly na rychlejsi ubytek populace..Mozna proto byli pozvani afroarabove..Na sireni jeste dalsich malo v Evrope rozsirenych jeste nemoci , proto jsou otevrene hranice, aby se zabranilo "nezdravym /z hlediska Elity/,zdravotnim prohlidkam ....

   Smazat
 3. Takže vážení jelikož tady už dosti dlouho propaguji Pjakina a už ho dost lidí zná a zmiňuje, dáme dneska z jiného soudku. Docela mě ohromil Joe Doležal na www.svobodné-rádio.cz z 9. 8. 2019. V podstatě to co říká Pjakin rusky, z ruska, totéž slyšíte česky z Ameriky. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad KSB a DVTŘ
   Nějak se pořád ještě nedokáži smířit/vypořádat s tou jejich mystikou, i některými dalšími způsoby, jak věci popisují, ale nepochybně jsou jednoznačně jedním z nejlepších zdrojů informací a otevírání mysli (jestli ne vůbec nejlepší), co jsem dosud poznal.
   Jenomže – jsou tak jiní, než všechno ostatní, čím v rámci vzdělávání (nebo přesněji indoktrinace) procházíme, že to chce být hodně otevřený, přístupný, nepředpojatý.

   Smazat
  2. 9:58 Pjakin a svobodné radio, možná tak dobré v blázinci. Vy jste mě pobavil. Potom není divu jaké totální bláboly tady někdo vypustí. Dva zdroje info, kterým věří pouze lidé pod 70IQ, diagnoza DEBIL.Podle lékařských tabulek.

   Smazat
  3. 14:56
   Pokud si zhlédnete některá vyjádření Pjakina, která učinil v předstihu událostí, je z podivem jak přesný mívá odhad, na rozdíl od politických expertů západu, promlouvajícím k těm s IQ nad 70. Prostě paradox, informace pro "debily" obsahuje přesnější popis reality a ti debilové tomu ještě věří. Inteligent s diplomem přeci nezahodí léta vzdělání .... a tak podporuje pohádku o Karkulce a zlém vlkovi.
   Podstatné u Ruského přístupu je hlavně neustálý důraz na vzdělání jednotlivců ve společnosti. Na rozdíl od přístupu "demokratů", tj.dali jste nám hlas, tak nás nechte ve volebním období konat, nejlépe bez dozoru.
   ABC

   Smazat
  4. k Vláďovi
   Ano, Pjakina sleduji už asi 3 roky. Určitě skvělý politolog, ale mystik to opravdu není. To by nemohl velebit Stalina. Ale od toho se dá odhlédnout. Prostě ta jejich Koba-Dotu má svůj dosah, a ne zrovna malý.

   Smazat
  5. Ad 21:34
   Nevím nakolik je nakloněn k mystice sám Pjakin, ale práce KSB a DVTŘ se na věci kolem mystiky odvolávají hodně. Zatím jsem nepřišel na důvod proč, tzn. proč se bez toho při výkladu neobejít.

   Nepochopil jsem taky Váš argument, že "Pjakin ... mystik opravdu není; to by nemohl velebit Stalina."

   Mimochodem, co se Stalina týče, rozhodně jej nemíním adorovat, ale kdo nechce jen papouškovat mainstream, tak by si měl uvědomit, že byl v ještě mnohem horší situaci, než byl dodnes Putin, a v podobném časovém horizontu musel se zděděnými strukturami a kádry(!!) zcela přebudovat společnost a technologickou základnu.

   A všechno, co se o něm dnes povídá, je totálně zkresleno primárně právě kvůli (ale nejen kvůli) opomenutí této primární skutečnosti.

   I když číslům tahaným z klobouku mainstreamem zásadně nedůvěřuji, přesto Stalin byl krutovládce, ale ne samoúčelně necitlivě nebo dokonce sadisticky, nebo že by pro stromy neviděl les, ale prostě proto, že mnoho věcí musel nějak vyřešit, nesměl si dovolit je nevyřešit.

   Smazat
 4. To jsou opravdu chmurné vyhlídky do budoucnosti doufám že jim to zlomí vaz až lidé procitnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co znamená, že lidé procitnou? To snad nemyslíte vážně! v Česku je přece podle Miliónu úchylek nejdůležitějším problémem odvolání Staňka z ministerstva kultury (poškozoval pražskou kavárnu a chudé a angažované "umělce", kteří nevydělávají na reklamách), potom Čapí hnízdo, Zeman a nakonec ministryně spravedlnosti.

   Smazat
  2. 11:16 Pane až bude opravdu zle tak je lidé kopnou do zadku.

   Smazat
  3. blbost, až bude opravdu zle, tak většina lidí pochcípá

   Smazat
  4. Na lidech prece vubec nezalezi.V tom to cele je.A cele Česko je bohuzel k smichu

   Smazat
  5. Žiaľ už opäť tu na východe na nás nezáleží. Sme len ľudský odpad, ktorý nebude problém nejako sofistikovane vyhubiť

   Smazat
 5. EU plánuje odstranit veškerou svobodu projevu..
  https://beforeitsnews.com/v3/eu/2019/2650524.html
  http://pravdive.eu/news/136955/nepis-to-jmeno-facebook-ovladla-politicka-cenzura

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:40 Ano, pokud bude Rusko rozšiřovat své lži a nepravdy, tak se budou mazat. Naprosto v pořádku.

   Smazat
  2. 11,48
   Amilháři někdy mluví PRAVDU?????Kurňa,to je hoax nebo si děláš prdel?!.-D

   Smazat
  3. 11:48 jak souvisí informace produkované v Rusku a Ruskem s obsazením postu ministra kultury a ministryně spravedlnosti v ČR? Jak souvisí s dotacemi pro Agrofert, jak souvisí s případem "Čapí hnízdo"?

   Smazat
  4. 13:29, vy tomu nerozumíte. To je způsobeno v důsledku platnosti teorie motýlých křídel korelováno vylučovací metodou. Vše, co se někde stane, je v návaznosti na na nějakou událost v Kremlu, lhostejno jak významnou, neboť tato událost má vliv na další události, které se následně lavinovitě šíří, až vyvolají katastrofu na opačném konci planety. Vylučovací metoda zas definuje, že je vyloučeno, aby to tak nebylo. Takže třeba záležitosti s Agrofertem mohou být implikací této teorie způsobeny zlomením podpatku Putinovy sekretářky. Divím se, že vzdělaný člověk jako vy, máte problémy s pochopením tak zřejmé věci.

   Smazat
  5. 13:29 Nechytrý človíčku, pouze jsem reagoval na příspěvek v 10:40, ráčej se nestrapňovat.

   Smazat
  6. 15:02 OPRAVA PRO ŠŤOURALY -NEZTRAPŇOVAT -

   Smazat
  7. 15:02, víte, s vámi to je těžké, protože vy jdete v módu "Rusko lže vždy, i když to vypadá jako pravda a všichni s tím souhlasí".

   Smazat
  8. https://eurozpravy.cz/domaci/spolecnost/265852-cenzura-v-cesku-znamy-pravnik-prozradil-co-se-u-nas-deje/

   Smazat
  9. 16:23 A vy snad znáte z posledních několika let, že by Rus někdy něco přiznal? pokud ho nechytíte přímo za ruku? Tak že ne v " modu ", ale vycházím ze skutečnosti a zkušenosti.z Rusem .

   Smazat
  10. 14:30 dík za vysvětlení. Bude to opravdu tak, zvlášť v případě podpatku některé z Putinových sekretářek. To mi nedošlo.

   Smazat
  11. 16:48, a co by měl Rus přiznávat? Že zastřelili Kennedyho a zvolili Američanům Trumpa? Lidé už 30 let žádají, aby se konečně dostaly na světlo výsledky z vyšetřování vraždy Olofa Palmeho a odpovědí je vztyčený prostředníček. Kdy se dozvíme pravdu? Co myslel Obama tim, že prozradí důvod účasti Saúdské Arábie na útoku na WTC a Pentagon?

   Nějaká novinářská štětka vymyslí kauzu zorganizovanou buhvíkým jako false flag a k tomu se má někdo přiznávat? Vy si myslíte, že my nedokážeme posoudit jak a co se pravděpodobně stalo nebo nestalo? Přineste jednoznačné důkazy a odpustte si mantry hlavního proudu, to si umím přečíst sám. Běžte na Letnou, vezměte si kastrol na hlavu a zaskákejte si.

   Smazat
  12. 17:43, rádo se stalo. Jednou jsem vyhledával něco o Lorentzově atraktoru, přičemž kolega ve vedlejší místnosti si pustil Rachmaninovu Rapsodii A-moll. A tehdy mi to došlo:)

   Smazat
 6. Dobře pan Chalupa:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Bohuslav-Chalupa-Toto-neni-poplasna-zprava-Behem-peti-dnu-muzeme-mit-na-ulicich-obcanske-nepokoje-charakteru-obcanske-valky-pokud-592200

  OdpovědětSmazat
 7. Pravda se trestá:
  https://eurozpravy.cz/domaci/politika/265822-okamura-se-ma-omluvit-ustavu-nezavisle-zurnalistky-naridil-soud-kauza-jeste-nekonci/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, co to je ten Ústav nezávislé žurnalistiky? Kdo ho financuje? Babiš ze státního rozpočtu nebo sám Soros z nakradených doláčů?

   Smazat
  2. 11:18
   Člověk by podle prvního slova z názvu tipoval, že nějaké oddělení u Chocholouška, ale je to samozřejmě neziskovka, za 2000Kč:
   https://www.podnikatel.cz/rejstrik/ustav-nezavisle-zurnalistiky-z-u-03395987/

   Smazat
  3. 11.18 , je to " Hlídací pes " , poskok západních kapitalistů !!

   Smazat
 8. Greténismus...:
  https://eurozpravy.cz/magazin/265818-aktivistka-greta-thunbergova-meni-svet-je-supermodelka-tvrdi-ceska-kraska-herzigova/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stárnoucí Herzigová bude za příslušný obolus tvrdit vše, co dostane předepsáno v partesu... jako ostatní druhořadí komedianti.

   Církve vždy zneužívali prosťáčky nejprostší a naivky pro různá "zjevení"... Tak co je divného, že klimatická větev průmyslu holokaustu propaguje "svatou záškolačku", který je pro ně zlatou husou, i slepicí snášející zlatá vejce současně.

   Smazat
  2. Záškolákům, se dá uvěřit upřímnost jejich jednání, až z nich budou záprázdiňáci, kteří nebudou greténsky konzumovat veganskou stravu z plastů, a budou sázet stromky. Herzigová to nemá čím pochopit.

   Smazat
  3. 12:25, no jen počkejte, až svatá Greta začne cestovat po jednotlivých zemích a začnou se jí klanět rektoři universit, premiéři a presidenti. Kdy to bude povinnost a honor přijmout Gretu a řídit se jejími radami. Předpokládám, že ji v nejbližší době čeká Nobelovka, minimálně za mír, ale nedivil bych se ani fyzice. Zajímalo by mě, jestli má už nějaká čestná občanství nebo h.c. doktoráty. A kdoví, možná se už připravuje její blahoslavení.

   Smazat
 9. Kapitalismus je zrůdný a kontraproduktivní systém pro 80%obyvatel této modré planety.Je třeba ho totálně zlikvidovat,jinak on zlikviduje nás!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:29 úplný súhlas.
   Svej je tu pre všetkých nielen pre hŕstku banksterov a boháčov

   Smazat
 10. 11:29 A co ten opak Ruský sockomunismus, Tak tan pokud vím už se dávno zhroutil a ani prašivej čokl po něm neštěkne co mudrlante. Jak funguje kapit. v Západní Ev. a jak ten soc. na Kubě, Venezuele, KLDR a nedávno ve Východní EV. ????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podívej, klaune, neexistuje nic takového jako ruský komunismus. Ten, kdo komunismus vynalezl, nebyl Rus, to asi nevíš. Stejně tak ti, kteří se v Rusku chopili moci a zaváděli tam ten komunismus vynalezený neRusem, nebyli Rusové. A včil mudruj. A ten kapitalismus tady v této dnešní podobě taky dlouho nebude, s těmi jeho "hodnotami".

   Smazat
  2. Já jsem jenom zvědavej, až přijde ta nová "revoluce" to jest že ke korytu se budou drát protekční parchanti, potomstvo současných politických, justičních, a celebritských parchantů, a vyházejí svoje táty a dědky od koryt tak, jako se to stalo v osmadevadesátým s komoušema, tak jsem zvědavej, jestli se současní řadoví občané nechají tak snadno vyrazit z práce, jako se nechali ti chudáci vyházet na ulice v holocaustu devadesátých let. Bez zajištění, bez sociálních možností - úřady práce a podobné sociální sračky začaly vznikat až v roce 1993, do té doby už desetitisíce lidí vyházených z práce ( ze státních podniků, které následně byly rozkradeny) přišli o střechu nad hlavou, o rodiny, pochcípali hlady na ulicích, pomrzli, spáchali sebevraždu. Svinstvo prvního řádu, za které dosud žádná ze sviní, které se na tom podepsaly,nebyla potrestána. Takže - kam asi tak vyhodí ty tisíce Ukrajinců, Rumunů, Slováků, Bulharů, Korejců,Čechů a dalších makáčů? To budou hned pro všechny sociální dávky? A odkud je ta mizerná"demokratická" cháska vytahá? Že by ze svého? To bude pěkná mela - protože nová generace, už vypiplaná na podvodech, lžích, surovosti, zabíjení a násilí, se s tím srát nebude. Ti nejvyšší političtí gauneři utečou, všechno odserou ti nižší, a potom davy lidí. Nová genocida je na obzoru, máme se na co těšit. Tak sprostá totalita, co je v ČR dnes, tady ještě nikdy nebyla, ani ve středověku. Tisíce vymahačských agentur a dalších masožravých zrůd, exekutorů, justičních grázlů a advokátů - to všechno se nestydí parazitovat jen a jen na obyčejných pracujících, na chudých, na důchodcích - v ČR za nezájmu politiků legálně operují smečky nejodpornějších lidských zrůd. A ten žvatlal, co tady žvatlá jak byl hrozný sociaĺizmus, je akorát blbej jako tágo.

   Smazat
  3. 12:53 To ,že budete psát jestli komun. byl nebo nabyl ( soudruzi ho měli plné držky ), nic nemění na skutečnosti, že kapitalismus je daleko uspěšnější a kvalitnější a pro lidi přijatelnější,, pokud chcete, jak váš zkrachovalý socialismus, viz. ty státy jako Kuba a další. Šťoural si ulevil, ale není mu to nic platné co bulííííku.

   Smazat
  4. Ne není! Kdybys tady stokrát psal svoje sračky, tak kapitalizmus pro "lidi" přijatelný není! Jak pro který lidi, to jistě. Pro chcípáky, a žoky peněz, kteří dají miliony za mazanici na zeď nebo za zubní protézu nějaký praštěný celebrity, zatímco jeho spoluobčané chcípají hlady, tak pro ty je určitě skvělej. Pro takový atrapy je naopak nepřijatelný, aby všichni občané měli stejnou úroveň - na koho by pak ten svůj nemocnej, úchylnej rypák vytahovali? Investují i do zabíjení chudých lidí, ze kterých pak vyřezávají orgány, aby tyhle starý, impotentní ochechule mohli žít a trýznit svět kolem co nejdéle. Každej ten hajzl je seštrykovanej - na orgány jim chudí lidé nesmrdí - jinak jo. A hodně! Je to stejný od starověku - byli chcípáci, kteří potřebovali bydlet na zámcích, nechali se živit od chudých lidí, a nestyděli se za to - tak to je kapitalizmus ty držko plesnivá. Odkud hodnotíš? Z díry po jezevci, nebo jsi taky zbohatl nějakým kurevským způsobem, což by za socíku nebylo možné? Za socíku nebylo možné, aby ve společnosti mezi lidmi beztrestně operovaly masožravý zrůdy, jako jsou stovky vymahačských agentur, zasraní exekutoři, justice, a řada dalších sviní. Tohle dělá jen kapitalizmus, kterej se neštítí ničeho. Tak, jako pochcípala časem zdegenerovaná šlechta, tak pochcípou i tyhle praštěný nenažraný kreatury, a tobě bych přál, aby ti charakterní exekutor sebral i ptáka. To bys jinou zpíval. Čus.

   Smazat
  5. 15:35 Je naprostá ztráta času hlupákovi jako ty něco vysvětlovat. Jenom jedno. 100 let ukázalo co lidé chtějí, 100 let budovalo Rusko a 40 let ostatní státy Vých. bloku něco co se rozpadlo a nikdo již tu hruzu nechce.Co po vás zbylo, jen chudoba, zaostalost. A kam došel Západ. Do situace, kterou všechny státy Vých bloku budou dohánět ještě dalších 100 let, chápu, že jako soudruh nemužeš přijmout porážku, ale ono ti nic jiného nezbejvá. Prostě jste to rudí prohráli, svojí dogmatickou pro lidi nepřijatelnou ideologii. Díky pane Havle za 30 roku nádherného života.

   Smazat
  6. 15:35 dodatek, jak mě přeješ toho exekutora, tak asi ne a víš proč??? Protože právě já mám jak píšeš, ty žoky peněz, ale tobě zchudlému komoušovi někdo brzo zaklepe na vrata.A tobě nesebere ani toho ptáka, poněvač žádného nemáš.

   Smazat
  7. 16:38, 16:43 nikoli 100 let, ale nějakých 70 a kousek, z toho téměř pět let zničující Druhé světové války, intervenci západních států a občanskou válku po roce 1917 nepočítaje. Tvrdíte, že nikdo o poměry, které zajišťoval minulý režim nestojí. Pak je mi záhadou, komu tady oponujete. Krom toho jsem vám nucen připomenout, že onen pokus o socializmus se konal v podstatě méně rozvinuté části světa, že z Carského průmyslově zaostalého Ruska vytvořil jadernou i kosmickou mocnost a že Lidová Čína staví, a to úspěšně, na principu socializmu. Pokud byste o tom, k čemu diskutujete skutečně něco věděl, tak víte, že za Lenina byla v tehdejším SSSR uplatněna stejná metoda vedení hospodářství. Ke změně došlo až za Stalina. Proč, to vám při vašich neznalostech samozřejmě nedojde, dětino.

   Smazat
  8. Pane 16:38, zajímalo by mě, zda budete takto opěvovat západ i poté, co dojde k jeho totálnímu ekonomickému a sociálnímu zhroucení, jakmile se politické moci chopí Sorosovi chráněnci. To teprve poznáte, co je to hrůza, chudoba, zaostalost. Jen abyste náhodou ještě nezáviděl obyvatelům KLDR jejich klidný a bezpečný život. A pokus si myslíte, že k tomu nemůže dojít, tak nejste jen naivní, ale spíš hloupý a zaslepený.

   Smazat
  9. 16:38, vy evidentně motáte pojmy. Neustále tady vykřikujete kraviny o bolševismu, ale ten je přece dávno pryč. Nemluvě o tom, že pravý bolševismus existoval jen v době občanské války v SSSR. Také socialismus už není ve východním bloku 30 let. Tak se konečně vzpamatujte a přestaňte někomu vnucovat ty vaše výplody o nějakých rudých kremloidech, sozdruzích a zaostalosti. Vy jste zaostalý.

   Vy vůbec nechápete, že tady se nejedná o propagaci komunistického režimu, o tom se zde vůbec nemluví, ale o globalistick é liberální ideji, kterou se nám dnes snaží namontovat bolševicko liberální klika. O to se tady jedná. A tu my striktně odmítáme. Dokonce i Honolulu to chápe, a vy neustále pertraktujete ty svoje debilní mantry o zaostalých bolševicích.

   Jděte s tím do hajzlu. To, že se tady lidé přiklání k Rusku, je dáno tím, že tamní tamní vláda v současnosti odmítá tento druh politiky. V podstatě to je podobné tomu, co dělá Trump, Orbán, Salvini atd. Je vám to už konečně trochu jasné?

   Smazat
  10. Tak - ten sprostej magor přiznává, že právě on má ty žoky peněz, odtud by se daly pochopit ty jeho sračkovitý žvásty. Ve skutečnosti má hovno. Kdyby měl žoky peněz, byl by úplně jinde,v žádným případě by nedřepěl každý den celý den u počítače a nenadával by sprostě na Rusko a nepsal by oplzlé nadávky ostatním. Má hovno a hlad - dřepí ve smradlavým doupěti, zalyká se přemýšlením co by, kdyby, a vztekem. To je pro takové blby naprosto typické. Sprostej, hloupej, hladovej blb. Sprostýma nadávkama se odreagovává a myslí si, že se tak zbavuje komplexů a deprese. Nezbavuje - a nezbaví. Začne bejt úplně posedlej, duševní mrzák a magor. A pak třeba někoho ze vzteku probodne, případně hodí pod vlak. Zkrátka magoři, kteří tak děsně toužili patřit mezi zbohatlickej póvl a vono nic, až z toho zcvokli. Proto nadávají lidem, kteří evidentně netouží po zbohatlické nenažranosti, ale chtěli by jen návrat k normálním, slušným hodnotám, kde jsou respektovány osobnosti, a tradice.

   Smazat
  11. A ještě opravím anonyma 20.11 - respektive poopravím. To, že se čím dál víc lidí přiklání k Rusku, včetně davů těch, kteří dříve žrali americké westerny, šíleli po tuzexových džínech (texasky) hltali rodokapsy, a zbožňovali country muziku - není v tom, že by se dnes změnila politika Ruska, ale v tom, že Amerika a americká skutečnost zklamala všechny na celé čáře. Media pořád o USA oslavně žvatlají, ale při nejlepší vůli nemůžou zakrýt tu strašnou západní mravní bídu, duševní zaostalost, nevkus a hnus, nehledě ani k jejich politice, to jest ke sprostému vměšování se do cizích států, kde zabíjejí prezidenty, ničí hodnoty, zabíjejí nevinné civilisty, a zavádějí tam demokracii občanských válek a totálního zmaru - to vidí i slepej plus blbej - a protože lidi už mají plný zuby jak toho hnusnýho západu, kterej nám naše media a politika furt cpe, tak mají plný zuby i toho, jen neúnavně, pořád, přitrouble a směšně se naše dokurvená media snaží Rusko špinit, dehonestovat, a pošklebovat se. Je to marný, tlak budí protitlak -vždycky!

   Smazat
  12. 21:48 A čemu se divíš? Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
 11. Nástup na směnu úchylek nenávisti v 11:45, a 11:48 :)

  OdpovědětSmazat
 12. Jací nezaměstnaní, jaká chudoba? Copak není třeba vyprodukovat dost jídla pro všechny, ušít dost oblečení pro všechny, postavit dostatek bydlení pro všechny, zajistit vzdělanost pro všechny, vyvíjet nové technologie? To je hodně, nikdy nekončící práce.
  Není žádný konec světa, jenom je třeba skoncovat s liberalismem. Není důležité, co by chtěli globalisté, je důležité mít vládu, která bude zajišťovat potřeby země. Tj. spravedlivě zdanit GAFA a spol., daňově zvýhodnit a podpořit starty domácích firem, dohlédnout na kvalitu školství.
  Potom kupujme české a země bude prosperovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
 13. HURVINCI ! Proc se stale a stale opakujete - "ze nas kapitalismus je zly" a kdyz nekdo z vas slapne do hovna, "tak to zavinila Amerika" !

  Opak je pravdou ! Amerika zachranuje svet a nas kapitalismus funguje dobre !
  nick honolulu - svedomity analytik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Najväčší zločin kapitalizmu – čísla o hospodárskej kríze v USA 1932-1933
   https://www.youtube.com/watch?v=_kir_XHAjzM
   Vakcíny, autismus a přírodní zdraví Alternativy: Naše vakcíny nejsou bezpečné; existuje řada zpráv přezkoumaných vládou a kolegy, které ukazují pravděpodobnou souvislost s vakcínami a autismem, a několik dalších zdravotních problémů. Níže uvedené příběhy o tom diskutují v různých detailech. Jako otec amerického syna postiženého autismem vidím tento odkaz každý den. https://www.activistpost.com/2019/08/monsanto-paid-google-to-censor-results-operated-fusion-center-to-discredit-journalists-and-activists.html
   https://www.youtube.com/watch?v=cP0f1_f8nuc&feature=youtu .

   Smazat
  2. "Amerika zachraňuje svět" - není ti trapně, kašpare 13:17 ? A ještě sám sebe označuješ za "analytika" - dej si na hlavu mokrý hadr. Jsi slepý, nebo nevidíš, kolik svinstva a mrtvých má na svědomí politika USA ? Nevíš o těch stovkách vojenských základen na cizím území, dobyvačných válkách a likvidačních praktikách vůči kterékoliv zemi, která se vzepře ? USA vznikly z násilí, žijí z násilí a na násilí i zajdou. Je jen otázkou, jak velké škody přitom napáchají.

   Smazat
  3. Honolulu, Amerika zachraňuje svět???? Give me a break! Totálně vypucovaný mozek. A laughingstock. Dej si tam se staříky drink, pokochej se pohledem na 200 kg krásky na pláži a oddávej se dál svým snům.

   Smazat
  4. Jenže ten blb z Floridy není Američan - pozor, to je bejvalej Čech, kterej bůhví proč odsud utekl, a dnes se chová zcela typicky. Jako naprostej kretén. Sprostej, Čechům se akorát pošklebuje, zkrátka nic nemůže bejt charakterově horšího, než je podobná čechoamerická zrůda. Musí si neustále připomínat, jak dobře udělal, že utekl do jeho amerického kreténského ráje. Ano, Amerika first. Odsud k nám přišla neuvěřitelná sprostota, hnusnej bulvár,pornografie,devalvace vkusu a mravnosti, glorifikace teploušů a kurev, a jejich pochody s nahýma prdelema, přiblblost a bezohlednost celebrit, ukázky, jak nahramonit miliardy za cenu sprostých podvodů a přes mrtvoly, absolutní příblblost, plastický operace zhovadilých ženských ( v Americe už asi žádná normální a neumělá není) - zkrátka samé hnusné občanské zlo. A pak taky snaha zamerikanizovat celý svět. Protože sami tam mají miliony negrů,číňanů,mexikánů, brazilců, kubánců, a dalšího světovýho ksindlu, bílej američan už je asi málokdo, a celá Amerika je jenom hnusná senkrůvna, z níž tečou sračky na všechny strany. Dokonale zblbli - viz jejich příšerný filmy. Kdysi se tam točily docela dobré filmy a měli i kvalitní herce, ale teď? Jeden kripl vedle druhého, samý hnus, brak, balast, blbosti, zabíjení, ponižování lidí a přiblblé násilí. To je Amerika first dnes. Ale to ten přiblblej Čech z Floridy asi nevidí. Ať jde do hajzlu a neleze se pořád pošklebovat na české diskuze.

   Smazat
  5. Honolulu, už sklapni ty hovadiny a dej něco z Fort Myers nebo nějaký zážitek z JAR. Ta tvoje rozjásanost s blížící se krizí se momentálně nehodí. Představ si, kdyby tady někdo nekriticky obdivoval Babiše nebo Zemana, anebo Putina. Z tebe se stal typický Amík, my jsme zůstali stejní, tedy vždy kritičtí vůči jakékoliv moci. Dokonce i k té, která toho moc neprasí.

   Smazat
 14. Honolulu (13:17 i jindy), Váš pohled na svět je pohledem z výšky pečlivě posekaného trávníku, když nemáte možnost, nebo nedovedete vyšplhat alespoň na kopretinu. Takže Vás chápu.

  OdpovědětSmazat
 15. Zde je nick honolulu !
  ZPOZORNETE a prectete si tento prispevek 2x !

  Pristi rok mame nejdulezitejsi volby v dejinach Ameriky !

  Vyhraje-li "levice" (t.zv. liberalni - Globaliste ), a tim zastavi Trumpovu reformu, tak vas a okolni svet, ceka nejvetsi hospodarska krize KATASTROFA v dejinach lidstva a na vasem uzemi bude valka s Ruskem a castecne s Cinou !

  Podle toho co Trumpovi nepratele (Globaliste) mluvi a chystaji, tak vetsina z vas to vubec ani neprezije !

  Vase nasetrene penize budou bezcenna a hordy barevnych barbaru vas vyzenou z vaseho bydleni !
  ZTRATITE vasi republiku !

  To rikam ja nick honolulu na zaklade ciste a studene
  LOGIKY ! A jeste jsem nezkoncil !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My budeme v řiti, i když vyhraje Trump. Zjevně nepamatuješ na jeho pravdivou tézi o nulovém součtu.

   Smazat
  2. Ale ty to přežiješ tam u vás na Floridě, nebo v té zaplavené díře co po ní zbude, jako součást průplavu mezi Mexikem a Kanadou?

   Smazat
  3. No a už zalez kreténe praštěnej.Dědku nesvéprávnej. Měli by ti sebrat ten počítač, vždyť už jsi fakt trapnej, denně lézt diskutovat s lidmi ze země,odkud jsi utekl - už to je hnusný! Proč nediskutuješ s americkejma grázlama? Proč máš pořád potřebu pošklebovat se nám?

   Smazat
  4. Smradlavý dědku HOVNOLULU,
   hnusná kapitalistická trubko,nenažraných kapitalistických swindur,která nic nevi o tom,že posraný Tramp se třese strachem před svými bankstery,kteři ho dodupaji brzy svou BAILEJI III,o kterè on vi vše a ty dutohlave nic, na sračku a on BRZY zjisti,že mu konećne rozesrali a dodupali tu jeho a tvoji novou vlast USA k nepotřebě celého světa.
   Podivej se na bursu která mu brzo pukne jak žalud.
   Kupuj ty blbe zlaté cihly jinak skončiš v kanalizaci!
   Bůh ochranuj našeho boha pana Putina a doufejme,že se jeho kozáci konečně napiji z Vltavy a uchlastaji se tam vodkou.
   ČIň se ty starý cipe,aby jsi konečně natáhl brka!

   Smazat
  5. 17:37, marně doufáš, že ty tvoje provokační slinty bude někdo žrát.

   Smazat
 16. Pokracovani 14:28 !

  Protoze jste po vetsine odchovani IMBECILNIM Marxismem , tak se na jine barbarske narody divate jako na nejake rovnocenne sousedy a misto, aby po vzoru Darwina je videli jako POZIRACE toho co patri vam , tak placete slzy blbecku nad Islamskymi narody, ktere vas hluboce nenavidi a tu nenavist maji v jejich "svatych" prikazani a knihach !

  Tak si zapamatujte - BUD ONI A NEBO VY !
  Proto budte radi, ze Amerika hlida barbary kolem sveta.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A už jdi do prdele ty starej parchante s tou svojí Amerikou. Teď jsi tam, mezi svejma americkejma zrůdama, který šíří zlo po celým světě, a pozabíjeli už miliony lidí - to nevíš dědku prašivej? Proč pořád lezeš pošklebovat se nám? Potřeboval bys lopatou za uši, aby byl od tebe pokoj. Takhle zasrat každou diskuzi prašivou Amerikou! Celej svět už jí má plný zuby!

   Smazat
  2. Co to meleš, Amerika hlídá barbary kolem světa? A kdo stvořil a podporoval ISIS? Ty už máš fakt dneska dost. Je všeobecně známo, že většina inteligentních lidí v emigraci prozřela z amerického opojení po té, co se jim podařilo zvládnout jazyk. Ty jsi výjimka.

   Smazat
  3. Kapitalističti zmrdi vi jak na tebe Hovnolulane,vykradou ti kasu,jako to udělaji jejich banksteři brzy celému světu a předevšim Ameru který se rozplácne do termiminu 1.1.2022 na sračku jak shnilá hruška a ty o tom viš hovno!
   Proč se nezajimáš o své bankstery,kteři z tvoji Ameriky vyrobi sračku tekouci do kanálu.
   Dej si do hledáču počitače heslo pana Sereese BASILLEJ III a pak tu napiš jak se těšiš ve své plavbě ve sračkách vyrobených tvymi nenažranými kapitalistickými zrůdami,které stale ještě nezdechly!

   Smazat
  4. 17:56 Až dosáhnete na podrážku Nickových loveckých bagančat před tím, než vás svou winchestrovkou skolí jak škodnou, tak si poprvé i zavýskáte, rudí xindlové!☺

   Smazat
 17. 14:35
  Skvělý výpis amerických hodnot. Jen malinko na doplnění - pologramotné produkty základního školství, transgendeři.

  OdpovědětSmazat
 18. Trumpova agenda zlepsila Obamovu Ameriku ECONOMICKY - velmi a Trump nepujde nikdy proti Rusku - NEBUDE-LI PRINUCEN !

  Globaliste zahaji akce proti Rusku - urcite ! Oni se tim netajili uz v roce 2016 !

  BUDETE mit obrovske dane a budete zit z minima, vyhraji-li Globaliste, nebot bude velke prerozdelovani !
  JOE BIDEN se toho vcera dozadoval a mimo to rekl, ze nejen, ze zastavi snizovani dani, ale ze je ZVYSSI pro benefit opicaku nad kterymi vy ronite slzy.

  Vy Cesi, mezi kterymi jsem se narodil, jste ve svem mysleni SEBEDESTRUKTIVNI !
  Myslete na vasi penezenku a na vase rodiny na vase deti a prestante se rozhorcovat nad osudem zemi, ktere vas NENAVIDI, protoze jste Evropane.
  Od srdce mluvi
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty že máš nějaký srdce směšnej čechoameričane? Máš namísto srdce splašky. Srágoru. Spousta lidí, kteří se cítí být uraženi tvým pošklebováním, už tě žádala, abys na diskuze přestal lézt a přestal je zahleňovat svými hleny, ale lezeš sem pořád a pořád! Copak na tebe nic neplatí? Neustále sem polezeš pošklebovat se Čechům? Máš vůbec ještě nějakou hrdost a čest? Kdyby mi někde dali najevo, že nejsem vítán, víckrát tam nejdu, ale ty? Jsi jak veš. Přicucnul ses na tenhle web, a vždycky zničíš diskuzi. Ty a pak ještě ten sprostej posera, ten oplzlej úchylnej parchant, kterej tady nadává lidem "bolševickejch kokotů" - zaserete celou diskuzi, a pak to jde ze sraček do sraček. To děláš schválně? Proč? Nech nás na pokoji, a věnuj se něčemu jinému, třeba přesvědčuj Američany jak jsou úžasní a mírumilovní.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Pane H.nedejte se ničim odradit pište dál,mame vaše komenty rádi a zlotřilé srágory,které by vs nejrad3ji sežrali,jako lidojedi z AFRIKY neposlouchejte, nebot oni nevi jak je pan president v boji proti bangsterům a za americkou burzovni prosperitu potřebný!

   Smazat
 19. Vy opozdeni NEANDRTALCI v Cesku ! Nemusite se mnou souhlasit , ale zamyslete se nad tim, co vam rikam pro vas benefit !

  Kdyz jsem zil v JAR, tak prime ministr B.J. Vorster nam stale pripominal NIKDY, NIKDY nezpomenout na etnicitu / kulturu tech narodu, ktere se k vam derou !

  Vy to prehlizite a podcenuijete a placete nad narody, ktere jsou VELMI nebezpecne pro vasi civilizaci a hrbatou
  kulturu. !
  A pritom si muzete NAGOOGLOVAT a precist realitu, jak treba kdysi muj Johannesburg vypada dnes a jak vypadal v 70-tych letech, kdyz jsem tam poskakoval po ulicich !

  Baba Merkerova vas znici , Globalliste vam svedomite vyluxuji penezenky. Chystaji na vas ruzne dane a z tech dani budou zivit a satit vase uhlavni nepratele .

  Proto je treba nasledovat Trumpovu agendu a jeho ekonomicky model !
  Rika NICK HONOLULU od srdce a s cistym mozkem.
  (Kdyz vyhraji Globaliste , tak bude sedet v ho...ch a ne ve Skodovce ! )

  OdpovědětSmazat
 20. Nevidím důvod, proč být na Honolula sprostý. Diskutuje úměrně svému rozhledu. V tak daných mezích to není až tak hloupé. Kdo to nechápete, nemáte důvod s tím se vytahovat. Dokonce, jste na tom hůř než Honolulu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sprostý snad ani ne, ale jde o exota, který kazí všechny diskuze na které vleze. Vy jste si nevšiml, že dokáže zasrat celou diskuzi jenom svými příspěvky? Už jste si někdy zkusil položit otázku, proč ten bejvalej Čech má nutkání pořád lézt na české diskuze a pošklebovat se Čechům? Neustále jenom vyhrožuje. Nic s ním nelze pořídit, nepomohou prosby ani hrozby. Myslíte, že může být jen jeden jediný den, aby ten otrapa nelezl na naše diskuze? Co ho na tom tak fascinuje - baví se tím, jak nás alespoň verbálně nasírá? Nejspíš jo. Dělá to z nudy. Nudí se dědek praštěnej, a baví se tím, že se pošklebuje a nadává lidem ze země, která byla kdysi jeho domovem. V podstatě je to hnus. Myslíte si, že na Floridě nelze najít jinou zábavu? že je ten dědek naopak chudák? A ten závěr, že "jsme na tom hůř" než on, s tím jste to tedy přehnal. Čím? Že mu dáváme slušně najevo, že nás jeho americké vývody nezajímají, a pokud nechce diskutovat jen slušně, věcně a k článku, tak svoje vyhrůžky a pošklebky lidem cizí země ať si strčí za klobouk. Jeho Američané se vměšují do politiky a kultury cizích zemí, a on se vměšuje do diskuzí na web cizí země - není to nějak identické?

   Smazat
  2. 15:21 - nelzi ! Kdyz reknu, ze Praha dopadne jako Johannesburg tak to neni vyhruzka, ale realita invaze.

   Vy nedokazete nikdy postavit protiargument ! Vy nadavate jako dlazdici, ale jste citlivy jako slecinky v puberte ! Hodite hovnem a zacnete plakat, kdyz jako bumerang prileti zpet !
   A mimo to trpite zachvaty menecennosti - OPRAVNENE !

   A CHCETE MIT MONOPOL na vase opici zkreky, kterym rikate diskuze.
   Ja jsem Adonis a vy jste Fickove z Cachticke pani !
   napsal nick honolulu

   Smazat
  3. Honolulu, ty vopice, tady jsi na webu, kde všichni dobře vědí, že masová migrace je riziko! Nikdo je tady nechce. Mluvím samozřejmě o Africanech.

   Smazat
 21. 14:49
  Honolulu: Globaliste zahaji akce proti Rusku - urcite ! Oni se tim netajili uz v roce 2016 !

  Honolulu, jestli to tak bude, a vypadá to skutečně tak, tak ty budeš svítit jako žárovka a pak se vypaříš stejně jako my. Tím skončí naše civilizace. Asi málo čteš a piješ moc rumu. Zkus toto - a zvláště poslední odstavec:

  https://www.moonofalabama.org/2019/08/the-end-of-the-inf-treaty-will-not-create-a-new-arms-race.html#more

  "Na rozdíl od USA se ani Rusko, ani Čína nesnaží dosáhnout celosvětové hegemonie. Mají jen potřebu bránit svou říši. Výhrůžky USA proti oběma zemím z nich učinily spojence. Pokud bude Čína potřebovat větší obranný potenciál, Rusko jej rádo poskytne. Na americký jaderný útok proti kterékoliv z těchto zemí - z Evropy, Japonska nebo samotných USA - bude reagováno jaderným útokem na americkou pevninu. "

  A včil mudruj, analytiku.

  OdpovědětSmazat
 22. 14:45 - kdybych se sebevice snazil , tak vam NEDOKAZI vysvetlit, ze Ameriky jsou DVE (2) !
  TRUMPOVA Amerika , ktera se prioritne soustredi na domaci problemy a GLOBALISTICKA Amerika , ktera vam zakrouti krkem a ukradne penezenku !

  Vy ve vasich makuvkach mate GULAS a nikdy nedokazete rozeznat, kdo je kdo ! (Vy to shrnujete dohromady !)
  Vy nevite, tere osobnosti patri na stranu Trumpovi agendy a ktere kopou za Globalisty.

  Vasi lide, kteri rozumi anglicky vam curaji do ranniho kaficka a delaji z vas za odmenu hlupaky, bez orientace a kormidlo vasi republiky ma vrzenou sekeru pod kompas a vy plachtite v mlze do ledovce !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě něco naslintáš dědku jeden praštěnej? Tak jenom slintej, slintej,kdysi jsi slintal na novinky, ale tam odtud tě ustřihli, tak teď holt lezeš denně na NR. Jsi ubožák.

   Smazat
  2. 15:21, Honolulu. My víme, že jsou dvě Ameriky. Jsou i dvě Česka. To liberální a ti ostatní. Ale ti vaši globalisté mají dosah úplně všude, a pro nás to je stále Amerika. A je jedno, jestli tam je Trump anebo někdo jinej. Globalisti rozdrbávají státy a Trump pak využije jejich oslabení. I když jdou zdánlivě proti sobě (ale jen v USA), výsledek je stejný. S tou výjimkou, že Trump je chytřejší a nepotřebuje války, což ty globalistické svině ano. Kdyby tam zůstala ta VAŠE Hillary, tak nejpravděpodobněji bychom v Evropě byli už zavaleni vašemi jadernými raketami těsně před válkou. Takže ano, doufám, že Trump znovu vyhraje, ale tady se tím zas nic podstatného nezmění.

   Smazat
  3. A my se ti snažíme, moron, vysvětlit, že pokud u vás vyhrají Globalisté tak budeš stejně tak v prdeli jako my, protože, jak tady furt hučíš, oni chtějí válku s Ruskem, moron!

   Smazat
  4. 15:23 - NIKDY jsem na novinkach nebyl !
   Jsi hloupejsi nez opice na Limpopu ! Pletes si nekolik osob dohromady ! Ja nejsem pan Vecerek z Vysocan !
   Ja jsem nick honolulu ze Smichova a z nobl rodiny !
   Moje stara teticka to dotahla az na hrad. (Ona tam pracovala jako hajzbaba a znala se, se
   Zapotockym.) Od te doby jsem nadany politicky analyst a ty jsi popleteny socialni pripad.
   nick honolulu

   Smazat
  5. A jak víš, že Jiří Večerek - Florida - je z Vysočan? Aha? Chytil ses dědku prolhanej, protože to nikde nebylo uvedeno. Tak jak to teda víš? Protože jsi to ty. Dříve tenhle exot opruzoval na diskuzích novinek každý den ke všem článkům, a psal v podstatě stejný blákoty, byl opakovaně blokován, a pak se vždycky objevil na NR jako Honolulu.Pak byl z Novinek odstraněn, zmizel tam odtud, a jsi tady denně jakožto Honolulu. Tak alespoň blbě nelži! Lžeš, jako všichni američani. Lhát, krást, přivlastňovat si, na to jsou kadeti.

   Smazat
 23. 15:18 - to je sice pravda, ze to nepreziji (vy take ne), ale uvedomte si, kdyz mluvite o me osobe, ze jsem uz DUCHODCE / PENZISTA a kdyz me nezabije nejaka bomba, tak me urcite zabije nejaka nemoc, ktera me ceka , kvuli veku !

  Jsem s tim smiren a vim, ze vy NEEE !
  Zde jde o to , aby to nebylo bolestive ! Aby to bylo rychle.

  Znam muj stat dobre (a 12 jinych) ! Vim jake specificke nebezpeci ohrozuje muj stat, ale po finnacni analyze - komu budou penziste a turiste stat za to, aby sem hazel nejake bomby, kdyz hlavni obrana zeme je v jinych statech !

  Tento stat (FL.) je stat zabavy ! Zde se nic nevyrabi ! Zde se degeneruje v cekarne pred branou nebeskou !
  Turistu je zde hodne, ale ti se vraci do jinych statu po ukonceni jejich dovolene (s prazdnou penezenkou) !

  Putim sem hazet bomby nebude !
  Mimo to president Trump zde bydli take a jak Putin, tak Trump valku nechteji !
  Myslim si , ze v pripade valky Putin vygumuje z mapy Westchester county na severu od N.Y., tam bydli Soros a Hillary ! Soros nema Rusko rad .

  (Ja jsem nick honolulu a NECITIM proti Rusku zadnou zast !
  Pani Zachrovu mam velice rad, ale ona o tom
  nevi - NASTESTI ! Kdyby vedela, tak by se mi vysmala .)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 24. 15:41 - kdyz vite, ze jsou dve Ameriky, tak proc jste plni nenavisti k celku ! Vy je nerozlisujete !

  ------------------------------------------------------------

  Nekteri z vas jsou SLABOMYSLNI Hurvinci a nedokazi postavit zadny PROTIARGUMENT ! Misto toho, aby jste predhodili neco chytreho do placu, tak lopatujete nadavky !

  Tim me vzdy rozesmejete !
  V mladi jsem pracoval v divoke necivilizovane Africe a kdyz jsem vlezl mezi opice s theodolitem, tak z toho bylo KVICENI, VRISKANI a hovinka letala vzduchem, jako na diskuzi mezi vami !
  ZDE JE SRANDY KOPEC !
  (Sudicky nad vasi kolebkou, byly velmi zlomyslene ! Ale ja to nezavinil ! Ja vas mam rad vy OPICACI ! Me pripominate povodi Limpopa ! Vltava je ale mensi nez bylo Limopo !)
  Ahoj, jdu si prcist dr. Davida.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi do PRDELE TY Večerníčku emigrantskej!!!!!!

   Smazat
  2. Tento způsob diskuse zdá se mi poněkud nešťastný. Honolulu zajímalo by mne co byste říkal na mnou avizovaného Joe Doležala ze svobodného-rádia z 9. 8. 2019. Rudý dědeček

   Smazat
  3. 17:11 Večerek je někdo úplně jinej, Putlerprde! Je to fanatický stoupenec neoliberalismu a multikulti! Kdežto Nick honolulu je prvý rastenec a člen KKK, jemuž nesaháš ani po šev podrážek jeho loveckých bagančat!!!!

   Smazat
 25. Ten tzv.Honolulu by už ve slušné společnosti byl označen jako SPAM. Jde-li redakci o hodně reakcí a toleruje tu ubohost made in USA zapomíná na přitažlivost negativ a její následky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:02 - kadrovaku , aby jsi byl ucinny , tak musis umet postavit protiargument. Kdyz to neumis, tak tvuj posudek je bezcenny !

   18:14 - musim ho nejdrive najit !
   nick honolulu

   Americka ubohost neexistuje !
   Existuje vsak velikost a a superiorita !
   nick honolulu

   Smazat
  2. Jo a taky existujou drzouni a prolhanci, magoři a ubožáci, nudící se trosky, které lezou denně na diskuze žvanit k věcem, jimž už nerozumí, a v podstatě se jenom vykecávají. Jiří Večerek - Florida -navíc leze oslovovat své bývalé sousedy, české spoluobčany "hurvínci" a skutečnostem, že jsme se stali poddanými mizerné šlechty složené ze samozvaných politických hajzlů a nadlidí - když dnešní urozenost je patřit mezi verbež z vládnoucí politické strany - se pošklebuje.To není Americká ubohost, (v tom má pravdu) to je lidská ubohost. Bez sebeúcty, bez hrdosti.

   Smazat
  3. R.P. Honolulu má jen pohled z USA, který je nám nemilý i pro nekomunisty jako jsem já. Jeho názor je ale diskutovatelný, tedy byl by, kdyby jeho prioritou nebyla "hádavost". Pro jeho znalosti z antiky zde není místo pro latentní rasizmus. On sám žije již v jiné kultuře USA. Demokracii je možné si i vyložit jako soulad různých kultur, asimilací, bez násilí a mocenské nadvlády jedné i menšinové kultury! Nám též vládne menšinová kultura!

   Smazat
  4. PS. pokud redakci podezřívám z nepravosti, jsou to komenty obrácené o 180 stupňů které nemažou pro zjevnou absurdnost, která vyvolá efekt laviny, možná bodů. Je tu také pár trollů z politického přesvědčení, pár z "Vnitra" obé svazuje nejmenovaná obec.

   Smazat
 26. 9:41 hlavním tématem schůzky vyžírků ze zlaté miliardy G7 v Biaritzu je "boj s nerovnostmi". Vypadá to na poradu, jak účinněji okrádat zbytek světa :-)

  OdpovědětSmazat
 27. Všeci kradnů - věřte, nevěřte -, chcete-li mít pochyby o všem, pak doporučuji na YT, knihovna Nikomar Belt nahrávky od Michala a Petra. Je to sereál, který má přes 40 pokračování.

  OdpovědětSmazat
 28. Na závěr malé povzbuzení pro ztraceného floridského US-kádrováka na dobrou noc, nebo pro dobré ráno:
  https://www.youtube.com/watch?v=u67PVQhOMqo

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.