Reklama

sobota 17. srpna 2019

Let bezpilotníka Ochotnik ve dvojici se stíhačkou - video

https://russian.rt.com/russia/video/659473-polyot-bespilotnik-ohotnik?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Email
17. 8. 2019 russian
Ministerstvo obrany Ruska zveřejnilo video z prvních testů bojového bezpilotního leteckého systému Ochotnik. Na záběrech je nejen vzlet a přistání bezpilotního letounu, ale i provedení manévrů ve vzduchu ve dvojici se stíhačkou Su-30SM. Konstrukce BL je vyrobena podle schématu "létající křídlo" s použitím speciálních materiálů, díky čemuž je prakticky neviditelný pro radarové systémy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

77 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu 23:15, nezdržujte se analýzami a vysvětlete, jak můžete trvat na tom, že důkazem kolaborace Čechů s Velkoněmeckou říší je existence divize SS, která vznikla rekrutací občanů Německé říše německé národnosti z historického území Království českého. Dál, že bylo Stalinem vyvražděno až 60 milionů obyvatel SSSR, když to vývoj počtu obyvatel SSSR v daném období zcela jednoznačně vylučuje? Dojde vám konečně, že takhle jste už definitivně trapný?
   Zcela mimochodem, on ten Hitler, na tehdejší poměry, zázračné zbraně už měl. V1 a V2, proudovou stíhačku Schwalbe, tank Tiger ... Krom toho byla německá věda zprvu blíž jaderné pumě, než svého času USA. Zmeškání bylo v tom, že tento vývoj nezískal nutnou přednost, také v tom, že Britové zničili produkci těžké vody v Norsk Hydro. O tom je dnes poměrně ticho.
   A váš guru Solženicyn, ten se píše s ypsilonem po písmenu „c“. Už jsem vás na to upozornil, vševěde.

   Smazat
  2. Podle Wikipedie syn Emanuela Moravce byl v SS, za což ho po válce popravili. Omylem tady bylo napsáno, že i bratr bývalého prezidenta Havla byl v SS, což je evidentní blbost. O kolaboraci se mluvilo v případě jeho strýce Miloše. Protože ho po válce nepopravili, není to pravda. Chtěli za války udržet majetek a tak blbý jako rodina Moravce nebyl. Pseudovlastenec lulu se snaží nacákat na Čechy evidentně špínu. Kdo ví, za co on osobně musel zdrhnout?

   Smazat
  3. 0:51
   Nemá cenu dikutovat nad debilitami Hovnocuca. Asi utrpěl za pobytu v Africe nějaký úraz hlavy nebo byl nakažen nějakou chorobou, která gumuje jeho vzácný mozek. V USA je na pozorování.
   Václav

   Smazat
 2. Nuž Rusáci majú ako prví hypersonické zbrane a armáda si objednala 76 stíhačiek SU 57. Sériová výroba už beží a tvrdilo sa že na výrobu nikdy nebudú mať peniaze. Vývoj zbraní ide v Rusku dopredu to nemožno poprieť. Ich obranné raketové systémy patria medzi najlepšie na svete.
  Honolulu a kedy konečne prestanete kupovať tie Ruské raketové motory? Doteraz USA nie sú schopné dopraviť človeka na obežnú dráhu. Zadky na ISS im vyvážajú Rusáci. Honolulu nehul už ten matroš a bacha topia sa ladovce obrovskou rýchlosťou Miami bude čoskoro pod vodou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hahaha. První prototyp Su-57 vzlétl už před 10 lety! A od té doby nebyl vyroben a dodán armádě ani jeden jediný sériový kus! A že je něco objednané vůbec neznamená, že to bude taky dodané. Nehovoříc o tom, že těch 76 kusů by mělo být dodaných až do roku 2028!

   https://www.armyweb.cz/clanek/ruske-letectvo-v-ramci-sve-modernizace-poridi-76-letadel-su-57

   Vzpomíná někdo na veleslavný tank Armata? Vývoj byl zahájen před 10 lety a před 4 lety byl s velkou parádou představen na přehlídce. Do roku 2020 mělo být dodáno všech 2300 objednaných Armat. A realita?

   https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/vyroba-tanku-tank-ruska-rusko-armata-uvz-uralvagonzavod-armata.A190816_105942_vojenstvi_vse

   https://www.armadninoviny.cz/tank-t90m-ruska-armada-2020.html

   O stavu dalších velkohubých ruských prohlášení, jako výstavba letadlové lodě, netřeba hovořit.
   Ruský zbrojní průmysl je ve skutečnosti přes veškerou propagandu obr na hliněných nohách, potěmkinova vesnice.

   Smazat
  2. 1:42 mám na půdě svázaných několik ročníků "Humoristických listů" z První čs. republiky. V jednom z čísel je zobrazen vyzbrojený obr v brnění se sejmutou přilbou. Čouhá malinká, umrlčí hlava. Pod tím text "CCCP, obr na hliněných nohou". Až tam jste ten pojem sebral? A nevšimnul si, jak a proč dopadla Druhá světová válka? Víte dokonce, že nejde ani o hokej, ani o fotbal? JiH

   Smazat
  3. 1:42 SU 57 má armáda 9 kusov a sériová výroba už bola zahájená. Koľko ich dokážu vyrobiť za rok netuším, ale už sa vyrábajú asi budú dodávané armáde postupne ako budú vychádzať s výrobnej linky.
   Neviem prečo sa teda všetci tak boja toho obra na hlinených nohách a potrebujú ho všetci tak silou mocou zadržiavať a sankciovať.
   Asi by nebolo treba ak by to bol len obor na hlinených nohách:-)

   Smazat
  4. 1:42, dopouštíte se stejného omylo jako Hitler před útokem na CCCP. Doufám, že v tomto ohledu žádné válečné zločiny spáchat nemůžete.

   Smazat
  5. 3:20
   Armáda nemá vůbec nic. To o čem píšete jsou jen prototypy neschopné bojového nasazení.

   Smazat
  6. RA nemá nic, nemá peníze, vychlastaní mužici se válejí v zemljankách-tak o co vám zmrdíci jde, že se do nich furt serete, vždyť jsou naprostí mimoňové.
   Co vás na nich zkurvenci tak hrozně sere.
   Havloidní pseudologiku si sráči zkoušejte na polodementní hřiboidy a spřízněné gretény.

   Smazat
  7. Presne prečo neschopných mužikov treba vlastne zadržiavať:-)

   Smazat
  8. Ako to že jeden z tých prototypov bol nasadení aj do leteckých operácií v Sýrii? Tam ho priamo skúšali v bojových operáciach v bojovom nasadení

   Smazat
 3. Lulu, Ochotník (lovec) je ti na stopě. Odstěhuj se někde do močálů a tam trpělivě čekej, až přiletí. Přece se ti musí pomstít za tolik věrolomných lží.

  OdpovědětSmazat
 4. Kvalitní drony má USA už více jak 10 let, takže nechápu redakci NR, co tady prezentuje. Asi zaostalost Ruska v tomto oboru? Ty hypersonické rakety maji jednu slabinou a to je, že létájí jenom na papíře,teda zatím ne v boji. Jinak stačí za gůglovat a by i blb zjistil, že USA tyto zbraně už nějaký pátek testuje a moc bych se divil, že ne úspěšně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se jako smějete, že Rusáci zaostali? Až to začne nad námi lítat, ani plynovou masku nebo místo v krytu pro vás nemají. Možná, že se považujete za příslušníka elity a máte připraveno včas zdrhnout někde na bezpečné místo.

   Smazat
  2. Tak tedy hovno jako noha ... a co ta vystrelena z Kaspickeho more s povolenim preletela nekolik zemi a rozflakala na sracky vymereny cil s odchylkou 2 metry ? Jo to taky bylo jen na papire ... realita ty Kojetine aaa promin Floridaku

   Smazat
  3. 4:15

   To jsou ty, které se staly předmětem náruživého sběratelství v Iránu?
   http://www.novarepublika.cz/2019/06/iran-ma-nejvetsi-sbirku-americkych.html

   Smazat
 5. Tady je jeden vojenský expert vedle druhého. Ono nesejde jestli jeden systém jednoho je lepší než jiný systém druhého. Ať už se použije jeden nebo druhý systém, bouchat začnou jaderné zbraně a vypaříme se všichni. A vo tom to je no. Takže si klidně ukazujte jak jste jeden větší expert než druhý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blogger Kdyby Rusko zaostalo s výzbrojí tak by se to opravdu stalo. Když budou mít lepší zbraně tak odradí agresory z usa.

   Smazat
  2. 9:11
   Na přelomu tisíciletí byla ruská armáda a technika v naprostém rozkladu. A stalo se co? Leda hovno. Přestaňte tady papouškovat ty ruské propagandistické nesmysly.

   Smazat
  3. 9:11 presne tak. Keby Rusko neboli silné už by ho dávno napadli. Že je jadrových zbraní ako čierneho uhlia s tým nič nespravíme kým spoločnosť riadi chamtivosť žiaľ spejeme všetci do sračiek.
   Chce to omnoho humánnejšiu spoločnosť ako je to čo tu teraz máme.
   Spoločnosť kde by sa neživila nenávisť k nikomu kde by sa neplodili mediálne lži, kde by neexistoval špinavý a zákerný politický boj.

   Smazat
  4. 9:11, 10:23, Vy dva " mudrci", pokud by chtěl Amík to chudé, zaostalé Rusko obsadit, tak to provede v 90 letech a nebude ček až se chudobinec vojensky zmátoří !!. Kdo by ale živil těch 150 milionu chudejch, vožralejch,neschopnejch mužiku. Dejte se do klidu Rusko dnes nikdo nechce a hlavně ne za kamaráda!!!

   Smazat
  5. 10:56
   Máš pravdu,teď se mu už NECHCE živit milióny vožralejch a zaostalejch banderoksindů,tak se budou jako stará vysloužilá kurva nechávat ŽIVIT OD VĚCNÉ ZLITEJCH PŠONKŮ!!!!!!Doufám,že těm amiokupantům v rámci pohostinnost nabídnout
   SKVĚLÉ A VÝŽIVNÉ PŠONCKÉ Otraviny!!!!!☺

   Smazat
  6. 10,56

   V 90 rokoch si USA nemohli dovolit obsadit Rusko.
   Bolo ake bolo, ale predsa je to jadrova velmoc.
   Ak by nebol padol Jelcin, dnes je Rusko rozdrobene ako byvala Juhoslavia, a USA by ho boli znicili z vnutra. Hlavne vychodna cast Ruska by uz bola osamostatnena, a plne pod kontrolou USA.
   Je tam vela bohatych surovin, a po tom urcity ludia z USA tuzia.
   Znamy je vyrok Magdaleny Albrechtovej, ci ako sa volala, ze je nespravodlive, aby jeden stat vlastnil tolko prirodneho bohatstva.
   Ten vyrok netreba komentovat, kazdemu musi byt jasne o co ide.
   A ze dnes Rusko nikto nechce ?
   To si na velkom omyle. To iba media, ktore vlastnia prevazne židia, vytvaraju takuto atmosferu.
   Za seba mozem povedat iba to, ze ak by doslo k vojne,ktoru chcu vyprovokovat teroristi z USA, nikdy proti Rusku zbran nezdvihnem.
   Jedine ak by islo o zachranu mojej vlasti.
   Za zaujmi žida z USA ja bojovat urcite nebudem.
   A tak by sa zachovalo minimalne 70 percent obcanou ako SK,tak aj CZ. To mi ver.

   Smazat
  7. Putin udělal Američanům čáru přes rozpočet, proto ho nenávidí. Rusové se nestali kolonií dravců z demokratického světa jako my.

   Smazat
  8. 10:56
   Tých 150 miliónov rusov sa dokáže uživiť samo.Sú potravinovo celkom sebestační tak čo ťa serie.
   Olbraitová skutočne vyhlásila že Rusko sa má podeliť o bohatstvo na Sibíri, a ako že s kým s madam Olbraitovou? A ostatnými miliardárskými Pajtášmi zo západu?
   A čo tak keby sa madam Olbraitová podelila o svoje milióny s chudobou tam doma v amerike a nemudroval toľko o bohatstve Ruska.

   Smazat
  9. 10,41
   KOKOTUS MAXIMUS AMIANÁLUS SE OPĚT VYCHRÁPAL Z VOPICE A TE´D TADY SEZE SMRDÍ AMIŠRAČKAMA!!!!!!!!.-))))

   Smazat
  10. 10:41
   a nejaké rozumné argumenty nemáš?
   to by bolo užitočnejšie ako mi len nadávať do prokremelských idiotov nemyslíš?
   A uvedom si konečne že ani v tom Kremli nie sú žiadni idioti. Preto je dnes Rusko pomerne vyrovnaným súperom USA aj keď nie je na rovnakej ekonomickej úrovni. Ale neustále silnie a zviecha sa preto sa ho snažia USA brzdiť po všetkých stránkach ako svoju najväčšiu konkurenciu

   Smazat
 6. Číňané se o neviditelnosti nového bezpilotního letounu vyjadřují dost skepticky. Podle názoru jejich specialistů budou muset Rusové překonstruovat umístění motoru, aby vyústění jeho trysky na zádi bylo kryto. Dnes to není a může to být pro zjištění / maskování objektu dost kritické. Takže se dá očekávat, že tento ruský "studijní" vzorek UAV dozná ještě několik zásadních přestaveb ...
  I tak je důstojnou vizitkou technické vyspělosti tamních projektantů a celého ruského inženýrství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak vývoj pôjde dopredu aj v Rusku. Čím viac je Rusko pod tlakom tým bude aktívnejšie a produktívnejšie.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 10:49 Imbecile, nelez mezi slušný lidi

   Smazat
  4. 8:04
   NAjradioaktívnejším miestom na planéte nie je Černobil, ani Fukušima ani žiadny Ruský jadrový poligón, ale Atol Bikiny v Maršalových ostrovoch kde USA previedli cez 67 jadrových pokusov
   https://www.interez.sk/marshallove-ostrovy-su-radioaktivnejsie-nez-cernobyl-ci-fukusima-oblast-je-pre-cloveka-neobyvatelna/

   Smazat
  5. Černobyl.....

   Smazat
  6. 22.52 A zase argonit ve své RUSKÉ zaslepenosti nemá pravdu. Na světě je nejhorší jezero v Rusku, kam se po desetiletí vyvážel radioaktivní bordel. Pouze pulhodinka pobytu tady a do druhého dne ťuhík, víme ty ruský slouho.

   Smazat
  7. Óóó, Velký Geografe 10:29, kde že se nachází to tvoje bájné jezero Ťuhýk? Pověz, pouč, rozšiř nám obzory! Buˇď tak laskav.

   Smazat
  8. 10:29
   Daj odkaz tu nejde o zaslepenosť ale o fakty tak sem s nimi

   Smazat
  9. Jak může dát nějaký odkaz, když ty lži se rodí v jeho hloupé kebuli. Kdyby to mělo aspoň nějaký fór, jako kdysi Radio Jerevan.

   Smazat
  10. Chlapec argmentačne skončil žiadny odkaz nemá:-)

   Smazat
 7. No už po několikáté čtu tady o tom ruském "" zázraku "". Myslím, že v USA něco podobného létalo před 10-15 lety. Zase je Rus " napřed ".Mám pocit, že dopadne stejně jako raketoplán BURAN, který pouze jednou vylétl do vesmíru a už nikdy o něm nebyla zmíňka.Jo vlastně ještě jednou, když na zádech latounu MRIJA ten křáp převážel Rus do muzea.Dále stejně dopadl letoun TU.144Taky nepoužitelný krám, Něco jako CONCORD, ale velmi vzdáleně. A o dnešním vývoji tanku Armata snad ani nepsat. Při přehlídceto těm ruským " machrum "" chcíplo a následoval odtah, slušná ostuda.A ty kecy, jak je SU-35S lepší něž ty Amické F-35 je komickéé. A to nemluvím o dnešních pruserech Ruska, kdy zase zaneřádí kus planety radioaktivním spadem A UNIKEM RADIACE DO MOŘE Z JAJICH PONORKY Z PŘEKLIŽKY. ČUČKAŘI.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Projekt raketoplánů USA sloužil jen k zamaskování faktu, že v kosmickém výzkumu jsou na nule, na Měsíci nikdy nebyli. Po pár haváriích raketoplánů byl tentot projekt odpískán, protože od počátku sloužil jen ke klamání veřejnosti.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Proto pořád považuje Rusa,kterej nic vyrobit NEUMÍ ZA ÚHLAVNÍHO NEPŘÍTELE?!!!!A proto ten jejich amidrek a Plechovou kavalerii tady ukazujou jako šrot na D1?!☺

   Smazat
  4. 10:33
   Situáciu na Marshallovych ostrovoch sa po 61 rokoch od ukončenia jadrových testov naposledy rozhodli preskúmať odborníci z Columbijskej univerzity. Ako informuje portál Phys.org, vedci skúmali vzorky pôdy z 11 ostrovov, ktoré sú súčasťou štyroch rôznych atolov. Výsledky svojho výskumu publikovali vo vedeckom časopise Proceedings of the National Academy of Sciences.

   Radiácia vyššia ako v Černobyle

   Zo vzoriek pôdy výskumníci zistili, že mnohé oblasti Marshallovych ostrovov sú aj po šiestich desaťročiach od posledného jadrového testu stále kontaminované radiáciou. Hodnoty pritom často prekračujú pre človeka bezpečnú hranicu hneď niekoľkonásobne. Napríklad vo vzorke pôdy z atolu Bikini namerali hodnoty radiácie 6,48 milisievertov za rok. Pre človeka bezpečná hranica sa pritom berie len 1 milisievert ročne. Portál Business Insider navyše zdôrazňuje, že ide o hodnoty vyššie ako boli namerané v okolí jadrovej elektrárne v Černobyle či japonskej Fukušime.
   Tak kto najviac zasviňuje planétu radiáciou.

   Smazat
  5. 14:55 Nic hloupějšího si nemohl načmárat co. 136 Startu raketoplánu a Amík byl na nule blbe .Nebýt ze 70% podpory ISS, ze strany USA, tak rusák sedí doma na zadku .

   Smazat
  6. 10,23
   I jako místní bavič stojíš za HOVNO!!!!!.-D

   Smazat
 8. Není nad skvěle udělanej Challenger a Columbii,to byly PANEČKU SKVĚLÝ RAKETOPLÁNY.....jen to přistání,to bude potřebovat amiokupanty vyladit!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:57 Nic jsi nepochopil TROUBO. Při 136 startech raketoplánu byly dvě havárie, ale rus ve své neduvěře k Buranu neposadil ani na první a taky poslední let potkana, chápeš, asi ne.Proč to vubec blbovi tvého ražení píšu.

   Smazat
  2. 16:22
   A po těch dvou haváriích,lépe řečeno po tý poslední ostudě amiokupant RAKETOPLÁNY vyřadil....divný co ty volotrku!!!????

   Smazat
  3. Presne podivné ako raketoplány rýchlo vyradili.. No veď len dve havárie ale zato 14 mŕtvych.
   Ďakujem pekne a traja uhorení v Apolle 1.
   Radšej si nechali vyvážať rite na orbitu ruskými Sojuzmi.
   A samozrejme na Mesiaci nikdy neboli. To by bol iný masaker.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 10,17
   Byl tam teda prstem po vesmírný mapě,ve skutečnosti na Měsíci ty amiokuoanti NIKDY NEBYLI!!!!!!

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. čo je vás a aj nás do ruských zbraní - stojíme na zlej strane plota, a to je na tom na trt ,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Také pro 10:39
   Ten sovětský křáp Buran vykonal orbitální misi automaticky, při možností dálkového řízení. Bez problému přistál, veden československým přistávacím radiolokátorem RP4G. To se směrovou odchylkou 62 a délkovou 86 cm. Pokračování jeho provozu zastavily politické změny, rozhodnutí o konverzi průmyslu, pád politického systému a finanční krize ruského státu. Dnes jsou raketoplány překonanou technologií.
   Hlupáci, kteří se bahní v historicky dané průmyslové zaostalosti ruského státu, přehlížejí jeho bouřlivý rozvoj od skutečně zaostalého carského Ruska až na úroveň druhé světově supermocnosti. Nejsou schopni pochopit společensko politické příčiny pádu jeho systému, ani jeho důsledky na světové poměry. Zcela dětinsky si poměřují pindíky v diskuzi o tom, zda USA nebo ruský stát je v čem slabší nebo silnější.
   Holou skutečností je, že USA mají zcela přirozený materiální, technologický i mocenský předstih, že ruský stát stále ještě překonává existenční problém, ale prokazuje i schopnost zastat roli jedné ze tří supermocností. Podceňovat jeho tvůrčí a technologický potenciál ve zbraňových systémech se nevyplatilo ani Hitlerovi, nouze totiž učí Dalibory housti. To, co by mělo být starostí Evropanů a vůbec bílé populace není kdo z „bílých“ a proč je silnější nebo slabší. Tato populace by se z důvodů dílčích zištných zájmů neměla vzájemně oslabovat, když a pokud si má uchovat podmínky pro vlastní životní styl, když má obstát v konkurenci jiných, hospodářsky i vojensky sílících kultur.
   Snad je nad jiné evidentní, že je to právě bílá civilizace, která ztrácí svůj technologický předstih i předstih v produkční schopnosti. A Evropané jako by nevěděli, že se v životním stylu odlišují nejen od historicky zcela jiných kultur, ale i od životního stylu bílé populace USA. Místo toho, aby hledali politická, hospodářská i mocenská řešení pro uchování existenčních podmínek vlastního životního stylu tam, kde jsou naprosto shodné zájmy obecně kulturního rázu, běží obchodní spory a rivalita, krytá humbukem o lidských právech a vojenských ohroženích.
   A tady diskutující mají za důležité rozhodnout, jestli stát na východní pozici euroamerické civilizace má hloupější a méně kulturní obyvatelstvo než ten, který leží na její západní výspě. Tak jak to vypadá, ze zištné, krátkozraké zaslepenosti těch na vrcholu této společnosti, jsme do tupé hlouposti ponořováni a ponořeni všichni. Zvlášť někteří tady diskutující to vytrvale a zarputile potvrzují. Užiteční idioti? Ne, idioti zkázonosní!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:03 souhlas, Rusko chtějí zápaďáci zničit už po staletí a jelikož jsou to jenom ožralí mužici, jejichž zbraně, letadla, lodě a vůbec všecko stojí za pendrek, proto se to tomu báječnému bezchybnému západu s vůbec nejlepšími lidmi a zbraněmi v celém vemíru, NEPODAŘILO a nikdy NEPODAŘÍ i kdyby se trollové s pěnou vzteku u huby podělali. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  5. oprava: vesmíru, nebo všemíru, jak chcete, hej hou.

   Smazat
  6. 18:29 napísal:
   Do ruských zbraní je nám třeba to, že se jedná o agresivní zemi, která okupuje řadu území svých sousedů. Buďte bratři Slováci rádi, že s nimi již nesousedíte a nezapomínejte, že druhou světovou válku začali Rusko společně s Hitlerem přepadením bezbranného Polska.

   Rusko agresívna zem? A čo potom sú USA čo agresívne válčili po celej planéte a po svete majú rozmiestnených 700 základní.
   Rusko vojnu nezačalo, ale skončilo. Hitlera podporoval napr. taký Prescot Bush a ďalší finančníci z USA. Bez Ruska by sa svet fašizmu nezbavil. Rusko by malo byť naopak asertívnejšie a malo by viac hájiť svoje národné záujmy po celom svete tak ako to robia USA. Konečne začali byť aktívnejší v účasti na Sýrskom konflikte, kde sa práve likvidújú posledné zbytky islamského štátu a islamským rdikálov v Idlíbe.

   Smazat
  7. 19:03 výborný príspevok vďaka.
   Vďaka takýmto diskutérom sa človek mnohé dozvie

   Smazat
  8. 19:03 Moc hezky napsané, jeden by se rozbulel. Tím ovšem neobhájíš Ruský šlendrián, bordel a jejich povýšenost nad ostatníma.Ale o tom Buranu nemáš pravdu, technická zaostalost a hlavně FINANCE,jak píšeš ( tak jako dnes ve všem)nedovolily Rusum dále v programu. Dnes je raketoplán. překonán, ale 136 startu svědčí o tom že to byla světová extra třída, která vykonala pro vědu obrovský kus práce, na rozdíl od Rusa, který od roku 1987 nic pořádneho do vesmíru nevyslal,

   Smazat
  9. 10,07
   A teď tu pohádku o tom,jak byl amiokupant na MĚSÍCI!!!!!.-D

   Smazat
  10. 10:07 nic neobhajuji, snažím se suše a stručně popsat realitu a její stinné stránky z pohledu zájmů evropské populace. Nemyslím, že by v takové úvaze mělo hrát roli v čem je lepší nebo horší východní nebo západní výspa euroamerické civilizace. Vy jste natolik dětina, že dupete nožkou, USA jsou lepší, USA jsou lepší ... Proč ne? Vy a vám podobní, svou omezeností, jste přítěží lidstva. Lituji ...

   Smazat
  11. 136 štartov raketoplánov a tie napokon skončili pre nadmernú nákladovosť tomu sa povie úspech?
   V žiadnom prípade z toho dve havárie a 14 mŕtvych
   Koľko štartov z ľudskou posádkou majú na konte Rusi?
   Rakety Sojuz majú na konte 1056 štartov s úspešnosťou 97 percent. Ruské obete pri spiatočnom prelete atmosférou boli len 4.
   V prípade 136 misií raketoplánov pri dvoch nehodách 14 obetí. Mal síce úspešnosť 99 percent, ale obetí viac a napokon bol tento projekt pre vysokú nákladovosť zrušený.
   Bola to slepá ulička amerických technológií?
   Dnes ešte stále nemajú na čom lietať na orbitu.

   Smazat
  12. 15:39 Sojuz třeba má tolik startu, ale nepatrné procento s lidskou posádkou a v tom je velký rozdíl. Amik díky raketoplánu vyslal do vesmíru 952 kosmonautu, o tom se rusovi muže poze zdát. A s takovým uspěchem ( desítky družic, Habluv teleskop, nespočet významných objevu ) není pochyb, že to nebyla slepá ulička.Těch 14 mrtvých je špatně, ale topři takovém riziku stává, Rus nedávno přišel v ponorce o 14 lidí, to se taky stává.

   Smazat
  13. 11:14 Mé příspěvky jsou jen odraz toho, co zde čtu za puvodní články. A ty píší pouze jak je Rus nepřekonatelný, mírumilovný, jak ho má každý rád, jak má vyspělé hospodářství, atd. Vše tohle je velká lež, pokud tomu věříš a plácáš ručičkama, tak jseš velkej hlupák.

   Smazat
  14. My tu neplácáme ručičkama.

   Máme radost, že jsou země na světě, které drží americké piráty - notorické rozvraceče cizích zemí a bořiče mezinárodního práva na uzdě.

   Chápeš, pornoherče?!

   Smazat
  15. 15: 39
   Konečne triezvejší pohľad
   do roku 2007 keď mala raketa sojuz 40 rokov štartovala s ľudskou posádkou 96-krát a do vesmíru odviezli 233 kozmonautov.
   A do roku 2019 štartovala z ľudskou posádkou celkom 139x a vyviezla na obežnú dráhu celkom 359 kozmonautou.
   Rusko dlhú dobu prevádzkovalo vlastnú orbitálnu stanicu MIR kde uskutočnilo množstvo vedeckých experimentov a dlhodobých pobytov a nadobudlo množstvo skúseností, získali poznatky, ktoré poslúžili pri budovaní medzinárodnej orbitálnej stanice ISS.
   Ak by Ruská kozmonautika nebola zabrzdená rozbitím CCCP lietal by na orbitu aj Ruský raketoplán BURAN, ktorý už dokázal lietať v automatickom režime, lenže o to šlo USA zabrzdiť Ruské programy práve rozpadom ZSSR. Rusko súťažilo v nerovných podmienkách, zničená ekonomika po vojne a následne zničená ešte raz dôsledkami studenej vojny. Rusko však opäť povstalo z popola.
   Nečuduj sa že USA sú v predstihu s automatickými misiami v Slnečnej sústave. Žiadna vojna sa cez nich neprehnala a kolonizovali svojími nadnárodnými firmami polovicu sveta odkiaľ vyvážali zisky nielen prostredníctvom lacnej pracovnej sily, ale žmýkali a drancovali ekonomiky mnohých štátou sveta "výhodnými" pôžičkami, ktorými ich tak zadlžili až bankrotovali viď viaceré štáty Južnej ameriky. Spomeň si na bankrot Mexika a Argentíny čím USA dostali pod svoju správu napr. Mexické ložiská ropy. To sa potom dvýhalo v USA HDP keď takto žmykali x ekonomík sveta. Rusko takýmto spôsobom neprosperovalo, preto nemalo navrch a ani prostriedky na rozvoj kozmického prieskumu. Hlavne po tom čo sa z Ruska začal cielene vyvážať kapitál olygarchov na západ.

   Smazat
  16. 15:16
   ak by Rusko bolo také neschopné a zaostalé už dávno by ho mal západ rozparcelované a vysaté z kapitálu.
   Hovorím rus by mal byť asertívnejší minimálne tak ako sú asertívne USA a Rusi by mali rovnako ako USA hajiť svoje záujmy v celom svete. všetko pre rovnováhu medzi mocnosťami. Len vďaka tomu nezaviedli USA svoje NWO po celej planéte. Rusi si nedali nanútiť ani GMO potraviny ako nám ich Monsanto nanútilo prostredníctvom USA v Európe a v ďalšej polke sveta. Rusko je nám napríklad aj preto dobrým príkladom...

   Smazat
 11. 18:29 překrucujete historii. SSSR nenapadnul Polsko společně s hitlerovským Německem, ale Rudá armáda postoupila na Curzonovu linii, tedy na původní, mezinárodně uznanou hranici carského Ruska až potom, kdy polská vláda opustila území státu a padla Varšava, tedy polský stát byl vojensky poražen.
  Kdo není blbec pochopí, že ruský stát nemohl nepředpokládat, že hitlerovské Německo, jakmile k tomu soustředí síly, bude pokračovat v tlaku na východ, tedy v politice „Drang nach Osten“, jak ostatně i Hitler dostatečně naznačil ve svém díle „Main Kampf“ (viz Lebensraum) vydaném tuším 1925/1926. Pokud by tedy SSSR tuto možnost nevyužil, muselo by jeho vedení být obviněno z velezrady.
  Jste natolik pitomý, že to nechápete? Nevíte, že státy jsou nuceny znovu a znovu usilovat o nezbytné podmínky k existenci a že tak jednají bez ohledu na zájmy jiných? Ono to není o moc lepší mezi firmami, ani mezi některými, pokud ne všemi lidmi. Ostatně, v principu i v širé přírodě, kde funguje co? Potravinový řetězec! To berte laskavě na vědomí. S tím, mějte se (skázonosný idiote?).

  OdpovědětSmazat
 12. 22:18 co na tom mění pakt Molotov-Ribentrop, krom toho, že hitlerovské Německo nebránilo, aby si SSSR jako stát navrátil území, které První světovou válkou resp. zhroucením carského Ruska ztratil? Vysvětlete, boží prostoto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo. O lásce "přivtělených" oblastí k SSSR svědčí počty jejich vojáků v řadách SS.

   Smazat
  2. Hlupáku, nejde o Pobaltí, ale o Bělorusko a Ukrajinu. Ale vysvětluj to troubovi.

   Smazat
  3. 23:24 věru pomalu chápete, shora je zcela věcná psáno o chování států, firem i lidí, o přírodních principech, o tom, co formuje historii. Vy o lásce Litevců, Lotyšů, Estonců ... k imperiu. Domníváte se, že USA zbožňují třeba Portorikánci? Ale jděte! Oni například v Texasu a Arizoně existují separatistické tendence. No a co?

   Smazat
 13. Televizní kanál Stalingrad : Výbuch „atomového“Burevěstnika . . .
  Profesor, specialista na jadernou fyziku a atomovou energii Igor Nikolajevič Ostretsov hovořil o tom, co se přesně stalo na cvičišti v archangelské oblasti, kde explodoval proudový pohonný systém, v jehož motoru byl použit zdroj energie radioaktivního izotopu. Může to být nová mezikontinentální raketa «Буревестник»? A může taková raketa v zásadě existovat?


  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.