Reklama

čtvrtek 22. srpna 2019

Macron zveřejnil v ruštině příspěvek k výsledkům setkání s Putinem

22. 8. 2019 russian a вперёдроссия
Francouzský prezident Emmanuel Macron po rozhovorech s ruským vůdcem Vladimírem Putinem ve Fort Bregancon zveřejnil v ruštině zprávu na Facebooku, v níž vyjádřil naději na další rozvoj vztahů mezi oběma evropskými zeměmi. "Rusko je velmi hluboce evropskou zemí. Věříme v Evropu, rozkládající se od Lisabonu po Vladivostok", - napsal.


Kromě toho Macron zdůraznil, že Rusku a Francii se podařilo dosáhnout pokroku v mnoha politických a ekonomických otázkách.

"Usilujeme o rozvoj francouzsko-ruských vztahů", řekl francouzský vůdce.

Rovněž vyjádřil přesvědčení o tom, že tyto kroky nakonec pomohou vyvinout "architekturu bezpečnosti a důvěry mezi Evropskou unií a Ruskem".

Macron dříve prohlásil, že věří v evropskou budoucnost Ruska.
Jednání mezi Macronem a Putinem, která se konala 19. srpna ve Fort Bregancon, trvala asi 3,5 hodiny. Poté se konala tisková konference, po jejímž ukončení francouzský prezident poznamenal, že bez účasti Ruska realizovat nejdůležitější otázky není možné.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

44 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Nedřistej,
   vydal jsi se do kapitalismu pro vlnu a ostřihali tebe,co?.
   Pošlou tě brzo do války,dyť hitler taky chtěl mir,kup si slepeckou hůlku a hleď s ni mávat a tak za ten mir bojuj!

   Smazat
  2. Re (21:12):
   Ano, mír je stejně tak cennou kulturní hodnotou, jako jí je lidský život. Ten život, který je ve válkách se železnou jistotou mařen po milionech, zejména život těch, kteří války nevyvolali, jen do nich byli nahnáni.
   ---
   Re (22:41):
   Správně je: Миру мир!

   Smazat
 2. Makaron je dřistala,kterému skutek utek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ma za to peknou mladou zenu

   Smazat
  2. 0:43
   No a Putin nemá žádnou ženu. Je impotent? Je na kluky? Honí si? Nebo tajně píchá nějaké kurvy?
   Je s podivem, že tohle nikdo neřeší, nikoho to nezajímá.

   Smazat
  3. Jako vzdycky verit zapadnimu imperialistovi znamena pro duverivce velke nebezpeci. Jakmile se otoci jdou po krku..Aby mohl Macrona vylez z takovejma hovadinama, myslim , ze Putin se nemel vubec obtezovat.
   Pokrok, rozvoj, presvedceni ,realizovani otazek a ze veri ,jsou zvejkaci pachnouci nehmotnosti urcene rovnou do mozku tak akorat blbcu a imbecilu....
   Macron je samozvanec ,kterej se tam dostal pomoci volebnich svindlu ,/a pseudosexual /, kdyz v poslednich volbach Le Pen dostala vetsinu hlasu 40 %.
   A Putin navstevou tomu tyjatru akorat asistuje..
   Jako predtim Trump.

   Smazat
  4. 0:54 Putin je rozvedený, jakousi favoritku má. Je ale možné, že Rusko je poněkud puritánštější a v takových věcech se po "zápaďácku" tolik nešťourá. Macrona manželka je skutečně zajímyvý typ, mladší mohla být, zejména pro adolescenta naprosto neodolatelná. Adolescent zas, pro takového vampira taky. A tak se stalo. Jestliže svůj přecejen zvláštní vztah legalizovali a v něm bez viditelných problémů a zakrývání setrvávají, tak je možné se tomu divit, nevidím ale důvod, trapně se v tom hrabat. Pravda, je už to stařenka, zakrýt se to nedá.

   Smazat
 3. Nějak nechápu, proč nikdo z našich umělců nevykřikuje, že je Macron očividně Putinův agent... Asi jsou ještě v šoku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsou v šoku, ale dle zásad licoměrnosti přece nemohou kritizovat naše evropské a natovské spojence:-) Hele, jsem jen zvědav na všechny ty dnešní rusobijce, až budou jednou zrušeny sankce vůči Rusku a Krym (a možná i další části ruskojazyčné Ukrajiny) uznán za nedílnou součást Ruska. Bude zajímavé sledovat, co pak bude blekotat ta naše elita nebo spíš jelita, chcete - li.

   Smazat
  2. To bylo v jednom americkém filmu, z doby prohibice. Policisté zlikvidovali mafii, pašující alkohol a pak se jeden druhého zeptal, co bude dělat, až skončí prohibice. Odpověděl: „Dám si pivo“.
   To byla ukázka, jak se má chovat řádný občan. Vládní moc očekává, že se takto budou řádní občané chovat, i v případě nesmyslných zákonů.
   Globalisté očekávají, že se takto budou chovat „řádné“ státy. Nyní jsou vyhlášeny sankce na obchod s Ruskem, tak obchodovat můžou jenom vyvolení. Až se tam uchytí, tak sankce zruší a ti „řádní“, můžou hledat, jestli tam ještě jsou nějaké obchodní možnosti. P.K.

   Smazat
  3. 23:59
   Přestaňte tady psát ty vaše blbosti. Sankce na Rusko jsou vyhlášeny jen na citlivé technologie, které může Rusko využít ve zbrojním průmyslu. A to zcela po právu. Všechny ostatní sankce (na potraviny apod) na sebe Rusko vyhlásilo samo.

   Smazat
  4. Anonymní23. srpna 2019 0:10
   Hospodářské sankce vůči Rusku, ze strany EU, jsou udržovány s argumentem, že Rusko nedodržuje dohody z Minsku. Sankce jsou uloženy, aby poškozovaly ekonomiku země, nikoliv speciálně vojenský průmysl. P.K.

   Smazat
 4. Jediným světovým politikem, chlapem s koulema, kterému opravdu důvěřuji, je Vladimír Putin. Snad se v něm nemýlím. Cítím, že jeho kroky mají smysl a nejsou jen snahou se zviditelnit, někomu poklonkovat nebo si užívat výsluní. Mám dojem, že mu jde opravdu o blaho jeho vlasti a lidu Ruské federace. Rusko se potýká s obrovskými problémy, ale to mnohé země světa také. Ovšem jen málokterá země se může pyšnit takovým prezidentem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s tím, že málokterá země se může pyšnit takovým presidentem, ale nebyl bych příliš skromný protože my na tom taky nejsme zrovna špatně, já si nestěžuji, ať se Zemanobijci třeba pose.ou. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Do nejvyšších pater politiky se může dostat a hlavně udržet se v nich už z principu pouze psychopat, který jde přes mrtvoly. A Putin už se v nich drží už přes 20 let.
   Tak "opravdu důvěřujte", naivní pitomečci. Po 20 letech jeho skoro absolutní vlády je Rusko stále chudá země stále zcela odkázaná na surovinové bohatství, bez kterého by nebyla ničím.

   Smazat
  3. 0:05Nepovídej,to říkal šír,nebo ștětináč?

   Smazat
  4. 0:24
   František Koukolík, nevzdělaný blbe.

   Smazat
  5. Jo a nás euroatlantická instituce zařadila po třiceti letech budování kapitalizmu mezi rozvojové země. Ty jsi blbej jak buzerant, má ptáka od hoven ještě si v tom rochní. Normální člověk chápe že je potřeba žít v souladu s možnostmi přírody a ne stále jen HDP. Proč když mají JUSEJ výkony je tam stále tolik bídy.

   Smazat
  6. 7:34
   Protože USA nejsou a nikdy nebyly rovnostářská země, blbe! Kdo tam pracuje a snaží se, má se nejlíp na světě. Kdo nic neumí a o nic se krom chlastu a fetu nesnaží, má se holt bídně.

   A podle HDI (Indexu lidského rozvoje) nejuznávanějšího mezinárodního měřítka jsme 27. nejrozvinutější země ze 190. Ruko je až 49.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

   Tak tu přestaň žvanit blbosti o rozvojových zemích. Pálí tě dobré bydlo a chtěl bys do Konga? Tak prosím, blbe. Nikdo tě tu nedrží.

   Smazat
  7. Re (21:27):
   S vaším pohledem na Putina se dá souhlasit. Škoda jen, že je Putin ve vrcholném vedení Ruska příliš oslaben tím, že nedokázal obklopit i stejně schopnými lidmi, kteří by dokázali spravovat jejich ekonomiku a finance. Takovými, jakým je např. S. Glazjev. Ani s tamními oligarchy, kteří za Jelcina svižně rozkradli ta nejcennější aktiva býv. SSSR si Putin nedokázal poradit v nezbytné míře, a je na ně v mnoha ohledech odkázán.
   Putinova síla je především v mezinárodní politice, což je sice pro přežití Ruska mnoho, ale jejich ekonomika nemůže stále žít (přežívat) z prodejů jejich surovinového bohatství. Ani "diplomacie" založená na přesvědčivé vojenské (odstrašující) síle nestačí.

   Smazat
  8. 0:05 Ruská federace je, možná, chudá země. Nevyhnuly se jí dvě světové války, na kterých USA horentně vydělaly, nedrancovala tak plodné kolonie jako Britanie, Francie, Holandsko a Belgie, třeba i Portugalsko. O Španělích a Portugalcích v jižní Americe nemluvě. O tom vy zjevně nemáte tušení, primitivní nevzdělanče. Navíc vám uniká, že ať je jak je, znovu se ti "Rusáci" po katastrofě SSSR, etablují jako supervelmoc. Vedle upadajících USA a stále mocnější Číny.

   Smazat
  9. Pane Oplustil , je zrejme ,ze se stourat do podvodu zvaneho ekonomika nikdy nevyplacelo...Ani Marx, Adam Smith, Ricardo , Keynes a nemluvim o stovkach Nobelovych geniu nynejsich nic nevyresili a naopak..Krugman /Taky genius/ vyhlasil ,ze zvolenim Trumpa se USA okamzite zhrouti.. A ti , vsichni byli a jsou skoleni v sumach statisice dolaru na nejlepsich universitach nejlepsimi ekonomy vsech dob..
   Thatcher dalsi vedec na prvni schuzi vlady , prastila o stul knihou Von Hayek a pravila podle toho pojedem.. Dopadlo to ,ze dostali britove pol tax ,kterou okopirovala ze stredoveku...Nebo co..
   Tady , jak je videt je kazda rada spatna !
   A Putin je jenom obyc clovek jako my.. Kritizovat a nebo prebirat nazory jinych neni nic moc..A poskodit hospodarstvi statu v dnesni dobe, je prilis snadne ,az prilis...Az na ty nasledky..

   Smazat
 5. Keď sa začne západná Európa zbližovať s Ruskom, ja som len zvedavý, ako budú prevracať kabáty všetci tí, čo naň celé roky vedeli len pľuť, aby sa im ušla od nejakého Helmuta mazácka pochvala. Lebo tí pri válove sú tam preto, lebo nemajú štipky osobnej hrdosti a základnú morálnu výbavu. Len tak sa tu dá prepracovať k hrantu.

  OdpovědětSmazat
 6. no nejde ani tak o to co napsal makarón na svém fb, ale o to ,co si myslí Gosudar. Zdá se, že zatím zachoval "poker face". Taky se zdá že do G7 se zpátky nalákat nenechá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nabotoxovaná tvář Gusudara ničeho jiného než "poker face" není schopna.

   Smazat
  2. Zato v tvé hlavě je pěkně nasráno 23:34, idiote. Mohl by jsi poskytnout svou fotku potrate.

   Smazat
  3. 23:34 Pán je znalec botuloxinu, asi s ním máš zkušenost. Jenže tobě ho nejspíš aplikovali do mozku. Všechny mozkové závity se ti krásně vyhladily, proto jsi takový blb.

   Smazat
 7. Já stejně pořád nechápu, jak chce někdo řešit ten ukrajinský majdan bez jeho US (a loajálních britských, viz Skripal) sponzorů.

  OdpovědětSmazat
 8. Nejsme svéprávná země. Nemáme na to mezinárodní autoritu, politiky světového formátu a dáváme prostor lidem s pokleslou morálkou. Ty si spousta našich spoluobčanů bere za vzory. Suverénní stát se sám rozhoduje o tom, s kým bude spolupracovat a v jakém rozsahu. Pro nás platí, že s Ruskem mohou oficiálně jednat a spolupracovat Francie a Německo. My, jako druhořadý stát pod Německou kontrolou musíme zahraniční politiku konzultovat a koordinovat. To je realita se kterou se musíme smířit. Ti co tady prosazují západní politiku to dělají buď vědomě s osobním profitem a nebo s pozice koní s klapkami na očích. Kam je vozka nasměruje, tam slepě utíkají ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ABC nám v ČR nepatří ani ten kousek země na kterém stojíme a tak není o čem rozhodovat. Změny příjdou až to bude chtít některý silný suverénní stát. V historii nám nikdy nebylo tak dobře jako za dohledu SSSR.

   Smazat
 9. Putin je pán politik. Jenom spolupráce a obchod má budoucnost.
  USA spolupracuje se Saudskou Arábii a přitom saudové na ambasádě v Ankaře rozkuchali novináře.
  Rusko si brání svůj národ a to je správně.

  OdpovědětSmazat
 10. Kdepak jsou pirátský Rusobijci aby nadávali Putinovému agentu macronovi? Tak to prostě je Rusko patří do Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kde jsou ti Macronobijci, kteří ho obviňovali, že chce spolu s Německem vytvořit novou Říši, zfederalizovat Evropu apod?
   Jak to, že vám najednou nevadí, že v tom samém duchu ten samý člověk prohlašuje, že "chce Evropu od Lisabonu po Vladivostok"?

   Smazat
  2. Kdyby jsi nebyl idiot 0:14, tak by jsi věděl, že jen poslušně před Gosudarem povyprávěl to, co měl napsáno ten milovník žabožroutských negrů.

   Smazat
 11. Vy 0:14 a vám podobní věru slujete politickým nadhledem. Děláte pitomce z každého, kdo nevyhoví současně běžící politické módě, tedy vašemu nesvéprávnému politickému vkusu.
  Evropa dobře cítí, že přátelské objetí Spojenými státy je stále těsnější, až Evropu dusí. Francie cítí, že tak, jak se Británie k USA přimkne, nejen že může vzrůst tlak objetí USA, ale i Německem. Tam mají USA i armádu. Jak mocenské postavení Ruské federace, po pádu SSSR nepochybně roste, znamená jeho vstřícnost, neřkuli přízeň i úlevu od až příliš přátelského objetí ze strany USA a také menší nutnost tu kopírovat, tu respektovat přátelská přání silnějšího, USA stále ještě okupovaného Německa.
  No a Ruská federace? Ta zas má starost s péčí, které ji věnují USA a neméně s tím, aby přátelské objetí současné, stále silnější sousední Číny, nebylo příliš silné.
  Objektivním zájmem Evropy i Ruské federace je, aby ta přátelství USA i Číny, vážila stejně, jak naproti těm, může vážit přátelství Evropy blízké si s Ruskem. To samozřejmě, věru přátelská žárlivost USA, hádám i prozíravé Číny, nemá zapotřebí. Ono, vzpomeňte, když měl svou váhu SSSR, hrál s tou kartou i de Gaulle. Dokonce s Francií vystoupil z vojenské složky NATO.
  A tak se synci, do těch zaostalých Rusů, statečně navážejte. Třeba i do Macrona. Třeba i do stavby druhé větve Severního proudu. Ať jste čím dál víc, za pitomce.

  OdpovědětSmazat
 12. Rusko sa 400 rokov snažilo zblížiť s Európou, docielilo len vojenské napádanie, ktoré sa dnes premenilo v hospodársku vojnu, sme z toho znechutení, a nastal čas,aby sme sa obrátili inam, kde si nás uctia - Putinov hovorca - citát

  OdpovědětSmazat
 13. 5:21 píšete mi z duše a 6:08 přece i u nás a mezi námi jsou jinak smýšlející nepoučitelní lidé. Putin prosazuje zájmy udržitelnosti lidstva na zemi a proto že je to zájem všech trochu přemýšlivých lidí tak se mu to daří. To je ten DUCH.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zájmy udržitelnosti lidstva na zemi? Tím že drancuje přírodní bohatství své země aby mohli pohodlně a bezpracně žít? Nebo tím, že zbrojí o 106? Jsi fakt fanatický vůl.

   Smazat
  2. 8:11 Vy nejste vůl ale idiot. V JUSEJ 5% lidstva spotřebovává 50% zdrojů a to je v pořádku? To že i Vy potřebujete stále nové sračky je důvodem proč se plundruje planeta země. Podle Vás teda v Rusku žijí pohodlně? Tím že mají malou spotřebu pomáhají lidstvu. DEBILE.

   Smazat
 14. 8:11 tím chcete říct, že Ruská federace nemá důvod zbrojit, nebo si to nemá dovolovat? Ruská federace užívá své přírodní bohatství právem, problém je v tom, že se ho nehodlá vzdát ani pod tlakem. Však si na to Albrightová stěžovala. Vždyť USA se samou láskou rozdají a proto zavádějí cla a prosazují embarga. Chápu to 8:11, správně?

  OdpovědětSmazat
 15. Tak se na to zaostalé Rusko podívej trotle: https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=wnznPclsZxc
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2607-reportaz-z-ruska-putin-je-pro-rusy-druhy-taticek-masaryk-a-pouze-se-boji-ze-je-nato-zacne-bombardovat-jako-jugoslavii
  Nejlepší programátor podle google pochází z Ruska ..a vyhrál už kolikrát? https://rusvesna.su/news/1565543374

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.