Reklama

čtvrtek 22. srpna 2019

Máme, jak tvrdí ČSSD, právo na bydlení

Ogňan Tuleškov
22.8.2019  ČeskéNárodníListy
Jaká je skutečnost? Cenově dostupné byty pro obyčejné lidi neexistuje. Státní a obecní výstavba bytů je téměř zanedbatelná, zvláště ve velkých městech. Nájmy bytů rostou. Osamělí důchodci či sociálně slabé rodiny často končí na ubytovnách.


Jsou si těchto skutečností sociální demokraté vůbec vědomí? Mají čas je vnímat a v souladu s tím, podle svého programu, pracovat k tomu, aby u nás existovalo reálné právo na bydlení?

Když si uvědomíme, co v nejen v současnosti, nýbrž i delší dobu ČSSD dělá, s hrůzou můžeme zjistit, že povětšině bojuje za nějaké posty ve vládě, dnes jde o ministra kultury. Včera šlo i ministra zahraničních věcí. Zdá se, že sociální demokraté mají v řadě bodů přijatelný program, ale pro jeho realizaci činí prachmálo.

To je také jeden ze základních důvodů, proč ČSSD se veze po nakloněné rovině k tomu, aby se stala neparlamentní stranou. Je to škoda! Jak však věřit straně, která má pro lidi občas i přitažlivá slova, ale skutek utek?

Takže, paní sociální demokraté, buď se rychle vzpamatujte a pro lidi něco potřebného dělejte, nebo odejděte! Nikdo vás postrádat nebude! Skutkem sociálními demokraty již nejste! Proto také u nás právo na bydlení reálně neexistuje.

55 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "14:06 je z Kutné Hory, z Kutné Hory kouzelníkův syn.
   On v Praze tři domy, až je koupí budou … jeho, …"

   Smazat
  2. Na současný stavu nedostupnosti bydlení se podílely všechny vlády po 1989 bez rozdílu.Vyhověly nenasytným "restituentům" s deregulací, státní byty rozprodaly za hubičku aniž by za to postavily byty pro sociálně slabší. Pátrat kde jsou ty utržené miliardy by bylo stejně "úspěšné" jako kauza s byty OKD - hnus

   Smazat
  3. Kecy. Byty se rozprodaly proto, že ČSSD blokovala deregulaci! Kdo rozprodával? Obce a města, s odůvodněním, že není na opravy.

   Smazat
  4. Bydlím na malém městě ve svém. O Prahu se zajímám tolik, jako se oni zajímají o mne. Jsou mi lhostejní. Několik let tam bydlela a pracovala dcera, přičemž ze svého nevelkého platu dávala deset tisíc měsíčně nějakému mi neznámému Pražákovi na přilepšenou. Rozhodující po převratu bylo získat dost voličů pro zločinecké demokratické strany. Našli se mezi restituenty, kterých je v Praze mnoho. Bylo třeba zastavit komunistickou bytovou výstavbu a nechat neomezeně růst nájmy. Myslím, že blokování deregulace bylo jen dočasné v souladu se strategií dodržovanou ČSSD. Petr Žantovský připomíná, že v průběhu prvních let transformace došlo k řadě situací, které negativně dopadly na některé části společnosti, a tudíž to Zemanovi a jeho tehdejší sociální demokracii dalo nějaké téma, které využili do poslední mrtě. Škoda, že otevřeně nenapsal, že bylo třeba lidi uchlácholit do doby, kdy už nebudou kapitalismus ohrožovat a pak se na ně vykašlal. Zeman od takové neoblíbené a profláknuté strany utekl a skamarádil se s Kellnerem. No zkuste ten podvod na lidech vysvětlit. Komunistická propaganda způsobila, že pravici věří jen debilové. Socani byli kromě falešných a lživých Havlových slibů z Václaváku ti, kteří za současný marasmus mohou. V sousedním Německu a Rakousku vládli socani. I tam jsou v odchodu na smetiště dějin. Mezi postiženými jsou také kamarádi z akademie věd. Za komunistů dostávali byty 3+1. Za demokratů se rychle stěhovali do 2+1. Nyní kupují staré domky daleko od Prahy. Kolega dostal dříve byt v domě, jehož majitelka emigrovala. Za své tam přestavěl garáž na byt. Charakterní demokratická emigrantka chtěla za nájem větší částku než byl jeho perspektivní důchod. Odstěhoval se. Co vám Pražáci poradit. Bijte se za svá práva jako na Národní nebo o Palachově týdnu. Pomáhat vám nepojedu, ale budu vám držet palce.

   Smazat
  5. Tady je odkaz na Žantovského
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petr-Zantovsky-uctuje-Padesat-tisic-na-akci-akademiku-se-ma-vracet-A-co-naklady-na-milou-akci-Prague-Pride-pred-kterou-hodne-lidi-radeji-odjizdi-z-Prahy-592733

   Přiznám se, ke kdokoliv od současných socanů je mi podezřelý, pokud se za svůj omyl a zlo, které způsobil, neomluví. Mám známé, kteří jsou nebo byli u socanů. Pamatuji se, jak se komunistům posmívali. Už došlo i na ně. Měli by chodit kanálama.

   Smazat
  6. Tady vidite, jak demokracie je zlocinecky rezim. Komuniste dovedli postavit NESPOCET bytu a domu, tovaren, mostu, prehrad, podniku a nevim co jeste vsechono. Na domy davalo prispevky, treba mi 2 spolupracovnici, manzele, dostali 80 tisic nenavratne pujcky na postaveni domu, kdyz dum se postavil za 100-120 tisic (ceny byly 40 let stejne, bez DPH 21%, ktere ted stat dava ke koupi pozemku, ktere za socialismu byly za pul facky. Stavet mohl i posledni delnik, hlavne staveli delnici, a NIKDO o dum neprisel. TAK JE TO SE VSIM, CO NAS OBKLOPUJE. Ale to MOUDRI Cesi uz nikdy nechteji. TAKZE DOBRE VAM TAK! Projedte si CZ a uvidite mesta a vesnice, co vse tam komuniste postsavili. Kdyby komuniste staveli jako demokrate, 80% naroda by byli bezdomovci.

   Smazat
 2. Soc.-dem. nejsou jedinými, kdo vyznávají zásadu, že slibem nezarmoutíš.
  A tak zatímco těm dalším lidé nevěří už dávno, soc-dem. partaj dělá vše pro to, aby se k nim připojila.
  Do "demobloku", který spíš než co jiné demoluje sociální stát ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD lže už ve svém názvu,že je prý sociálni.

   Je ve skutečnosti členem Aspen institutu,který s převahou těch neomarxistů nedal do prvniho článku "Ústavy" Sociálni stát což znamená,že se otevřela cesta k hlubokému rabováni ČR,vadným zákonům na př exekučnimu,který by jinak v té rabijátské podobě nemohl vzniknout a vede i k nemožnosti,vzniku tzv Středni třidy,která o tom nevi a je těmi neomarxisty připravována o všechno pokutami a dalšimi vadnými zakony !

   Smazat
  2. Členem Aspen Institutu je také oblíbený Honza Keller. To je jen malé připomenutí.

   Smazat
 3. Jo, jo, všichni mají právo bydlet, třeba i pod mostem. ČSSD - podle skutků poznáte je. Dávno to není levicová strana, ani sociální, ani demokratická. Však uvažovala o změně názvu, z kterého nakonec sešlo, neboť kritici k jejich smůle odhalili, co by mohl jejich nový název připomínat:
  https://g.cz/hrob-socialnich-demokratu-se-prohlubuje-chteji-si-zkratit-nazev-na-sd-co-nam-to-jen-pripomina/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem na svém sídle v Hybernské se hrdě hlásí k odkazu svých umučených soudruhů z doby, kdy ještě existovala sociální demokracie. Vždy když jdu kolem je mi z toho smutno,že Ti umučení lidé to mysleli upřímně a zvedá se mi žaludek z pomyšlení koho tam člověk může potkat. A oni se nestydí... Také jsem řekl jistému předsedovi místní organizace ČSSD, že jsou strana, která se nejdále vzdálila svým kořenům a původním ideálům.

   Smazat
 4. Pro ilustraci o bydlení za socíku :
  Na malém městečku, kde jsme žili, rodiče pořídili v 70. létech zasíťovaný pozemek 780 m2 za 3200,- Kč !!!!
  Základovou desku jsme svépomocí postavili za 15 000 Kč.
  Za Okal na klíč s plochou 117 m2 jsme zaplatili 201 tisíc Kč a za 11 dní jsme bydleli.
  Otec pracoval v hornictví a měl výdělek s "šichtami navíc" 4000 Kč/měs.
  Máti pracovala jako doručovatelka s platem 1600 Kč.
  Celkový příjem tedy měli cca 5600 Kč/měs.

  Investice : 3200 pozemek + 15000 deska + 201 000 Okál = 219 200 Kč
  Roční příjmy : 5600x12 = 67 200 Kč

  219 200/67 200 = 3,26 - tedy celková doba na pořízení z domku z příjmů byla 3 roky a fous !!! A žádné dluhy !

  Samozřejmě, že je nutno odečíst z příjmů i jiné životní náklady. Přesto máti měsíčně odkladala do spořitelny 3000 Kč/měs. Ročně tak uspořila 36 tisíc.

  Pak 219 200/36000 = 6,08 roku - Tedy za 6 let byla schopna ušetřit na domek. A to měla tři děti a všichni jsme vystudovali VŠ.

  Já sám jsem nakonec nebydlel v domku s rodiči, protože jsem získal práci ve městě Brně.
  Nastoupil jsem s bratrem pos absolvování VŠ do Královopolské strojírny Brno v roce 1981.
  Nějakou dobu jsme bydleli na hotelovém domě za pár kaček - 122,- Kčs/měsíc.
  Bratr dostal přidělený jednopokojový družstevní stabilizační byt v roce 1984 - cena 21 000,- Kčs. Automaticky dostal na byt bezúročnou půjčku se splátkou cca 300 Kčs.
  Já dostal 3+1 byt malinko později v roce 1989 za 27 000 Kčs a samozřejmě půčku za cca 500 Kčs/měs. Dnes má byt cenu cca 3 miliony.

  Takže bytová otázka za minulého režimu byla řešena velmi úspěšně ve prospěch obyčejných lidí.
  Dnes je bydlení pro mladé lidi téměř nedostupné. To jsou "vymoženosti" reálného kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Já dostal 3+1 byt malinko později v roce 1989 za 27 000 Kčs a samozřejmě půčku za cca 500 Kčs/měs. Dnes má byt cenu cca 3 miliony."
   ======================
   No a to je přesně ten důvod proč je bydlení skoro nedostupné. Protože chytráci jako ty, kteří přišli k bytu skoro zadarmo, za něj teď chtějí 3 miliony.
   A ještě si budou stěžovat na zlý kapitalismus, jehož jsou nedílnou součástí a na kterém sami rýžují.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Pro 14:51, přečtěte si co jste napsal. A uvědomte si kvůli komu nebo kdo jim ten byt zajistil. Tehdá za totality měli skutečně lidé na bydlení nárok. Lidem na vesnicích byly poskytovány nevratné, případně bezúročné půjčky a lidé ve městech dostávali k podnájmu levné byty. Postavilo se to za Husáka a nový režim to jenom prodal nájemníkům, kteří mezitím splatili náklady na výstavbu bytů. Proto tak levně. Nešlo o ještě zisk.
   Jinak ten dům rodiče pořídili na socík dost draze (zřejmě v dřívější době), byla doba za normalizace, kdy byly nevratné půjčky z kterých se dala postavit hrubá stavba.
   Ať to neberete jako urážku, mí rodiče si postavili dům bez nějakých půjček v 60. letech při 4 dětech. Jenom půjčky od dobrých sousedů, splacení, půjčka, splacení. Otec byl invalid a tak jsme to všichni pocítili. Rodiče se prostě obětovali. A žili"americký sen"- měli před penzí svoje bydlení, jenomže v USA (a dnes jsme je již dostihli) člověk nejdříve celý život platí půjčky, aby je měl k penzi již konečně splacené...

   Smazat
  4. 22. srpna 2019 14:51
   Nepochopil jste vůbec nic.
   1) Já za byt nechci 3 miliony. Neprodávám jej. Kde bych asi bydlel ?
   2) Cenu jsem neurčil sám. Tu určil zdegenerovaný, spekulativní a tedy zlodějský kapitalistický trh.
   3) Kdybych ho prodával (což nehrozí), tak bych ho podle vás měl prodat za 27 000 Kč ? Jednak je nutno vzít v potaz všechny ekonomické aspekty, které se reálně změnily za uplynulých 30 let a cena by určitě musela být vyšší. A jednak bych v situaci, kdy všichni ostatní takový byt prodávají za srovnatelnou tržní cenu kole 3 milionů(a vy byste ho 100 % prodával za takovu cenu také), byl bych asi na hlavu padený a to z velké výšky a takový "chytráci" jako vy, by si oprávněně klepali na čelo.

   Vy místo příčiny kritizujete následek. Vysoké ceny bytů nejsou prvotní příčinou nedostupnosti bydlení, ale následkem "tržního", a pokud budeme věci nazývat pravými jmény tedy kapitalistického, spekulativního a zlodějského systému, který nastavuje takové ceny a vytváří podobné zrůdnosti. Systému, který kašle na normální lidi. Systému, který na rozdíl od doby za komančů nestaví teméř žádné domy a byty a když už tak za nehorazné ceny dostupné jen tunelářům, spekulantům, zlodějům, štětkám a všem ostatním parazitům.
   Systém je příčinou a on je důvod, proč jsou byty nedostupné. A nejen to !

   Smazat
  5. 14.51
   Ale on nepíše, ža ten byt je na prodej. Bydlí v něm s rodinou. Takže žádný chytrák, jen svojí poctivou prací za sociku získal byt, který se mu zhodnotil. To už ale není jeho problém. Pokud máš byt jeden, který potřebuješ k bydlení je jedno jestli stojí 100 000.- nebo 10 milionů. Není na prodej.

   Smazat
  6. Takto zpíval o bytové otázce protirežimní písničkář Jaromír Nohavica
   https://www.youtube.com/watch?v=8ydyXxUPcAA

   Smazat
  7. Nohavicovi příznivci zaplnili O2 arenu
   https://www.youtube.com/watch?v=H6F_krv2BPk

   Huťkova sebranka nenaplnila hospodu s 50 židlemi.

   Smazat
  8. 21:13
   A to havlošmejdi musí vstupenky DOTOVAT ZE SVÝHO!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  9. 21.45 Chtěl jste asi napsat z daní ovčanů... Havlisté ze svého nedávají, ale sosají, vydělávají i na "lavičkách jistého opilce z povolání" a podobně.

   Proto musel odejít ministr kultury, který nehodlal dále podporovat tzv. "UMĚLECKÝ KOMUNISMUS" a cpát za podporu eurodefetismu a afroimigrace prostředky z našich daní - za vlastizradu!

   Smazat
  10. 14:51 oni co k bytu za totáče "přišli zadarmo", o současné tržní ceně takového bytu nerozhodli. Pokud si ho totiž budeš chtít postavit, nebo jako nový koupit, levnější nebude. Víš ty vůbec, co to je nákladová cena? Domníváš se, že komunistický režim stavěl byty bez nákladů? Desetiposchďový panelák s 50ti standardně vybavenými byty 3+kk a společným technickým zázemím byl na výrobní podnik v roce 1974 bezúplatně převeden v účetní hodnotě 7 370 000 Kčs. Jeden byt tedy, postavený Pozemními stavbami, přišel i se společným zázemím a prakticky i pozemkem, včetně napojení na inženýrské sítě, na nějakých Kčs 150 000. Jeho dostupnost pak zajišťoval stát různými prostředky, tedy nikoli tržně jak tomu je, nebo může být dnes. Pak se nedivte. Kde na to má stát brát, když je rozkraden?

   Smazat
 5. Obchod s byty je lukrativní, který si mohou dopřát jen majetní. Ono se staví i když ne takovým fofrem,jako kdys. Byty si kupují k podnikání nejen čeští lepšoobčané, navíc podnik je bez rizika a ceny nájmu stále rostou. Rychlá návratnost investice umožňuje podnikateli nákup dalších bytů. Je mi líto primátora, který zvedl bouři, při nápadu zjistit, kolik bytů v Praze je prázdných. Prázdné byty totiž vyvolávají stav nouze, růst poptávky a na konci růst nájemného. Páni domácí mají určitě rozepsány další byty na své příbuzné a jsou nedotknutelní. Mladým lidem, manželstvím, nepomohou zvýšené půjčky, při růstu cen, se nesmyslně zadluží u bank a při jakémkoli narušení rodin. příjmů o byt přijdou. V podstatě se dostávají dlužníci na úroveň otroků na dlouhou dobu. Narušit tento nesmyslný trend lze jen novou konkurencí, např. státní výstavbou nájemních domů s limitovaným nájmem pro potřebné (mladé rodiny,invalidy i senoiory). Cestou konkurence se naruší monopol a vyrovná cena nájmu na skutečně tržní stav. Nevím proč to náš magistrát nenapadlo. Při dobré vůli, by se při prodeji parcel na výstavbu developerům, dal do smlouvy připojit dodatek o % bytů z nové výstavby, které budou za nižší cenu prodány městu. Když mají miliony na podponu filmů, proč alespoň, jako pilotní projekt se nepokusí o řešení bytové krize. Problém není otázka práva, ale skutečného řešení. Má někdo jiný návrh ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně ať se do toho nezačne srát stát stylem "pro vyvolené zdarma a pro jiné za jejich těžce vydřené peníze".

   Smazat
  2. Ta výstavba bytů není bez rizika, v případě krachu cen nemovitostí by mohli na to pěkně doplatit (tzv. přehřátí cen). Vývoj cen není vždy nahoru. Má kolegyně kdesi ze Skotska koupila na hypotéku byt. Pak klesli ceny (o desítky procent)), ale hypotéka zůstala v původní výši. Na západě lidi mění bydlení se změnou práce a pak je to problém. Pokud žijete na místě, tak skřípete zubama, ale časem ty ceny znovu porostou, a bydlet někde musíte bez ohledu jestli jdou ceny nahoru a nebo dolů

   Smazat
  3. 14.57 Tak to přeci již od "PLYŠÁKU" funguje. Někomu dokonce jako Bakalovi...

   Smazat
  4. Ty dobytku 14:57, já ani žádný z těch v paneláku s podnikovými byty jsme nebyli žádní vyvolení, ale zaměstnanci, kteří se zavázali v podniku setrvat 10 let. Já byl vysoce kvalifikovaný bezpartijní dělňas, vedle bydlel řidič náklaďáku z autodopravy, naproti inženýr, běžný vývojář, vedle zauhlovač z elektrárny, což byl jiný podnik. Jestli z nich někdo byl v KSČ netuším. Vím ale, že sehnat někoho na domovního důvěrníka byl problém, protože to znamenalo zajišťovat styk s podnikem co do oprav, buzerovat partaje, které neuklízeli na chodbě před byty a kolem domu při jarním úklidu. Žádné práskání StB, jak se mezi posametovými blbečky traduje. To bylo tak všechno, co od nájemníků, krom Kčs 210 nájmu (plus voda a energie za dnes neuvěřitelně nízkou cenu), to za 78 m2 s lodžií, tedy králikárnu, zaměstnavatel, socialistický podnik (před 40ti lety!), vyžadoval.

   Smazat
  5. Bytovou situaci dodnes řeší socialistický systém, který byl schopen levně byty postavit a rozdělit potřebným. Mladí, kteří dnes volí TOP09, ODS, Piráty nebo další prokapitalistické strany, si budou muset přehodnotit své postoje. Podporou nejbohatších lidí ve společnosti, kteří fakticky řídí uvedené politické strany, si nepomohou. Pokud nezmoudří, nikdo jim nepomůže.

   Smazat
  6. A celé gro je o té informovanosti.Jakmile veřejnoprávní média spustí proradný socialismus okamžitě jim dát na oplátku takovou informaci- co je proradného na tom že se staráme o dolních patnáct milionů? Lidi spolu nemluví mladší generace kašlou na ty starší, nepředává se životní zkušenost.Ti mladí to nemusí hned pochopit nebo souhlasit, ale musí mít tuto nebo tyto informace někde uložené v hlavě, ono je to dřív nebo později dožene.

   Smazat
 6. Tady se bavíme o bytech, když jsi placen, tak se udávej tam, kde je řeč o kytkách. Jen tak bokem, já se mu nedivím, určitě na něj číhali s vejci a rajčaty a jeho kytku by stejně hodili do koše. Nejsem z 55%, ale jestli ty jseš těch 45% tak tam opravdu nepatřím. Jdi do kytek.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. 15:47
  To víš ty chudinko tupá a teď pan Dvořák ještě"""ZABERE"""Poseplině-Šláfendrekovi Hlubokou a Konopiště!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 9. Ach jo . Venca Veškrna byty které postavili komouši pojmenoval králíkárnami . Dnes je cena těchto králíkáren jak už bylo uvedeno okolo 3 milionů . Takž jsme zase světoví , máme nejdražší králíkárny na světě .

  OdpovědětSmazat
 10. Rakce Cechu na tento zavazny problem je v velmi zajimava !
  Tak proc jsou zde mazany prispevky ?
  Kazdy ma pravo na svuj nazor !

  14:40 - velmi zajimave - dekuji !

  OdpovědětSmazat
 11. 16:05 - ty jsi snadno poznatelny podle tveho osobniho stylu a ty jsi zde to NEJVETSI PRASE co zde existuje.
  Protoze lezes do prdele Dvorakovi, tak te nemaze !

  Jak je to s bydlenim, by se nemelo mazat vubec !

  Kdyby jste nebyli tak vzacne kousavy narod , tak vam do republiky nalezou investori a mate bytu dostatek.

  Moji kamaradi koupili byt ve Vidni a v byte se stridaji po 2 mesicich a potom se vraci domu! Tomu se rika TIMESHARE !

  Praha ma zatim pro timeshare lepsi podminky nez Viden, protoze Viden je plna barevnech cmoudu !
  Proto tam radej platim hotel, ktery je stale drazsi
  a drazsi ! Timeshare je vsak daleko lacinejsi a smlouva na placeni je ukotvena .

  OdpovědětSmazat
 12. Prof. Mane vase pochvala za 18.8. 2019 byla smazana.
  To zase ten poloblb cenzor ma zachvat zavisti, ze neni vniman nikym !

  OdpovědětSmazat
 13. Ale co si stěžujete a furt tu brečíte. Soustřeďte se na důležitěší věci, třeba už na velkolepou oslavu 30-ti let budování našeho skvělého českého kapitalismu. Už dnes je třeba začít malovat fangle glorifikující naše mocipány, kteří nám umožnili budovat tento skvělý režim po kterém celá republika před sametovým pšoukem, toužila. I toaleťák máme, i banány, mandarinky, pomeranče, já už se těším na 17. listopadu, na tu nepopsatelnou nádheru jež nás při oslavách čeká. A ohňostroj by měl být bombastický i kdybychom se měli zadlužit ještě více, stojí to za to. Stojí to za co? Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusá prasata už začínají kvičet. Ale jen anonymně na netu. 17. budou zalezlí u svých počítačů. Vylézt na ulici a tam vykřikovat ty své rudé nesmysly si netroufnou.
   No jen houšť a větší kapky.

   Smazat
  2. 19:19, oni půjdou jestliže slíbíš, že nebudeš nikoho perzekvovat.

   Smazat
 14. 19:19
  Ono úplně stačí,že na výročí HADRÁKU budou tupci řvát ty havlohovna!!!!!
  I od počítače....včetně TEBE hnuse!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Nevím, co bránilo či brání soc. dem. prosazovat družstevní výstavbu, která u nás v tom dnes pomlouvaném socíku tak dobře kvetla a pokud je u nás tolik bytů dnes v majetku rodin, je to díky této výstavbě - a nevím, že by snad někdo byl proto v exekuci jako dlužník. Diktatura kapitálu podporuje tak jen nekřesťanské nájmy, které platí daňoví poplatníci méně majetným a pak grandiózní rozkrádačky třeba i bankami. Je skutečně směšné, jak ti politici, co se nejvíce podíleli na rozkradení 10 bilionů z majetku občanů po r. 1989 si dovolují kritizovat Babiše a Zemana za snahy o nápravu té v české historii nejhorší a největší rozkrádačky - překonávající i kradení po Bílé Hoře! Ale co můžeme čekat od tzv. tradičních stran "demokratického bloku", poskoků diktatury kapitálu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nebrání tomu asi nic, jenom to, že na lidi se.ou. Na dělný lid, čili voliče si vzpomenou před volbami, aby na něj po volbách zase s.ali. 19:19 ono ale vůbec nejde jak říkáte, o rusá prasata, my tvrdíme stále totéž od začátku, ale jdo o ty ostatní, kteří grázlům skočili na špek a nechali se oblbnout. Jak říká geniální V. V. Pjakin, "Špek zdarma je jen v pastičkách na myši". Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 20:31
   Ano soudruhu. Je to přesně tak jak říká geniální soudruh Pjakin. Žádný špek není zadarmo. Ale ve slibování a rozdávání věcí zadarmo byli právě největšími přeborníky ti tvoji komouši.

   Smazat
  3. 0:40 a bylo to špatně, protože právě ty máš vysmáto, že. Díky čemu, vypadnuls' do zlatý kolíbky se zalatou lžíčkou v tlamě, jsi restituent ze zásluh svých předkú, kteří se opeřili bůhví na čí úkor, privatizátor, co zobnul společný majetek, šmejd který okrádá důvěřivce, nebo takový ten výjimečný šťastlivec, kterému loterie přírody nadělila dobře prodejný, využitý talent? Jakápak zásluha, frajere! Jen ať tě nepotká nepříznivá náhoda!

   Smazat
 16. Tohle je opravdu problém ale čssd to nespasí ani když slibovali 40000 platy.

  OdpovědětSmazat
 17. Tak si to proberme.

  Komunisti za 40 let postavili přehrady
  - jen na Vltavě: Orlík, Lipno I,II, Kamýk, Slapy,
  statisíce bytů,
  tepelné, jaderné elektrárny Dukovany, Jaslovské Bohunice,
  metro pod Prahou, které funguje dodnes,
  dálnici Praha-Brno - kterou dnes nejsou schopni ani udržovat,
  celá nová města, jako Havířov, Poruba ....
  . šlo by psát dále a teď se zamyslete, co se postavilo
  za posledních 30 let, když už se jaksi může a nejsme pod Rusem.


  Skoro nic se nepostavilo a co se postavilo nefungovalo,
  jako tunel Blanka a pouze se opravuje, renovuje.

  Zatepluje se to, co postavili komunisté.
  Neobdivuji komunisty, ale netlučte lidem do hlavy jakési bludy,
  stačí, když každý popřemýšlí a srovná si to v hlavě.

  A třeba víte co?
  Ten starý komunistický byt 2+1, co stál 18.600 Kč v Olomouci,
  na který se rodina složila, nebo se dalo našetřit za jeden rok,
  nebo zdarma (odpracování 10 let ve firmě), někdy za stabilizační příspěvek.
  Tento "komunistický" byt, o 40 let starší, se dnes prodává za 2 MILIONY
  a lidé se zadluží na 20 let.

  Šlo by pokračovat, co zemědělství?
  Patřilo k nejlepšímu v Evropě, byli jsme soběstační.

  Dnes?
  Vše zlikvidované, kravíny zavřené, zrušené,
  65% vepřového dovážíme, ovoce, zelenina jakbysmet.
  Cukrovary zavřené, na vše kvóty a na polích jen řepka a kukuřice.
  Lidé zde přišli o práci. Svoji vinici si nenasadíte, protože máme limity.

  Co fabriky? Kladno, Vítkovice, ČKD?
  V čem je tato doba lepší?
  Že veškeré zisky z výroby i obchodu jdou do ciziny?
  Vždyť ty kurvy prodali Francouzům i vodu.
  Ještě chybí nechat si zakázat dostavbu Temelína,
  nebo ho zavřít a budeme závislí úplně na všem.
  Jsme kolonie se vším všudy, rabovaná a levná pracovní síla,
  kdy i to, co za práci dostaneme odvádíme nákupem do ciziny.
  Proč?
  Protože obchody (Kaufland, Tesco, Lidl, Albert) a zboží jsou z ciziny
  a tam také odchází zisk.
  Kdo tedy napáchal pro zemi větší škodu?
  Teď už chybí ukrást jen to lithium, o kterém se po volbách okamžitě přestalo psát.

  Jo a ještě dotaz na autorku článku:
  Kteří komunisté to mají zaplatit ?
  Já myslím, že platit by měli ti komunisté, co byli v posledních vládách za 30 let.
  Čalfa, Pithart, Kočárník, Rychetský, Rusnok, STBák Tošovský atd. atp.
  A kdo byl největší potkan?
  Havel, komunisty se zvolit nechal a komunistu jmenoval premiérem,
  při druhé volbě musel nechat zavřít na vazbu poslance Sládka,
  aby o ten jeden, jediný hlas byl zvolený znova, protizákonně a všichni drželi hubu.

  Dnes?
  Demokratické volby a lidé lezou jako idioti do ulic,
  protože nevyhrál jejich kandidát. Fuj.
  Chce to jediné, ať vítěz bere vše, tedy většinový systém
  a zbavit se těch celoživotních parazitů, Kalousků apod. co mají 5%, ale kvičí, urážejí a jsou slyšet ze všech stran.  Co napsat na závěr?
  Za vlády komančů se budovalo, komanči nedělali dluhy,
  za novodobých havlovidních kurev se vše rozkradlo,

  vybudovalo se hovno a státní dluh už je třináctimístný a neustále roste.
  Tady ho máte: http://verejnydluhy.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo máte pravdu a bohužel to je smutné čtení. Kdo to nepamatuje a ani nebyl na vojně jako záklaďák tak ví kulový a bude tu dnešní mizérii obhajovat. Vy nic žádnou totalitu neobhajujete, pouze uvádíte fakta. Jelikož proti tomu nejsou protiargumenty, můžete očekávat jenom nadávky a hulvátské útoky na vás. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 22:43 a 0:17
   Fakta jsou taková, že o vaši předlistopadovou totalitu, o váš zadrátovaný koncentrák nemá dnes nikdo zájem. Po 30 letech byste se s tímhle faktem už mohli konečně smířit. Vy jste ale trošinku zamrzli v čase a vedete stále dávno a beznadějně prohrané bitvy. No když vás to baví... Každý svého štěstí strůjcem a Kdo chce kam, pomozme mu tam.

   Smazat
  3. 0:36 "Fakta jsou taková, že o vaši předlistopadovou totalitu, o váš zadrátovaný koncentrák nemá dnes nikdo zájem" Nikdo? O zadrátovanou totalitu? Natolik zadrátovaná ani totalitou nebyla, aby o všechny ty sociální jistoty, poklidné mezilidské vztahy a bezpečnost nikdo, vůbec nikdo, kdo si to umí představit, nestál. Ukazujete o sobě jedno, že nejste ani schopen zcela prostou myšlenku korektně formulovat. Chápu, někdo v té každé polovině Gaussova normálního rozdělení být musí.

   Smazat
  4. 0:36
   Mladí vpřed, aže kobecně opravíte dálnici, kterou opravujete déle neže se stavěla, až postavíte několik sídlišť (byť králíkáren, dnes cca za 3 melouny),až postavíte něco přehrad a a.elektráren pak kecejte.

   Smazat
 18. Za komunistů se bydlelo dobře.... nebo taky jinak.
  Po odsunu Sudetských Němců zde zbylo bydlení po třech milionech obyvatel (nebyli to bezdomovci). Některé domy ze soukromého přešly do státního vlastnictví a staly se nájemnými - v jednom takovém jsem se narodil.
  Byla to docela pěkná rodinná vila , narodilo se a vyrostlo tam ve čtyřech rodinách 8 dětí, v roce 1981 ji odkoupil státní podnik (hrozilo mu, že bude nájemníkům platit za prašnost) a v devadesátých létech byl stržen (vytopen v zimě prasklým vodovodem). Vila byla obklopena stříbrnými smrky a architektem naprojektovanou okrasnou zahradou.
  Potom jsem bydlel několik let na ubytovně (dnes je tam jednacím jazykem rumunština).Platil jsem 300 Kčs, ostatní dělníci 60 Kčs/měsíc. Razítko v občanském průkazu totiž ukazovalo, že se u mne jedná o ,,luxus" -tzv. trvalé bydliště nebylo dost daleko .
  Byl to rozměrově byt 1+1 se společným sociálním
  zařízením , obývaný 4 lidmi( kuchyně společná pro celé patro).
  ,,Pane Šmídl, my po vás víckrát ty poblitý schody uklízet nebudem!" promluvila ke mně s husákovskou vlídností papírkem pracovnice Útvaru pro kádrovou a personální práci.Vzal jsem tedy papírek a šel vyjednávat. Úřednice koukla na papírek, zatáhla úřední okénko a přestala pro zeměkouli existovat...

  ,,Dobrý den, Veřejná bezpečnost, předložte občanské průkazy, ubytovací průkazy!" zahlaholil rázný pokyn mezi rozespalce.Když se podobná bezpečnostně-kulturní vložka objevila dvakrát v jednom týdnu mezi druhou a třetí hodinou ranní, nedokázal jsem asi uvědoměle ocenit projevený zájem o svoji bezpečnost a pojal jsem úmysl zmizet. Na obhajobu VB třeba uvést, že intervence se děly z iniciativy ředitele ubytovny, bývalého vojáka z povolání, který byl v důsledku konzumace jistých nápojů poněkud paprdanoidní. (překlep, ale už to tak nechám).
  Pak mi ještě pracovníci ÚKPP - tedy ubytovny - ukradli kolo se středovým složením WALTER . Vzal jsem celoživotní úspory (bylo mi osmadvacet, v bytovém pořadníku mne předbíhali lidé, vynechávající směny, protože na takových měla zájem státní moc)
  a zakoupil dřevěnou chatku , kde jsem se sice myl v dešťové vodě a elektřinu ódebíral z akumulátorů, nabíjených u svých podřízených, bydlících na nedalekém sídlišti, ale v tomhle věku člověk vydrží hodně moc. Podařilo se mi tam uzavřít index na elektrotechnické fakultě,na státnice a promoci nadešel čas až po převratu a o tom zase až někdy jindy. Prostě- bylo fajn, ale třeba se to vrátí. Mladým mohu poradit, jak to bude pokračovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono by to šlo, ne najednou, ale po etapách. Vytvořit konkurenci, město by si mohlo smlouvou rezervovat část z bytů plánované výstavby při poskytnutí parcely developerovi. Pak za rozumnou cenu, tyto byty odkoupit a poskytnout je za netržní nájem potřebným. Kde vzít na investici ? Prvotní vklad by se dal získat z příjmů, třeba za reklamy na stanicích MHD, kde je roční zisk 100 000 000kč, nebo nedotovat filmovou produkci cca 15 000 000kč. Neodhadnu cenu jednoho bytu,šlo by o menší max 2+1 ,jen tak odhadem by se mohlo uspokojit snad 25-30 potřebných (i rodin). V dalšich etapách, by do fondu pro nákup přispívaly i nájmy z využitých bytů
   Proč to magisgrát Prahy neotestuje. Nikomu se nic neznarodňuje, jen se udělá malá konkurence.

   Smazat
 19. Dalším zdrojem, který by se dal použít je investice do cyklostezek 350 000 000 , podle mne by mladá manželství měla bydlet a cyklisti by mohli počkat. Je vidět že na investování do bytů s netržnim nájmem se dá najít cca 1/2 miliardy. Při ceně 3 milionů za malý byt => 166 bytů . Proč to nejde ?

  OdpovědětSmazat
 20. Než západně toto téma,tak přidám další možné zdroje MHMP, nevím zda je to pravda, ale v davu se šeptá, že parkoviště se v Praze pronajímají Un Block za pakatel a výběry z parkovného jdou do šestimístných míst

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.