Reklama

pondělí 19. srpna 2019

Milion chvilek: Spojeni v nenávisti. Již pozítří si lepšolidé vyšlápnou na Hrad. Převezme to Svěrák, Hašek, či Hutka? Co neumoří ani osla. Naše skutečné problémy zůstávají stranou. Extra veřejnoprávní masáž v ceně poplatku

Originální grafika ProtiProud
Tomáš Vyoral
19. 8. 2019  IPrima a ProtiProud
TOMÁŠ VYORAL připomíná, že již za dva dny poteče žluč pražskými ulicemi (dokonce do kopce) a spekuluje nad tím, kdo půjde v čele a co všechno hezkého nám bude říkat.


Před bezpochyby monumentální demonstrací z produkce Milionu chvilek pro demokracii, která pod záštitou oslav 17. listopadu bude opět napínat struny a stmelovat jednu skupinu občanů v jejich nesmlouvavé pravdě proti většinovému špatně smýšlejícímu „zbytku“, nás čeká pochod Chvilkařů na Hrad. A to v souvislosti s připomínkou 21. srpna 1969.

Troufám si věštit, že spíše než připomínky se ale opět dočkáme, ostatně sami to avizují, hudebně-dramatických a recitačních výstupů na téma „Ukaž, jak moc nesnášíš Babiše, Zemana, Rusko a Čínu a vyhraješ mávátko na příště“.

„21. srpna 1969 stříleli Češi do Čechů. Rok po sovětské okupaci byly občanské protesty brutálně rozehnány policií, armádou i Lidovými milicemi. Desítky až stovky lidí byly zraněny. Pět mladých lidí bylo zastřeleno. Nikdo z pachatelů se ani po revoluci 1989 nedostal k soudu. Oběti ani pozůstalí nikdy nebyli odškodněni,“ píše nezisková organizace na svém Facebooku.

Připomenou aktuální problémy. Miliardy pro Walderode? Nevyhoštění migrantky? Cenzuru?


Tyto události si Milion chvilek pro demokracii připomene pochodem, který povede z Václavského náměstí na Hradčanské náměstí. Co je však stěžejní: „Vedle připomenutí minulých událostí chceme však připomenout i aktuální problémy,“ píše neziskovka.

Tak si říkám, jestli připomenou třeba bezprecedentní prolomení Benešových dekretů královéhradeckým soudem, který přiklepl vdově po německém šlechtici Karlovi des Four Walderode vrácení majetku (lesů, pozemků a objektů včetně zámku Hrubý Rohozec v hodnotě asi 3 miliardy). Tento rozsudek může mít pro Českou republiku dalekosáhlé důsledky.

Nebo připomenou další nedávnou bombu, kdy plzeňský soud odmítl vyhoštění (údajné) nigerijské migrantky, která se do Evropy nelegálně dostala na falešné doklady, rok a půl pracuje v ČR jako striptérka, přičemž sám soud si „je vědom, že není známa její skutečná identita“.

Připomenou miliardy, které v dividendách odcházejí nadnárodním společnostem z České republiky?

Připomenou cenzuru sociálních sítí, likvidaci on-line diskuzí úderníky z #jsmetu nebo udavačství takzvaných elfů?

Připomenou případ znásilnění české dívky migrantem, po němž se slehla zem (který tady vlastně ani nebyl)?

Co tedy připomenou?

Masová (sebe)vražda na Letné: "Overkill" kam se podíváš. Potrat Majdanu. Gréta ve sklenici. Semín hvězdou proti své vůli. Pláč trpaslíků ve sněmovně. Ruka neudělá kluka. Možná přijde ze záhrobí i Havel


Stokrát omleté něco, co neumoří ani osla…


„Vadí nám, že prezident republiky záměrně rozděluje společnost, prosazuje zájmy Ruska a Číny, hrubě porušuje Ústavu České republiky a nemístně zasahuje do složení vlády. Vadí nám, že je vláda držena při životě jen díky hlasům komunistů. Vadí nám, že premiér – trestně stíhaný bývalý agent StB – poškozuje svým obrovským střetem zájmů celou naši zemi. Vadí nám, že tento slabý premiér není schopen prezidentově svévoli čelit.

Dnes už nám nehrozí ruské tanky. Přesto proti nám Rusko vede efektivní informační válku. Dnes nám nehrozí násilné potlačení občanských protestů (tak jako se to stále děje v Rusku). Hrozí nám však lhostejnost a postupný rozklad demokracie. Chceme dát najevo, že jsme tady a že jsme připraveni demokracii a její instituce bránit.“

Kdo to převezme? Aktivista, umělec, sportovec nebo youtuber?


Aha. Takže stokrát omleté něco, co neumoří ani osla… Rusko, Čína, porušování Ústavy, Babiš agent. Mně taky vadí věcí a pořád s tím neprudím někomu pod okny na náměstích. Zaujal mě taky termín „slabý premiér“, zřejmě přebraný od PR ODS.

Ač Andrej Babiš není žádný můj velký oblíbenec, velmi by mě zajímala jejich představa „silného premiéra“. Předpokládám, že by šlo o nějakého „superlídra“ z Demobloku 2.0. Třeba pana Fialu? Pana Pospíšila? Nebo předsedy STAN či KDU-ČSL, které si v rychlosti ani nevybavím?

No, ale konečně k věci. Takže 21. srpna se vybraná kohorta lepších lidí za podpory za nos tahané pochodující větší části (která to myslí upřímně) vydá na Hrad. A kdo to tam tedy konečně převezme? Mikuláš Minář, Dominik Hašek nebo Jaroslav Hutka? Zdeněk Svěrák? Případně Radek Banga, Bohuš Kartous nebo Kovy? Na věk nehleďte, mládí vpřed!

Hlavně si to ale domluvte, ať není v přímém přenosu před kamerami České televize velké faux pas.


40 komentářů :

 1. Přestali mě bavit komedie od Svěráka. Zhnusil mě vlastní tvorbu, jelikož se jedná o duševního mrzáka. Většina národa má jiné starosti ale on se řídí heslem... sytý hladového nikdy nepochopí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mi nesedí. Nevím, proč baští tu zjevně svazáckou atmosféru. Snad už stárne.

   Smazat
  2. To není ve stárnutí, ta nenávist k obyčejným lidem v něm musela být odjakživa...

   Smazat
  3. 14.52 Kdyby v něm ta nenávist k obyčejným lidem byla odjakživa, netvořil by pro ně za komunistů tak krásné věci. Prostě zdebilněl. Neúspěšný maskot dvou neúspěšných kandidátů na post prezidenta, zrušení ceny o divácky nejúspěšnější film u Českého lva (vyhrál by Troška), nepřipuštění Troškových filmů do soutěže o nejlepší veselohru století, za tím vším stojí Svěrák! Ano byl kdysi respektovávaný a uznávaný národem, dnes je to jakási celebrita uznávaná svými přáteli a kamarády! A to není celý národ. M.R.

   Smazat
  4. Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
 2. Tak úplně nejlepší by byl Svěrač, to je člověk který se vyzná má charisma a zkušenosti ze všech režimů. Taky by tam mohl poslat (poštvat) Járu Cimrmana, ten taky všechno zná, všude byl a všechno umí, taková ta obdoba té jitrnice co ji svět neviděl a byla s Ušáky dokonce na měsíci, že jste ji tam neviděli? No to je právě ten důkaz, že tam byla, stžejně jako ti Ušáci. Už se těším za kým 21. srpna půjdou sborem, jako za tím prvním volem. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 3. Aby Ti umělecký kritiku (19:33), nepraskla cévka.V.J.H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruh "Pochcaný Teplák" byl redakcí smazán.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Sám seš Čurila Plenkovič starý Chcanky syn !!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Milion úchylek? Jen a jen poskoci diktatury kapitálu za tučné korupné, nakradené kapitálem na pracujících. Jak jednoduché, jak průhledné a jasné!

  OdpovědětSmazat
 6. Ondřej Sekora vymyslel a nakreslil příběh Ferdy Mravence a jeho známého Brouka Pytlíka už krátce po druhé světové... Nemýlím-li se. - Pak ten příběh (nově: story) všeumělce-všeznalce Brouka Pytlíka oživil Svěrák se svou partou (všichni v ní jsou nějak spjatí s židovstvím) a ta mu zajistila tuzemský věhlas. Sentimentální příběh o Koljovi (odehrávajícím se v Úštěku s kdysi významnou židovskou usedlostí) jemu i synkovi dodal Oscara od hollywoodského vesměs židovského osazenstva - tedy i globální ohlas... Ech, darogi...

  OdpovědětSmazat
 7. Kdyby zloba a závist s hloupostí nadnášely, mohlo Milion chvilek pro prachy přenést postiženou záškolačku z povolání Grétu do Ameriky jako ZEPPELIN. Ani by to nemuseli přehánět s luštěninami pro manévrovatelnost. Green Peace i Zelení by to prezentovali jako LET NA BIOPLYN.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výtečně...nový neotřelý pohled...hlavně ty luštěniny pro manévrovatelnost jsou in...říkám to stále - český humor je jedinečný !!!

   Smazat
 8. Zničme kapitalismus nebo on zničí nás. Milion chvilek je jedním z osvědčených způsobů kapitalismu jak rozvrátit společnost a uvést ji do chaosu. Ten je potřebný k jejímu ovládnutí nadnárodním privátním kapitálem.

  OdpovědětSmazat
 9. Po r. 1990 tak došlo u nás fakticky o největší přerozdělení majetku od bitvy na Bílé hoře. Jen to většina z našich občanů v r. 1989 a ještě dost dlouho poté nepochopila. Ti na těch náměstích dodnes.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-toto-peticnici-kolem-Pajerove-nevydychaji-uz-vubec-Promlouva-mrtvy-student-z-Narodni-591981
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7957-boj-o-podobu-nasi-ekonomiky-v-90-letech-min-stoleti-a-jeho-nasledky.htm prostřednictvím @zvedavecorg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane vy jste to tak něžně nazval - PŘEROZDĚLENÍ - kdysi jsme to nazývali krádež.

   Smazat
 10. Zase budou bílé punčochy v práglu vyřvávat naštěstí si nic nevyřvou a národ je volit nebude.

  OdpovědětSmazat
 11. 22:20
  Nenechte se mýlit,Praha je schopna podporovat KURVY jako jsou kolaboranti Poseplina-Šláfendrek,Kraďousek,Pospíšil Hřib atd.....A Brno podporuje dlouhá léta KDU-ČSL a to jsou převlečený hákoši jak výšitý!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale většinu mít naštěstí nebudou tam uspějí bohužel máte pravdu.

   Smazat
 12. V názvu té bandy štváčů zvoucích se milion chvilek vypadlo jedno písmenko, které všechno objasní. Vypadlo písmenko "ú". tedy správně je "milion úchylek". Tím je pak řečeno vše.

  OdpovědětSmazat
 13. Celé je to kopírování komunistů za totáče. Němci, fašismus, okupace, koncentráky, válka a pořád dokola. Po revoluci najednou obrat, k moci se totiž dostali proněmci, kteří začli okamžitě hlásat, že už od roku 1945 je to 44 let, generace se vyměnily a je třeba už se tím nezabývat, nýbrž kráčet po Evropě s Němci ruku v ruce dál. Něco jiného ale byl rok 1968, protože to bylo údajně ještě příliš čerstvé a nedalo se na to zapomenout. Dnes je to 51 let od událostí z roku 1968, ale najednou je to stále málo na to, aby jsme se tím už také přestali zabývat. Zde začíná logika věci pokulhávat a zdá se, že je za tím pouhá chronická nenávist lidí identiských povah a stejná zášť srovnatelná s tou, jakou měli komančové vůči Němcům. Ti lidé jsou totiž úplně stejní, plni doživotní chronické nenávisti, která je za živa pomalu ale jistě požírá zevnitř. Ten Svěrák mě docela mrzí...

  OdpovědětSmazat
 14. Předpokládám, že v čele průvodu bude pochodovat pirátka Gregorová, která bude zdrogovaná a bude předvádět roztodivné tance a hrát na ukulele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevite někdo, kam odsunuli v ODS Němcovou, nikdo ani muk a nám Mirka chybí, uměla tak rozhodně pochodovat.

   Smazat
 15. Svěrák byl skrytý všemi mastmi mazaný hajzl vždy.

  OdpovědětSmazat
 16. Svěrák to prostě po... Také jsem měl jeho role a Járu Cimrmana rád, ale začínám se na něho dívat jiným pohledem. Říkalo se, že kultura je prostitutkou politiky, bohužel to je asi pravda.

  OdpovědětSmazat
 17. Vydrželi jsme bolševika, vydržíme i tuhletu uřvanou a uslintanou pakáž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:56 nevydržíme... likvidace národních států. Historie, kultury, jazyka, identity... Tady už nebude cesty zpět. To nejhorší teprve stojí za dveřmi.

   Smazat
 18. Vyoral, přečtu jen několik řádek a musím konstatovat, že právě z vás už teď vytékají kýble hořké žluče. Zpochybňovat to co se odehrálo za zločiny 21 srpna 69, muže pouze ignorant.Věřím tomu, že srpen 68 oslavujete na Ruské ambasádě.Největší dnešní problem je stařec na hradě. Pomalu každý od něj dávé ruce pryč, jako jeho bývalí kamarádi Rychetský,Kroupa,Jičínský a další. Milion chv. děla velice záslužnou práci a má narustající podporu od normálních lidí, kteří vidí kam to Babiš se Zamanem tahnou. Také se velice rád zučastním této demonstrace a mnoho dalších mých kamarádu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jetli někdo v Čechách oslavuje rok 1968 tak pouze na ambasádě BANDEROSTÁNU,protože ač byl Břežněv generální tajemník a sídlil v Moskvě,BYL TO UKRAJINEC!A teď si jdi stěžovat na Milion chcanek,že seš opět za genitálního mysliTELE!

   Smazat
  2. A co se stalo za "zločiny" 21.srpna 1969? Uveď nějaké, anonyme 10.18 ať máš to množné číslo. Jsem jeden velikej dychtivej čekatel, co se dozvím. A jinak -ten rok 1969 a další, to už ano, to začala komunistická "čistka" kdy všem slušným a normálním komunistům nekariéristům bylo zrušeno členství a v mnoha případech přišli o práci -proč? Protože ta správná komunistická pakáž se pak už nemusela o prachy dělit s ostatními, mohli svobodně rozhodovat co si rozdělí mezi sebou, aniž do toho nějaký slušný komunista viděl. Po tomto roce už zbyla u vesel jen ta nejhorší sebranka, a jejich smradi ( potomci) po dalších dvaceti letech uspořádali "převrat" s tím, že jejich tatíci a dědci byli zločinci - tak šerednou komedii není možné vidět ani v divadle, takovou předlohu ještě nikdo nenapsal.

   Smazat
  3. 10:27 Hlupáku už po několikáte ti píšu. Hittler byl RAKUšÁK, tak Rakousko vyvolalo 2 SV, podle tebe. Stalin byl GRUZÍNEC, tak 20 milionu lidí v Rusku pozabíjel Gruzínec, blbe vylízanej.Ty strč hlavu do hajzlu a spláchni, a't je od tebe pokoj.

   Smazat
  4. 11:46 Děláš ze sebe vola nebo jseš vul. Při demonstracích bylo zabito 5 lidí, tomu se ty asi budeš smát co. Rudí gestapáci milicionáři a policajti zabili 5 nevinných Českých lidí. A další stovky zmlátili do krve. Stačí !

   Smazat
 19. Pro 10:18 Prezident Zeman je poslední pojistka před zkorumpovanými politiky,soudy a celkově nefunkční státní správou.Pokud někdo schvaluje odvolání vzdělaného a nezkorumpovaného člověka a na post ministra prosazuje nevzdělaného,ale všehoschopného je něco hodně špatně!
  Nechutný havloidní pošuk Drahoš je ubožák, který se nesmíří s prohrou; Má místo mozku kobylí lejno?
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228448

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemá místo mozku lejno - kandidátů na prezidenta bylo více, ale "západ" si vybral a protlačoval právě jen Drahoše. Proč asi? Na Slovensku se jim podařilo protlačit Kisku a teď Čaputovou. Jsou to prezidenti, vylíhlí ze západního protlaku.

   Smazat
  2. 11:48 Pokud Západ protlačoval Drahoše, ( takovou hloupost nenapíše normální člověk ), tak potom Zemana Rusko. 10:56 To si děláte srandu??? soudem uznaného lháře Zemana nazvat POJISTKOU, toho který nás táhne do Ruska a káže že se máme chovat jak nám Čína řekne?? Ten ubožák jste vy chudáku.No hlavně, že čtete ty " vlastenecké noviny" , dobře po nich vybrakovaná hlava !!!

   Smazat
  3. Dluhoše podporovala ta Soros sebranka stejně,jako Čaputovou nebo toho zmrda Guaidoa!!!!!

   Smazat
 20. Kdo rozumí jen chemii, tak počase zjistí, že ani té chemii nerozumí.
  G. Ch. Lichtenberg

  OdpovědětSmazat
 21. V čem jsou lepší zrádci

  OdpovědětSmazat
 22. Tož chvilky, (: kupředu levá :) zpátky ni krok.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.