Reklama

čtvrtek 1. srpna 2019

Milion chvilek? „Tak si zvolte premiérem Mináře.” Advokát Ortman má nové souvislosti

1. 8. 2019 ParlamentníListy
Velká část davu při demonstracích pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii dělala jenom kulisu. Právě to vadí advokátu Jaroslavu Ortmanovi, protože mu to připomíná animovaný film Rychlá rota, v němž myši poskakují do taktu, jak jimi někdo manipuluje. Jestli je smyslem těchto akcí, aby odstoupila celá vláda, tak ať si příště svolají na Václavské náměstí shromáždění, zvolí předsedou vlády šéfa Milionu chvilek a nemusíme vůbec chodit k volbám. Ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana vnímá jako pokus o zviditelnění některých senátorů a od Jiřího Dienstbiera i jako osobní zášť.

Pokud někdo intenzivně sleduje, o čem referují domácí média, nutně musí mít pocit, že česká společnost je naštvaná a nespokojená, a to především s politikou. Máte dojem, že ten mediální obraz odpovídá skutečnosti a lidé si přejí nějakou změnu?

Mediální obraz samozřejmě přesný není. Já to vnímám tak, že došlo k odcizení občana od politiky, protože občan má pocit, že vlastně nic moc nemá smysl. Jednou za čas jde volit, volební účast je nízká, obzvlášť do Senátu, prostě občané nevěří ničemu. Proto se domnívám, že společnost je nespokojená a politika se jí odcizila.

Ale akce spolku Milion chvilek naopak ukázaly, že lidé o politiku začínají mít zájem. Vždyť od dubna takřka do začátku prázdnin čelila země sérii demonstrací, které byly nejprve označovány za protest proti jmenování ministryně spravedlnosti Marie Benešové do funkce a s tím spojenému údajnému ohrožení nezávislosti justice, ale postupem času vykrystalizovalo, že jsou namířeny především proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Jak na akce spolku Milion chvilek pro demokracii pohlížíte?
Negativně, protože nemám rád manipulaci. Pamatuji si na film Rychlá rota, v němž myši poskakují do taktu, jak jimi někdo manipuluje. A tady se ti lidé shromažďují, jsou vyzýváni, aby něco volali, někomu vyslovovali nedůvěru, aby odešla Benešová. Vůbec nechápu proč, tomu jsem neporozuměl. Podle mého ti lidé mají najednou pocit, že jsou k něčemu důležití, že se mohou k něčemu veřejně vyjadřovat, že mohou být někde společně přítomni. Ale mně tam chybí, jaký je smysl této akce. Jestli jejím smyslem je, aby odstoupila celá vláda, tak ať si příště na Václavák svolají shromáždění, zvolí si předsedou vlády šéfa Milionu chvilek a nemusíme vůbec chodit k volbám. Takže mi to připadá strašně hloupé.

Takže to neberete jako nějaké probuzení občanské společnosti, která přestala být pasivní a požaduje, aby jí politici naslouchali?
Na té největší demonstraci na Letné bylo přes čtvrt milionu lidí. Tak je to velká síla, nechci to podceňovat, ale vzepětí společnosti si představuji jinak. Navíc to beru tak, že ti lidé se sešli z různých důvodů. Tam byli pravicoví, levicoví, liberálové, objevovali se tam politici jako Štěch, kterého volilo snad deset procent v jeho obvodu, takže to je směsice všeho možného. Ale kdyby se řeklo: „Jde nám o to a to, chceme to a to, takové jsou naše programové cíle,“ tak tam bude možná padesát tisíc lidí.

Daly se ty protesty brát i jako zkušební palba před 17. listopadem, kdy si připomeneme třicáté výročí událostí, které vedly k přechodu od totalitní k demokratické společnosti? Je společnost v takovém kvasu, že by si dokázala vynutit odchod politiků, proti nimž se lidé na shromážděních nejvíce vymezovali? Čekáte horký podzim i s ohledem na to, že se další demonstrace po té červnové s čtvrtmilionovou účastí svolává na pražskou Letnou v předvečer výročí, tedy na 16. listopadu?
Může to být. Ale jestli chce někdo listopad 1989 přeměnit na listopad 2019 s pádem ústavních orgánů, tak prosím, ať to řekne rovnou. Nevím, proč to takhle obchází. Nebo jestli chtějí předčasné volby, ať to řeknou. Ale ty jejich požadavky, které jsou zakuklené jak motýlí kukla, se mi nelíbí. Mám pocit manipulace, rozhodně tam chodit nebudu a manipulovat se nenechám. Listopad 1989 byl spontánní, ne jako teď, v čase, kdy se lidé mají v podstatě dobře, nikdo není utlačovaný, je tu demokracie, můžeme si jezdit do ciziny, může si každý mluvit, co chce. Kdyby nebyla demokracie, tak by Milion chvilek vůbec nemohl publikovat ty své výzvy. Takže v tomto ohledu nerozumím, o co vlastně jde.

Dá se té vaší odpovědi rozumět i tak, že máte podezření, že spolek Milion chvilek je někým řízen?
Nevím, kde berou studenti teologie, kteří přerušili studium, na živobytí, kdo je živí. Nevím, kdo platí ozvučení prostor při demonstracích. Nevím, kolik stojí výroba a distribuce plakátů. Nevím, kdo platí ty, kdo se na těch akcích promenádují, kdo platí autobusy, kterými na akce přijíždějí. Myslím si, že v pozadí akcí Milionu chvilek někdo je. Proto se mi nelíbí, že velká část toho davu dělá jenom kulisu a je manipulována. Ale kdo se chce nechat manipulovat, tak ať tam chodí, to je jeho problém, ne můj.

Oba zmínění politici jsou v nesnázích i bez demonstrací proti nim. Na konci března uzavřela policie vyšetřování kauzy Čapí hnízdo a předložila státnímu zástupci spisový materiál s návrhem na obžalobu všech obviněných v případu, a to včetně Andreje Babiše. Co si myslíte o opakovaných veřejných vyjádřeních uznávaného advokáta Tomáše Sokola, že z informací, které má, si vůbec není jist, jestli bude premiér odsouzen?
Já samozřejmě také nemám žádné informace ze živé kauzy, ani mít nemůžu, ale myslím si totéž co můj kolega. Ale chci připomenout, že vůči několika obviněným v této kauze už bylo trestní stíhání zastaveno. Dospěl k tomu sám státní zástupce, že není důvod pro trestní stíhání, což se týkalo například pana Faltýnka. A jestliže státní zástupce dospěje k závěru, že u části osob je trestní stíhání zastaveno, tak už je nahlodaná důvěra v celé to trestní stíhání. Proč jenom u této části a u jiných ne? A pokud jde o to, jak ta věc dopadne, je možné, že bude podána obžaloba, je možné, že se to vrátí k došetření. Nechci předbíhat, ale myslím si totéž co Tomáš Sokol, že premiér nemusí být vůbec odsouzen. Ale představte si, kdyby došlo k zastavení trestního stíhání, tak nevím, co by ti, kteří chodili demonstrovat, vůbec dělali. Buď by museli říct, že justice je podplacená, pak je to nedůvěra v justici, jejíž důvěru a nezávislost chtějí zachovat.

Jsou ty čtyři měsíce, co uplynuly od chvíle, kdy policie předala případ státnímu zástupci, standardní lhůtou i při tak složitém případu, jakým obvinění z údajného dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie určitě je, nebo se ta doba dá přičítat zákulisním informacím, podle nichž se státní zástupce „cítí být pod značným tlakem“?
Trestní řád ukládá státnímu zástupci stíhat všechny trestné činy, o nichž se dozví, a je povinen prokazovat vinu. To je zásada oficiality. Dříve to bylo tak, že státní zástupce se snaží prosadit spravedlivý proces. Dnes je povinen prokazovat vinu, i kdyby si myslel, že tam vina není. Takhle je postavený trestní řád. Ten, kdo je nezávislý, je soud. Ten rozhoduje. Státní zástupce je povinen vinu prokazovat, obhájce je povinen prokazovat nevinu. Takhle jsme jako procesní strany rozdělení a nezávislý je skutečně soud. Můžu říct ze své devětadvacetileté praxe, že jsem se přesvědčil, že v drtivé většině soud skutečně nezávislý byl. A pokud došlo k nějakým pochybením, která jsou marginální, tak se to vypořádalo v rámci kárného řízení, tedy sami soudci se soudci.

Senát podpořil hlasy 48 svých členů ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana kvůli údajnému hrubému porušování Ústavy. Vidíte mezi prohřešky vytýkanými hlavě státu opravdu takové, kvůli nimž je ústavní žaloba namístě?
Myslím, že ústavní žaloba vůbec není namístě. Vidím to tak, že jde o zviditelnění těch, kteří tu ústavní žalobu napsali, kteří pořád pobíhali po Senátu a snažili se lobbovat, aby se další a další přidali. Mezi těmi, kteří jsou v této věci aktivní, je pan Dienstbier, soupeř Miloše Zemana z první přímé prezidentské volby. Takže když si to sečteme a podtrhneme, tak vidíme, že tam jsou osobní zájmy. Jednak snaha po zviditelnění a jednak osobní zášť. A pokud jde o samotnou žalobu, tak si myslím, že k ní vůbec nedojde, protože Sněmovna to nepřipustí. Ale i kdyby došlo, tak nevěřím, že by Ústavní soud shledal na této žalobě něco, oč by se opřel. Takže předpokládám, že z toho nebude nic.

,,,
,,,

33 komentářů :

 1. Jakou má cenu žaloba? Jen se senátoři předvádí, i na ně dojde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejnou cenu jako měla žaloba na Klause!
   Kdyby Zeman porušoval Ústavní zvyklosti kvůli něčemu opravdu důležitému co by mohlo opravdu vážně poškodit ČR, toleroval bych to. Ale že tuhle smutnou komedii dělá jen kvůli mstění se Fajtovi... Ubohé.

   Smazat
  2. On se nemstí odborníkovi Fajtovi, on likviduje dnešní prohnilé, zkorumpované a protinarodní vedení ČSSD.

   Smazat
  3. Oprava: ne odborníkovi nýbrž PODVODNÍKOVI FAJTOVI!!!

   Smazat
 2. Obzvlášť přesvědčivě působí uvědomnělý tatínek s miminkem na zádech které drží v ručičkách transparent,"Babiše do koše", nebo " Závidíme Slovákům". A takových tam je. Potom je také velice působivé, když se kdejaký mluvka se svým pevným názorem postaví před mikrofon, ale pro jistotu to papouškuje z papíru, co kdyby náhodou. Shrnuto, na Letné se sešlo pár zhrzených, neuznaných "osobností", kterým již odzvonilo a zbytek debilů z nichž převážná většina byla účastníkem něčeho velikého. Pro mnohé, zážitek na celý život.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S takto "kvalitními" analýzami situace se může brzy stát, že se probudíte a zjistíte, že jste prohráli.

   Smazat
  2. Demokracie zatím u nás prohrává jen díky Milionu chvilek. My prohrát nemůžeme. Chápeš, oslíku?!

   Smazat
  3. 20:37 To se mejlíš! Zjistit to můžeš až tě probudí chlapobaby v kožených kraťasech s duhovými páskami na rukávech sluníčkově hnědých košil a poté co ti změří teplotu lejnolíhně svými koženými teploměry, tě odvezou do koncentráku pro "mačisty", "rasisty" a "xenofoby"!:-)))

   Smazat
 3. Jaká msta na Fajtovi? Staněk zjistil vážné podezření na lumpárny, které se, podle mnoha svědectví ukazuje jako velmi důvodné, projednal to s Hamáčkem i premiérem, a odpovědné osoby odvolal. ČSSD mu nejdřív vyslovila podporu, ale najednou některý z "územních klanů" zavětřil příležitost, a Staňka podrazili. Z vnitrostranických, ideově zásadních, samozřejmě, že, důvodů. Kdyby alespoň Hamáček šel nejdřív za prezidentem, a předjednal si podporu, jako to normálně dělají všichni. Navíc, když prezident otevřeně vyslovil ČSSD podporu v eurovolbách, a evidentně nabídl několikrát ruku ke smíru. Jenže to by ti neřádi Onderka, Poche, Dolínek atd. taky mohli přijít o těžce zmanipulovaný vliv ve straně. Prezident tohle všechno ví, a nesouhlasí s likvidací ministra, který udělal, sám od sebe, jen to, co bylo správné. Kdo jiný to může a má vykřičet beztrestně na veřejnosti, když ostatní jsou... "korektní"? Jak to, že se tiše přechází skutečnost, že Šmarda je nevzdělaný a pro kulturu absolutně nevhodný kandidát.Ostatně jako mnoho dalších a jiných politických "celebrit". Senátoři m.j. vyčítají v návrhu žaloby prezidentovi, že zabránil jmenování M.Němcové předsedkyní vlády? Jak to, že nikomu nevadí, že by vedla tuto zem a vládu kreatura,knihkupkyně, která nikdy neřídila ani zahradní traktůrek, přestože si musela "dodělat" maturitu na zemědělské škole, jelikož ji z gymnazia vyrazili pro "nadměrnou schopnost"? To je ta ukázka vzdělanosti a odbornosti? A to vynechám zvláštní vztah k služebnímu autu a kartě na benzín, jakkoliv nemá řidičák ani na ten traktor.
  Voliči si M.Zemana zvolili právě proto, že se chová tak, jak se chová. Mimochodem, nijak diametrálně odlišně, než jeho dva předchůdci.
  Prezident říká své názory, zhusta shodné s míněním jeho voličů, které se ukazují v konečném důsledku, jako racionální a pravdivé. Jeho odpůrci mu chtějí zavřít ústa. Buď bude říkat to, co mu "samovyvolení" nařídí, nebo musí mlčet.
  Ale tohle!!! je skutečný pokus o znásilnění ústavy, svobody, demokracie. Nejdříve zavřou hubu prezidentovi, a potom nám všem. To už tu všechno bylo. A kdo tohle nevidí, a nebo nechce vidět, musí si , tentokrát "novototalitní" trauma prožít znovu. Bohužel i my všichni s nimi. Pokud se nebudeme bránit.

  OdpovědětSmazat
 4. Ani po měsíci a půl vám to stále ještě nedá spát?

  OdpovědětSmazat
 5. Ta stejna parta PODVRATAKU , manipulativnich lharu ,
  po svrchovane moci touzicich ambicioznich intrikanu , ktera denne utoci na naseho oblibeneho presidenta Trumpa - ta stejna utoci i na ceskeho presidenta Zemana a na madarskeho premiera Orbana....

  V pripade, ze moci dosahnou, tak budete zit pod jarmem totality horsi, nez je v zemich orietu !

  Tato VERBEZ vubec neuznava volby a ja zde ze zkusenosti ve svete oznamuji vsem, ze ten kdo jim couvne , tak je od nich povazovan za SLABOCHA a je znicen.

  Ja to videl v JAR , kdy strasna baba Helen Suzman znicila B.J. Vorstera premiera !
  Ja to vidim v Americe, ze tito lide se nestiti zadnych nadavek a podvodu na odstraneni viteze voleb praesidenta Trumpa !

  Stujte za presidentem !
  Stujte za ministrem Stankem !
  Cela vase CSSD ma stejne sklony jako silnicni bandite v Mexicu v horach Sierra de Occidental !
  Ja tam byl ! Ja je poznam !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat

 6. Daniel Herman Fajtovo jmenování potvrdil a v létě 2014 ho uvedl do funkce.
  Skandál, který vypukl už v prosinci téhož roku, když se ukázalo, že si podvodník Jiří Fajt si řekl Komerční bance o příspěvek k platu ve výši 80 tisíc korun měsíčně, ve výši 1,3 milionu korun na rok. Takové zjištění by každého státního úředníka mělo okamžitě stát místo. Daniel Herman však Jiřího Fajta podržel, a nejen to: aby mu vynahradil ztrátu způsobenou selháním této nestandardní finanční operace, dal mu v roce 2015 bezmála půlmilionovou odměnu a v roce 2016 více než milionovou odměnu jako přilepšení k základnímu platu 89 tisíc Kč měsíčně.

  Státním organizacím, které předtím Jiří Fajt řídil a opustil způsobil mnohamilionové ztráty. Nestojí v čele Národní galerie poprvé, při prvním působení - 1995 do 1998 dluh NG, vymáhaný státem za neoprávněně užité prostředky, činil na jaře 1998 včetně penále 68,3 milionu korun, které Národní galerie splácela až do roku 2005. V té době už Jiří Fajt vytvářel nekryté finanční závazky jinde.
  Pánové Fajt,Herman jsou zločinci,kteří by měli sedět a majetek jejich rodin zabaven. Hamáček by je měl následovat protože se snaží zlodějiny krýt.

  OdpovědětSmazat
 7. 20:19 - je to parta dobre organizovanych, kmenove a ideologicky ukaznenych clenu smecky, kteri utoci presne tak, jako VLCI na Aljasce .
  Se vsech stran si vzajemne nahaneji korist .
  Patri jim media z 80 % (maji monopol) a proplachuji hlavy obcanum jedem , ktery je tak nebezpecny a zhoubny, jako plivanec Cobry v Transvallu na Limpopu !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Listopad 1989 že byl SPONTÁNNÍ? No potěš koště, takhle naivní názor ještě po třiceti letech - no co, máte na něho samozřejmě právo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, spontánní. Nikdo nikoho bičem na náměstí nehnal, nikdo demonstracím nedělal reklamu. Ani nemohl, když měli komouši v rukou 100% mediálního prostoru. Lidi vás měli prostě plné zuby. Smiřte se s tím.

   Smazat
  2. Listopad 89 spontánní byl!

   Smazat
  3. Pane Dvořáku, možná, že někde spontánní byl, ale nedovedu si představit kde. Já zase viděl, jak parta ublížených a líných gaunerů vyvolala mezi lidmi strach a začali kráglovat tím, že tyto vystrašené lidi přiměli nedávat důvěru těm, které tito gauneři nenáviděli, protože tzv. staré struktury byly v zaměstnání úspěšnější a výkonnější. Oni nenáviděli nejen komunistické šéfy, ale také ty, co byli spolehliví v plnění pracovních úkolů. To je aspoň moje zkušenost.

   Smazat
  4. Panu Dvořákovi 22:36 - to "Vítězný Únor 1948" taky. Samozřejmě.

   Smazat
  5. Nemohu posoudit. Nejsem pamětník. Narodil jsme se až v srpnu.

   Smazat
  6. Ad 20:20
   A co na to orgány činné v trestním konání? Zákony neplatí na Fajty, Hermany a podobně? Poctivý ministr kultury je odvolán, a darebáci se chovají jako by se nic nestalo. Přesně je to tak jak zpívá Pavel Dobeš v jedné jeho písničce: Spravedlnost nenajdeš tu žádnou a připadáš si jako tajtrlík.
   Morave

   Smazat
  7. Ty statisíce lidí na Václaváku a na Letné v listopadu 1989 dostávaly nějakou pozvánku na demonstrace, nebo jim za neúčast hrozila důtka s výstrahou či co? To, že se tehdy střetlo několik mocenských skupin, které se na to nějaký čas chystaly, nemění nic na spontánní účasti miliónů občanů ČSSR na tehdejších protestech.
   Husák, Jakeš, Biľak a další měli 7 let, od nástupu Andropova, na to, aby s pokulhávající ekonomikou, stagnujícím sociálním rozvojem, ukrácenou demokracií, přehlíženou ekologií něco udělali, případně udělali něco se sebou. Udělali toho málo, byli nevěrohodní, někdy i směšní. Centralizace ekonomiky svazovala tvůrčí potenciál lidí ve fabrikách a výzkumácích. Sociální sféra žila z výdobytků minulosti, pracovní doba se nezpružnila, natož aby se krátila. Tajné volby a z více kandidátů se musely těžko vybojovávat i v SSM a KSČ, natož, aby si jich užili voliči ve volbách státních orgánů.
   Co by to bylo za občany, kdyby si v čele státu nechali směšné figury? To není jen pocit trapnosti za někoho jiného, ale i poznání, že přeci takovou figurku nemůže být problém odstranit.
   Československá levice během 40 let dopustila, že její předáci zpravicovatěli, ztratili levicovou autenticitu. Proto s takovou morální a intelektuální výbavou už nemohli dál socialismus rozvíjet, ztratili důvěru občanů a dovedli socialistický stát do krize, protože jakešovská přestavba byla mlhavější než gorbačovská a než reálný kapitalismus se sociálními prvky za hranicemi.
   Pokud česká levice nepředstaví fungující alternativu, síť družstev, demokratických kolektivů, efektivního využití lidského potenciálu, seriozní výroby a obchodu, kvalitního zboží a služeb, objektivních médií, vizi a praxi spravedlivé a solidární komunity, tak zůstane řečnickým fórem, nikoli hmatatelným zárodkem budoucího. Ekonomické zdroje za vytvoření takových zárodků má, ale nevyužívá je, stín předlistopadových vnitřních partajních poměrů totiž přetrvává a autentická levice nadále prohrává s příživníky na levicové rétorice.
   KR

   Smazat
  8. 9:30 výborně pane Dvořáku! Vaše reakce toho spoustu vysvětluje. Jsem pamětník, byť mi tehdy bylo pouhých 12 let, tak se zážitkem a na léta poznamenaný, protože z "vyakčněné" rodiny. Kdo dnes ví, co to bylo? Ale nijak si nestěžuju, umožňuje to jistý nadhled.

   Smazat
 9. Tak to by byl premiér tak pražských veřejných záchodů a celá ta banda se může jít zahrabat. Pokud budou házet dlažební kostky jak vyhrožují tak je bude třeba zchladit hasičskýma autama a navrch pár pendrekem přes záda.

  OdpovědětSmazat
 10. Jestli byl sametový pšouk spontánní, na to mám svůj názor. Tyhle komedie zpitomělých a zpovykovaných pražáků na Václaváku a Letné, mi ukazuje na něco jiného. Pochopte kdo by asi tak 17. listopadu radostně slavil 30 let toho bordelu a marasmu? No jasně Pražáci a když to takhle Hitlerjugend šikovně navlíkli, že to je jako další demonstrace proti presidentovi, Benešové a Babišovi, tak ti pitomci nepřiznají, že se nechali hloupě obalamutit a na just příjdou. No a mladí ti si to tam půjdou přeci užít, bude hudba, nejaké atrakce a prostě prča. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 11. Jo ještě 22:14 připomenu ten věčně zelený slavný citát Evy Holubové v televizi "Půlka národa je blbá a půlka zblblá". Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá paní Holubová, tak nevím do které poloviny patřím. Raději nedělám unáhlené závěry, proto jsem u TV pečlivě sledoval Letnou. Buď jsem naprosto omezený občan, ale krom odmítnutí Babiše, Zemana a paní Benešové jsem nepochopil jaký je nový program. Když jsem pozoroval reprezentanty na podiu, tak mi přibylo spíš nejasno. Nechápu proč tuto alternativu nepodpořili zástupci opozice. Vzhledem k profi organizaci akce, nevěřím, že jde o záměr jen tří studentů. Tak raději budu patřit mezi blbé a ne ty zblblé.

   Smazat
 12. zrovna Ortman, který jako jeden z několika má na svědomí zánik projektu na sjednocenou levici v praktické politice se ozval na straně práva?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sjednocení levice sabotovala především soc-dem!!!

   Smazat
 13. http://www.skrytapravda.cz/domaci/2570-pad-ceske-televize-se-zrychluje-stala-propaganda-propagandistickeho-deniku-n-potvrzuje-nestrannost-a-vyvazenost-verejnopravniho-media
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019062910244330-fiala-odhalil-spiknuti-kolem-pruzkumu-volebnich-modelu-cvvm-padlo-i-na-bakalu-se-schwarzenbergem/

  OdpovědětSmazat
 14. Al-Hamaidá se utluče sám. Vepř...

  OdpovědětSmazat
 15. Česko na tom není asi zas tak špatně , když si může dovolit vydržovat hordu darmožroutů , kteří zapustili své kořeny v Senátu ČR . Jsou absolutně nepotřební a této zemi pouze škodí . Celý český Senát připomíná koně ,který byl do senátu v Římě dosazen Galigulou .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo ale ten kůň tam alespoň dělal koblížky, nebyl tak drahej a tak byl o mnoho užitečnější než ti naši darmožrouti, zadarmo drahý. Tou svou pitomou a nesmyslnou žalobou na presidenta, alespoň připomenou na co tam jsou dobří. Jenom na dvě věci, na prd a na ho.no. Hej hou

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.