Reklama

úterý 20. srpna 2019

Minulost a současnost očima nestraníka, část 1


Jiří Jírovec
20. 8. 2019
"Bylo zdravotnictví, za které se nemuselo platit. Školství bez poplatků, kultura přístupná všem. Dnešní svoboda je pro pár vyvolených, pro pár zbohatlíků, pro korupčníky. Pro církve, kterým se dá majetek z našich kapes… Všechno před rokem 1989 nebylo špatné… Každý systém má své chyby, ale stále více lidí poznává, že ten dnešní má chyb více, než měl reálný socialismus…"


"Kdo by to byl řekl. Od krachu komunistických režimů ve střední Evropě uplynulo už třicet let, přesto nelze přeslechnout, jak hlasitě Leninovi obdivovatelé tu změnu stále zpochybňují - úvodní citát jsme si vypůjčili od KSČM. A nejde jen o jejich hlasy. Každý pátý Čech si myslí, že za neomezené vlády soudruhů se žilo lépe. Myslí si to dokonce i stejné procento středoškoláků, kteří socialistickou realitu vůbec nezažili. Kdo dnes zpochybňuje liberální demokracii, dočká se na sociálních sítích deště lajků. Ozývá se volání po pevnější ruce a silnějším státu."


 "V epoše lidského vykořenění, odcizení a ztráty smyslu světa, musí mít nutně ideologie zvláštní hypnotickou přitažlivost: bloudícímu člověku nabízí snadno dostupný ,domov´: stačí ji přijmout, a rázem je vše opět jasné, život dostává smysl a z jeho horizontu mizí tajemství, otázky, neklid a osamělost. Za tento levný ,domov´ platí ovšem člověk draho: abdikací na vlastní rozum, svědomí a odpovědnost."

Václav Havel rovněž citovaný Petrem Fišerem

Začněme Havlovým blábolem (byť pochází z oslavované Moci bezmocných). Z bytu na nábřeží se snadno fantazírovalo o vlastním rozumu, svědomí a odpovědnosti.

Byla by to krásná slova, kdyby je nenapsal člověk, který, Jak vzpomíná Pavel Landovský ( https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/86233/pavel-landovsky-s-havlem-jsme-chodili-za-devkama-s-knizakem-jsme-su-ali-stejnou-zenskou.html), sám o sobě "tvrdil, že je kurevník, a chodil tam, kam já, protože tam byly vždycky děvky. Ježíš, těch bylo," kdyby je nenapsal  kšeftař, který kdysi v Americe podfoukl Voskovce a slíbená práva na produkování své hry prodal za jeho zády, který předstíral nezájem o majetek, aby zašmelil svoji polovinu Lucerny přes Chemapol, aby ji stejně dostala jeho "nenáviděná" švagrová. Havel přijal cizí ideologii výměnou za "levnou" slávu, čestné doktoráty a pocit moci. Projevem v Kongresu abdikoval na vlastní rozum. To vše z jeho slov dělá nepoužitelné plky.

Lidské vykořenění, odcizení a ztráta smyslu světa jsou kategorie, které patrně souvisí s nudou lidí Havlova typu. Chlast, děvky a vzdálenost od světa mocných časem omrzí. Proto se bývalí disidenti rychle vzdali podstaty své existence, tedy druhé a podle definice jediné svobodné kultury. Magor Jirous a Milan Kozelka před několika lety odešli a tak z těch opravdových zbyl pouze performer Milan Kohout.

Není pravda, že se "tenkrát" ideologie musela příjímatmout. S odstupem času se dozvídáme, že div ne milióny proti ní, levný domov sem, levný domov tam, úpěnlivě bojovaly. Někteří z nenávisti dokonce vstoupili do KSČ, aby ji rozvraceli zevnitř. Tituly, uznání i peníze patrně brali jako zástěrku šturmu s pomyslně obnaženou hrudí proti stejně pomyslným komunistickým kulometům. Teprve po sametu ukázali charakter a zeškodlivělé medaile a tituly naházeli do Vltavy. Ti nejstatečnější si později připsali k dobru, že Antichartu s odporem, ale opravdu s odporem podepsali. Chartu 77 z nich podepsal jen málokdo. Ze zasloužilých umělců jen Chramostová.

Když se plusy a minusy vyruší, zbydou nuly, jimž abdikace na rozum, svědomí a odpovědnost může přivodit stav vykořeněnosti, ledaže se proderou k moci. 

Pozadí padesátých let

Československé dějiny let 1948-1989 jsou téměř výhradně spojeny s vývojem uvnitř komunistické strany. Ten byl, zejména do poloviny padesátých let, podněcován ekonomickým i politickým tlakem Západu. Nahlíženo zpětně, často šlo o akce, které jsou podle současných měřítek teroristické. Lidská práva, coby politická zbraň, byla vynalezena až v sedmdesátých letech.

KSČ se nedokázala vypořádat s procesy padesátých let. Místo pozdějších omluv měla otevřít archivy a přiznat, že neprokoukla schopnost CIA využít Stalinovu teorii o zostřování třídního boje (čti: chcípající kobyla kapitalismu nejvíc kope) a vyvolat nejistotu ve vedení komunistických stran.  Když se objevili nepřátelé komunismu v Maďarsku (Rajkův proces v roce 1949), vzniklo podezření, že není možné, aby nebyli ve vedení ostatních stran, tedy i v KSČ. 

Od současných historiků se sotva dozvíte, že v Polské sjednocené dělnické straně byl za vnitřní bezpečnost odpovědný plukovník Josef Swiatlo, později přiznaný agent CIA. Nedozvíte se, že jistý profesor bohemistiky v USA sestavoval pozdravné dopisy československým politikům, které vedle banalit obsahovaly slova, která vypadala jako zakódované instrukce.

Když byly materiály CIA po padesáti letech odtajněny, šly zase rychle do trezorů. Nejspíš proto, že prozrazovaly stále používané metody.

Z hlediska současné propagandy je nosný případ Milady Horákové: Gottwald má na svých prackách její krev, protože jí, přes žádosti světových celebrit, nedal milost. Zkuste ale psát o krvi Ethel Rosenbergové na prackách Eisenhowera. Ta byla popravena 4 roky po Horákové, puvodně za to, že opisovala pro svého muže jakési zprávy, které posílal do Ruska. Americký president rovněž nevyslyšel žádosti světa o milost. Po letech se ukázalo, že Ethel byla odsouzena na základě falešného svědectví člověka, který chtěl zachránit vlastní manželku.

Milada odolávala katovu dušení, kdežto Ethel potřebovala několik elektrických šoků navíc.
ly smůlu, protože v té době se ještě podezřelí z nepřátelství popravovali. Teprve daleko později, v roce 1962, došlo k výměně pilota sestřeleného U2, Garry Powerse, za plukovníka Abela.

Vývoji v Československu byla nepřátelská katolická církev, autoritářský spolek, který ve jménu vymyšleného boha kupčí s vírou, tedy kombinací naděje se zatracením. Spolek, který historicky páchal neuvěřitelná zvěrstva, vedl války a používal teroristické metody dokonce i ve jménu stejného boha.

Církev stále prahne po majetku, ohlupuje žehnáním tunelů a vědeckých přístrojů a má pořád nohu ve dveřích.

Šmejdi ve špičkách katolické církve znemožňovali trestání pedofilních kněží. Když se papež František k jakémusi přiznání odhodlal, vrátila se ozvěna "ó hrůza, rozbíjí církev".

Snahu odkázat církve kam patří brzdí obava pregnantně formulovaná Járou Cimrmanem: "Jsem zapřísáhlým atheistou, až se bojím, že mě pánbůh potrestá".

Možná proto zůstalo náboženství i po roce 1948 povinným předmětem na základní škole. Rodiče mohli požádat o osvobození dítěte, podobně jako u tělocviku. O několik let později byl systém částečně změněn a místo osvobození se podávala žádost o zařazení do hodiny náboženství. S dalším časovým odstupem bylo náboženství vyjmuto z kurukula.

Neomezená vláda soudruhů

Petr Fišer mluví o "neomezené vládě soudruhů", tedy o hypotetickém stavu, kdy vládcové občas hodí plebsu částečně ohlodanou kost, aby neobtěžoval. Taková zkratka se připisuje Husákovi, který v obavě o normalizaci dal stavět byty, aby lid víc souložil a měl děti.

Hlavní Husákovou zásluhou nepochybně je, že dal Západu i Moskvě najevo, že má situaci pod kontrolou a není třeba "barevné revoluce" vedoucí k ničení.

Soudruzi - a že jich bylo - i nestraníci byli součástí společnosti, která se pokoušela vybudovat sociální stát. Vláda jedné strany nebyla neomezená a navíc se měnila s tím, jak se společnost vyvíjela. Každý z nás se setkával s blbostí, která, jak říkal Werich je nevyplelitelná, a je součástí každého politického systému.

Každá moc určuje, ve svém vlastním zájmu, nepřekročitelné hranice a udržuje prostředky, jimiž je, tedy sebe sama ochraňuje. Každá má k dispozici špicly, tajné služby, policejní těžkooděnce, vodní děla, gumové i ostré střely, vězení a účelově sepsané zákony.

V Česku se násilné metody zatím nepoužívají, zřejmě v obavě, aby nedošlo k znehodnocení výroků jako "bijí naše děti" nebo "mlátička Ondráček".

V době rasové segregace byla na demonstranty za lidská práva v USA posílána policie. Národní garda vnikla v Kentu na akademickou půdu, když tam probíhaly "neamerické" protesty proti vietnamské lce a čtyři studenty, po našem děti,  tam zastřelila a další zranila.

Nejvyspělejší demokracie jsou charakteristické tím, že je jejich politický systém nezměnitelný. Za příklad mohou opět posloužit Spojené Státy. Vedení demokratů a republikánů, dalo při jedné z předcházejících presidenských kampaní ultimatum televizním stanicím: Odmítají přítomnost nezávislých kandidátů. Buď jen D a R, nebo nic.  Tedy ani peníze za reklamy. TV stanice se rády podvolily. 

Když nedávno zesnulý texaský miliardář Ross Perot kandidoval v roce 1992 jako nezávislý prezidentský kandidát, získal 20% všech hlasů, ale ani jednoho volitele. Kampaň ho stála $ 63.5 milionů, za které si kupoval čas v CNN. Zvolení Obamy stálo investory 1 miliardu dolarů. Jakápak demokracie, slovo mají ti, kteří si presidenta koupili.

Americkým vynálezem jsou i tak zvané Protest Areas, kde mohou lidé svobodně protestovat. Háček je v tom, že takové místo je dostatečně vzdáleno od medií i sluchu a očí papalášů.

Na jedné z nich, zřízené pro primárky v New Hampshire, předvádí satirickou performanci Milan Kohout (https://www.youtube.com/watch?v=WlbobhQ6Owk). Nápis na ceduli je autentický.

Petr Fišer omílá klišé, že se lidem stýská po pevnější ruce a silnějším státu.

Kdo není slepý, vidí, že pokud jde o kontrolu nad občany, je současný český stát daleko silnější než předchozí, který byl navíc oslabován západní propagandou. V současné době o nás stát ví vše: kde se pohybujeme, s kým komunikujeme, ve které hospodě a s kým jsme byli, co sledujeme na internetu a co lajkujeme. Stát má schopnost ve zlomku sekundy propojovat obrovské množství informací.

Lidem, kteří se ohlížejí zpátky, se spíš stýská po tehdejším jednodušším a slabším státu.

Fantazírování o touze po pevné ruce je opět klišé odvozené od Havla a jeho přijetí ideologie výměnou za "levný domov".

Komunisté se pokoušeli vybudovat sociální stát. Nesmíme zapomenout, že původně přicházeli z  velmi chudých poměrů. Neměli zkušenosti a stál proti nim Západ, tedy kapitalismus, který nechtěl takový systém připustit.

Z tohoto důvodu je obdivuhodné, co se za oněch 40 let podařilo. Zdravotnictví, školství, vzdělanost obecně, kultura, zemědělská i průmyslová výroba daly v souhrnu všem občanům   existenční jistotu.

132 komentářů :

 1. Nepochopim, proc se tohle rozebira, to se ma zmenit. Na tomto demokratickem systemu neni ani jedna vec lepsi nez byla za socilismu. Pokud ovsem nesrovnavame Babise s kymkoliv, ale kohokoliv s kdekym za socialismu. Vsichni se meli za socialismu dobre, ted jen par lidi. A ti jsou bezohledni k tem, co se nemaji tak dobre jako oni. Otazka je, zda je mozne je povazovat za lidi. Mne komuniste zavreli, bezduvodne, propustili z vazby, ztratil jsem sve ekonomicke zamestnani, ale i presto rikam: ZLATI KOMUNISTE. V tehle zemi uz nikdy nebude dobre, pokud tady bude kapitalismus. Bidni, ohrozeni chudobu, bezdomovci, atd. Na co se clovek podiva a srovna se socialismem, ted je MNOHEM, MNOHEM HORSI.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Se stim smiř...

   Smazat
  2. AAUTOR NEVI CO JE SOCIÁLNI STÁT:JE TO KONSTRUKT PRAVICE

   A vývozni artikl Německa.Píše a ohlupuje všechny prosťáčky takto:
   Soudruzi prý byli součásti spolenosti,která se pokoušela vybudovat Sociálni stát.

   HLAVNI JEHO ÚVAHA O KAPITALISMU BEZ PŘIVLASTKŮ VYCHÁZEJICIHO Z GANGSTERISMU CHYBI.

   ČLánek jen popisuje co vi každy, nenavrhuje vůbec nic,jak to změnit a je jen dalšim řadě,které budou donekonečna jen popisy,který se objevuji celé hory a opakujeme, aniž by navrhovaly jakýkoli náznak řešeni!.

   Smazat
  3. Pane Jírovec popsal jste to perfektně a protože jste nebyl žádné ořezávátko i za komoušů má to ohromnou váhu. Právě ti co zdrhly za komoušů nás svým způsobem usvědčovaly že je možné žít v blahobytu západu. Vtom vidím jejich podíl na rozvrácení minulého režimu.

   Smazat
  4. Jen ať zkusí Letnou bez hudební produkce a v ČT24 se budou divit.

   Smazat
  5. Jestli je pravda co piše 6.11 je jasné,že neodborne članky tohoto rázu,bez odborného komentáře, si očividně vzaly za úkol dale ohlupovat zubožované domorodce ČR a tak zajištovat dalšich 30 let jejich vylupováni a soudic podle zdejšich lidovch komentů nacpávat ty ubožáky do svěraci kazajky ideologie,že to tak musi být!
   To by pak měl být,mon nechtě, dalši hnůj ve kterém se máme mrcasit a ješte držet pusu a krok, nebo co?

   Smazat
  6. 6:11
   Tak navrhni nejaké riešenie ty ak o ňom vieš

   Smazat
  7. Skrátka zmena kapitalistického režimu je nutná. Vidíme všetci kam to preboha speje do absolútnych sračiek. Ten bohapustý byznys nás všetkých do nohy zničí a to veľmi rýchlo.
   Stačí sa pozrieť na svetové štatistiky čo sa deje s planétou, na drancovanie zdrojov ničenie lesov a znečisťovanie oceánov atď..atď...
   Ľudskú spoločnosť nemôže poháňať chamtivosť ako to hrdo konštatovala niekedy premierka Tacherová. To je cesta do horúceho pekla.
   Vidíme to všade v priamom prenose.
   Peniaze mocných ovládajú politiku a politikov a toto nevedie nikam len do záhuby a ešte predtým tak či tak k strate akéjkoľvek slobody jednotlivca.

   Sme v katastrofálnej a krízovej situácii a zdá sa že je už takmer neskoro a nemožné robiť proti tomu čokoľvek.

   Ale je nanajvyš nutné sa k tomu predsa len odhodlať.
   V roku 1968 sme chceli socializmus s ľudskou tvárou a dnes tomu čo tu máme tá ľudská tvár chýba. Ba zdá sa že sa na nás dnes vyškiera niečo ešte desivejšie neľudskejšie ako bolo to čo sme prd zrakom za socializmu.   Smazat
  8. NAVRHUJEME TADY NA NR ŘEŠENI CO PĚT MINUT,ALE SPD

   se děla hloupá a vztekle ho ignoruje a doposud zdá se to odmit zařadit do svého prý silného Programu,který je tak slabý,že stači pouze na ubohých 10% v Parlamentu.
   Sotva ho tu napišeme je to okamžitě kýmši mazáno a ostatnim voličům neni tady vysvětleno o co jde,protože by to prýý snad znamenalo odstraněni kapitalismu bez přivlastků přismyčem na hřbete presidentem ODS.

   ŠKODA,ŽE PAN OKAMURA A VEDENI TOHOTO WEBU TO VYSVĚTLIT NECHCE, NEBO SNAD ANI nevi o co jde?!

   ČSV bude chtit totiž slovo SOCIÁLNI STÁT do prvnho článku ÚSTAVY,kde zcela změrně chybi,tak dlouho až pro to najde v Parlamentu většinu a bude hotovo!.

   Kdo rozumi o čem je řeč at tu napiše a zdůvodni proč je proti!

   Smazat
  9. Řizeni našeho státu si přivlastnily bandy diletantů
   zneuživajici k ukradeni našich hlasů zmanipulovaného tisku a tv,kdy si ti diletanti,kteři neumi stát řidit a chtěji nás všechny zadlužit a vykrádat naše kapsy dál,neuvědomuji,že vadnými zákony cenzury a policejniho státu už jednou vše u fašistů začalo a oni to chtěji zopakovat!
   V Německu taky nikdo tehdy neprotestoval a nechťěl včas nápravu a jak to pak zaplatily mililony mrtvých se už zapomnělo?

   Smazat
  10. ČSV se ptalo jednoho z poslanců komunistů proč nemaji

   V PROGRAMU požadavek Sociálniho státu do prvniho článku Ústavy.
   Odpověděl,že to tam maji což je lež!
   dalši čast otázky byla zda vi,že je to produkt pravice a vývozni artikl Německa.
   Odpověd byla,že to pravice ukradla levici!

   JE TO STEJNÁ LEŽ a ohlupováni podobné zdejšimu amatérskému autorovi,který se schoval, namisto,aby tady napsal,že se mu snad libi ohlupovat už tak zpitomělé obany ČR nebo co,které už kdekdo vodi za nos a cenzura nepusti ani ty nejzákladnějši informace.
   Že pan autor sám sobě nevěři a proto se tu neozve aby své pochyby tu napsané rozpustil?.
   Ono 30 let rabováni republiky je hezká doba, ale Ještě horši je,že si prý naši intelektulové a polit.subjekty nestydi přát,aby pokračovala!

   Smazat
  11. Copak to musi dopadnout tak,že ty politiky už nebudeme recyklovat ve volbách,kde nám dobře podplacený ředitel krade zdemolovanými informacemi hlasy,uvádi nas občany v omyl,vždyt tak zmanipulované volby nemusi vůbec platit!
   Buldozerem je máme shrnout do propasti,kam stejně směřuji a chtěji,tak se toho neustále recyklovaného svinstva zbavit?

   Smazat
  12. JE S PODIVEM,ŽE TAK CHYTRÝ PAN JAKO JE AUTOR NEVI

   zcela očividně co udělali a dále dělaji námi zvoleni diletanti republice a chtěji být asi za to svinstvo voleni dál!

   https://legacy.blisty.cz/art/48053.html

   Smazat
 2. Dle mého názoru, je komunismus to nejlepší co bylo vymyšleno. Bohužel vše je v lidech. Ne komunismus ale lidé kteří si jej přivlastnili a zneužili jsou viníci.
  A hlupáci jako jsem i já pomohli kapitalismu o několik desetiletí přežít. I tak je dle mého názoru kapitalismus už na odchodu. Stejně jako debilní EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyl by tam návrh jak to řešit?
   No třeba znárodnime zase všechno a vykrademe ČNB,která manipulacemi s měnou zabunkrovala 2 000 000 000 000 koňur a v bunkru prý čekaji na to,co se tu napsat nesmi a bude okamžitě vymazáno!

   Smazat
  2. 20.23 + 6.23
   a)Komunismus nikde ve světě nebyl, byl pouze socialismus.
   b)Pokud Vám nikdo nic neznárodnil, nevím, proč křičíte. Vyrůstal jsem v Kostelci u Jihlavy a museli jsme se přihlásit jako majitelé statku do JZD. Otec se vzdal statku, který začal obhospořádovat jeho bratr. Je také se zeptat jak církev a "zbohatlící" k majetku přišli.

   Smazat
  3. Málo kdo si uvědomuje,že komunista je duševní stav z přesvědčení. Jedno pravidlo je, že komunista nemusel být člen strany. Většinou strana se takových zbavovala.Proto většinou neznalců je háže do jednoho pytle aniž by si to uvědomovala.Členství ve straně znamenalo dílčí prospěch. Proto je tolik nenávisti proti komunistům. Sám jsem si vyzkoušel dát celkem jasný dotaz na inovaci.Nebudu se rozepisovat co tá inovace mněla znamenat a to pro všechny výhody s tím spojené proč si výrobek aspoň neudrží svou cenu. Tak jsem byl napaden, že jsem ovlivněn alkoholem jinak bych se tak hloupě neptal.

   Smazat
  4. Nechcete prodat Grónsko? Nebude žádná schůzka. Trump nečekaně zrušil návštěvu Dánska

   To je demokracie po americku !!!!

   Smazat
  5. A nechcel by Trumpeta kúpiť celý svet?

   Smazat
  6. Komunismus je neuskutečnitelý a je to v lidech.Lidé jsou chamtiví,nepřejícní ,závistiví atd.Komunisté si mysleli ,že je můžou převychovat-nemožné.Myslím si,že v minulém režimu bylo více demokracie než nyní aspon pro obyčejného pracujícího člověka Pro lidi jako byl Havel ovšem nikoliv .Reálný socialismus dusil iniciativu lidí a podnikavost.Hospodářsky nebyl životaschopný.V roce 1989 si však většina lidí nepřála to co je nyní,ale nechali se zblbnout prvním podvodem byla kuponová privatizace a představa ,že každý může poctivou prací zbohatnout.Většina populace má vymytý mozek a ti mladí nejvíce .Proto to tak u nás vypadá

   Smazat
  7. Na genetickej úrovni to napokon bude možné prirodzene zvládnuť aj tú chamtivosť aj tú mocibažnosť, je to len otázka času. Už dnes existujú prostriedky ktoré to zvládajú napríklad IBOGA alebo DNT molekula duše. Keby každí s tých nenažrancov dostal dávku tej molekuly sám od seba by radikálne zmenil svoje správanie k ostatným ľuďom a peniaze a moc by prestali byť všetkým. Tak že ono to má východiská a možnosti. Nie je všetkým dňom koniec

   Smazat
 3. Stát dnešního typu může umravnit ovčany i tak, že jim odstřihne hotové peníze, prostě stačí zablokovat bankomaty a jste v ... Proto ta honba na bezhotovostí platby, já mám prachy v madracích, jen mi ale začínají chybět madrace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hotovost je poslední svoboda, kterou má obyčejný člověk. Až se zruší, nastupuje totální kontrola všeho. Všimněme si kde je na ústupu (Skandinávie) a kdo to nejvíc prosazuje (Piráti).

   Smazat
 4. Opět výborný článek pane Jírovče jako vždy. Mám vás rád. Píšete o hlubokých lidských pravdách. Jinak komunismus zatím nikde neexistoval. Zajímavá je poznámka o těch stredoskolacich. Mám stejné zkušenosti. Do této generace vkládám jisté naděje. Naopak mezi největší svině patří generace dnešních přibližně třicátniků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunistická strana Spojených států amerických.

   Komunistická strana USA (anglicky Communist Party of the United States of America, CPUSA) je marxisticko-leninistická politická strana ve Spojených státech. Přibližně pro první polovinu 20. století to byla největší a nejvlivnější komunistická strana v zemi a měla tvůrčí úlohu v dělnických hnutích 20. až 40. let. V tomto období vedla a organizovala odbory a hájila práva afroameričanů.

   Komunistická strana Spojených států amerických
   Communist Party of the United States of America
   Logo
   Zkratka
   CPUSA
   Datum založení
   1919
   Předseda
   Sam Webb
   Sídlo
   235 W. 23rd Street
   New York, NY 10011
   Ideologie
   Komunismus
   Marxismus
   Marxismus-leninismus
   Politická pozice
   Krajní levice
   Mezinárodní org.
   Mezinárodní zasedání komunistických a dělnických stran.

   http://cpusa.org/
   Strana se oddělila roku 1919 od tradičně sociálněděmokratické Socialistické strany, kdy Lenin pozval její levé křídlo do Třetí internacionály, což zapříčinilo rozkol ve straně a vznik právě CP USA. Strana se pak stala poslušným členem Kominterny a poslouchala rozkazy řízené z Moskvy. Ze strany tak byli vyloučeni roku 1928 trockisté následováni dalšími opozičními členy.

   Členové této strany byli v padesátých letech 20. století stíháni a diskriminováni v rámci tzv. mccarthismu.

   Smazat
  2. Ty dnešní třicátníky 22:34 neházejte do jednoho pytle, jestli vás vaše děti zklamali, pište o nich, né o “mém synovi“, na kterého jsme se ženou, patřičně HRDÍ, žádný vítač, žádné netáhlo! Zodpovědný chlap. A propo zajděte si na nejbližší střední školu, já mám tu “smůlu“, že se zde občas vyskytuji a oběsíte se radostí, jakou chtějí budoucnost, opět existují vyjímky, zápory však převažují, nepaušalizovat.

   Smazat
 5. Moudrá slova. Velká škoda, že nositelé moudrosti dnes neřídí hru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se dejte zvolit,
   dnešni komunisté už totiž voliče nechtêji,chtěji prý jen svou vlastni likvidaci viz jejich preference,zrušili svoje propagačni odděleni a odkopávaji voliče na Facebook,kde jejich data Vycucberg prodá a za odměnu je zcenzuruje!

   Smazat
 6. "Soudruzi" - presto, ze mam rad vase jeceni a prskani - tak predlozenym resenim se ho rad vzdam !
  Chcete se vratit do doby temna ? ? Vratte se LEGALNE !

  Zvolte si noveho Gottwalda, nebo Tondy Zapotockeho !
  Zmente nynejsi rezim jinak, nez v unoru 48 a nikdo ani necekne.

  Nebot vule lidu je vule Bohu, coz rikali jiz stari Rimane !

  Dopadnete se socialismem tak, jako Venezuela, nebo JAR.
  A vas tribun lidu - Jirovec, vam zdrhne do *Toronta az se budete fackovat o chleba. !
  *(Psssst, tam to znam, tam je moc pekne !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy víte o nějakém Gottwaldovi nebo Zápotockém? Co se vám nelíbí na únoru 1948? Proč jsme nedopadli se socialismem jako Venezuela po celý 40 let a naopak jsme zmnohonásobili bohatství země i průmyslovou výrobu a stačili jsme při tom ještě bez zadlužování(narozdíl ode dneška), industrializovat zaostalé Slovensko a vydržovat rozvojové země, mezi které jsme dnes řazeni?

   Smazat
  2. 23:17, co říká USA, Venezuelská velmi kvalitní ve velkém množství, zatím neukradená ropa VÁMI, než se začnete o ni fackovat, aby u vás bylo na chleba?!

   Smazat
  3. Honolulu,je tu spousta jiných návrhů,

   SPD se dělá,že jim nerozumi a vypadá to,že jejich šef je tady radši dá mazat.
   A ironii se strejdou kotfaldem si strč do prdele!

   Smazat
  4. Honolulu Hedvicku Rostislave tobe bylo hej ty jsi si s Paroubkem nakrad dobre a kvalitni salamy a ne hnuj jako dnes ... to by jste nebrali jo to ale bylo za socialismu

   Smazat
  5. Ty zoufalý hlupáku. Jezdíš po světě, ale nic jsi nepochopil. Je mi tě úpřmně líto.

   Smazat
 7. Něco takového může napsat jen totální idiot, nebo zamindrákovaná, komunistická svině.
  A komunista, to není otázka stranické příslušnosti, ale morální deformace

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro idiota každý idiot.

   Smazat
  2. Je zajímavé, že ti co až tak neodsuzují komunisty a dobu před rokem 89 jsou povětšině slušně píšící lidé a ti jejich odpůrci se uchylují k nadávkám a sprostotě. Proč asi??? 23.17 ač hulvát, rozhodně bych vás za váš názor nenazval zamindrákovanou, zakomplexovanou sviní. To bych si fakt nedovolil. M.R.

   Smazat
  3. Slušní ľudia ktorí chcú žiť v slušnom spravodlivejšom a solidárnejšom svete sú tu nálepkovaní ako komunisti a fašisti.
   Mám dojem že spoločnosť už riadia len samí lumpi a vyvrhelovia

   Smazat
 8. To byl státní socialismus, ne komunismus. Normalizace byla zbytečně až na dřeň. Ale chápu pana Jírovce. Jeho útěk do Kanady toleruji. Spíš jsme měli pěstovat kadárismus v českém pojetí. Nebylo nutné rušit Sokol nebo Orel či Junák, drobné podnikání mělo být podporováno a tak dále. Leč to je na jinou diskuzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím že "útěk" pana Jírovce by se dal zařadit mezi "útěky" dnešních mladých na Západ. Prostě jdou tam, kde vydělají peníze efektivněji - za méně práce více peněz.
   Domnívám se, že organizace jako Skaut byly zneužity k podvracení nastoleného systému, což byl přirozený důvod jejich zákazu. Drobné podnikání nebylo nikdy zakázáno, ale v pozdější době se do něj lidem moc nechtělo.

   Smazat
  2. 23.49: A to se mýlíte! Za Dubčeka se vyrojilo spoustu podnikatelů, někdo měl hospodu, jiný měl krejčovský salon a další třeba autodopravu. Ale Husák rozhodl, že vše bude státní.

   Smazat
  3. 1:52 Husák nic takového nerozhodnul, plácáte nesmysly. Kdo vytrval, vytrval, ale neměl to, při v podstatě nedostatkovém hospodářství a vlastně státem dotované konkurenci, jednoduché. Bylo výhodnější, pohodlné a co do příjmů jistější, jít "pod komunál". Dovolím si tvrdit z autentické zkušenosti.

   Smazat
  4. 4,48
   Máte pravdu. I slušovický zázrak měl své mouchy. Mám informace sice jenom z druhé ruky, ale nepostrádají logiku. Ve Slušovicích se rozjel ekonomický pronájem techniky. Čuba věřil, že se lidi o techniku budou starat lépe, když bude jejich. Jenomže to sklouzlo a provozovatelé prý nakupovali naftu a náhradní dily, které se nakradly ve státním sektoru. ten nebyl tolik hlídaný.
   Bolševík sice nedovolil nikomu vyčnívat z řady, ale kdo se spokojil s průměrem, neměl se špatně. Většina si vydělala za 8 hodin zaměstnání, úmyslně se vyhýbám termínu práce, na vcelku slušné živobytí. Když sleduji dnes řadu profesí, kdy lidé dělají desítky hodin přesčasů, o sobotách a svátcích, musím nechápavě kroutit hlavou.

   Smazat
  5. 6:55 zhnusený

   Mě fascinuje, jak je dnes všeobecně většina lidí v dělnických profesích a službách uštvaná, jak úplně vymizela ta pohodička, vysedávání na zahradě, sousedské klábosení, víkendy na chatách, čundry, chození na ryby apod. I teď, když konečně rostou, hrrrr, honem naskákat do auta a jede se na houby. V lese běhají jako pošuci aby sesbírali co nejrychleji co nejvíc a už zase spěchají ve dvě na odpolední. Úplný blázinec.

   Když tak člověk zavzpomíná, nebo se podívá na nějaký film z dob socialismu o životě, jako třeba Vesničko má středisková, nebo Slavnosti sněženek, tak se musí ptát, jak mohlo dojít k tak neuvěřitelné proměně životního stylu. Mladí by dnes asi nevěřili, že takto žili Češi a mysleli by si, že je to fikce, nebo natočené v nějaké úplně jiné zemi. Kdyby lidé takto fofrovali a makali za socialismu, tak by nevěděli co s penězma.

   Smazat

  6. 21. srpna 2019 4:48

   Á proto A.Dubček podepsal „Obuškový zákon“ nabyl účinnosti dnem vyhlášení, tj. 22. SRPNA 1969 ! Podepsali jej prezident republiky Ludvík Svoboda, předseda Federálního shromáždění Alexander Dubček.

   Tak teď už mi to dává smysl, to budem oslavovat zítra, zejména Praha a Brno, Slováci se mohou taktéž přidat ...!


   Smazat
 9. Pokud máte pět minut, najděte si životopis někdejšího ministra obrany a vnitra Metnara a srovnejte s Vondráčkem.
  Pokud jste neslyšeli o plukovníku SWIATLO , na www.uložto.cz
  jsem si stáhl knihu
  Stewart Steven
  Výbušnina
  (kniha snad vyšla v posledních létech ještě jednou v novém překladu...

  OdpovědětSmazat
 10. ZDE MATE STATISTIKU !
  Komuniste v padesatych letech POPRAVILI 250 lidi !
  Na hranicich zastreli 306 lidi a na nucene prace (Jachymov) zavreli 12000 lidi ! Z tech 12 tisic se nekteri dostali po 68 roce do USA a do JAR. (Poznal jsem je osobne !)

  Po prichodu Sovetu (dnes je to 51 let ) odeslo z CSSR
  256 000 lidi vsemi moznymi a nemoznymi zpusoby.
  Do Jizni Afriky se jich dostalo 25 000 t.j. (10 %) +/- !

  Po roce 1979 - vetsina z 25 000 (90 %) odesla z JAR do Canady, Australie, zap. Nemecka, USA a dokonce i do Skandinavie !

  V letech 1990-99 vymrela cela ceska emigrace z roku 1948 !
  Emigrace z let 1968-69 - vymrela ze 70 % !
  I kdyz z nas, zde za 20 let uz nikdo nebude , TAK JA NEVERIM , ze se ten zlocinny , kruty rezim z let 1948-1989 nekdy vrati.
  Vy kteri jste meli radi ten vas "socialismus", zde take uz dlouho nebudete a vasi vnuci pujdou s Amerikou a Trumpovou agendou !
  A jaka je pro ne prognoza ? Ci perspektiva ?

  ZDE JI MATE ! Amerika BUDE, opakuji BUDE potrebovat mlade Evropany. Trump o tom mluvil ! Trump to rekl ! A zaradi-li se vasi mladi do processu a nedaji-li se na drogy ci chlast, tak budou mit uspesnou budoucnost !

  A ZDRZTE SE sprostych nadavek jako obvikle !
  Posloucham pozorne Trumpa - kazdou jeho vetu a rikam vam hola fakta. NIC NENI Z MOJI HLAVY !


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vemeno dnes Trump mezi jeho blaboly zcela vazne prohlasil ze mirova mise v Avganistanu trva ji z19 let a mela by nejak skoncit " Pry jsou 'Peacekeepers"
   coz je vysmech po 19 letech prohrane trapne okupace jez stala zivoty prostych lidi na obou stranach.Volovi ovsem neni pomoci debile

   Smazat
  2. To 2:37 zas asi bude Honolulu, který se po fiasku s 60ti miliony Stalinem zavražděných obyvatel a protektorátní, "českou" divizí SS znemožnil natolik, že k tomu co "nemá ze své hlavy" se teď ani nepodepsal. To předchozí "ze své hlavy" také neměl. Honolulu, chcete si trhnout další ostudu?

   Smazat
  3. 2:37

   Můžete prosím uvést zdroje, z nichž čerpáte údaje pro VAŠÍ statistiku?

   Smazat
  4. Anonymní 02:37
   Já tomu věřím,že Trump potřebuje mladé Evropany.
   Ta starší emigrace vymírá,podobně i ty vynálezci,badatelé,odborníci,které nalákali po válce do USA,kteří vlastně postavili USA na technickou výši.Teď by potřebovali znova nalákat mnoho mladých odborníků,ale už je pozdě,ČÍNA JE PŘEVÁLCUJE.

   Smazat
  5. Na co by usa potrebovalo mlade lidi z Ceske republiky kdyz se ji nabizi miliony z Jizni ameriky a to je za humny
   .

   Smazat
  6. Nevim jak kdo ma svuj nazor na nabidku Trumpa .. odkoupit od Danskeho kralovstvi danskou teritoarni zemi Gronsko ale ja si myslim ze mu neco preskocilo v hlave to ze dansky kral Christian prodal usa tri ostrovy v Karibiku St John St Thomas a St Croix byla pred prvni svetovou valkou uplne jina zalezitost ..to jako kdyby ceska republika chtela od spanelska odkoupit Tennerife ..???

   Smazat
  7. Kdepak v Americe tam je blaze a to až tak blaze, že Trampík pokukuje po Grónsku. Ušáci už Ameriku vydrancovali, původní obyvatele zdecimovali a rozesrali celý svět. Jak to ale udělají, to Grónsko jim nechtějí prodat, možná to bude taková malá barevná revoluce v Dánsku, zkušeností tím mají Ušáci přehršle, takže oni si nějak poradí. Jinak v Dvořákovic ČT lžitelevizi, jede masírovka na plný koule. Přípravka, taková secvičná na 17. listopad, jako vyšitá. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 11. [Jirovce , znam vasi Canadu a projel jsem ji od Pacificu po Atlantic a ja vim, ze v Cesku po ni tesknite.
  Vzpominam na casto. Je to krasna zeme a DONUTI Vas se vratit.]

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak takovyho vola snad lze najit jen zde na NR.Vzdy si najde zaminku aby se blb zviditelnoval skutecne kuku Tahni blbe

   Smazat
 12. Zajimave, ze komunisticky uchyl Jirovec odesel do Kanady a ne do SSSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:05 nezdá se vám, že nikoli ideologií zblblý člověk, aniž ba se zaprodal, hledá cestu, jak uplatnit svoji odbornost, nebo dokonce, uspokojit svoje odborné zájmy? Já například měl takovou možnost mít přiměřeně odměňované zaměstnání za koníčka. Nakonec mi fabriku, která se z třísetzaměstneckého krcálku rozvinula na čtyřtisícový podnik a dalším co ho budovali ukradli, dovedli k bankrotu a to co zbylo, za pár šupů, prodali do ciziny. A tak si myslím, že co bylo ukradeno, mělo by být vráceno.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vazeny pane Honolulu vy jakozto zamozny American z Afriky si to muzete dovolit zaskocit si na vylet do Canady a do Australie ale to vite ja nemam sve ero jako Vy cteny pane Honollu .Jedine kdyz mne pozvete ,Prijedu a privezu burty a 1 pivo zdravi Jirovec taky emigrant z Canady jako Stwora antizid

   Smazat
  2. 5:09, houno LuLu nežije v Americe, natož na Floridě. Bydlí na Smíchově z USA se před lety vrátil, nechává si do Prahy posílat naspořený malý důchod. Prolézá diskuze a sní, večer blouzní, přes den spí. Pokud tu není je v travesti klubu JAMPA DAMPA PRAGUE.

   Smazat
  3. Honolulu chce diskutovat s panem Jírovcem, vtírá se jak francovka ale je to marný, je to marný, je to marný. Pan Jírovec nereaguje na stále stejné debility toho exota.

   Smazat
 14. Jirovce vy inklinujete k levici, kvuli polo-socialisticke Ottawe ! Mexicka vlada je slozena z divokych nebezpecnych zivlu, ale je daleko sympatictejsi nez vlada Canadska !
  Vlada Canadska je PINK ! A Cesko ? Tam musi prijit k ociste, tam nevydrzi nikoho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ba ba ba ba idiote jeste nekolik debilit nezli se tva stupidni palice ponori za popelnici k odpocinku po celodenni lopote US Cesi a zpet jues a zpet Cesi mezitim prostata -vychcat a znova dokola plus lesteni .Vemeno

   Smazat
 15. Jirovce ja se vratim ke vzpommince na Canadu, abych NASRAL to barbarske rudoprdelate prase ! (3:25) ! Jaky je vas nazor na Young Str. a na kavarny na Bloor Str. ! Me se tam moc libilo !

  Vy jste se take zminil o KSU (Kent State University) u Akronu. Vasi sousede na jizni strane Lake Erie, to je velmi levicova universita. Ja tam skotacil s pani prof. tak o te universite vim vse.

  Narodni garda tam ZASTRELILA kdysi 4 BLBCE, kteri byli prokomunisticti ! NEDIVTE SE JIM ! Treba to byl stejny hnuj jako je 3:25, ktery provokuje nadavkami a gardiste mu udeleli diru do palice, tak velkou ze bylo videt Lake Erie...
  A ten jekot a pisteni bylo slyset az do Ontaria.
  ------------------------------------------------------------

  Kdy uz jseme u toho Vietnamu ! Vojaci, kteri tam sli zastavit rozpinavost Komunistu , nevedeli, ze je to valka ETNICKA a kvuli korupci jizniho Vietnamu odesli.

  Oni tu valku neprohrali, oni zmoudreli a v roce 1975 se vratili domu. A ja je dnes potkavam v penzi a oni mi reknou vse ! A ted me jeste poradte , jak tu rudou verbez rozcilit.
  (A ti komousi v Praze stileli Cechy, jste rok po prichodu Rusu v 69 roce ! A Nacisty nemaji radi, coz je zahada ! Vzdyt jsou to jejich kamaradi, s jinou barvou
  trenek a Solenicina NENAVIDI, ze na ne zaloval ! !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak takovyho vola snad lze najit jen zde na NR.Vzdy si najde zaminku aby se blb zviditelnoval skutecne kuku Tahni blbe

   Smazat
  2. Ale neodesli prohrali a severo Vietnamska armada s cernymi kosilemi amiky a spol. tlacili az do more .
   Nelzi !

   Smazat
  3. 40 či 50 tisíc američanov tam zarvalo celkom zbytočne. A vraj odišli keď zmúdreli:-))
   Zmúdrieť po takých stratách nie je naozaj umenie:-)
   Však američania pred odvodmi do Vietnamu utekali do Kanady. Mladí boli múdri hneď vedeli že tam ide o kejhák. Načo válčiť na druhej strane zemegule? Pre koho? Pre pár zbohatlíkov a obchodníkov so zbraňami?
   Vo vietname USA dostali dobrú nakladačku a nepomohol im ani napalm ani Agent Orange vyrobený firmou Monsanto ani letecká prevaha vo vzduchu.
   Nahádzali tam viac bômb ako sa zhodilo počas celej druhej svetovej vojny.
   Ešte dnes tie nevybuchnuté bomby zabíjajú malých vietnamcov a z likvidáciou tejto hory munície bude ešte práca na dlhé desiatky rokov.
   Americkí turisti sa tam teraz chodia vietnamcom oblúvať za spôsobené peklo.

   Smazat
 16. 5:03 - ty jsi sezral LEPIDLO, CI CO, neni ti rozumet !
  Ty zde kecas o PROSTATE ? Ja nejsem doktor ty zmetku !
  Mas-li dotaz ohledne prostaty, tak bez za Davidem, ten je doktor !
  Ti dnesni komousi se spojili s retardy s nemocnou
  prostatou ?
  Kdo tem zdrogovanym hnupum ma rozumet ?

  Jirovce zitra probereme Britskou Columbii a ten vlak co jede pres hory k vam do Alberty !
  OH, TA CANADA ! Musime rozcilit ty zmetky - komunisty !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On tam ve sve garazi
   do sudu ho narazi
   nekdy on nas potesi
   svou velikou zvesti
   on se obcas slituje
   a neco nam vyblije
   je to jeho velka vira
   jmenuje se Trumpolina
   znama to Blondyna

   Smazat
 17. Jirovce ! Poznate auto veterana, ktery byl ve Vietnamu, na americke dalnici !
  (Zluty obdelnik a 3 cervene vodorovne pasky !)
  A poznate dustojnika ? Svisle pasky barevne, podle
  regimentu !)
  A poznate ceskeho komunistu ? Ten ma zvzdy stejnou barvu jako je okolni silnice !
  To oni videli ve filmech o Arizone !

  Tam ziji CHAMELEONI, kteri stele meni barvy cervene a
  hnede ! (Jako KSC a NSDAP) !

  Ta Praha je hrozna, Heydricha oplakavala, Gottwalda oplakavala, Havla oplakavala a kdo neplakal tak dostal nakladacku !
  Zajedte se podivat na Chameleony a navrhnete novy znak
  Prahy !

  OdpovědětSmazat
 18. Toho, který se obvykle podepisoval jako Honolulu je poslední dobou skutečně obtížné číst bez nevolnosti. Ovšem mazat takovou ukázku zapšklé, hloupé a nevybíravé nenávisti je také škoda. Je dobré vědět, s čím vším jsme měli, máme a budeme mít co do činění. Bráno podle Honolula, byl by to pěkný póvl, co lezl přes "ty dráty". Takovou hrůzu jsem zdaleka netušil.

  OdpovědětSmazat
 19. Tak na ukoncenou...
  Komousi nadeleli mnoho uplne zbyteneho zla. A dodnes maji tak nenavistne povahy, ze bez agresivni hnusnych sprostaren a urazek nedokazi zit.
  Oni povazuji kazdeho z vas za jejich osobni vlastnictvi a chteji, aby jste na ne pracovali za cukr a bic.

  Dokud je nevymete z republiky, tak se jich nezbavite !
  A vzdy hlidejte jejich etnicitu. Solzenicin vam vysvetli
  proc !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho Solzenicina bych bral trochu s rezervou. Nikdo nepopírá, že se komunisté drželi u moci pomocí represí, ale jmenovaný sám přiznává, že ve svých dílech čerpal z informací, tak říkajíc z druhé ruky.
   Na druhou stranu, když vidím, jak postupují represivní složky v Paříži a jak postupovali ve své době v USA a dalších "demokratických" zemích, ztrácejí komunistické represe trochu svůj lesk.
   Jak říkám, v listopadu 89 jsme vyměnili politický útlak za ekonomický.

   Smazat
  2. 6.47 Kapitalisti se drží u moci také pomocí represí a válkami , demonstranty mlátí na západě pořád a válčí se v půlce světa !

   Smazat
  3. 6:47
   Presne vystihnuté v Paríži strielajú policajti gumené projektili rovno do očí a do hláv. Policajná brutalita je tam ďaleko tvrdšia ako za bolševika.
   Prečo sa tam v tom kapitalistickom boji toľko protestuje a demonštruje, prečo sa ten prolhaný režim ani ľuďom na západe nepáči?
   a vypadá to tam tak že tam protestovať môžu do aleluja ale nič nezmôžu. Politici sú tam voči protestom celkom imúnni. Macron neodstúpil.
   Presne vymenili sme jeden útlak za druhý ešte horší

   Smazat
 20. Je skutečností, že jsme dnes "státem", resp. vládnoucí věrchuškou, kontrolováni, omezováni a regulováni víc, než za Husáka. Prostředky k tomu dává technický pokrok a rozvoj IT technologií a internetu. Nepochybuji o tom, že kdyby za onoho Husáka měl režim k dispozici, že by jich také nevyužil. Problém je asi spíš v tom, že ten současný "stát" si dává přívlastek "demokratický". A skutečná demokracie se vyznačuje mimo jiné tím, že se v ní vyskytují názory a spolky od extrémní levice, po extrémní pravici. Pokud jimi nejsou porušovány zákony (např. rasová a náboženská nesnášenlivost), měly by být systémem nejen tolerovány, ale i respektovány. Jsou totiž jakousi pojistkou prosazováním zájmů většiny. Pokud totiž budou vyslyšeny zájmy většiny, budou extrémní názory vždycky v menšině. Pendreky a vodními děly se názorový soulad většiny nikdy neprosadí.

  OdpovědětSmazat
 21. HLUPAKU 5:36 !
  Podivej se na Rusky film na youtube , ktery se jmenuje

  The Chekist (Russia 1991)

  K tem patris ty ! Nemysli, ze Rusove to zapomenou
  ty hnuse ! Ti jsou pro tebe nebezpecnejsi, nez vsichni Americane dohromady !

  OdpovědětSmazat
 22. "Soudruzi" Hurvinci !
  Vzdy jste meli dvojite meritko na hodnotu lidskeho zivota !
  Slzy , bolest a krev se vzdy pocitala pouze vase !
  Tech druhy ne !
  Bez vasich drivejsich otroku , pochcipate v nedostatku.
  Coz pro nas za velkou vodou je lhostejne.
  Vase doba se nevrati !
  A nejvetsi SRANDA je v tom, ze vase mladez ma rada nas - kapitalistickou Ameriku. (U nas maji za svoji praci lepsi hracky !)
  Odchazime jako vitezove z politickeho boje a informacni valku jsem vyhrali take !
  CHTEL BYCH VAS POPROSIT , neposilejte do myslenkove areny vase tupe sproste a nejpodradneji hulvaty. Myslenky nemaji zadne a ja jsem od nich slysel uz 100 x , ze jsem vul !
  At postavi protiargument a nebo tahnou do p...le !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu,
   všicni tu vime,že opravdova vláda světa rozhodla,že naděla z tvého ameru sračku.
   Tvoje presidentská trubka je uprosila,že to maji rozložit do 1.1.2022.
   Ty to nevidiš,že to už začalo,tak si vyser oko!

   Smazat
  2. Hedvicku kdyz mas proti tomu cesku takovou zast proc do toho Kojetina litas na dovolenou Hurvinku ..

   Smazat
  3. Odchazime jako vitezove z politickeho boje a informacni valku jsem vyhrali take !

   Nevyhrali ste nič tá vaša vojna sa ešte neskončila. Z Vietnamu vás tiež hnali a po 19 rokoch bojov utečiete aj z Afganistanu. Pokiaľ ste nezlomili Rusko nevyhrali ste nič tobôž vo východnej Európe. A sfetovaná mládež tiež napokon príde na to zač je toho loket. Je to len otázka času a odskočia od vás. Už dnes sú z mnohých zúfalci a trosky umierajúce na drogovú závislosť na uliciach.

   Smazat
 23. Honolulu v 6:00 a k tomuto článku i před tím. Vy jste, v tom pravém smyslu slova, skutečný omezenec! Na smůlu reprezentujete českou emigraci po roce 1968, která snad měla představovat to, co se odmítalo podřídit husákovské normalizaci, to co vítalo a podporovalo "Pražské jaro". Vítal a podporoval jsem ten společenský pohyb, odmítnul a odmítal souhlasit s "internacionální pomocí" tzv. bratrských stran. Taky na to nějak doplatil. Ale, to co a jak ukazujete tehdejší emigraci vy, to je tak odrazující obraz, který když si propojím ještě s partou kolem Václava Havla, dřív nebo později budu sám před sebou za vola, budu nucen uznat pravdu "Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti". Nakonec, díky vám. Hrůza. Mlčte už, proboha!

  OdpovědětSmazat
 24. Nechte ho at mluvi, ten hovnolulu,odhali se jako cip,co nic nevi, ma rad zapotockeho a nemá žadne jiné argumenty,než miluji komunisty a jejich KSČM a budu je propagovat do posledniho dechu a pak teprve natáhnu brka!

  OdpovědětSmazat
 25. Takto dopadá totálně vykořeněný člověk. Nemá rodinu, nemá děti a žije jen pro ukojení svého ega. To přece nemůže být příklad pro lidstvo. JE TO ZDEGENEROVANÝ ZVRHLÝ PARAZIT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemá svou vlast, která mu neaskutečně chybí! Pražský Hrad, Krkonoše, Polabskou nížinu, Český Krumlov atd., atd. nikde ve světě nenajde ani v tý Emerice ne. Honolulu je vykořeněný chudák, který celý život jen tápe a je z toho zoufalý a frustrovaný. Má to těžké, tak se nějak musí realizovat. M.R.

   Smazat
 26. Dnešním dnem máme 29ti ročník Havlovínu a festival protiruského štvaní a velkí deň rudým dátumem zapsán 21 stupeň 1968 ,máme veľkí svátek.Sluničkáři všech krajín spojte že.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
 27. Honolulu, už jsi slyšel, že Trump chce koupit Grónsko? Čím by za to zaplatil? :))) Že by mu ve FED vystavili šek? Znáš doktora Chocholouška? A to jste ještě dopadli dobře, Hillary to by byl ještě větší průser:) Jestli to nevíš, tak jste v (_!_)i.:)

  OdpovědětSmazat
 28. Pane Jírovče pěkný článek jsem nestraník a socialismus je skvělé zřízení pro pracující lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale je také spousta lidí, kteří se pro práci nenarodili a obživu raději hledají v něčem jiném. Podvody, vydírání, rozkrádání, všemožné šmelinaření a spekulace, nebo aspoň přerozdělování výsledků práce jiných, to je jejich parket. Pro ně socialismus až tak skvělý není, to je třeba chápat.

   Smazat
  2. 9:58 Neřikejte a proč když byl tak skvělej, proč ho 95% národa v 89 nechtělo? Ty " pracující lidi" hlavně.

   Smazat
  3. 11:10

   Můžete prosím doložit, že v 89 lidé socialismus nechtěli? Dosud jsem měl zcela opačné informace, korelující s dušováním se Havla, že on a jeho loutkovodiči socialismus svrhávat nechtějí, že jde pouze o ukončení "vlády jedné strany".
   Tak prosím pište, pište své převratné noviny. Jsem na ně nadržený jako prvnička.

   Smazat
  4. 11:10 Obyčejných lidí se nikdo neptal jako obvykle rozhodl za nás všivák gorbačov.

   Smazat
  5. Obyčajný ľud netušil kam do prdela sa to zvrhne, keby to vtedy vedeli nikto vy nešiel na námestia a nikto by neštrngal kľúčami.

   Smazat
 29. Toto mi dnes ráno přišlo jako SMS:
  "O2CZ OS: Presne pred 51 lety se obyvatele Ceskoslovenska probudili do prvniho dne okupace, ktera nakonec trvala 21 let. At uz jste to rano zazili nebo Vam o nem vypraveli jini, vzpomente si s nami Protoze #SvobodaNeniSamozrejmost www.svobodanenisamozrejmost.cz"

  No, pro případ, že bych snad zapomněl na to, že se mám nyní nejlépe, jak se mohu mít. Soudruzi nám nějak zaspali a bojují bitvy, které tu byli před 50 lety. Dík, ale mě více zajímá současnost a budoucnost. Z minulosti jsem si již zkušenosti odvodil.
  Tahle nechutná ideologická masírka si zasluhuje návštěvu onoho svazáckého webu a vložení několika politicky nekorektních komentářů.

  OdpovědětSmazat
 30. Dnes mi O2 poslalo sms : před 51 léty se obyvatelé Československa probudili do prvního dne okupace.
  Od kdy se operátor sere do politiky. Proč jste mi neposlali sms když bylo výročí okupace ČSR Hitlerem?
  Jsem ročník 1968 a prohlašuji že strujci Pražského jara 1968 podepsali o rok pozdeji pendrekový zákon.
  P.S. Sláva Putinovi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:42 Sokolíku, já tu okupaci zažil, bylo mi 15 roku. Ruský okupant zastřelil otci kamaráda,se kterým jsme společně jezdili na dovolené, do konce svého života tu ruskou SVINI budu nenávidět. Jinak nevím proč vám KSČM neposlalo sms k výročí Hitlera. Ten konec se vám trochu víc nepovedl.

   Smazat
  2. 10:42

   To je stejně zajímavá informace, jako je dojemný váš jistě nepředstíraný soucit. Mohl byste prosím sdělit jméno onoho zastřeleného?
   Mně zatím nic od operátora(Vodafone) nepřišlo, tak doufám, že budu PŠM ušetřen.

   Smazat
  3. ...ehm, určeno samozřejmě pro 11:06.

   Smazat
  4. 11.06 Který z nich to byl ? 21. srpna 1969 čekal komunistický režim masivní demonstrace, a tak zaktivizoval své policejní a milicionářské síly k jejich potlačení. Jiří Štický z magazínu Reportér se vydal po stopách pěti zastřelených mladých lidí, které toho dne měli na svědomí členové Veřejné bezpečnosti či Lidových milicí. V magazínu reportér je vyjmenovává:

   František Kohout (18). Zednický učeň. Průstřel hlavy. Zasažen 20. srpna 1969 okolo desáté večer za Obecním domem v Praze odraženou kulkou zřejmě ze zbraně milicionáře.
   Vladimír Kruba (19), elektrikář. Průstřel krajiny srdeční. Zasažen na útěku za stejných okolností jako František Kohout.
   Bohumil Siřínek (14). Žák základní školy. Průstřel břicha. Milicionář jej střelil na Tylově náměstí v Praze.
   Stanislav Velehrach. Dřevomodelář. Průstřel srdce. Střelen pravděpodobně milicionářem 21. srpna v Orlí ulici v Brně okolo páté odpoledne.
   Danuše Muzikářová (18). Průstřel hlavy. Zasažena na útěku příslušníkem SNB před budovou Nejvyššího správního soudu v Brně okolo šesté odpoledne.

   Smazat
  5. 11:26 IDIOTE, ZROVNA TOBĚ BUDU NĚCO POSÍLAT, ABY JSI SE TOMU SMÁL CO.

   Smazat
 31. Slušná slátanina pane Jírovec. Je nebetyčná hloupost napsat, že zdravotnictví, školství se nemuselo platit. A proč by někdo dnes nemohl za kulturou, já ač v duchodu chodím s manželkou několikrát za rok navštívit nějakou kul. akci. Za vše se tevkrát platil, zvláště za dotované potraviny státem. Jaká byla mzda dělňasu od 70 do 89 roku, 1200-3000 na kovci 80 let. za 20 roku nula zvýšení mezd. Veškeré zisky podniku zhabal stát, žádné zvyšování meznd, pouze stát který těmito penězi dotoval vše. Tak že jste to stejně zaplatil. Nevím co tímto článkem soudruh zamejšlí, ale starší lidé co ten rudej bordel zažili, jako já, se tomu musí smát.A zvláště závěr je k smíchu " co se tady za 40 let podařilo ", odpovim NIC.Na vše fronty, pořadníky, zboži nekvalitní,zelenina v zimě mimo brambor a zelí žádná, totálně zaostalý prumysl, pokud srovnám s tehdejším západem, ale soudruh Jírovec nám bude v den okupace rusem mazat med kolem huby. Děkuji, nechci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:00

   Ten "rudej bordel" jsem zažil a do smíchu mi dnes moc není.

   Smazat
  2. O které době píšete ? Na co byly třeba v roce 80. pořadníky ? Ceny se 30 let neměnily , ale mzdy stoupaly ! Většina rodin měla auta , vybavený byt , jezdilo se k Černému moři , na chaty , chalupy ! Co mají lidé dnes navíc , kromě elektroniky , která tenkrát začínala i na západě ?! Dnes je 70 tisíc bezdomovců , 800 tisíc exekucí , 90 tisíc obstavených penzí ! A hlavně dnes má stát obrovský státní dluh ! Ten "totálně zaostalý" průmysl vyvážel do světa investiční celky na klíč , elektrárny , rafinerie , cementárny , cukrovary , dnes jsou tu jen cizí montovny! Zemědělství nás uživilo , dnes se dováží potraviny II. jakosti !Postavilo se 1 200 000 bytů , stovky továren , škol , školek , poliklinik , desítka elektráren , přehrad , stovky kilometrů plynovodů , ropovodů , metro , industrializovalo se Slovenko ! Co postavili kapitalisti za 30 let? Jen všechno rozkradli a prodali do zahraničí !

   Smazat
  3. 11:00, přeji vašemu svazku, co nejdelší trvání až jeden z vás odejde na věčnost, ten druhý půjde za kulturní akcí (poplatky za bydlení, jídlo, léky atd.!), kulturní akce? Tak akorád pohledem u kolotočů ...

   Smazat
  4. 11:00 skutečně slušnou slátaninou a hloupostí je váš text. Nevím, kde berete tu drzost kohokoli oslovovat soudruhem a nevědět, že pátým pádem voláme, tedy nikoli „pane Jírovec“, ale pane Jírovče.
   K věci: Vzdělání bylo skutečně zcela bezplatné, zdravotní služby až na 1 Kčs za recept také. Pokud tvrdíte, že „za dvacet roku nula zvýšení mezd“ buď lžete, nebo se to týkalo vás osobně, o kterého zaměstnavatel, i při tehdejším nedostatku pracovních sil neměl, pro zřejmou neschopnost, pražádný zájem, ale jak už to tenkrát bylo, nešlo vás vyhodit.
   Moje zkušenost je ta, že za 37 let pracovního poměru byl průměrný nárůst mého výdělku něco nad 5 % a průměrná inflace se pohybovala do 2 %.
   Dostupnost kultury, sportů, sportovních aktivit, zájmových činností zejména dědí a rekreací i lázní byla podstatně vyšší, často i zdarma, nebo téměř zdarma. Sám jsem si, jako obyčejný dělňas mohl dovolit výkonnostní bezmotorové létání, sjezdové lyžování a tenis, kondičně silniční a tehdy existující dráhovou cyklistiku. Kterýpak dělňas si to dnes, když finančně, tak s dostatkem času a sil, může dovolit? Soudruhem jsem nebyl, čas jsem na soudruhování neměl chuť ani potřebu obětovat.
   Vaše „veškeré zisky podniku zhabal stát“ je důkazem absolutní neznalosti. Podnikům zůstával, a to nejméně, mzdový fond, fond sociálních a kulturních potřeb i tzv. zisková přirážka z objemu tzv. „výroby zboží“, jehož hodnota byla počítána podle jednotného kalkulačního vzorce a objemu produkce. Investiční potřeby podniků kryl stát úměrně k požadavkům a materiálně technickým potřebám plnění státního plánu. Ona se za komunistů výroba nekonala v zájmu dosažení zisku, ale podle představy o společenské potřebě. Ten rozdíl ovšem těžko pochopíte.
   Co se za čtyřicet let podařilo? Co vím, stát nebyl zadlužen, občané téměř také ne, všechno co nebylo osobním vlastnictvím, bylo vlastnictvím státu, tedy v žádném případě cizích korporací, které si přisvojují zdejší výnosy. Hospodářství mělo zvládnuty všechny moderní technologie v metalurgii, strojírenství, elektronice, chemii, stavebnictví i zemědělství, což ani Rakousko Uhersko, ani První čs. republika na soudobé úrovni neměla. Pokuste se to vyvrátit.
   Pořadníky, co vím, byly leda na auta, fronty především na knihy, na některé kulturní a sportovní akce, banány a pomeranče, než to omrzelo. Pravda, při potravinové soběstačnosti, za nedostatku deviz a skleníků, opravdu mimo sezonu byla k dispozici pouze skladovatelná, převážně tuzemská zelenina. Nebýt tuhého západního embarga a celních bariér, mohlo tomu být jinak.
   A můžete se zeptat, jak to vím. Pracoval jsem v dost velkém, předním čs. průmyslovém podniku jako dělník s nejvyšší možnou přiznanou kvalifikací která, pokud předstihovala stanovená léta praxe, musela být potvrzena úspěšnou praktickou a teoretickou zkouškou. Tu předcházel odborný kurz. V předmětu ekonomika a organizace byl úplný přehled o mzdových soustavách, normování práce, pracovním právu, bezpečnosti práce, podnikové organizaci a způsobech hodnocení výsledků práce i navazující hmotné zainteresovanosti. Přišlo mi to, ve vlastním zájmu, zajímavé, když jsem se nechtěl nechat manipulovat kdejakým pitomcem. Dnes jich není o nic míň, než onehdá, spíš naopak. Jak se v tom vyznat, tuším, dělníky dnes nikdo neučí.

   Smazat
  5. 11:45
   Narodil som s v 56 a celé od začiatku šesdesiatych rokov si to pamätám, škola a vôňa nových cúruziek gúm pier a zošitov učebníc čo sme dostali zadara. Ako deti sme tú dobu prežívali úžasne mali sme s rodičmi krásne detstvo prázdnyny prežité na chate s kŕdlom husí, so sliepkami i chovom zajacov. Vždy úžasné prázdniny a kolektívi či v škole alebo 68 v skaute alebo potom v turistike, ktorá ho nahradila. Nikdy sme nemali núdzu a to pracoval len otec mama bola domáca. Ako som už písal pamätám si ako decko rady na chlieb a mlieko pred samoškou. Neskôr už nie. žili sme nádherné roky mladosti vo fantastických partách ľudí rovnakých záujmov, hory, šport, tábory pre decká úplne apolitické zamerané na táborníctvo, vodáctvo a prírodu vysokohorské aktivity doma v zahraničí všetko bolo finančne podporované.
   Ceny potravín stabilné a primerané k platom.
   Dnes je to horor kde sa pozrieš ľudia doslovne hnijú a umierajú na uliciach. Všetci sú po uši zadĺžení na celý život s veľkým psichickým tlakom či to ustoja či si udržia prácu a čo bude v nasledujúce dni týždne. Moc usmiatych ľudí človek okolo seba nevidí. Vačšina nie je nadšená z toho čo sa deje okolo nás a kam to celé smeruje.

   Smazat
  6. 15:32 Tak proč ten váš socialistický ráj šel v 89 na buben?? HA.Hospodářství mělo zvládnuté všechny moderní technologie ", tak proč nic v obchodech nebylo, nebo bylo, ale zoufale nekvalitní ? Píšete jak to spíš mělo za socíku byt, takové přání, ale skutečnost byla uplně jiná, já v tom 33 roku žil.

   Smazat
  7. Ja som v tom žil tiež toľko rokov ako vy a prežil a prežíval som to inak ako vy. Pre mňa to boli najkrajšie roky života strávené s priateľmi na horách a táboroch na potlachoch a pri táborových ohňoch. My sme si dokázali vytvoriť svoj vlastný svet v náručí prírody a komouši nám v tom nebránili naopak štát výchovu mládeže pre výkonnostnú turistiku podporoval

   Padlo to celé aj pre našu naivitu
   Všetci sme si mysleli že tráva na druhej strane je zelenejšia.
   Ona však zelenšia nebola a nie je.
   Ba naopak často bola i otrávená
   Nakukali nám že žijeme v posraných králikárnách
   Dnes máme tie isté králikarny ale za milióny a treba sa kvôli nim zadĺžiť na celý život.
   Za komanča som dostal králikárňu za 30 tisíc Kčs.
   Postup bol taký bol si v poradovníku a keď sa uvolnil byt stal si sa vkladom 500 Kčs členom družstva. My sme dostali 3 izbový byt po ženinom bratovi, ktorý postavil dom na ktorý zarobil ročnou prácou elektrikára v Sýrii. Vtedy hrubá stavba dvojpodlažného baráku vyšla na 100 000 Kčs. Plne vybavená chalupa s nábytkom vtedy vyšla svojpomocného stavebníka 200 tisíc Kčs.
   Ženinmu bratovi sme vyplatili 6000 Kčs a do vlastníctva sme byt kúpili za 30 tisíc Kčs hneď po revolúcii. Dnes stojí taký istý byt 80 až 100 tisíc Eur čo je v prepočte na bývale Československé koruny 2,5 až 3 milióny Kčs. My sme na byt za komanča ušetrili rýchlo pri jenom plate požiarnika 3,5 až 4 tisíc za 3 roky
   Štát vtedy dával na podporu výstavby rodinných domov v nevýhodných terénnych podmienkách až 140 tisíc nenávratnej pôžičky. O tom sa nám môže dnes len snívať!!
   Dnes mladá dvojica spláca komunistickú králikárňu banke 30 rokov. Tak toto je ten kapitalizmus. A platy nám ostali v prepočtoch takmer na úrovni tých socialistických.
   Tak že ja som v tom socializme žil tak ako ty. A bol som len obyčajný roboš na montáži motorov neskôr požiarnik nikdy som nebol v strane. Ako robotníkovi mi členstvo ponúkali a to neponúkali len tak hocikomu musel si byť solídny a poctivý prcant samozrejme som odmietol preto že som bol veriaci a takých do strany nebrali a dostalo sa to potom ako ma informovali komunisti ktorých som si na dielni vážil pre ich odbornosť i skutočné charakteri do mojich kádrových materiálov. Asi to tam v archívoch pamäti národa je dodnes:-)

   Smazat
  8. 19:40 Jájsem nikdy žádný byt od nikoho za socíku nedostal. Až při stavbě družstevního, 3 roky po 100 hodinách každý měsís odpracovat. To byl ten socík super co. A to mě ještě stál kolem 80 tisíc.Akorát mě těší že jsem ho před nedávnem prodal i s garáží za 2,8 mil.

   Smazat
 32. 11,00
  Se divím,že jsi to přežil bez banánů,ananasů a Pšonskej Otravin do dnešních dnů?!

  OdpovědětSmazat
 33. Z lidského parazita Jírovce je člověku na zvracení. Dřív bylo vše "zadarmo"? Někdo to musel platit - a zaplatil - zničená příroda, průmysl, zdevastovaná země. Pán je pasivní, čeká, co mu stát (tj. ostatní, pracovitější, podnikavější dají) - prostě parazit, příživník, ubožák, ztroskotanec, nemravný žebrák. Jírovče, nezáviď - podnikej, snaž se, vzdělávej se - nabídni něco, za co ti někdo zaplatí jako podnikateli nebo zaměstnanci víc než jiným. Umíš jen kydat hnůj a natahovat ruku - jsi nechutný parazit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:12 jsi idiot

   Smazat
  2. Víte například vy 12:12, která oblast a kterého kontinentu je nejvíc a nejdéle znečištěná průmyslovou činností? A v jakém pořadí jsou ty další?

   Smazat
 34. Vynikající text, který mi mluví z duše. Díky za něj!

  OdpovědětSmazat
 35. Jiří Jírovec21. srpna 2019 12:26

  Pro 11:00

  První dva odstavce mého článku jsou převzaty z článku Petra Fišera. Stačí umět číst. Zdravotnictví i školství bylo bezplatné, což neznamená, že bylo zadarmo.

  Váš poněkud expresivní výrok, že stát "zhabal" veškeré zisky, aby jimi vše dotoval, je v podstatě pravdivý. Teď stát není schopen zamezit odlivu stamiliard do zahraničí, takže nemá dostatek financí na "dotace", jimž se souhrně říká investice.

  Zesměšňovat, že jsme uměli vyrábět auta, letadla, jaderné elektrárny, měli dostupnou kulturu na vysoké úrovni, propracované školství a řadu rozvinutých průmyslových oborů je hloupé.

  Vše je třeba posuzovat v souvislostech dané doby. Je třeba vědět, že existovala embarga i politický nátlak, který se snažil zničit Západu nepřijatelný ekonomický systém.

  Můj článek nemá s 21. srpnem nic společného. Je reakcí na článek z Aktuálně.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Jílovec plná úcta ku všetkému čo ste napísal.
   12:12
   Nikdy sme nečakali s natiahnutými rukami skúšali sme podnikať. Ja som 10 rokov poctivo drel a podnikal a prešiel som neuveriteľnou tortúrou. Mohol by som písať román aké doslova strašné boli podmienky v podnikaní keď človek začínal od nuly. Špekulanti, podvodníci mafiáni vydieranie úplatky za úvery strach a hrôza a samozrejme pracovné galaje - to je normál to pozná každí kto podnika. V tej mafii som nemohol ostať bol to samí podvod ofajč a zlodejina a všetko to svinstvo a špina prichádzalo zo západu najmä sofistikovaní zlodeji ktorí nás okradli o milióny. Hovorím v množnom čísle lebo som sa ocitol medzi mnohými podnikateľmi ktorí boli doslovne okradnutí o ťažko vydreté peniaze falošnými firmami dcérinymi bankovými spoločnosťami zo západu. Keď nás vydierala mafia mal som ústie hlavne opreté o hlavu, chceli ma poliať benzínom a podpáliť. Taký teror nikomu neželám. Toto boli tie vaše rovné príležitosti a rovnaká štartovacia čiara pre všetkých. Amorálne bahno a stoka. Niečo čo sme nikdy predtým nezažili, o čom sa nám za bolševika ani nesnívalo, brutalita a zločinnosť s akou som sa nikdy predtým za socializmu nestretol. Tak že ďakujem pekne.
   Živil som sa vždy poctivou prácou a často tou najťažšiou hlavne v posledných rokoch ale to bolo ako v tých nemeckých lágroch od rána do večera za prachy s ktorých si ledva prežil a to 25 rokov po nežnej. Tak že aký progres a pokrok. Dnes tu nemajú dôchodcovia čo 30- 40 rokov pracovali ani na lieky také sú tu nizke dôchodky a "benefity". Nie všetci mali šťastie ako vy.

   Smazat
 36. Mám pocit, že ten Honolulu je nějaký starý, opuštěný dědek, který si nemá s kým pokecat ani doma, ani třeba v hospodě.Snaží se provokovat, protože už nic jinýho neumí. Musí být štěstím bez sebe, když tady na něj někdo reaguje. To se mu v USA určitě nestane. Je to chudák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto pregnantně řečeno.

   Smazat
  2. Ano on stary dedek je senilni Rostislav Hedvicek plnym jmenem z Floridy .. pochazi z Kojetina .. kde zije ho nikdo nema rad a kazdy se mu radci vyhne vydava svuj blog .. Priliz dlouho na mori ... kde hani co je jen ceskeho vulgarni stary clovek

   Smazat
 37. Čaputová a Petříček zuří. RF zpět do G7.
  Sláva Rassiji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rus přilezl po kolenou s prosíkem, ale pokud nevrátí Krym, což je podmínka, tak má rusáček smulu!!! Jinak nechápu co s tím má dělat vynikající pan Petříček a už vubec ne paní Čaputová. Marcel nějak chorej na palici co.

   Smazat
  2. 11,05
   Rus VRACET NIC NEBUDE TY Vygume zhulenej,JE TO JEHO ÚZEMÍ,těm banderosviním NIKDY NEPTŘIL!!!!!!!Ať ten zkurvenej amiokupant vrátí Mexiku Texas,TEN JIM NIKDY NEPATŘIL!

   Smazat
 38. Neschopnost státu dokazují nejen "emigranti" ale i 600 let integrace cikánů. Kocáb na to měl i ministerstvo s Lejlou.
  JABLONEC aneb "Jak nás vychovávají cikání"
  Město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Dopravními podniky měst Liberce a Jablonce nad Nisou zavedlo pro romské spoluobčany z oblasti Zeleného údolí nový typ jízdenek pro MHD. Zavedlo a také zaplatilo. Tyto jízdenky jsou přenosné a jsou pro naši romskou menšinu ZDARMA !!! Hlavním důvodem bylo to, že stoupl počet případů napadení řidiče a revizorů a to zejména ve večerních hodinách, kdy se nastupuje předem a kdy si řidič řekl o jízdní doklad a byl napaden.
  Město Jablonec n.N. odůvodnilo své kroky takto: „ alespoň bude klid,městská ani státní policie s tím nikdy nic nenadělá.” Jízdenky jsou přenosné,platné v nemalém počtu pro tuto skupinu obyvatel. Co dodat. Cikáni opět dosáhli svého.
  V Praze je to podobné....no hrůza....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:56
   Vďaka za túto informáciu
   Tak to je nehorázne čo by proti nim mali zaviesť reštrikčné opatrenia ani ich ešte zvýhodnia a dokedy to takto bude pokračovať?
   Až budú mať títo príživníci zadarmo všetko a majorita bude na nich drieť?
   Naopak tvrdú ruku treba na nich inak budú len lajdačiť a na všetkom sa priživovať. Nič nesmú dostať zadarmo tak ako ani nám nikto nič zadarmo nedá.
   Ako k tomu pride pracujúca vúčšina keď takíto ničnerobenkovia a nevzdelaní výtržníci dostanú všetko zadarmo?
   Je to však na nás na voličoch.
   U nás na Slovensku platí že na nich treba voliť do parlamentu Kotlebu

   Smazat
 39. Velevážení diskutéři!
  Reakce na obsah článku je primárním účelem diskuse, reakce na diskusní příspěvky, je věc okrajová, ikdyž důležitá při hledání pravdy. Problém vzniká v tom, že někteří diskutují (nebo spíše urážejí) autory konkrétních příspěvků, ale s kým vlastně diskutují není jasné ani z textu ani z pořadí příspěvků. Proto pro přehlednost a cílenost příspěvků navrhuji místo oslovení anonyma (skoro všichni) jeho signaci " A hod:min! " a všem bude jasné na co se reaguje, což diskusi zpřehlední a umožní se vracet k předchozím příspěvkům. Chápu, že primitivové potřebují vybít své emoce a nikoliv argumenty, kterých se jim nedostává, ale důsledkem je chaos a dehonestace informací.
  Adminovi navrhuji zpřehlednit diskusi přesouváním sprostých a znevažujících příspěvků na tzv. druhý list (namísto mazání) s klikacím odkazem (symbol a pořadové číslo odkazu zvládne i automat). Kdo chce znát obsah separovaného příspěvku, tak odklikne odkaz a může se vyžívat ve sprosťárnách a stupiditách, ostatním se diskuse zpřehlední, argumentačně zprecizuje a tím zkvalitní. Zároveň to nebude cenzura ani mazání. Jedinou nevýhodou budou vyšší nároky na úložiště, ale to lze zvládnout.
  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  OdpovědětSmazat
 40. Kdybych 100 x napsal , ze jsem v Kojetine NIKDY nebyl, tak je mi to hovno platne !
  Hurvinci ja se vas nicim nechci dotkout, ale mate opravdu NASRANO V makuvkach ! Ani ti blby komunisti, uz by vas nevezali na Kadrovaky !
  Budte benefitem pro republiku odplizte se na Olsany !

  OdpovědětSmazat
 41. také jsem si šel do kapitalismu pro vlnu a byl jsem ostříhán

  (Vladimír Tosek©)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.