Reklama

čtvrtek 8. srpna 2019

Národ je rozdělen, protože některé chyby jsou už chybami...

Ivan David
7. 8. 2019
"Některé chyby jsou už chybami, některé ještě zásluhami." S.J. Lec
Některým chybám nechybí úmysl, jsou to zločiny. To je osud každé revoluce, každého úspěšného převratu. Problémy z vykořenění dosud fungujícího jsou vydávány za "potíže růstu", následující růst potíží je popírán, a ti, kteří na ně upozoňují jsou označováni za zrádce a nepřátele lidu. Při tom jde o pouhé kritiky vládnoucího režimu. Z každého mocenského převratu někdo profituje. Pokud chce uchovat své postavení, musí se dělit o kořist, a nebo tvrdě potlačovat opozici, což lze těžko vydávat za projev demokracie. Ti, kteří spojili svůj osud s popřevratovým režimem, mají dvě možnosti, buď ho podporovat do roztrhání těla, nebo se přidat k jeho kritikům.Nejinak to bylo s minulým režimem, s jeho revolucionáři, funkcionáři i poblázněnou či kariéristickou mláděží. Nejinak je to s jejich následovníky po listopadovém převratu. Rozdíl je v tom, že tehdejší režim si vytvořil odpůrce z osob zchudlých znárodněním, zatímco tento má oporu v osobách zbohatlých z privatizace a restituce.

Po několika desetiletích úspěchů zesílila potřeba vzdorovat pochybovačům, označit je za škůdce a začít pronásledovat nejprve jejich myšlenky a hned potom je samotné. Odpor bude křečovitý, nejde totiž jen o chyby, ale také o zločiny. Není to projev síly režimu ale jeho slabosti. Je to následek neschopnosti režimu řešit problémy, které sám vytvořil. Některé skvrny nelze odstranit bez narušení látky. Specifikem dneška je nedostatek použitelných řešení na cestu z problémů. "Blbá nálada" z rané netrpělivosti se proměnila v blbou náladu z dlouhodobě napjaté trpělivosti.

Národ je rozdělen na ty, kteří stále bezvýhradně věří ve správnost cesty, nositele moci a odpovědnosti a nositele idejí, tzv. "pražské kavárny", kteří ovládají média, a na druhé straně na ty, kteří stále více pochybují, ba i kritizují.

Funkcionáře ČSM, budovatele vlastní kariéry po 70 letech nahrazují Piráti, ti zfetovaní i ti v obleku a s kravatou. Jsou stejně přesvědčení o svém dějinném předurčení býti věrozvěsty a předvojem nového světa. Ten někdejší byl teoreticky vyprojektován až ke komunismu, ten pirátský nemá jasné obrysy ani na týden dopředu, ale nápadů je hromada, autoritu nepotřebují, každý věří sám sobě.

"A pak jsou zde lidé někteří, kteří vědí, ale nevěří, věří jen, že jim to projde, na ty ale brzo dojde." J.R. Pick

Přitvrzuje "boj proti desinformacím", modernímu kacířství. Řídce se vyskytující konkrétní příklady "desinformací" (nikoli jen hojného žvanění o nich) dokazují, že jde (až na drobné výjimky) o případy nevíry v dogmata a výklady víry, v oficiální stanoviska šířená mainstreamovými médii. Kdo je popírá, či o nich jen pochybuje, je "desinformátor". Nechybí ani obvinění ze spojení s cizí mocí. Tou je tentokrát Rusko, dříve spojenec proti USA v nerozborném přátelství, protože Rudá armáda došla až sem, nyní se přísahá na nerozborné euroatlantické spojenectví s USA proti Rusku, protože západní kapitál došel až sem.

"Nehřeš ústy ani sluchem, blahoslaveni jsou chudí duchem!" K.H. Borovský


"Boj proti desinformacím" nemá na své straně žádné skutečné politické osobnosti. Ani je mít nemůže. Kdo by se chtěl ztrapňovat?  Režim se musí spokojit s vysloužilým pornohercem Jandou a podobnými zjevy. Šíření desinformací v rámci kampaně proti šíření desinformací však má na své straně dobře placené fízly. Jistý Jakub Kalenský se takto osvědčil ve svém projevu v Kongresu USA

Mimo jiné pravil, že "MY" máme prostředky proti šíření "desinformací", to, co však chybí je politická vůle. Navrhuje například po vzoru Litvy trestat "informační agresory". V zájmu občanské svobody - svobody slova tak má být trestán jiný názor. Ministerstvo pravdy bude tedy stíhat ideozločiny? Přípustný ja napříště jen nadšený souhlas? Podezřelý je každý, kdo brzo utuchá v potlesku? Vracíme se do československých padesátých let nebo do období McCarthismu v duchu nejlepších tradic americké demokracie ZDE. Kalenský obviňuje státní aparát a slibuje účinné zapojení neziskovek. Celý jeho projev s českými titulky je na AENews ZDE. Stojí za to si poslechnout "svědectví" darebáka a otázky členů výboru, kteří díky své blbosti uvěřili vlastní propagandě. AENews se mýlí v tom, že Kalenského média nekomentovala. O připomenují akce jakuba Kalenského se zasloužil Martin Fendrych, bývalý náměstek ministra vnitra Jana Rumla. Jeho blábol opravdu stojí za přečtení: nazory.aktualne a twnews. Už samotný titulek článku tohoto bojovníka proti desinformacím je evidentně lživý.

Ano, národ je hluboce rozdělen. Jedni chtějí demokracii s právem ověřovat, pochybovat, vyjadřovat vlastní názory a prosazovat vlastní cíle, druzí bojují za totalitu jedinné nezpochybnitelné "pravdy" s povinností držet hubu a krok. Kalenský se v americkém Kongresu domáhá trestání jiného názoru. Už to samo o sobě je zločin proti demokracii.

159 komentářů :

 1. Vlastizradny komous Ivan ktery se dal k neonacistum a jeho nesmyslne zvaneni...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Naoko plná huba svobody a demokracie a ve skutečnosti oslavné články na předlistopadový totalitní koncentrák, lítost nad revolucí posměšně nazývanou "hadrák", lítost ad rozpadem SSSR, označování Gorbačova za "zrádce", jasné sympatie k totalitním zemím jako Kuba, KLDR atd atd.
   Podvodník, který chce demokracie a svobody ve skutečnosti zneužít k znovuzavedení totality ne nepodobné té předlistopadové.

   Smazat
  2. Pánové 1:22 a 2:36, snažte se myslet dialekticky. Každý má svoje vlastní zájmy jako třeba si vydělávat poctivě nebo mít příležitost beztrestně lhát a krást jako ti, co si dnešní režim chválí. Nikdy jsem neplánoval politickou kariéru. Možná, že se vám to nebude líbit, ale mně nechybělo demokracie a svobody ani před hadrákem. Podívejte se, komunisté mně umožnili pracovat ve výzkumu. Důvěřovali mi. Hledal jsem cesty k úspoře energie a myslím, že se mi dařilo. Díky nasbíraným profesionálním zkušenostem a návykům se mi nedaří špatně ani po hadráku. Záviděli byste mi oba. Po převratu už pro mladé lidi tolik příležitostí jako za komunistů není. Stali jsme se kolonií a kdo by povolil, abychom předběhli své kolonizátory. Kdo ví, kdo jste. Před hadrákem jste nebyli schopni si najít užitečné místo ve společnosti. Byli jste chorobně ambiciózní. Možná, že jste vámi nenáviděnou totalitu ani nepoznali. Vymyli vám mozek nebo ještě lépe po vesnicku vás vymiškovali a koule vůbec nemáte. Nechali jste všechno rozkrást a snad jste kradli sami. Mějte prosím pochopení, že se vaše vlastizrádné chování mnoha lidem nelíbí. Už s tím nic nenaděláte. Prohráli jste.

   Teď uř běžte spát a přemýšlejte, že pro

   Smazat

  3. 1,22
   Jen tak pro zajímavost. Co činí z SPD, neonacistickou stranu? Řekněte jeden důkaz, popř. výrok, který by to dokazoval.
   Myslím, že tohle hlídají jiní kosové, než nějaký ušmudlaný trol z NR a ti by určitě využili první příležitosti, aby právě tuhle partaj postavili mimo zákon.

   Smazat
  4. Narod je vzdy a za vsech okolnosti rozdelovan zlociny demokracie, ktera kazdy narod dovede a spolehlive k rozvratu..A pomoci inteligentu, jinak fanatickych demokratu , kteri take vzdy besni na studenty jako na celou populaci ruznymi tresty..A hrozbami vseho druhu..
   Neni pak zvlastni,ze demokracie take poridily Atomove a nuklearni zbrane/a pouziti/, a dalsi nejsilenejsi zbrane, dalsi a jine podvody , jako byla 9/11 , kdy dusledky potvrzuji v cim zajmu to bylo zorganizovane..To nebere konce az se cela demokracie konecne zhrouti do fasismu , nebo komunismu aale hlavne a predevsim do smrtelneho teroru za kazdou cenu... Nic jineho demokracie na programu nemaji...Predstira se ovsem vsecko jine..

   Smazat
  5. převrat by byl i bez havlohnuju svět se globalně zaměřil na miliardaře a ti si tohle nenechali ujit až na par vijmek ale i ty budou zachvilku je minulosti ale určitě tohle neni posledni stadium vyvoje ktery uzraje jak tomu bylo vždycky v minulosti samosebou že se musi vyrobit velikani a pravi a nefalšovani hrdinove aby vovčani měli sve vodiče kudy kam na naměsti

   Smazat
  6. Toto diskusní vlákno dobře ilustruje téma Dr. Davidova článku.
   Narůstající hloubku krize polistopadového režimu a narůstající zatvrzelost jedněch a otevírání očí druhých.

   Jako první na článek zareagovali ti trapní bojovníci za totalitu jedinné nezpochybnitelné "pravdy" s povinností držet hubu a krok; podporovatelé popřevratového režimu do roztrhání těla; někteří z těch polistopadových revolucionářů, funkcionářů, kariéristů, nebo prostě jenom poblouzněnců; pražsko-kavárenské smečky; poblouzněnců již příliš prosáklých těmi 'správnými' idejemi a floskulemi, než aby je realita mohla zvyklat.
   Ti stále vášnivěji věřící a bojující inkvizitoři a vymítači...

   ...– proti narůstajícímu množství kacířů, škůdců, pochybovačů, desinformátorů, ve skutečnosti jen kritiků vládnoucího režimu, demokratů s právem ověřovat, pochybovat, vyjadřovat vlastní názory a prosazovat vlastní cíle.

   Ano, demokratů, jejichž vlastní 'jiné' názory by inkvizitor Kalenský chtěl trestat.
   A geniální epigram K.H. Borovského – to prostě nemá chybu: "Nehřeš ústy ani sluchem, blahoslaveni jsou chudí duchem!"

   Smazat
  7. 1:22 a 2:36. Prosím netvařte se, že jste dva. Vždyť je to komické.

   Zvláště se vám povedl druhý příspěvek, u kterého mi bylo přemýšlet, zda jde o srandu, či alkoholický výron. Často přemýšlím, proč zrovna takový verbální impotent je nasazen na intelektuální web.

   Smazat
  8. 5:44, vám uteklo, že do pražské organizace SPD pronikl ideový odpůrce Okamury. Má rád kebab a chodí prý do mešity. Tato věrohodnost by neměla nechat voliče SPD chladnými. Zatočte s ním rázně.

   Na tomto příkladu je vidět pokrok. Za komunistů by byl označen revizionistou, renegátem, oportunistou a pravičákem. Nyní vám stačí, jestliže vám chutná kebab.

   Smazat
  9. 9,55
   Chtěl jsem nějaký konkrétní výrok, nebo jiný důkaz, který by svědčil, že je SPD neonacistickou stranou. Jenom cejch nějakého magora za důkaz rozhodně nepovažuji.

   Smazat
  10. Anonymní8. srpna 2019 9:55
   Chodit se modlit do mešity, bych nepovažoval za zlo. Za zlo považuji navážení nových arabských muslimů a afrických etnik do naší země, jejich vydržování neziskovkami a pozitivní diskriminací, ze strany státu. Proti tomu se staví SPD.
   Staří muslimové, kteří zde žijí, nepředstavovali pro stát žádné zvýšené riziko. Toho muslima možná zaujaly programové body SPD, jako je boj proti lichvě, pro odvolatelnost a trestní odpovědnost politiků a soudců, atd. P.K.

   Smazat
  11. No - v každém případě přes veškeré hádání diskuze svědčí o tom, že kdo dřepí u počítače v půl druhé a v půl třetí v noci, nemůže být člověk normální. Je to kretén, duševní mrzák trpící nespavostí a dalšími duševními neduhy,zahlcen nenávistí a závistí, že vedle něho jsou ještě lidé normální, kteří pracují a v noci spí. Kretén co trpí nespavostí si svoje frustrace odreagovává na diskuzích, kde blije svoje sprosté a urážející žvásty. Proč na něho vždycky někdo reaguje, nechápu. A jinak je třeba si povšimnout, že ČR se zmítá v převratové náladě každých dvacet let. Má to svoji hlubokou logiku - sajrajtům u kormidel dorostli mladí, dynamičtí sajrajti, a ti přece budou dělat všechno jinak než jejich tátové a dědci. Každý převrat statisíce lidí odserou VŽDYCKY! Pro statisíce lidí je to holocaust - vyhazov z práce už tradičně, nemít na žrádlo, na bydlení, chcípnout hlady, trpět a trpět a poslouchat žvásty o utahování opasků od toho sajrajtu, kterej se přes jejich ponížení dere k milionům. Až tady dojde k dalšímu převratu, a ke kormidlům se dostanou současní potetovanci, poznáme zač je v Pardubicích perník, ať už se tu žvaní o SPD, nebo o jiné "straně".

   Smazat
  12. Prvnímu anonymovi nemá vůbec cenu odpovídat, plete si pojmy. Za to druhý, to je jiná. Samá desinformace. V době vyhledavačů by pro něj měla být hračka doložit jeho tvrzení. Ale nedoloží, neboť taková moje tvrzení neexistují.
   Nenapsal jsem žádné oslavné články na předlistopadový totalitní koncentrák, nikde jsem neprojevil lítost nad revolucí posměšně nazývanou "hadrák", nikdy jsem ten převrat takto nenazval, nikdy jsem neprojevoval lítost ad rozpadem SSSR, nikdy jsem neoznačoval Gorbačova za "zrádce", neprojevoval jsem nikde žádné "jasné sympatie" k zemím jako Kuba, KLDR atd atd. Prostě žvanivý blbec.

   Smazat
  13. 1:22 + 2:36 nejsou pánové, ale kádrováci, nad nimi se vznáší nositelé pravdy. Vše už tu bylo. Mrzí mne, že z nedostatku emocí se nedokážu zapojit do zdejší hry pod prapor pravdy a lásky. Vývoj jde vpřed i Konyáš nebude pálit knihy, stejně je dnes nikdo nečte, ale bude cenzurovat Net. Vox populi bude snad možno slyšet v hospodě u piva a proto bude zapotřebí kvalifikovaných bretšnajdrů. Prostě, "pokrok" se nezastaví.

   Smazat
  14. 20:52 jste skutečně takový hlupák. který neví, že existují "sůvy" a "skřivánci", zároveň i výdělečné činnosti, nebo povinnosti, které vedou ke bdění? Tušíte, že leckomu je noční klid inspirací, nebo noc jedinou dobou, kdy se může věnovat určité činnosti?Jste skutečně tak hloupý, že tímto způsobem kategorizujete na "normální" a, řekněme, "jiné"? Ti "jiní" musí být nutně méněcennými blbci?

   Smazat
 2. Absurdni a Paradox je sledovat jak se stale vice lidi snazi i demonstracemi ABY SE MELI JESTE DALEKO HUR #%&*(*^%,a snad aby jako v dusledku jejich protestu , neprezili dovoz v milionech svych vrahu..Zda se to jako Zlej sen..

  OdpovědětSmazat
 3. Ja to vidim uplne jinak a predkladam ke schvaleni !

  Za tech strasidel z pekla -KOMUNISTU- nikdy nikdo nezbohatl a nikdy nikdo nebyl svobodny natolik, aby mohl jet do Vidne na kafe a na strudl !

  Ted se maji nekteri lide v Cesku moc dobre a jezdi na cafe i knam na Floridu !

  Takze ti, co zde jeste nebyli to vidi cerne a NEUVEDOMUJI SI, ze oni se take jednou budou mit dobre, nebot ja rikam, ze sve obrvske zivotni skusenosti, ze zivot se memi kazdych 7 let .
  A kazda ta zmena je k lepsimu !

  ------------------------------------------------------------

  Zpozornete vsichni ! Pamatujte ! Vse jde napravit ! (Zemerteseni, prevraty, Hurricany a nezamestnanost, atd.), ale nejde napravit stratu zeme a zniceni GENU naroda !
  Ja jsem presvedcen, ze bude lepe az zvitezi Trumpova agenda i v Evrope !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vole Honolulu, mi kafe ve Vídni nechybí. Kdo ví, kde se ty stravuješ? Žereš ve fast foodu, piješ přeslazenou kolu a ničíš si játra chlastem.

   Smazat
  2. Pokud považuješ kafe a štrůdl ve Vídni za smysl života, budiž. Ale není to trochu málo?

   Smazat
  3. lulu

   Ve Vídni na kafi a štrůdlu jsem nebyl za komunistů, ale ani po nich. Nějak mě ani tehdy, ani dnes nenapadlo, že by to mělo být metou mého života. Proč také? Abych se mohl maloměšťácky kasat před sousedy že na to mám, nebo že nejsem kdejakej, že mám "vysoké nároky" a nespokojím se s ničím všedním? Kdepak, na to já nejsem, já si umím užívat života zcela jinak.

   Smazat
  4. Za těch darebáckejch komunistů nikdo nezbohatl, a nemohl jsem vo Vídně nejen na štůdl , ale ani na skvěle ochucenou umělou zmrzlinu.
   Na druhou stranu ti darebáci nenechali nikoho zchudnout tak, že neměl co do huby, neřádili tu exekutoři spolčení s firmami, které vám "pomáhají" přežít do další výplaty tak skvěle, že najednou máte na krku exekuci, kteří doslova sajou krev z lidí, kteří nejsou zrovna finančně gramotní.
   Hovada komunisti taky umožňovali dětem doslova za pár korun prázdninové tábory v zahraničí ( ne ve Vídni ), školy v přírodě, lyžařské kursy a podobně. Svině jedny.
   Taky nutili chudáky (dnes nepřízpůsobivé) pracovat. To jim dodnes žádný demokrat nedokáže odpustit.
   Jo a taky jsme nejezdili na Floridu, to mně štvalo ze všeho nejvíc.
   Koloděj

   Smazat
  5. Honolulu jiz v debate o tech zabalenych salmonech ti nejakej dobrodinec rek co si o tobe mysli a ty se stale snaziz presvedcit druhe o te bezchybne Floride , chlape kdybych tam nezil tak bych ti snad uveril ..

   Smazat
  6. 7:59 A taky mě ti hajzlíci naučili, že jsem stejně hodnotný člověk, jako jako každý prof., dr., scs., VIPka, i když je zná daleko víc obecenstva. Takže úcta k nim ano, pokud jsou to kromě titulů slušní lidé, ale ne! poklonkování, ohnutá záda, ječení a omdlévání na koncertech apod. Co byste taky asi chtěli od totáče, že!( Poslední věta je myšlena jako IRONIE).

   Smazat
  7. Lulu, já vím, že o Floridě jen sníš, protože jsi reemigroval na Smíchov. Zachoval jsi se OK, zde zatím nemusíš konzumovat geneticky upravené potraviny, Prahu ještě chvíli nezatopí oceán a Zeman je lepší, než Trump. Jak vidíš, zdejší zem nejen, že oplývá mlékem a strdím, navíc jsme přidali lásku a pravdu.

   Smazat
  8. Ze toho trotla neignorujete vzdyt on zvani jen same pitomosti zrejme z neznalosti a za druhe maleho iQ.Mele stale o Trumpovi jako FOX News jez krmi blby bez nazoru 24 hodin denne a stejne tak levicove channely jez zase tlaci tzv socialismus coz je ovsem za momentalni situace nemozne .Vse zde stoji na hlupacich typu Hovnocuca tj prostych dusi z nichz vetsina nikdy nepochopila jak je velky gallon a kolik ze ma onz. Kdyz to domorodcum reknete jste v podezreni zda nejste zahranicni agent a nebo dabel . Neni sam ten Hovnocuc ,mezi cechy kteri to vetsinou nedotahli nikam nenasetrili si na stari a prezivaji v USA je hodne .Hodne se jich take vratilo a nejlepsi jsou na tom ti kteri se ozenili s zenstinou z jejiz pense ziji .Ja se nesmeju ani jim ani nikomu on totiz kapitalismus je jen pro cimany a chytre a ty kteri neco umi .to se neda rici ovsem o emigraci 68 to je emigrace lidi kteri odesli proto ze odesli aniz vedeli proc a hlaavne proto ze toho neumeli ani V CSSR . Ja kdyz prisel do emigrace do Nemecka cekal na USA jsem s hruzou zjistil ze jsou to vetsinou sami pomocni delnici a rekl jsem si ze jeli situace stejna v Americe tak se radeji vratim .Mel jsem vsak stesti (to je #1) a take jsem neco umel a proto blaboly p Hovnocuca beru jako bliti ozraly do skarpy .Ignorujte ho je to ubozak

   Smazat
  9. Ale jdi, Honolulu 4:01. Do Vídně se s CKM (Cestovní kancelář mládeže) od roku 1975 na víkendový jednodenňák jezdilo za Kčs 400 s jediným omezením, pro značný zájem jeden nepřišel na řadu hned ten týden. Současně šlo o skvělou příležitost, jak bezpečně a pohodlně emigrovat. Jen blbci lezli přes "dráty", nebo proráželi hraniční závory. Ostatně, pro ty, kteří měli odkroucenou vojenskou základní službu a odpracované léta za vzdělání poskytnuté státem, existoval "vystěhovalecký pas". Měl tu krutou nevýhodu, že ve "svobodných" zemích neposkytoval výhody uprchlíka. Ono o tom byvším režimu i tom jak a proč se vyvíjel, je namísto přitroublého plácání nejdřív něco vědět.

   Smazat
  10. Vracejte stejne , stejnym !

   Kdyz me bila vlada v Pretorii, poslala pracovat k cernochum do Buntustanu (kmenove uzemi , jednoho kmene v Limpopu), tak jsem musel napred vyridit povoleni k pobytu u nacelnika ve stanu ve slipech !

   (Aby me tam nezapichli mistni lidozrouti nejakym klackem a neopekli na bambusovem rostu spolecne s ulovenou kapibarou !)

   Tak jak je mozne, ze se vam v Cesku toulaji po poli cernosi bez papiru a povoleni k pobytu ?

   Hamacku, co jsi to zase provedl ?

   nick Honolulu , Praha Smichov

   Smazat
 4. Budete-li mit OPTIMISTICKY a positivni ATTITUDE, tak vam to Vesmir vrati z nenadani tam , kde se nejmene nadate !
  (T.j. zrcadleni, rikaji carodejnice z NEW AGE !)
  Docilite vse, to co jste chteli, a to, o cem jste snili.
  Tak je to zarizeno nebeskou prozretelnosti !
  DOBRE je to zarizeno !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lulu, čarodějnice ti samozřejmě neřeknou, že za vše, co si přeješ taky něčim zaplatíš. Zkus o tom popřemýšlet. Některé tvoje příspěvky vypadají, jako bys je psal bez vlivu omamných látek, tak až budeš trošku fit, popřemýšlej nad tím.
   To o zaplacení neplatí jen v jednom případě. Zkus uhodnout kdy.
   Koloděj

   Smazat
 5. 4:17 - ale ty vubec nerozumis tomu, co jsem napsal ty povyzivena mentalni chciplino !
  (Ale tesi me vsak, ze se zajimas o muj jidelnicek !)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 6. 4:17 - jet do Vidne na Kafe je symbol svobody !
  To neexistovalo za tech SATANU - Komunistu !
  TUPANE - zde nejde o to, co v te Vidni pijes !
  Ale o to, ze sednes v Praze na vlak a nevyhodi te z neho, na hranicich !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viděl jsi fotky z Vídně, jak se tam válejí imigranti s rodinama na břehu Dunaje? Do Vídně na kafe, jsi se zbláznil?

   Smazat
  2. abyste se z těch symbolů neposral, když se jimi cpete.

   Smazat
 7. U vas v Cesku je % blbcu (4:17), tak otresne, ze si myslim, ze jste odepsani z existence !
  Asi zase nejaky stranik Piratu ! Cert vi, co asi chteji ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Procento blbců je plus, mínus všude stejné. Spíš procento prospěchářů, zlodějů a podvodníků je u nás trochu vyšší.

   Smazat
  2. lulu

   Pokud zrovna vy máte zachraňovat statistiku blbosti v USA, čemuž nasvědčuje vaše legrační snaha o hodnocení jiných, pak se opravdu nemusíme o svou existenci obávat. Blbost nás určitě nezahubí, spíše lokajství některých z nás.

   Smazat
  3. 4,35
   TY ČURÁKU,V VÁS V ZEMI CELOSVĚTOVEJCH OKUPOANTŮ SI 48% PODLIDÍ """"MYSLÍ"""""",ŽE ZEMĚ JE PLACATÁ!!!!!!!!
   Tak drž držku ty smíchovská mentální vyvřelino a konečně zdechni!!!!!!!!.-)

   Smazat
  4. 7:43 To co pan Nick napsal si Putlerprde myslí hlavně ta zdechlá rohožka tvýho ugrofinskýho zdegenrovanýho vypouštěče! - https://www.televizeseznam.cz/video/kanal-marysko/zeman-tretina-ceskeho-naroda-jsou-debilove-260932

   Smazat
 8. Tak že dnes už víme, že socialismus stál za hovno a současný kapitalismus stojí za dvě. A co dál? Oba systémy jsou nereformovatelné. První vede ke klientelismu a represím, druhý k vykořisťování a také represím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím že nemáte pravdu. Za socialismu docházelo možná k pomalému, ale přece celkovému uvolňování a zlepšování životních podmínek. Za restaurovaného kapitalismu je tomu naopak.
   Takže asi tolik k reformovatelnosti jednotlivých systémů. Avšak v roli kolonie nám nepomůže ani voda svěcená.

   Smazat
  2. Jsem přesvědčený o tom že socialismus to myslel dobře s co nejširšími masami lidí.Pokud někdo nechápe souvislosti proč k takovému vzepření došlo stačilo poslouchat pamětníky jak se žilo za té první republiky kdekoliv mimo centra.Bída, každodenní boj o přežití, represe, nejistota.Co třeba podmínky v carském Rusku...vemte si i husitské povstání, idea Vicklefa chvályhodná nebo pochopitelná a na druhou stranu si to někteří z jejich následovníků vykládali po svém a přišlo často násilí a anarchie.Furt tu budou někteří vytahovat komunistické koncentráky,tak se podívejte jak se chovali belgičané v kongu, jak se žilo otrokům v Tibetu, a koncentráky? Ha- kde byla jedna z velkých revolucí proti panstvu- ve Francii že jo,tak si přečtěte jak se tam gilotina činila, než si budete do huby brát komunisty.Nás tady po 89 oblbili jako v Americe indiány- cinkrlátka cetky a ohnivá voda.A my jak blbí bloumáme těmi životy dál.

   Smazat
  3. 7:31 Popsal jste základní rozdíl perfektně. Také jsem k možnostem změny skeptický a jedinou možnost vidím v uzákonění volební povinnosti, použitelného zákona o referendu a vítěz voleb bere vše. Tomuhle se budou zdegenerovaný zvrhlý parazité bránit zuby nehty.

   Smazat
  4. 7,31
   Socialismus je systém, ve kterém je všechno státní, tedy všech a zároveň nikoho. Výběr vedoucích a rozhodovacích míst až nepříjemně často neprovázela odborná, nebo jiná způsobilost, ale loiajalita k systému. Tito lidé potom bránili svá koryta velmi zarputile a odstraňovali ze svého okolí všechny, kdo by je mohl ohrozit. Tomu se prostě nedá zabránit stejně, jako se nedá zabránit vykořisťování pracujících v kapitalismu.
   Ano, připouštím, že socialismus byl výhodnější pro drtivou většinu pracujících. Dělnické profese byly odměňovány mnohem lépe, než dnes. Ale chvílemi až slepá ochrana pracujících, doslova za každou cenu, vedla velmi často ke zneužívání systému a celkově ke stále klesající produktivitě a celkovému výkonu ekonomiky. A věřte, že vím o čem mluvím.

   Smazat
  5. Anonymní8. srpna 2019 8:46
   Nepovažuji se za „zdegenerovaný zvrhlý parazité“, ale přesto mám námitky proti systému „vítěz voleb bere vše.“ Viz malý úvod do problematiky:
   https://www.idnes.cz/technet/internet/gerrymandering-volby-usa-neferove-volebni-okresy.A181031_140328_sw_internet_pka
   P.K.

   Smazat
  6. Ano, v první fázi po převratu, každém převratu je rozhodující loajalita. Nejinak tomu bylo po 89. Ale pak i za socializmu byl kladen stále větší důraz na vzdělání. Kdo ho neměl, musel si ho doplnit studiem nebo šel z funkce. S tou klesající produktivitou to asi nebude pravda. Produktivita stoupala, ale pomaleji než jinde. V podstatě socialistický svět byl blokován, v dnešním světě sankcionován vyspělejším západem. V technologiích i ve finančních úvěrech. Proto šlo vše pomaleji. Zkuste si dnes nejdříve našetřit na byt třeba v Praze a pak si ho koupit. S chutí pak budu vyřvávat jak jste líní, že už nebydlíte.Totéž probíhalo i v ekonomice. Tu trošku deviz bylo třeba investovat a ne procestovat na Západ. a pak za jakou cenu jsme je produkovali? Marka za 25 Kč? Jaká byla její skutečná hodnota? Totéž se děje dodnes. Prostě ten západ dotujeme prostřednictvím kurzů.

   Smazat
  7. 10:37

   Socialismus bych spíše popsal jako velkou akciovku. Akcionář také nemůže přijít třeba do firmy a vzít si co se mu zlíbí s tím, že je to jeho podíl. A také se tam mnohdy dosazují, třeba do dozorčích rad ale i do řídicích funkcí, lidé na základě konexí. Loajalitu snad ani není třeba zmiňovat. Ale vlastně nejen v akciovkách, to se děje i v menších firmách. A tak jako v akciovce, i v socialistických podnicích se časem stala pozice neschopného člověka neudržitelnou a musel jít někam, kde aspoň tolik nemohl škodit. Ani vzorná nástěnka a věšení vlaječek nepomohlo. Často to bývaly pozice nižšího managementu. Totiž ani komunisté pochopitelně neměli zájem na neprosperitě státních podniků. A právě z těchto se po plyši rekrutovalo nové vedení podniků, poté co ponižujícím způsobem odstranili dosavadní, nezřídka lidi kteří doslova žili pro podnik. To byli ti ublížení, které komunisti nepustili do vedení. Také nám záhy předvedli, jaký nevyužitý potenciál v nich dřímal, jak uměli rychle formy přivést k bankrotu a rozkrást je.

   Ujišťuji vás, že ani kapitalismus není lékem na lenost. V kterékoli firmě jsem pracoval, všude byly pozice, kam si lidé chodili pracovní dobu odflákat. Ovšem oproti dřívějšku to nebývají pozice dělnické. Ale také to nebývají pozice zrovna málo placené.

   Smazat
  8. Ad Zhnusený (10:37)
   Vaše tvrzení, že v socialismu je vše státní, je lživé. V ČSSR bylo vedle státního jak družstevní, tak soukromé. Soukromé sice bylo dlouho zatlačováno, přežívalo pár soukromých zemědělců, řemeslníků (zvláště uměleckých), umělců na volné noze apod., ale koncem 80. let bylo opět mírně podporováno. Vznikala kadeřnictví, keramické dílny atp. V NDR a Maďarsku bylo soukromému vlastnictví po celou dobu ponecháno více prostoru, běžné byly rodinné restaurace apod.
   Socialismus zdůrazňuje zespolečenštění výrobních prostředků, ale jeho podstatou je likvidace vykořisťování. Takže nedogmatický socialismus hledá a dává prostor různým formám ekonomické činnosti, jen když nejsou vykořisťovatelské.
   Právě upřednostnění jevů před podstatou, forem před obsahem, nástrojů před smyslem, kterého se dopouštějí mnozí lidé, způsobilo socialismu mraky dogmatických chyb a tragédií. A působí dodnes, zvláště u lidí, jejichž myšlení klouže po povrchu, nehledá příčiny, souvislosti, neanalyzuje strukturu, procesy, ale ani nepátrá po podobnostech v místě či čase, takže pak tvrdí pitomosti.
   KR

   Smazat
  9. KR-více méně s "Zhnuseným" (nevím proč je zhnusený?) souhlasím. Zřejmě k reálnému socializmu povedou dvě cesty. Polidštit kapitalizmus nebo kapitalizovat socialismus. Obě cesty se nyní zkouší. Obě svým způsobem vykořisťují. Třetí strana se směje, obě cesty vedou ke globalismu a zániku a nové etapy Země.

   Smazat
  10. 10:37 vedla ke "stále klesající produktivitě"? Neblbněte osobo! Intenzita práce zaměstnaných ve výrobách rostla (normování práce, metoda MTM (Taylor) pasová výroba, obsluha více strojů, tempo práce dané strojem), ale ta není zdaleka hlavní podmínkou produktivity. Produktivita rostla, ale ne dost rychle především pro téměř neexistující specializaci, neexistencí hromadných a téměř ani velkoseriových výrob atd. atd., což mimo západní embargo bylo dáno i tím, že podmínkou rozhodování v RVHP byla jednomyslnost a samozřejmě i tím, že průměr úrovní technologií byl, v podstatě z historických důvodů, ve "východním bloku" významně nižší, než ve "vyspělé", konkurenční, části "západu". Srovnejte si tak jednoduché souvislosti laskavě v hlavě.

   Smazat
  11. Nebudu odpovídat každému zvlášť, protože většina mi vyčítá typ vlastnictví a produktivitu práce za socialismu.
   Ano, bylo i družstevní vlastnictví výrobních prostředků. Asi jsem se špatně vyjádřil a měl jsem napsat spíš kolektivní vlastnictví, ale ta hlavní myšlenka, která se k tomu váže zní : Z cizího krev neteče. A tak se kradlo a ke všemu přistupovalo velmi laxně.
   Produktivita práce. Ano, v řadě odvětví se dělalo v úkole. Ale v řadě ne a tam se spousta lidí vezlo. U nás se třeba vymzdívalo v úkole min 90% prací, ale stejně se našly mezery. Neustále jsme doháněli nějaký plán a nebo se nahrazovaly náboženské svátky a tak se chodilo v sobotu. Lidi dostávali příplatky za práci přes čas, ale z práce utekli. Ve stavebnictví jsem vídával podobné chování. V řadě fabrikách to bylo stejné. Soukromé vlastnictví určitě není všelékem, ale zvyšuje předpoklady vyšší efektivity.

   Smazat
  12. Zapoměl jsem dodat. Každý podnik je zaměřený na tvorbu zisku. Zatímco za socíku měli lidi šanci dělat skutečně na sebe, dnes makají na majitelovo hlubší bazén, větší auto, nebo dražší dovolenou. Obrazně řečeno, samozřejmě.
   Musím se smát nad lidskou pošetilostí. Bezděky se mi vybaví jedna scéna z pohádky Dařbuján a Pandrhola, kdy Dařbuján říká koktavému doktorovi o dva zlaté. ten se ho naoplátku zeptá, zda to není moc. Tak teda tři, říká Dařbuján. To by šlo, uzavřel konverzaci doktor.
   Říká se, že lidi začnou želet lidí a věcí teprve tehdy, až o ně přijdou. Nic asi nevystihuje hloubku této myšlenky lépe, než rok 1989, kdy se před sametem mohla, a pravděpodobně i měla většina lidí mnohem lépe, než dnes, ale stejně šli a režim pomohli svrhnout. Dnes, kdy je dohnaly doprovodné jevy kapitalismu, jenom hloupě civí a nadávají.

   Smazat
  13. 6:54- už jsem řekl, že máte pravdu, socialismus měl široké portfolio, které nezvládl manažersky i díky laxnosti lidí, kteří se domnívali, že "všechno je naše", tedy jich. Proto nehřeším na změnu ani na dělnické hříšníky mezi které patřím, dostali jsme lekci a co nás nezabije, to nás posílí a následníci snad vytvoří lepší řád, než který jsme promrhali jako třetí generace "dělnické levice". Tak už to bývá i v majetkových vztazích rodin, jak říkají statistiky. Tak vzhůru a nebuďte zhnusený. Dějiny nekončí, aspoň si to přeji.

   Smazat
  14. 5:01 Věci které popisujete přece nebyly dány principy socialismu, ale jejich hrubým porušováním jak ze strany zaměstnanců, tak jejich nadřízených. Když to vedení nepřipustilo, socialistický podnik fungoval skvěle. Např.Slušovice, které jako neoddiskutovatelný příklad výhodnosti socialistického hospodaření musel být po převratu za každou cenu zlikvidován.

   Smazat
  15. ZHNUSENÝ 10:37
   Ten odstaveček jste napsal i za mne. A tak jen ilustraci, kterak vypadalo chování podniků zahraničního obchodu.
   Zakoupili jsme (ano, považoval jsem se za součást socialistického podniku) vrtačku pro výrobu plošných spojů zn.Excellon. Pokud někdo nemá představu, zhruba představovala výkon 300 ručních pracovníků, ale ve skutečnosti zvládala operace ručně neproveditelné. Přijel technik, zaučil obsluhu, předvedl funkce a pak se v plánovaných intervalech vracel na kontrolu (v případě poruchy ručil za opravu do 24 hodin). Když se zeptal, kdo absolvoval školení obsluhy (bylo v ceně), dozvěděl se, že NIKDO. I začali jsme pátrat, kde zbývají finanční prostředky,určené na cestu a pobyt v Německu (tehdy záporném), protože záležitost byla ještě nová a neradi bychom, aby snad propadly. Výsledek - Na konci kalendářního roku byly vyčerpány, ale kým, to už se ,,nepodařilo zjistit". Pobočka Excellonu tedy potvrdila, že školení obsluhy, ubytování a plnou penzi včetně dopravy z letiště Frankfurt n.M. uhradí, ale letenky a víza už musí zajistit čsl. strana. Otázka: Jak byste si připadali při jednání s německou stranou?

   Smazat
 9. Uz davno testy zjistily jednoduchou vec,ze lide ihned po tom /myslim nas obycejny a NORMALNI lidi/, kdy se nemusi starat o hmotne zabezpeceni /tedy jsou vysvobozeni z otroctvi a
  bidy /,, vrhnou se ihned do aktivit , ktere prospivaji spolecnosti, vsem a opovrhuji velkoryse dalsimi odmenami.
  Dokonce se testovalo v chude a daleke Indii..
  Mnozi se akce , ktere maji staty a hlavne USA Vmanipulovat do situace kdy RUDY TEROR zvrhlych bestii a smrti , zavladne ../ jako v Rusku hned od 1918/.... Velke davy zacnou vzdy povykovat ve vterine ,kdy se cokoliv se stane. Ze Trump muze za vsecko /a hlavne za to za co nemuze/.!!Tak to zdalky vypada ,ze Trump bud sam osobne strilel, nebo aspon byl pritom a strileni zorganizoval..
  V USA se od zacatku snazili zlepsit cloveka , kdyz v Evrope zjistili. ze podminky k zivotu je nutne zlepsovat..
  Tady je jisty rozdil...
  Proslycha se ze Iran poskytne Rusku Dva pristavy na namorni zakladny /nuklearni ponorky/...To znamena ovladnuti cele oblasti.. S tim ze rusove zhrouti USA sankce..A odeberou Iranskou naftu..
  Strileni a kazdy , pak ma zabit nekolik much jednou ranou...Zvratit volby, ktery uz ma Trump v kapse, zakryt tajne vysetrovani Epsteina , ktere smrdi na sto honu /a jeste dal/ ,ze v tom jede vetsina clenu Elity a navic zidovske..
  Rozvrat a Totalni cele USA a EU pro zajmy a uchopeni Globalnich Bolseviku.../Lenin, Hitler, Pinochet, Stalin, franko, Mussolini + sluhove , + spousta lidi, kteri nejak nepricetne touzi se mit jeste daleko hur nez dnes..Tito jsou nejak zamichani do toho vyvoje a samozrejme nic dobreho nemuze z toho ani vzejit...
  McCain zasnula svine se kamaradil s Al Bagdadi, protoze ten bojoval proti USA v Iraku a pak dostal miliony a zbrane aby poridil Chaliphat a potommjeste vice abyskodil rusum. Situace stejn ajako kdysi v Afganistanu, kde si pred casem /zajimava vec/ zvolili komunisty sami od sebe, a potom se tam vyvrhl ISLAMSKY TEROR Talibanu a Al Qaeda..A vsecko ovladli..

  OdpovědětSmazat
 10. Jen technická poznámka. Na AE není celý projev kolaboranta Kalenskeho, ale jen sestřih. Myslím, že by proto bylo dobré vědět ještě i to, co nám cuckarsky web z projevu pana Kalenskeho zatajil...
  Zdr.
  JiB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud tomu tak opravdu je, jistě by bylo dobré vědět, co nám z projevu p.Kalenského zatajili. A co si jednoduše vytáhnout daný projev z databáze iVysílání České televize? Nic prostšího!
   (druhý pokus zařadit odpověď pod 6:04)

   Smazat
 11. V CSSR mezi 1948-1989, kazdy obcan byl ve VLASTICTVI komunistickeho zrizeni, ktere urcovalo vas zivot !
  Do detailu !

  Kdyz zijete v kapitalisticke Americe, tak NEJSTE ve vlastnictvi nikoho !
  Vase uspechy, ci neuspechy nikoho NEZAJIMAJI a vy urcujete svuj zivot sami ! (O ramci zakonu !)

  A tak je to i s financemi ! ! Sikovni lide svoji pili, strategii, houzevnatosti , vzdy docilili to, co chteli ! To je ten hlavni rozdil mezi utlakem v Socialismu a svobodnou Amerikou !

  - Coz je, t.zv. AMERICAN DREAM ! (Americky sen !) Ten se neda definovat, protoze je to pro kazdeho neco jineho !

  Tim, ze Constituce ZARUCUJE svodne snahy , tak cela Amerika je dynamicka, uspesna zeme !
  Ten kdo zapadne do tohoto systemu, ma daleko bohatsi zivot po vsech strankach, nez ti, co ho prozili nekde v Socialismu, ktery pristrihl kridla kazdemu talentu ! !
  (Socialismus ztlacuje lidi DOLU ! Regulovany americky kapitalismus TLACI lidi NAHORU !

  V roce 68-69 uteklo z CSSR, 250 tisic obcanu ! Do JAR jich prislo 10 % (25 000) ! Ti z nich, co byli k zivotu zodpovedni a houzevnati meli velkou karieru !

  Dnes uz 70 % z nich nezije a z emigracni vlny 1948, uz nezije nikdo ! Pamatuji si z nich mnohe a tim, ze odesli, republika byla ztratna o hodnotne a SCHOPNE lidi !
  V tyranii komunisticke zvule a Socialismu, vsak z nich nikdo nechtel a nemohl zit !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přemýšlím, co vás vede k tak kritickému hodnocení minulého režimu v ČR. Vámi popisované skutečnosti jsou hodně odtržené od reality. Vezměme to popořadě.
   Tvrzení "v Americe nejste vlastnictvím nikoho" je iluze. Pokud žijete v jakémkoliv systému, jste jeho součástí a musíte se podřídit daným pravidlům. To není vlastnictví. Zjednodušeně jde o hledání hranice, co může jedinec konat, vlastnit atd. Jeden extrém je vlastnit vše, druhým extrémem je nic. Jeden extrém předpokládá, že vládne jednotlivec nad životy jiných, pokud není jediným žijícím individuem, v druhém extrému nevlastní nikdo nic a individua mi přijdou teoreticky svobodnější, protože je neomezuje vlastnictví někoho jiného.
   Razíte individualismus. Ale člověk se stává "člověkem" ve chvíli, kdy si uvědomí, že je součástí skupiny a to mu umožňuje, například vhodnou dělbou práce, rozšiřovat svoje znalosti a schopnosti. Pokud by se vědci měli postarat o stravu, bez spolupráce, nezbylo by moc času na bádání.
   Nehodlám porovnávat stav a úroveň společnosti v jednotlivých státech v minulosti. Zajímají mě možnosti rozvoje. Dospěl jsem k závěru, že nekorigovaná možnost hromadit majetek povede k nepokojům a k záhubě. Z prosté úvahy ... majetek se od jisté hodnoty hromadí na úkor jiných a tím se nutně musí omezit jejich práva a tím i svoboda bytí.
   Minulý režim v ČR postupně dospěl do stavu nutné transformace. Ovšem při zachování skromnosti ve spotřebě, zachování státních podniků strategického významu, zdravotnictví ..atd. To se bohužel nepovedlo a za podpory západu zde byl těžce vybudovaný základ zničen.
   Jsem zvědavý, jak se bude Amerika vypořádávat s nedostatkem surovin, se změnami klimatu atd. Zamyslete se nad reálným dluhem Ameriky a Američanů. Nejednalo a nejedná se o život na dluh? Uvědomují si

   V ČR se mají lidé relativně dobře, i když represivní tlak ze strany aparátu se projevuje na můj vkus až příliš, ale jaké jsou okolnosti? Stát se vzdal výrobních prostředků ve prospěch jednotlivců a skupin, bohužel zejména zahraničních. A ekonomická prosperita? Kolik nás stála? Rozprodaný (rozkradený) majetek (jehož hodnota je nevyčíslitelná) + každoroční rozpočty + vytvořený dluh. Ale to podstatné je, že vzdal aktiv v podobě výrobních prostředků.
   Uvidíme, kam kapitalismus dospěje ... podle mého asi k další válce a nebo k totalitě. Nic jiného mu nepomůže.
   Má větší pocit svobody pastevec v Africe a nebo dělník v Americké továrně?
   ABC

   Smazat
  2. Honolulu odešel jste příliš mladý aby jste mohl popisovat co tady potom bylo. Jsme asi stejně staří teda já jsem 44 ročník. U komoušů nikdo z naší rodiny nebyl, 55 roce mi otec koupil kolo Favorit, 68 roce jsem si koupil první auto a v 75 roce jsem už měl rodinný domek v Praze. V práci jsem postupoval od řadového montéra ocelových konstrukcí až na pozici vedoucího montážního úseku u Transporty Chrudim. Na dovolenou od svých 25 let jsem do zahraničí jezdil skoro každý rok a do kapitalistických států každé 4 roky. Ve Vídni jsem byl více krát ale že bych tam jezdil na kafe a štůdl to mě nikdy nenapadlo, prostě jsem tam jel za něčím jiným. Kafe si nejraději dělám sám a dokonalý štrůdl umí moje žena. V juesej je to podle Vás všechno také čím dál lepši a tak čekám kam až to dojde. Vzdělaný neznamená moudrý. Ahoj.

   Smazat
  3. Hovnolulu sice na Floride bydlis kousek od more furt o tom basnis .. Prilis dlouho na mori .. tvuj dum je spise kotic nezli cemu se rika dum seres se do veci o kterych nemas ani paru ceska komunita ti jinak nerekne nezli starej rejpavej dedek vytahujes se i blbymi opasky po $ 5 ty jses uchyla my o tobe vime zdaleka vic nezli ty sam o sobe .. jiz pred par roky ti bylo doporucovano aby jsi si hodil masli kdyz to udelas rozhodne ulevis druhym lidem a potom bye bye Kojetine ..

   Smazat
  4. 13:14 - S KYM si me pletes, ty analyticke nemehlo ?

   V Kojetine jsem nikdy nebyl ! Nevim kde to je ! Opasky po $ 5 ? Vubec nevim o cem zvanis...Nenosim opasky, mam vse
   na miru ! Dum NEVLASTNIM - protoze je kolem toho hodne prace. Mam jiny druh bydleni !
   JSI HLUPAK , ktery trpi fantasiema !

   9:03 - nikdy jsem nevlastnil cesky pas ! Nikdy jsem nikde pred utekem z CSSR nebyl a nikdy jsem nevlastnil Favorita ! Bylo mi 14 roku a byl jsem vyhlasen za nepritele socialismu , ale nevedel jsem co je to socialismus.

   Ti DAREBACI Komousi zili z hledani nepratel a kdyz je nemeli, tak si je vyrobili !

   S vlastnimi lidmi jednali tak hnusne, jako ve starem Rime se jednalo s valecnymi zajatci !
   Hrozny system to byl ! Nejhorsi v dejinach lidstva !

   Vy jste byl nejaky zazracny , ze vas pustili do
   Vidne ! Ja prelezl draty ve 3 hod. v noci !
   A Rakusane me zavreli ve Vidni do vezeni , ale po provereni se ke me zachovali velmi dobre.
   Dali mi penize na zabavu, krmili me, ubytovali me !
   Oni vedeli, ze jsem NIKDY, NIKDY, nebyl nejak spjat s tim strasnym opresivnim rezimem.
   Po uteku jsem zazil velky vzestup po vsech
   strankach ! Vcetne hmotneho vzastupu !

   Jak v JAR, tak v Americe jsem potkal lidi, kteri byli zavreni v uranovych dolech...
   Umirali jeden po druhem !
   T.j. moc dobre, ze ten rezim uz neexistuje !
   NICK HONOLULU

   Smazat
  5. 13:14 - JA O MORI NEPISI ! Ja nejsem rybar !
   Proste me to nebavi !
   Povazuji ho za samozrejmou vec !

   Jsi typycky produkt toho zhovadileho rezimu, ktery pise posudky a plete v nich pomerance s bramborami !
   A takovi hlupaci udelali lidem v CSSR PEKLO ze
   zivota !
   HLUPAKU - natvrdliku, zjisti si 3 druhy bydleni, ktere jsou na Floride oblibene ! Na severu je to jinak ! A POTOM teprve pis svoje uvahy a zavery !
   NICK HONOLULU

   Smazat
  6. Honolulu- možná bude lépe, když nás budete informovat co je nového v USA z Vašeho pohledu, než k situaci u nás kde jste nežil a nemůžete mít jiné poznatky než z vašich novin. Jinak bychom se mohli stát směšnými dědky na obou stranách pro mladší. Možná to znáte z mládí, když "naši dědci říkali, jo za Rakouska, to kilo másla bylo nějakého másla". V mládí je život v každém režimu hezký kromě válečném.Tak se neperme o ohlodanou kost, kterou mocní odhodí!

   Smazat
  7. Podle posledních zpráv, zrovna nekvete bělochům v JAR pšenka. V USA se asi bojí Mexikanců a vůbec všech nebělochů (hispánců, černochů), kterých bude většina a pak se může zopakovat řešení z JAR. Evropa taky není oblibou. Tak kam Lulu teď ?

   Smazat
  8. No, Honolulu 15:26, rád bych věděl, jak byli ve vašich čtrnácti letech, čtrnáctiletí v Československu vyhlašováni za nepřátele socialismu. Já jsem totiž ten, kdo měl v kádrových materiálech napsán původ z "reakcionářské" rodiny proto, že tak bezprostředně po "Únorovém vítězství pracujících" rozhodl místní "Akční výbor" o mých rodičích. I když mi bezprostředně potom nebylo, ani jako premiantu umožněno studovat střední čkolu, vyučil jsem se zcela zdarma, jako premiant získal druhou nejvyšší nástupní pracovní třídu z existujících a potom, díky odbornosti, dosahoval i nejrychlejší možný postup v přiznávané dělnické "kvalifikační pracovní třídě". To bez ohledu na to, že jsem dost remcal, politicky se neangažoval, nedělal nástěnky a nechodil "na brigády". A nakonec, potom kdy byly v roce 1965 skartovány "kádrové materiály", nebylo nic, čím bych měl být, proti jiným, jakkoli omezován. Takže Honolulu, ty útrapy, které vás za noci a v dešti "hnaly přes dráty", ty mi prosím objasněte. Nerad bych se Vás dotknul, hádal bych ale na neuspořádané rodinné poměry. Co Vy na to?

   Smazat
 12. S článkem souhlasím tak to je pokud vyhrají oni tak bude totalita jak řemen.

  OdpovědětSmazat
 13. Zakladni rozdily mezi zrizenim v CSSR a v nasi SVOBODNE Americe byly smazany !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Základní rozdíl mezi Amerikou a ČR je:
   Amerika je koloniální velmoc. K tomu ji mocně dopomohla II. sv. válka.
   ČR je kolonie bez vlastní vlády. K tomu jí mocně pomohla takzvaná "sametová revoluce".
   Existuje nespočet dalších rozdílů. Některé z nich může smazat pouze rozpad USA a omezení vlivu jejich skutečných vůdců.
   ABC

   Smazat
  2. To jsi vedle, jako jedle.

   Smazat
 14. Pokud tomu tak opravdu je, jistě by bylo dobré vědět, co nám z projevu p.Kalenského zatajili. A co si jednoduše vytáhnout daný projev z databáze iVysílání České televize? Nic prostšího!

  OdpovědětSmazat
 15. Neziskové Sorošovo komando drží i noční. Jedou v páru, jeden nahází hnůj na pisatele, potom si dají pár panáků a za hodinu si odpoví a není to poprvé.
  Po ulicích se válí bezdomovců, že by z nich naplnili krajské město a pořád melou kraviny o totalitě komunistů.
  Já bych dal na kandidátku komunistů do EU klidně Jakeše,kdyby se dostal do Bruselu, tak by z toho Juncker vystřízlivěl:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jeden a ten samý, má asi noční službu, vrátný?, a nudí se, tak si povídá sám se sebou, pak přepne na PL a tam už jede asi ve třech vydáních. Chudák.

   Smazat
  2. Že by Lulu byl aktivista od Sóröse ? To mne nenapadlo.

   Smazat
 16. Mladá generace zakazuje svým rodičům a prarodičům ideologicky nesprávné informace. Ještě se tím chlubí na sociálních sítích. K čemu to přivede?

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019080710495989-umlc-babu-kdo-v-cesku-buduje-sssr-20/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně moji synové žádné informace nezakazují ani nevnucují. A nedělají to ani svým prarodičům. A že proti svým prarodičům mají sakra rozdílné pohledy na současný vývoj tohoto světa kolem sebe.

   Smazat
  2. 8:27

   Je docela možné, že odkazovaný článek není o zrovna vás.

   Smazat
 17. Jen mě udivuje, kolik nesmyslů ve v komentářích. Nedávno mě řekl jeden starší pán asi 65, že tak dobře se ještě neměl. Pracuje a dostává důchod a má se dobře. Každý je strůjce svého osudu, hlavně že si přepočítává peníze v krabici od bot, to ho údajně potěší. Přeji mu to, jezdí autem a s autem končí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:00 milej zlatej, já se mám taky o dost líp, dokonce než bych se mohl mít za komunistů. Jednak uběhlo 30 let (a to byl mezi rokem 1945 a 1985 pokrok mnohem větší) a druhak, uplatnil jsem svoje znalosti za mnohem víc peněz. To ovšem nemám za důvod k hrdosti. Ale, cítím se mnohem hůř, když mi nemůže uniknout nemravnost systému, ve kterém jsem nucen žít a na který jsem se musel adaptovat. To asi nepochopíte.

   Smazat
 18. Hlavním smyslem kapitalismus je vytvářet zisk a tomu je podřízeno úplně všechno. Jenom dovětek v tom, že, když nám sdělují, že naše ekonomika roste o 2,5 procenta znamená to jednomu procentu nejbohatších roste majetek o 2,5 procenta a zároveň, že 99% obyvatelstva u nás chudne o ty 2,5 %. Lidé jsou zadluženi již skoro 2 biliony korun. Položte si otázku, proč komunisti hospodařili s vyrovnaným státním rozpočtem a dováželo se jenom to na co byly peníze. Komunisti u nás mohli také zvolit metodu zadlužování, všechno rozprodat jak to učinil Klaus a spol a říct, že vše dovezeme na dluh. Toto komunisti neudělali a hospodařili s vyrovnaným státním rozpočtem a to co vybudovali z toho žijeme dodnes a za to jim můžeme byť vděčni. Nynější režim nás přivede dříve nebo později do krize, kdy nafouknutá bublina dluhů praskne a ze dne na den budeme jíst kořínky od trávy protože na nic nebude, což zákonitost kapitalismu, který je jenom o dluzích, exekucích, bezdomovcích.

  OdpovědětSmazat
 19. Pěkně popsaný stav panem Davidem. Jen si myslím, že mi se než do éry McCarthismu spíš vracíme do éry Emanuela Moravce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,56
   Moravec byl proti sluníčkářům,havloposkokům a jiným bonzákům před okupací normální....zblbnul posléze.

   Smazat
 20. Vážení.Pročetl jsem si všechny příspěvky,kromě těch co začínají urážkami nebo zvířecími názvy.To do diskuse nepatří,neboť to nic nepřináší.My lidé jsme zapomětliví,mnozí nepoučitelní většinou líní tvorové.Proto se dějiny opakují v cyklech.Všude slyšíme jak je všechno lepší,dokonalejší a nej nejlepší.Jsou také lidi jež už mají čas se zastavit,přemýšlet a hledat skutečné informace. No řeknu Vám je to těžké v tom marazmu lží, polopravd a fake zpráv se orientovat.Skutečnost je žalostná.Historie je neustále upravovaná k obrazu vládnoucí elity.I BIBLE byla několikrát přepisována...Je dokázáno, že dnešní pavědátoři,pahistorici a vesmírní sedmilháři toho vědí méně než učenci před 500 a více lety.Nikdo nezná strukturu naší Země.Dosud není prozkoumána ani základní životní potřeba VODA! Žijeme jako otroci peněz v Matrixu.
  https://www.youtube.com/watch?v=VsqBkC965uA pokud sledujete západ slunce vidíte tvar země
  https://www.youtube.com/watch?v=GjB4iMbzwQg&t=158s přiznání Kubricka o filmování na měsíci
  https://www.youtube.com/watch?v=Wup2sNduNpU
  https://www.youtube.com/watch?v=oN0AyLv3kaU&t=79s chemtrais ovládání lidí,počasí
  https://www.youtube.com/watch?v=axZAlYStNUI
  https://www.youtube.com/watch?v=22Y7wEQviks 10 zabitých prezidentů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:11 Jste mě rozesmál, zvláště tím CHEMTRALS a Kubrikem, ještě vám chybí, že Země je placatá. Co je mezi náma za zoufalce...???Jinak Amik na Měsíci byl, to se nedá zpochybnit nějakým pšahaným filmem na objednávku.

   Smazat
  2. 15:19
   Jen tak mimochodem TYDÝTE,48% emerickejch dementů tvrdí,že ZEMĚ JE PLACATÁ!!!!!!☺
   A jakože už na Měsíc nikdy potom naletěli,leda tak kukrem na hvězdárně???!!!!
   Pobavilo nás clowne☺

   Smazat
  3. 15:32 Tobě pošahanej SMAJLÍKU, nemá smysl odpovídat. Ty jsi podobné sračky psal před nedávnem a zase ses vrátil čus.pablbveeee

   Smazat
  4. 17:12
   Se zase koukáš do zrcadla a přitom se zdravíš.....čau pablbeeeeee☺

   Smazat
  5. 17:24 Ty bohužel nic jako zrcadlo nevlastníš, páč jinak bys hrůzou zdechnul po prvním pohledu do něj a byl by od tebe definitivní pokoj! :D:D:D

   Smazat
 21. Domnívám se, že to funguje asi takhle. Tisknete peníze, máte to pod kontrolou (FED)podle potřeby a za ty peníze kupujete to, co má hodnotu jako třeba zlato, obrazy, nemovitosti, nerostné bohatství, půdu, šperky atd. a půjčujete peníze. Když už je jich v oběhu moc a třeba dluh USA, to už je karikatura, vyvoláte krizi. Peníze ztratí hodnotu a vy jste vlastně zadarmo nakoupil věci, které mají hodnotu. Kdo měl hotovost a peníze uložené v bance, ten si s nimi může ošetřit konečník, ale vám zbyl majetek, to co má opravdu hodnotu. Potom následuje nové tisknutí peněz a tak pořád dokola.
  Už nevím, který bankéř to řekl:"Nechejte mně kontrolu nad měnou a je mně jedno, kdo vládne".
  Celé to končilo válkou a vražděním. Když se mlátila třeba Francie s Anglií, finančníci půjčovali oběma stranám s tím, že jim a jejich rodinám se nic nestane. Dneska se nemají kam schovat a to jim nedošlo. Zoufale se snaží udržet dolar a vymýšlejí kraviny jako bitcoin, protože dolar už bitcoin je. Kadáfí nechtěl dolar, tak ho demokraticky vybombasrdovali a imigranty likvidují Evropu a komu se to nelíbí je rasista a populista. Nemohou vyhrát, je otázka času, kdy z dluhů USA zbyde číslo v počítači. Čína jim prodejem dluhopisů musí pěkně zatápět, šmejdi jsou zoufalí.
  Jenom primitiv nevidí, že tady žádná demokracie není, to je totáč jak řemen.

  OdpovědětSmazat
 22. Opět, stále a znova. Kňučení zkrachovalých bolševiků po starých, zlatých, totalitních časech. Po časech kdy tato rudá sekta lidem této země ukradla moc, přivlastnila si ji a vražděním, zavíráním do koncentráků a do vězení si ji utužila a udržovala. Tato sekta k udržení své moci proti lidem této země neváhala pozvat ruské tanky.

  Tato sekta rudých zkrachovanců nemůže ani po 30 letech rozdýchat, že Rusové je 89 nechali na holičkách a bez jejich pomoci je lidi kopli do zadku. Nemůže rozdýchat, že od té doby tu máme svobodu, demokracii, lidé si volí své zástupce do obecních zastupitelstev, do krajů, do parlamentu, senátu, volí prezidenta. Nikdo je v ničem neomezuje jak materiálně tak duchovně.

  Nad příslušníky této sekty si člověk může jen odplivnout.

  ======================================
  Cenzor, samozvaný vlastenec a bojovník za svobodu a demokracii, soudruh Dvořák, opět maže o 106. A jak vidíte, žádné urážky, jenom nepohodlný názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:05 Naprosto přesně !!!!!! Gratuluji, lépe bych to nenapsal.Zase se pár rudejch osype, ale váš pravdivý názor tady dlouho nebude. Dvořák se postará.

   Smazat
  2. 15:13
   Kolavrátki dej si flašku,třeba tě ty jednobuněčnej TYDÝTE napadne konečně smysluplná věta.....i kdyz těžko,zázraky jsou jen v pohádkách!☺

   Smazat
  3. Uvědomění, že rubáš nemá kapsy, by 11:05 a 15:13 osvobodilo. K tomu ale drtivá většina gaunerů nemá shůry dáno, a tak žijí, a jednou taky skonají jako otroci.

   Smazat
  4. 11:05 "Rudý" agitátor Radosta by z vás měl radost. Píšete stejné hlouposti, jen v opačném gardu.

   Smazat
  5. 15:29 A teď ty svý holovětný skřeky přelož do češtiny, Putlerprde!☺

   Smazat
 23. 11,05
  Do kdy ty nesmysle hodláš ty bezduchý havlobláboly tapetovat?????

  OdpovědětSmazat
 24. Tisíce let to tady v systému funguje stejně. Elita a její všeho schopni přicmrndávači, kteří mají svou jedinou pravdu, nadiktovanou jim elitami. Toť vše, stále stejný cyklický proces udržující moc nad těmi"obyčejnými". Takový"zvrhlý" dualismus v praxi, kde se jen mění pojmy do nichž je projektována lidská malost.

  OdpovědětSmazat
 25. Parádní článek! To video s Kálenským by nemělo zapadnout, protože to se jednou dostane do učebnic.
  "Informační agrese", tento propagandistický newspeek je symbolem toho, kam až režim zdegeneroval.

  „Newspeak nebyl vytvořen pouze k vyjadřování světonázorových myšlenkových postupů vlastních oddaným stoupencům Angsocu, nýbrž proto, aby znemožnil všechny jiné způsoby myšlení. Záměr byl ten, že až si newspeak všichni jednou provždy osvojí a oldspeak bude zapomenut, stane se kacířské myšlení – to jest myšlení, které se odchyluje od zásad Angsocu – doslova nemyslitelné, aspoň v té míře, v níž je myšlení závislé na slovech.“

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Newspeak

  OdpovědětSmazat
 26. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 27. S autorem se nedá nesouhlasit. Co je však alarmující, je to, že i on (pouze) konstatuje, že specifikem dneška je nedostatek použitelných řešení na cestu z problémů.
  Pokud si totiž lidé nevygenerují reprezentaci, která bude promýšlet a předkládat k diskusi a využití použitelná řešení dnešních a zítřejších problémů, bude zle, a systém je bude drtit bez naděje na příznivější změnu. Je to ostudné i pro celou levicovou část naší společnosti, která nikdy neměla o bystré, vzdělané a angažované intelektuály nouzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:38 ÁÁÁÁÁ Opluštil, to je ti málo čmárat na SPUTNIKU, celé dny prosedíš u těchto srač... a rozdáváš své zelené rozumy bejvalého rudého politruka. Kdo ti rozkopal bábovičky?? pan Havel?? , tak to je velice dobře rudá špí...

   Smazat
  2. Pane Opluštile, pracoval jste někdy s lidmi? Asi ne, protože pokud necháte něco na lidech, nikdy nedojdete k dobrému konci. Lidi se zkrátka nedomluví. Navíc, ve většině lidí je zakódované prospěchářství, závist a touha škodit, i když z toho ten který jedinec vůbec nic nemá. Krom zvrhlého pocitu, že někomu uškodil.
   Podívejte se na "práci" anonymních udavačů. Krom několika málo placených zmetků, většina udává bez příslibu nějaké odměny. jenom za pocit z "dobře vykonané práce". Nikdy jsem to nepochopil. Kdyby za udání dostali alespoň jednu korunu, ale oni nedostanou ani tu.
   A teď na takových nechte, aby rozhodovali o celku.

   Smazat
  3. Re (07:11):
   Ale to víte, že pracoval (leč převážně ve výzkumu). Celý život, jak jinak?!
   Nesdílím však vaši skepsi. Mezi lidmi jsou stejně tak lidé přátelští a pracovití jako i ti druzí, jak je zmiňujete.
   To, co je (podle mě) důležité, je nalezení univerzálně fungujících nástrojů pro jejich motivaci ke společensky přijatelnému chování a jednání.
   Tedy nejen výchova (aby přijali "žebříček žádoucích morálních hodnot" a potřebné vědomosti), ale i jejich trvalá celoživotní finanční motivace (hmotná zainteresovanost).
   To, co by tedy dnešní levice měla nabídnout, je model společnosti, která se bude vyznačovat optimálním spojením hmotné zainteresovanosti lidí kultivovaných (výchovou) s jejich jak jen rovným přístupem k ovlivňování věcí veřejných ("přímou" demokracií jak v obci, státě, tak i výr. jednotkách). Šířeji by se např. mohlo podporovat družstevní podnikání, které se za minulého režimu celkem osvědčovalo apod..
   A takový model pro dnešek a zítřek by měli vypracovat lidé, kteří rozumí národohospodářství a strategiím jeho řízení, též mezinár. finančnictví (bankovnictví), též mezinár. právu, sociologové a další. Myslím, že takoví jsou v dostatečném počtu, ale nikdo jejich potenciál neusměrňuje.
   Rozhodovat o společnosti by však měli ti, kteří to umí (jsou kvalifikovanými a morálně integrovanými osobnostmi). A vybírat by je měla co nejširší veřejnost, se stejnou možností je vyměnit, pokud by se neosvědčovali.
   K uplatnění programu by pak mohla napomoci polit. partaj, která by jej nesla na polit. trh, a zajišťovala prosazení odpovídající legislativy, aby tato novému programu pomohla na svět ...

   Smazat
  4. A zase vedle, pane Opluštile. Vy píšete o ideálním stavu, bez postranních úmyslů. Ale toho se u politiků nedočkáte. Na to, aby jste mohl být zvolen, o vás musí voliči vědět. A to stojí peníze. Pokud je nemáte, musíte mít nějakého mecenáše a tomu pak musíte být zavázaný. A jeho představy mohou být úplně jiné, než vaše. Ale i v případě vašeho zvolení budete disponovat pouze svým hlasem, proti dalším 199.
   To, o čem píšete by mohl zařídit buď osvícený monarcha, nebo diktátor, bez postranních úmyslů. S jediným cílem, předat zemi svému nástupci v lepším stavu, než jí převzal. A protože monarchií nejsme a armáda by se vzmohla snad na všechno, krom státního převratu, budeme se v tom plácat dál.

   Smazat
 28. 15:07
  Havel byl je a zustane jediný:UDAVAČ,vlastizradce a milovník fašistů!!!!!!
  Nesnášela a pohrdala jím vlastní matka!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:57 A s tebou, jak jsi vypadl, flákla matka do kopřiv, když viděla takového zm...

   Smazat
  2. 17:07
   Tebe měl FOTR nesprávný Eržice vyhonit do huby a ona tě měla spolknout.....Ty jednohubko neužitečná!!!!!

   Smazat
  3. Ty jedno odporný, sprostý,oplzlý prase 17.21 - to myslíš vážně, psát takový odporný sračky na diskuze? Ono při tom problému "cenzury" diskuzí nejde ani tak o pravdu či nepravdu, ale o to, aby sprostý, otlemený prasata nemohly vyslintávat svoje úchylný sprostoty. Kdo jsi ty - není třeba přemýšlet - podle toho co píšeš, jen hnusný, oplzlý prase.

   Smazat
  4. Prosím admina o zrušení 17:21, ne za názor, ale z hygienických důvodů.

   Smazat
  5. 17:21 Byl to tvůj biologickej fotr! Jenže ti to neměl kdo říct, páč tvá máti oněměla. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její zkurvenou komoušskou famílii, tvý bábě uřezali ty její hnusný povislý kozy, dědkovi jeho zbytečnýho zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu kde vynášela popelníky vošukat a z toho si se vylíhl ty!:-)))

   Smazat
 29. Davide, národ je rozdělen přesně podle takových jako ty společně s prezidentem. To vy jste ti, kteří mají náš národ na svědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Který národ máte na mysli, že jsem tak smělý, můj nebo "váš"!

   Smazat
 30. 17:14
  Omyl,to Havel a zinscenovanej hadrák!

  OdpovědětSmazat
 31. 15:07 Americkej pucflek Havel celý život jenom škodil českým lidem.Jako prominentní vězeň udával spoluvězně-pracoval jako udavačka M.Horáková.Tato Judr byla gestapem "vězněna" v celách kde získala důvěrné informace,jež předávala gestapu.Měla na svědomí spoustu životů,za což byla odsouzena k trestu smrti.Dnes je oslavována jako hrdinka.Existují věrohodné dokumenty jež se podařilo zachránit. O životě oslavovaného kulisáka Havla je tolik videí,dopisů od Mašínů,spoluvězňů,že kdo chce vědět tak ví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:16 Tak ty videa hoď do placu blbe.. Pouze jsem viděl vožralého zEMANA několikrát, tak se rád podívám na pana Havla. Tohle co čmáráš je na ŽALOBU, ty kretene.Docela si zahráváš tak 10 roku.

   Smazat
 32. Nemyslím si, že je národ rozdělen. Je rozdělena společnost na český národ a pátou kolonu, tvořenou pražskou kavárnou a spol., která se dala do služeb diktatury kapitálu, samozřejmě za tučné korupné, na které kapitál pochopitelkně má, neb si jen za minulých 30 let u nás nakradl majetek cca za 10 bilionů Kč. Proto národ zůstává chudý, pražská kavárna juchá a kapitalisté chodí na menu za 10 tisíc do multihvězdné hospody v Praze. A to nedokáže napravit ani Zeman ani Babiš, ten srab a bídu, ten milion v exekuci i ten milion invalidů (obojí = 10 populace), ten rozpad školství (+ tzv. vysoké školy v kdejaké dědině), zdravotnictví..... Jako národ vymíráme také díky restauraci kapitalismu u nás!

  OdpovědětSmazat
 33. Princip hádání a dohadů na diskuzích, nadávání na minulý ražim a sprosté urážky - je nesmyslný. Stačí si uvědomit, že celý svět ovládá smečka zasraných bohatců, impotentních, vymaštěných hajzlů, kteří nevědí za jakou sračku svoje prachy utratit, vyhazujou miliony za mazanice na zeď nebo starý křápy, a miliony lidí žijí v chatrčích a nemají pomalu co jíst - takový svět stojí za vyliž prdel, ať je režim v té které zemi jakýkoliv. Celý svět je ovládán a ničen smečkou zasraných kreténů - žoků peněz. Co je na tom spravedlivého? Kdyby se ti hladovějící dokázali domluvit bez přiblblého hádání, a namísto co těm zbohatlickým zmetkům lezou do zadku,se na ně domluvili,zavřeli je do nějakýho lágru, a všechno, co světu a lidem ukradli, jim sebrali a spravedlivě rozdělili, nemuseli by se národy hádat o režimech. Režimy nemají s milionářskými zasranými lumpy nic společného. To platí už od dávnověku.

  OdpovědětSmazat
 34. Kdyz ctu vase predstavy o moji osobnosti a mojim zivotnim stylu , tak slzim smichem !
  Prispevkar nahore (0:00) zvitezil v soutezi, o prvni misto v halucinacnim imbecilismu !

  Jeste zapomel rict, ze ziji v papundeklove krabici mezi Alligatory a , ze se jmenuji Vecerek z Vysocan !

  ------------------------------------------------------------

  Kde vy to berete, ty vase hlouposti je zahada...
  Kdyz jsem po prevrate v roce 1990 prijel poprve do Ceska na navstevu , tak cela ulice na Smichove vysetrovala, jake mam auto a kdyz jsem jim to rekl a ukazal registaci, tak rekli , ze jejich Trbant je lepsi !

  A tak je to s vami ve vsem !
  Amerika je jako krasna zena, ktera je INDEFERENTNI k chudackum jako byl Karel Efa, ktereho representujete vy !
  Proto lopatujete hlouposti na neco, co je daleko lepsi a dokonalejsi ! (A to NENI pouze Florida !)

  Je vas 100 a vymyslite 1000 blobosti, ktere nemaji nic spolecneho s realitou !
  Vy jste sudickami osizeni a osudem odepsani babraci, s kterymi vycural kazdy rezim !
  Ja to nad vami vyhral po vsech strankach a me nedozenete , i kdybychom zili dalsich 100 let. (Coz nebudem).
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu 2:28, píšete o tom, na co se Vás nikdo neptá a tuším že tentokrát i to, co málokoho může zajímat. Buďte už jednou tak laskav a odpovězte mi, na co se ptám, tentokrát ve 3:08. Děkuji předem.

   Smazat
  2. 18:16 ty jseš hodně velký debil a idiot co.Tobě bych s chutí dal oprátku na krk ty xindle, někoho takto urážet.

   Smazat
  3. 11.23
   Na tebe ty ksindle stačí česká facka a kopanec do prdele a lehneš na hadr,havložumpo!

   Smazat
 35. Jeste NECO ! Pamatujete si, na potrebu vystupniho razitka v obcance , kdyz jste chteli zmenit zamestnani v CSSR ?

  Jak v JAR, tak v Americe (VSUDE), mate na zmenu narok , kdy vas napadne !

  Zmenit , mesto, firmu, stat a nebo jit s americkou firmou mimo Ameriku, muze kazdy kdo ma zajem !

  JAK VY - VY NEMEHLA - si vubec musete troufnout se prirovnavat v systemu k necemu, co je nejlepsi na svete !

  Vy se na Ameriku a na nas bohaty kapitalismus, divate ocima cernochu, narkomanu, alkoholiku a pomatenych lidi bez domova na ulicich v San Francisku...
  Mozna, ze vubec, uz nejste ani belosi !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý Honolulu 2:44, já jsem za svých 35 let zaměstnání za komunistického režimu nikdy razítko zaměstnavatele v občanském průkazu neměl. Tím bylo dáno, že jsem nepotřeboval ani to výstupní, na které jsem byl upozorňován např. nadřízeným, který mi chtěl bránit v odchodu z podniku.
   Víte, jak tomu s tím vaším razítkem bylo? Mělo zdravotnickým službám osvědčovat, že jste zaměstnán a proto máte nárok na tyto služby bezplatně. V praxi se mi nestalo, že by se lékař nebo nemocnice (při sportovních úrazech, kterých jsem dost utrpěl) po razítku pídili, Kdopak tenkrát nepracoval a nakonec, nebyl by ani problém prokázat to jinak.
   Toho razítka se ovšem domáhali esenbáci (dnes Dopravní policie) otázkami kde, nebo jak to, že nejsem zaměstnán (zastavován jsem byl zhusta při překročení rychlosti ať už s motocyklem, nebo za volantem. Co mladík, jezdil jsem svižně a předepsanou rychlost málokdy dodržoval).
   Znalost zákona mi umožnila odpovídat: „Nikde, živí mně maminka“. Vymalováno. Paragraf, který stanovil povinnost pracovat totiž neobsahoval žádnou trestní sankci! Byl pouhým morálním apelem! Trestán jsem mohl být pouze ze „příživu“, ovšem tu bylo nutné prokazovat! No, možná že ta pokuta za překročení rychlosti v „uzavřené obci“, na železničním přejezdu, nebo někde za takovou značkou, by byly nižší nebo žádná, za tu frajeřinku mi ta dvacetikoruna místo deseti nebo pětikoruny ovšem stála. Na to jsem bezpečně měl.
   Milý Honolulu, tenkrát, stejně jako dnes je dobré vědět. Tak ty svoje historky nepřibarvujte.
   PS něco navíc, pracovní smlouvy byly vždy (kro brigád a „vedlejšákú) na dobu neurčitou, lhůty při rozvázání pracovního poměru ze strany zaměstnance byly v případech „kvalifikovaného důvodu“ od jednoho do tří měsíců, ze strany zaměstnavatele podle doby zaměstnéní od tří do šesti měsíců (jestli ne až 12ti), krom případů hrubého porušení pracovní kázně, odsouzení ke „ztrátě svobody“ ....
   Svoboda byla tedy omezena tak, že byl chráněn zaměstnanec (pracovník) i zaměstnavatel. Připadá vám to někomu jako nemravné?

   Smazat
 36. Ze toho trotla neignorujete vzdyt on zvani jen same pitomosti zrejme z neznalosti a za druhe maleho iQ.Mele stale o Trumpovi jako FOX News jez krmi blby bez nazoru 24 hodin denne a stejne tak levicove channely jez zase tlaci tzv socialismus coz je ovsem za momentalni situace nemozne .Vse zde stoji na hlupacich typu Hovnocuca tj prostych dusi z nichz vetsina nikdy nepochopila jak je velky gallon a kolik ze ma onz. Kdyz to domorodcum reknete jste v podezreni zda nejste zahranicni agent a nebo dabel . Neni sam ten Hovnocuc ,mezi cechy kteri to vetsinou nedotahli nikam nenasetrili si na stari a prezivaji v USA je hodne .Hodne se jich take vratilo a nejlepsi jsou na tom ti kteri se ozenili s zenstinou z jejiz pense ziji .Ja se nesmeju ani jim ani nikomu on totiz kapitalismus je jen pro cimany a chytre a ty kteri neco umi .to se neda rici ovsem o emigraci 68 to je emigrace lidi kteri odesli proto ze odesli aniz vedeli proc a hlaavne proto ze toho neumeli ani V CSSR . Ja kdyz prisel do emigrace do Nemecka cekal na USA jsem s hruzou zjistil ze jsou to vetsinou sami pomocni delnici a rekl jsem si ze jeli situace stejna v Americe tak se radeji vratim .Mel jsem vsak stesti (to je #1) a take jsem neco umel a proto blaboly p Hovnocuca beru jako bliti ozraly do skarpy .Ignorujte ho je to ubozak

  V Americe se cvokum rika kuku coz je on -kuku kuku lulu

  OdpovědětSmazat
 37. 4:07 - Ty jsi se vratil, protoze jsi nepotrebne nemehlo !
  Uspesni se nevratili ! Nemas se cim pochlubyt, tak pises svoje fantazie a uziras se zavisti, nad nasim uspechem..

  Emigrace 68-69 byla velmi uspesna na 4 Kontinentech !
  Pomocni delnici na zapade z Ceska ? To mas na mysly vasi socialistickou levicovou "inteligenci", ktera vsadila na Dubceka a Breznev jim prekazil karieru ! (1968) !
  HUUU, ha, ha, ha !

  Pamatuji si, jak zdesene pobyhali po Vidni ! Rakusane , zap. Nemci a Americane z AFCR nevedeli, nemaji-li je, dat radej zavrit ! (A posilali je supem do CSSR !)
  PROHRAL JSI , tak si to priznej a zalez.
  (A pozdravuj Berniho Sanderse , ktery na FOX News neni
  vitan !)

  Vrattil jsi se, protoze jsi prohral boj o uplatneni, takze nemas co zvanit bridile , jsi NULA ! (Propadlik !)
  A ted mas cesky duchod, VRTAKU !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 38. Hurvinci vy figurky z exotickeho evropskeho ZULULANDU !
  Ja vas mam RAD ! Tak moc, jako jsem mival rad
  Vlastu Buriana !
  Vzdy se u vas moc zasmeji !
  Znate tu pisen od V. Buriana ? ?
  "Lidi ja mel velkou snahu, sotva jsem se narodil" ....
  To bylo napsano o vas !
  NICK HONOLULU - ozdoba posrpnove emigrace !
  (Ze jo, Brouku Pytliku ?)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. lulu

   Chudáčku, s takovou zakomplexovaností musíte mít nepředstavitelně těžký život...

   Smazat
  2. Až mu dosáhneš po zapínání jeho loveckých bagančat, tak si zavýskáš, rudej kripliku ... honolulu je opravdový rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
  3. 8.03 Pan Honolulu není rasista, ale REALISTA!

   Už Charles DARWIN pozorováním např. Galapážských pěnkav dokázal, že přírodní výběr rasy neslučuje, ale naopak vzdaluje... a šlechtí je PRO RŮZNÉ ÚKOLY a rozvíjí v nich proto i odlišné schopnosti.

   Smazat
 39. 10.30
  A proto ty a hovnolulan jse se NENARODILI,ale OMYLEM VYSKYTLI a evoluce vás oběhla obloukem a jste ne z OPICE,ALE ROVNOU Z BLBCE!:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:40 - Nikoho neobviňuji - nemá konkrétní dokazy, jen konstatuji, že v současné době se prakticky vůbec nemluví o skutečnosti, jaké horlivé aktivity začaly mezi čs. vojáky, bojujícími na tzv. západních frontách, vyvíjet tzv. západní zpravodajské služby, jakmile bylo v Jaltě rozhodnuto, že ČSR zůstane v tzv. sovětské sféře vlivu! A tyto aktivity zesílily ještě více po únoru 1948, kdy vládu v ČSR převzala KSČ (a pokud si někdo myslí, že tyto služby žádné aktivity vůči ČSR nevyvíjely, tak je hodně naivní!). Jestliže pilot Fajt tvrdil, že " každé slovo komunistů byla lež a každý jejich čin byl zločin", tak i z toho pohledu je možno spekulovat a jeho úloze. U těch vojáků západní fronty, kteří se nechali získat pro služby západních zpravodajských služeb, tak se příliš o tom "nemluvílo", pokud oni sami se nezačali domáhat nějakých financí. Jetliže někdo tvrdil, že byl zavřen "bez soudu", tak říká jen A, je nutné aby dodal i B, tj. např., že nějakým způsobem "byl aktivní" vůči režimu před rokem 1989, že i byť nevědomky mohl udržovat kontakty se západními zpravodajci atd. "Pro nic za nic" zcela určitě zavřen nebyl, ať si každý myslí o bývalém režimu cokoliv, tak zase tak naivní v boji proti západním zpradajským službám nebyli. Navíc, pokud by v období po roce 1989 tvrdil pilot Fajt totéž jako o komunistech o polistopadových vládcích a lháři Havlovi, asi těžko by se dočkal uznání, stejně tak, jak jsou nyní opomíjeni vojáci a piloti východní fronty. Bojoval na Západě a pak se svou letkou přeletěl přes Dálný Východ do Ruska, kde například pomáhal s francouzkou letkou Normandia Niemen při osvobozování naší vlasti. Četl jsem bez dechu jeho knihu Sestřelen a účastnil se mnoha jeho besed. Komunisti mu ublížili ale že by je později až tak nenáviděl...? Komunisti mu udělili řadu řádů, které bez nějakého odporu přijal. Byl to čestý člověk, zasluhující si naši úctu! P.S. Ono nikdy nic není úplně černé, nebo úplně bílé, chceteli úplně rudé.

   Smazat
  2. Poznámka k 11:58

   Tento režim se sám podkopává, když jitří domnělé zlo, které mělo být spácháno. Například, co si má myslet člověk, který ví, že během Ostravské operace zařvalo tisíc Rusů a k tomu nějaká tisícovka ze Svobodovy armády, když se na něj z radia a televize valí orgie snad o stovce Američanů zabitých v okolí Plzně? Snadno pak uvěří, že se ožrali. Škoda, že to těm veteránům ze Západu nikdo neřekne, protože si myslím, že by se styděli sami před sebou. Stejní lháři nás poučují o době před převratem, zvláště o padesátých létech. Tehdy se u nás jen tak naslepo nestřílelo jako za Pinocheta nebo při protestech žlutých vest v Paříži a nebo ještě z tradic demokratické první republiky, kdy bylo zastřeleno při manifestacích 29 protestujících. Nikdo nebarví Masarykovi ruce na červeno. Oběti 50. let byli souzeni za porušení zákona, který byl na ochranu republiky. Domnívám se, že tehdy si dávali soudci sakra pozor, aby odsuzovali podle zákona za spáchané činy. Pokud vím, tak se žádný soudce z tehdejší doby nevláčel v médiích za to, že si vymýšlel. Tzv. oběti se měly chovat jako většina z nás po Listopadu. Do silvestra roku 1989 jsme budovali socialismus a od 1.1.1990, aniž jsme to věděli, začali jsme budovat kapitalismus. Čím více zuří třídní boj v radiu a televizi, tím více bude podezření, že všechno je bohapustá lež.

   Smazat
  3. 17:05 Ty vygume a co Slánský, komouš až za hrob, ten byl také odsouzen podle zákona???? Veškerá přiznání vymlácena na lidech podle "" tehdejšich zákonu "" co. Ty už raději troubo rudej nic nepiš. !!!

   Smazat
  4. 10:31- kloním se spíše k "vygumství" Vás. Rehabilitační komise jsou jen politické korektivy které nejdou do hloubky právní! Slánský, Horáková aj. rozhodně spolupracovali s cizí mocností a když si odmyslíte "komunistický režim", tak každá jiná i demokratická vláda tyto postoje politické trestala "hrdelně"! Viz historie USA.

   Smazat
 40. Je to zde videt a snadno vycitit, ze pro vlastni NESCHOPNOST a NEprubojnost obvinujete schopne a vase narodni charakteristika je OBROVSKA ZAVIST k tem co presli Jordan !

  4:07 se vratil z emigrace protoze mu nekde vadili pomocni delnici ! Ted je z neho duchodce v Cesku a moralizuje, PROC nekdo utekl !
  Rozdil mezi jim a mnou je ten, ze me nikdy nikde pomocni delnici nevadili a nikdy jsem neanalyzoval motiv uteku, nekoho nekam .
  CSSR byla jedna velka buzerace, ktera nicila talentovane lidi !
  Ceska emigrace v immigracnich zemich (Canada, Australie, America + 5 dalsich zemi), svymi uspechy dokazala ze je lepsi nez, priselci z UK, Francie , Italie a Recka !

  Jedinou konkurenci nam, v Cesku narozenym byli Nemci.
  Ti co se vratili - vzdy z rodinych duvodu, nebyli nikdy nami odsuzovany !

  Tehdejsi rozdeleni sveta a zadratovane hranice , prinesly do zivota lidi mnoho tragedii !
  Zaposlouchejte se do orginalu pisne ELENI (Andrea Jurgens) o nasilnem odlouceni mileneckeho paru v zap. a vych. Berline !
  To byly duvody, proc to nekteri lide vzdali !
  Jine duvody nebyly !

  Jihoafricka vlada v Pretorii temto lidem odloucenym nasilne pomahala a PODPLACELA komunisticke autority v CSSR , aby rodiny byli sloucene !
  Tyto autority byly plne penez a dnes nadavaji na system, ktereho byli drive pricinou !
  NICK HONOLULU - ktery prelezl draty !

  OdpovědětSmazat
 41. 12,57
  A koho ty Zulakfaře z floridký popelnice zajímají keci o Pretorii a do nekonečna omletý hovadiny,jak seš NEschopnej jak v Africe,tak v SS?????MY UŽ TO TADY ŘADU LET VÍME,kapišto ty Doň Mimoň?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vracejte stejne , stejnym Mulumbo 13:55 !

   Kdyz me bila vlada v Pretorii, poslala pracovat k cernochum do Buntustanu (kmenove uzemi , jednoho kmene v Limpopu), tak jsem musel napred vyridit povoleni k pobytu u nacelnika ve stanu ve slipech !

   (Aby me tam nezapichli mistni lidozrouti nejakym klackem a neopekli na bambusovem rostu spolecne s ulovenou kapibarou !)

   Tak jak je mozne, ze se vam v Cesku toulaji po poli cernosi bez papiru a povoleni k pobytu ?

   Mulumbo, co jsi to zase provedl ?

   nick Honolulu , Praha Smichov

   Smazat
 42. 13:55 - ber to jako osvetove misionarske poslani, ty provincionalni lidozroute
  z prazske popelnice !

  14:34 ? ? - NENAPSAL jsem clanek 14:34 !
  Ale je tam zpravna pripominka !
  Kdyz vy vlezete v Africe na kmenove uzemi a nemate k tomu povoleni, tak vas tam sezerou !

  Protoze vy jste servilni vlezprdelky , prizdisraci s nahrbenym hrbetem nevolniku, tak ten vas evropsky Zululand
  je otevren vsem !
  Barbari se k vam stehuji z Afriky ! Z Asie a Cikani z Bulharska ! Albanci poskakuji po nadrazi a vy se radej zajimate jestli vas soused ma vice slepic a kraliku nez mate vy !
  Hanba vam !
  nick honolulu
  (P.S. Proc se podepisujes mojim nickem ty Ficko z Cachticke pani ? Myslis si, ze ti to vylepsi zjev ?)

  OdpovědětSmazat
 43. Lulu, v ringu už melete z posledních sil. Házím po vás bílý ručník. Když vy zajištěný, světaznalý člověk se tu slepičíte a tak sám pracujete na své nevěrohodnosti. Je mi líto Trumpa, když má takové sympatizanty, jako jste vy. Počkejte dalších 10 let a uvidíte, jak vám otočí hispánci USA (dle své chuti) a bílý muž jim bude čistit bazény. Uklidním vás i my si to tady potopíme, protože to co bolševik postavil za 40 let, my nedokážeme za 40 let ani opravovat. Místo EU, zde bude asi filiálka Arabských emirátů. Mezinárodní měnou bude jinan a centrální bankou bude Bank of China. Na každém zboží si přečtěte výrobce PRC. Když se budeme jen handrkovat, tak tento zlý sen se může stát realitou.

  OdpovědětSmazat
 44. 16:22 - kdepak pane ! Me se to libi a rad se hadam !
  Horsi je, ze nekdy to nejde !
  Podivejte se na toho tupana 13:55 - thema predesleho clanku byl navrat nechteneho ztroskotance ! (4:07) !
  A on do toho vpadne v prostredku a nevi o co kraci a hned se rozciluje.
  To je vas typicky menecenny DOBYTEK s mozeckem kolibrika !
  Bud ctete vsechno a nebo nic ! (Abychom se mohli hadat !)

  Hispanci jsou podelani strachem ! Cernosi se zacinaji chovat ukaznene po udalostech v Texasu a v Ohiu !
  Prestiz naseho oblibeneho presidenta Trumpa roste !
  Volby v roce 2020 ma uz ted VYHRANE ! - Akorat vy v Cesku po vzoru Berlina, kde vladne Merkerova, jste denne hloupejsi a servilnejsi ! Inteligencne prudce upadate, ale o to je s vami vetsi sranda !
  Vy provincionalni nemehla, vy nevite o svete NIC, NIC, NIC !

  Cina PROHRAVA obchodni valku s Amerikou !
  Arabove jsou na vzestupu v Evrope- a vy jste v ocich Ameriky tak vzacne blbi, ze az budete patrit Islamu, tak vas Amerika NUKNE !
  Nebude mit jinou moznost !

  A budte radi, ze zde mate ME ! Vy verite komlimentum tech , kteri potrebuji vase volebni hlasy !
  Ja vam naleji vzdy cisteho vina, protoze na vase uznani, (ci volebni hlasy), totalne kaslu ! Ty by me akorat podesily !
  NICK HONOLULU = CHLOUBA ceskeho naroda !
  Narozen pro benefit a vzestup civilizace a to dokonce i te vasi, vy Hurvinci !

  OdpovědětSmazat
 45. Vsichni ti cesti posrpnovy Emigranti, kteri sem psali a ktere jste zde zdeptali - a oni od vas utekli, pod naporem vasich
  primitivnich duchaplnosti, nemeli zadny trennig pro styk s OPICEMI !

  JA JSEM JINY ! Ja jsem pracoval v divoke Africe a opice na me curali ze stromu a hazeli po me hovinkama !
  Proto se mi mezi vami velmi libi !
  Pripominate mi moji slavnou karieru !

  Ja dostal od vlady JAR - darem letadlo !
  (Cessna Skymaster) ! U vas jsem nemel penize ani na kolo !
  Proto veskere vase argumenty politicke a ekonomicke jsou neplatne ! NEJSTE KVALIFIKOVANI na zadne zavery na zminenem poli !
  Ja jsem vas svetlonos !
  NICK HONOLULU - (vy prislepli mravenci !)

  OdpovědětSmazat
 46. Pane doktore Davide ! Mam dnes sdilnou naladu !
  Penize, ktere nadelate v Bruselu - NEVOZTE DO CESKA !
  Prijdete o ne !
  Doporucuji je investovat v KNOKKE-HEIST ! T.j. nelepsi co v Belgii maji ! (Znam to tam !)
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 47. Hovnolulane,jsi stejně ubohej a zbytečnej jako byl Babrák z Onana a huliClifton!!!!☺
  A stejně prolhanej jako celá rodina Busch-ovec☺

  OdpovědětSmazat
 48. 17:36 - Prave jsi predvedl detinske slovni hricky, opozdeneho uhrovyteho pubertala !
  Kdyz nemas nic jineho, tak se splachni !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 49. 18:40
  Ty nemáš ani na novou popelnici,když na Florajdu vlitne hurikán,tam zavři pec tupane emigrantskej!

  OdpovědětSmazat
 50. 18:50 - naposled jsi psal, ze ziji v papundeklove krabici a ted jsi me povyssil na vlastnika popelnice !
  A jeste jsi se zapomnel zminit o Alligatorech a hadech !
  Nejak ti odchazi predstavivost ! To je proto, ze ti do pitne vody serou potkani !
  nick honolulu - a podepisuj se ty trapna ostudo !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naposledy ty HOVNOSKLEROTIKU jsi mně oslavoval Mugabe,ale ten Fricek z Alzheimerova je svině☺

   Smazat
  2. Kde parkujes to letadlo cos dostal od johoafricke vlady? Za krabici a nebo za popelnici ?
   Kukukuku lulu kuku je opet zde a jede je to cvok a vypada ze nebezpecny alzhairmenik ti totiz v poslednim tazeni nahati behaji po ulicich krici koukni koukni a vrazdi vreckovym nozikom
   Objednej si radeji jiz papirovou rakev ve Walmartu a neotravuj dusevni ozdobo kukuruku lulu

   Smazat
  3. 19:16 Mugábe je aspoń negerská opice, kdežto ty nejsi ani ten potrat opičí kurvy, lejnere putlerýči, jsi pouhý shluk smrdutých atomů smrdutýho plynu putléria, v pravidelných dávkách vypouštěnej z lejnolíhně téhle židočekistické svině☺ - https://www.forum24.cz/wp-content/uploads/2019/05/aaa-5.jpg

   Smazat
 51. Nechapu, proc jste vsichni museli krmit ty 2 trolly. Je to jednoduche!, jako v ZOO:
  "Nekrmte trolly"
  :-)

  OdpovědětSmazat
 52. Hurvinci neni NIC LEPSIHO a neni vetsi skodolibe radosti, nez vam stimulovat tu vasi sziravou zavist.. Nebot cely zivot jste byli nepotrebna prehlizena nemehla ,
  ktere nikdo nechtel a nepotreboval !

  Velka konjunktura zavladla v JAR za panovani prime ministra B.J. Vorstera ! Ta konjunktura byla zivena mineraly, ktere nase firma hledala, dolovala a posilala do vsech vyspelych prumyslovych zemi ! NEEXISTOVALA nezamestnanost a celemu prymyslu chybeli pracovnici !

  Proto jsme vyfasovali - DOSTALI ZDARMA, vse co bylo treba, od vlady v JAR.

  Cessna Skymaster (dostali jsme jich nekolik) ,
  terenni auta , vybaveni do buse, zbrane, leky, vse bylo zdarma ! Mineraly vsak patrily vlade.

  Takze kdyz vy, za panovani Husaka jste si vozili otlaceny zadek v Trabantu, tak ja mel prvni Mercedesa v roce 1972 !
  A tak to bylo az do padu Rhodesie 31.5.1979.

  Ja mel uplatneni a vy jste cely zivot byli BRAMBOROVA slechta ! Lizali jste si vzanemne zadky a chvalili se navzajem ! Tak jak se to dela v ustavech pro postizena, osizena nedochudcata !

  Potom prisla na radu Amerika , ktera byla stabilnejsi, mene dobrodruzna a civilizovanejsi nez JAR a podprdelniky byly v v americkych autech jeste lepsi nez v autech v JAR.

  A ted v duchodu vy zijete v panelaku - a kdyz si v nem vas soused Cikan uprdne, tak vam spadnou nastene hodiny !

  To vse co jsem zde popsal se stalo proto, ze se vam pozvracely sudicky do kolebky, kdezto me od vas odnesly pres draty, kdyz prisli Rusi ! Dar za moji uslechtilou povahu !

  Tak si to preberte vy nemehla a smirte se s tim, co se vam stalo !
  NEMATE ztoho uniku !
  NICK HONOLULU - ozdoba ceske emigrace !

  OdpovědětSmazat
 53. ZAKRNELI jste Hurvinci ve vyvoji ! Vase opatrnicke
  prizdisracstvi vas privedlo do situace ve ktere jste dnes.

  Proto nenavidite vsechny ty , co se uplatnili v zemich emigrantu ! A oni se s vami NEBAVI ! Pohrdaji s vami !
  A maji pravdu, kdyz mi nadavaji za to, ze ja vam predkladam realitu !
  honolulu - ktery NEZIJE v papundeklove krabici !

  Koncim pod timto clankem a jdu hledat jine, kde vam mohu demonstrovat vasi NEDOKONALOST !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vlez opet zpet v prdel povlikacko kukukuku lulu

   Smazat
 54. Hurvínek je Český a CELOSVĚTOVÝ UNIKÁT,zná KAŽDÝ.....TEBE TY POSRANINO RETARDOVANÁ NIKDO!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl tento blb zacina byt svetoznamy je vsude nikdy nespi a obejcuje v domneni ze je zajimavy ,idiot

   Smazat
  2. A tebe zase zná celá banda místních odulých věčně zlitých čechomužyků, kteřížto se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Ty odulý xichty maj hlavně od toho jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni tohodlenctoho svého škaredého fýry!!!! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.