Reklama

pátek 2. srpna 2019

Neradostný stav VMF, americké bombardéry v problémech, Írán vyvinul falešné hlavice… Zprávy EA24

Geo
2. 8. 2019  Eurasia24
Jen pár dní poté, co byl na Aljašce otestován nejnovější izraelsko-americký protiraketový systém Arrow 3…


V souvislosti s nedávnou oslavou Dne námořnictva Ruské federace se na ruském internetu znovu začala přetřásat otázka neradostného stavu, kdy VMF provozuje jen zlomek flotily sovětského námořnictva (dvanáct torpédoborců namísto 74, pět křižníků namísto 32, jedenáct nukleárních balistických ponorek namísto 83 a tak dále). S výjimkou kategorií plavidel s nižším výtlakem se navíc nedaří kompenzovat vyřazování starých lodí a ruské loďařství se potýká s mnoha vážnými finančními i technickými problémy, počínaje nedostatkem vlastních pohonných soustav a potřebných technologií až po katastrofu (jediného k danému účelu reálně použitelného) plovoucího doku v Murmansku, kde prochází rekonstrukcí osamocená letadlová loď Admirál Kuzněcov. V narážce na fakt, že hodnota dvaceti luxusních lodí ruských oligarchů převyšuje cenu všech bojových plavidel postavených pro VMF v tomto desetiletí, jeden komentátor na twitteru napsal: „Koneckonců každý ruský oligarcha mohl namísto svojí jachty postavit válečnou loď, dodat ji flotile a bránit námořní hranice naší vlasti. Jenže oligarchové vlast nemají.“

Rusko a Írán se podle velitele íránského námořnictva Hosseina Khanzadího dohodly na společném cvičení námořních sil obou zemí v severních oblastech Indického oceánu včetně Arabského moře a tedy i stále více diskutovaného strategického Hormuzského průlivu. Společné manévry jsou plánovány na konec tohoto roku, přičemž dohoda o jejich uspořádání má být první z řady dohod zaměřených na posílení vojenské spolupráce mezi Teheránem a Moskvou.

Malajsie prostřednictvím svého ministra zahraničí znovu vyzvala mezinárodní společenství, aby upustilo od nepodložených obvinění Moskvy v souvislosti se sestřelením Boeingu MH17 na Ukrajině. Na summitu zemí ASEAN to prohlásil šéf malajsijské diplomacie Saifuddin Abdullah. Poznamenal také, že západní země odmítají Malajsii umožnit plný přístup k vyšetřování katastrofy, což může znamenat, že skrývají „některé detaily“.

Jen pár dní poté, co byl na Aljašce otestován nejnovější izraelsko-americký protiraketový systém Arrow 3, kdy premiér Netanjahu dával okázale najevo, že jakékoliv balistické střely už jsou na Izrael krátké, se na internetu objevily snímky z prezentace falešných íránských bojových hlavic. Ty jsou vypouštěny z balistické rakety společně s opravdovou bojovou hlavicí, aby zmátly protiraketovou obranu protivníka a poutaly na sebe palbu protiraket. Írán se tak podle všeho přidal k nemnoha zemím světa, které si tuto (nikterak jednoduchou) technologii osvojily. Je to také nedávno, kdy Íránci překvapili schopností zasáhnout balistickou raketou cíl vzdálený stovky kilometrů s přesností na jednotky metrů.

Už ne Čína, nýbrž Indie je černým koněm růstu předních ekonomik světa. Indický HDP má letos růst tempem 7,4 procenta, kdežto čínský „jen“ 6,3 procenta. Ekonomika Indie za necelých dvacet let narostla šestkrát: na přelomu tisíciletí činil tamní domácí produkt 459 miliard dolarů, kdežto loni to bylo už 2,726 bilionu dolarů.

S chloubou amerického bombardovacího letectva, nadzvukovými bombardéry B-1B, zřejmě není vše tak, jak by mělo být. Podle amerického senátora Mikea Roundse je okamžitě nasaditelných pouze šest z celkových 61 těchto letounů ve stavu USAF. Zbylé letouny jsou z různých důvodů uzemněny nebo procházejí opravami.

Štěstí měla posádka amerického obřího dopravního letounu C-5M Super Galaxy. Při přistání po předváděcím letu v rámci Oshkosh Airshow 2019 ve Wisconsinu se letounu vzňala hydraulika podvozku. Dým byl patrný už při pojíždění, ale plameny pohltily pravou část podvozku až po zastavení letounu. Požár byl včas uhašen.
21 komentářů :

 1. Írán a Rusko musí spolupracovat obě země ohrožuje usa. Že Írán tu technologii zvládl je pro ně dobře na obranu země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samotné USA ne, na to nemají ani v divokých snech, ale jeho zájmy a spojence! Tedy Izrael a Saúdskou Arábii - což je ovšem totéž jako dráždit hada bosou nohou!

   Smazat
 2. Jaký neradostný stav? Zrovna teď na ZOOMu dávají americký dokument o geniálnosti amerického zbrojního průmyslu a výsostné právo Američanů bombardovat a zabíjet miliony lidí po celém světě v méně Americké demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že tento článek vystihuje skutečný stav ruského námořnictva. Pokud se nebude mohutně investovat, a na to Rusko nemá peníze, pomalu se bude přesouvat tam, kde je Ukrajina. Rusko evidentně buduje obranu, na intervence už nemá sílu. I s tou obranou má problémy, jelikož se jedná o obrovský stát a významných hráčů začíná být poněkud více, než tomu bylo během studené války. Rusko bude rádo, když uhájí status quo, ačkoliv jak sleduju situaci, dost o tom pochybuju. Nastupuje Asie. Tu má Rusko za humny a Asiaté mají úplně jiná pravidla než Evropa a Amerika. Pro poraženého není již místo na zemi.

   Oligarchové je jen jeden problém, ten horší je vlastní invence - její nedostatek. Jestli znárodní vlastní grázly, chopí se majetku cizí, a furt je lepší mít vlastní grázly než cizí. Taktéž se nemůže znárodnit něco, co je uloženo v zahraničních depositech. Zároveň nemůžete okrást někoho, s nímž máte uzavřenou smlouvu a relativně slušné vztahy, protože se postaví proti vám. Jako tak spolupracující oligarcha, je dobrý oligarcha, horší jsou zkorumpované, hamižné a nekompetentní malé svině. Mimochodem, v Rusku nejsou oligarchové v pravém slova smyslu, protože ti největší boháči nejsou ve vládě. Oligarchou je náš Andy, ale to je takový náš malý oligarcha.

   Smazat
  2. 9:26, špatně jsem přečetl váš příspěvek, odpověď 9:33 beru zpět. :)

   Smazat
  3. Common sense, normalni mysleni rika, ze mimo obranu , lodstvo je davno odepsana vec a vydaje jsou zbytecny..
   Iran ma 4.nejsilnejsi letectvo na svete a spravne ma jen obranne lode ,vlastne cluny, ktere snadno a rychle umi potopit i tu nejvetsi letadlovou lod Usaku..Spolu s velmi ucinnou protileteckou obranou a rika se ze ma i ty SS putinovy roury , ale pod jinym jmenem a kdyz se to Trump domak, rychle tam hodil zpatecku..
   Ty prijdou /cluny/,levne a navic je ani radar nezachyti..Protoze se na kratsi cas potopi v pripade utoku nebo nebezpeci..Co chcete vic ??
   Utraty a zavadeni novych raket , jsou to nejlepsi...
   A nejucinnejsi a nejlevnejsi..
   Usak je hladovej na konflikty a slidi po svet a snazi se je vyprovokovat aby ukazal co?
   Je priblblej ZAVISLAK na nich..
   Ze stahne ocas mezi nohy strachem , jako ted ??
   Trump mel zaangazovat Rusko a Cinu aby se domluvili s Iranem..A zivat. Z jednoduchyho duvodu ,protoze iransky rakety do USA nedoleti , ale Rusko je na rane.. Misto toho trumpuje ty svoje hovadiny..
   I s tim NetrhJahu..

   Smazat
 3. Monstra s lidskými tvářemi: Tyranie policejního státu přestrojená za zákon a pořádek Úterý 30. července 2019 .
  https://beforeitsnews.com/v3/police-state/2019/5383.html
  Poté, co byla americká expanzivní vojenská říše kooptována chamtivými dodavateli obrany, zkorumpovanými politiky a nekompetentními vládními činiteli, krvácí ze země suchou rychlostí více než 15 miliard dolarů měsíčně (nebo 20 milionů dolarů za hodinu) - a to je přesně to, co vláda utrácí za zahraniční války. Odhodlání americké vojenské říše hlídat zbytek světa vedlo k tomu, že více než 1,3 milionu amerických jednotek bylo umístěno na zhruba 1000 vojenských základnách ve více než 150 zemích po celém světě. To nezahrnuje počet soukromých dodavatelů, kteří tahají statné platy na náklady daňových poplatníků.Nechali jsme vládní zlo, jeho zneužívání, mocenské drapáky, brutalitu, zlost, nelidskosti, nemorálnost, chamtivost, korupci, zhýrání a tyranii příliš dlouho. Blížíme se k zúčtování.

  OdpovědětSmazat
 4. Také jedna z možností:
  Proč by měl Rus investovat do plavidel, které by předčily USA, když má dost pozemních zbraní, které vysoce nahradí ty námořní plavidla?
  Jen si nemyslete, že v USA vědí všechno o ruských zbraních! Rus se nebije v prsa, mu není třeba zastrašovat, ten se spíše zaměřuje na EFEKTIVITU zbraní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak v námořní bitvě se plavidla hodí spíš, než tanky.

   Smazat
  2. 16:19
   Proč by Rusové bojovali na moři, když mají rakety, kterými z moře všechno smetou?

   Rudý škorpión

   Smazat
  3. 17:33, nesmetou, nedělejte si iluze. A pak je tady ještě Indie a hlavně Čína. A taky Japonsko. To nevypadá dobře. S Ruskem.

   Smazat
 5. Jenže na potopení ušáckých necek není opravdu třeba tanku. Na to jsou rakety, které poblíž k cíli dopraví letadlo, ponorka a nebo balistika kinžal….. :)

  OdpovědětSmazat
 6. Nedělejme si žádné iluze. Írán, Rusko i Čínu spojuje jediné. A tím je společný nepřítel. Pokud by byla příčina tohoto sňatku z rozumu něčím eliminována, jejich spojenectví by vzalo rychlý konec. Vyjma Číny jsou obě zbylé země kapitalistické a jenom výjimečně se najdou mezi kapitalisty vlastenci. Mamon, to je to jediné, co uznávají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:44, Pro Indii Amerika nepřítelem není, spíš budoucí konkurent a naopak. Tím je ovšem už dnes Čína a jejich vztahy s USA se nesou v tomto duchu. Společně obě země nemají rády Japonce, a líbí se jim, že Japonsko má s Ruskem spory o Kurily, jinak by vztahy byly lepší, a to by se nelíbilo ani Číně ani Indii.

   Čína má s Ruskem vztahy relativně slušné, zatím, ovšem jen dočasně, protože Putin a Si Ti Pching. Oni dva si zlehka prozatím konvenují kvůli národně orientovaným politikám na pozadí globalizace. Rozumněj, anglosaské globalizace, mezi níž počítám i židovskou elitu. To se Číně nelíbí, chtěla by prosadit tu svou. Ovšem Rusko v tomto dost ztrácí, je tím slabším článkem, takže se snaží míchat karty jediným žolíkem, kterého mu chtějí všichni sebrat - suroviny. Čínská opozice by po Rusku nehodila ani flusanec a vrhla by se do horečné spolupráce s USA. Konkrétně s její globalistickou liberální složkou.

   Za zády Číny vyrůstá, jak bylo už řečeno, Indie. Vztahy s Čínou jsou asi takové, jaké mají dva kohouti na jednom dvorku, ale zároveň je v nich i respekt a vědomí, že hrají o svou budoucnost. Tedy že si můžou konkurovat, ale v mezích dohod, aby něco neposrali, jelikož predátor na druhé straně Pacifiku nespí.

   Oba státy převyšují Rusy nejen ekonomicky, ale i technologicky, Čína i v kvalitě života, Indie dotahuje, a za chvíli to bude i ve vojenské stránce.

   Smazat
 7. Hlavně koupáním v humusu zvaným Ganga Rusko převyšují miliardukrát!☺
  Včera v životní úrovni po indicku tzn.znásilnění a vraždě 3letého děvčátka Rusku dali kastovaný cikorky na frak!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svaté místo ve Váránásí je prostě hinduistická tradice, líbit se vám to nemusí. Nezapomínejte, že v Indii žije 1.5 miliardy lidí a já jsem mluvil o celém státu. Máte místa, kde to vypadá jako v Singapuru. Je otázkou, jak by to v Rusku vypadalo, nebýt sankcí, ale tam také najdete místa a lidi s nimiž byste určitě neměnili.

   Smazat
  2. To najdu všude po celé světě....a hlavně díky hitlermutr Merkel a teplomilovi z frankrajchu bude jako ty svatý místa s vodpadkama vypadat celá Evropa!

   Smazat
  3. Je pravda, že tak ohromné sociální rozdíly jako v Indii, v Rusku nejsou. Ani ghetta, kde ve velkých městech Kalkata, Bombaj, ale i Dillí miliony lidí žijí v otřesných podmínkách. Tohle v Rusku nikde nenajdete, v metropolích už vůbec ne. Zde se zhoršená kvalita života objevuje v souvislosti se životním prostředím, nízkou výplatou a nízkými investicemi do infrastruktury, což je do jisté míry problémem i u nás. Pokud k tomu přidáte ohromné vzdálenosti, kdy máte podstatné nižší možnosti dostat se ke kvalitní zdravotní péči, nebo kvalifikovanějšímu zaměstnání, aniž byste se musel několikrát stěhovat a trhat tak rodinné vazby, kvalita života se vám sníží. Vnitřní migrace je charakteristická i pro USA.

   Smazat
 8. Jak dnes pravil super president Trump Afdanistan neni pro USA problem Kdyby chtel valku v Afganistanu by vyhral (bez atomovek) behem 3 TRI dnu .Stalo by to pry zivot deseti milionu lidi a proto to nechce a bude se odchazet .Viva huhhuhuhu

  OdpovědětSmazat
 9. Rusko a USA jsou impéria, dočasně dobytá území.
  Jejich konec je jen otázkou času. Rozpad Ruska už začal. Ameriku to čeká brzy, jen co se rapidně sníží jejich životní úroveň.
  Obě supervelmoci si vylámaly zuby na jednom nepatrném a bezvýznamném státečku ve střední Asii.
  Před nimi si tamtéž zadělalo na začátek konce Britské impérium.

  OdpovědětSmazat
 10. Jeden znalý muž pravil:" Perzií se dá projít, ale ne porazit". Je to země svým způsobem krásná,demokratická a lidé žijí spokojeně. Prostě média lžou jako lhali o Sýrii i Egyptě,kde byla životní úroveň lepší než v Německu!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.