Reklama

pondělí 26. srpna 2019

Nezodpovědnost malých národů: Lidská inteligence už přestala stačit požadavkům dalšího lidského přežití na této planetě.

Paul Craig Roberts
26. 8. 2019  paulcraigroberts
Poté, co falešně obvinil Rusko z porušování smlouvy o raketách středního doletu, se Washington z této dohody stáhl. Čímž zbavil vojenskobezpečnostní komplex USA nejvýznamnější dohody, kterou Ronald Reagan společně s Michailem Gorbačovem ukončili studenou válku. Smlouva o raketách středního doletu byla nejdůležitější ze všech smluv o omezení zbrojení, které američtí prezidenti ve 20. století uzavřeli. A dnes ji americká neokonzervativní vláda dává sbohem. Smlouva totiž likvidovala jak hrozbu ruského raketového útoku na Evropu, tak hrozbu útoku v Evropě rozmístěných amerických raket na Rusko. Avšak ještě přednější význam této smlouvy bylo lze spatřovat v tom, že podstatně snižovala možnost náhodného rozpoutání nukleární války.

Raketová historie má za sebou, jak známo, celou sérii případů falešných poplachů. Nu a problém amerických raket, umístěných přímo na hranicích Ruska, spočívá v tom, že takto umístěné neponechávají už Rusku žádný čas na ověření toho, jde-li o útok skutečný, či jen o falešný poplach. Moskvě prostě nezbývá potřebný čas k tomu, aby navázala kontakt s Washingtonem a vážnost hrozby si tak ověřila. Nu a vzhledem k extrémní nezodpovědnosti amerických vlád pokud je o zvyšování napětí, a to už od času Clintonova režimu, není pak už ruskému vedení ponechána žádná jiná možnost, než stisknout svůj nukleární knoflík, když se alarm o americkém útoku rozezní.

Washington zatím jen zamýšlí umístit své rakety na ruské hranici, zatímco z dohody o raketách středního doletu se už stáhl. A proč to učinil právě v posledních dnech je jasné. Pouhé dva týdny poté, co z dohody vycouval, provedl zkoušky s raketou, jejíž vývoj - a nikoli tedy jen její rozmístění - dohoda zakazovala. Nu a jestliže máte za to, že Washington navrhl, zkonstruoval a vyrobil tuto novou raketu za dva týdny, nejste dost inteligentní na to, abyste dokázali tento článek dočíst do konce.
Zatímco tedy Washington obviňoval z porušování dohody Rusko, byl to on, který po celý čas svého obviňování tuto dohodu pošlapával.

Snad i tento další čin americké zrady poučí Rusko o tom, že věřit Washingtonu cokoli o čemkoli je sebevražedným aktem.

Ruská vláda jistě rozumí tomu, že existují pouze dva důvody, pro které rozmísťuje Washington své rakety na ruskou hranici. Zaprvé takto umístěné rakety umoźňují Washingtonu útok, který Rusku neposkytne dostatečný čas na odvetu. A zadruhé umožní Washingtonu takovýmto svým útokem Rusku hrozit a tak je podrobovat své vůli.

Jistě, jak první, tak i druhý důvod shledává Washington za dostatečný k tomu, aby riskoval nukleární válku - a to i v tom případě, že se v Moskvě rozezní třeba i jen poplach falešný.

Vojenští analytikové si mohou až dosytosti vyprávět o "racionálních hráčích", ale jestliže ohrožená a démonizovaná země s nepřítelem na svých hranicích obdrží varování a nemá přitom čas toto varování prověřovat, to je zjišťovat, jde-li o útok skutečný, či jen falešný poplach, jde veškerá racionalita k čertu.

V r. 1988 dohoda Reagana s Gorbačovem takovouto hrozbu eliminovala. A jaký důvod je tedy dobrý k tomu, aby se dnes znovu křísila? Proč mlčí americký Kongres? Proč mlčí Evropa? Proč mlčí americká i evropská média? Proč Rumunsko a Polsko souhlasí s umístěním amerických raket na svých územích?

Nepochybně obdržely vlády těchto dvou zemí pěkný balík dolarů od vojenskobezpečnostního komplexu, který se už třese nedočkavostí, jak si výrobou nových raket středního doletu namastí kapsu. Ale kde je zodpovědnost oněch dvou zemí? Bez vlád Rumunska a Polska by Washington sám nedokázal vzkřísit hrozbu, kterou Reagan s Gorbačovem uložili do hrobu už před 31 lety. Vždyť dokonce i americký loutkový stát okupovaného Německa odmítl hrát roli hostitele amerických raket. A zato dva mnohem méně významné státy vystavují dnes celý svět riziku nukleární války. A to za pár milionů dolarů, kterými si pár rumunských a polských politiků vylepší příjem.

Rakety na ruských hranicích, které odnímají Rusku potřebný čas na odvetu, představují pro ruskou vládu vážný problém. Očekávám proto, že tato vláda veřejně vystoupí s prohlášením o tom, že už po prvním signálu o raketách startujících z Rumunska a Polska na Rusko, přestanou tyto dvě země existovat. Což by snad jak rumunský a polský lid mohlo probudit k uvědomění si nebezpečí, které jim od jejích vlád hrozí.

A proč vůbec nejsou tyto rumunské a polské provokace pro Rusko dostatešným zdůvodněním pro to, aby aby obě tyto země okupovalo? Posuzovalo-li by se to jako provokativní, pak je na místě se zeptat, není-li provokativnější, když tyto dvě země hostí na svém území rakety namířené proti Rusku. A proč by se tedy za provokativní mělo posuzovat to první a to druhé už ne?

Nikdo není schopen přijít Rumunsku a Polsku na pomoc, a to i kdyby k tomu inklinoval. NATO je vtip. V bitvě s Ruskem by neobstálo ani den. A myslí si snad někdo, že USA by byly ochotny spáchat sebevraždu kvůli Rumunsku a Polsku?

Kde jsou rezoluce OSN, odsuzující vedle USA i Rumunsko a Polsko za kříšení nukleární války tím, že vítají umístění amerických raket na hranicích s Ruskem? Je celý svět už tak nonšalantní, že nechápe pravděpodobný důsledek tohoto aktu šílenství?

Člověka až napadá myšlenka, že lidská inteligence už přestala stačit požadavkům dalšího lidského přežití na této planetě.

Překlad: Lubomír Man

39 komentářů :

 1. A co tobě, ty kokote odněkud z USA, je do toho jakým způsobem chtějí zajistit svou bezpečnost Paláci a Rumuni, potažmo jejich demokraticky zvolené vlády?

  Co ty jsi za drzého kokota, že vyzýváš k okupaci těchto zemí Rusáky?

  Co ty jsi za svini, že si přeješ aby Rusáci začali Rumunům a Polákům vyhrožovat "vymazáním z mapy"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co jsi ty za svini, když dřepíš celé dny u počítače a slídíš, kde a jak bys nejvíc zasvinil diskuze svým sprostým žvástem? Nic takového, co tady skuhráš, jsem z článku pana Robertse nevyrozuměl - že by vyzýval Rusko, aby okupovalo tebou uvedené země? Že by mělo Rusko někomu začít vyhrožovat vymazáním z mapy? Je evidentní, že tvé duševní zmrzačení začíná nabývat hrozivých rozměrů -asi už jsi z toho internetového čtiva dočista zpitoměl. Měl by sis dát trochu delší pauzu. Bereš doufám nějaké prášky na tu schizofrenii, aby ses jednou prokristapána nerozvztekal, a neshodil třeba matku s dítětem pod vlak - magoři podobné věci prý občas dělávají, nebo tys to na internetu nečetl?

   Smazat
  2. 23:29
   Ty jsi tady, ty chorý pičusi, byl již několikrát přistižen, že vůbec nečteš články, ale jen nadpisy a pak se ukájíš nadáváním diskutérům. Prášky si vem ty, ty frustráte. I když ti žádné nepomohou.

   Smazat
  3. 22.49 Umite vy vubec cist?

   Smazat
  4. 22:49 je rozený parazit a ty odměny co za svojí činnost tady dostává ho utvrzují ve správnosti svého konání.

   Smazat
  5. pro 22:49
   ale no tak studente. Uklidněte se, aby nepraskla žilka. Až dospějete a budete chápat text napsaného, přijdete na to, že P.C. Roberts nemluví Polákům ani Rumunům do toho jak zajistit svoji bezpečnost. Pouze vyslovuje svůj názor, že zkorumpované vlády těhto zemí ji zajistili tak dobře, že budou i při náhodném poplachu vymazány z povrchu zemského. Chápu, že je to na Vás moc dlouhé. Někdy když si přečtu Vaše příspěvky, tak je mi těch havloidů líto, s jakým že to materiálem musí pracovat.

   Smazat
  6. Aha, takže zase "zkorumpované vlády". Ty i s tím kokotem Robertsem urážíte jak Poláky tak Rumuny. Protože jsi hlupák a nevzdělaný ignorant tak zřejmě nemáš ponětí jaké zkušenosti mají s Rumuni a hlavně Poláci s Rusákem. Ostatně my podobné zkušenosti máme taky, kdy vy, rudí kolaboranti a vlastizrádci jste si je sem pozvali aby ochránili vaše zadky.
   Vy se starejte o svý a ten kokot Roberts ať se stará o svého miláčka Trumpa.

   Smazat
  7. 10,34
   Zapoměl si tydýte vyjmenovat VZPOMÍKY FRICKŮ,JAPONCŮ,JIŽNÍCH KOREJCŮ a MEXIKA......Mexiku ukradli půdy a u třech dalších jmenovaných už 75let probíha OPERACE TRVALÁ OKUPACE!!!!!!!!A ted mazej zpátkyˇdo pornoJandovo eurohovnot,tam patříš!

   Smazat
  8. Blbeček trolíček 22:49 utri si penu u huby, debilko. Hádam si si nemyslel, ty manták, že si Rusko nechá srať na hlavu.

   Smazat
  9. 11:38
   Nie. Rusko sere do tvojí hlavy, blbaňa z Horných Uhier.

   Smazat
  10. 11,41
   ZALEZ DO AMILATRÍNY ty neužitečný kokot drevený,plechom pibitý!!!!!

   Smazat
  11. pro 10:34
   No, já to tušil. Řekl jsem až dospějete. Jinak rudí kolaboranti sem opravdu pozvali rusáky. Na poradě se zeptejte, kdo v tom osmašedesátým pozval právě ty Poláky... a co bohulibého tady dělali. Vejre. No a teď se jděte proskočit na prolejzačku a v osm ať jste zpátky na ubytovně.

   Smazat
  12. Čtl jsem někde, že nepodplacení Rumuni si chtěli prohlídnout co jim to tam američtí osvoboditelé stavějí. Amíci je tam (do vlastního území) odmítli vpustit. Nevíte někdo co to znamená?

   Smazat
 2. RE Anonymní26. srpna 2019 22:49

  Je vidět, že jste na vlastní nebezpečí nedbal varování autora a dočetl článek. Jenže jste nepostřehl, že pan Roberts ZCELA určitě bude číst Váš KOKOTment :D.
  Polsko a Rumunsko sami nabízejí prostory pro základny raket na svém území. Co bude dělat JAKÁKOLIV země, když bude napadena? To samé, co by udělali třeba i Vaši amigos pindos i podpindos. Zcela určitě provedou odvetný úder. Podle možností. A není-li čas, prostě co je do světa, když ONI nebudou. Rusko to prohlásilo celkem nedávno. Jenom MY tady v potápějící se Evropě jsme vypasení a lhostejní k okolnímu světu, pokud tam nejedeme na dovolenou. Pak se budeme divit, že riziko války se zvyšuje. Díky lhostejnosti i takových lidí jako jste VY. Vy potřebujete dožít Svůj pohodlný podle Vás komfortní život, ale evidentně Vás nezajímá, co bude dál. Naštěstí jsou lidé, kteří nemlčí a to proti vůli takových jako jste Vy a většina "našich" politiků. Rusové nevyhrožují, prostě popisují možnou realitu. Pak bude tryzna za Polsko a Rumunsko (a další země určitě také budou), jen za mořem se budou chechtat ...a tvrdit, že oni nic a pardon i - že VY taky NIC.
  A modlete se, aby se znova našlo dost odvážných lidí, kteří odmítnou mít u nás znova třeba "JEN" radar ... Pak byste měl šanci dál nadávat každému, kdo se Vám pokouší zachránit Vaši kůži i proti Vaší vůli.


  OdpovědětSmazat
 3. patrně nerozumíš psanému textu a sprostě nadáváš.sám jsi asi omezený jak ty píšeš kokot. poláci a rumuni tím že nechali na svém území umístit rakety nejen že neposílili svou bezpečnost ale stanou se cílem ruských raket.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co je ti po Polácích a Rumunech, ty kokote? Kdo ty jsi, že se je pokoušíš mistrovat a myslíš si, že právě ty víš líp než oni co je pro ně dobré a co potřebují?

   Smazat
  2. 23.43 boze kam jsi tu dusi dal.Kolik trid jste dokoncil?Vy byste nepochopil ani Ferdu Mravence.To je uroven...

   Smazat
  3. 23:43 Ty jo, to je materiál :) No jo no, co je nám po Polácích a Rumunech? Snad jen to, že když vypukne ta nukleární válka, tak se v tom svezeme s nimi, ty moskhovno...

   Smazat
  4. 22.43 Ty nejsi blbý od boha, ale od Havla. Co je nám po polácích? Nic, jen to že musím žít v těsné blízkosti jejich hranic. A ty tupoune si myslíš, že se např. radioaktivita v případě konfliktu zastaví na hranicích? Tak takové názory hlásej v knihovně VH. Snad ti uvěří.

   Smazat
  5. Pane Baloune, já už se ničemu nedivím, podle posledního šetření je průměrné IQ Čecha 103 !
   Zajímavá bude jednou časová studie.

   Smazat
 4. "Sytý hladovému nevěří" a k tématu války bych uvedl "ležím si na pohovce, sleduji válečné záběry ze Sýrie a říkám si, jak je dobře, že jsem na Ukrajině. Za čtrnáct dní jsem v zákopech."
  S plným žaludkem a pocitem své vlastní velikosti se špatně uvažuje o něčem podobném, jako je riziko války. Do Ruska špacíroval Napoleon a z půl miliónu frantíků se jich vrátilo hodně pod sto tisíc. Bylo by dobré se s účastníky pobavit, o jejich nadšení z počátku tažení a následném tvrdém vystřízlivění.
  Němci dopadli ještě hůře, nebýt pomoci spojenců, patřilo by celé Německo pod správu SSSR.
  Roberts má pravdu, než vyrazíte na silnici autem, musíte udělat zkoušky a získat řidičák, poté při provozu dodržovat pravidla. Procházíme životem a někteří ani netuší, že takzvané "elity" v historii v každém okamžiku někde na zemi hnali lidi do války. My nežijeme ve vakuu. Součástí války se můžeme stát velmi rychle, a co potom?
  ABC

  OdpovědětSmazat
 5. Autor komentů z 22:49, 23:42 a 23:43 zcela určitě není troll ani elf. Je zcela jistě zaslepeným hlupákem, který není ochoten, nakonec ani schopen pochopit zcela srozumitelný, na faktech a logice postavený text. Je zaslepen jakousi nekritickou láskou a úctou k USA, zřejmě i zcela iracionální, skutečně „předsudečnou“ nenávistí ne k Ruské federaci jako státu, ale k Rusku, jako národnímu státu. To, že někde v hloubi svého rozoumku tuší bídu svého postoje a nenávisti, promítá do vulgarit a nadávek. Za zásluhu těchto www stránek považuji i to, že ukazují na existenci tak ubohých individualit, umožňují vůči nim racionálně vystupovat a tím leckoho na vahách rozumně orientovat.

  OdpovědětSmazat
 6. noviczech
  ...a teď si představte, že takových vulgárních bezmozků tu v republice žije třeba 20 či 30%!!! To je rána, že. A kdyby k něčemu došlo a tito lidé se dostali ke zbraním, ani domyslet. Jenže, toto bylo v každé době!, no a padali ve frontě, protože chtěli rusákovi ukázat!!!, pak můj otec překračoval jejich mrtvoly v první linii a protože byl rozumný, přežil válku a já se mohl narodit!!!
  ...co ale s takovým ksindlem...???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K Vašemu 1:48 dodám, že je to přesně ta spodina, o kterou se opírá fašismus a nacizmus. Bez takové by se nikde a nikdy neuchytil. Ani na Ukrajině.

   Smazat
 7. Můžu doporučit knihu avizovanou na těchto stránkách od Starikova, v podstatě je o tom, kdo spustil 2.sv.válku, kniha se jmenuje Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina.

  Vynikající popis, rumunská naftová pole, Polsko, co se chtělo k Němcům přidat a zaútočit na Rusko. Historická fakta, kdy velmoci jako Británie a USA využívají svého ohromného vlivu, aby jiné "štěkající psy" použily, aby ony pak získaly profit. Pak se bude říkat, to né my, to tyto země ničily svět. Nacisté, dnes nacionalisté, v podstatě hlupáci, podvedení Brity a Amíky.

  Opakuje se to, pokud se nepoučíme, prožijeme tento problém znovu. Kolik minut by trvala 3.světová? 40 nebo 50minut? A pak konec života na Zemi. A lidé mlčí nejen v Polsku a Rumunsku, ale všude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že tyhle ruské propagandistické bludy může žrát nějaký nevzdělaný Rus se dá pochopit. Ale že je žere Čech? To se chápe věru těžko a svědčí to jen o hlouposti, absenci vzdělání, kritického myšlení a morálky takových individuí.

   Smazat
  2. nevím kde vidíte nějaký ruský propagandistický blud.vy namíříte rakety na mou zem já oplátkou na vaši.v případě útoku přijde tvrdá odveta.

   Smazat
  3. 7.49 Vy žerete propagandu? Propagandistické bludy snídáte, nebo i obědváte? Večeříte na US EMBASSY? Není vám z té jednotvárnosti nevolno? Tamní propaganda je prý chutná, šťavnatá jako smažený hadr... zbytky dodávají i českým mainstreamovým médiím... Přeji vám dobré chutnání. Já si raději vařím JÍDLO sám, vím co do toho dám a kolik.

   Smazat
 8. Hlavně jde o krk blbcům z usa Rusko řeklo pokud budou napadeni tak to oni odnesou první. A navíc Ruské ponorky hlídkují v mořích takže to s jistotou schytají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proto také rozumní us občané, k nimž patří i P.C.Roberts varují před hloupostí Evropanů v Polsku a Rumunsku ...

   Smazat
  2. 12:21 Přesně tak pane souhlas a kecy o rádoby obraně před RF si můžou strčit za klobouk.

   Smazat
 9. Polsko je záhada, proč chce americké vojáky doma. Napadlo mně ale, že to není ani tak proti Rusku, jako spíše proti Německu. Asi třetina Polska je na původním německém území a určitě jste nepřehlédli snahy Německa o revizi 2. světové války, snaha o zrušení Benešových dekretů a následných restitucí. Jako další krok by mohlo být navrácení kromě našich Sudet i třetiny polského území, původně německého. Poláci nemohou být hloupí, musí vědět, proč to dělají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polský národ je ovládán neslovanským etnikem, dohromady tvoří hloupý, nepoučitelný, nenávistný Polský stát jako je podobně Ukrajina ...
   Dohromady jsou to dva vzteklí ratlíci, vždy na vodítku globálních psychopatů, poštěkávající a okousávající celá staletí nohavice Velkého Ruska ...

   Smazat
 10. Pokud to ten primitivní nadávající skoták neví, tak P.C. Roberts byl vysokým představitelem administrativy prezidenta Reagana. Takže představy a názory jeho a zmíněného skotáka jsou tak diametrálně odličné úrovně, že nemá cenu to vůbec komentovat. Byly zde ale zmíněny další, a to důležité otázky. Zejména pokud jde o Polsko a jeho úlohu v Evropě. Zatím mělo Polsko lnit určitéúlohy globalistů a pak zaniknout. Podíváme-li se na jeho výboje směrem na východ (Bělorusko, Ukrajina, Pobaltí v historii, víme, o čem je řeč. Poláci měli být hlavním nástrojem na realizaci globalistického plánu Trojmoří (Mezimoří), který si ale upravili po svém a žili svůj sen o Velkopolsku. Tuto jejich představu přikrmoval začátkem 20. století i Pilsudski. Budou mít ale smůlu, neboť tento projekt se má realizovat, avšak bez pobaltských zemí, Běloruska a Ukrajiny, a to evidentn s centrem v Rakousku. do něj mají spadat země jako je Polsko, ČR, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, část býv. Jugoslávie, tedy evidentně Srbsko a Rakousko. Takže prakticky na platformě Rakousko-Uherska (až na to Polsko). Otázkou je, jakou formou budou do něj začleněny jednotlivé země. Zda jako samostatné stsáty např. na bázi konfederace či opět jako součást monarchie, příp. jiné organizační formy. Pokud jde o případné preventivní obsazení Polska a Rumunska Ruskem, k tomu nedojde. Jednak by to znamenalo tříštění ruských sil v nevhodnou dobu, jednak odboj části obyvatelstva těchto zemí, jednak by měli Rusové obyvatele těchto zemí "na krku" a museli se o ně starat. A to bez ohledu na to, zda Američané kvůli tomu zaútočí či nikoliv. Každopádně by to byla dobrá záminka, na kterou američtí neoconi čekají. Tady hraje svoji roli čas a postupné změny, k nimž ve světě dochází. A Američané sami zanedlouho "dojdou jako brambory v páře", a to i bez války. To jsou záležitosti k vážným úvahám a debatě a nikoliv ty hlouposti a sprostoty, které se z různých diskuzí jen linou. Stále platí, že pokud člověk neumí moudře mluvit, měl by raději chytře mlčet, než hloupě žvanit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zavražděním prvního am.prezinta A.Linkolna vznikají nedemokratické SSA.Desátý zavržděný J.F.Kenedy byl poslední skutečný prezident,který se snažil vymanit USA Z DLUHOVÉHO OTROCTVÍ.Další už jsou jen poslušné loutky.Na neposlušného Trumpa už byly spáchány tři bohu díky neúspěšné pokusy o atentát.
   Declass středa Trump atentát zmařen.
   https://beforeitsnews.com/v3/blogging-citizen-journalism/2019/2630552.html
   https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3695776.html Pravda odhalena............
   Ačkoli škoda způsobená těmito mocenskými drahami byla nejzřetelnější v nedávných prezidentských správách - za Trumpa, Obamy, Bushe a Clintona - semena tohoto současného šílenství byla podle Ungera zaseta, v roce 1940, když prezident Roosevelt, „ zakladatel “ otec moderního mimosmluvního prezidentského válčení, vojensko-průmyslového komplexu a tajného federálního dohledu nad zákonnou domácí politickou činností , “prohlásil národní nouzový stav. https://beforeitsnews.com/v3/opinion-conservative/2019/3479342.html Trump trojký
   kůň.....Sledujte to, než bude pryč….

   Smazat
 11. Všichni uvažují jen o tom,že by úder byl zaměřen jen na Polsko a Rumunsko?Pokud víte něco o strategii/už staří Číňané na to měli borce/tak se jedovatému hadovi musí šlápnout hlavně na hlavu.A sami si domyslete na kterou hlavu by to bylo!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, ale "hlava" je daleko, před rozpoutáním apokalypsy je tedy asi půl hodiny čas na ujasnění stanovisek. Ale taková střela z Polska nebo Rumunska letí jen pár minut, není tudíž dost času ověřovat jestli byla skutečně vypálena raketa, nebo se jedná o falešný poplach.

   Smazat
 12. Jenže bez válek kapitalismus strádá a mohl by i zemřít na MÍR. Nic není pro diktaturu kapitálu zhoubnější, než Svět bez válek. Proč si myslíte, že USA permanentně někde válčí, okupují, masově mordují. Kapitalisté USA i jinde chtějí žít a ne živořit jako těch 7 miliard lidí ve Světě! Představte si tu hrůzu kapitalistů, kdyby 7 miliard lidí Světa žilo a těch pár tisíc oligarchů živořilo. Tak tu hrůzu nemůže kapitál připustit a těch pár set milionů mrtvých z pro kapitál radostných válek a lidských jatek je naopak kapitalismem vítáno s hlasitým oddechnutím! Tak nezapomeňte, proč máte volit tradiční partaje, které jsou poskoky kapitálu!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Ano, čím dál od poslední války, tím se víc rodí blbů.
  Ještě tak deset let a blbci ovládnou svět.
  Dodám, blbů přírodních nebo vyškolených.
  Vše cílené na Rusko.
  Ale nejhůř by bylo, kdyby bylo Rusko už plně pod americkým vlivem.
  Kde pak vzít, aspoň v Evropských poměrech, něco jako Rusko.
  Proti komu štvát a zbrojit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.