Reklama

pátek 30. srpna 2019

Nezodpovědnost malých národů

Michail Gorbačov a Ronald Reagan podepisují smlouvu INF
Paul Craig Roberts
30.8.2019  ICH, překlad Zvědavec
Poté, co Washington falešně obvinil Rusko z porušení Smlouvy o likvidaci raket kratšího a středního doletu (INF), jednostranně od této smlouvy odstoupil. Tímto způsobem se americký vojensko-bezpečnostní komplex zbavil významné dohody, zmírňující studenou válku, kterou podepsali Ronald Reagan a Michail Gorbačov.


Smlouva INF byla možná nejdůležitější ze všech dohod o kontrole zbraní, které dosáhli američtí prezidenti ve 20. století, a které se nyní ve 21. století zříká americká neokonzervativní vláda. Smlouva odstranila hrozbu ruských raket, namířených na Evropu, a hrozbu amerických raket v Evropě, namířených na Rusko. Důležitost smlouvy spočívá ve snížení možností na rozpoutání neúmyslné jaderné války. Varovné systémy mají celou historii falešných poplachů. Problém amerických raket na hranici Ruska spočívá v tom, že když Moskva zaregistruje falešný poplach, nebude mít žádný čas na úvahy nebo kontakt s Washingtonem. Vzhledem k naprosté nezodpovědnosti amerických vlád od doby Clintonova režimu, kdy se jen zvyšuje napětí s Ruskem, rakety na ruské hranici nenechávají vedení Ruska prakticky jinou volbu, než stisknout tlačítko poté, co zazní poplach.

Nyní je zcela zřejmé, že Washington má v úmyslu nasadit rakety na hranici s Ruskem, a že za tímto jediným účelem odstoupil od Smlouvy INF. Pouhé dva týdny poté, co Washington odstoupil od smlouvy, provedl test rakety, jejíž výzkum a vývoj, nikoli pouze rozmístění, byly podle smlouvy zakázány. Pokud se domníváte, že Washington navrhl a vyrobil novou raketu za dva týdny, tak nemáte dostatek inteligence ani na to, abyste četli tento článek. Zatímco Washington obviňoval Rusko, byl to právě Washington, kdo porušoval smlouvu. Možná, že tento další akt zrady bude pro vedení Ruska poučné v tom, že je hloupé a sebezničující důvěřovat v čemkoli Washingtonu. Každá země si musí nyní uvědomit, že dohody s Washingtonem nemají smysl.

Ruská vláda dozajista chápe, že existují pouze dva důvody, proč Washington rozmisťuje rakety na hranici s Ruskem:
 1. Washingtonu to umožňuje zahájit preventivní jaderný úder, kdy Rusko nebude mít čas na jakoukoliv odezvu,
 2. nebo to Washingtonu umožní vyhrožovat úderem, čímž donutí Rusko, aby se podrobilo Washingtonu. Je zřejmé, že jeden či druhý z těchto důvodů je pro Washington natolik důležitý, že by riskoval i zahájení jaderné války kvůli falešnému poplachu.

Vojenští analytici si mohou říkat, co chtějí, o „racionálních hráčích“, ale pokud démonizovaná a ohrožená země s nepřátelskými raketami na své hranici dostane varování s téměř nulovou dobou odezvy, je nerozum počítat s tím, že jde o falešný poplach.

Smlouva z roku 1988, které se podařilo Reaganovi a Gorbačovovi dosáhnout, tuto hrozbu eliminovala. Jakému účelu slouží obnovení takovéto hrozby? Proč Kongres mlčí? Proč je Evropa potichu? Proč americká a evropská média mlčí? Proč Rumunsko a Polsko povolily Spojeným státům rozmístit americké rakety na svém území, čímž umožnily tuto hrozbu?

Není pochyb o tom, že rumunská a polská vláda dostala velký balík peněz od amerického vojensko-bezpečnostního komplexu, který usiluje o smlouvy v řádu mnoha miliard dolarů na výrobu nových raket. To je ukázka extrémní nezodpovědnosti menších zemí. Bez zkorumpovaných a idiotských vlád Rumunska a Polska by Washington nemohl oživit hrozbu, kterou před 31 lety pohřbili Reagan a Gorbačov.

Dokonce i americký loutkový stát okupovaného Německa odmítl na svém území americké rakety. Avšak dva nevýznamné státy, které nemají pro svět velkou důležitost, vystavují celý svět riziku jaderné války, jen aby pár rumunských a polských politiků shráblo několik milionů dolarů.

Rakety na ruských hranicích, které neumožňují žádnou dobu odezvy, jsou pro Rusko vážný problém. Stále čekám na to, až Moskva veřejně oznámí, že při prvním náznaku odpálení rakety z Rumunska nebo Polska přestanou tyto země okamžitě existovat. To by mohlo přimět obyvatele Rumunska a Polska, aby si uvědomili, do jakého nebezpečí je přivedly jejich zkorumpované vlády.

Proč nejsou provokace Rumunska a Polska dostatečným ospravedlněním pro Rusko, aby preventivně obě země obsadilo? Proč by mělo být považováno okupování těchto dvou zemí Ruskem za více provokativní, než to, že obě země umožnily na svém území rozmístění amerických raket, namířených proti Rusku? Proč je první varianta považována za provokativní, a ta druhá nikoli?

Nikdo by nebyl schopen přijít Rumunsku a Polsku na pomoc, i kdyby se k tomu někdo přikláněl. NATO je pouhý vtip. Aliance by nevydržela ani jeden den v boji s Ruskem. Nebo si někdo myslí, že by Spojené státy byly kvůli Rumunsku a Polsku ochotny spáchat sebevraždu?

Kde jsou rezoluce OSN, odsuzující Rumunsko a Polsko za to, že umožnily na svých hranicích s Ruskem rozmístění amerických raket a vzkřísily tak přízrak jaderné války? Je celý svět tak bezstarostný proto, že nechápe pravděpodobné důsledky tohoto aktu šílenství?

Skutečně se zdá, že lidská inteligence nemá na to, aby splnila požadavky, důležité pro přežití lidstva.


The Irresponsibility of Small Nations vyšel 23. srpna 2019 na ICH. Překlad v ceně 315 Kč Zvědavec.

48 komentářů :

 1. Tomu se říká demokracie.
  Jakpak by ne, když američtí oligarchové podporovali nejdříve trockisty a potom Hitlera, přesně podle současného plánu.
  Mezitím jim však uteklo, že již nemají na nic jiného, než na vyhrožování.

  OdpovědětSmazat
 2. velké národy jsou zodpovědné?

  OdpovědětSmazat
 3. Není to chyba? Tenhle článek už tady je... http://www.novarepublika.cz/2019/08/nezodpovednost-malych-narodu-lidska.html

  OdpovědětSmazat
 4. To není chyba. Tim, že trpaslík podporuje nějakého většího v páchání zla, je plně zodpovědný za své činy. A pookud se jedná o malé státy, tak zodpovědnost se přenáší na obyvatele těchto států, kteří dali moc volům, kteří je vedou na jatka.
  Václav
  pro 7:44

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chybou jsem myslel to, že tento článek je zde publikován de facto již podruhé.

   Smazat
  2. Jak vydíš jsou nechápavci, kterým to můžeš psát denně, že potištěným papírem nazeleno si nebudou stačít ani vytřít prdel.

   Smazat
 5. 8:08 oni ti trpaslíci mají vedle odpovědnosti i nějak limitované možnosti, nevyhnutelné zájmy a nakonec třeba i "zavázané", nebo i zastrašené představitele. Jakpak dopadnul, například, generál Noriega? Platí, Václave, že text je na NR publikován podruhé, otázka ze 7:44 zněla, zda jen to, není chyba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 8:58,8:03
   Díky za upozornění, ale ne vždy přečtu vše co je kde napsáno. Jinak jsem se vyjádřil myslím slušně a výstižně.
   Václav

   Smazat
 6. Podívejte se na příklad Itálie, Salvini dělal politiku prospěšnou pro Itálii a Brusel a Angela to zařídila. Nemáme podobný příklad doma. Co je ČSSD? Jsou to loutky Německa a Angely.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím problém v tom, že malé země(lépe řečeno bez jaderných zbraní) budou vždy jen dopočtu, dokud se nespojí. To si velmoci pečlivě hlídají a uplatňují jim svou náklonost střídavě. Tak mezi malými vzbuzují vzajemnou nevraživost a nedůvěru. Ergo kladívko, malí zůstanou závislými a na nezávislost si jen hrají.

   Smazat
  2. 9:40 Prosím o pravdivé info. jak to paní Merkelová zařídila. Rád se dovzdělám.
   Pokud ne, tak jste pouze ubohý lhář.!

   Smazat
  3. 18:19
   Naprostý souhlas. Bez bezpáteřních hajzlů by se jí to nepodařilo. Asi by nás nemohla znovu okupovat jeko její předchůdci a ti co využívají náš průmysl a lidské zdroje by ji asi také nepodpořili.

   Smazat
  4. 22:41 No já znám jiného hajzla, bratra a soudruha největšího, který nám vrazil kudlu do zad v roce 68 RUSA, RUSA,

   Smazat
 7. No řekněte sami: Nemám pravdu, když říkám, den ze dne to je horší a horší? Je to asi podobné jako zprávy od roku 1933 po nástupu Hitlera k moci. Slovo válka bylo nejfrekventovanějším slovem v novinách a stále frekventovanějším k září 1939. Nemyslím ale že ten druhý stupeň adjektiva "zlý", tedy slovo "horší" platí jen pro otázku možného vypuknutí /3./ světové války. Ono to platí všeobecně o životě u nás i v jiných zemích. U nás třeba - viz Praha 6. a povedený starosta tohoto okrsku Prahy - viz článek pana L. Mana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:49 právě hlasili v radiu, starosta P6 porazil maršála a maršál bude z náměstí odstraněn, z historie se mu to nepovede.

   Smazat
  2. 11:21 Takže rusofobní starosta Prahy 6 Kolář vyhrál osobní válku nad sochou. No, to tu ještě nebylo, to vstoupí do historie jen nevím, jak se bude hodnotit po létech.

   Smazat
  3. Za to by měl dostat řád Zlaté kotlety. V diskusi na iDnes mají orgasmus.

   Smazat
 8. Jo, a ještě jsem chtěl dodat, že asi kráčím k světlým zítřkům. Ono to vlastně bude pravda. Kdysi kdosi napsal Jasnější než 1000 Slunci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:52
   Openheimer tenkrát netušíl co na Los Alamos odstartoval. O to máme větší hřích,že dnes to víme.

   Smazat
  2. 11:26: Naštěstí Oppenheimer tajemství A bomby prozradil Rusům. Kdyby tohle neudělal dějiny by byly jiné, kolikrát asi by přátelé míru z USSA použili tuto zbraň to můžeme jen hádat. Vždy by zde bylo asi ospravedlnění: museli jsme šetřit american boys.

   Smazat
 9. „Budoucnost není žena.“ Budoucnost je smíšená.“ „Budoucnost je černá.“ „Budoucnost je trans.“ „Budoucnost je bez binární.“ Budoucnost jsou lesby.“ „Budoucnost jsou postižené ženy, muslimky, sexuální pracovnice.“ „My jsme budoucnost.“ „Já jsem žena.“ „A já mám penis.“ Tečka.

  http://svobodnenoviny.eu/ceny-z-posledniho-svetoveho-festivalu-poezie-aneb-budoucnost-pry-neni-zena/

  OdpovědětSmazat
 10. V Praze to jede...
  http://pravdive.eu/news/141886/starosta-kolar-zesilel-chce-postavit-pomnik-hitlerovym-vojakum-a-sochu-skutecneho-osvoboditele-prahy-dat-do-sberu-hrozi-diplomaticky-a-obchodni-konflikt-na-nejvyssi-urovni
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2688-prahu-obsadil-venkoevsky-hnuj-ktery-se-nestiti-niceho-pirat-hrib-ondrej-kolar-synacek-antiruskeho-velvyslance-top-09

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nadále se vyvíjí situace kolem sochy maršála Koněva v Praze 6. Poté, co byla na nařízení starosty městské části Ondřeje Šrámka zakryta, aktivisté plachtu v pátek odpoledne strhli.
   - Piráte z Prahy 6. Marš ke svým pánům pedofilním Clontonoidům!

   Smazat
  2. Dobře pan Ovčáček: „Vyzývám všechny slušné lidi: Postavme se proti tomuto zlu, které plive po obětech nacismu, které uráží oběti holocaustu! Vyzývám znovu policii a státní zastupitelství: Začněte konat! Vyzývám politiky: Nemlčte!“ napsal na svůj Twitter.

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019083010604073-protestujici-strhli-plachtu-ze-sochy-marsala-koneva/

   Smazat
  3. 14:25
   Trochu mi to připomíná jednu političku, minulého století, která se proslavila výrokem - zapalte ohně na horách - . Neblbněme, od magistrátu, přes hrad, až po ulici.

   Smazat
  4. 14:25 Proč tam nezasáhla naše policie a nezmalovala je tak jako v Ruusku demonstranty?? Seřezat tu proruskou verbež a pozavírat, tak jako v Rusku. .Zbourat, srovnat se zemí a to hned. HAJZLA, VRAŽDÍCÍHO.

   Smazat
  5. Tím hajzlem jisto jistě míníte starostu Prahy 6.

   Smazat
  6. J.W. -Hamlet....a tatínek mu strašil na cimbuří...

   Smazat
 11. Je až podivující, co se kolem sochy děje a vnitro nic. Vrchnost neví snad co má dělat? Nebo se bojí zasáhnout a tuhle trapnost ukončit, na co čeká. Je to příprava snad na Majdan?

  OdpovědětSmazat
 12. Informace uvedené v článku jsou pravdivé, konkrétní a vypovídají hodně o našem světě. Zabývám se vývojem politického uspořádání lidstva. Tato problematika je velmi zajímavá. V článku uváděné informace vyvolávají potřebu hledat odpovědi na mnoho otázek. Především je důležité najít odpověď na otázku: "Kdy dojde k zásadním změnám současného politického uspořádání lidstva?" V současnosti vládne světu globální finanční elita, což jsou tzv. "lidé velkých peněz". Tito lidé vládnou světu pomocí zákonů, které se zdokonalují pod jejich vlivem tak, aby se poměry v podstatě zachovaly. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. …. Více o současnosti a nastávajícím politickém vývoji lidstva je uvedeno v článku OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený článek je např. na - https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

  OdpovědětSmazat
 13. Jenom chudáci kopou do mrtvol, ještě k tomu do takových, kerým nesahají a nikdy nebudou, ani ke kotníkům. Možná si před sochou Koněva udělá selfíčko, než ji zničí, jako správný gerój, tím si zajistí pochybnou slávu a to některým fanatikům a bláznům stačí, smutné... Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 14. Věřit představitelům USA lze jen z vypočítavosti, jako ta "dáma", co se "raději bude mýlit s Bushem, než mít pravdu s Putinem".
  Upřímně jim důvěřovat však může jen nenapravitelný hlupák. Nelze se za to na něj ani zlobit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:39 To takovej pravdivej koment od Rusáka jsem ještě nečetl.To mi je dost roku. Jen poslední dobou, novičok, ses. letadla. doping rus. sportovcu. neučast rus. vojáku při anexi Krymu, výbuch radio. materiálu , nikdo neví čeho ,no snad už dost. To je ta Ruská pravda, rusku nevěří ani dojička z kravína.!

   Smazat
  2. Jestli je vám dost roků, tak to asi nebude pozitivum, spíše nopak. Bejt starej a blbej, čili mimo mísu, to není moc dobrá diagnóza. Tím vás nechci urážet, pouze konstatuji skutečnost, můj oblíbenec V. V. Pjakin říká "éto děbil", tím vám háži záchranné lano k realitě. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 17:39 V zemi, kde rijnova revoluce byla v listopadu a Lenin se jmenoval Uljanov, bude vcera teprve zitra.

   Smazat
  4. Součástí přípravy na válku s Ruskem je neustálé pomlouvání Ruska, vytváření rovnítka mezi SSSR a Ruská, lhaní a útoky na lidi, kterým se tahle praxe nelíbí.

   Smazat
  5. 21:26 Vy vydíte snad rozdíl mezi SSSR a Ruskem ? prosím a jaké.Pouze špatně přemalovaná firma lacinou barvou. 100 roku vždy pouze jeden zločinec, který ovládá mocí a totalitou tenhle národ. Nikdy ani stopa po nějaké demokracii. Nakonec, mužete žít v tomto bludu.
   A Rusko se pomlouvat nemusí,to se pomlouvá samo každý rozumný vidí, jak vše Rus překroutí,lže, svaluje vinu na jiné, tohle se děje po celá desetiletí. Rusákovi nevěřit ani pozdrav.

   Smazat
 15. Volove, bezte branit Koneva!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má replika, že bráněním Koněva se brání demokracie neprošla cenzurou, dobrá zkusím to jinak. Koněv byl politik nebo voják! To se naši podpindosníci netroufají přímo? U Kolářů mne to nepřekvapuje. Za čas díky jim budeme bourat "Pattony" v Plzni? Generálové mají odbornou hodnotu vojenskou. Co s těmi Ami generály ve Vietnamu a jinde? Ti tvořili politiku nebo jejich nadřízení?

   Smazat
  2. Ps. omlouvám se, 20:39 tapetuje, nebyl jsem smazán(jinde).

   Smazat
  3. 21:35
   A co udělali slavné a demokratické USA s těmi, kteří odmítli bojovat? Udělali i z olympijského vítěze islámisku!

   Smazat
 16. "Hrdinný" bojovník proti maršálovi Koněvovi, který utrácí peníze daňových poplatníků na zakrytí sochy, a v důsledku toho utrácí už i za policejní ochranu, si stříknul do textilu:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Starosta-Prahy-6-ma-policejni-ochranu-Kvuli-sose-Koneva-594334

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepak bojovník proti Koněvovi. On a jemu podobní jsou hrdinní bojovníci proti sochám mrtvých, to je bezpečnější.

   Smazat
 17. Nedávno jsem ve vlaku zaslechl rozhovor studentů na téma vlastenectví, až jsem se divil, že je takové pojmy zajímají. Kladli si otázku, na co mají být hrdí, a za co by měli případně bojovat. Měli pravdu v tom, že být hrdý na supermarkety v rukách zahraničních zlatokopů je asi zcestné a podobně je to s řadou jiných organizací počínaje výrobou, přes banky až po sdělovací prostředky v majetku cizích států. Naše jsou už jen národní dluhy, zničená orná půda, zdevastované lesy atd. Bohužel měli pravdu.

  OdpovědětSmazat
 18. Hubou stále bojujeme proti něčemu, přitom se stále schováváme za sukně mocností. Bylo nebylo Rakousko, Německo, Rusko teď Amerika a v budoucnu možná Čína. Pane Nerudo, národ není z kvádrů, ale z plasteliny.

  OdpovědětSmazat
 19. Kdyby ostatní státy v Evropě a na světě byly zodpovědné a měly koule, tak nastane jednoduchá věc:

  - tyto státy se někde sejdou na jednání o bezpečnosti
  - společně vyhlásí sankce na Polsko a Rumunsko
  - vyzvou USA, aby nezhoršovaly bezpeč. situaci
  - sankce potrvají, dokud se rakety nestáhnou

  To by udělaly suverénní státy, které mají přehled a nedovolí své zničení jako "vedlejší ztráty". Jenže to by nesměly být posrané, podplacené a nesmělo by být na západě normou lhát a podvádět, takže skutečně důležité věci se zakryjí.

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 20. Škorpione, zítra budou tanyny u sochy Koněva. Už dnes tam trénovali nato s vlajkou NATO.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.