Reklama

pondělí 26. srpna 2019

O politické korektnosti

Stanislav A. Hošek
26.8.2016
Poněkud mne překvapuje, že „princip“ politické korektnosti se začal propírat v médiích jako jakýsi úplně nový politický fenomén v naší zemi. Nějak se pozapomnělo, že fakticky od začátků polistopadového období se u nás užívá termínů z dílny politické korektnosti.

Nikdo v listopadu 1989 na Letné neřekl ani slovíčko o restauraci předválečných politických a především vlastnických poměrů v naší zemi, natož o návratu až do éry dickensovského kapitalismu. Všichni bez výjimky mluvili o demokracii, svobodě a především o ukončení politické nadvlády KSČ.

Od samého počátku se hovořilo o revoluci, potažmo sametové, ačkoliv o revoluci ze samotného principu jit nemohlo, ale pouze o kontrarevoluci. Revolucí, tedy něčím novým, co v dějinách našich zemí do té doby nebylo, bylo přece teprve vyvlastnění soukromého vlastnictví produkčních prostředků a zdrojů, které provedla KSČ. „Náprava“ důsledků její činnosti je tedy kontrarevolucí.

V oblasti národohospodářské se neustále hovořilo jen o ekonomické reformě, později o transformaci či dokonce tranzici, ačkoliv šlo pouze a jenom o prosté zcizení veřejného majetku do rukou soukromých vlastníků.

V prvém roce se všichni nově nastupující mocní doslova úzkostlivě vyhýbali slovu kapitalismus a cudně pořád hovořili o zavádění tržní ekonomiky, či tržního hospodářství. Na jednom zasedání tripartity tehdejší prezident komory podnikatelů Baránek řekl, cituji: „…už si to řekněme pěkně na rovinu, my obnovujeme kapitalismus, ne že ne“, konec citace. Mezi zástupci vlády bylo vidět doslova zděšení z takové otevřenosti.

Za celou dobu vládnutí ODS, ba dokonce i ČSSD a samozřejmě i úřednických vlád, se nikdy nikdo ani slůvkem nezmínil o tom, že politika této země je realizována podle tak zvaného Washingtonského konsenzu, což byl ideologický manuál neoliberalismu. Manuál v podobě deseti pravidel byl vypracovaný už v roce 1989 ekonomem Johnem Williamsonem jako „příručka“ realizace převodu národních ekonomik pod nadvládu globálních institucí a korporací.

Vždycky se hovořilo o privatizaci majetku, nikdy ne o tom, že je výsledek čtyřiceti let práce a snažení dvou generací všech občanů předáván za „babku“ až zadarmo do vlastnictví soukromých právnických či fyzických osob, dokonce především zahraničních.

Stejně tak se pokrytecky hovořilo o návratu „toho, co bylo ukradeno“, ačkoliv nešlo vůbec o krádež, pouze o převedení soukromě vlastněných produkčních a výrobních prostředků a zdrojů do veřejného sektoru. Což znamenalo, že i původní vlastníci se tehdy stali spoluvlastníky svého majetku. Ba v mnoha případech dál zůstávali ve vedoucích funkcích svých bývalých podniků. Celé tak zvané restituce se pak zvrhávaly až do revanšistické pomsty za vyvlastňování, které paradoxně v naší zemi zahájily už „demokratické“, čti předkomunistické, vlády v období let 1945 až února 1948.

Pokrytecky se po celou dobu hovořilo rovněž o zavádění politické demokracie. Leč pravdou bylo, že privatizace vytvořila úzkou politickou třídu oligarchů, kterým pofiderně nabyté bohatství zajišťovalo reálnou nadvládu nad veškerou tou „demokracií“, čili vládou lidu v naší zemi, bez ohledu na výsledky voleb.

Mohl bych takto pokračovat dál a dál. Ovšem to dokáže jistě každý, jen trochu přemýšlivý čtenář, který se zajímá o veřejné dění. Smysl mého textu spočívá pouze v tvrzení, že slovník politické korektnosti je vlastní nové, tedy polistopadové, moci od samého jejího počátku. V žádném případě není až výtvorem současných politiků, médií, či veřejnosti.

Pokud někdo je dokonce důslednější ve svém myšlení, tak většinu tehdejších tvrzení našich čelných politiků může oprávněně hodnotit jako „fake news“ té které konkrétní doby.

132 komentářů :

 1. Politická korektnost je termín, který se používá pro zakrytí lhaní o pravdivé skutečnosti. Jsme ve srabu, jsme zadlužení, lidé například dvěma biliony korun, ale naše televize hlásá jak je to vynikající a jak se máme jak v ráji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Kapitalismus je systém ve kterém, menší skupina lidí žije na úkor ostatní větší skupiny. Kapitalisti pokud se jim nedaří vždy šáhnou do veřejných rozpočtů aby sebe zachránili, například v krizi 2008 z veřejných rozpočtů byly financované ztrátové automobilové firmy v USA. Základem kapitalismu je za co nejmenší náklady vyrobit a prodat za co nejvyšší ceny, těm kterým ve výrobním procesu kapitalista platí co nejmenší mzdy. To nejde matematicky dohromady, protože když má někdo malé mzdy, nemůže si koupi drahé výrobky. Kapitalismu to řeší tisknutím peněz, které těm kterým za práci nic neplatí, půjčuje a vyrábí z nich novodobé otroky a hlásá jaká je to demokracie a ráj na zemi.

   Smazat
  3. Přesně důkaz proč ve volbách je to vždy cca 1 : 1, tedy těsná remíza. Blbeččci á la 9:37 versus přemýšliví lidé á la 9:33. Tragédie Česka.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 9,52
   JOOOOOOOO,ty zanedbatelný a zfixlovaný numera u TROP009,Starostů a KDU-ČSL jsou 85%??????Tak proč nemá ta demožumpa vládu tydýte??!!

   Smazat
  6. Ad 9:37
   Co víte o člověku, který poslal názor v 9:33? Jste hlupák.
   Morave

   Smazat
  7. Ty vole 9:52, k volbám nechodí 30 až 40% voličů. To nejsou vaši, ti ztratili o vás veškeré iluze.

   Prosím pana Hoška, aby užíval termín "buržoasní kontrarevoluce". Na začátku tady buržoasie nebyla, ale nyní už je a má vše pevně v rukách pro totálně rozšířený strach.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 10:02
   Co o něm vím? Že je to hňup, kterého pálí dobré bydlo, který trpí absolutní ztrátou soudnosti.

   Hňup, který si vůbec neváží, že ne jeho zásluhou má to štěstí, že patří mezi pouhých cca 15% nejbohatších obyvatel této planety.
   Netrápí ho žádné války, epidemie, žije v 6. nejbezpečnější zemi světa, má vzdělání zdarma, špičkové zdravotnictví zdarma, dobré důchody a sociální zabezpečení, materiální dostatek, žije ve svobodné zemi se svobodou slova, pohybu, všeho atd atd...

   Myslím si o něm že je to hňup, který by udělal vše co je v jeho silách abychom o tyto vymoženosti přišli. Jen proto, že má mindráky ze svého vlastního neúspěchu, ze kterého obviňuje všechny dokola krom sebe. Jen proto, že se topí v závisti k těm co maj jen o trochu víc než on.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. 10:19, Á další nový moderní člen Skinheads, pozdravuj tátu expředsedu JZD, ty holá lebko.

   Smazat
  12. 10:39 - nemohl byste příště diskutovat bez rasistických urážek?

   Smazat
  13. Rad bych věděl, proč tu neni diskuse jak odstranit ten kapitalismus bez přivlastků.
   Kdy tady budou občané a autoři navrhovat jak!
   Byly tu praktické návrhy jak to udělat,ale ani autoři ani diskutujici nejsou schopni pochopit co je třeba prosadit.
   Dokonce ani SPD si ty návrhy nechce dát do nedostatečného Programu a nejen to, brutálně je dáva mazat.
   Tak proč ji máme volit co,když ji drži při životě jen AFROARABI?

   Smazat
  14. Vyjádřit se politicky korektně,
   znamená uchopit hovno za ten čistší konec.

   Asi tak...

   Smazat
  15. Nehraje ta SPD s voliči náhodou špinavou hru?

   Vždyť jeji poslanci nebyli proti kriminalizaci tzv ideového zločinu a proti nové špinavosti tzv předsudkové nenavisti,vždyť to v PRDlamentu neodmitli a razem tu máme jádro pudla,za kterého ten samuraj snad kope a mysli si,že tu z nás může dělat idioty dál a mávat s voliči,kteři chtěji vice než být povražděni ideologii ka ka ramu a jeho súrami.
   Nebylo by lépe ,aby se ty súry naučil nazpamět,zejména 4-89,kde se přikazuje zabit kadého,kdo neni islamista,kdekoli na světě bude nalezen a pednáel je na náměsti u voleb!
   To by toho samuraje hned zabásli za šiřeni nenávisti a byl by od něho jako politického krektnika klid,protože by ho v base prý i hned zabili na mrtvo!

   Smazat
  16. V.D. 12:14, mám čas 10:37, tak nevím je-li to na mne, jako ta beisbolová pálka na diskutéry na NR! Přesto zareaguji, kurňa, samozřejmě, že mohl! Ta holá lebkovina nebylo na vás, vždyť máte na hlavě čupřinu, to bych si nedovolil, pouze u “Teličky“, ten jí má sakra naleštěnou.

   Smazat
  17. Myslíte tu televizi co lže nonstop, polopravdu říká při předpovědi počasí a pravdu jen když nám dává přesný čas?

   Smazat
 2. noviczech
  ...pane Hošek, ..a především o ukončení politické nadvlády KSČ. Možná by dnes statisíce lidí bylo rádo, kdyby se tyto časy vrátily, ale čas nezastavíme.Nastalo TRŽNÍ hospodářství, tedy TRHNI CO SE DÁ! A určitým lidem u moci se opravdu povedlo trhnout hodně, no a přikryli si záda tím, že nechali TRHNOUT i známé, schopné ve svém okolí. (víte, ona to byla doba, že se mi točily panenky, že i téměř spolehliví, skoro spolehliví lidé, co pak dokázali rozkrást, na to musel mít člověk žaludek, fakt). Ale západ ví, jak to chodí v přírodě, vítězí ten nejrychlejší, nejchytřejší a nejsilnější! A tuto dobu tady máme. Akorát teď co s tím, VŽDYŤ JSME LIDÉ (PODLE BOŽÍHO OBRAZU) A NE ZVÍŘATA!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Přeji dobrý den,
  citovaný prezident komory podnikatelů jistý pan Baránek měl pravdu jen částečně. Věřím, že spousta z Vás mi dá za pravdu, pokud napíšu, že "kapitalizovalo se" jen to co bylo výhodné. Doly, hutě, elektrárny, vodárny a myslím si, že za ta léta odplynuly velmi slušné prebendy tu zahraničním majitelům do daňových či jiných rájů, tu na konta domácích šíbrů, kteří byli neschopní něco řídit a spravovat, ale jinak všehoschopni. Jen namátkou Poldi Kladno, OKD Ostrava, vodárny a dalo by se pokračovat neskonale dlouho ve výčtu penězotoků na soukromá konta a do vlastních kapes. Dnes se tomu honosně a rádoby odborně říká ekonomická transformace. Velmi často takto "ekonomicky přetransformované" státní podniky nový majitel nechal z důvodů obecně známých zkrachovat, nebo je se zručností starých barabů vytuneloval tak, že stejně jako v tom tunelu se v těch podnicích dnes prohání jen vítr. Ovšem nevýnosné, například školství, si dál žije svým vlastním socialistickýcm životem. Nebo jak jinak by jste nazvali ten luxus a přepych, charakteristický tím, že na takové fakultě medicíny si študáček vystuduje zdarma pak si před jméno dá titul MUDr. jako v socialismu, ale aniž by společnosti něco vrátil - hezky hupky dupky vydělávat do kapitalistické ciziny. A takových reliktů socialismu a nevýnosných služeb máme také nepočítaně. Laskavý čtenář jistě doplní dle svých zkušeností. Tak klídek a nerozčilovat se. Hezký den Vám všem. František.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Baránek se už přežral tak, že musel prasknout.

   Smazat
  2. Františku, rovněž hezký den! Naprostý souhlas, vrcholem inkluzivního školství, je panický strach z nejdůležitějšího předmětu jakým je matematika! Náš školský systém si libuje v blbosti, vítězí pouze “vychcanost“.

   Smazat
  3. Doplňuji: “Koukolíku?“. Tipuji dle velice přívětivého a profesí znalého, na pitevním stole, života pomíjivého! Psaného projevu. Děkuji Vám za slušnost! Vladimír

   Smazat
  4. Pro anonyma z 10:48.Čtu Váš příspěvek a nemohu se dobrat o čem je. Příště se pokuste oddělit Vaši psanou rozvinutou myšlenku třeba interpunkčními znaménky.

   Smazat
  5. Pro anonyma z 10:27.

   Inkluzivní školství a neustálé omílání, zda matematiku coby maturitní předmět ano, či ne, mi připadá jako vrchol zvrhlosti. Domnívám se, že toto téma je aktuální podle toho, jakého blba synátora, či blbku dcerunku má doma příslušný ministr školství, který právě přirotoval na ministerský post. P.S. S přibývajícím časem bude asi nutno jako hlavní učební předmět vyučovat třeba takovou politologii, jakožto předmět jehož hlavním mottem je : co neuděláme, zdůvodníme. A pokud to bude vyučovat, dle vlastních slov "katolická buzna" jakási M.C.Putna…… František

   Smazat
  6. Anonymní 26. srpna 2019 12:06

   Příspěvek 10:27 a 10:48 je od jednoho diskutéra, reagujícího na pana Františka 9:57, styl psaní mi připomínal, styl mluvy, českého neuropatologa, spisovatele a publicisty MUDr. Františka Koukolíka, DrSc., obdivuji jeho vědomosti, moudrost a noblesu, navíc je narozen 22. 11. já 22. 02, pro dnešní mladé “matematiky“ shodné?

   Shoduji se i s 12:26, pokud jsem se zmílil v osobě F.K. omlouvám se a děkuji panu Františkovi ...
   Vladimír

   Smazat
 4. Stando, naprosto korektně, nenávidím vepře Jana Hamáčka, který byl porozen ve vepříně v Letech u Písku, jde o nenávist bez předsudků k tlustým, blbštajnům z ČSSD, zmizte již z politického ansánblu!
  Václav Šmarda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hamáček patří mezi lidi z Aspin Institutu. General partner je Bakala Philanthropy. Bude se Hamáček snažit vyšetřit Bakalovy krádeže u nás?

   Smazat
  2. 11:34, proto se zuby, paznehty drží křesla na MV-ČR, prasáček svých bratří vepřů v triku ČSSD, kterým J.Foldyna dělá mucholapku bývalých voličů, stranicky vlivově bezvýznamný.

   Ps. Odbočím V.Jourová (ANO) se už hrdě těší na digitální cenzůru lidí v EU (ale ona nic, ani ryba ani rak?).

   Smazat
 5. Základní pravidlo politické korektnosti je: souhlasit musíme vždy s amíkem i když nemá provdu a současně tvrdě nesouhlasit s Ruskem a Čínou i když pravdu mají. Příkladů je mnoho - novičak, použití chemických zbraní Sýrie, sestřel MH17, ukrajinští a pobaltští fašisté, denodenní příklady v ČT- má cenu dále pokračovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1048
   Možná ano. Celý socialismus jsem byl impregnován protizápadní propagandou a komplikovaně hledal pro sebe věrohodné interpretace jednotlivých kapitol dějin. Ale fenomény, jako např. zřícení WT7 do vlastního půdorysu (nebo vámi uvedené příklady) usnadňují interpretaci.

   Smazat
  2. Ano usnadňují interpretaci. Ale pak se nabízí otázka, proč tak bylo učiněno a kým? Je v tom nějaký paradox.
   Podobné je to s projektem Apollo, a určitě mnoha dalšími historickými "skutečnostmi".

   Smazat
  3. Pane Šmídl mě stačilo: Po ovoci poznáte je a to co se dělo ve Vietnamu mě jasně řeklo co to jsou euroatlantické hodnoty. Dnes jsem na konci své životní pouti, nic mi neschází, jen ta budoucnost pro mé potomky mě děsí. Chytrý neznamená moudrý.

   Smazat
 6. TOP09 a Ondřej Kolář na Praze 6 jsou prý politicky korektní (to byl vtip): https://aeronet.cz/news/video-radnice-prahy-6-zabranila-urednim-rozhodnutim-ve-vycisteni-sochy-marsala-koneva-pote-co-si-vlastenecky-aktivista-s-manzelkou-prinesli-hadr-a-vodu-vedeni-top-09-na-radnici-dostalo-echo/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, jeden z posledních čtenářů aeronetu...

   Smazat
  2. 11,18
   Ono je v tom článku o tom Kolářovi z TROP009 něco špatně,čtenáři Lihovek?

   Smazat
  3. Zbabělec 11:18 vám neodpoví. Nemá co.

   Smazat
  4. Celý aeronet je špatně.
   A v tomto případě konkrétně - kdo je autorem tohoto článku, když už jsme u té korektnosti?

   Smazat
  5. 13:29 toto je standardní případ manipulace, když nemůžete znevěrohodnit obsah článku, je třeba odvést pozornost jinam (na autora a za každou cenu ho znectít). Když nedávno bývalý vrah očistil Karlům most, tak ho pirátská prašivka (Hřib) málem prohlásila za národního hrdinu a jistě se s ním nechá vyfotografovat při předávání odměny. Pražským náckům čistící vrahové nevadí, náckům vadí jenom ti sluční čističi, kteří jsou proti náckům.

   Smazat
  6. 13.29 Zajímá-li vás to doopravdy, zeptejte se krizové manažérky a starosty Prahy 6 (stydím se za tu TOP spodinu). Nejspíš rádi vám v rámci poskytování informací poskytnou kopii svého udání. Ovšem osobní údaje pachatelů "performance" vám poskytnout nejspíš odmítnou - ochrana pachatelů... do promlčení.

   Kde ten starosta bere tu drzost pokutovat majitele psů, kteří takové "performance" tvoří Z BIOLOGICKY ODBOURATELNÝCH MATERIÁLŮ? Chtějí 100 .....? Psi jim jich dodají, v rámci umělecké seberealizace, tisíce!

   Smazat
  7. 14:30 jste trapný, bohužel. JiH

   Smazat
  8. 14:30 Nejsi trapný, jsi ubohý.

   Smazat
  9. 15:33 Má tam ten váš "ubožák" nějakou věcnou chybu? Mně jenom nesedí ten termín "bývalý vrah". Vrah zůstává vrahem, i když si odseděl milosrdný český trest (v zemi za vodou, která je náš vzor, by ho bez milosti popravili).

   Smazat
  10. Tak to tedy nemáte pravdu. Všechny vraždy nejsou bestiální sračky, jaké filmuje a produkuje západní kultura. Některé bohužel "vraždy" jsou nechtěné, de facto nešťastné náhody, prostě - stane se. Proč tomu dotyčnému nedat šanci, aby všechno špatné napravil? Někdo ani nemusí být vrah, chová se jako dobytek ke všem, je sprostý, podvádí většinou staré lidi ( viz manažeři všelijakých byznysů), nebo vymahačské agentury na jedné straně hnusným způsobem vymáhají zůstatky dluhů, které skupují ( a mnohdy ti postižení už dávno nevědí, že kdesi zůstala neuhrazená stovka apod.) a na straně druhé nabízejí jako jiná agentura zase služby pro "dlužníky" jak se zbavit dluhů a nabízejí jim pomoc ovšem zase za peníze - něco takového je ksindl všech ksindlů, horší než vrazi. Zcela bezcharakterní šmejdi. Každý potekční parchant, který kdesi dělá "manažera" je většinou dobytek, který se k lidem chová jako dobytek, a jestli ho někdo praští lopatou do palice je pochopitelné, přesto je to pak vrah. Ten pán očistil to svinstvo z Karlova mostu a snaží se napravit své chyby - vy jste jenom nenávistná chorá diskuzní smečka.

   Smazat
  11. Jo, kdo to je ten pan Kolář a najednou se vyklube, to synek diplomata Koláře v USA a Rusku za Havla a Schwarzenberga. Jaký tatíček takový synáček. On naštestí své přesvědčení proti Rusku neskrývá. To papínek - ten je pěkně mazanej.

   Smazat
 7. Už sám název "politická korektnost" je sám "politickou korektností". Ve skutečnosti přece neznamená nic víc než obyčejnou předposranost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom jestli ve skutečnosti nejde o obyčejnou "slušnost" vycházejíc z toho, že všechno se dá říci, zprostředkovat a vyřídit slušně, jenže lidi se poslední dobou začali chovat jako erc dobytek. Jenom sprostě nadávají a uráží, hulákají, zvyšují hlas, a snaží se věci pojmenovávat vulgárně - pomalu už nic jiného než sprostý vulgární slovník v ČR neexistuje. Viz diskuze - například.

   Smazat
  2. 17:44
   Viz Tupolánkův vztyčený prostředník v Poslanecké sněmovně....Kalouska,jsi jednička????!!!!Moralisto zbytečnej!

   Smazat
  3. 17:44
   Nepleťte si obyčejnou slušnost s pokrytectvím. To dokázalo rozběsnit svého času i Ježíše. A jistě právem!

   Smazat
 8. Myslim, ze si autor trochu plete politickou korektnost s eufemismy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že si nic neplete. Eufemismus je zjemněné označení něčeho, ale v zavedené politické korektnosti se používají nejen eufemismy, ale často i převrácené významy a zkreslování reality.

   Smazat
 9. No jo kapitalistům je šumák koho budou vykořisťovat jestli je pruhovaný nebo kostičkovaný. Navíc se drží pošahaného západu který úplně zblbnul.

  OdpovědětSmazat
 10. Pedofil roky znásilňoval malé holčičky, včetně dcery. Státní zástupce navrhoval podmínku!

  http://svobodnenoviny.eu/pedofil-roky-znasilnoval-male-holcicky-vcetne-dcery-statni-zastupce-navrhoval-podminku/

  Lež… Lež… Lež…

  http://svobodnenoviny.eu/lez-lez-lez/

  OdpovědětSmazat
 11. 12,59
  Toho zásTUPCE by měli předhodit na měsíc africkejm obohacovačům…..BEZPODMÍNEČNĚ by v lepším případně zůstal doživotně na psychiatrii nebo by si to dobrovolně hodil,ksindl jeden!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Typický příklad - víte o tom lautr fraj hovno, stačí jenom něco nahrnout na papír, a dementi a duševní mrzáci už kvičí, křičí, trestají a lynčujou. Na téhle blbosti bylo také založeno "lynčování" napatlat o někom nějaké lži, roznést to mezi luzu venku, a luza aniž by se zajímala o podrobnosti, už nebožáka táhla na větev - prostě hnus. Pak se zjistili podrobnosti, dav rozpačitě čučel k zemi,každý držel svoji hnusnou hubu, ale oběti lynčování už to nepomohlo, ten hajzl, který se jí chtěl takto zbavit, měl vyhráno. Je to tak od středověku a pořád do kola, lidi jsou stále stejní hnusové, násilníci, darebáci, krvežíznivci - jak dobytek. Ne - horší než dobytek.

   Smazat
  2. 17:49
   A ty o tom víš ještě lautr větší....nebo seš taky zásTUPce?!

   Smazat
  3. Ne 18.03 - taky o tom nevím nic, tak co bych o tom žvatlal? Zatím je to pro mně blábol, až budu vědět skutečný fakta a budu cítit, že bych k tomu chtěl vyjádřit názor, vyjádřím ho. Ale abych pitomě žvanil za každou cenu, i k věcem o nichž vím lautr hovno, nota bene hned odsuzoval, kastroval, mučil a podobně, jak to denně předvádí smečka degenerátů na diskuzích k novinkám - takovej úchyl nejsem. Ti lidi jsou duševně nemocní. Žvatlaj k sebevraždám, vraždám i tragediím takový sračky, že nad tím zůstává rozum stát, a když nemají k dispozici všechny informace o případu, úplně zoufale kvičí.."my nic nevííííméééé".... prostě hnus. Bulvár hnus. Myslím tím ty ubohé diskutéry. Tohle je typické - viz anonym 13.03...." africkejm obohacovačůůůům, doživotně na psychiatrííííí, aby si to hodíííííl..." prostě blb na druhou. Úchyl - nebo tobě to přijde v pořádku?

   Smazat
  4. 18:51
   Tak obsáhlý životopis sebe sama by člověk nečekal!!!!☺

   Smazat
  5. Co taky od tebe čekat - určitě si připadáš vtipnej. Zkrátka žvást za každou cenu, abys měl poslední slovo. Typické pro diskutéry z novinek, kteří jsou i na NR v převaze - taky proto tady diskuze tak vypadají. Než objevili NR novinkáři, mělo to úroveň diskuzí - ne přitroublé hádání, napadání, urážky a nadávky.

   Smazat
 12. Politicka korektnost je bezpaternost a priposranost a je jedna z nekolika negativnich vlastnosti , kterou trpi cesti obcane.

  Tato vlastnost je vsak velmi zabavna, protoze udela z obcanu stado primatu ! Kdyz jedna opice hodi hovinkem - tak vsechny ostatni to musi udelat take, aby demonstrovali prislusnost k tlupe !
  Kvuli obcanske politicke koreknosti byla popravena Milada Horakova a 250 dalsich Cechu od vlastnich lidi a dalsich 300 kopeckaru, bylo zastreleno na hranicich v ramci politicke korektnosti !

  Za hrich politicke korektnosti dopadna metla Bozi na obcany a kolektivni vina tohoto hrichu bude zplacena ! !
  NICK HONOLULU - moralni velicina pysna na politickou nekorektnost !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty můžeš, jako důchodce, celkem opatrně kašlat na politickou korektnost. Kdybys pracoval, a jako professional man, tak bys držel pysk a krok, jinak bys letěl ze zaměstnání na minutu, hrdino. Stačilo by, abys použil slovo "black" (chraň Bůh třeby negr!) místo politicko-korektního Afro-američan a balil by sis svých pět švestek - u vás v té demokracii. Tak to je a ne že ne!

   Smazat
  2. Honolulu 13:46 má zas čísla, popravená Milada Horáková plus 250 dalších a k tomu rovných, 300 popravených kopečkářů. Slánský a spol. se neuvádí, suma sumárum, Honolula výzkum, je těch zavražděných 551. A to nechytli Mašíny... U Stalina to měl plus minus 10 milionů. Tady to ví přesně, vševědoucí Honolulu.

   Smazat
  3. 20;33
   Jestli má to info o 400 milionech Rusů zamordovaných za Stalina,tak není co řešit,má to určitě z pravých a zaručeně demokratických zdrojů.....PŘÍMO OD AMIOKUPANTŮ A JEJICH POLICEJNÍHO STÁTU!!!!!☺

   Smazat
 13. 13,46
  Takhle dementní kraviny a kretenismy může psát jen ten přemřela u papundeklu žijící v POLICEJNÍM STÁTĚ AMIOKUPANTŮ!!!!!.-)

  OdpovědětSmazat
 14. Už je to tady, už je to tady ...
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/semelovou-odvolali-ze-skolskych-rad-podle-magistratu-by-nemela-prijit-do-kontaktu-s-detmi-40294384

  Pražští pirátští magoři zahajují svojí debilorevoluci ..

  OdpovědětSmazat
 15. No prosím! Sprostou KRÁDEŽ majetků jejich právoplatným majitelům, tento komunistický propagandista Hošek nazývá

  "převedení soukromě vlastněných produkčních a výrobních prostředků a zdrojů do veřejného sektoru. Což znamenalo, že i původní vlastníci se tehdy stali spoluvlastníky svého majetku."

  No to je teda síla. Ještě by mě zajímalo, jak by tento propagandista nazval, politické vraždy, vykonstruované procesy, tábory nucených prací, nápravně pracovní tábory atd atd...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zmlkni magore, a jdi dělat Pražskou revoluci ať něco nezmeškáš ..
   Už tam na tebe tobě podobní čekají, my už máme taky nachystané na vás svěrací kazajky ...

   Smazat
  2. 14:23 formulace, kterou zesměšňováním kritizujete tj., že "převedení soukromě vlastněných produkčních a výrobních prostředků a zdrojů do veřejného sektoru. Což znamenalo, že i původní vlastníci se tehdy stali spoluvlastníky svého majetku." je věcně i logicky přesná a správná. Pan Hošek ve svém článku popisuje celou tu popřevratovou realitu v jejím pokrytectví naprosto výstižně. Korektními argumenty to nelze vyvrátit a je zcela lhostejné zda je, nebo byl členem komunistické nebo kterékoli jiné politické strany.

   Smazat
  3. 13:56
   má pravdu. Krádež je prostě krádež. Tento moment v článku p. Staňka mě taky udivil.
   Ale co se týká slovníku polistopadové garnitury - v tom má naprostou pravdu.

   Smazat
  4. 21:16 bohatým brát a chudým dávat bylo přiznáváno hrdinům pověstí a pohádek. Dokonce i mnohé pozemkové reformy monarchií i republik velkým vzaly, aby malým daly a režim se udržel, stát se rozvinul. Komunisté velké majetky neukradli, protože si je jako jednotlivci nepřivlastnili s úmyslem užívání k vlastní potřebě. Hledejte definici krádeže v našem, třeba i římském nebo i anglosaském právu. Komunisté velké majetky zestátnili, takže se rovnými podílníky stali všichni občané. To je, jako mechanismus, zcela nesporné. Komunistický stát, Jánošík, co uklouznul na hrachu. Kapitál, žádný Havel, hrách nasypal!

   Smazat
 16. 13:56 - to co jsi napsal, je neexistujici hloupa propaganda - nicku Mugabe, ty hemeroide na rektalnim vybezku ceske republiky !

  Policajti zijici kolem me, jsou moji kamosi a chodi za mnou na pokec ! Oni me vyhledavaji pro moji chladnou analytickou logiku a inteligenci !

  Tebe se vsichni strani a stiti, ty okresni SKUNKU ! (Skunk = smaradoch, bombardujici svoje okoli, pepeknym smradem.)

  NICK HONOLULU - ozdoba ceske narodnosti , kritizovana exotickymi strasidly, zijicimi illegalne v Evrope !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.26 Pan Honolulu je prostě nejkrásnější starej prďola celé Ameriky a mistr v chytání hovínek házených po něm v buši opicemi (dle jeho vlastního vyjádření;-)... HOWGH

   Smazat
 17. Jak říkám,seš megadement žijící v policejním státě a v palici máš leda močku,MOR HO!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. 14:23 - Je treba se poucit z toho co se stalo v minulosti a penize z majetku prevest k nam do Ameriky ! Investovat bezpecne a navstevovat je v kazdy maturity tyden. Staci telefonem !
  Konta jsou pojistena FDIC !
  V Cesku vam to tradicne UKRADNOU ! A vase snazeni a pinozeni je k nicemu !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě Honolulu 14:38. Je bezpečné převést majetek do USA, aby, pokud se USA lhostejno proč znelíbím, byl obstaven, nebo dán k dispozici mému protivníkovi, nebo dokonce, byl zabaven. To jsou ty USA jistoty, a USA demokracie.

   Smazat
  2. Honolulu, it's a bad joke! Ty snad nevíš kde žiješ! US je ta poslední země, kam bych převedl moje peníze! Kdykoliv bych mohl o ně přijít, těch příkladů je nesčetně.

   Smazat
 19. 14:30 - nicku Mugabe, ty pohlavni ude becuanskeho pavina, neotravuj zde, tvymi halucinacemi.

  -------------------------------------------------------------

  Panove nateracska firma NR, prozasujici zde nejaky druh utopisticke Socialismu, je vedena utopistickym cenzorem Dvorakem, ktery predstira socialni citeni s obcany, ale ve skutecnosti ma v dratenem pytliku v komine povesene zlate KRUGER RANDY. (Toto tajemstvi bych vam nevyslepicil, kdyby me nemazal !)
  nick honolulu - bystrozraky analytik !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, že jste prakticky neznalý a rozhled postrádající omezenec dokazujete nesmyslnou argumentací, naposled (14:38) třeba tím, že majetek umístěný v USA je umístěn bezpečně. Jako byste nemohl vědět, že je úřady USA obstavován, dáván k dispozici odpůrcům i zabavován těm, kteří jsou USA z jakýchkoli důvodů "proti srsti". Vy Honolulu, mít dostatečný intelekt, tak si takhle hloupě co chvíli nenaběhnete.

   Smazat
  2. 15:49 - To jsou vase neo-bolsevicke hlouposti !
   Vas vklad je pojisten v kazde bance do $ 100 000 , ale manzelska dvojice ho ma pojisten do $ 250 000 !
   To pojisteni se jmenuje FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation !) Mate ho automaticky !
   Je to zakon !

   A v kazdem state je 5, nebo 15 ruznych Bank a kazda vam da FDIC x 50 statu a jste zaopatren !

   Investice do zbrojniho prumyslu jsou dobre
   investice ! Vidite to nejlepe v Cesku, nebot se vsichni se vsemi nenavidi a kousou jako potkani !

   Ty vase predstavy o nasi krasne Americe, jsou z doby Klementa Gottwalda a vy jste mentalne zakrneli a strasne srandovni, kdyz zacnete moralizovat !

   A kdyz mate hodne kont, tak to musite vysvetlit na IRS, coz je Internal Ravenue Service !
   (Danovy urad !)

   To by pro vas nebylo tezke, nebot jste nateraci a lzete i kdyz nemusite !
   Na takove habadury jste mistri zemekoule !
   Objasnil vse NICK HONOLULU

   Smazat
  3. 15:49 - zablokovani kont, se deje nepratelskym vladam, nebo tem, co pasuji do Ameriky drogy, ktere zabily v roce 2018, 70 000 lidi.

   Vy jste pro ne male hovinko a vase konto zablokovano nebude, dokud nebudete davat bomby treba do autobusu !

   Vy jste SEBEDULEZITI cvrcci ! Tak prestante moralizovat a zakladejte konta, nebo vase deti vas prohlasi za vola !
   nick honolulu

   Smazat
 20. 14,48
  Mein Gott,du bist eine sweineschwantz!

  OdpovědětSmazat
 21. Podle mne , pravdivy a hezky, promysleny clanek.....

  OdpovědětSmazat
 22. Zit z dani Ceske republiky, bez kontribuce na dane republice
  umi a jsou zemsti cizopasnici !

  Nejobavanejsi cizopasnici na svete jsou FILCKY v Mozambique a
  tak zvani "levicovi socialiste" ve Cesku, jako je napr. nick MUGABE.

  -------------------------------------------------------------

  Tento system ma urcitou vyhodu v tom, ze je katalizator revoluce ! Casem zemre totiz bud hostitel, nebo cizopasnik ! To znamena, ze tento system zarucuje svoji REVOLUCI periodicke ozdraveni naroda, vyhubenim cizopasniku.
  Socialni reformator -
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, kdybys neprznil ebenové panečnice z Mozabique, nedostal bys jako dar a bonus ta roztomilá zvířátka. Měl jsi alespoň DDT?

   Smazat
 23. 14:52 - prosim o preklad, nerozumim rusky a nejsem
  Karel Gott !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 24. Honolulu je jenom nepodařený klon krysaře Vency Konopníka, a jenom stejné stádečko ho bere vážně.

  OdpovědětSmazat
 25. Pro nás tím nejdůležitějším „fake news“ je, že žijeme v demokracii. NE!!! Žijeme v kapitalismu a ten demokracii bytostně nenávidí. Jak prosté!!

  OdpovědětSmazat
 26. Proc, vy nikdy a nikdy, nedokazete postavit
  nejaky protiargument ?
  Je ten upadek intelektu v Cesku opravdu tak velky, jak je zde demonstrovano ?
  Vasi snizenou inteligenci nekdo pro vas naplanoval , aby jste pobavili svet !
  Proto je s vami takova velka sranda !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lulu,každý kromě tebe vi,že Amer do terminu 1.1.2022 padne a jeho dolary budou sloužit jako toaletni papir.
   Ten tvůj posraný zmetek Tramp to vi moc dobře ,tak mu doporuč,aby se plazil před předsedou komunistů chujnanu a držel mu vlajku!

   Smazat
 27. nicku, tvrdím, že západní civilizace nikdy nebyla a není demokracií. Své tvrzení opírám o definici demokracie, která zní: Demokracie je vláda lidu (všeho lidu). Co vy na to?

  OdpovědětSmazat
 28. Houbařská sezóna v Praze je v plném proudu: http://www.protiproud.cz/politika/4609-houby-v-praze-potece-misto-barvy-brzy-opet-skutecna-krev-ameby-a-houby-seji-vitr-kdy-padne-ctvrta-rise-jde-o-jaderne-rakety-u-nas-porad-stejna-hra-pouceni-v-marianske-ze-srpna-2019-milion-krucku-do-otroctvi.htm

  OdpovědětSmazat
 29. 17:11 - volil jsem presidenta Trumpa, protoze se mi zamlouva jeho agenda ! Takze mam ucast na vlade lidu !

  Ti zivocichove kteri volili nekoho jineho s jinou agendou prohrali volby, tak musi drzet huby a vladnou nesmi !

  Ja jsem drzel hubu, kdyz vladl Obama, protoze on vyhral
  volby !

  Zlo v zemi je tvoreno lidmi, kteri se nesmiri s prohranymi volbami. U nas jsou to Globaliste s Hillary a u vas jsou to Kavarnici s Drahosem !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 30. Nejlepší na demokracii je (co už věděl její otec Sokrates), že pitomci si volí ještě větší pitomce za svoje zastupitele.
  A potom je to děsná sranda ...
  PS. Honolulu u vás v US to platí taky ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:25
   Taky nic nevíte o skutečné demokracii. Prohlásit, že jejím otcem je Sokrates je nebetyčná pitomost. On pouze popsal přirozenost společnosti a to ještě hodně nedokonale.

   Smazat
  2. 20.12 Tak kdo byl tím filosofickým otcem řecké demokracie ?
   1. Sokrates, který ji spojoval s vládou odborníků - politiků,
   2. následník Platon, který ji spojoval s vládou "filosofů",
   3. následník Aristoteles, který ji spojoval s vládou "lůzy".

   Smazat
  3. 21:11
   řecká demokracie? To přece není demokracie!

   Smazat
 31. 17:25
  V amipolicejním státě to PLATÍ DVOJNÁSOB!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam zvolí třeba i Honoluana ..
   Vybírají ze dvou stran pitomců stále dokola, normální lidé na to mohou jenom čumět ..

   Za socialismu jsme měli Národní frontu, kandidáti k volbám byli lidé ze společenských organizací této Národní fronty ..
   Zvolení zastupitelé se živili svojí původní poctivou prací a nebyli politiky a závislí na politice.
   Dnes jsou politici "demolratické fronty" ve většině jenom pitomci, neschopní uživit se prací mimo politiku.

   Smazat
 32. Nicku, zcela zřejmě nevíte, že skutečná demokracie nezná pojem vítěz a nezná tedy ani pojem poražený, jednoduše proto, že vždy vládnou všichni.

  OdpovědětSmazat
 33. Vidím to stejně jako pan Hošek a je to pro mě i stravitelnější, když se nechodí kolem horké kaše ale věci se popisují tak jak jsou. Je jen škoda, že se málokdo dovolil takto otevřeně vyjadřovat hned zpočátku, po nastolení té "svobody a demokracie", když to ještě možná mohlo otevřít lidem oči.

  OdpovědětSmazat
 34. Typické -ten americkej ubožák zase zasral polovinu prostoru pro věcné diskuze svejma přiblblejma hovadinama, a takhle to dělá každý den a pod každým článkem. Kazí jak diskuze samotné, tak bere chuť i komentátorům články na NR zveřejňovat, protože když se do diskuze zapojí tahle drzá americká filcka, jsou z toho jen blbé sračky. Proč by měl kdokoliv takovému sráči, který se musí denně na českém webu zabavovat a producírovat tím, že se Čechům pošklebuje, psát články? Zablokovat toho zmrda prostě nejde, a zmrd toho zneužívá.

  OdpovědětSmazat
 35. Evropa kopíruje dějiny starého Říma.
  Mnozí lidé se domnívají, že současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma.
  Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus a cynismus
  a nakonec pád. Na internetu se šíří 20 bodů, které ukazují,
  jak skončil Řím a jak skončí asi i Evropa. (ale i USA)
  Zde je nabízíme.
  1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
  2. Množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
  3. Senioři jsou zanedbáváni. Lidé pečují o domácí mazlíčky více
  než o svoje staré rodiče.
  4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá
  zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá,
  nevkusná, nicneříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní
  sumy.
  5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována,
  vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní
  žoldnéři.
  6. Lidé pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní
  pokrytci, spekulanti, populisté, pochybní umělci a takzvané
  celebrity.
  7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje
  neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože
  stát se o ně vždy nějak postará.
  8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
  9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
  10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc
  drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
  11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou
  tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
  12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí
  stále méně.
  13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky,
  náhle selhávají.
  14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
  15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost,
  zájem pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
  16. Šíří se cynismus.
  17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovedností
  a poctivé práce.
  18. Do země přichází velké množství cizinců.
  19. Politikové nadbíhají i "lůze", která si vynucuje zábavu a státní
  podpory (chléb a hry)
  20. Občané stále na všechno nadávají.
  Text napsal britský historik Edward Gibbon, autor knihy
  "Úpadek a pád římské říše", která vyšla v roce 1776

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. . Mne pripada , ze spravnejsi pohled je: pohybujete spravnym smere (muj pohled na vec je):

   Zapad vypada jako Rim(ne ze kopiruje RIM)

   Zapad se chova jako RIM.

   Zapad je nuceny kulturne aby se choval jako RIM.

   Podle me teorie:
   Rim byl sveden do upadu TEHDEJSI MAFII FINANCNIKU!! !!
   Dnesni Zapad je svedeny do upadu DNESNI MAFII FINANCNIKU!!!!
   Ale kdyz se na to podivate z hlediska dejin k , a budete mit zajiste pravdu a vedet vsechno.


   Smazat
  2. + 21. Expanze teritoriální,
   + 22. Zisk otroků.

   Smazat
 36. Režimní propagandistický a dezinformační server análně.cz "informuje" o otevření pobočky čínského Aliexpressu ve Španělsku. Doporučuji především video:

  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cinsky-aliexpress-otevrel-u-madridu-prvni-prodejnu-v-evrope/r~c03c26a4c7c111e98aa4ac1f6b220ee8/

  a realita:

  https://www.zive.cz/clanky/jecici-davy-a-tisice-lidi-v-nakupnim-transu-aliexpress-otevrel-prvni-kamenny-obchod-v-evrope/sc-3-a-199952/default.aspx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a? Co má jako bejt?

   Smazat
  2. 18:29 Na víc se nezmůžeš?

   Smazat
  3. 18:57
   Na co bych se měl jako zmoci, bambulo?

   Smazat
  4. 19:14 análně.cz je ideální server pro takový debily jako jseš ty. Proč neopruzuješ tam?

   Smazat
  5. Na režimních propagandistických serverech nejsou diskuse, tam se opruzovat nedá, co?:DDD

   Smazat
 37. Zdravím Honolulu, doufám, že nevadí, že sem napíšu něco mimo téma ... Jaká je podle Vás agenda reginy coeli? Děkuji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. was ist das regina coeli?

   Smazat
  2. 20;39
   Podívej se na tajñačku na Google a hledej pechfogle,VERSTEHEN!?☺

   Smazat
 38. Na hajzle v čt a čro bychom se my slušní lidé měli v y s r a t.My občané je nemůžeme bez násilí zlikvidovat a zabránit jim ve lhaní.Toto má v moci poslanecká smečka.

  OdpovědětSmazat
 39. “běž tam, aby tu performanci neumejvali, musí to tam zůstat”.
  Šílenosti na Praze 6 okolo sochy maršála Koněva, trestná činnost organizovaná havloidama z radnici:

  https://aeronet.cz/news/video-radnice-prahy-6-zabranila-urednim-rozhodnutim-ve-vycisteni-sochy-marsala-koneva-pote-co-si-vlastenecky-aktivista-s-manzelkou-prinesli-hadr-a-vodu-vedeni-top-09-na-radnici-dostalo-echo/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není nic staršího, než včerejší noviny Vency Konopníka.

   Smazat
 40. Režim hodlá oslavovat hrdlořezy!
  FAKTA: Bratři Mašínové byli kriminálníci a vrazi, žádní odbojáři

  https://www.narodninoviny.cz/fakta-bratri-masinove-byli-kriminalnici-a-vrazi-zadni-odbojari/

  "Z kriminální povahy činů skupiny bratří Mašínů je zřejmé, že motivem jejich jednání nebyl žádný odboj, jak tvrdili a tvrdí dodnes, ale pouze a jen osobní majetkový prospěch, kterým si zajišťovali nadstandardní život v tehdejším Československu a vytvářeli si podmínky pro pozdější útěk na Západ. Mnohé oběti, které bratři Mašínovi zavraždili, neměli s tehdejším komunistickým režimem nic společného a pouze konali svou práci. Členové skupiny bratří Mašínů na to však nebrali ohledy. Hlavní pro ně bylo, aby nezůstali naživu svědci jejich kriminálních činů."

  OdpovědětSmazat
 41. Politická korektnost je zajímavý námět, ale také se nabízí otázka právní korektnosti. Kdo není vyvolený v té slavné politické žumpě, není vyvolený ani ve světě paragrafů. S hrůzou jsem ve zprávách zaznamenal, že ten pistolník, co staví auta s kvérem v ruce z Plzně je nevinný. Těšte se, policie vás bude stavět s kvérem u spánku, když to prošlo jednomu, tak se brzy dočkáme laviny následovníků. Nejdřív tasím a pak možná přemýšlím, pokud mám čím. Představte si moment, že ten napadený řidič má legální zbraň na ochranu života, zdraví a majetku a na toho pistolníka bez uniformy a polic.znakem v ruce tasí také, protože se bude právem cítit ohrožen na životě. To by se asi nestranní právníci po.rali a tomu člověku dali doživotí, protože si dovolil postavit se státní zvůli.

  OdpovědětSmazat
 42. Wikipedie - Washingtonský konsenzus je desatero hospodářských pravidel, sepsaných roku 1989 ekonomem Johnem Williamsonem, jež uznávaly washingtonské instituce, jako je Mezinárodní měnový fond, Světová banka a ministerstvo financí USA.
  Slyším o tom poprvé. Ale je dobře, že jsme po listopadu nezůstali na holičkách a byl pro nás připraven plán. A jak uvádí Wikipedie uznávali ho samí hodní lidé.

  OdpovědětSmazat
 43. Politická korektnost je dle Hambáčka to, že je mnělo vyhnat z vlády Staňkovo odvolání. Ale houby. Hambáček neustále vyhrožoval, že pokud mu nebude vyhověno vládu opustí. Jen naprostá neschopnost premiera mu vyhovět tuto kreaturní stranu ve vládě zachovala.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 44. 21:23
  Ten odkaz je jednostranně podaný obrázek, jako z bolševického žurnálu. Je třeba se trochu seznámit s historií, tj. něco si přečíst o tom, kdo byli Tři králové a plukovník Mašín (povýšen na generála in memoriam) a odbojová skupina Obrana národa, na osud rodiny Mašínů po r. 1945 a poté, kdy se vlády v této zemi ujala mrzká lúza s jejím terorem. Dále bych doporučil knihu Mašinové (Jan Němeček) a Cesta na severozápad. A propos, Mašínové, jako mladí kluci ke konci války zachraňovali ruské zajatce, což se třeba taky moc neví. Obrázek hrdlořezů a loupežných vrahů je naprosto zvrácený.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:58

   Musíte být dost zvrácený člověk, když máte drzost zastávat se bestiálních vrahů, jejichž počínání by bylo zločinem i za války.
   I kdyby, před tím než se dali na dráhu teroru, byli ztělesněním dobra, slepce převáděli přes přechod, babičkám nosili nákupy a dětem rozdávali bonbóny, i Kdyby se Mirek Dušín vedle nich jevil jako gauner, to čeho se dopouštěli v Československu počátkem 50. let jsou zločiny natolik odpudivé, že pro ně neexistuje omluva.

   Tak jako Mašínové a jejich spolupachatelé jsou a budou pro mě už navždy bestiální zločinci, štítím se i lidí jako vy, ochotných jejich zločiny relativizovat a zlehčovat. Nechtěl bych vás za souseda.

   Smazat
 45. 21:58
  Plukovník Mašin byl hrdina.....o těch jeho vrahosynech není pochybnost,ani ta nejmenší,že byli to zkurvenci jako náckové,který nacháněli a mučili jejich otce a Morávka s Balabánem!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzdělejte se trochu, přečtěte si ty knihy a potom mudrujte.

   Smazat
  2. 22:30

   Vraždili při loupení peněz? Stříleli po hasičích, kteří přijeli hasit jimi zapálené požáry? Podřezali spoutaného člověka? Co na tom chcete obhajovat???

   Smazat
  3. Zejména Ctirad byl od malička svině a zrůda. Utrhával mouchám nožičky, a chytal malé žabičky, kterým nafukoval bříška, dokud nepraskly. Tím se tahle malá zrůda bavila. No a když to vyrostlo, byla z toho velká zrůda. Taky ho bavilo trýznit lidi - podříznout svázaného mladého kluka, je něco odporného tak, že to nelze ani komentovat, natož pak omlouvat to jakýmsi "odbojem" jak se dokonce někteří magoři snaží zlehčit zrůdné počínání těch gaunerů. Ctirada Mašína kdyby byl někdo utloukl klackem už v pubertě jako úchylnou sadistickou zrůdu, možná by k jejich "odboji" ani nedošlo.

   Smazat
 46. Nalákali je na jitrničku...
  Obušku z pytle ven.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koment. patří k článku:
   http://www.novarepublika.cz/2019/08/kdo-ubytovava-na-statku-nebude-podle.html#comment-form

   Smazat
 47. Prosím vás,když zmizela korektnost mezi lidmi,generacemi, obchodníky, proč ji hledáte u politikú ? A ví ještě vůbec někdo, co to slovo znamená ?

  OdpovědětSmazat
 48. Pro 21:58 Prý se bude natáčet nový film o "hrdinství" Mašínů.
  No to bude stát asi velký balík peněz-udělat ze zločinců hrdiny! Jinak zavraždit /podřezat/ spoutaného člověka je i ve válce považováno za těžký zločin! Divím se,že pozůstalí po obětech nežádají odškodné!

  OdpovědětSmazat
 49. Jediní hrdinové za 40 roku ruské okupace jsou BRATŘI MAŠÍNI.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.