Reklama

pondělí 12. srpna 2019

Odéesácké dítě lásky

Erik Best 12. 8. 2019 EB 
Pokud si ODS chce v období před výročím sametové revoluce připsat zásluhy za demokracii a kapitalismus, které revoluce zplodila, měla by strana pod vedením Petra Fialy také přijmout zásluhu za nejvýraznější dítě lásky 30 let svobody, Petra Kellnera. ODS nemůže předstírat, že neměla co do činění s Václavem Klausem, Ivanem Kočárníkem a dalšími ve „staré” ODS, kteří umetli cestičku pro Kellnerovo zbohatnutí. 


Bez ODS by nebyl Kellner dnešní význačnosti a bez Kellnerovy podpory v pozadí by to ODS jako politická strana nikdy nedotáhla tak daleko. Kellner i Fiala mají smůlu, že je obraz PPF veřejně tak cupován v předehře třicátého výročí sametové revoluce. Včera zveřejněné předběžné závěry Evropské komise o praktikách PPF v oblasti telekomunikací jsou opožděným potvrzením toho, co každý pozorný člověk dávno věděl: Jednou z klíčových hodnot, které Kellner tak brání, je právo Čechy zase a znova oškubat.

54 komentářů :

 1. Po r. 1990 tak došlo u nás fakticky o největší přerozdělení majetku od bitvy na Bílé hoře. Jen to většina z našich občanů v r. 1989 a ještě dost dlouho poté nepochopila. Ti na těch náměstích dodnes.Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7957-boj-o-podobu-nasi-ekonomiky-v-90-letech-min-stoleti-a-jeho-nasledky.htm prostřednictvím @zvedavecorg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podezřelé je i to Kellnerovo mýto, mnohamiliardový kšeft, i za cenu porušování zákona, konstatovaného opakovaně soudy. Při tom dosavadní systém fungoval a přinášel státu velké zisky, nákladně vybudované brány se budou bourat.

   Smazat
  2. "Ale co pak? Uvědomí si demonstranti, že i podle západních zdrojů je v ČR pět rodin, které vyšly z Klausovy privatizace a které ovládají Česko? Uvádí se jmenovitě Petr Kellner z PPF, Marek Dospiva z Penty, Patrik Tkáč z J&T, Karel Komárek z KKCG a Zdeněk Bakala z BXR."

   Smazat
  3. ,,Svou vlast mám v úctě." ....

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Svou-vlast-mam-v-ucte-Kuras-Tomsky-a-dalsi-o-posvatnych-hranicich-ci-o-sokujici-vete-o-uprchlicich-592152

   Smazat
 2. Tihle dobrodinci, co měli napodobit způsoby piráta z prahy koženého a přivést je k ještě větší dokonalosti, tedy v procesu té klausovy veleúspěšné tunelářské transformace, si asi sotva zaslouží něco jiného, než aby jimi pohrdali, což je to co místní lidé dělají (a správně). Někde jsem četla, že tenhle vykuk odpovídal kdysi na otázku, proč jeho firmy sídlí v holandsku apod, tak to prý proto, že aby byly jeho investice lépe chráněny, což tady prý nejsou. To mu ovšem nebrání, aby si tu klidně seděl ve svých haciendách, zřejmě sám se cítí být našimi orgány ochráněn dostatečně, namísto aby byl odejit za svými firmami a někam do daňového ráje, a žil se sebou podobnými "lidmi", kteří ho na rozdíl od českých balíků budou obdivovat jako uctivého občana pro jeho filantropismus a to, že tu a tam nějakou minci utrousí, aby si pofoukal své špatné svědomí. Děsivý případ, fujkyfujky.

  OdpovědětSmazat
 3. „Jednou z klíčových hodnot, které Kellner tak brání, je právo Čechy zase a znova oškubat.“
  Tuto hodnotu bych nazval Klausismem. Neboť on zaštiťoval ty Třísky, Kočárníky, Dlouhé a celý ten tehdejší GEN našeho národa. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám pocit, že na počátku byla tma, hoši (Klauss boys) rozsvítili světlo Kuponové privatizace a svtělonošem se stal pan Kožený. Prosím, nezlehčujte jeho "zásluhy".

   Smazat
 4. Na věci je úplně nejabsurdnější fakt, že tito lumpové dělají ze sebe před Babišem vyložené arbitry slušnosti a poctivosti.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní12. srpna 2019 16:19
   Tak čtěte někoho jiného, to snad nebude problém. Pehe, Fištejn, Mitrofanov, atd., Vám nabídnou dost materiálů, podle Vašeho gusta. P.K.

   Smazat
  2. 16:47 Máte pravdu, zvláště pan Mitrofanov je vynikající novinář, ale nějak mě to nedá a jdu si přečíst tady ty místní SRAČKY , soudruhu.To je podstatně větší zábava číst tyhle fantasmagorie, aspoň se zasměji.

   Smazat
  3. 18:18
   Mitrofanov je dobrej tak za VŮZ,ABY HNŮJ NEPADAL!!!!!!☺

   Smazat
  4. Anonymní12. srpna 2019 18:18
   Tak se bav a nežvaň hovadiny. P.K.

   Smazat
  5. 18:18 Bohužel ale číst ty tvoje sračky žádná zábava není. Učit se, učit se, učit se soudruhu!

   Smazat
  6. 18:18 samozřejmě, že je Mitrofanov skvělej. Vždyť je to čistokrevnej Rusák!!!! 😁😀😂

   Smazat
 6. 16:19
  Ty umíš číst Čulíku????
  Jeden se nepřestává divit,co v tobě máme za poklad☺

  OdpovědětSmazat
 7. Zhovadilec, pro kterého lidé s jiným názorem jsou lůza, nepatří do naší diskuze. Zhovadilec byl redakcí smazán

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 18:14
   Zavři držku ty (Š)moulo Čulíku!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. 16:34 Soudruhu Dvořáku , to byla rychlost mazání, ty tam u toho musíš dřepět jak kvočna na vajecích, co. Pokud by si byl jistej v kranflecích tak to nemažeš, ale protože jsi rudej posera a bojíš se kritiky tak vše mažeš chudáku.

   Smazat
  4. 18;26
   A na čem sediš genitálni kecko????
   U nás se tvejm vejcím říká pukavec,paní kvočno!☺

   Smazat
  5. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  6. Půl hodiny v Torgau ty NEčeská svině a byl by klid!!!!!!!!

   Smazat
  7. 21:49 "Pochcaný tepláky", to je nějaké dětské trauma? Že to uplatňujete v každém druhém příspěvku. Taková nutkavá představa která vás vzrušuje? Počuraval jste se často jako dítě? Třeba i ve škole strachy? Na tělocviku ve cvičením úboru? To by bylo možné vysvětlení.
   S kvalitním psychologem byste to zvládl. Ale chtělo by to víc sezení. A možná po vyléčení byste již necítil potřebu psát, když nemáte nějakou uloženou myšlenku.

   Smazat
  8. 23:47 Myslím, že to vaše doporučení by zasloužil psychopat v 18:14, 18:38 a 22:56, to je tan pravý aspirant na psychiatrické oddělaní.!!

   Smazat
  9. 23:47 Ten co se tak nápadně podobá s. s. Manovi v tom klipu hrající na garmošku snad nemá prochcaný tepláky?☺

   Smazat
  10. 22:56 Kdeže! Na ten židočekistickej xindl platí jen tahle naše Anča! - https://www.youtube.com/watch?v=32_labDTeTM

   Klid pak je ale spolehlivě do 5 minut!!!

   Smazat
 8. ten pan je snad komik jako šmidra prejže přerozděleni možna z minoni nebo radoby zbohatlik nebo necinkal ale měl kliče od nějake bolševicke fabričky a přerozděloval jako třeba u nas ve fabrice přišel bolševik řiditel a řekl davum nyni budete zaměstnaci tady soudruhu co si vas vzali na starost jinak kdo nechce muže jit na dlažbu a bylo vymalovano sami si dali sami zbohatli

  OdpovědětSmazat
 9. První generace ODS sebe a své favority řádně nakrmila - LTO, Poldi, majetky SSM, námořní flotila, lehký průmysl, porcelánky a sklárny. Nastupující generace reprezentovaná Fialou, Udřeninou atd. by taky chtěla papat... Proto ze sebe dělají vejlupky vší ctnosti. Myslí to s námi dobře. A počítají s tím, že vyrostla další generace kuřat, která se nechají s radostí oškubat - jako jejich fotříci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor na pana Petra Fialu, který byl svého času šéfredaktorem sudetoněmeckého časopisu vydávaného v Čechách. Je to fláterník v modré podobě!
   https://blisty.cz/art/64567-nadejny-zachrance-ods-a-sudetske-panevropy.html

   Smazat
  2. A to jako jejich kolegové z ČSSD jsou lepší?

   Smazat
 10. Klasika, pro odputání pozornosti byl lidu předveden monstr proces s Rathem a šlo o pár milionů. Zato tam, kde jde o miliardy je ticho po pěšině. Dtto Poláček do vězení ve Švícarsku nenastoupí, asi dobře ví proč, dá přednost soudu v domovině (jde o MUS). Zrovna tak na "dítě lásky", zde nikdo nemá, leda tak Čína a to jí ještě vyčtem, že nectí lidská práva. Zrovna tak se nám směje "přítel horníků" Bakala. Proti nim je Babiš břídil, nechá si tu nadávat, je pod drobnohledem kontrol a jako blb se nechá danit v naší zemi. Divím se,že se na to nevykašle. My se zde navzájem podporujeme bílými pastelkami, zlutými mašličkami, kytičkami a darovacími DMSkami, prostě naše charita má dohnat to co bylo (a je) ukradeno. Želbohu, zfanatizovaný dav však vidí jádro pudla jinde. Díky pane Beste možná váš nezávislý názor, někoho probudí.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo, to jsou ty paradoxy: největší ostuda Masarykovy university kope za oligarchy, všemi silami bojuje za neplacení daní kapitálem a oligarcha Babiš mu to všechno kazí. Babiši, Babiši, mohl sis žít jako Bakala, Keller, Koženy a ty se vydáš na pospas idiotům, kteří si říkají politici pademokratického bloku!

  OdpovědětSmazat
 12. V Číně už mu asi přestává pšenka kvést. https://www.youtube.com/watch?v=tJMgLeNWJW8&t=2s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovarovi? Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé !!! Už vidím zemanovské čecháčky a Středulu, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův bezvodý kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky z "rodinného stříbra" putovat do Číny. "...a za hrnec stuchlé rýže poníženě důtky líže, jimiž tisíckrát byl bit ..." (Svatopluk Čech - Písně otroka).
   Buranova vepří hlava (s jitrnicí v rypáku) je nejlepší symbolikou levorukých buráků (burák = buran + č…). Spolehlivě přitahuje mouchy a odpuzuje nejen muslimy. Pomůže jateční pistole vyzbrojené První dámy ?
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Oba střídá mladší a méně senilní Babiš, v budování oligarchického komunizmu.

   Smazat
  2. 21:51 Člověče, to jsou velká slova a velké myšlenky. Nechystáte se sepsat Kapitál II. ?

   Smazat
  3. 21:51, pane zaspal jste dobu, už neplatí fikce, že pan prezidenta a Čína jedno jsou. To co tu za Čínu vystupovalo a čemu naletěli pan prezident a Tvrdík byla jen parta podvodníků a bude v Číně souzená. Je to trapas. Ale s rasismem na mne nechoďte, raději rozďěluji lidi na slušné a darebáky, nebo chytré a hloupé. Budete si muset zvyknout, že konec století bude asi pod ekonomickou taktovkou Číny. Doufám, že ne pod mocenskou.

   Smazat
 13. Nežijeme v demokracii, ale v epoše korporátního fašismu, který prozatímně prosperuje skrze formálně a demokraticky zvolené miliardáře. Tlak na kompletní zrušení demokracie je daný tím, že jako občané jsme svou leností a zbabělostí úmyslně a vědomě vyklidili politickou a veřejnou...
  Nechval dne před večerem
  https://pravednes.cz/click?id=74031123&r=http%3A%2F%2Foutsidermedia.cz%2Fnechval-dne-pred-vecerem%2F

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:00 Pokud mužeš napsat tak šílenej blábol, Tak tady demokracie zcela určitě funguje a bude ve stejné podobě fungovat dál. Pokud máš pocit, že zde demokracie není, zajeď se podívat do autoritářského Ruska. Tam je naprosto nulová demo.

   Smazat
  2. 10:46 Jestli vše co není v Rusku je demokracie, tak potěž pánbu. Docela vám závidím vaši jednoduchost myšlení.

   Smazat
 14. Snad trikolora odčerpá fašounům z ods co nejvíce hlasů pokud nebudou v parlamentu budu rád.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak píšeš, populista Klaus bude rád s max 3-4%, které odčerpá na příč všem stranám.A že by ODS nebyla v parlamentu, tomu nemuže věřít ani blázen jako ty.

   Smazat
 15. Nenapadá vás nikoho, že tu může být hra o Kellnera podobně jak o Babiše, o český, nějak vzpurný kapitál ve prospěch jiných, když ne nečeských, tak bakalovsky umravněných? Takovým se zdá, dovoleno všechno. Takové, zdá se, EU ani Švýcaři nesoudí. Možná dokonce, ani USA sankce jim nehrozí.

  OdpovědětSmazat
 16. Až si túto diskusiu prečíta Lucifer, usmeje sa a s pocitom dokonalého diela si pôjde oddýchnuť. V toľko zloby medzi ľuďmi asi ani nedúfal.

  OdpovědětSmazat
 17. 13,15
  Lucifer=Jitřenka,tedy jinak Světlonoš.
  To pindy v Bibli ho tak pohanili,černoprdelníci by se jako obvykle neměli na koho shazovat vlastní blbost!

  OdpovědětSmazat
 18. 13:42
  Pane vaše mozková zkratka mne zarazila. Nabídnu vám podobnou blbost Jitřenka=Aurora, tak si s tím pohrajte..
  K velikosti vašeho ducha si dovoluji, jako ateista, poznamenat, že výroky jako "černoprdélníci" a "pindy v Bibli" nepatří do kultury Evropy. Možná, někde v buši by jste se domluvil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:16-Jsem také ateista, mne zaráží Vaše obhajoba Bible a "černoprdelníků". Selhala i moje mozková zkratka nebo Vaše?

   Smazat
 19. Pane Povolný,
  jestli jste četl Bibli a bývá to zvykem, když rozumný člověk něco kritizuje, tak se s tím seznámí. Já obhajuji právo každého občana zvolit si svou víru. Přiadá mi zhoubnější věřit na konto v bance, nebo věřit jen na sílu zbraní a násílí, nebo při argumentaci nahradit argument vulgarizmem. I když jsem ateista, pokládám Desatero za základ lidskosti, mám jen jedinou připomínku - já nenastavím druhou tvář, je dost stupňů neagresivní obrany a nejlepší je eliminovat agresora (zákony), či přesvědčit útočníka o jeho hloupostí, protože násilí má za následek jen další lavinu násilí a nikdo nakonec nevyhraje. Proto nežijeme v tlupě, ale ve státním útvaru s právním systémem. Díky vzdělání a historické zkušenosti (ze světových válek) už známe jak dopadá násilí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:12- četl jsem Bibli abych ji pochopil! Její složení a výklad je vždy poplatný také politické situaci, byť v malé míře dané odstupem let. Pro mne je průřezem vývoje lidí na SV a písemně zaznamenán ex post, něco jako kronika. Co to má společného s vírou nevím, podobné "kroniky" jsou rozesety po celém světě v pověstech! Teď to hlavní, co kdyby se víry všeho druhu nahradily sociologickým, planetárním výzkumem? Chtějí to různé "obce" nebo ne, co myslíte?

   Smazat
  2. PS. to desatero, dost zastaralé a pokud se nemýlím již obměněné ze sedmera, nebylo by je potřeba změnit na planetární, tedy průřezem všech "věrozvěstů", nejen těch vítězných?

   Smazat
 20. Nechci obhajovat křesťanství, ani to nepotřebuje. Chci se zastat všech lidí, kteří si zvolili křesťanskou víru. Mám mezi kamarády několik poctivých katolíků a své víře dělají čest. Máte pravdu v tom,že Starý zákon je kronikou Židovstva pravďěpodobně s autorskou licencí, ale Nový zákon i když vyrůstá z předchozího zdroje dává nové, díky účedníkům Krista, základy křesťanství. Podle mne je od křesťanství k humanismu jen krůček a tam jsem já doma. Můžete mít řadu námitek, zda v Bibli nechybí části jako svědectví Marie Magdaleny, či objevené svitky, námitkou může být i časový odstup 300let prvního písemného zápisu. Vaše námitka k Mojžíšovu desateru se mi nezdá podstatná. Zrovna tak, řada lidí dnes pokládá křesťanství za relikt minulosti, ale já znám doktory, filozofy, astrology i astronauty, kteří jsou právě dnes věřícími křestany. Není tajemství, že Armstrong se na Měsíci pomodlil.
  Děkuji za slušnou diskuzi, nejsem odborník, Bibli jsem četl až na VŠ.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte Adonisi, nevím kolik je Vám let, sázím na Vaše vzdělání, že každou víru budete konfrontovat s činy dobra a zla, která páchala a případně páše. Pokud se srovnáte s tím, že lidské oběti stály za to, prosím. Také mám ve svém portfoliu poctivé katolíky, židy ,různá etnika, kteří to myslí dobře ale vždy budu i oni myslet vždy národně, protože jsme se tak na Světě rozrůznili a sjednotit nás může jen katastrofa a nový počátek několika přeživších matek. Z mého pohledu starce jsou každá víra i vědy manipulační, které je posouvají dopředu pochybovači, nikoliv fanatici.Tak si vyberte.

   Smazat
 21. Děkuji za upřímnost, přes drsná poznání jsem optimista. Vidíte i my dva se domluvíme, i když každý zůstal stát na svém názoru. Jsme schopni se respektovat a asi i pochopit. Nevylučuji, že někdy svůj názor poopravím. Poznání jde bez klacķů a sprosťáren. Buďte zdráv.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.