Reklama

pátek 9. srpna 2019

Otevřené pozvání do země Tyranie

Paul Craig Roberts
10. 8. 2019 paulcraigroberts
FBI publikovala dokument uvádějící, že „spiklenecké teorie“ mohou lidi v ně věřící, motivovat k páchání trestných činů. scribd  Zamyslíme-li se nad množícími se hlasy těch, kteří se přimlouvají za preventivní uvalení vazby na lidi za zločiny, které sice nespáchali, ale z jejichž plánování jsou jen podezřelí, a dále i na lidi odmítající oficiální vysvětlení takových událostí, jaké byly veřejnosti předloženy ve věci vraždy Johna F. Kennedyho, Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga či 11. září 2001, pak nám nezbývá nic jiného než domýšlet se, že je zde záměr, aby úřady měly možnost špiclovat občany s tím cílem, aby je bylo možno preventivně zatknout. Prezidenti Bush ml. a Obama stvořili precedent, kdy je na základě pouhého podezření možno člověka zatknout , uvěznit a dokonce i popravit, aniž by se mu nějaká vina musela prokazovat, či aby byl jeho čin bylo nutno prozkoumávat soudním řízením.

Jestliže je ovšem možno Američany preventivně zatýkat a preventivně i popravovat, pak mohou být preventivně též vězněni za činy, které nespáchali.

Společně s Lawrence Strattonem jsme v knize Tyranie dobrých úmyslů vysvětlili, jak byl historický pokrok ukování zákona ve štít lidu proměněn v ukování zákona ve zbraň vlády. penguinrandomhouse

FBI ve svém dokumentu uvádí, že spiklenecké teorie „jsou obvykle v rozporu s oficiálními či převládajícími výklady událostí“.

Všimněme si nyní oněch výrazů „oficiální“ a „ převládající“.

Oficiální výklady jsou vysvětlení, která lidu poskytují vlády. A převládající výklady jsou vysvětlení, která vysvětlení vlády opakují.

Příklady těchto oficiálních a současně i převládajících vysvětlení jsou např.tyto: Zbraně hromadného ničení Saddáma Husajna, Asadovo použití chemických zbraní, iránské atomové zbraně, ruská invaze Ukrajiny, oficiální vysvětlení americké vlády o nutnosti zničit Libyi.

A nyní tedy: Jestliže člověk o pravdivosti a platnosti těchto oficiálních vysvětlení pochybuje, je „spikleneckým teoretikem“.

Takže: oficiální a převládající vysvětlení nemusít být v souladu s fakty. Stačí jen to, že jsou oficiální a převládající. Jestli jsou pravdivé, nebo nepravdivé, je irevelantní. A z toho důvodu též člověk, který se postaví za pravdu, může být označen za spikleneckého teoretika a jako takový může být policií sledován a může být preventivně i uvězněn.

Z tohoto výkladu je jasné, že dokument FBI redukuje platnost prvního dodatku ústavy USA o svobodném vjadřování a mění jej na právo (resp. povinnost) občana pouze opakovat oficiální a převládající vysvětlení. A každý jiný názor než názor oficiální je názor spiklenecký, který může vést ke spáchání zločinu.

Každého Američana by v tuto chvíli měla na nejvyšší míru znepokojit skutečnost, že vláda ve Washingtonu nepohlíží na tento dokument FBI jako na otevřené pozvání do země Tyranie, neodsoudila jej a ani nepožádala o jeho odvolání.

Překlad: Lubomír Man

30 komentářů :

 1. Co na to v textu PCR trollové a elfové?
  Já jen - dávno bylo předpovězeno, že kapitalismus plodí imperialismus a ten, že se fašizuje. Není už toho dost, co takovou předpověď potvrzuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSV PŘEJE VŠEM DOMORODCŮM ČR DALSICH 30 LET BUDOVÁNI

   kapitalismu BEZ PřIVLASTKŮ,který vycházi z gangsterismu.
   Prý nikdo z ovčanů voličů si nechce osvojit svůj vlastni Program,kde prvni sporá diskuse visi vlevo pod SPD VIZE BUDOUCNOSTI ČR natož o jeho jednotlivých článcich začit diskusi ještě předtim než mu Geheime Staatspolizei ministra al Hamajdy ČSSD člena Aspen institute,zavře tu jeho pusu navěky.
   Dejte konečně podnět ke vzniku KSDH dalši hwězdy,která ještě chybi v sestavě HNUTI TŘI, přimo svatých a poehnaně se blížicich Tři hvězd!.
   Pokud to neuděláte pak si můžete začit už dnes sepisovat testament,že po uřezáni vaši hlavy cizim náboženstvim ji odkazujete k výzkumu vakua!

   Smazat
  2. ČSV NEPOLITICKY ODHALUJE SPIKLENECKÉ TEORIE ZMRDŮ

   kapitalismu bez přivlastků,ve kterém žijeme, vycházejiciho z gangsterismu a kdo těm gangsterům vlastně při tom pomahá!?

   Najde se v ČR dostatek odvážných intelektuálů,kteři dodaji voličům odhaleni,jakými metodami je národ Švejků připravován o nepředstavitelné penize.ale nejen to,pohnou se podle nich taky i sami občané a to ve svém vlasnim zajmu,daji gangsterům všech polit. stran pohulit při volbách a nedaji si tiskem a tv ukrást svůj hlas?
   Budou válečnici alternativy odhalovat dnem i noci, ty hnusáky,kteři je bez milosti vykrádaji a budou vykrádat a beztrestně terorizovat dále?

   Vlastnili jsme stát s odhadovaným jměnim 1800 miliard prodalo se to a kde ty miliardy jsou?
   Stát má misto toho 1 500 miliard dluhů,které se zvětšuji tempem 200 miliard ročně.
   Specialisté na tunelováni celých národů vymysleli plán jak ČR ŠVEJKŮ dostanou přes Rozvojový stát do Banánové republiky!

   BYLA VYTUNELOVÁNA MINULOST,JSME V TUNELOVÁNE PŘITOMNOSTI A BUDE SE RAZIT TUNEL DO BUDOUCNOSTI!?

   Doporučujeme ctěné veřejnosti,aby je to nechalo v klidu,anebo si myslite,že to někoho z vas nasere,co?

   Smazat
  3. Radi bychom něco dělali,ale nevime co!
   KSDH jak pišete to Křestansko socialni demokratické hnuti založit,aby nahradilo ty naše hřišné strany a vlády,by bylo terno.No a s jakym programem,bude nás opravdu podporovat kardinál?
   kDYž O TOM Dá VIDEO šPUTNIK TAK HO okamžitě vypnou, jen se tam podivejte!
   V zemi,kde se směřuje do Sodomy a gomorhy přimo na Václavaku zvou tam pederasti na Letnou,aby vám to tam udělali zezadu a prý tak způsobili vaše ukojeni,to je opravdu v prdeli!
   Co máme dělat když jsme normálni?

   Smazat
  4. 21.19

   Svatá cirkev teď má penize,stači,když budete sledovat stezku boži,může bohabojné občany podpořit.
   ČSV dáme boži požehnáni nebot se zastávaji chudých a KSDH by se mohla stát politickou rukou,rukou boži,která by bránila viru ped cizackými hordami!.
   Svatá cirkev by taky jako oni ráda dala do prvniho článku naši Ústavy to co prosazuji v jejich prvnim článku Programu ČsV tj Sociálni stát,což blahoslavená cirkev chce už dávno neni to pro ni a jistě i věřici žadnà novinka!
   Radi to doporučime společně s nimi všem stranám a hnutim,aby si to dali do svÿch tzv Programů,kde zeji diry a stači je doplnit tim co si p4řeje lid!

   NEZAPOMEŇTE,ŽE VŮLE LIDU BÝVÁ I VŮLE BOŽI!
   Jen ji prosazovat a nedat se za pravdu boži zabit!

   Smazat
 2. A není ti, ty kokote, ani trochu divné, že zrovna ty si běháš vesele po svobodě a pro FBI jsi i s tvým konspiračním žvatláním zajímavý a důležitý asi jako hovno u cesty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlasy komunistů odsouhlasily Zakon o předsudkové nenavisti.
   Ani Okamůra nebyla proti.Proto vás tady všechny brzy pochytáme a pozaviráme koncentráky FEMA už jsou připraveny.
   Tak se pitomci nedejte mýlit,že si tu budete psát co chcete!!

   Smazat
  2. FBI publikovala dokument uvádějící, že „spiklenecké teorie“ mohou lidi v ně věřící, motivovat k páchání trestných činů. scribd

   Ak na základe toho vymyslia nový zákon a budú môcť ludí za šírenie spikleneckých teórii preventívne zatíkať bude to jasný dôkaz že zažívame novú totalitu
   A náznaky tu už sú

   Smazat
 3. 0:39 pište, pokud možno, na koho reagujete. Jestli to vaše patří komentáři z 0:08, tak nejste schopen rozlišit co je konspirace ani pochopit o čem se v diskutovaném článku píše.
  Pokud by autor taková glosy jako je ta z 0:08 měl být předmětem zájmu FBI, byl by to světový, dnes i technický unikát. Je ovšem možné, že pro potřeby vyhodnocování "bezpečnostní situace", tedy politických nálad a jejich vývoje, bude sběr publikovaných názorů a reakcí prohlubován a vyhodnocován s využitím výpočetní techniky až do takové hloubky.
  Pak lze očekávat, že budou vytěžováni tzv. "tvůrci" nálad a proudů označených za nepříznivé, nežádoucí až nebezpečné. Potom se projevený intelekt s nadhledem i mravním základem takovému jednotlivci nemusí vyplatit. Nakonec nic, co byste prostřednictvím G. Orwella nemohl znát. Mějte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti kdo tu na ten web piši,si sbiraji na kůži a hlavně ta vaše jakasi ČSV,prý buditelé domorodců,kteři si maji v klidu asfaltovat cestu do pekla a to maji ještě štěsti,že je to za třetinový plat,no vic jim stejně nedáme,všichni budou spokojeni i tak.
   Rajtujte si tu dále na mrtvých oslech co jste si zvolili a žerte jejich mrkvičku,my vám už ty kapsy vykradneme do mrtě a ani nebudete vědět jak!

   Smazat
  2. 13.28
   Přestante se navážet do nepolitické ČSV,co když vysvětli domorodcům mechanizmus ,kterým jsou vykrádáni.
   Na př ČNB ji ukradla 2 000 000 000 000 korun manipulacemi s naši měnou a ted se ti banksteři s jejich lupem daji fotit!
   Nech je smrt pojebe!A to neni všechno!

   Smazat
  3. To by tu svoji nepolitickou ČSV museli pane 13.36 podporovat aspon důchodci a řict panu Babišovi,že tam leži ty 2 000 000 000 000 bilony zbuhdarma a čekaji tam na to,aby se z nich zaplatily dluhy pana presidenta Trumfa!
   No mohli by třeba řict,že jako pojedeme fifty fifty,ale důchodci si mysli,že si to Babuš vycuca z prstu a nezadluži firmu,kdo to bude ty průsery vlastně žehlit když pana Babiše daji zavřit?

   Smazat
 4. Je zajímavé, že totalita, kterou u nás zakoušíme s havloidama je ve skutečnosti pouze chapadlo globální zločinecké chobotnice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte, že sem svatého havloida instalovali jen tak pro Vaše modré oči ?

   Smazat
  2. 8:30 Ty totalito, pokud by jsi stejně psal proti komomoušum před 89 rokem,tak jako tady, tak do hodiny máš rozbitou hubu od STBáku, ty dnešní t o t a l i t o. V čem je ta dnešní totalita ?? troubo.

   Smazat
  3. 9.50
   je tak oblbený TV a TISKEM,že může fungovat jako vytroubený a načisto vykuchaný mozek!
   V čem je prý ta dnešni toaleta,no pane holá vykradená dupo to jste se tu fakt vyznamenal,opravdu!
   Zavolejte na něho všichni vnitráky ČSSD,které si zvolil namisto STRBAKŮ,bez kterých neumi žit!

   Smazat
  4. 9:50
   No ja som pár tvrdých listov na UV KSS poslal a našťastie sa nič neudialo. Bol som len robotník, bolo to po tom ako som odmietol vstúpiť do strany. Len ma preradili k tvrdšej robote. Dal som teda výpoveď a šiel som robiť hasiča:-)

   Smazat
 5. Má pravdu ten soudruh Roberts, do země TYRANIE RUSKA, bych nikdy necestoval !!! Se divím, že toho zmetka ještě nikdo nesejmul. Být to obráceně, pomlouvat Rusko, tak už dávno čuchá k NOVIČOKU. Šmejd.

  OdpovědětSmazat
 6. No jo to dělají všechny režimy my máme pravdu a tím to zvadlo. A usa mají jen zájmy korporací.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak tohle mne pobavilo, včetně té fotky:D

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-toto-peticnici-kolem-Pajerove-nevydychaji-uz-vubec-Promlouva-mrtvy-student-z-Narodni-591981

  OdpovědětSmazat
 8. V 70. letech utrpěl Západ těžko postřehnutelný puč, který udělal čistku mezi všemi nacionalistickými vůdci, oddanými hájit své vlastní obyvatelstvo před znovuzrozením finanční oligarchie, která jen krátce předtím prohrála svůj boj o dosažení dominance nad světem pod Hitlerem a Mussolinim. Poté, co byly poslední bašty odporu vůči tomuto puči posledně zničeny např. i pomocí vraždy Bobba Kennedyho v roce 1968, tak se rychle zformovaly neziskové organizace jako revoluční gardy, aby tu novou etiku pod taktovkou Klubu 1001, Římského klubu a Světového fondu divoké přírody vynutily. Tyto organizace byla nacpané bývalými eugeniky a imperialisty jako princ Bernhard z Holandska (zakladatel 1001 Přírodního trustu a Skupiny Bilderberg), jeho přítel princ Philip Mountbatten (manžel současné britské královny) a Sir Julian Huxley. Všichni tito tři oligarchové byli spoluzakladateli Světového fondu divoké přírody.
  https://www.reformy.cz/putin-napada-malthusianstvi-noveho-svetoveho-radu-fuzni-energie-pro-rusko-je-narodni-prioritou/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že to začalo už během prohrané španělské občanské války, kdy si západní intelektuální levice myslela, že je Stalin zradil. Od té doby se vyvíjí na západě paralelní levicová ideologie dnes zvaná neoliberalismus, která udělala zásadní kompromisy s kapitalismem a vše co jí zbylo jsou kuriozity a deviace, které ovšem v současnosti nabyly obludných rozměrů.

   Smazat
 9. Muj drahy 9:44 , mas pravdu, nikdy by jsi tam necestoval. Ale mozna tam budes utikat.......

  OdpovědětSmazat
 10. Vše se začne měnit.Kavárenští povaleči,neziskohajzlíci a vůbec všichni vlastizrádci a zloději těšte se.
  https://tadesco.cz/prislo-velke-viteztvi-tri-mocenska-centra-washington-londyn-a-vatikan-padla/

  OdpovědětSmazat
 11. 12:45 Tak napiš ty bezmozku kdo , jak , v čem ti brání, pokud je tady totalita. Vás vypráskat do Ruska, tam teprve poznáte co je totalita. Ubožáci.

  OdpovědětSmazat
 12. Klídek ČSV , je stejně pitomá jakolik ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 13. Nekecej,že ČSV jsou pitomci
  Přečti si jejich Program a uvidiš světlo ve tmě kapitalismu bez přivlastků vycházejiciho z gangsterismu toho tvého vnitraka al hamajdy a jeho tajné policie,která je z NAŠI ćsv posraná a spolu s komunisty jim chce zavřit pusu,aby tě nesežrali a nevykadili!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když si tu nadáváte, uveřejněte aspoň link na ten váš slavný program neexistující ČSV. Lidi se chtějí zasmát i v neděli.

   Smazat
 14. Za chvíli již žádná argumentace o přednostech "Západu" nad bývalým komunismem nebude. Když padne totiž svoboda projevu, tak je s tím kapitalismem definitivní konec.

  OdpovědětSmazat
 15. 7:06 Čmáráte tady ty své bláboly pomalu každý den, tak kdo vám brání? A prosím, kdyže padne ta svoboda projevu ? Ta argumehtace Západem, bude myslím, podle výsledku ruského chudákova min. ještě tak ležatá 8. Víme strejdo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.