Reklama

neděle 25. srpna 2019

Parubije si berou do prádla za masakr v Oděse


Olga Kozačenková
25. 8. 2019    politnavigator
Ukrajinské orgány činné v trestním řízení obdržely oznámení o účasti předsedy Nejvyšší rady Andreje Parubije (na snímku) na vraždění Oděsanů 2. května 2014. Píše o tom na svém blogu bývalý zástupce hlavy administrativy prezidenta Ukrajiny, právník Andrej Portnov. Podle jeho vyjádření, zatímco orgány činné v trestním řízení provádějí vyšetřování a výslechy bývalého prezidenta Petra Porošenka, nastal čas "posoudit a přehodnotit vyšetřování okolností hromadné popravy v Oděse 2. května 2014".


Advokát poznamenává, že oslovil Státní vyšetřovací úřad s prohlášením, že Parubij se dopustil zločinů podle části 2 čl. 294, části 2 článku 258, článku 263 trestního zákoníku Ukrajiny, tedy organizace masových nepokojů, které způsobily smrt lidí, provedení teroristického činu s použitím zbraní, výbuchů a žhářství k zastrašování obyvatelstva, politickým a jiným cílům a nezákonné nošení, skladování, nabývání a převádění střelných zbraní bez zvláštního povolení.

"V rámci tohoto případu bude nutné získat povolení na veškerou telefonickou komunikaci hlavních organizátorů vražd v těch letech, prostudovat účel Parubijova příjezdu do Oděsy, předmět jeho schůzek s operačním vojenským velením, bezpečnostními silami, pohraniční stráží a úředníky oblastní administrativy.
Je nutné analyzovat veřejné výroky jeho tehdejších kompliců o dodávce zbraní, neprůstřelných vest a ochotě k zahájení střílení. Rovněž je nutné prozkoumat okolnosti systematického nedostavování se Parubije na zasedání speciální parlamentní komise, která byla vytvořena pro vyšetření této tragédie a nepředložení dokumentů na její žádost", píše Portnov.

Dodal, že účelem tohoto prohlášení je "vymýcení na desítky let systému, v němž může úředník páchat vraždy, násilí, loupeže a drancování bez odpovědnosti za spáchané".

"Soudní stíhání organizátorů těchto vražd bude lekcí pro všechny budoucí generace. Dnes už Parubij nemůže ovlivňovat vyšetřování, proto je třeba ho i s vnitřnostmi obrátit naruby", shrnuje Portnov.

Ukrajinští politici nejednou konstatovali, že zabíjení lidí 2. května v Domě odborových svazů v Oděse se provádělo pod dohledem Parubije, který byl v té době tajemníkem Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

29 komentářů :

 1. Co na to skoro ministr Zaorálek, když jel do Kieva podpořit svobodu a demokracii. Dá na něj Senát trestní oznámení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CO na to Milion chvilek s fašistou Minářem ?

   Smazat
 2. Zdá sa, že dochádza na Porosenkov aj Kiskov ansambl.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo Pamatuji na krvavý masakr v Odesse, když se zapadní sdelovací prostředky bleskově stáhli z Odessy aby o tom co se tam udelo nemuseli informovat a nahle po tomto masakru bylo ticho. Vždyt to provedli mírumilovní ukrajinští nacionalsti , banderovci a krvežíznivá ukrajinská primitívni svoloč. ,, Obkektívni ČT TV o tom radeji necekla ,, Nehodilo se ji to do scenáře. Jo kdyby to udelali Putinovi Rusáci to by byla v ČT TV mela i do dneška . Videli jsme jak se Parubij pred Odesskym masakrem domlouvá v Odesse s banderovskou zberbou, zvlášte s příslušnikem policejního zboru Nikolou, který s pistole střílel na vyskakujíci lidi z oken Profsojuzu utíkajicimi před požárem. Ty záběri jsme s Nikolou videli jak vesele stříli do oběti. To jsou tí hajzli , banderovská krvežízniva svoloč ktera zacítila pach krve a začala masakr v Odesse za tleskáni EU i USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, ty jsi v tý Oděse tenkrát byl?

   Smazat
  2. 22:01 Nemuseli jsme tam být viděli jme autentické video co se tam dělo.

   Smazat
  3. 22:15 Aha, no takových zaručeně autentických videí už proběhlo internetem mraky.

   Smazat
  4. NEBAVTE SE S TÍM TROLLÍM HOVADEM 22:01. Nemá žádný argument, ale kopat do kotníku musí, ubohý psychopat.

   Smazat
  5. Záběry tam upálených a samotného průběhu celé té tragedie nikdo, ani na té naší superdemokratické straně, nezpochybnil. Ono to prostě nejde. Takže to svinstvo, spolu se Štětinou, nakonec i Zaorálkem a třeba i Petříčkem, jako pozitivní posun propagujte. Mám vás zařazené co bezcharakterní ..... (dosaďte si, jak nejhůř možné).

   Smazat
  6. Tak se kvalifikovali na neochvejnem pratelstvi se zapadem a podporu od USA v miliardach dolaru..
   Ale spoluvina na masakru dle vzoru Lidic, maji ti co nikoho nezadrzeli a nepotrestali ..Tim umoznili pachani dalsich a dalsich zlocinu, protoze zlocinci vedeli ,ze nebudou nikdy potrestani a v mnoha pripadech povyseni,oslavovani a s velkymi odmenanmi..
   To zase ukazuje na celej ZAPAD v cele s USA, kdy syn nynejsiho kandidata na presidenta , Bidena tam vnikl za ucelem plundrovani bohatstvi Ukrajiny ,korupci a loupeze vcetne vrazd kdyz kdokoliv stoji v ceste..

   Smazat
  7. A neni uz davno tajemstvi ,ze celej Zapad stoji a zaroven pada se zlocinem..
   Nejsou jako my a nikdy nebyli ani nebudou..

   Smazat
  8. 23:01, víš s čím je problém? Oni se s těmi videjky sami vytahovali. Sami to dávali na internet. Házení molotovů i střílení. Ubíjení lidí na zemi u té budovy. Stejně tak záběry na osoby v kuklách v oknech a na střeše s gestem vítězství, přičemž se z vedlejších oken už valil kouř. A nejen samotní pachatelé, ale také velké množství lidí poblíž. Možná to ještě nevíš, ale Ukrajinci v roce 2014 taky měli smartfony.

   Máme tak desítky záběrů (filmů) na lidi stojící na římse Domu odborů, jak po nich nějací muži hážou připravené kameny a střílí. Přitom na té římse stojí i ženy po padesátce. Dav dole šílí a čeká, až spadnou, a namísto pomoci je tam dospělí muži v kuklách ukopávají. Možná lidé v té budově nebyli všichni aktivisté, co protestovali proti státnímu převratu a tu potupnou psí smrt si zasloužili, možná tam byly také nějaké úřednice, obyčejné zaměstnankyně.

   Taktéž předmětný setník Mykola, v jehož blízkosti jsou nějací muži v policejních uniformách, banderovský hrdina onoho dne, který přímo v tom videjku vystřílel čtyři zásobníky - tento mladík je na mnoha záběrech, vůbec se neskrýval.

   Jsou tam taky záběry od dvou přihlížejících žen, které spolu mluvily a událost komentovaly. Například záběry a jejich komentáře, ohledně strašného křiku nějaké ženy, který se ozýval odněkud z budovy. Slyšelo to více lidí a to okno dokázali identifikovat. Bavili se o tom v pozadí toho videa. Zkus třikrát hádat, kdo se pak našel v té místnosti?

   Ale chápu, tebe to nezajímá, vždyť se jedná jen o posrané Ukrajince. Tobě je putna, jestli něčí matku na konci pracovní doby sejmuli z římsy budovy jejího zaměstnavatele a následně ukopali kanadami na zemi jako nakaženou krysu. Pro tebe to je jen škodná, ukrajinská fena, póvl, sloužící pouze k tomu, aby ses nad tou adrenalinovkou typu "snuff video" odbavoval a následně vkládal debilní komentáře. Nad nimi se při té vzpomínce odbavíš znovu. Já vím, je to fetiš. Učili jsme se o tom na psychologii.

   Smazat
  9. Tu fasisticku zberbu treba tovno strielat. Naco sudit, skoda casu

   Smazat
  10. Mezinarodni islamsky teoristi s plnou podporou zapadu USA, Nemecka a EU a OSN to meli lepsi zorganizovany na prepadu Jugoslavie..Mirove jednotky OSN /OSN je samozrejme vsude zurive za lidska prava a antirasismus , vybojovany v Ukrajine/,a kdyz se provokace zdarily a srbove se branili , jednotky OSN rychle ustoupili,aby , umoznily vzajemne masakry a Media rvaly a rvaly az NATO muselo zasahnout..Ted si predstavte ze 5 lete dite, nebo matka s dvema a s tretim na ceste ma co delat s Milosevicem /a casto ani netusi ze existuje/.., kdyz na ne padaji bomby za udajne jeho zlociny ...
   Taky treba trpaslici v Amazonii muzou byt dnes bombardovani za nejake zlociny nekde !!
   Sezerou treba misionare..
   Misto oddeleni nepratelskych sil a IDENTIFIKACE KDO JE KDO !!! NATO +OSN zautocily brutalne ve prospech islamskeho mezinarodniho teroru a okupace vetsiny uzemi, byvale Jugoslavie.. Na civilni obyvatelstvo, jako Hitler vsude , Japonsko, USA ve Vietnamu, Hirosime , Nagasaki, Iraku atds...

   Smazat
 4. Porošenko hned po prohraných volbách utekl do Německa, pak jel do Francie a nakonec zaskočil do USA. Jednal se zástupci jejich vlád. Asi dostal ujištění, že má generální pardon za vraždění Ukrajinců i obrzlodějny a tak se vrátil. Zatím je zalezlý a čeká jak se věci vyvinou. To jeho generální prokurátor a jeho zástupce utekli tak, ale návrat neriskli. Inu prezident je jiná sorta. Quo licet Jovi - non licet bovi, jak praví staří Říman= (co je dovoleno bohům,není dovoleno volům). Ale někdo ulici předhozen být musí! Tak uvidíme.

  OdpovědětSmazat
 5. Tady by mělo nastoupit dvanáct rozhněvaných mužů a ne úplatné a prohnilé ukrajinské soudy. Stejně z toho nebude nic. V tomhle jsem trochu pesimista. Parubij není jediný zločinec v kravatě působící na Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
 6. https://m.youtube.com/results?search_query=victoria+nuland+ukraine+5+billion  Obama & Jaceňuk → Exporting Chaos: 'West spent $5 billion destabilizing Ukraine'
  https://m.youtube.com/watch?v=-2xBhpFi9JU

  OdpovědětSmazat
 7. Břetislav Olšer o Oděse:
  http://svobodnenoviny.eu/vrazdit-tak-rusove-uz-by-bruceli-v-haagu-o-pravem-sektoru-se-mlci/

  OdpovědětSmazat
 8. Ano, český podporovatelé ukrajinského režimu, AZOVa, Banerovcu, Porosenka jako hlavného organizátora vražd a ničení na vych.Ukrajine je nutne odsoudit jako spoluviniky, kteri vrazdy podporovali!!! Stetinu, Zaoralka, Petricka, Schwancenberka a další...předseda vlády....
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 9. Byl to masakr a mám obavu, že se nevyšetří, protože má politické pozadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevyšetří.

   Vlastně ano, čo to táram!, ono to už je vyšetřeno dávno. Udělali to proruští aktivisté spolu s Rusy, členy GRU, kteří byli posláni do Odesy, aby zvrátili "Revoluciju hidnosti". Tak známou věc vy nevíte?

   Smazat
 10. Parubij? Tak z toho mráčku nezaprší. Poche-Petříček-Hamáček se už postarají o jeho bezpečí. Dostane tady v Česku o 20% vyšší žold než mají oni sami :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, konkrétně Parubij, Avakov, Lucenko, Ťjahnibok... neumím si představit, že by tyto osoby tady dostaly nějaké oficiální bezpečnostní záruky. Nemluvě o exotech typu Farion, Parasjuk, Ljaško, Semenčenko, Jaroš, Tymčuk... .... Tymčuk to už má za sebou.

   Smazat
  2. socdemácký trouba Petříček vezl do banderostánu podporu Porošenkovi ještě před prohranými prezidentskými volbami, nepochybuji, že i tu materiální, včetně nabídky exilu v Česku, jeden nácek navíc se v této zemi lehce ukryje, v této zemi jsou naopak souzeni ti, kdo proti náckům na Ukrajině bojovali

   Smazat
 11. Tak konečně jsem si mohl přečíst jméno pohlavára, který má na triku vraždění v Oděse v roce 2014. ANDREJ PARUBIJ. Nezapomeňme!

  OdpovědětSmazat
 12. To je zajímavý, lidi, co v Oděse žijou celý život, netuší, kdo ti shořelí byli. Ale tady se píše o “Oděsanech”.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde jste to vzal? Vždyť ti z Odesy vědí, kdo to byl, na provizorním památníku byly jejich fotky. Vy znáte každého, kdo žije v Praze? Myslím tím samozřejmě obyvatele Prahy, ne turisty. Nesnažte se fabulovat, nejde vám to.

   Smazat
  2. 15:19 buď jste takový cynik,nebo exemplární hlupák.
   Takže jestli že (podle vás)nebyli z Odessa,tak to nebyli lidé?
   Viděla jsem tam upálenou těhotnou ženu,no vy musíte mít žaludek fuj.

   Smazat
 13. 15:19
  Pane , shořeli tam lidi a jestli se píše o Oděsanech nebo jiných, je jedno. Nebo to je jakási omluvenka jen pro vás? Je mi vás líto.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.