Reklama

sobota 17. srpna 2019

Pašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

Lékaři bez hranic zachraňují migranty u břehů Libye
Tomáš Vyoral
17. 8. 2019 iPrima
Neziskové organizace Lékaři bez hranic a SOS Mediterranée, které nalodily z moře u pobřeží Libye 356 afrických migrantů, nyní s vysokým komisařem OSN pro uprchlíky vyzývají země EU k otevření přístavů. Migranti prý utíkají z Libye před válkou a násilím. Já žasnu! Vždyť do Libye už byla rozšířena demokracie a proběhlo humanitární bombardování. Tak jakápak válka? A zřejmě není pašeráctví jako pašeráctví. Vozit jako taxislužba migranty od břehů Libye přes celé Středozemní moře do Evropy zdá se mi trochu prazvláštní. I když jde údajně o Senegalce, Malijce či Súdánce… prchající před válkou a řezníkem Asadem ze Sýrie. Moment? Ups. To už se teď asi nenosí, co?

Loď vyzvedla z moře u pobřeží Libye podle serveru iDnes postupně 356 migrantů prchajících na člunech z Afriky (podle předchozího článku šlo převážně o lidi ze Senegalu, Mali, Pobřeží slonoviny a Súdánu). „Holá realita je, že v Libyi pokračuje konflikt, kde mnoho zranitelných migrantů a uprchlíků uvázlo v detenčních zařízeních na frontové linii. Žádáme, aby bylo určeno bezpečné místo, kde bude možné tyto zranitelné lidi – bez zdržování – vylodit. Trpěli už dost,“ uvedl Jay Berger, projektový koordinátor Lékařů bez hranic na lodi Ocean Viking.
Mučeni, páleni, biti… A fotečka by nebyla?

„Lidé, včetně nezletilých dětí, popisují, jak byli mučeni elektrickými šoky, biti zbraněmi a holemi nebo páleni roztaveným plastem. Říkají mi, že je jejich rány a jizvy, ke kterým přišli v Libyi, stále bolí,“ řekl podle iDnes doktor, který je na lodi.

Nechci být vrták, nechci zlehčovat možná utrpení ani házet všechny do jednoho pytle, ale je skutečně zvláštní, že takové množství (nejen z této lodi) jich bylo mučeno, bito, páleno či znásilňováno, ale zatím jsem neviděl jedinou fotku jakéhokoliv zranění nebo jizvy na jejich „mučených“ tělech.

Přitom dám ruku do ohně za to, že po takové fotografii by sáhla většina médií a pro hlasy vítající migraci z Afriky a arabských zemí by se stala dalším živoucím důkazem utrpení migrantů. Podobně jako fotky mrtvých dětí migrantů, které jsou bez skrupulí zneužívány k citovému vydírání a manipulacím veřejného mínění.

Taky si lámu hlavu nad tím, že jim vždycky po tom mučení vrátí chytré mobilní telefony a zlaté řetízky. Ale holt jiný kraj, jiný mrav. My, zaprdění Češi, zkrátka nevíme, jak to jinde ve světě chodí.KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Fotky utopeného Aylana ze Sýrie a Valerie ze Salvadoru symboly utrpení migrantů. Bude fotka německého chlapce symbolem utrpení Evropanů?

Z Libye před válkou? Tam byla přeci rozšířena demokracie

Podle Českých novin pak jiná loď španělské skupiny Proactiva Open Arms má čekat na povolení k zakotvení v Evropě už skoro dva týdny. Na palubě má 151 běženců. Maltské a italské úřady od neděle převzaly devět osob, které potřebovaly lékařskou péči.

Asi zbytečný a bezpředmětný řečnický dotaz. Ale zcela určitě jako každý našinec museli ukázat kartičku zdravotní pojišťovny, případně papírek o úhradě cestovního pojištění. A měli zaplaceny veškeré povinné úhrady?

A Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v úterý vyzval země EU, aby zpřístupnily své přístavy záchranářským lodím. Podle vyslance pro centrální Středomoří Vincenta Cochetela běženci nutně potřebují humanitární pomoc. „Tady nelze otálet. Blíží se bouřky a podmínky se budou pouze zhoršovat,“ uvádí v prohlášení Cochetel. „Nechávat v tomto počasí na otevřeném moři lidi, kteří uprchli z Libye před válkou a násilím, znamená vršit utrpení na utrpení.“

Z Libye před válkou a násilím? Pan komisař trochu zaspal dobu. Do Libye už byla přece zavedena demokracie! Tam už proběhlo humanitární bombardování, tak jakápak válka a násilí?
Konečně došlo i na vytoužené sirotky!

Zajímavé, že v nejrůznějších prospektech, reklamách či dopisech s žádostí o příspěvky od nejrůznějších neziskových organizací na nás vždycky smutně kouká fotka malého zuboženého afrického dítěte. Nikdy nám nikde neukáží mladého silného muže, na jehož „záchranu“ pak příspěvek ve skutečnosti půjde.

A lékaři bez hranic, místo aby pomáhali potřebným a slabým – ženám, dětem a starým lidem - v Africe, provozují bezplatnou taxi službu silným mladým mužům přes celé Středozemní moře. Pašerácký byznys, do něhož jsou zapojeny a na němž se podílí neziskové organizace.

A na konec taky jedna dobrá zpráva v celé té lapálii. Alespoň tedy pro některé politiky, umělce či filantropy. Na palubě první lodi má prý být celkem 103 dětí mladších osmnácti let, navíc pouze jedenáct z nich je v doprovodu dospělého příbuzného. To znamená necelá stovka sirotků! Co na to nejmenovaná česká europoslankyně a nejmenovaný starosta z ODS? Už sepisují žádosti?

Konec dobrý, všechno dobré. Nebo?


147 komentářů :

 1. Tak ať si je vezmou všechny do svých zemích do Čech žádné nechceme. Kecy o válce si můžou strčit za klobouk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pani kancléřka Merkelová podle poslednich zpráv,žáda okamžitou obnovu AKCE SOPHIA

   tj vysláni státnich lodi EU na "ZACHRANU" neziskovek a jejich převaděčů,což bylo přerußeno po protestech zemi EU s oficiálnim odůvodněnim,že se země EU nemohly dohodnout na rozdělováni obyvatelů Afriky,kteři prý jsou ji osobně vitáni a ona to zvládne!

   TAK COPAK TO TI NĚMCI ZVOLILILI ZA SILU CO?

   Proč chtěji své hosty podhodit sousedům,zvláště když dodnes tam nezpozorovali,že jsou" hosté" vyzbrojeni nebezpečnou středověkou ideologii ka ka rámu,která vyzývá k zabijeni svého hostitele!

   Smazat
  2. 12:02 Super. Co znamená výraz "podle posledních zpráv"? Kdo, kdy a kde s takovou zprávou přišel? Nebo to je "jedna paní povídala"?

   Smazat
  3. Vinni jsou komunisté,kteři odsouhlasili Parlamentu zákon o předsudkové nenavisti,aby jejich prý levice mohla terorizovat tu blondýnku z SPD,která snad psala o masožravých květinkách.
   Nyni daji brzy pozavirat všechny zdejši pisatele,svoje voliče ,aby se pučem levice čssd vnitràků zmocnili vlády, nebo co,jak to je?

   Smazat
  4. Nečekej ty hlupaku 12.06,že o tom uslyšiš či budes to čist v tisku a tv.
   Poslouchej zahranični rozhlas a pošli Makreli dotaz,zda to chce A ONA TI ODPOVI ANO!!!

   Smazat
  5. 12:19 Aha, takže jedna paní povídala, rozumím.

   Smazat
  6. 12:27
   Jako ten včerejší průzkum za zenitem,že nejvíc vražd je v Mexiku!!!!Verstehen???

   Smazat
  7. CIP JAK HŘIB OD PIRÁTŮ SE OZVAL

   Volte je všichni ty neomarxistické pirátské boži hovádka a každy volič co má doma nezletilou dceru dostane za odměnu bohateho Araba do domácnosti!

   Smazat
  8. Spočitejte to všem našim podlým "zastupitelům" volte SPD i když je vedena samurajem na baterky,který má jen dřevěný mečik,je shnilý, voliče nechce a jeho slabý mečik mu prý už i žerou ponravy!

   Smazat
  9. 1&:09
   Argument z havložumpy...noooo z,ty seš genitálni ynteligent!!!!☺
   P.S. S dřevěnými mečíky začínali VŠICHNI VELCÍ VLÁDCI I KAREL MARTEL VELIKÝ!!!!!☺

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. 15:16
   Genitalita hodná havlokrrrrrálíkárrren!

   Smazat
  12. Hej vy tam z ČSV,prý jste u sousedů vyhrabali odkudsi geniáliho profesora Erwina a začali tam psat s nim konspiračni román typu.

   PROČ STÁLE JEŠTĚ NENI PORAŽEN KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ

   který přitáhla Kikina a trápi dodnes byvalý president ODS celou ČR a i TRIKOLORA v něm má pokračovat,nebot má z ČSV a jejich Programu strach a srdce ji namisto,aby ten Program převzala spadlo před nimi do kalhot a ted si tam mohou pry jejich sympatizanti připnou tu trikoloru!
   Je pravda,že kdyby synator toho presidenta chtěl ZMĚNU tak mu fotr zmaluje zadek na modro?

   Smazat
  13. BOHUŽEL MATE PANE 17.30 PRAVDU.PŘES JEHO ASISTENTA JSME

   tam jejich fujerovi ukázali náš OSTRÝ program.
   Vyděšený asistent nam sdělil,že ho málem trefil šlak a vzkázal po něm,že s voliči nechce nic mit i když se ted maskuje za jejich hnuti.

   Kdovi,možná bude radši podporovat pani kancléřku Merkelovou a jeji PROGRAM SOPHIA!

   Určitě to bude možná dalši lhář, nebot jinak by se tu mezi námi objevil a sdelil jak na tom stoji s podporou Afriky a jejich domorodců.
   No jestli má ten titul Mgr. tak by to možná mohl zvládnout a ne zalizat do ulity a odtud udeřit na své voliče ,jak to politikové z modré čtvrti předváději houfně dodnes .
   Ono nestači se dát vykopnout do sraček,ale mělo by se přijit s něčim novým a ne prý s muzikou z restaurace 4.cenové skupiny!

   Smazat
  14. 9:40
   Zakladem by mnělo být nekomporomisní střílení převaděčů. To jsou ti, kteří jsou sice nižžím článkem organizace ale velice důležitým. Soroš a ostatní nikoho převádět nebudou.
   Václav
   ps. to znamená střílet bez vyzvání i takzvané dokory bez hranic(ano, jsou bez hranic, ale morálky.

   Smazat
  15. Vy jste 12:14 ten zákon už četl a zároveň víte, že jeho schválení záviselo jen a výhradně na hlasech komunistů? Nebo vám vadí, že ten zákon tak jak zní, prakticky chrání i komunisty? Jsem zvědav, zda jste schopen informované odpovědi.

   Smazat
  16. KSČM padá pod kladivy dělniků a rolniků,kteři už všichni jasně vidi jak klesaji jeji preference!

   Prý pod vedenim typu Lumik,se chystaji k prodeji svého majetku hned poté co půjdou pod 5% a s penězi strany v ranci prý chtěji dokonce uprchnout.
   Je jim všechno jedno a nestyděli se prý 12 hlasy z 15 odsouhlasit pro Geheime Staatspolizei vnitráků ČSSD,zákon který je jasně zejména proti nim,ačkoli dnes je pravda,že kdo nic nedělá je dobře v ukrytu,kde sedi tiše v zádech občanů.
   Pokračováni tohoto zákona budou pouze koncentráky,které prý misto ARBEIT MACHT FREI budou mit napsáno na vchodu.

   ZDE SI MŮŽETE PSÁT A MLUVIT CO CHCETE,

   s podpisem vaše FEMA!

   Hlavni lumik je žene zcela záměrně do propasi zapomněni a najdou se takovi jako vy 22.27,kteři se falešně domnivaji,že tleskat jim na cestě do hrobu je to pravé oechové a nestydi se za to!

   Smazat
  17. KSČM je na tom tak špatně,že nevysvětli svým členům ani co je to neomarxismus!

   Ženou své sympatizanty na Facebook,kde kapitalista vycucberg na nich vydělá spekulacemi s jejich daty miliardy i když tam jejich sympatizanti napiši jen jedno pismeno!
   Oni se neodvážili ani otevřit diskusi na svém webu,který jim platime my občané a zákeřně odsouhlašovánim vadných zákonů chtěji být spoluvinniky na likvidaci pravdy,která je nyni jen ve volné diskusi tady a té se odmitaji účastnit!.

   To už neni normálni to je očividná prasečina!

   Smazat
  18. Blbeček trolíček 12:06 napríklad tu: https://www.dobrenoviny.sk/c/170567/angela-merkelova-chce-obnovit-europsku-misiu-na-zachranu-migrantov-na-mori
   To by ale hnidy ako ty museli ovládať aj prácu s vyhľadávačom, že?

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:00 To jako hromadně je povraždit? Tak jste to myslel?

   Smazat
  2. Ne povraždit, ale potopit ty prázdné nafukovací čluny.
   Ty se po přeložení migrantů nerušeně vrací pro další várku.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 10:27 No, kolega 10:00 rozhodně neměl na mysli prázdné gumové čluny.
   Ale já rozhodně s potápěním gumových člunů zásadně nesouhlasím. Na dně moří je už tak bordelu až až.

   Smazat
  5. Souhlas. Admine, 10:28 je za hranou a to dost daleko.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. No, některejm už ten Korejec slušně vypláchnul makovici.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 11:08

   to je rasismus v čisté podobě. Měli by vás zajistit!

   Smazat
  10. 11:08
   A co ty desítky znásilněnejch českejch holek, kterejm to udělali český chlapi?

   Smazat
  11. 11:58
   Podporovateli těch arabášskej kriplů,schvalovani znásilnění,neoprávněného vniknutí na cizí území JE TRESTNÝ!!!!!!Vlastenec,kterej si nenechá znásilnit děti je fašista a rasista???Dej majzla,ať si já ty TYDÝTE nenajdu TEBE!!!!!

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. 12:26
   Jestli jsi otec,tak se takhle blbě neptejte!!!!!

   Smazat
  14. Rasistické projevy a nadávky z obou diskutujících stran smazány. Omlouvám se, že se zpožděním. Nemohu čučet pořád do monitoru. Opravoval jsme plot. Díky za pochopení.

   Smazat
  15. Nech tie lode natankujú a plávajú k pobrežiu slonoviny a tam im treba pomáhať. Mali by sa tam vylodiť aj mimovládkari a budovať im tam novú infraštruktúru školy nemocnice atď.

   Smazat
  16. aragonit11 - Pobřeží Slonoviny je z Libye krapet z ruky.

   Smazat
  17. Tak treba skúsiť nejakú inú destináciu Togo, alebo Niger mimovládkari by aspoň zažili kus dobrodružstva aj tá Nemecká kapitánka by si prišla na svoje

   Smazat
  18. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 3. 10;02
  Hromadně VRAŽDÍ ONI NÁS,takže jim je třeba oplatit stejně!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:12 Kdo koho hromadně vraždí? Co to probůh vykládáte?

   Smazat
  2. 10;30
   U tebe to bohužel islamisti ještě nestihli....buď v klidu,všeho do času!!!!!

   Smazat
  3. 10:45 A u tebe už byli?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 11:10 Ovšem zapomněl jsi napsat, že vy sami si je tam zvete do lázní a pořádně je tam kasírujete. No jo, jejich prachy vám evidentně nesmrděj, viď?

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 11:23 No já bych tam asi fakt do lázní nejel, protože to, co tam zaplatí Arabové, na to já bych neměl.
   Ale to je volba Teplic. Žijou z peněz od Arabů, tak holt musí něco vydržet.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 12:02 Tak když si neumíte v Teplicích udělat pořádek, tak pak nebrečte.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Vše začíná u starosty Kubery (ODS), šéf Senátu. Hezky v Teplicích volíte, jen co je pravda!

   Smazat
  12. 12;38
   Pravdu bohužel máš,ovšem já toho Jaroslava Fontanoviče Trumberu NIKDY NEVOLIM!!!!Ani nikdo normální,takže je to stejnej zázrak,Jako v Pha.mít ve vedení Smažky....pardon,Piráty!☺

   Smazat
 4. Jako reklama dobré,ale jinak k h...u.Ti hajzlové v EP a EK z toho mají byznys,jen se nám vysmívají jací jsou občané blbové,že je svými hlasy volili a dostali se ke korytům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:22 Máte pochopitelně na mysli i pana doktora Davida, že...

   Smazat
  2. Okopáváš chodníky, duševní trpaslíku 10:37?

   Smazat
  3. Ale je pan doktor David ještě pořád poslancem EP, že ano?

   Smazat
  4. David a Blaško jsou jediní europoslanci za ČR, kteří za něco stojí. Ostatní jsou kolaborantská pakáš.
   Ale ty smrádku to moc dobře víš. Jen děláš blbeček, provokatér.

   Smazat
 5. „Hnus! Je to na zvracení. Že vám není z vás samotného špatně!“ Okamura se rozpálil do běla. Tvrdý útok na Hamáčka:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Hnus-Je-to-na-zvraceni-Ze-vam-neni-z-vas-samotneho-spatne-Okamura-se-rozpalil-do-bela-Tvrdy-utok-na-Hamacka-592762

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Neziskovky mají strach. Schillerová chce změnit pravidla dotací:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019081610532989-neziskovky-maji-strach-schillerova-chce-zmenit-pravidla-dotaci/

  OdpovědětSmazat
 8. A že není pravdou, že by do Libye nebyla šířena demokracie? To tedy byla, a taky tam již je! V míře dost vrchovaté ...
  Pravda, i v docela obskurní formě, která odpovídá niternému přání šiřitelů.
  Demokracie již - holt - takovou bývá.
  Třeba i ta v dnešním banderistánu, kde ji pro změnu směrem na východ šíří ohněm a mečem tamní karatelé jsouce v tom vedeni US Volkerem aj. demokratizátory. A ti už v tom mají staletou praxi ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě, Opluštile, nenávidíte demokracii. A taky Ukrajinu. Co taky čekat od ruského švába klepajícího každý den na Sputniku.

   Smazat
  2. Re (11:28):
   Právě naopak, blbečku! Nenávidím Orwellovskou demokraturu, takovou, jakou si ti "demokrati" (ve skutečnosti představitelé kapitálu) zavedli do Libye, na Ukrajinu a jinam ... Aby tak dál šířili svou nadvládu nad světem.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Al-Hamjda té ty jednobuněčnej havlokriple odmění Svatováclavskou orlicí s portrétem UDAVAČE HAVLA!!!!!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 11:28 na těchto stránkách nám provozovatelé umožňují zůstat v anonymitě. Je to pohodlné, člověk se většinou vyjadřuje otevřeněji. Dnešní doba už je bohužel taková.

   Jsou však tací formáti, kteří se podepíší. A pravděpodobně svým skutečným jménem. Co vás, který na to nemáte koule, opravňuje k tomu, abyste dotyčného oslovoval jak nějaký lampasák v padesátých letech podřízeného vojína, pouze příjmením? Vy dacane nevychovanej!?

   Takže až budete chtít zase oslovit pana Františka Opluštila, tak PANE Opluštile, a nebo ho neoslovuje vůbec! To bude vůbec nejlepší.

   Smazat
  8. Skromný dotaz, vy 11:28, v té Libyi se odstraněním Kaddáfího podmínky pro existenci obyvatel zlepšily nebo zhoršily? O úspěchu nebo neúspěchu mocenských zásahů na cizím teritoriu nic víc vědět nepotřebuju. Tak tedy povězte, těším se. JiH

   Smazat
 9. Postřehy některých jedinců jsou unikátní. To je ta správná svoboda a demokracie?

  OdpovědětSmazat
 10. Soudruzi, tlačí to do do nás už ze všech stran! Čerňoch v moravském kroji!

  https://www.lidovky.cz/domov/fotoclanek-lide-oblekli-kroje-a-slivovice-tece-proudem-v-kyjove-zacal-folklorni-festival.A190817_104930_ln_domov_ele/foto/ELE7d6850_192629_17058659.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi ty. Černoch v moravském kroji, s tím přišel Dušan Klein už před třiceti lety.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. No, nechtěl bych mít dceru za muslimské kanape. Ovšem proti gustu žádný dišputát, máme svobodu a demokracii. Gratuluji. Hej hou

   Smazat
  4. 11:55
   Dřív se jim říkalo ŠLAPKY,KURVY,MATRACE PRO KDE KOHO...dneska jsi nám objasnil proč!!!!☺
   Hodně štěstí s tím humusem!!!!

   Smazat
  5. 12:08 Něco jako tuhleta kurva - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   co jí ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukal a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali Putlerovy jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho antiruskýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 11. Hezký článek vypovídající o mnohém. Jenže bacha máme tady netušené rezervy (pokud naši mocipáni budou chtít pro lidi, potažmo VOLIČE něco udělat, nebo na nás opět s.át. Páni doktoři chtějí opět penízky, dokud jsme jakoby v plusu a je co drancovat. Ale že by se srocovali třeba na Letné ve spravedlivém hněvu, jaká ukrutná zdravotní rizika na sebe Evropa nás nevyjímaje, bere? V době kdy řádí ebola a nikdo netuší co ještě sem mohou kozom.dové zavléci, jsou naši doktoři v pohodě a na zdravotní rizika, která nám hrozí, je ani náhodou nevzrušují. Vypadá to že tito doktoři neskládali Hypokratovu přísahu, ale Harpagonovu… Pokud nedáte očkovat děti nevezmou je do školky a vystavíte se neuvěřitelné šikaně. Vidíte to pokrytectví a dvojí metr? Já ano. Hej hou nemoci jdou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý postreh s tou ebolou svetová zdravotnícka organizácia nedávno varovala že už táto choroba prekročila hranice štátu v ktorom sa vyskytla.

   Tak len ďalej navážajme do Európy tých černochov a Ebola sa tu zaručene dostane. Možno práve o tom páničkom z deep státu ide a preto je to celé tak šikovne zorganizované

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste roztomilý provokatér, který rozpaluje oponenty do běla. Sice je to poněkud prvoplánovité, ale budiž.
   Máte samozřejmě pravdu, to obohacení černými imigranty je tak obdivuhodné, že jsou z toho Němci už celí paf a nechtějí té realitě uvěřit. Mají v tom tradici, i špatné pověsti Hitlera uvěřili až po prohrané válce. Teď to bude podobné s jedním drobným rozdílem. Tehdy je okupovali Američané, Britové, Francouzi a Rusové (řazeno abecedně, račte si všimnout), teď to budou jiní sekáči, ti se nezakecaj.

   Smazat
  2. Hele anonyme, kopnúť si do nemca po vojne ktorú za vás vybojovali iní, je fakt také tradičné (nielen) vo vaších končinách, ale aj u nás. Pritom realite že tu v Európe Francúzi sa tak nádherne rozťahovali a špatné pověsti Napoleona nie ste schopní uveriť ani v tom svojom zaprdenom Česku, nielen vo vyspelom Nemecku. Ako by aj, snáď nebudete pindať proti svojim pánom, ktorí za vás vyjednali Versails a iné špinavosti Mníchovom(ne)končiac. Ťažko od vás preto očakávať schopnosť uvedomiť si po požiari Notre Dame, že sa s nimi(němcami) vezieme na tej istej Európskej lodi. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na trolly zásadně nereagovat! Nereagovat. Oni na to čekají. Hej hou

   Smazat
  2. Hej hou, a proč na něj teda sám reaguješ?

   Smazat
  3. Z Libye, ak sa nemylim, je po mori do Talianska, na nejaky ostrov, nieco cez 66 km.
   A oni sadnu aj papierovu lod, a vydaju sa k brehom Talianska. Im staci na lodi z kartona dostat sa mozno 5-10 km od brehov Libye, a sprosta Europa ich uz sama, na vlastne naklady dopravi do Europy, Talianska, a inde.
   No ved by boli sprosty aby to nevyuzili. Doprava gratis.
   Kazdy vie, ze migranti ukupuju Francuzke pristavne mesta, snazia sa dostat do Anglicka na nejakom kamione a podobne.
   Ale aky je tu rozdiel.
   Na trasu dlhu 66 km sa vydaju na lodke z kartona,
   a na trasu 35 km, co je vzdalenost z Calais do Dovru, sa na lodku sadnut neodvazia ?
   Preco tak asi ?
   Asi to bude tym, ze medzi Calais a Dover ziadna zachranna taxisluzba nechodi, tak sa boja, ze by sa utopili.
   Kdezto z Libye taxi chodi, staci sa dostat trocha od brehu, a vylet do Europy je zaruceny.

   Smazat
  4. 13:50 Já teda nevím, kterej ostrov jsi měl na mysli. Ale obávám se, že ses dost seknul. Nejsem žádnej námořník, ale z Libye do Itálie to rozhodně není 66 km. Ani na žádnej ostrov patřící Itálii.

   Smazat
  5. No, ani na Lampedusu to z Libye opravdu není 66 km, to sakra ne.

   Smazat
 14. 12;28
  Ynteligentní otázka soudruhu Havle!☺

  OdpovědětSmazat
 15. Akou môžu byť vojnový utečenci utekajúci pred vojnou a Asadovim režimom a pritom sú z hornej volty a senegalu, veď tam vojna nie je.Peter.

  OdpovědětSmazat
 16. Podľa mňa sú to nájazdníci a vojaci s guľami a vajcami.Peter.

  OdpovědětSmazat
 17. Omyl, nie vojaci s guľami a vajcami alebo votrelci obyčajný krvilačný a smilný votrelci.Peter.

  OdpovědětSmazat
 18. Unknown - A jak jsi přišel zrovna na Senegal? Když teda pominu stav, že Horní Volta je už pěknou řádku Burkina Faso.

  OdpovědětSmazat
 19. http://svobodnenoviny.eu/soros-se-vmesuje-do-demokracii-eu-tim-ze-financuje-levicove-skupiny-a-media-to-oznacuji-za-nezavisly-aktivismus/
  https://pravyprostor.cz/sebevrazda-francie/ http://www.protiproud.cz/politika/4544-velky-zlom-nejen-francie-jsou-dve-obe-na-prahu-zaniku-tovarna-na-islamismus-chrli-sarijatska-gheta-cilem-je-podmaneni-metropole-celeho-zapadu-maji-stejny-osud-bezducha-bila-

  OdpovědětSmazat
 20. No hurá. Už jsem myslel, že tu všichni zapomněli na strýčka Soroše.

  OdpovědětSmazat
 21. Vo že sa to volá Burkina Faso,aj Česko a Slovensko bolo Československo ale o to tu nejde,elity chcú presídliť celú Afriku do Europi a celá Afrika sa do Europi jednoducho nezmestí.Obávam sa jednej veci,že pôvodný Európanov sa staneme utečencami pred utečencami a to ti an 13:56 nedochádza?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já hlavně nevím o žádných elitách, které by chtěly přesídlit celou Afriku do Evropy. Takže nevím, co by mi mělo docházet.

   Smazat
  2. 14,45
   Ci chcu presidlit Afriku do Europy, to ja tiez neviem,
   ale ak sa nad tym vsetkym clovek zamysli, kedy bude tej migracii koniec ?
   A nechcem byt rasista, ale populacna krivka migrantou je ovela vacsia, ako povodneho, bieleho obyvatelstva.
   Takze ak sa migracia nezastavi, o nejake storocie bude Europa čierna, moslimska.
   Pravda, ak Trumpeta nevyvola vojnu, kde bude koniec bielym aj ciernym.

   Smazat
 22. Převážná většina utečenců jsou mladí muži atletických postav, a na to není ani potřeba žádná statistika, když je téměř denně hromada důkazů z videí. Co je to za lidi, kteří tvrdí, že utíkají před válkou, násilím, a mučením, a přitom nechávají v jejich domovině ty nejzranitelnější, kterými jsou ženy, děti, starci, nemocní. Tito mladíci je tedy vystavují napospas tomu strašnému utrpení a chudobě, zatímco by měli pomáhat situaci v jejich domovině po všech stránkách zlepšit. Zajímavé je také, že nikdy neztratí mobil, ale doklady na potvoru vždy. Celé je to podezřelé. Je to chucpe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký soucit těchto utečenců s lidmi v cílové zemi v Evropě se dá asi očekávat, když nemají soucit ani s vlastní rodinou, kterou zanechali osudu v jejich rodné zemi, které se zřekli.

   Smazat
 23. Musíme se zastavit terorismus a reformovat přistěhovalectví, než se staneme jako Německo a Švédsko. https://www.usatoday.com/story/news/health/2019/08/10/hepatitis-vaccine-outbreak-spreads-shadows-opioid-epidemic/1967284001/ http://www.investmentwatchblog.com/los- andělé-tváře-bezprostředně-bubonické-morové epidemie - kvůli nekontrolovatelnému bezdomovectví
  http://svobodnenoviny.eu/svedsko-na-pokraji-civilni-valky-sef-narodni-policie-pomozte-nam-pomozte-nam/

  OdpovědětSmazat
 24. Katalánsko:
  https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/266140-zfetovani-agresivni-migranti-spi-na-ulicich-urady-jsou-bezradne/

  OdpovědětSmazat
 25. Nehartuste tolik proti Lékařům bez hranic! Můžeme se dočkat toho, že k nám přilezou ve většim počtu nájezdnici z Jihu a Hamáček s pomocí ELFů vytvoří takové nedýchatelno, že budeme prchat i my. A třeba zrovna dnešní taxikáři nám pomůžou, třeba...

  OdpovědětSmazat
 26. Nemám zabalené,ale s istotou mám nabitý makarov 9-mm plus niekoľko zásobníkov k tomu,suvenír od Sovietov keď odchádzali domov,škoda že tu nie su.

  OdpovědětSmazat
 27. Tak jsme probrali uprchlíky. Co nyní zapolemizovat, kdy vrátí Rusko Karélii, Königsberg, Podněstří, Luhansk, Doněck, Krym, Abcházii, Osetii a Kurily? Nebo kdy propustí námořníky pirátsky polapené v mezinárodních vodách? Hitler byl agresor, a potrestáni byli všichni Němci. Za Putina budou potrestáni všichni Rusové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netrep dve na tri. Rusko sa nikdy nestiahne z Kuríl, Osetie, Abcházie, Krymu.
   Putin nevedie dobivačnú vojnu po celej Európe ako Hitler tak ho prestaň prirovnávať k Hitlerovi.
   Celé NATO nemá na to aby Rusov vytlačili z týchto území. Aj keby sa posrali na to nemajú.
   Až keď Srbsku vrátia Kosovo a židia Golany Sýrii až potom sa môže jednať o Kurilách

   Smazat
  2. Vítěz války byl SSSR a ne Japonsko. Tak už ty Kutily nechte být. Jsou navždy ruské.

   Smazat
  3. 16:37 s tím Ruskem, přesněji Ruskou federací, to máte tak nějak stejné jako s USA. Kdypak asi ty co vrátí Indiánům, Španělům, Francouzům, Britům, natož Texas Mexičanů, nemluvě o pitomém Guantánamu Kubě, natož o Portoriku ... Je třeba pokračovat? Povězte prosím. JiH

   Smazat
  4. Presne tak ale zlé je len Rusko:-)

   Smazat
  5. Rusko ti "vrátí" Kurily, Abcházii, Čečnu, Osetii, Könisberg, Krym, Podněstří, Luhansk, Doněck-všechno to své historické území, taky Katalánsko, Severní Irsko, Aljašku, území patřící někdy Mexiku, Korziku, Malvínské ostrovy, severoCyperskou republiku, Kosovo...atakdále atakdále, až ti naprší a uschne Pepku16:37:-). A prosím nekrmme už dál tyhle trolly.

   Smazat
 28. Diskuzní kreténi z novinek opět na scéně. Datlujou kraviny, žvaní sračky, hádají se a otravují - tomuhle říkáte diskuze chásko praštěná? Čtete vůbec po sobě všechny ty slinty? To si myslím že ne, protože to ani nejde jak je to uhozený. Každý si vleze na diskuzi a blije sračky - pořád a pořád - do nekonečna. Jak u blbých na dvorečku. Ten "admin" aby se umazal - tím myslím uodstraňoval ty žvásty. To musí být pěkně blbá práce číst ty hovadiny a mazat ty extrahovadiny, a nevděčná. Z toho bych zblbnul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Fakt ho obdivuju, Admina. Někdy si myslím, že sice bude to škoda, ale ať si ulehčí svůj úděl třeba i s tím povinným přihlašováním. Nebo taky nebudu se divit až zruší diskuzy vůbec jak takovou.

   Smazat
 29. 16;37
  To je jednoduchý jako facka:AŽ AMIOKUPANTI VYPADNOU ZE VŠECH JIMY OKUPOVANÝCH ZEMÍ,až vrátí území ukradené Mexiku a až začnou
  banderosvině makat a přestat Rusko provokovat(a odtáhne ta svoloč smradlavá z Čech)!!!!!!Hitler byl svině,kterou podporovali ty amisvinê jako byl třeba Preston Busch,takže potrestat celej ten amibordel!!!!!

  OdpovědětSmazat
 30. Migrace do Řecka se stupňuje:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/migrace-do-recka-se-stupnuje-zeme-se-stava-vstupni-branou-do-evropy-40293498

  Perou se mezi sebou:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-berline-spor-dvou-rodin-prerostl-v-pranici-stovky-lidi-40293502

  OdpovědětSmazat
 31. Děkuji za odpovědi. A co nyní probrat otázku svobodnosti voleb v Rusku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpovídám na 19:21, to před tím jsem nečetl. V Rusku jsou v každé volební mmístnosti kamery, pokud vím, tím se zamezí probírat otázku svobodnosti voleb v Rusku, které by chtěli řešit různí nedovtipové. Pokud máte argumenty podporující vaše tvrzení, sem s nimi. Jinak je čím dál jasněji v otázce Ruska a Ameriky. Právě jsem dokoukal nové video V. V. Pjakina Otázky-odpovědi, doporučuji jej lidem kteří se chtějí něco dozvědět a ne jenom plácat nesmysly. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Vtipný červený dědečku. Pověz, k čemu jsou kamery ve volební místnosti, když potenciálnímu kandidátovi není povoleno kandidovat? Ruské volby jsou prostě cinklé.
   Přehrávat debatu na konflikt Ameriky a Ruska je milý červený dědečku zbytečné. Dneska na komedii těchto dvou spojenců už nikdo neskáče.

   Smazat
  3. 20:24
   Tak se podle toho zařiď, drž se tématu, a nesváděj to na jiné, cinklý vyčůránku.

   Smazat
  4. Ad 20:24:
   potencionální kandidát do zastupitelstva Moskvy měl na listině fůru neplatných podpisů (falšované). Takže žádné "cinknuté" volby, ale lenost, neschopnost, šlendrián a možná i záměrné falšování na straně kandidáta a jeho týmu.

   Stalo se u několika "nezávislých" kandidátů.

   Smazat
  5. Mno 20:24, to, zda byli někteří kandidující do voleb v Moskvě vyškrtnuti oprávněně nebo ne, nevím a bezpečně nemůžete vědět ani vy. Dokonce ani jeden z nás nemůže vědět, zda se stejným odůvodněním u nás vyškrtnutí kandidáti do prezidentských voleb, byli vyškrtnuti zcela právem. Prostě, spolehlivě se přesvědčit nelze.
   Jedno je ale jisté. Zasahovat do vnitřních věcí jiných států zakazuje uznané mezinárodní právo. Osobně jsem přesvědčen, že je jedině a výhradně věcí obyvatel toho kterého státu, co a jak si na území vlastního státu zařídí. Chcete to, 20:24, nějak okecávat? Pak jste buď hlupák, troll, nebo zmatený elf a vážit si vás nelze.

   Smazat
  6. 23: 53 CHCÁÁÁVHÍÍÍ Musím se smát troubo, "" ZASAHOVÁNÍ DO VNITŘNÍCH ZALEŽITOSTÍ STÁTU ZAKAZUJE MEZINÁRODNÍ PRÁVO "" a co udělal Rus při anexi Krymu? A obhajovat Rusko, že nevíme proč vyškrtnul kandidáty, to je přece každému jasné, dosadit tam svoje proputinovské.Jak to píšete na konci? " pak jste buď, hlupák, troll, nebo..."Tak přesně to jsete vy.

   Smazat
  7. 10;13
   Bav se s amiIÀčkem,kterej má místo mozku havložumpu!!!!!
   KRYM NIKDY K BANDEROSTÁNU NEPATŘIL!!!!!!A když jsme u TOHO,kdy bude amiokupant VRACET území ukradené Mexiku???!!!!!A co se týká Navalny,tak s tímhle přístupem by dávno spáchal u amiokupantů sebevraždu,takže drž hubu ty zoufalá veletrotlovskosti!

   Smazat
  8. Pane pekne ste to napísali odpoveď, akurát že Pepek A10:13, nespomína nič, len akúsi "anexi krymu" ktorú udělil Rus. Čo ak mal na mysli pod "rus" toho svojho miláčka Nikitu Chruščova, báťušku Stalina, alebo svojho ochráncu Europských hodnot z 1968roku Leonida Iljiča Brežněva, na počesť ktorého slávnosne dal návrh pomenovať aj meteorický roj Leonidy? Prosím o viacej rozvahy a menej nervozity. Takému trolovi až sa tu zas na Vás rozohní, stačí šikovne podložiť nohu a on padne na hubu vlastnou tuposťou ktorú do provokačného príspevku vložil. Vravím vám, nesnažte sa mu to nijak uľahčovať, ale práve čo najviac sťažiť. MPU

   Smazat
  9. 10:13 já si vás dovolím zcela důrazně upozornit na to, že o oprávněnosti nebo neoprávněnosti přivtělení poloostrova Krym k Ruské federaci se ani slůvkem nezmiňuju. Pokud byste nebyl blbec, co do mého příspěvku byste se buď zastal nebo nezastal mezinárodního práva co do striktního nezasahování do vnitřních záležitostí suverénních států. Pod jakoukoli záminkou, padni komu padni. Tedy ano, nebo ne?

   Smazat
 32. A co demokratický vraždy u amipoldů a amipsychopatů?!
  Zase budou odkazy na vraždění v Mexiku?!

  OdpovědětSmazat
 33. Trolíček se snaží otočit diskuzi od tématu. Člověk v tísni je ZLO a ohromný kšeft navlečený na pseudohumanitu. Salviniho můžeme Itálii závidět . Bredy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš toho Salviniho, který tlačí na přerozdělování migrantů po Evropě podle kvót? Tak záviď, blbe.

   Smazat
  2. Migraci, ani kvóty nevymyslel pan Salvini, idiote 19:49.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 20:19
   Panu Salvinimu se podařilo znatelně snížit imigraci do Itálie, kterou provozují za obrovské peníze pašeráci. Kdyby se tak chovali všechny státy, organizátorům, kteří do svých domovů nepřijmou, a na jejich vlastní náklady nezaopatří ani jediného, by se nedařilo, a nebylo by o čem diskutovat, idiote.

   Smazat
  5. 19:49
   Lžeš, blbečku. Salvini by se samozřejmě rád zbavil svých migrantů, ale na kvóty netlačí a není blbec, aby si dělal nepřátele mezi státy, které mají k migraci stejný postoj jako on.

   Rudý škorpión

   Smazat
 34. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 35. Toto organizované pašování lidí mají na svědomí nejbohatší lidé z USA a jimy vytvořené neziskovky, které dnes prakticky ovládají ideologicky zdegenerované europolitiky. Je to pokus o likvidaci demokracie a je zatím zdá se účinný. Lybie v rukou Evropy je pašeráckým tunelem do středomoří. Kaddáfího generál Haftar se snaží o její uvedení do stavu pořádku a ukončení občanské války, ale my mu to nedovolíme, protože by migrace skončila a to nám a jim vlivní lidé USA prostě nedovolí. Trump byl nadějí, ale ukázalo se, že i Amerika už o demokracii fakticky přišla. Proto musí EU vést politiku proti ukončení občanské války v Libyi a brání Haftarovi o vyčistění země od IS a jiné pašerácké svoloči. Z jedné strany tak zachraňujeme migranty z centrální Afriky, z druhé strany máme na svědomí tisíce zavražděných Libyjců, kteří padli v námi udržované a vraždou Kaddáfího započaté občanské válce. Můj názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak. Občiansku vojnu v Líbyi rozpútali tajné služby USA a keď šla po týchto teroristoch Kadáfiho armáda aby spravila poriadok NATO ju vybombardovalo. Inak by armáda poriadok v zemi udržala. A teraz EU podporuje vládu v Tripolise proti Haftarovi, ktorého podporujú Rusy. Bojuje sa tam už niekoľko rokov a nemá to konca kraja. A toto nehodným pajtášom v USA a EU vyhovuje.

   Smazat
 36. 0:00 Ty se nech vyšetřit ty ruský provokatére.Žádné USA v Líbyi nic nebombardovalo. Něco nastuduj, jinak děláš ze sebe blba. A připadá mě zvrácené obhajovat teroristu jako byl Kaddáfí, který má na svědomí stovky životu na Západě.. . U nás někde u Brna byl v 70 letech výcvikový tábor těchto teroristu. Taky dobré svinctvo tehdejšího rudého režimu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:05 Celé to bombardování začali Francouzi, USA s Británií se pak nakonec ale taky přidali. Obama údajně zuřil, protože svržením režimu Kaddáfího nastal totální binec, který trvá dodnes.
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/obama-kritizoval-camerona-a-sarkozy-kvuli-libyi.A160311_125206_zahranicni_san
   https://www.euportal.cz/Articles/12193-vysledek-bombardovani-libye-alianci-nato-zeme-je-po-trech-letech-bezohledneho-vrazdeni-v-naproste-totalni-krizi-bez-vychodiska.aspx

   Smazat
  2. 13:25 S teroristy se nevyjednává nikde na světě.Ti se bez milosti střílí.A ještě perlička. Stejný parchant byl Husák, který mu věnoval řád BÍLÉHO LVA. Neuvěřitelné co soudruzi dělali, vyznamenávat teroristy, své k svému.

   Smazat
  3. A už někdo někdy vyznamenal tebe, ty odpornej, oplzlej, nenávistnej parchante 16.59? Něco tak hnusného snad ani není možné. Proč denně lezeš diskutovat s lidmi, které nenávidíš? Proč denně bliješ ty svoje nenávistný zmrdoviny, a sračky? Kdo je u tebe parchant ty zrůdo? A že byli vyznamenáni sprostí vrazi Mašínové, o tom žádná? Ty hnusná zdechlino.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Hezky jsi to napsal, sedí to na tebe Pepku18:29: "komouš nebo fašoun všechnojedno", jak prdel na na latríně. Když tě tedy tady nemrdne, asi tě tvý soudruzy budou muset brzy utratit, jak nejednou ve své historii utrácely všechny své užitečné idioty. Ty obhajuješ Mašíny jako pravý hrdinové v porovnáním kterých je Al-Kajda a Taliban bojující za svobodu své země jenom banda obyčejnejch břídilů. Nebo taky Kadáfí a jeho banda mašínovských břídilů, která osvobodila svou zemi spod okupaci Francouzských demokratů. Hezký bordel máš ve své tupé hlavě Pepku:-).

   Smazat
  7. Blbeček trolíček 10:05 Že nie? https://svet.sme.sk/c/6042400/nato-bombardovanie-libye-bolo-najpresnejsie-v-historii-aliancie.html
   ktože založil NATO? Kto v ňom má rozhodujúcu silu?
   A čo toto? https://www.webnoviny.sk/zacala-sa-vojna-v-libyi-zapad-bombarduje-krajinu/
   Sorošove hnidy , vy si myslíte, že ľudia stratili pamäť ko vy?

   Smazat
 37. Ten terorista byl MILÁČKEM ZÁPADU,dokud držel hubu a nechával si vysosávat bohatství své země....pak,jak to bývá se DEMOKRATŮM tentokrát hlavně z Frankrajchu nehodil,byl ZAVRAŽDĚN!

  OdpovědětSmazat
 38. I kdyby si migranti nepřiváželi sebou agresivní islám, stejně pro nás vytváří neřešitelný problém. Drtivá většina z nich je nevzdělaná, řada z nich nevzdělatelná, nemají pracovní návyky a nic pozitivního nám nepřinesou. Vděčnost jsem u drtivé většiny z nich nezaregistroval. Nečekal bych nějakou psí vděčnost. Stačila by mne mírná pokora a respekt k našim zvykům, zákonům a tradicím. Nic z toho se nekoná. Naopak, drzost arogance a pohrdání vším, včetně těch, kteří je ze svých peněz živí. A nezapomínejme, že z malých a roztomilých černoušků vyrostou arogantní a drzí černoši.
  Přestaňme s rozesíráním světa a donuťme lidi v Africe a Asii pracovat. Místo kvérů jim dodávejme lopaty a rýče s tím, že sežrat mohou pouze to, co si sami vypěstují. A čím více jich bude na jimi vypěstovaný bochník chleba, tím menší bude krajíc každého z nich.

  OdpovědětSmazat
 39. Zatím jsem v námořním právu marně hledal ustanovení, že by osobami v nouzi byly osoby, které se na moře vydaly dobrovolně a úmyslně (byť v sebechatrnějším plavidle). Zato je tam ustanovení, podle kterého kapitán lodi rozhoduje o tom, zda může osoby v nouzi přijmout na palubu s ohledem na bezpečnost osob či nákladu, které/který přepravuje. Pokud vyhodnotí, že nikoli, je povinen informovat ihned o takových osobách, vč. jejich co nejpřesnější polohy, pobřežní stráž, nejbližší přístav apod. Pokud ale osoby v nouzi na palubu přijme, je pak povinen je dopravit do nejbližšího bezpečného přístavu. Vyzvedne-li tedy osoby v nouzi u západního pobřeží Libye, jsou takovými bezpečnými přístavy nejbližší (desítky km vzdálené) přístavy v Tunisku. Rozhodně však nikoli stovky km vzdálené přístavy jako Siracusy, Katánie nebo Reggio di Calabria, když "záchranná loď" mezi tím ještě obepluje v bezpečné vzdálenosti Maltu...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.