Reklama

čtvrtek 1. srpna 2019

Pentagon plánuje prozkoumání arktické oblasti Ruska pro potřeby armády


Inna Vasejkinová
1. 8. 2019 mk
Ruské orgány již uvedly, že Státy se přikrývají termínem "výzkum", ale ve skutečnosti se zabývají rozvědkou. Řada arktických regionů Ruska a také severní území Evropy a Ameriky se dostala do zorného pole Pentagonu. Americký armádní rezort hledá dodavatele, schopného prozkoumat tyto oblasti pro potřeby USA. Teoreticky budou tyto informace shromážděny s cílem "zlepšení mobilizace Pentagonu", ale ruské orgány již prohlásily, že nevěří, že se jedná o "mírové motivy" Washingtonu.


Jak uvádí RT, vedení Obranné logistické agentury Ministerstva obrany USA plánuje prozkoumání trhů v oblasti Severního polárního kruhu. Pro tyto účely Pentagon již hledá vhodné společnosti, které by výzkum provedly.

Mezi ruskými regiony, které se Pentagon chystá prostudovat pro potřeby armády, jsou ostrov Kolgujev, Murmanská oblast, Novosibiřské ostrovy, souostroví Severní Země, Republika Sacha (Jakutsko) a JaNAO (Jamalo-Něnecký autonomní okruh, pozn. překl.).

Je upřesněno, že kromě arktických oblastí Ruska zahrnuje seznam také Grónsko, Aljašku, Kanadu, Norsko, Švédsko, Island a Finsko.

Ministerstvo obrany USA má v úmyslu zjistit logistiku dodávek vody, léků, ropných produktů a spotřebního zboží do severních oblastí.

"S pomocí těchto studií bude posouzena schopnost podniků reagovat na mobilizační potřeby americké vlády v mimořádné situaci", uvedl Pentagon.

Ruské orgány však mají podezření, že tímto způsobem Státy hodlají získat další zpravodajské informace.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. Ruské orgány to vidí přesně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko má zákon o pohybu cizích lodi v arktické oblasti i s možností potopení toho kdo neuposlechne. Amerika chce za pomocí vraků znesnadnit severní cestu.

   Smazat
  2. 13,49
   Nám chtěli ty černý buzmeni s tím vrakem nedávno blokovat D1.

   Smazat
 2. Bohužel nedají pokoj a nedají šmejdi americký Rusko se nachytat nedá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už mají v těsné blízkosti svých hranic v Černém moři, v Očivkivu, leteckou základnu, která se bude rozšiřovat na raketovou. Zároveň vyzvali ostatní státy, aby tlačili na RF, ohledem armády na jejich území. Američané požadují, aby se Rusko vzdalo celého druhu zbraní, přestalo vyvíjet a vyrábět nové, a umožnilo vstup stálých inspektorů NATO na své území. Už se ozvala první vlaštovka, a to v podobě Heika Maase, který vyzval Rusko, aby zcela odklidili své základny (rozuměj kasárna) z blízkosti svych hranic do vnitrozemí, jinak budou čelit následkům. Stejně tak tlačí Japonsko, které chce na Kurily umístit americkou základnu. Tohoto stavu využívá Čína, a přinutila Rusy, aby ji uvolnili bez jakýchkoliv překážek přístup do Arktiky. Rusy by možná nezastrašili řeči Američanů, ale Američané disponují potenciálem mnoha států světa a tomu se navíc pod sankcemi vzdorovat moc nedá.

   Odejde Putin, odejde Rusko. Po dlouhé krvavé válce. Následně se prostor rozdělí pod světové korporace a osídlí v Evropě připraveným migračním obyvatelstvem. Tím zanikne i ruský živel jako takový. Samozřejmě, my jako národ a možná i jako lid zanikneme také. Takový je plán. A vše k tomu vysokou rychlostí směřuje. I když to má už devět let zdržení - protože Putin. Není divu, že ho tak nenávidí.

   Smazat
  2. 7:01 To se pane nestane Rusové použijí svoje jaderné zbraně a ty mažou přesilu. A nástupcem Putina bude prý Sergej Šojgu.

   Smazat
  3. Nebojte, už brzy vše vyřeší Yelowstone.

   Smazat
  4. 14:14 Nebude už co, páč naší rase běží poslední století a s ní končí i civilizace jako taková. Takže s i bez globální ekokatastrofy typu Yellostone jež by ukončila život na severní polokouli, čeká Zemi přeměna na Planetu opic ...

   Smazat
 3. Co to je za debilní článek? Vždyť to nedává žádný smysl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smysl to má. Přemýšlej!

   Smazat
  2. 22:33 a 22:34
   Z toho jak to je napsané je to nesmysl. Jak budou Ruské území zkoumat? Z Vesmíru? Nebo snad provedou invazi? Nebo tu invazi provedou ty "vhodné firmy"? Nebo mají dostat povolení od Rusů? Proč by měl Pentagon chtít zajišťovat dodávky léků apod do ruské Arktidy? Proč by otevřeně Pentagon říkal, že průzkum je pro mobilizační účely?

   Celé je to nesmyslná, absurdní kravina, zase nějaký hoax.

   Smazat
  3. Ty 22:47 jsi nebyl na vojně, že?!
   Nemáš sebemenší ánung, co dělá armáda, o co se zajímá a jak pracuje. USáci mají bobky, že Rusko na severu své země zajišťuje obranu a chrání si své zájmy (viz suroviny v mořském šelfu, severní lodní cesta atd.) Američtí pitomové musí Rusku aspoň okopávat kotníky.

   Smazat
  4. 22:58
   Neodpověděl jsi na jedinou otázku. Hlavně že víme, že máš ánung.

   Smazat
  5. "Ruské území" se zkoumá ze špionážních letadel, družic, radioodposlechy, geomagnetickým měřením (suroviny), studiem ruského tisku (veřejné zdroje), špionáží (utajované zdroje), sledováním internetu.

   Celé to tvoří mozaiku informací, kterou analytici skládají jako puzzle, aby dostali objektivní obraz o Rusku.

   Nic nového. Takhle pracují všechny zpravodajské služby na světě. Už máš anonymní neználku 23:06 ánung?

   Smazat
  6. 22:47, invaze, byť jen diverzní, z této části světa do Ruska byla provedena už několikrát. Kvůli nevhodným klimatickým podmínkám nebyla dosud možná masivnější intervence, ale to se mění. Toto pobřeží je obrovské. Dosud bylo chráněno ledem a nedostatkem potřebné techniky k jeho překonání, a Rusko se tak mohlo soustředit na ochranu oblastí, kde hraničí s jinými státy.
   A právě tyto státy lze využít na intervenční "služby" v prvním sledu a nemrhat vlastními silami. Není třeba zapomínat na to, že Ukrajina (42 mil.), Polsko (38 mil.), Rumunsko (20 mil.), Pobaltí (5.5 mil.), Gruzie (3.5 mil.) jsou přímo nažhaveni, aby vtrhli do Ruska a vyplenili ho. 90 milionů.
   Pokud se tak stane, nikdo se Rusům na pomoc nepostaví, právě naopak, přece by nečekali, když se můžou dostat zadarmo k majetku. Takže Kazaši, Kyrgyzové, Turkmeni... atd. v podstatě udělají totéž. Američané se vůbec nemusí snažit, vše za ně udělají tito - bývalý SSSR a část východního bloku.

   Stačí se také podívat na ekonomii. Amerika roste, Rusko upadá. Růst přitom vykazuje více států světa. To jsou ty státy, které slouží světovému řádu. Čím více těchto států je, tím více Rusko upadá. Teď bude upadat i Turecko.
   Do hry vstupuje další činitel, vyvolatelné katastrofy. - například požár Sibiře. Bůhví, kdo to zapálil, možná suché počasí, možná zloději, aby zahladili stopy, možná.... pár teček.
   Pamatujete na poznámku, že stavbu Nordstream ukončí pár šikovně umístěných min? Všechno lze řešit, když je vůle a odvaha, a vůbec se přitom nemusíte hnout ze své zahrady.
   Jak pravil král David: "Nejsou tak vysoké hradby, které nepřekoná osel naložený pytly se zlatem".

   Smazat
  7. Jak by taky mohl ... sis nevšiml, kdo to "překládal"?

   Smazat
  8. Anonymní1. srpna 2019 22:47
   Vidím to podobně, že to je dosti nesmyslně napsáno. Jediný důvod, který mě pro takové akce napadá, je prověření, kam zasahují pobřežní šelfy, neboť od nich se odvíjí vytyčení hranice. P.K.

   Smazat
 4. Vidím to jako takové zbožné přání Ušáků, jako, my bychom jako chtěli, kdybychom jako mohli... ale jak říkal geniálně zřízenec Hlinomaz od MUDr Chocholouška, "Jen si pindejte my jsme na to zvyklí". Za chvíli už je nikdo nebude brát vážně, jen chrastěj zbraněma, vyhrožujou a ukazujou svaly a to je asi tak všechno. Prostě ÚPPDKVVV, kdo byl na vojně možná tu zkratku zná. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Zkoumat mužou a to je tak všechno co mužou udělat,pokud teda nechtějí vyvolat válku.Nebýt jaderných zbraní tak tu válka už je.

  OdpovědětSmazat
 6. https://beforeitsnews.com/v3/tea-party/2019/2627457.html
  Nedávná studie provedená Pacifickou právní nadací zkoumala 2 952 nařízení vydaných od roku 2001 do roku 2017 ministerstvem zdravotnictví a lidských služeb. Studie zjistila, že 2 094 těchto nařízení (asi 75 procent) bylo protiústavních . Mnoho z těchto pravidel negativně ovlivnilo blaho malých podniků a jednotlivců. Demokracie ala SSA.

  OdpovědětSmazat
 7. Arktida je takový bonbonek, je plná surovin a severní cesta bude správná, ledovce tají. Je to holka s dobrým věcem, bodejť by nebyl zájem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.