Reklama

neděle 25. srpna 2019

Počet obětí ze srpna 68 se blíží počtu obětí sudeťáckého řádění v roce 1939

Jiří Kobza (SPD)
Jiří Kobza a -ps-
25.8.2019 PrvníZprávy
facebookový profil Jiřího Kobzy
„Před pár lety se mne jistí novináři ptali, zdali je možné Rusku odpustit invazi z roku 1968? Tehdy jsem odpověděl nějak takhle," napsal na facebookový profil v týdnu poslanec Jiří Kobza. Jeho výklad není nezajímavý.


„V srpnu 68 jsme byli obsazeni vojsky Varšavské smlouvy (s výjimkou Rumunska a přes odpor Jugoslávie a Albánie), tzn. že kromě Rusů zde byli také Ukrajinci, Bělorusové, Moldavané, Gruzínci, Arméni, Azerbajdžánci a další národy tehdejšího SSSR. Kromě nich ale také Poláci, Maďaři, Bulhaři a NDR," napsal poslanec SPD.

„Viník je jasný a spolupachatelé také. Jenže, pokud jsme odpustili Německu 6 let okupace, drancování našeho průmyslu, zemědělství a 350.000 mrtvých a umučených Čechoslováků, pokud jsme odpustili sudeťákům vraždy našich pohraničníků a dalších spoluobčanů kterých bylo kolem 70, pokud jsme zapomněli Američanům ty stovky mrtvých civilistů a dětí během náletů na Prahu a Plzeň těsně před koncem války, tak opravdu nevím, proč by zrovna Rusko mělo být generálním dědicem pachatele hromadné historické křivdy na ČSR, o které (mimochodem) rozhodl Ukrajinec Brežněv.

Počet obětí srpna 68 se blíží např. počtu obětí sudeťáckého řádění v našem pohraničí v roce 1939," pokračoval dál poslanec Kobza.

„Přítomnost sovětských vojsk v ČSR, ve srovnání s německou okupací, nepřinesla ani Heydricha, ani Lidice a Ležáky. Ze srpna 68 se stala donekonečna omílaná politická mantra, zatímco na významnější a daleko krvavější milníky naší historie se jaksi „zapomíná“. To mi přijde značně nevyvážené. Například na Mnichovskou smlouvu, kterou nás naši „spojenci„ prodali Hitlerovi, na Jaltskou a Postupimskou smlouvu, kterou nás naši západní „spojenci“ prodali (resp. vyměnili za vliv v Řecku) Stalinovi a tak bych mohl pokračovat. Z Banderovců se pojednou stávají téměř národní hrdinové Ukrajiny a se sudeťáky se máme (alespoň podle KDU) přátelit? Protože pokud chceme někomu vytýkat zločiny, spáchané na ČSR a jejím obyvatelstvu, tak potom to tvrdě a nekompromisně připomínejme po zásluze všem, kteří zde vládli, loupili a vraždili během oněch posledních 100 let samostatné ČSR," dodal Kobza.

Je zvláštní, že jsem neslyšel, že by ČR byla v ohrožení, že by ji v současné době chtěli Němci ovládnout, zatímco strašení Ruskem a jeho mocenskými ambicemi v ČR je velice „in“. Mimochodem, Rusové se za svoji účast na invazi 68 již několikrát omluvili. Omluva např. sudetských Němců za zločiny ordnerů z roku 1939 mi ale podle všeho unikla. Není to tím, že je už zase doba, kdy mezi rovnými jsou někteří rovnější a někteří naopak málo rovní? Mnoho dnešních, tak odvážných, rusobijců zatvrzele odmítá postavit se tváří v tvář historii objektivních skutečností a faktů," konstatoval Jiří Kobza.

"Aby bylo jasno, rozhodně neobhajuji žádnou ze jmenovaných zemí ani nebagatelizuji skutky a zločiny, které zde napáchaly. Já si jen myslím, že je nejvyšší čas hledět více do budoucnosti a když to jde s Němci, Poláky, Maďary, Bulhary, Ukrajinci atd. viz výše, proč by to nešlo s Rusy?" otázkou zakončil svůj komentář Jiří Kobza.81 komentářů :

 1. Lépe bych to neřekl...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O snaze okupovat nás ze strany Němců nemůže být řeč. Oni už to udělali.

   Smazat
  2. Snad by se dalo dodat, ze VS sem neprijela zabijet Cechy a Slovaky, kdezto cesti vojaci pomahajici okupovat Afganistan jsou tam prave jen proto a delaji to. A dostavaji za to statni vyznamenani.
   Ze zadneho ruskeho (jejich kasarna jsem mel pres plot) vojaka nesel strach, naopak. Naopak z kazdeho ceskeho v Afganistanujde strach a nekdy i smrt. Videl jsem americka DVD o cinnosti tam, HRUZA HRUZ, Americane se chovaji hur nez gestapaci.

   Smazat
  3. Prahu 6. obsadili divní lidé: krvavá stopa rodiny Kolářů, jaký tatíček, takový syn! Ohýbání dějin!

   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2688-prahu-obsadil-venkoevsky-hnuj-ktery-se-nestiti-niceho-pirat-hrib-ondrej-kolar-synacek-antiruskeho-velvyslance-top-09

   ....doporučuji přečíst názory čtenářů....

   Smazat
  4. Jeste dodatek... ty bomby z tech americkych letajicih pevnosti take zasahovaly cile v Pardubicich ..
   moje rodina tim utrpela ztraty .. asi to ale bylo humanitarni bombardovani

   Smazat
 2. Všechno se dá odpustit. Krádeže, loupeže, ztráta veškerých práv, zprůmyslovělé vraždění i snaha o genocidu. Ale co se odpustit nedá, je nucení k dodržování dohod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty jsi poněkud pomýlený, soudruhu.
   Z toho co jsi vyjmenoval nepromíjím ani slovo, ani písmeno ani jeden čin. Skopčáci a jejich přisluhovač v naší České vlasti patří na šibenici!

   Smazat
 3. Pane Kobzo, pozor, píšete tady pravdu a to je dnes pomalu trestný čin.

  OdpovědětSmazat
 4. No Rusobijci co vy nato? To všechno bylo známé již v tom 68 a 89 roce. Dále všechny zločiny proti lidskosti od Koreje přez Vietnam až do Panamy a přes to se našlo dost parazitečků kteří si myslely jaký jsou machři a šly cinkat. Informace byly i za komoušů a je vydět že šly na to blbě. Teď je motáte ve vlastních výkalech a nevíte si rady. Takže volte ty co prosazují volební povinnost a použitelný zákon o referendu. Bez toho se nepohnem.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neúnavný Honolulu
   to zkusil nedávno zase na Aeronetu kde jako zde, nikdy nepsal k danému tématu a tak byl zablokován, nikoliv jako tady opakovaně mazán...
   PROTO
   je také na Aeronetu úplně jiná kvalita diskuze,
   zde na NR je mnohdy přehlídka duševních mrzáků, kteří se vzájemně urážejí, protože si pletou adresu a když tak milují zločinnou válečnickou politiku USA,
   tak by měli onanovat jinde, že ano...

   Smazat
  2. Honolulu 18:34 občan Koudelka není ministr, ale ředitel čehosi s úkoly podobnými StB. Pan Dvořák může a musí mazat tak, jak redakce uloží, protoře blog NR není žádnou veřejnoprávní akcí, ale soukromou iniciativou. Takže vás Honolulu, může nejen kdykoli mazat, ale i zablokovat. Beru za prokázané, že ve svých příspěvcích plácáte nesmysly a když jste usvědčen, tvrdošíjně lžete. V mnoha případech, tento je jedním z nich, si lze oprávněně myslet, že je psán "pod vlivem". Buď se ovládejte, nebo sem nelezte.

   Smazat
  3. Nechápu, proč by se měl Honolulan blokovat. Pokud už začíná poněkud unavovat, nebo i nasírat, stačí ho smáznout.

   Smazat
 6. A nyní zde máme i důvod, proč naše školství chrlí nevzdělané pitomce, kterým pouze málokterý kantor vysvětlí, že historie, stejně jako život obecně, není černobílá. A že na měření skutků by měl být jeden metr pro všechny stejně dlouhý.
  Zeptejte se na historii 20. století současných vysokoškoláků. Ještě jsem nezaregistroval jediného, který by, ať už sám od sebe, nebo na základě výuky kantorů, dal do souvislosti rok 1968 se smlouvami na Jaltě a v Postupimi. A ad absurdum, kdyby nebylo Hitlera a německého nacismu, nebylo by ani vlády komunistů v Čechách. Tak že ten, kdo může za nástup Hitlera v Německu, může i za budování socialismu ve střední Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Když se Stalin vysmekl západu (zabil Trockého), začali Britové podporovat potichu nácky. Tato zpackaná britská operace skončila ale nikoliv plánovanou porážkou SSSR (a zničením ČSR, by product), ale Stalin to nakonec ustál (protože Hitler pochopil, že by ho pak Angláni rozcupovali, a zaútočil neplánovaně i na ně). Tím se dostal diktátor Stalin skoro do celé Evropy a nás dostal do sféry vlivu.

   US-britská zpackaná operace č.2 pak v r.2003 až 2012 (útoky na Irák až Libyi na smyšlených důvodech) zase šíří obdobně Evropou islám.

   Smazat
  2. 23:08, Stalin se nevysmekl Západu tím, že zabil Trockého, ale tím, že vyhrál válku. Trockého nechal zabít čistě z osobní pomsty. On mu už uškodit nemohl.

   Smazat
 7. Moje řeč, pane Kobzo. Už od Hadráku mě nesmírně nasírají dvě věci. Za prvé jak se někteří moji spoluobčané servilně pchali - a pchají - kvůli jejich větší kupní síle Němcům do řiti, takže co si tak o nás můžou myslet, a za druhé ta neutuchající - a cílená - záměna Ruska s bývalým bolševickým Sovětskem. Svět se posunul, ale pro některé lidi ne. Jestli mám z něčeho do budoucna (vzhledem k vnoučatům; ne k sobě; já už to můžu mít ve svých 70-ti u prdele) strach, pak je to Německá rozpínavost - nyní pro změnu ekonomická, čiže jen jiná forma dobývání - a nestoudná militantní nenažranost Amíků s "národnímu zájmy" od pólu k pólu. Na rovinu - sežerte si mě - světu by velice velmi prospěla občanská válka v USA. A aby nám (míněno světu) nepřerostli přes hlavu Číňani, to už bychom si, po zkušenostech s Němci a s Amíky, měli ohlídat.

  OdpovědětSmazat
 8. někdo ubodal v Praze Český pár.
  Ovšem mluvit, natož psát se o tom nesmí.

  OdpovědětSmazat
 9. Nesmíme zapomínat ani na to, že SSSR po vstupu vojsk nijak neovlivňoval chod našeho státu. Státní instituce fungovaly a i když jsem v srpnu po vstupu vojsk je nevítal, ba proti mé kritice jsem až do důchodu nemohl být přijat do KSČ (i když jsem o to ani nežádal), tak dnes vstup vojsk neodsuzuji na rozdíl od zločinů, které napáchaly USA a jejich spojenci za posledních 400 let, ve kterých terorizovali a masakrovaly svět (viz dokument USA téměř 400 let masakrují a terorizují svět) vždyť genocídou se zbavily svých původních obyvatel, a ten dokument systematicky uvádí zločiny USA až do dnešních dnů. Je to nejzločinnější stát světa (americký národ neexistuje, je to směsice neidentifikovatelných ras), který žije na úkor celého světa. Nebudu připomínat všechny zločiny, kterých se dopustili a uvádí je zde většina diskutujících, tak Rusko je mírumilovný stát. Putin několikrát nabízel USA spolupráci a odpovědí jsou sankce, vyhrožování, zastrašováni....

  OdpovědětSmazat
 10. 19:14 - NEJvice RETARDED idiot na uzemi Ceske republiky je
  administrator AE-News ! On me vyhodil za to, ze jsem napsal o zatceni Epsteina 18.cervence...
  (A o 14 dni pozdej o tom zacal psat on.)

  Kdejaka poloopice je u vas SEBEDULEZITA VELICINA a ja se v duchu mnohokrat omluvil opravdovym opicim na rece Limpopo, ze jsem je k vam prirovnal.

  Jste na tom proste spatne ! Polaci si delaji srandu z vasi neschopnosti a jednou vas stejne sezobnou. V dnesnich dnech jsou daleko silnejsi nez Nemci !

  A vy stale nadavate na Amerika a to je po vsech stranach dokonalejsi nez jste vy !

  Vase hlouposti a spatne rozhodnuti, svadite na Ameriku !
  JA VUL jsem mel utect pres draty ve veku 12 let a ne az kdyz prisel Breznev ! Jenze ja byl dite opozdene, jako jste dnes vy obcane, takze mam polehcujici okolnost !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně, Honolulu 19:57! Když jste ve dvanácti letech byl opožděné dítě, máme vysvětleno, proč jste neměl bicykl! Přec, ohrozil byste sebe i jiné! Nakonec se vysvětlujete i nesmyslnost většiny vašich příspěvků. Z té opožděnosti jste se prostě dost nedostal. Teď chápu, proč vás admin natolik toleruje. Inkluze!

   Smazat
  2. Honolulu, vaše příspěvky jsou jen vykecáváním hlupáka, který nerozumí ani USA ani své rodné zemi. Exhibujete, poučujete lidi daleko vzdělanější, zkušenější, s větším a hlubším rozhledem. Upadl jste na úroveň amerických pitomů, které před hloupostí a troubovstvím nezachrání ani akademický titul. Jsem rád, že vás všechny české redakce mažou.

   Leo

   Smazat
 11. Hezký pohled na věc, vidím to podobně. Zdůrazňování chyb Rusů a přehlížení daleko větších chyb Němců a zavírání očí před ještě horšími skutky Nato je očividné a směšné. Na dálku zavání ideologií.

  OdpovědětSmazat
 12. Honolulu, my se tady přeme o výklad Evropské historie, kterou si každý vykládá po svém ..
  U Vás v Us máte taky velké pře o to jak to bylo ve skutečnosti s tou Vaší občanskou válkou Severu proti Jihu, bouráte pomníky, nenávidíte se mezi sebou ..
  Napiš nám něco o tom ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:22 - To myslite Charlottesville (Virginia) ?
   Barevni nenavidi ty dustojniky, kteri bojovali na strane JIHU, proti severu !
   V dnesni dobe bili obcane jiznich statu a severnich statu jsou rozdeleni na ty, kteri podporuji presidenta Trumpa a jeho agendu a ty druhe, kteri podporuji Globalisty ! Belosi jdou s Trumpen (JA TAKE ! !) !
   Barevni ve vetsine podporuji Globalisty.

   Takze Amerika je polarizovana na dva politicke celky.
   Globalisty a Trumpovce a rasove take ! (T.zv. "liberalni levice" je barevna) a Patriote, ci Nacionaliste, jsou strana bila ! Media , v rukou Globalistu nam nadavaji do rasistu, coz belosi berou jako pochvalu !

   ------------------------------------------------------
   Na posledni rally (shromazdeni) prislo za Trumpem na stadion 18 000 lidi a venku bylo 12 000, kteri se na stadion nevlezli.

   Nekteri lide rikaji, ze Trump je MESIASH, ale ja nevim co t.zn., ja jsem Katolik !

   SLEDUJTE ten pruser pristi rok ! To budou emocionalni volby !
   SLAVA PRESIDENTU TRUMPOVI - best president ever !

   On si ze svych nepratel vubec nic nedela !
   Nadavky a nalepky na neho neplati ! On je silna osobnost a jeho agenda je vyborna pro vsechny lidi, kteri se zivi praci. At je to ingenyr nebo uklizecka, tak Trumpem prosazovana agenda je lepsi, nez agenda Globalisticka, ktera podporuje ty, kteri jsou na davkach.
   nick honolulu
   (V obou dvou skupinach jsou lide, kteri touzi po konfrontaci ! Policie je drzi od sebe, nebot by se uz davno porvali na ulicich.)

   Smazat
  2. Mesiáš by Ježíš, ty katolíku.

   To, že je Amerika polarizovaná, víme, tady to je v malém podobné. Rozseknuto na liberály a ty ostatní.

   Smazat
 13. Počty obětí srpna 1968 raketově rostou s postupem ztráty paměti, tedy spolehnutí na počtáře s dětským počítadlem a příchutí nacistického antirusismu. Soudové dokumenty z r. 1968 - především informace v tisku v rukou přívrženců avanturistického pražského jara podávají zcela jiná čísla, tedy ta dnešní, děleno více jak deseti. Jinak oběti nacismu po Mnichovu a okupaci Německem bylo v ČSR přes 300 tisíc!!! Jen idiot může srovnávat ty 2 události - a když nic jiného, tak jsme po r. 1968 na více jak 25 roků unikli okupaci zeměmi NATO a USA, které svými vojenskými základnami dnes okupuje více jak 70 zemí. Dnešní pisálci se spoléhají na vymření generace pamětníků a na to, že nikdo nepůjde do archivů (nefalšovaných). Ano, první pokus o socialismus skončil fiaskem, možná, že někteří, zejména asi dnes ti tzv. nepřízpůsobiví ho považují za zločinný, protože nemohli paraziti žít na úkor pracujících. Ale kapitalismus, ten byl, je a vždy zločinným zůstane, je to jen pokračování otroctví a nevolnictví jinou formou, je to vláda diktatury kapitálu, vláda zločinu. Není pochyb, že přes genocidní války, které vede kapitál proti lidstvu, jednou se vrátí sociální spravedlnost a vláda lidu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Počty jsou jasné, není o čem diskutovat. Ale pokud potřebujete více paliva, abyste trumfli nacisty, pak můžete kromě dokázaného počtu přihodit ještě nějaké ty sebevraždy, lhostejno z jakého důvodu a za jaké období, úmrtí na infarkt, oběti Olgy Hepnarové... a už vám to roste.

   Smazat
 14. https://www.narodninoviny.cz/fakta-vojenske-zasahy-usa-ve-svete-znamenaji-vzdy-spoustu-krve-civilistu/
  Dnešní bomba je, že byly zveřejněny oficiální výsledky pitev pro Jeffrey Epsteina Čtvrtek, 15. srpna 2019
  https://beforeitsnews.com/v3/opinion-conservative/2019/3480496.html
  https://beforeitsnews.com/v3/opinion-conservative/2019/3480397.html Jde skandál do Vatikánu?

  OdpovědětSmazat
 15. K žádné zemi nebyl osud tak krutý, jako k Rusku. Jeho loď šla ke dnu, kdž byl přístav už na dohled. Sílu ruské říše lze změřit podle ran, které utrpěla, podle utrpení, které přežila, podle nevyčerpatelné energie, které vynaložila, i podle regenerace sil, které byla schopna. To prohlásil Churchil. To USA je nejzločinnějším státem světa. Kolik oni zmařili životy nevinných lidí. Celých 400 let kradou a vraždí.

  OdpovědětSmazat
 16. Je dobře, že ještě nějaký náš poslanec nepodléhá násilnému poněmčování. Němci po staletí nic jiného u nás ostatně nedělali. Začalo to hned po sametovce, kdy Havel vyrazil okamžitě na západ, aby se začal naším jménem omlouvat za důsledky a následky jejich prohrané války. Tehdy naši novopolitici začali poprvé tvrdit, že od války je to už 44 let, což je už třeba hodit za hlavu a kráčet novou Evropou společně. Samozřejmě že se to týkalo pouze do datumu 8.5.1945 - odsun, to se přeci týkalo Němců samotných a proto se na toto přeci nesmí zapomenout! Čeští politici tedy sklonili hlavy a papouškovali Havlovy, Němci podstrkované fráze. Dnes je rok 2019, 51 let od ruské invaze, ale zatímco tehdy bylo 44 let už dlouho na zášť, tak dnes to pořád nestačí a je třeba pořád hledat nepřítele a vyřvávat to neustále do světa. Veřejná média považuji za katastrofu srovnatelnou plně s těmi totalitními, jenom osobní zášť moderátorů k Německu vystřídala zášť k Rusku. Jsou podle toho zřejmě vybíráni stejně, jako dříve jejich předsoudruzi. Rusy obhajovat nemíním, ale logiku to takhle absolutně nedává pro člověka, který chce mít už klid od všech těch uřvanejch zpolitizovanejch idiotů všeho druhu.

  OdpovědětSmazat
 17. Když zemřel moderátor pořadu Historie.cs Vladimír Kučera, tak museli zablokovat diskuzi na novinky.cz. Veřejnoprávní tv zcela bez studu najímá lidi, kteří hlásají bavorácký dějepis a osobně to celé považuji za sud se střelným prachem. Dvořák je zaháčkován s výrobci povolených a upravovaných jednotných informací pro EU do té míry, že nějaká česká vláda a tv rada mu je naprosto lhostejná. Kdo nás ve skutečnosti žene do války a udržuje v nepřátelství vůči jiným národům? Parlament, senát, nebo moderátoři se zuřivou pěnou u úst?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vladimíra Kučeru zabila předsudečná nenávist k minulosti, komunistům a Rusku. Zasloužil si cenu Ferdinanda Peroutky.

   Smazat
  2. Ano, cenu Peroutky, toho obdivovatele gentlemouna Hitlera. Ušatý Kučera, převraceč historie za naše peníze se jistě už škvaří v pekle -- 3. patro -- lháři, manipulátoři, vlastizrádci. Na jeho místo by mohl aspirovat Rejžek, vzteklý nevychovaný zrzoun. To by bylo důstojné pokračování blba Kučery.

   Smazat
  3. Historie cz? Zatím vždy a jedině lžihistorie podle předem napsaného scénáře a s vyrobenými "histo(e)riky"! Ale síla lži je docela velká a tak se lháři z ČÉTÉ usilovně drží svého kopyta! Prosím jen dodatkem: kolik tisíc mrtvých denně vyrobí na obrazovkách české televize? Snad už by lidstvo mělo být českými televizemi vyhubeno! Proč ta obliba českých kapitalistických televizí v morbiditě, v sadismus, genocidách, proč ta výchova k vraždám, násilí, brutalitě, perverznosti....? Komu slouží??? I ty bezmála dvě tisícovky zasebevražděných u nás ročně něco vypovídají o báječném životě v diktatuře peněz, statistiky o vraždách chybí.... Zdárně se podařilo rozvrátit školství, zdravotnictví, zemědělství, rozkrást majetek občanů ČR za 10 bilionů Kč - ještě validní měny, radujeme se z nezaměstnanosti, bezdomovců, nepřizpůsobivých, milionu invalidů, i milionu občanů v exekuci (130 tisíc má exekucí 10 a více), do exekuce přivedl režim desítky tisíc dětí!!! A jako národ vesele vymíráme!? A to vše pod velením "tradičních" partají tzv. demokratického bloku"

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu 22:10, pokud je to z vaší hlavy, je to obdivuhodné. Ještě obdivuhodnější bude, pokud se tím důsledně budete řídit. Těším se.

   Smazat
  2. 22:48 Přidávám se k vaší pochvale, ale nedělal bych si marné naděje. Byl to jen prchavý záchvěv zdravého rozumu, který Honolulana postihne maximálně jednou za 10 let. A určitě není schopen si přiznat, že to platí především na něj.

   Smazat
  3. Jakej zdravej rozum? Redakce to smázla hned zatepla..

   Smazat
 19. Pan Kobza to řekl diplomaticky nemůžu mít rád skopčáky kteří nás chtějí islamizovat a sebrat nám celý Český stát.

  OdpovědětSmazat
 20. Jestli pan Kobza srovnává počet obětí německých Ordnerů, resp. Henleinovců před záborem Sudet s počtem obětí invaze jednotek Varšavské smlouvy do ČSSR, nemá ani přibližnou pravdu. Valná část obětí té invaze byly oběti dopravních nehod a vyplašených vojáků. Zatímco Ordneři, resp. Henleinovci, vraždili s úmyslem terorizovat českou menšinu, tu z pohraničí vyhnat a rozbít stát. Pan Kobza, bohužel, setsakramentsky ustupuje! JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:05 Přesně tak. Je to stejné, jako srovnávat počty popravených Gestapem s počty obětí dnešních dopravních nehod. Nebo zničené domy v Lidicích s domy, zničenými při povodních. Takové tupé porovnání "kusů" může provádět jen naprostý ignorant.

   Smazat
  2. asi nějaky ztraceny oddil rude armady zabloudil i diky otočenym cedulim a v naši visce narazil jejich tank v zatačce do domku velikě štěsti bylo že kanon proboural jen okno za kterym měli stul a domaci snidali druhy den přijeli z milovic usaci smaltou sklenařem a cihlama ahned opravovali žadna mrtvola nebyla jen hodně vystrašenych stejně vykujanych nasobně vice měli ale usaci ktery měli nakukano že jsou za železnou oponou v luně kapitalismu po husakově nastupu všichni komunisti i z uve jezdili do milovic nakupovat barevne truske nepovedene tyvička vodku abenzin zato na soudruzi usaci vykupovali v kufrech všechny boty bez ohledu na velikost a jejich paničky v kolinskou a ostatni pyčifuky

   Smazat
 21. Kobza je mladší, co ten může vědět? Pamatuji, že Mlynář po návratu z Moskvy v roce 1968 oznámil, že v důsledku vstupu vojsk VS zahynulo kolem 70 našich lidí. Možná, že to bylo 62 nebo 64, to si už nepamatuji. Tehdy se intenzivně probírala invaze na vojenské katedře, během základní vojenské služby a cvičení večer v hospodě. Vojáci z povolání tvrdili, že vstup vojsk nebyl dobře zorganizován a vojáci nebyli připraveni na válku nebo jen ozbrojené střety. Zásobování bylo katastrofální. Ve vedlejší vesnici se ztratila koza, která se pásla na louce za domem. V blízkém lese tábořili okupanti a hned bylo všem jasné, kdo ji ukradl.

  Vloni jsme byli zavaleni záběry z Prahy. V diskuzi na NR nějaký svědek tvrdil, že nějací odvážlivci zapálili auto s dělostřeleckými granáty, které byly zakryty uniformami. Ten člověk, který auto zapálil, zabil několik našich lidí a možná i sebe. Na Václaváku vyskakovalo několik neozbrojených hazardérů na tanky a snažili se je zapálit. Bylo to hrdinství nebo hazard? Invaze se mi nelíbila, ale nebylo třeba vystavovat nebezpečí smrti nevinné čumily. Kdosi ty protesty dirigoval a dnes je známo, že se musí k inicializaci převratu objevit krev nevinných.

  Bašta v jiném příspěvku srovnával protesty se zabráním zbytku protektorátu 15. března, a pak s protesty, kdy byl zastřelen medik Opletal a ještě další člověk. Dokázal by pseudohistorik Bašta odhadnout, co by se dělo, kdyby Češi dělali Němcům totéž, co v 68. dělali Rusákům? Na to je dost blbý nebo falešný a divím se, že se ho na to nikdo nezeptá. Kobza je také na půli cesty a není schopen souvislosti domyslet. Možná, že ví, co si může dovolit a o čem už nemůže mluvit nebo psát. Tomio by se ho zřekl jako svých dvou nebo tří odvážných poslanců z Ostravy. Kterákoliv jiná armáda kromě armád VS by nechala minimálně diskutovat kulomety nebo by ty povykující lidi rozjezdila obrněnými transportéry nebo tanky. Zase by byli zabiti nevinní a organizátoři obrodného procesu by byli někde v teple zašiti a trousili své falešné pravdy ze Svobodné Evropy. Mně se nelíbí nastrkování hloupých a nezkušených místo toho, aby na tank vyskočil disident Bašta osobně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výborně ! Jedině odpoutáním se od emocí panujícívh mezi lidmi o "okupaci", která nebyla okupací, lze dojít k normálnímu nezaujatému výkladu "masakru" v srpnu 68.

   Smazat
  2. Nikdo ty protesty nedirigoval, nedělejte ze sebe troubu. Aktivních, a často nezodpovědných, se vždy najde dost. Zapálení tanku byla blbost a ve svém okolí vidím dostatek lidí, kteří by to z vlastní iniciativy udělali i dnes. Mrtvých bylo dostatek, na to nepotřebovali nějaký debilní masakr, kde by zemřeli další včetně Sovětů. K ničemu by to nevedlo, armáda by zůstala v kasárnách. Spíš naopak, využili by to ke kontrapropagandě. Hloupé podpálení munice v centru města, kde by umřely možná desítky nevinných, by nikdo nepodpořil. Tím by všechny protesty skončily.

   Smazat
  3. Vy si myslíte 17:49, že já si myslím, že tehdy existoval jakýsi štáb, který posílal spojky s příkazy/doporučeními, aby se přesunulo sto nadržených protestantů třeba k rozhlasu. Takhle to asi nyní nefunguje i když máme mobily, které tenkrát nebyly. Vyvolá se hysterie a nabuzení lidi jdou sami. Jako šlo čtvrt milionu nedávno na Letnou. Nikdo je nezastavil. Nemyslím tím kordonem policie, ale že by slyšeli někoho mluvit ve smyslu, lidi neblbněte. Asi se neshodneme v názoru, že mrtvé někdo potřeboval. Vám se to líbit nebude, ale nedokážete opak. Já tehdy tu dobu pamatuji. Bylo to jedno velké šílenství. Šílenství z popřevratové doby třeba bylo, že v podnicích se šířil názor, že každý potřebuje strategického partnera. Čechoaustralan mi prozradil, abychom si dávali pozor, protože nás vykradou. A měl pravdu.

   Když už jste se ozval, co říkáte tomu, kdyby Češi byli na Němce tak zlí, jako byli v srpnu 68 na Rusáky. Kolik obětí by bylo v Praze. Ukažte se!

   Smazat
  4. Ještě bych dodal. Tehdy jsem byl stejně poblázněný jako vy nyní. Vyrostl jsem z toho. Tady chodí diskutovat až na lulu inteligentní lidé. Přizpůsobte se.

   Smazat
  5. 21:08, Citace: "... Kdosi ty protesty dirigoval a dnes je známo, že se musí k inicializaci převratu objevit krev nevinných.... "

   Teď zas mluvíte o "šílenství", takže vyvracíte sám sebe.

   Já jsem nikde ve svém příspěvku nesrovnával německou okupaci a srpen 68. Nikde nemluvím o dnešní době ani o sobě. Nechápu, jak jste přišel k vývodu, že jsem něčím poblázněný.

   Taky nechápu, jak jste přišel na to, že někdo protesty v 1968 organizoval, a že mělo dojít k převratu. Dnes už je jasné, že tím nejhlavnějším iniciátorem pohybu v druhé polovině 60. byl vzniklý rozpor v tzv. názorové jednotě a došlo k tomu právě uvnitř KSČ, což část jejich lídrů, namísto obvyklých kuloárových bojů, vykřičela na veřejnost. Kdyby to neudělali, tak jako obvykle, k ničemu by nedošlo. Důvodem všeho toho hemžení byla ekonomika.

   V dalším příspěvku už rozvíjíte dobu po listopadovou a opět mi vnucujete charakteristiku "poblázněný". Myslím, že to spíš vy byste si měl udržet konzistenci myšlenek.

   Na závěr. Bašta není "pseudohistorik". Vystudoval archeologii, tudíž předpokládám, že by mohl mít bytelnější základy z této oblasti než třeba skladník ve šroubárně čtoucí Vergilia v originále. A nechápu, proč by měl Bašta skákat na nějaké tanky.

   Smazat
  6. Vy si myslíte, že blázen je schopen si uvědomit, že je blázen? Pane, zbavte se dvojího metru a pak diskutujte. S ekonomikou jste to dotáhli tak do řiti. Vám nevadí, že jsme kolonie? Jako vlastizrádce z toho asi těžíte nebo vás někdo vzal pendrekem po hlavě. Vystudovaný archeolog je podle vás nejlepší vzdělání pro diplomata.

   Smazat
  7. 12:45, zase odbočujete a podsouváte mi něco, co jsem neřekl a dokonce si to ani nemyslím. S vámi to budou mít doma asi těžké.

   Co se týká Bašty. Znám jeho názory, a narozdíl od mnohých, je zcela v obraze. Ambasador bývá většinou kariérním diplomatem, který během studií absolvuje i studium historie, mezinárodního práva, jazyků.. atd. Ale my víme, že je hlavně v některých zemích běžné, že na tyto posty přichází kdekdo. Třeba na ambasádě USA v Česku, nikdy nebyl podobný člověk. Pan Bašta zná prostředí Ukrajiny, ovládá jazyk a tuto pozici zastával víc než důstojně.

   Smazat
  8. Neukázal jste se!

   Smazat
 22. Ano,obsadila nas vojska Varšavske smlouvy ktere bylo Československo clenem.

  OdpovědětSmazat
 23. Mám z té doby prostý zážitek Proud Rudé armády se na silnici od severu 21.08.68 zastavil před městem. Hned odpoledne, kdy jsem zcela normálně absolvoval pracovní dobu, na kole ujel ca 6 km a narazil na čelo kolony vojenských náklaďáků. Pod plachtou na korbě vojáci, na kolenou samopaly, v kabině řidič a poddůstojník, rovno našim tehdejším záklaďákům (záklaďák - voják dvouleté základní vojenské služby ve stáří 19 až 21 let), vesměs ale daleko víc dětské tváře. Bylo nás, kteří jsme se okolo hemžili docela hodně, všichni jsme jim nadávali a jak to šlo, pokoušeli se vysvětlit, že u nás žádná kontrarevoluce není, nepřepadnul nás Bundeswehr, jak se několik málo z těch vojáčků snažilo svou přítomnost vysvětlovat. Ať tedy vypadnou. Z těch aut ani nevylezli, sledovali každý pohyb a okolí. Objel jsem celou tu kolonu, 34 aut, z toho dva radiovozy, polní kuchyň, dva snad štábní vozy, důstojníka nevidět. Motorizovaný pěší prapor? Bez jakékoli jiné podpory? Zpět na čelo, odbočím k lesu na vedlejšku a tam, rozložena v lese podobná polská jednotka. Žádná těžká výzbroj, vojáci našemu remcání přikyvují, důstojníci nic. V tom lese si jsou, jak se chovají a povalují, docela v pohodě. Mužstvo zase záklaďáci, zdaleka ovšem vzhledově ne takoví Ivani. Další den už byli všichni ze silnice i lesa pryč, do města nevstoupili. Později bylo vysvětlováno, že se vedení města zaručilo, že k žádným nepokojům nedojde a vojenská posádka zůstane v kasárnách. S těmi jednotkami, které jsem viděl, by se v daném prostoru, snadno vypořádala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velké štěstí, že se v naší armádě nenašel žádný blbec, kterého by napadlo to, o čem spekulujete.
   "Tvůrci obrodného procesu" by zdrhli ke svým páníčkům na Západ, a my by jsme to odsrali ....

   Smazat
  2. Dělat z reformních komunistů, kteří chtěli neutralitu, svobodu a demokracii "agenty Západu" je i po letech velmi nechutné. To si tehdy dovolila jen štvavá ulhaná stanice Vltava a tzv. Bílá kniha, oboje výtvor německých a sovětských okupantů. Že se nestydíte!!!

   Smazat
  3. Reformní komunisté se bláhově domnívali, že to co dělají je reforma, byli aůe jenom blbí a navedení někým, však víme kým ...
   Nebo ne -Goldstuckerova parta, po 20 letech -Tigridova parta ...

   Smazat
  4. 8:59 je hlupák. Svá tvrzení nemůže ničím doložit. Jen antisemitismus, a to jak víme, není žádný důkaz. Zkrátka tlachající hlupák.

   Smazat
  5. V celé kalvárií měli nejvíce rozumu Brežněv a náš prezident Svoboda. Je dobře, že se nebojovalo i když mnozí by nejraději viděli potoky krve. Dovedu pochopit jejich vztek nad tím, že jim pod rukou utekla koryta, na které by se pro svou lenost nevypracovali, a že možnost rozkrást a zničit průmyslově vyspělý stát byla, jak se později ukázalo, odložena.

   Přiznávám, že se mi vstup/invaze tehdy také nelíbila. Teď s odstupem musím sdělit, že jsem tehdy dostal dvacet let, aby se ze mne stal docela žádaný odborník. Kdyby se tehdy převrat podařil, nedovedu si představit, kde by se mohl se svým vysokoškolským vzděláním uplatnit. Podle mého odhadu v mém kraji zmizelo dva až tři tisíce vysoce kvalifikovaných míst ve vědě a výzkumu. Kdo by mi nabídl vysoce odbornou práci? Ke gaunerům, kteří obsadili po roce 1989 koryta, jsem nepatřil. Protože nás změnili na kolonii, nedokázali myslet a mít zodpovědnost za jiné, ale starali se jen o svůj prospěch. Logicky si myslím, že osmašedesátníky a foristy lze po zásluze poslat do řiti a pokud bude příležitost, za napáchané zlo je potrestat. Proč já bych pro ně měl pochopení?

   Smazat
  6. 9.15 Zblblý hlupáčku, nikdo tady nepíše o semitech, ale o psychopatech.
   Jen plač nad psychopaty, emocionálně zblblého hlupáka žádné důkazy nepřesvědčí, normální myslící člověk si může ty důkazy dohledat ..

   Smazat
  7. 9:28, vy jste měl VŠ, s níž byste se nedokázal vůbec nikde uplatnit? To co bylo za školu?

   Smazat
  8. 17:24, absolventi univerzity jako vy vždy najdou uplatnění. Například jako prodavači, pojišťováci a různí šmejdi, kteří prodávají předražené hrnce. Zaměstnají vás cizí firmy, abyste dohlížel na domorodce. Můžete dělat ajťáka, který je po ruce, když někomu zmizí z počítače word. Asi mne nebudete rozumět, protože na to nemáte vzdělání nebo jste se nějakou školou jen tak protloukl s odřenými ušima. Mně komunisti dali práci ve výzkumu a vývoji, kde jsme byli v rámci Evropy nebo dokonce světa někdo. Nic z toho už teď není, to mi věřte. Tato rozvrácená země žádný výzkum nepotřebuje.

   Smazat
  9. 22:56, o mě se nestarejte, moje vzdělání je dostačující, já jsem se ptal na vás. Tak s jakým oborem byste se neprotloukl jinde mimo socialismus?

   Smazat
  10. Velmi zajímavou otázkou dnes je, zda konečné cíle tzv. pražského jara byla kontrarevoluce a okupace vojsky NATO. Já jsem přesvědčen - přiznávám, že jsem byl tehdy i potom málo angažovaným nestraníkem - že smysl "pražského jara" byl stejný, jako později tzv. šmirglové kontrarevoluce 1989. Průlom do bloku socialistických států a restaurace diktatury kapitálu. I podařilo se, což ale neznamená, že první pokus o budování sociálně spravedlivé společnosti byl i tím posledním. Ani kapitálem nyní diktovaná převýchova Evropy z křesťanství na islám masovým transferem "migrantů" do Evropy nebude dlouhodobě úspěšná. Ostatně i křižácí se vydávali za křesťany!

   Smazat
 24. Honolulu zase blbneš ..
  Ani nevíš jak to bylo s tou vaší slavnou Občanskou válkou Severu proti Jihu.
  Už v tom 19. století jste se stali zemí poslušnou Globalistům, které zastupoval vítězný Sever (Vám nakecali, že se bojovalo za zrušení otroctví ha ha ha).
  Kdyby vyhrála Konfederace, mohli jste zůstat slušnou zemí, bez řízení psychopaty s hnízdem poblíž NY (však ty víš, několikrát si to tu uváděl).
  Z těch sraček, do kterých jste se dostali vítězstvím Severu, se už nevyhrabete ..
  V Rusku k podobné věci došlo v r. 1917, ale Lenin se Stalinem to zvrátili, s Chruščovem se ta špína vrátila, ale dnes s Putinem se té globalistické špíny Rusko zbavuje ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč reagujete na toho tupého, nevzdělaného, sebestředného a užvaněného starého psychopata z Floridy? Vždyť víte, že bude redakcí smazán!

   Smazat
 25. ale i okupace eseseser dokazuje že jsme koloniji nikdy nepřestali byt od dob cisaře pana habzburkra pro neznalky dnes nam vladne nami milovana jalova černoprdelnikravka anžela za radostneho souhlasu celičke unie ktera je rovněž vedena hitlerovymi pohrobyk kteři se poučili že votrok musi byt nasyceny aby nerebeloval a zabijet se nesmi ani v připadě že vraždil a že každa ruka znamena velky zisk potomkum dnes opět velkeho německa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:30

   Je třeba chápat rozdíl mezi kolonizací a omezenou svrchovaností. Kolonie se zřizují primárně za účelem generování zisků kolonialistů, což za dob SSSR určitě neplatilo. V tom případě bychom byli asi první kolonií na světě, kde byla v průměru vyšší životní úroveň, než v zemi "kolonialistů".

   Zato dnes generujeme stovky miliard, které odtékají do zahraničí. Zároveň dřívější naše podniky a banky jsou v zahraničních rukách a nakonec i to zlato jsme odevzdali do laskavé péče zahraničí.

   Smazat
 26. A co Turneři vedení tělocvikářem Henleinem? Ti pár obětí taky udělali. Ale přátelé těm odpusťme! To byli jsou naši mílí krajané...! Že jo Herrmann? P.S. Jen dodám, že civilní oběti při okupaci nedělala jen sovětská armáda, např. u nás porazil polský gaz starého dědu. Ani Maďaři a Bulhaři se nevyhnuli malérům.

  OdpovědětSmazat
 27. Zodpovědný článek. Snad ho přečtou i hloupí "slunickari" a vlastizradci.
  dustojnik-val.veterán

  OdpovědětSmazat
 28. Zni to logicky. Ale pokud jsem proti klasifikaci obeti americkych invazi jako collateral damage, tak nemuzu pokrytecky pristoupit ani na tuto logiku. Ty obeti nejsou o nic vic mrtve jenom proto, ze je omylem srazil sovetsky transporter apod. Mezi obeti invaze je treba pocitat i tyto a jejich smrt nezlehcovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentar patri jinam - pod porovnavani obeti nacisticke a ruske invaze

   Smazat
 29. "Soudruzi" HURVINCI !
  Vy jste tak zaostali hlupaci, ze nikdy, nikdy nedokazete postavit protiargument. Vy jenom nadavate a vse nejvystiznejsi smazete pro verejnost a drzite v sufleti pro sebe a studujete to !
  nick honolulu
  VASE ARGUMENTACNI schopnosti jsou neschopnosti !
  Ale je to vetmi pekne si s vami nadavat.
  Moc, moc, mi pripominate divokou Africu.
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolule,posílám protiargument na tvé duchaplnosti! Tak tedy: Ty jeden MICKEY MAUSE! A to ti posílám rychle, než třeba budeš medvídek Panda, nebo Gargamel...Zdraví Hurvínek na věčné časy a nezáviď mi to!

   Smazat
  2. Nápodobně, ťulpo!

   Tys zase musel řádit jako hurikán Iréne.

   Redakce, nemažte hned zgruntu toho cvoka. Něco nechte, ať se pobavíme.

   Smazat
  3. Honolulu, už jsem se tě ptal, jakou máš školu?

   Smazat
  4. Takoví to bezvýznamní lidé jako honolul si neustále nějak musí dokazovat svou existenci. Okolí je nebere tak musí na internet.Tady jsou chlapáci, kde si léčí svou frustraci a mindráky ze ztráty rodné domoviny. To nikdo z vás necítí z těch jeho urážek vlastně závist? On by taky jistě moc rád byl tím Hurvínkem ale bohužel už mu není dáno. Zemře osamocen, opuštěn, daleko od své země a to já mu nezávidím. M.R. P.S. Prosím, nezesměšňujte ho tady, věřte, že ho to bolí!

   Smazat
 30. "Socialismus s lidskou tváří" = Kapitalismus jak ho dnes máme.

  OdpovědětSmazat
 31. OPRAVDU ODPOUŠTĚT UMÍ JENOM BŮH. Lidé se musí neučit alespoň nemstít se, najít spravedlivou kompenzaci, ale při tom nezapomenout. Stanislav A. Hošek

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.