Reklama

úterý 20. srpna 2019

Politika s dvojí morálkou

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
20.8.2019 VašeVěc
Poznal jsem dnešního senátora a nedávného neúspěšného prezidentského kandidáta Pavla Fischera, jako velvyslance Česka ve Francii v době, kdy jsem byl českým premiérem. Zaujal mě hlubokou znalostí problematiky země, ve které zastupoval zájmy ČR. Neměl jsem tehdy mimo oficiální program mnoho času hovořit o věcech, které zajímají mě i jeho.


Je o mě známo, že každoročně rád už skoro třicet let jezdím do Francie, na jih Francie, do Paříže a někdy i jinam a mám rád francouzskou kulturu a francouzské dějiny. Vždy jsem obdivoval skvělé francouzské krále, prezidenty i premiéry. Když to srovnám například s Ruskem, tak mohu říci, že bylo velkou předností Francie, ať už byla královstvím nebo republikou, že měla štěstí na řadu mimořádně talentovaných národních vůdců. Naopak v Rusku se mnoho skvělých národních vůdců neobjevilo, spíše vlastně jen výjimečně. Éra dnešního schopného prezidenta Putina je v ruských dějinách spíše mimořádná, při všech výhradách, které k němu mohu mít.

P. Fischer se mi jevil jako naprostý profesionál a znalec francouzských poměrů. Byla to jedna z nejlepších zahraničních cest, které jsem ve funkci předsedy vlády uskutečnil.

To, že P. Fischer vstoupil do vysoké politiky, mě v první chvíli překvapilo a překvapilo mě i jeho politické zaměření. Začal ze sebe dělat konzervativce, kterému jsou blízké hodnoty, které jsou až rigidně katolické a zejména komunistožroutské. Jako komunistožrout se ostatně profiluje od té doby stále. A protože komunisté již u nás v tuto chvíli nepředstavují žádnou reálnou hrozbu, a strašit v této době, kdy komunisté loajálně podporují Babišovu vládu, by bylo jako strašit Babou Jagou, vybral si proto za svůj cíl opožděného boje proti komunismu Čínskou lidovou republiku (ČLR).

V Číně, respektive v Hongkongu, který je již tři desítky let její integrální součástí, dochází v posledních jedenácti týdnech k demonstracím proti vládě. Záminkou zahájení protestů hongkongských aktivistů bylo, když správkyně Hongkongu Liamová přišla s návrhem zákona pro místní parlament, který by umožňoval vydávání zločinců zadržených v Hongkongu do Číny. V zásadě tedy požadavek, který by neměl nikoho příliš překvapit, pokud tedy platí státní suverenita Číny i nad oblastí Hongkongu.

To je totéž, jako kdyby se např. obyvatele Martiniku – pan Fischer dobře ví, že se jedná o zámořský departement Francie – bouřili proti platnosti nějakého francouzského zákona na svém území. Prostě bylo by to asi podivné. A pan Fischer by jistě řekl, že pravdu má francouzská vláda a nikoliv nespokojení občané či úřady Martiniku. V tuto chvíli všichni čekáme na to, zda v září, tedy po prázdninách, které si Francouzi s různou intenzitou a s ohledem na možnosti své kapsy užili, budou obnoveny demonstrace hnutí „Žlutých vest“.

Ty, jak známo, probíhaly od podzimu minulého roku a to nejen ve francouzské metropoli, ale vlastně plošně v mnoha městech po celé Francii. V jednom víkendovém dni se scházely desítky tisíc lidí, nespokojených s francouzskou vládou a s prezidentem Macronem. Televizní stanice, které byly k francouzské státní moci v zásadě velmi ohleduplné, nicméně ukázaly širokou škálu policejního násilí vůči demonstrantům. Podle dostupných a ne právě přesných údajů médií, mělo při těchto demonstracích v důsledku policejních zákroků zemřít až deset demonstrantů. Neslyšel jsem, že by pan Fischer jako předseda zahraničního výboru Senátu, pozdvihl hlas na obranu těchto nešťastných lidí. A že by pozdvihl hlas proti zjevné policejní brutalitě, používané vůči demonstrantům.

Pokud jsou mé informace správné, tak se některých policejních akcí vůči demonstrantům „Žlutých vest“, účastnili také vojáci. V závěru první poloviny tohoto roku to vypadalo, že se vládě podařilo hnutí „Žlutých vest“ rozložit. Ale nechvalme dne před večerem. V nastalé situaci může přijít jiskra, která může protesty obnovit.

Je otázka proč pan Fischer a další čeští politici (nejen ty čeští), tuto politiku dvojí morálky uskutečňují.

Policejní zásahy hongkongských policistů vůči demonstrantům nejsou nic pěkného, ale každý stát má právo, ba povinnost, chránit veřejný pořádek. Pokud má toto právo francouzská vláda, tak ho musí mít i čínská vláda. Určitě není východiskem, pokud budeme na jedné straně v policejních zásazích vidět brutální násilí a v případě našich přítel ho naopak budeme velkoryse přehlížet.

Pokud jsem si všiml a pokud jsou agenturní zprávy přesné, nedošlo při demonstracích v Hongkongu, které trvaly jedenáct týdnů, k obětem na lidských životech. Ve Francii ale ty oběti na lidských životech byly a bylo to dílem francouzských pořádkových sil. Bohužel.

Chápu, že pan Fischer upevňuje těmito svými prohlášeními, které pro čínskou administrativu jsou v zásadě jako bzučení komára a mají i takový reálný význam, svou pozici u našich rigidně antikomunistických občanů. Tedy těch, kteří z nějakých (mě neznámých) důvodů považují Čínu za hrozbu. Na věci je potřeba se dívat realisticky. Pokud by se Čína dostala do podobných problémů jako Francie a protesty a demonstrace by se rozšířily třeba do padesáti měst, byl by to problém, a to nejen pro čínskou vládu. Destabilizovat jednu ze dvou nejsilnějších ekonomik světa, by si mohl přát opravdu jenom idiot. To by mohlo opravdu nepěkně zacloumat i se světovou ekonomikou. 
 

Jiří Paroubek85 komentářů :

 1. Pan Fiser po precteni prispevku na NR a po precteni AE - News prozrel !
  Zachvatila ho panika a pridal se na spravnou stranu,
  ANTI neo-Bolsevickou stranu ! !
  Hnend jak si vyleci stavy uzkosti (anxiety), tak se znovu vrati do vysoke politiky !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. od vstupu do
   politiky jen zmetek

   Smazat
  2. Pan Fischer je prostě vypočítavý člověk, který cítí příležitost stát se prezidentem. Udělá pro to jakoukoliv špinavost. Pokud by mu pomohl příklon k Číně, nepochybně by si dal udělat plastickou operaci a za nějaký týden už by vesele ukazoval šikmé oči. O politicích obecně si nedělám mnoho iluzí, ale doufám, že národ mu nenaletí. Už jako senátor ukazuje, co je zač...

   Smazat
  3. Pan Jiří Paroubek je jediný člověk,který by dokázal zachránit ČSSD ! Píšu to zde už 2 roky a doufám,že se někomu rozsvítí a udělá opatření,aby se tak stalo. V tom případě by byla ČSSD opět levicovou stranou a odešli by z ní podrazáci a polopravičáci. Pro levici jako takovou je to nutné,aby zůstala čistá ČSSD. Ale má to jednu podmínku a tou je Jiří Paroubek.

   Smazat
  4. Pan Jiří Paroubek je exhibicionista. V každém jeho jednání je vidět že pochází z světských. Asi mu nejvíc imponovala Marie Antoaneta výrokem: Když nemají chleba ať jedí koláče. ČSSD nebyla nikdy sociální ani demokratická. Je to kočkopes. Pan Fišer je chazar jako vyšitý. Nejsem volič Babiše ale lepší co by se prosadil zatím není. Čeká nás veliké překvapení při volbě prezidenta. Dělení stran na levice a pravice je podvod. Správná strana je dobrá pro minimálně 60% občanů. Ostatní jsou paraziti. Pokud nebude uzákoněná volební povinnost a schválen použitelný zákon o referendu tak z ničím nepohneme.

   Smazat
  5. Jste moudrý, tedy wise člověk. Pozná se to podle toho, jak pracujete s fakty. Ty zjevně nejsou pro každého, to by tak hrálo, aby každá nula se zajímala o dění ve světě, natož o KSB a DVTR, jedinou sociologickou teorii založenou na průběžném pozorování praxe. Vy se cítíte být elitou, i když jí pouze leštíte kliky. Do you understand, my dear sheep?

   Smazat
 2. Pan Fischer jak znamo drzi Jeziska i Mojziska a tak maji v rodine svatky tuplovane.To je ovsem u nich normalni a prekvapuje mne logika jinak zdatneho politika p Paroubka
  Chapeme vsichni ze dnes je kazde slovo rasisticke i kdyz se na priklad rekne ptak .Da se to vylozit ruzne stejne jako slovo zid ,V USA jiz slovo zid se nerika ale rika se zidovsky a dnes jiz s dodatkem lid . tedy zidovsky lid .Sedmdesat kongresmanu prave zastupuje v zemi miru americkeho obcana na pratelske navsteve zakonodarcu .Pochopitelne barevne opice tan Natahnihnatu nepustil a to dokonce na zadost p Trumpa jez mozna i s rodinou drzi sabes neb je jediny kdo neni zid rozeny v jeho monarchii ,ale zato jak se rika je papeztejsi nezli Franta jez myje buzerantum nohy a cernejm je i liba .Takze pane Paroubek priste budte vice otevrenehsi neb tak to bylo za Husaka kdy jsme vsichni zpivali Pisen prace
  PS Ne ze bych ty dve maskary barevne nejak mel rad, ale ony rekly jen pravdu ne o zidech ale o sionismu a zidovskem apartheidu ,coz se rikat smi jen doma ve sklepe ,jako za nemcu ,jen jeste nejsou vyhlasky. ze schvalovani se tresta smrti ,ale i to muze prijit v zakmu democracie.

  OdpovědětSmazat
 3. No ono si stačí přečíst svědectví uznávané osobnosti, knihu Mráz přichází z Kremlu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Íran Contras+operace TRVALÁ OKUPACE zase od amiokuoantů!

   Smazat
  2. To jsem nevěděl, že komunisté kteří byli odstaveni od moci, což v nich vyvolalo zázračné prozření a přešli na druhou stranu, jsou uznávanými osobnostmi. Asi jak pro koho a podle toho, jestli mu v daném okamžiku zrovna slouží či naopak.

   Smazat
  3. A nebo přečíst... Mráz přichází z Bílého domu.

   Smazat
  4. Pro všechny kteří se zde vyjadřují k Paroubkovi:
   Zřetelněji už nemůžete dát najevo, že jeho článek ukázal, že pan Fischer je naprosto bezcharakterní jedinec!
   Přece není důležité, kdo něco říká, ale co říká!
   Jestliže Francouzi zabili deset demonstrantů ze Žlutých vest ( a mnoho jich zmrzačili) a Číňané ( či momentálně Rusové) ani jednoho, tak o čem se tu bavíte?! ..
   Pavel p

   Smazat
  5. Fischer je pejča, to je jasný. Ale nesouhlasím, že není důležité KDO hovoří. Například takový Paroubek by měl do konce svého ubohého života držet hubu a nevystrkovat nos. Je nemorální, sobecký, zlý a zbabělý. Žádná slova, byť sebezlatější, z něj neudělají lepšího člověka. Tak na co poslouchat mrchožrouta? Čím nás obohatí? Nebo že by prohlédl, přijal Ježíše a stal se svatým? Ok, to se stává a je to možné. Ale to musí dokázat činy, ne kecama. Kapišto?

   Smazat
  6. 15:26
   Vy pana Paroubka musíte ZNÁT zřejmě ze VŠECH nejlíp,že tohle píšete.....

   Smazat
 4. Vedle dalších "ušlechtilých vlastností" je bohužel velice často i krajní pokrytectví nezbytnou výbavou lidí, posedlých touhou pelešit se ve veřejných funkcích. Nemají to občané - voliči, jednoduché, když mají s takovýmto materiálem zajistit kvalitní správu své země, ale pořád je to ještě v jejich rukách.

  OdpovědětSmazat
 5. Francouzi oproti Rusům velký a úspěšný národ, který má i měl mnoho velikých vůdců, na rozdíl od Rusů, kteří měli akorát Putina. Tomu odpovídá i to, jak dlouho se drželi proti Němcům, na rozdíl od těch neschopných Rusů. Paroubek se opájí vlastní ukecaností. Nedivím se, že je uchvácen Fischerem, to je stejná třída. Aspoň by si to po sobě měl přečíst a škrtat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jojo, a Francouzy se také jako Paroubek opájeli i naši předkové za 1. republiky, dokud nás nevypekeli v Mnichovu.

   Smazat
  2. Paroubek byl a je sebestředný narcis (známá scéna jak si cválí svoje oblečení a boty..." kdo z Vás to má!) O historii najmě té politické neví zblo. Teď už svými komentáří zase hledá parketu do které strany jít kandidovat v příštích volbách. Je to zoufalec

   Smazat
  3. 9,13
   A kam v tom případě půjde zoufalec Kaďousek,to je narcis,kokot a podporovatel banderovců....to je tvář naší """"Politické kultury""""!

   Smazat
  4. 9:03 Možná je to zoufalec, ale může být užitečný. V čssd určitě patřil k těm schopnbějším.

   Smazat
  5. Pro 9.03,máš jistě právo mít svůj názor,ale pokud si myslíš,že je Paroubek nevzdělaný a meleš o nějakých zblech,nevím,proč čteš na Nové republice.Ty texty přece nemůžeš vůbec pochopit!

   Smazat
 6. 8,05
  Hlavně Francouzká revoluce,ta měla vůdců.....jeden větší VRAH,NEŽ DRUHEJ!!!!!!!Frankrajch neměl krom Napoleona,kterej dostal v Rusku na prdel tak,že už se z toho nevzpamatoval jestě tak maximálně Charlese de Gaulla a to s odřenýma ušima!Toho milovníka gerontů a hulibrka negrů jim OPRAVDU NIKDO SOUDNÝ ZÁVIDĚT NEMŮŽE!!!!.-D

  OdpovědětSmazat
 7. No to mne poser!!! Paroubek mudrlant. On ví, jak je to správně. On je dokonce tak morální, že vidí chyby v srdcích svých bližních! --- Já říkám NE. Jednou zmrd, navždy zmrd. Ani slovo od něj nebudu číst. Když měl konat, choval se jako nemorální hloupá nadřazená kunda a teď nám bude sdělovat pravdu a dobro? NE a jesště jenou NE. Strčte si Paroubka, a to navěky, do prdele. Nashle.

  OdpovědětSmazat
 8. 8,26
  Ty seš zmrd od svého zbytečnýho výskytu!Nazdar!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak hovoříš, takový jsi. Pa.

   Smazat
  2. 15:20
   Já nejsem TY.Nazdar!

   Smazat
  3. 15:53 Čau Jirko! Co Zuzka? Kouří ti ho občas?

   Smazat
 9. jirka a jeho kdo z vas na to ma škoda že se nevydal do světa kde je takovych neustale ohromny deficit krom velikeho čezka daloby se řici nabytečny nadbytek

  OdpovědětSmazat
 10. Je zajímavé, když mají někoho nazvat, jaký je, tak je neo-komunista, ale nikdo nenapíše, že je to lidský zmetek, zloděj apod. U mě takové hodnocení je podezřelé, autor se snaží si přihřát "tu svou". Těším se na reakce.

  OdpovědětSmazat
 11. Je velká škoda, že se pan Fischer nestal prezidentem. O jednu obrovskou světovou a českou ostudu, která dnes učinkuje na hradě by bylo méně !!! Tak snad příště, pane Fischer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:18 To je ale opravdu škoda, dnes jsme mohli být zase o jednu světovou ostudu bohatší. Možná by svou blbostí předčil i Vencu flašku, i když pochybuji, takového exota už těžko někdo překoná, snad jen falešné brýle by měli naději nebo Hitleršer. No nic , měl jste se více snažit a méně pít.

   Smazat
  2. 9.18 - pan Fischer se předvádí v Senátu, Hrad o moc určitě nepřišel. Zeman v tomto směru je třída a ne "béčko" Fischer.

   Smazat
 12. 9,18
  Ostudou na hradě českých panovníků byl UDAVAČ HAVEL!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna včera jsem četl vyznání jakéhosi komedianta, že za Havla se nestyděl.

   Smazat
  2. 10;47
   Byl to mladý Prachař.

   Smazat
  3. Vy 3 co tady pomlouváte pana Havla,a dalčí, plus ten dnešní proruskej buran na hradě, nesaháte panu Havlovi ani po ty jeho pověstné krátké kalhoty.A ten pitomec 9:50 co píše, že byl pan Havel udavač, ty si to hoď na nejbližší lampě.

   Smazat
  4. 11:08
   To je pravda,pan prezident Zeman totiž NEUDÁVAL,NEDĚLAL MEJDANY S StBákama,NERESTITUOVAL PROTIPRÁVNĚ LUCERNU,NEOMLOUVAL SE NEOPRÁVNĚNĚ NACISTUM.....mám ty mamrde ve výčtu úspěchů toho zaranýho vlastizrádce Havla pokračovat????!!!!
   A dej bacha,ať nepohoupu já tebe!!!!

   Smazat
 13. Typický model diskuzí je kritizovat autora článku - ne zaujímat stanovisko k článku, a uvádět relevantní argumentaci pro a proti -ale krafat blbosti, že autor je "narcis" a podobné blé blé blé - jakoby právě a jen to mělo vliv na jeho názor uvedený v článku. To jednozačně vypovídá, co za lidi se na diskuzích schází. Jirka Paroubek není o nic větší narcis než všichni ostatní, kteří si usápli svůj díl moci, a má pravdu. Je to přece pořád stejné - z mé praxe mohu kvalifikovaně, že všichni podnikoví komouši blafali na všelijakých předváděčkách, konferencích a schůzích takové režimní sračky, že jsme z toho měli my, - řadáci - akorát švandu, protože jsme je znali jinak - jakožto kolegy ve funkcích vedoucích (tam byli jen partajníci), běžně jsme si tykali, a znali jsme je jako Pepíka, Vencu, Pavla, apod. a mluvili normálně, ještě výraznější rozdíl byl při podnikových oslavách, kdy se ožrali, a pouštěli si žilou, jakože je už totálně sere co všechno musí žvanit, a jaké sračky, protože to padá "shora" .... ale když byla třeba druhý den po chlastačce konference, žvanili zas ty samé sračky. Jak jsme to všechno mohli brát vážně? Vždyť to byly jen komedie! A přesně to samé je dnes. Z Bruselu cosi padá... a nejen z Bruselu, ale strašáků je víc, USA, Německo apod. a před tím vším jsou naši aparátčíci uprdění hrůzou, protože přesně to jim dává jejich balíky peněz,bez nichž by už nedokázali žít. Aby žili jako obyčejňáci - fuj hrůza! To by byl pro ně největší možný trest.Proto žvaní a čvachatjí všechny ty prorežimní srágory a nejen oni, ale i celebrity apod ( ostatně celebrity se tak chovaly vždycky! za každého režimu) A na závěr? Když tedy byli "komunisti" takoví zločinci, jak se deklamovalo po listopadu 1989 -proč - pokud jde o zaměstnance státních podniků - vyletěli na dlažbu pouze lidi bezpartijní!!!??? zatímco komouši tam po změně kvádra na jinou barvu zůstali (jakožto "správci" apod.)???? Jak je tohle možné? Proč nikdo z těch "zločinců" nebyl deportován, ano oběšen, když tedy tak lid trýznili, jak se pořád účelově čvachtá? Naopak - trest smrti byl hned zrušen, a všude byly zničeny a skartovány všechny!!! kádrové materiály.Proč?

  OdpovědětSmazat
 14. Jeden tchajwanský podnikatel zavraždil svou manželku a před trestem uprchnul do Hongkongu. Proto se dostal na stůl onen inkriminovaný extradiční zákon; a ten okamžitě byl zneužit k rozpoutání nepokojů.

  OdpovědětSmazat
 15. Jyrka šuplík zvaný rokko v akci...restauratéří na praze 1 mají vzpomínky..

  OdpovědětSmazat
 16. Nelze s Vaším názorem než souhlasit. Jednu malou odchylku bych přece jen našel. Dnešní mladá generace, bez mobilního telefonu u ucha v kapse či v ruce již nedokáže snad ani žít. Přes sociální sítě mají stovky přátel, které ale v životě neviděli. Tito mladí lidé jsou totálně odtrženi od reálného světa, který jsme znali my starší. Žijí si ve svém virtuálním světě, který s realitou má jen zbla společného. Z tohoto důvodu absolutního odtržení od reality jsou velmi lehce manipulovatelní a ovlivnitelní. A tak se už dnes nedivím, že díky masivní masáži různých sdělovacích prostředků, sociálních sítí pevně věří tomu, že imigranti jsou chudáci, které tady musíme ubytovat , krmit a starat se o jejich blahobyt, věří, že jakási poblouzněná Gréta je novodobý spasitel hodný následování, věří tomu, že jedině zelená energie spasí svět. Zcela věrohodně s lesknoucím se okem a se zaujetím, které neměli ani románoví hrdinové dokážou vtloukat do hlav nám starším, že jedině a jedině "biomasa", aniž by jen tušili co to ta biomasa je. V tomto případě bych bývalé komunisty, kteří něco jiného hlásali na aktivech, něco jiného žvanili v uzavřené společnosti a něco jiného blekotali, když si dali do "žíly", nesrovnával s dnešními svazáky skrz naskrz prolezlými bruselskou propagandou. A to je ta tragédie. František.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas Františku, nehledě ani k tomu, že těm, o nichž píšu, už je zhusta kolem sedmdesátky a užívají si obrovské důchody plus podpora na bydlení, kromě těch úplně nejhorších, kteří se uchytili v aparátčické politické sféře, a tam straší dodnes jako poslanci, senátoři apod. a žvatlají úplně obráceně a dokonce tak zaníceně a hystericky, že jsem z toho na větvi, jak může být člověk tak proměnlivá kreatura. Když ty lidi znáte z dřívějška, je z toho fakt blivno. Viz např. Mitrofanov jako novinář - toho taky znám z dob "totality" a vždy byl jako erc komouš ve vedoucích a rozhodovacích novinářských pozicích, a dnes? Tak hysterickou nenávist proti "komunizmu" by asi sotva dal dohromady člověk nestranný a bezpartijní. Nad tím jen žasnu. A pokud jde o ty ostatní, kteří se střídáním různých pozic v nižších občanských kategoriích došplouchali až k důchodu, ti jenom čumí... čumí.....a čumí....

   Smazat
 17. Nevím proč tu musí být článek o proti Českém sluhovi cizích zájmů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro A z 12:18 h:
   Proto aby se to o něm dozvědělo co nejvíc normálně myslících lidí.
   Pavel p

   Smazat
 18. Mám na Rusko pifku, zatím jsem ve svém soukromí neodpustil a asi nikdy neopustím Brežněvovi 21.srpen. Ale mezi šovinistické pošuky, kteří vaří Rusko jako eintopf z omezených politiků a slušné obyčejné lid k tomu zatahují. Mimochodem já taky nemám nic společného s Husákem. Navíc ti pošuci asi toho neznají moc, což prozrazuje hodně o jejich vzdělání. Že existuji v Rusku vědecké špičky jako Mendělejev, Kolmogorov, Kurčatov, Sacharov, Lomonosov a mnoho dalších o kterých se učí na západních univerzitách, řada našich "vzdělanců" nemá ani šajna. Zrovna tak by jsme si mohli popovídat o Ruském kulturním vkladu do Evropy. Že vy nic nevíte, je jen vaše omezenost a neschovávejte ji za nenávist k Ruské politice. Já dokonce očekávám, že se tam brzy narodí osobnost, jako Petr Veliký, který opět otevře Rus Evropě. Pokuste se dohnat nedostatky ve svém vzdělání, tak aby vám v hlavičce nepřekážel jen Putin a hokejisti. Nejsem troll, spíš abordžinec.

  OdpovědětSmazat
 19. Videno z dalky a nadhledu !

  Protoze je u vas v Cesku stado opravdu fanatickych neo-Bolseviku, kteri jsou podporovani Moskvou, ktera sama uz ani Bolseviky / Komunisty nema, tak jejich
  opozici je nezbytne lest do zadku Merkerove a Bruselu.

  Jsem presvedcen o tom, ze OBE STRANY DELAJI CHYBU !
  Vy mate jit svoji vlastni cestou.

  Na vas ma Moskva prilis velky vliv a to je zretelne videt !
  Kdyz nebudete neutralni, tak vam bude vladnout zap. Evropa !
  Oni vas obsadi !

  OdpovědětSmazat
 20. 14:51 - Nejen , ze to lide v Cesku ctou, oni jsou intuicne pro americti a je pouze otazka casu, kdy ta vase parta Neo-bolsevickych poloopic zmizi ze sceny.
  Coz bude vase stesti.
  PROTOZE !
  Hillary a Globaliste jako dukaz jejich "hodnotne" politiky, poukazuje prave na podradna hovada jako jsi ty a tvoji partu kretenu, ktera nikdy nic, nez nadavky neumela predlozit.
  Bud budete neutralni, nebo vas obsadi nejaky satelit Ameriky. (2 to maji v planu )!

  Kdyby jste diskutovali slusne, tak by bylo mozne vam vysvetlit, co se na vas chysta .
  Ale protoze se chovate jako PRIMITIVNI PRASATA, tak si to najdete a vycuchejte sami !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:12
   Dva vagóny dřeva místo tebe a lidí na Smíchově by se před sto lety alespoň trochu ohřáli ty zbytečná sračkotapeto!!!!

   Smazat
 21. Vy zrudy primitivni , neo-komunisticte, vy me nejvice nadavate a mazate za to, co vam prehodim z anglictiny do cestiny a co je od nejvlivnejsich autorit v Americe...

  Kdyby jste nemeli NASRANO ve vasich blbych palicich, tak by jste me nenadavali za to , co rikaji americke veliciny.
  Ta vase primitivnost je horsi, nez je v Zululandu mezi opicemi. Ale stejne mate PRUSER a prijdete na to brzy.

  Tahnete do prdele s vasim (jak Fotbalovym FANOUSKOVANIM Moskve) ta s vami pohrda, cemuz se nejde divit !

  OdpovědětSmazat
 22. 15:28 Naser si a dej tomu pusu.

  OdpovědětSmazat
 23. Vy nikdy neumite postavit protiargument !
  Misto toho si hrajete se slovicky, jako opozdena puberta !
  (Vagon dreva & dej tomu pusu, atd.)
  Ceska emigrace mi rekla , ze jste flustrovani nenavistnici a vlest mezi vas, je stejne jako spadnout do diry plne vykalu.
  Cesi na Floride, v Torontu a ve Washingtonu, ZAPIRAJI svuj puvod - a to k vuli vam.
  Pamatujte si - co zasadite to sklidite, vy pozustatky post komunisticke ery ! !
  U vas kazdy schopny , hodnotny , inteligentni clovek je znicen. Proto tolik Cechu uteklo !
  Oni si to s vami jednou vyridi a nebudou k tomu potrebovat Nemce !
  Budu se vam smat a sledovat deni ve vasi zumpe z plaze Floridy !
  A koncim s vami pro dnesek ! Budu vam NADAVAT zitra .
  Moje slusnost je ukoncena dneskem !

  OdpovědětSmazat
 24. Tak se tě ty demente ptám: Špehováni NSA a na Irán Contras.
  To se zase dozvím hovadiny!!!!!

  OdpovědětSmazat
 25. [ZAPOMEL jsem se zminit ! Paul Ryan se stehuje s celou rodinou z Wisconsinu do Washingtonske baziny a je velmi aktivni. Chysta se na Evropu ! Vase PROBRUSELSKA kavarna, bude posilena.
  Ale destruktivni kavarnici, jsou mensim zlem nez vasi neo-komunisticti kanalnici.]

  OdpovědětSmazat
 26. Jak se ten americkej pošuk, dříve českej pošuk, vzteká a rozčiluje, když je mu dáváno najevo, aby z diskuzí odtáhl.Čím více píše, tím více je sprostej, vulgární, až oplzlej, i když první jeho příspěvek je vždycky jakž takž věcnej. Ano, on reálně nemá nic jiného, čím by se zabavil, což nesouhlasí s tím, že žije v zemi neomezených možností. Jestli má neomezené možnosti na Floridě, tak proč denně leze na český web krákorat diskuzní příspěvky? Ačkoliv už je mentálně totálně z formy, a už vůbec nerozumí tomu, co se v EU děje a o co jde dnešnímu českému národu ( tedy těm, kteří ještě zůstali nezpotvořenými Čechy). Hloupý Večerek se nezabavuje v zemi neomezených možností ničím americkým, ale denně nadává omezeným Čechům ( HUrvínkům) a přeje nám jen vše nejhorší, pošklebuje se, a píše hovadiny. Zabavuje se tak intenzivně, že je mu úplně fuk, že sem stříká bez odezvy jeden žvást za druhým, a zasere tak celé diskuze. Protože se ty sračky nedají číst, jakmile zjistíme, že diskuze začal zasírat "honolulu" každý přestane číst a hledá jiný článek, bohužel, protože lidi přestaly bavit diskuze, a autory přestalo bavit psát články, je tady vždycky jeden nebo dva nové články ( o válce a zbrojení) asi tak na dva dny. Přesto ti zoufalci, co jsou na tom závislí, píšou svoje jednovětné výkřiky a bláboly, které potom už s článkem vůbec nesouvisí, a normální lidi z toho jdou pryč. Tím se kazí jak diskuze, tak i autorům nálada něco vůbec psát - když si přečtou diskuze ke svému článku, musí jim z toho být zle. Takže ten hnusnej američan, co denně leze na tenhle web, ho kazí - kazí články, kazí diskuze, je to pitomej zmrd. Američani ničí a rozbíjí národy, a tenhle vypatlanej zmrd kazí alespoň diskuze.Ale že by odlezl a nechal diskuze na pokoji? Ani náhodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:43 Jo soudruhu, asi ti nedošlo, že nejsme před rokem 89, kdy nám strana říkala co si máme myslet a psát, a pokud jsi byl trochu víc slyšet, tak šup s tebou na 3 roky na Bory. Ta doba, soudruhu je zaplať BUH pryč, tak si každý muže napsat svoji myšlenku a ty mu nebudeš do toho kecat a někoho umravňovat, zapomeň.

   Smazat
  2. 17:08
   Ty a myšlení????
   Co ti kdo ty TYDÝTE nakukal???!!!☺

   Smazat
 27. Kdyz vy me - vy prokremesti neo-komunisticti zmetci fanaticky mazete, tak vam NEMOHU rict nic o Iranu !
  Ja uz VUBEC NEMOHU nic rict !
  A pritom si uvedomujete (diky Bohu), ze vam chybi mnoho zakladnich informaci !
  Dobre vam tak ! Bezte si ocuchat byzantinskou propagandu !
  Kreml je na to expert ! Oni to maji v krvy ! Tak jako vy mate vzajemnou, nicim nepodlozenou nenavist .)
  Ale ja opravdu chci dnes koncit !
  bye, bye !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak zalez někam a zdechni už ty jeden sráči americkej!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Dnes je na Seznamu rozhovor s Čechem co žije 18 let na Kamčatce tak si to pusť ty proamerickej buziku.

   Smazat
 28. 17:10
  Zalez tam,odkud si ty MAMRDE vylezl.....do amianálu!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 29. 16:43 - LZES ! Nejhorsi sprostaci jste vy ! Vy jste sprosti bezduvodne !
  Popres-li to, tak neumis cist !

  Dalsi lez ! Jsem na americkych webech dalko vice, nez na ceskych - jsou zajimavejsi !

  Moje psane "HOVADINY" nejsou z moji hlavy ! Je to preklad od lidi, - nejhodnotnejsich v Americe a jejich seznam jsem napsal minimalne 5 x . Vy na to nereagujete !

  A jedno DULEZITE PONAUCENI , pro 16:43 !
  Pouze neevropske, despoticke, orientalni, necivilizovane barbarske hovado, chce zrusi svobodne evropske FORUM ROMANUM. Hnupe my jsme potomci Rima a Recka. Ty urcite ne !

  Tvoje povinnost je vyvracet myslenky ktere ti predlozim !
  A ty orientalni meneceny tyrane, zde zavadis zakony KHAZARSKE RISE, o ktere se take nesmi psat a kde mel monopol na vse KAGAN a jeho Bey ! (Jako za Stalina !)
  Uvedom si primitive, ze kdyz ty kohokoliv umlcis, tak on ma pravo umlcet tebe. (Jakkoliv - a uz by jsme byli v tvoji barbarske kulture !)

  Tvoje diskuze s tvymi kolegy je vzajemne lizani zadku, stejnych potkanu jako jsi ty !

  Tvuj kadrovacky POSUDEK JE bezcenny. Ja nejsem pan Vecerek z Kojetina a vy zde osocujete 5 jinych lidi, ktere neznam !

  Ty jsi jeden z tech kteri byli za Komunistu opravdove svine.
  Kdyz si to s vami obcane nevyridi, tak si tu vasi tyranii zopakuji !
  Uvedom si , ze nikoho NEVLASTNIS a kazdy ma pravo na svuj nazor ! A to i ten , ktery ho ma jiny, nez ho mas ty.
  A prestan nadavat na Ameriku, nebo se dozvi Hillary (NE ODE ME) a je s tebou konec !
  Predloz argument bez nadavek a nebo mlc kadrovaku !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedina odpoved tomuto kuku (am. blaznovi ) je ho sem proste nepustit Nechapu proc Venca nepozada experty na computery kteri jiste radi a bezplatne pomohou tohoto debila proste eliminovat tak jak to udelal Stvora dle IP a smytec Tento vul zde zije, mele sve idiotismy 24 hodin denne ,mozna ho to i rajcuje) coz u techto autistu je normalni ,vzdyt nekteri behaji i nahati a vykrikuji na stare baby " koukni"
   To jen jako podnet pro experty zde neb nejsem sam koho ten vul znacne sere

   Smazat
  2. Honolulu hodnotní lidé u vás jsou cizinci. Tím nemyslím Vás. Dráždíte svým poučováním a nechápete že jste jako ti komouši JENOM VY MÁTE SPRÁVNÉ INFORMACE.

   Smazat
  3. 19:38 - sere te to, vypni to !
   Nasilne zavrez nekomu hubu dnes, bude zavrena tobe zitra !

   -----------------------------------------------------

   19:53 - Officialne ano ! Neofficialne vubec ne , Spise je to naopak ! Je zde napeti, polarizace a mnoho lidi ma strach !

   Smazat
 30. Na mou otázku odpověď NEMÁŠ,ale zasírat diskuzi to by ti ty kreténe z amianálu šlo!!!!!

  OdpovědětSmazat
 31. 16:39 & 17:39 - protoze jsi sproste prase a neumis se zeptat slusne, tak jsi ignorovan !

  A take musis formulovat otazku tak, aby ti bylo rozumeno !

  NSA je bezpecnostni agentuara , ktera hlida, aby do Ameriky nevlezel hnuj jako je 16:43 ! Hlida mnoho zemi , ale Cesko uz nehlida pro upadek inteligencove segmentu populace -
  ktera oplakava politicky systemem Trockeho a Kaganovice !

  ------------------------------------------------------------

  Iran - Contras skandal se stal v roce 1985 !
  Colonel Oliver North za pomoci presidenta R. Reagana tajne vyzbrojil opozici Sandanistu v Nicaraqui.
  Sandaniste byli "socialiste" a mistni obyvatelstvo bylo bezbranne - tak dostali pomoc od Reagana.

  Reagan to udelal bez vedomi Kongressu. Zbrane byly urceny puvodne pro IRAN, za propusteni rukojmi.

  PROC, PROC, te zajima affera , ktera se stala pres 35 lety ?

  Kdyby Reagan nepomohl REBELUM, tak bude v Nicaraqui stejna hruza, jako je dnes ve Venezuele !

  Ty se zajimej o problemy dneska - jsou daleko vaznejsi a ovlivni tebe. Sandaniste nikoho nezajimaji.
  A cti vse, ze vsech stran !

  ------------------------------------------------------------

  "Soudruzi"vas stranicky soudruh Kaganovic a Yezov dali postrilet 1/4 Rude Armady ! Cim to, ze vas soudruzi v Moskve neimformovali. Oni vam snad uz neveri ? ?
  (Byli by blby, kdyby ano, vy
  chameleoni !)
  Proto meli Nemcouri , tak velke uspechy na zacatku valky.

  OdpovědětSmazat
 32. Ty kokote,NSA ŠPEHUJE NEOPRAVNĚNĚ LIDI NA KAŽDÝM KROKU A NEZÁKONNĚ JE ODPOSLOUCHÁVÁ!!!!!
  Viz.Edvard Snowden!
  A Írán Contra sice jde za tím sedmilhářem Reaganem,ALE JDE O TO,ŽE LŽETE VŠEM A VŽDY A ZE POD ZÁŠTITOU CIA BYLO DO EMERIKY V TÝ DOBĚ NELEGÁLNĚ DOVEZENO 50 tun kokainu!!!!!!!
  Dál se ty HOVNE neztrapňuj ty chudinko tupá!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 33. JÁ, JÁ, JÁ JENOM JÁ. Jsem velice inteligentní parazit.
  h.

  OdpovědětSmazat
 34. Panove v Cesku, (vlastne "soudruzi") ! Prave na tomto webu je nejlepe videt vase arogantni rozpinavost, vase hodnoceni vseho dvojitym meritkem, NENAVIST ke vsemu, co nemysli stejne jako vy a vase nasilna snaha, umlcet myslenkovou opozici !
  - Kazdeho, z kazde strany !
  Tim vsak je tento WEB zajimavy !

  Stratili jste vliv a snadny zivot na ukor druhych a ztratili jste mladez, ktera ma rada Ameriku. Zatim mladi nevi, ze Ameriky jsou dve ! Sorosova a Trumpova !

  Vy ve sve nenavisti nepoznate, ktera je ktera take a ktera je pro vas vyhodna !
  Tak prskejte dal a mazejte, co se vam nehodi ! Tim mate zajistenou izolaci !

  OdpovědětSmazat
 35. CHUJ,jak FOTR TVŮJ,dalšího komentáře netřeba,šmejde amiokupantskej!!!!!

  OdpovědětSmazat
 36. 19:55 - Me nikdo nespehuje a nikdy jsem kokain nevidel !
  Nikdo me neodposlouchava a ziji v dostatku a pohode, jako milliony druhych obcanu !
  A vy jako slepice sezobnete kdejaky Kremelsky sopel , ktery je vam predlozen ke spolknuti "soudruhy" z vasi strany.
  (Drogy jsou pro hlupaky !) Vy je jednou dostanete zdarma !

  T.j. stejne, jako kdyby nekdo hodnotil vasi republiku, podle sidliste JANOV, MOST nebo Lunik !

  To jsou veci ktere nemaji nic spolecneho s CELKEM s - normalnimi lidmi, tak jako vy nemate nic spolecneho se sidlistem LUNIK krome inteligence.

  ------------------------------------------------------------

  19:57 - Nejsem parazit, ja jsem cely zivot pracoval, az do veku 65 let. Potom me vlada poslala do duchodu, abych se s vami mohl hadat, coz je veselohra dokud ZBABELE nemazete co se vam nehodi !
  Musim vam komousum pripomenout , ze to delali vasi politicti bratranci - NACISTE take
  ve Weimarske republice, ktera je Cesku podobne.
  Takze je zabavne,se divat jak chodite v kruhu jako kdyby jste sezrali, kybl Kokeinu z Columbie !

  OdpovědětSmazat
 37. Jsem obvinovan z blbosti, ale vy ji neumite vyvratit.
  Klejete a nadavate jako ozrali namornici v San Franciscu !
  (Aby jste rozumeli- ulice jsou tam kopcovite a namornici se po nich KUTALI . Oni se nepotaci ! A potom jeci tak,
  jako vy ! - "ze, je nekdo zmlatil a byl na me sprosty" !
  Ahoj ozrali namornici od Vltavy !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, ožírači aligátorů z Evergades na Floridě. To jsi rád, že tam kopce nemáš, a naopak padáš do měkkého...

   Smazat
 38. Jestli existuje Bůh,tak nás takovým nic nechapajicím HOVADEM TRESTÁ NĚKDO JINEJ!!!!!!!!!!!!!
  MÁTE POLICEJNÍ STÁT TY HOVADO TUPÝ A KOKAIN JSI VIDĚT NEMOHL,NEJSI ČLEN CIA!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 39. 21:09 - vysvetli mi ty komunisticky gramofone, co to je policejni stat !
  Jedu si kam chci, ctu co chci, mluvim co mam na srdci.
  Nikdo me v nicem neomezuje !

  Policejni stat bylo to, co bylo v Cesku pred rokem 89 !
  Draty, klec a bida ! Ja mel v te dobe Cadillac a ty jsi mel Trabanta ! Samozrejme, ze tvuj Trabant byl "lepsi" !
  Ty NATERACI !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21,58
   Jak říkám.....jestli existuje.....
   Ty MOR HO,ty nechápeš,že NSA ŠPEHUJE A OSPOSLOUCHÁVÁ NEOPRÁVNĚNĚ 99% VÁS DEMENTŮ????!!!!!
   Tobě ty bezvůlní hovado NEBYLO A NENÍ POMOCI!!!!!!!

   Smazat
  2. Ty si v Československu nežil,jinak bys takové hlouposti nenapsal !

   Smazat
 40. V roce 2005 pan Jirka Paroubek a velky náčelník pomahačů-chraničů Fanda Bublan,dal za vyučenou klukům a holkám tancujícím na louce u lesa.Poslal na ně hodně ťěžkýho oděnce.To by byla Národní třída v 89,mít takové broučky.A toho sametu.Věřte Jirkovi,že nechce ublížit.Je milý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud si dobře pamatuji, dotyční nebyli jen takoví nějací "tancující kluci a holky", ale byli to lidé, kteří se bez povolení vlastníka rozhodli dělat hluk, opíjet se a fetovat na jeho pozemku a nestačilo jim prostě jen sdělit, že tam jsou bez oprávnění. Nevím, jestli byli následně i stíháni za zakázané držení a konzumaci omamných látek, ale myslím, že to bylo dokonce velkoryse přehlédnuto.

   Smazat
 41. Jak se tak dívám,tak nick "Honolulu" opět pilně "vířil kalné vody" (a nejspíš i sám sobě odpovídal), aby nikoho nezajímaly fakta, která jsou důležitá a jsou obsahem výše uvedeného článku.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 42. Celý článek i řada reakci reakcí jsou zaměřeny k dehonestaci na Fišera. Ten kdo to připravuje je demagog a dezinformator . To dělá profesionální parchant. Fuj na to nemá cenu víc reagovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud nejste počítačový program (pak by bylo nesmyslné po „Vás“ cokoliv chtít), tak se napřed pořádně naučte češtinu. Ano, pro cizince je složitá!
   A pak si zkuste uvědomit, že „demagog, dezinformátor a profesionální parchant“ je ten, koho uvidíte, když se podíváte do zrcadla.
   Bohužel, asi toho po Vás chci moc.
   Pavel p

   Smazat
  2. Promiňte, jde o Fišera, se¨nátora, vulgárně se vyjadřujícího bezcharakterního hajzlíka, kterého zvolili zaslepení občanů v Modřanech, Komořanech, Radotíně a Chuchli? Přes 80% občanů v těchto místech nechtěli s volbou senátora mít nic společného.

   Smazat
 43. Jirka se spletl. Žluté vesty protestovaly i o prázdninách !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.