Reklama

sobota 24. srpna 2019

Pomalé zabíjení Juliana Assangeho

Julian Assange
Stephen Lendman
24.8.2019  Katehon, překlad Zvědavec
Od 11. dubna, kdy byl nezákonným způsobem odvlečen z velvyslanectví Ekvádoru v Londýně do zajetí, Assange strádá v tvrdých podmínkách britského žaláře na příkaz Trumpova režimu, který ho chce v USA postavit před soud za „zločin“, kterým je pravdu hlásající žurnalistika. Více o tom níže.


Temné síly v USA, dalších západních státech, Izraeli a ve většině dalších zemí mají velký strach z toho, aby se na veřejnosti nerozšířilo povědomí o porušování zákona vůči obyčejným lidem ve prospěch privilegovaných osob.

Chtějí, aby se to nedostalo do mainstreamových médií, zejména do televize a tištěných výtisků novin, které mají širokou čtenářskou základnu.

Pokud by sedmá velmoc (tj. tisk, média) poskytla konzumentům zpráv denní stravu o tom, co je nezbytné vědět o domácích a geopolitických otázkách, možná bychom žili v jiném světě - ostří radlice by nahradilo meče, sociální spravedlnost by zvítězila nad neoliberální krutostí, rovnost a spravedlnost by byla pro všechny, národy by byly vhodné a bezpečné pro všechny své občany a obyvatele.

Kdyby obyčejní lidé, zejména v hegemonní Americe, chápali bipartijní spiknutí proti svým právům a blahobytu, které slouží zájmům boháčů, mohlo by dojít k národním politickým otřesům, možná i k revoltě a protestům typu žlutých vest, zahrnujícím miliony lidí, vyžadujících spravedlnost.

To je důvod, proč temné síly v Americe chtějí umlčet a potrestat informátory, jako je Chelsea Manningová, a investigativní novináře, jako je Julian Assange.

Digitální demokracie je poslední hranice svobodného a otevřeného projevu, je to jediný spolehlivý nezávislý prostor pro skutečné zprávy, informace a analýzy - umožňující komukoli, aby svobodně vyjádřil názor na jakékoli téma.

Vládní cenzura je hrozivá možnost. V Americe a dalších západních společnostech, které jsou demokraciemi jen podle názvu, jsou opravdové a nefalšované záležitosti zakázané, cenzura je ve stále větší míře novou normou.

To, co se odehrává, je typický znak totalitní vlády - řízení zpráv, eliminace toho, co je s tím v rozporu, zejména v hlavních geopolitických otázkách.

My všichni jsme vystaveni nebezpečí, že ztratíme právo na svobodu projevu. Jestliže považují sdělování pravdy a vyjadřování nesouhlasu za hrozbu pro národní bezpečnost, potom již neexistují svobodné a otevřené společnosti - Amerika a další západní společnosti tak směřují k tomu, že se ocitnou na šikmé ploše.

Web Activist Post.com oznámil 11. srpna, že „uniklé dokumenty ukazují, že Bílý dům plánuje (výkonný) příkaz k cenzuře internetu“.

Pokud je tomu tak a skutečně to plánují, spiknutí Trumpova režimu se týká toho, že korporátně řízené vládní agentury FCC (Federální komise USA pro komunikaci) a FTC (Federální obchodní komise) budou rozhodovat o tom, co bude povoleno a zakázáno online, což je děsivá vyhlídka.

V Americe sleduje Velký bratr každého. Ukončí od nynějška tato stejná temná síla digitální demokracii na základě výkonného příkazu - a stane se zákonem země, pokud nebude příkaz soudem zamítnut?

Směřuje vše ke kriminalizaci nezávislých novinářů, hlásajících pravdu, kteří budou riskovat svůj život, stejně jako Assange?

John Pilger tweetoval následující: „Nezapomeňte na Julian #Assange. Nebo o něj přijdete. Viděl jsem ho ve vězení Belmarsh a jeho zdraví se zhoršilo.“

„Je léčen hůře, než nějaký vrah, je izolován, dávají mu léky, a odpírají mu nástroje, kterými by mohl bojovat proti falešným obviněním a vydání do USA. Mám o něj strach. Nezapomeňte na něj.“

Jeho matka Christine tweetovala následující: „Můj syn Julian Assange je pomalu, krutě a nezákonně vražděn vládami USA/Velké Británie za novinařinu, za níž obdržel mnoho cen, kdy odhalil válečné zločiny a korupci! Tweetuji/znovu tweetuji #FreeAssangeNOW (Osvoboďte Assangeho OKAMŽITĚ).“

Zvláštní zpravodaj OSN pro otázky mučení Nils Melzer v květnu prohlásil: „Mám velmi vážné obavy, že ve Spojených státech by byl pan Assange vystaven reálnému riziku vážného porušení jeho lidských práv, včetně svobody projevu, práva na spravedlivý proces a zákaz mučení a dalšího krutého, nelidského nebo ponižujícího zacházení či trestání,“ a dodal:

„V průběhu posledních devíti let byl pan Assange vystaven trvalému a postupně tvrdému týrání - od systematického soudního stíhání a svévolného omezování volného pohybu na velvyslanectví Ekvádoru, po tíživou izolaci, obtěžování a dohled uvnitř velvyslanectví; od záměrného celkového zesměšňování, urážek a ponižování, po otevřené podněcování k násilí a dokonce opakované výzvy k jeho zavraždění.“

Melzer, který ho 9. května navštívil v londýnské věznici Belmarsh s maximální ostrahou v doprovodu dvou lékařských expertů na účinky mučení a dalších forem týrání, uvedl následující:

„Bylo zřejmé, že zdraví pana Assangeho bylo vážně ovlivněno extrémně nepřátelským a svévolným prostředím, kterému byl po mnoho let vystaven“ - doplněno uvězněním v Belmarsh na příkaz Trumpova režimu.

Kromě špatného fyzického zdraví, kdy je vyžadována léčba, kterou neobdržel v adekvátní míře, Assange vykazoval „všechny příznaky, typické pro dlouhodobé vystavení psychickému mučení, včetně extrémního stresu, chronické úzkosti a intenzivního psychického traumatu“.

O tři měsíce později se jeho stav pravděpodobně zhoršil, loni na jaře byl příliš slabý a nemocný, takže ani nemohl běžným způsobem komunikovat.

Británie, spolčená s Trumpovým režimem, může chtít docílit jeho úmrtí prostřednictvím dlouhodobého věznění a zanedbané péče.

Možná ho nebudou chtít vydat do USA, protože federální okresní soud zamítl žalobu DNC (Demokratického národního výboru) proti Rusku, WikiLeaks a Trumpově kampani.

Soudce John Koeltl řekl: „DNC nemůže tyto žalované strany považovat za odpovědné za napomáhání a podporování publikování, pokud byly samy oprávněny ke zveřejnění ukradených dokumentů bez odpovědnosti a závazků,“ a dodal:

Jejich soudní spor byl „zcela odtržen“ od faktů... (plný) zásadních právnických nedostatků“.

„Soud zvážil všechny argumenty, vznesené účastníky řízení. (Jsou) buď sporné, nebo bez podstaty.“

Zproštění webu WikiLeaks provinění se vztahuje i na Assangeho, jeho zakladatele a šéfredaktora, když byl aktivní. To znamená, že federální soudy USA v této správní oblasti, odvolací soud a nejvyšší úroveň soudů by ho mohly zprostit viny, s odvoláním na právo svobody projevu, zakotvené v prvním dodatku Ústavy USA, a porazit tak cíl Trumpova režimu - dlouhodobě ho uvěznit.

S ohledem na tuto skutečnost mohou požadovat, aby skomíral za mřížemi londýnského vězení a zemřel v důsledku zanedbané péče, a tím se vyhnout trapné soudní porážce, pokud by americké soudy uplatnily svobodu projevu a médií v rámci prvního dodatku ústavy - což ostatně potvrdily dřívější rozsudky Nejvyššího soudu.

WikiLeaks je investigativní novinářský podnik. Svoboda sdělovacích prostředků je ústavní právo - bez ohledu na to, jak nepřijatelné nebo urážlivé názory mohou být vyjádřeny vůči některým stranám.

Zrušení tohoto práva ohrožuje všechny ostatní. Nespravedlnost vůči Chelsea Manningové a Assangeovi ohrožuje právo každého z nás na svobodné vyjadřování názorů.

Jde o nejzákladnější právo ze všech. Bez něj by kdokoli, kdo by veřejně vyjádřil své názory, zpochybňující oficiální verze zpráv o životně důležitých otázkách, čelil stíhání za „zločin“ svobody projevu nebo sdělovacích prostředků.

- - -


45 komentářů :

 1. naši spravedliví včetně investigtivních novinářů o ničem... jen mlčí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě vědí, že disident ASSANGE má v demokratickém kriminále JEJÍHO VELIČENSTVA podmínky na úrovni FENIANŮ na přelomu devatenáctého a dvacátého století... zejména, pokud nakrkli i Církev Anglikánskou a "penězoměnce". Žádný HAVLŮV KRIMINÁL SUPLUJÍCÍ PROTIALKOHOLNÍ LÉČBU! A "investigativci" od thing tanků chtějí PRACHY, MOC A VLIV - NE MUČEDNICKOU KORUNU!

   Tak si Bakalovi a další v češtině publikující "investigativci" sedli tichounce do koutečku a čekají, až je ten ASSANGE přejde... do zapomnění.

   Requiem pak snad dají sloužit Assangeovi přátelé - tak naivní, že přese vše nadále věří a sypou kněžím, a jejich zločineckým organizacím.

   Smazat
 2. Se divím, že tenhle zrádce USA ještě žije. To jako mazal myslí, že mu mají postavit pomník?Nejsme v rusku, kde se vrahum ( STALIN ) staví pomníky. Rus se nijak s tím nebabral a pro zrádce si dojel do V.B, ale svojí známou fušeřinou vše zbabral. Jen ten Novičok zustal v parku..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže Edward Snowden je podle tebe ty havlošmejde s ÍÁ taky vlastizrádce???!!!!Jsi ubohej stejně,jako UDAVAČ HAVEL!!!!!

   Smazat
  2. 9:59 Utři si sopel, šmejde, stejně tě za chvilku smažou.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Aonyme 9.33 - ty musíš být opravdu ubožák. Kdyby se psalo o tom, že kohosi drží v zajetí a mučí v Rusku, házel bys tady vydatně hovny na Rusko, a všem kdo by to kritizovali, bys nadával bolševiků - když tyhle hnojárny, jako je mučení lidí páchají v USA a Anglii, ty to ještě prosazuješ a chválíš? Pokud tohle neděláš na zakázku, s úkolem každý den rozesírat diskuze, a je to tvůj skutečný názor, tak hnusnější hovado snad ani není.

   Smazat
  5. 11:20 Ty toho v té kotrbě moc nemáš. Co tak obráceně pokud by sám Rus něco vytáhl na Rusko, nějakou špínu, myslíš že by ho Rus pochválil ty mučenej. Viz. Sripal trobo.

   Smazat
  6. Jenomže - anonyme 12.15 -tady je článek o americkým novináři. Asi sis nevšiml protože už jsi zchlastanej? Nějak brzo - ne? Teprv poledne - proč teda blábolíš o Rusku, což jsem použil jen jako příklad typicky českého pokrytectví, krysařství a blbství - jinak se stavět k stejným událostem v Rusku a jinak v USA. Typické pro české novinářské zkorumpované kurvy, a množství kolaborantských přizdisráčů. Co je to Stripal? Ten pozér, jehož úkolem bylo předvést otráveného, a dnes je někde schovanej? Aha, tak to jo, jdou na to dobře západní mafiáni, ostatně žádné překvápko. Celá desetiletí je to pořád stejné. Až se konečně na zhýralej Americkej kontinent dostane opravdu válka, jak ji rozsévají po celým světě, budou teprve čumět! Snad se potom přestanou srát do cizích zemí? Jdi si číst oblíbenej rodokaps, ve svý kotrbě stejně nemáš nic jinýho.

   Smazat
  7. Klídek, 9:33 - 10:36 bude jen jeden nemocný schizofrenik, sám si odpovídá a s radostí číhá, zda se někdo připojí. Na placeného provokatéra je příliš naivní a stále stejně se opakuje. Kašlete na něj.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 13:18 Zbytečně dlouhej blábol. Skripal je noční mura rusa, že rus jenom lže to mě vubec nepřekvapuje. No a co ti dva bezdomovci, co se otrávili Novičokem, to je podle tebe co?

   Smazat
  10. 17:07
   Kdyby měli takový množství Novičoku ty vohráblo,tak je v PRDELI nejmíň půlka města a dva bezďáci!!!!!☺
   Ovšem LŽIAngláni to jako obvykle nedomysleli!

   Smazat
  11. 12:15 Copak v JUSEJ kde mají Deklaraci a nejdokonalejší právní normy je možné dělat nějakou špínu? Rovnému je vše rovné a křivákovi je potřeba zakroutit krkem. Rasistické zákony v JUSEJ platily do 68. Je k posrání že stát který má nejlepší armádu na světě a k tomu ovládá většinu armády v Evropě stále straší mužikama v láptích kteří již ovládají v JUSEJ i volby. No k posrání.

   Smazat
  12. 17:07, ty jsi dokonalý idiot mainstreamových médií a hamajdova institutu, tu šaškárnu s Novičokem, je jen trapná pohádka britského amaterismu. Kdepak jsou asi Skripalovci?

   Smazat
 3. Myslím si,že zrovna Trumpovi by se jeho smrt hodila nejméně,ohrožení jeho zprávamy jsou jiní šíbři...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím co myslíte " ohrožení jeho zprávami jsou jiní šíbři ". Ale určitě to nesvědčí pro America First.

   Smazat
 4. Co naši velcí vzývači svobody slova, hltající kdysi přes rušičky každé zachycené slovo Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky? Už navazují motákovou komunikaci s Assangem, už se chystají informovat o všem veřejnost? Napínám uši, ale slyším jen ohlušující ticho. Ale určitě se dočkám, oni přeci nejsou vůbec žádní pokrytci a na prvním místě u nich byla vždy čest a pravda. Ostatně proto jsme koncem roku 1989 s jásotem a blaženým úsměvem přihlíželi, jak tyto dobrotivé a ryzí charaktery přebírají moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudý debílku, "svoboda slova" neznamená, že nesmí existovat v zájmu bezpečnosti státu a jeho občanů dokumenty v režimu "tajné", "přísně tajné" apod. Nebo že je nějací joudové jako Assange mohou krást a zveřejňovat.
   Je vidět, že jsi rudý bezmozek.

   Smazat
  2. NSA NEZÁKONNĚ ŠPEHUJE A ODPOSLOUCHÁVÁ HOVORY TY KOKOTÍ HLAVO....TO JW DEMOKRACIE V ZÁJMU STÁTU???!!!!!KULOVÝ,POLICEJNÍ STÁT JAK VYŠITEJ!!!!!

   Smazat
  3. 10:49

   Milý inteligente, co tedy, podle vás, vadilo zmiňovaným milovníkům pravdy a svobody slova na nezveřejňování informací, označených v zájmu bezpečnosti státu a jeho občanů jako "TAJNÉ"? A jimi přebírané fabulace ze západních propagandistických rádií byly v zájmu bezpečnosti státu a jeho občanů? Kterých?
   Proč myslíte, myslíte-li vůbec někdy, že informace o "deep state", o vylhaných záminkách pro napadení jiných států, nebo informace o unášení a mučení lidí, jsou v zájmu bezpečnosti státu a jeho občanů? Protože je bezpečnější o zločinech a zločicích, majících moc nad našimi životy, vůbec nevědět, hlavo?

   Smazat
  4. 11:01
   Nevím jestli jste skutečně tak neskonale blbý, nebo to jen z nějakého důvodu hrajete.
   Za vás, komoušů, se nesmělo zveřejňovat naprosto nic, platila absolutní cenzura, veškerá média byla v moci státu. Zveřejňování jakýchkoli informací, o kterých režim svévolně uznal, že podkopávají jeho totalitní, nedemokratickou moc se přísně trestalo.
   S tajným nebo netajným to nemělo nic společného, blbe!
   Vás je opravdu pro naši svobodnou, demokratickou společnost škoda. Táhněte někam do KLDR, na Kubu či do Venezuely. Tam si budete s tamními soudruhy náramně rozumět a bude vám tam líp.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 11:21

   Zřejmě přes vaši omračující oduševnělost se vám nepodařilo pochopit hned napoprvé, smysl mých otázek. Tak to zkusíme znovu:

   Milý inteligente, co tedy, podle vás, vadilo zmiňovaným milovníkům pravdy a svobody slova na nezveřejňování informací, označených v zájmu bezpečnosti státu a jeho občanů jako "TAJNÉ"? A jimi přebírané fabulace ze západních propagandistických rádií byly v zájmu bezpečnosti státu a jeho občanů? Kterých?
   Proč myslíte, myslíte-li vůbec někdy, že informace o "deep state", o vylhaných záminkách pro napadení jiných států, nebo informace o unášení a mučení lidí, jsou v zájmu bezpečnosti státu a jeho občanů? Protože je bezpečnější o zločinech a zločicích, majících moc nad našimi životy, vůbec nevědět, hlavo?


   Jak vy víte co bylo a nebylo tajné? Kdo by o tom, podle vás, měl rozhodovat, když ne vládnoucí režim? Kdo to určuje v USA a nebo třeba dnes u nás? Pokud se nesmělo zveřejňovat naprosto nic, to se tedy prodávaly noviny jako čistý, nepopsaný papír a v televizním a rádiovém zpravodajství byla jen hrající si koťátka? Nebo jak to, podle vás, bylo?

   Z jaké pozice a na základě čeho si dovolujete určovat mi, kde mám a nemám žít?

   Předem velice děkuji za jistě jako tradičně velice moudré a erudované zodpovězení všech otázek, vaším vybraným slovníkem nejnižších sociálních vrstev.

   Smazat
  8. A co píšeš k tematům ty, zaminrákovanej duševní mrzáku 11.38? Ty výhradně jenom nadáváš všem ostatním - já pouze tobě, protože mi vadí právě jen ty tvoje oplzlosti, a sprostoty. Nadávky jako "rudý bezmozek" jsou u tebe normální a běžné. To je taky k tematu? To je taky názor? A znovu se ptám - proč denně mezi ty "rudé bezmozky "lezeš, ty totálně vymaštěná bukvice?

   Smazat
  9. 12:07
   Nevím, zda jste poslední z pomateneho davu příspěvků ultra pravice, nebo jste sám a hrajete si na dav. Jděte s dědičným hříchem komoušů do háje. Navíc nechutné vulgarizmy do demokracie nepatří. Jestli jste zaspal dobu, tak vám sdělím že komouši západli s ostudou za horizont času. Tak jak, se kdysi mluvilo o Čankajškovi, jako o mrtvole na smetišti politických dějin. Problémy jsou jinde a konají se "jménem civilizace". Když si primitivně zjednodušíte příčiny na historické fosilie, tak problémy nevyřešíte. Když nezačnete přemýšlet, tak budete poslední komu straší Lenin na cimbuří. I na západě se přemýšlí jak dál a nemotají se v jednom kole, tak jak my z východní Evropy. Mám strach, že právě vy jste dnes ohrožením demokracie. Berte mou radu vážně a snad jste pochopil, že nepropaguji levici i když ji respektuji.

   Smazat
  10. JK- palec nahoru, udělal jste z trolla skutečně blba! Na něj platí slušnost, argumentační pohotovost a sám se udáví ve své jedovaté žluči.

   Smazat
  11. Píšete, 10:49, že ""svoboda slova" neznamená, že nesmí existovat v zájmu bezpečnosti státu a jeho občanů dokumenty v režimu "tajné", "přísně tajné" apod." Záleží ovšem na tom, co všechno a proč je tajné. Ne každý zastánce Julia Assange musí být "rudý", vy omezenče!

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. A co jste si mysleli slovo demokracie je na oblbování hloupých lid. Korporátní fašismus v usa panuje a pan Assange a další jsou jejich oběti.

  OdpovědětSmazat
 7. V Blesku propírají další z nespočtu děr, které obskakovala lidská špína Havel.
  Havel se celou normalizaci nechal živit Sorošem a CIA, nic nedělal, chlastal, byl závislý na práškách. Když se nechal jednou zaměstnat v pivovaře, bylo to jen proto, že chtěl zesměšnit dělníky ve své "divadelní hře". Nutno zdůraznit, že "divadelní hra" v Havlově pojetí je výtvor nedosahující ani počinu středoškoláka zhuleného nekvalitní marihuanou.

  https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/616905/zemrela-havlova-75-milenka-anna-kohoutova-87-kvuli-ni-se-malem-rozvedl.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom se jen šušká, ale nejvíc ho prý stejně rajcoval Saša Vondra. Co jsem si všiml, tihle obojetníci velice často dávají přednost chlapské prdeli, před ženskou, kterou berou jen jako nouzové řešení.

   Smazat
  2. 11:03 Mužeš ty blbé hovado na pana Havla plivat lži jaké chceš, ale to, že vypakoval rudou luzu v 89 je nepopiratelné a pto národ podstatné. Všechny ty nechutné lži, jsou proti tomu nula.. JOOOOO on to píše blesk to jooo. Paní Havlová by je měla zažalovat za tu lež, zase by vysoudila nějakej milionek.
   11:59 Mluvíš buzno ze své vlastní zkušenosti co, lépe bys tu kámošovu prdel nepopsal.

   Smazat
  3. 12:23

   Kdepak, honibrku, takto a ještě výživněji o něm hovořil jeho bývalý kamarád, disident Jiří Wolf.

   Smazat
  4. Tragedie je, anonyme 12.23, co neumíš nic jinýho, než se verbálně každej den ukájet sprostýma a oplzlýma nadávkama a urážkama lidí, které neznáš - tragedie je, že ten duševní mrzák, ožrala a děvkař Havel odsud nevypakoval takovou sprostou luzu, jako jsi ty. "Národem" si svojí bezzubou držku nevyplachuj ty impotentní, sprostá bukvice.

   Smazat
  5. 13.25 Pane "" spravedlivý "" a že vám nevadí a nekritizujete toho sprostého lháře v 10:03, který čmárá totálni lži a napadá člověka, který je řadu let mrtvý a nemuže se bránit.Ono to je o panu Havlovi a tam se muže nakydat tuny lží. Ty jsi stejnej rudej dobytek jako ten co to psal, možná že stejnej mazal. Koukám, že ty vybleješ dost sraček, snad i více, ale že ti to jde. O co ty jseš hovne lepší?? Je opravdu škoda, že s váma jako ty apodobní, pan Havel nezvelebil lampy. Jo a ten v 11:59 taky nevadí asi tvuj kámošššššík co.

   Smazat
  6. 16:59
   Jak by mohl,když byl ten kripl LÍNEJ s StBákama jedna ruka....A jedna flaška!!!!!

   Smazat
 8. http://www.stationgossip.com/2019/08/former-inmate-at-jail-where-jeffrey.html Epstein NEMOŽNOST SE ZABÍT
  Mrtví nemluví. Aféra pedofila Epsteina hrozí, že přeroste v politický skandál století.
  :https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-mrtvi-nemluv...

  OdpovědětSmazat
 9. No napadáte Trumpetu tak jsem zvědav na komentáře Honolula alias Světlonosiče a geniálního zpravodaje pro Hurvínky.

  OdpovědětSmazat
 10. Usa je skodna!!! Nici staty, hospodarstvi, nici-vrazdi lidi. Skodna se musi vyhubit!!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dustojnik-val.veteran -->> komunista z povolani.

   Smazat
  2. 9:52
   Pablb od přirození....jednou a navždy!!!!!

   Smazat
 11. Pánové, umíte taky něco jiného, než se hašteřit, jak Plajznerky na pavlači ?

  OdpovědětSmazat
 12. Tedy cesi , tady pisici sve zvratky...tak to je uroven !Skoda
  tady neco psat , jen se zerte !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.