Reklama

pondělí 5. srpna 2019

Pražská kavárna ­? Chybné označení skutečnosti

Petr Sak
5. 8. 2019
Výraz „Pražská kavárna“ patří k nejfrekventovanějším v médiích, na internetu i v běžném rozhovoru lidí. Nevím, zda autorem tohoto označení je prezident Miloš Zeman či zda pouze častým používáním s ním byl propojen. Obvykle se za tímto pojmem skrývá vymezená skupina Pražáků. Je výrazem intelektualizmu, odtrženosti od života a vzdělanosti, v protikladu k venkovské populaci, údajně nevzdělané, ale také netolerance k jiným názorům, postojům a hodnotám než kavárna momentálně zastává. Z řady důvodů považuji pojem Pražská kavárna za chybný, neslučitelný s implicitně přiřazovaným obsahem. Pražská kavárna by nevznikla a dále nežila bez sociálních sítí a České televize, která je jakýmsi mediálním orgánem Pražské kavárny, ovšem aniž by si jí Pražská kavárna platila.

Pražská kavárna prolíná historií Prahy již od Rakouska Uherska. V kavárnách se scházeli umělci, spisovatelé, ale i příslušníci dalších intelektuálních profesí. Jejich diskuse charakterizovala vysoká intelektuální úroveň a vzdělanost. Avšak přestože diskuse účastníků s různými názory byla často velice bouřlivá, patřil do ní respekt k jiným názorům a jejich nositelům. Pražskou kavárnu tvořili vzdělaní a kultivovaní lidé. To byla historická Pražská kavárna.

Tu současnou charakterizuje především dogmatičnost, netolerance, neschopnost diskuse, agresivita a spíše deklarovaná než skutečná vzdělanost. Znám celou řadu vysokoškolských profesorů a docentů, jejichž pozice je jiná než Pražské kavárny. Nejvýraznějšími představiteli Pražské kavárny jsou herci a zpěváci. Jak je to s jejich vzdělaností, ať již formální, potvrzenou diplomem či faktickou? Jedná se o jedny z mála profesí, které nevyžadují ani maturitu. Celá řada herců skutečně nemá maturitu a jak je to se vzdělaností absolventů hereckých škol? Získávají vzdělávání ve filosofii, politologii, sociologii, psychologii, ekonomii, historii? Na demonstraci na Václaváku se proslavila, jinak roztomilá herečka Anna Geislerová výzvou k jakési intelektuální charitě k nevzdělaným a neinformovaným venkovanům. Následně to nevzdělaným venkovanům nandala výhrůžkou, že si udělá maturitu.

Něčím podobným se proslavila i dle Andreje Babiše vynikající politička Věra Jourová, která se přimlouvá, aby se mladí stali jakýmisi mentory a vykladači informací starším lidem. Já se zase přimlouvám, aby si Věra Jourová prostudovala mou knihu Sociologie stáří a seniorů. Svým požadavkem na kontrolu a manipulaci seniorů se Věra Jourová intelektuálně dostala na úroveň herců Mádla a Issové s jejich klipem Přemluv bábu, který představuje absolutní dno internetové kultury. Také navázala na slavnou tradici Pavka Morozova v Sovětském svazu, který udal své rodiče a stal se vzorem pro mladou generaci. Zpochybňování starší generace a upřednostňování mladé „pokrokové generace“ se objevuje při nástupu totality. Mladí bez životních zkušeností se snadněji nechají zmanipulovat slogany o své jedinečnosti a pokrokovosti ve srovnání se staršími generacemi. V prohrané bitvě o Berlín nejfanatičtěji bojovali 14-15 ti letí členové hitlerjugend. Dnes by Pavlík Morozov i děti z hitlerjugend udávali své rodiče, že čtou nekorektní weby.

Pražskou kavárnu si můžeme přiblížit jejími výraznými představiteli, např. Pavlem Novotným. Intelektuála a vzdělance v něm mohou vidět pouze členi a voliči ODS a občané Řeporyjí. Čím se Pražská kavárna vymezuje, co ji charakterizuje? Typické jsou pro ni štvanice na lidi, s názorem či chováním, které se jí nelíbí. K.Gott se dožil osmdesátin, J.Jágr si dovolil jet do Číny, M.Benešová byla jmenována ministryní ve špatném čase, A.Babiš byl v KSČ a estebák, zatímco stejné charakteristiky nevadily u premiéra Josefa Tošovského, který však na rozdíl od A.Babiše nezískal mandát ve volbách, ale pouze byl jmenován premiérem Václavem Havlem. Nevadí ani, že stát připravil o zlatý poklad.

V protikladu k této skupině štvaných Pražská kavárna vytváří skupinu adorovaných, které navždy vévodí „svatý Václav“, jehož adorace je naprosto odolná vůči jakýmkoliv reálným faktům. Tuto svatost neustále „celebruje“ a tím povrzuje a udržuje Česká televize. V různých časech do této skupiny patřili Karel Schwarzenberg, Jiří Drahoš, romský zpěvák Radoslav Banga, bez ohledu na jeho naprosto odporné texty, Petr Pithart a nyní je možná blízko adoraci hokejista Dominik Hašek.

Co Pražská kavárna přináší do společnosti známe již z historie. Nápadně to připomíná druhou republiku, kterou také charakterizovaly štvanice na lidi. Tehdy ještě ne pod kuratelou nacistů, ale již ve stínu událostí, kterými byla doba těhotná. Známá je štvanice na Karla Čapka a její vliv na jeho úmrtí. Štvanice na židy a chování „slušných lidí“, vzpomeňme chování herců Národního divadla vůči Hugo Haasovi, bylo už jen logickým vyústěním. Připomeňme si známou myšlenku: „Kdo se nepoučí z historie, musí ji znova prožít.“

Vzhledem k tomu, že současnou Pražskou kavárnu necharakterizují prvorepublikové intelektuální diskuse se vzájemným respektem a obohacováním názorem druhého, ale štvanice na lidi s „nesprávným názorem“, navrhuji zaměnit pojem „Pražská kavárna“ pojmem „Pražská smečka“.

102 komentářů :

 1. Převezměme Švycarskou Ústavu,dejme vznik kantonům Čechy,Morava a Slezsko.
  Pražaci se mohou osamostatnit i se svými kavarenskými povaleči a jejich komedianty,hlavně žit za svoje penize a ne krást je nám občanům zbytku ČR jako přiživnické pijavice!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Název Pražská smečka je docela výstižný jako výraz pro lovící hyeny - ty uloví i velmi silného jednotlivce. Název Pražský hnůj by to také vystihoval, protože ho můžete dát ve velikém množství na jednu hromadu - např. Letnou - tam byl navezen takový Pražský hnůj. Ten hnůj si zaskáče a nic se nezmění, všudypřítomná korupce bude dál, platy se nezvednou, zisk bude téci dál do zahraničí velkým proudem, protože Pražský hnůj tu korupci potřebuje k dýchání smradu a života v něm.

   Smazat
  2. 21:20
   Já bych navrhoval Pražský a nejen pražský extrement.
   Václav

   Smazat
  3. Na Pražáky se vykašlete. Pamatujete, jak oranžová Morava volila ty největší hajzly, co hulákali, že zdroje jsou a se stejným zaujetím volila KDU, jejichž představitelé jezdí na sudeťácké sjezdy? No a potom přišel Bakala a ten vyléčil největčí moravské blbce! Blbovi musíte opepřit pořádně nájemné a teprve potom pochopí!

   Smazat
  4. Ano, velkým problémem, který se řešil hlavně v r. 1967 - 1968 BYL PRAGOCENTRISMUS. Toho je třeba se zbavit.Pokudd se všechna ministerstva rozdělí spravedlivě do všech regionů,tak ať se pražáci živí za své. To by byla teprve ta pravá legrace.

   Smazat
  5. 0:11 - NWO mají jednu nespornou pravdu, likvidují debily a rozdělují spravedlivě. Brnocentrismus, Ostravocentrismus, Olomoucocentrismu atd. ČSSD dojela také na to, že z jejich voličů jsou bezdomovci a ti co jsou v exekuci, mají neplatné občanské průkazy a na nové nemají a nemohou jít k volbám. Jestli to nechtělo Moravu připojit ke Slovensku, IQ mají stejné.

   Smazat
  6. Z toho bludu co tu píšeš idote 0:54, tvé IQ bude taky stejně "švédské".

   Smazat
  7. 21:20: Já bych přímo navrhl název "Pražské hyeny". Teď mě ale napadla věta: Pražské hyeny zase vyjí. Vyjí hyeny? Ony štěkají, že, tak to asi nebude tak nejlepší, ten název. Vlci - se také nehodí, to je pro ně název příliš honosný. Pražská prasata /kvičí/ - to též nezní. Zatím jsem v koncích. Jedině, že bycho říkali Pražské hyeny opět štěkají. To by šlo, ne?

   Smazat
  8. 0.54 ma pravdu.Tvrdosijne voleni KDU-ČSL na jizni Morave je priblblost.Bigotnost bez mozku.

   Smazat
  9. Jakmile kraj hl.město Praha bude samostanym kantonem ilegální ultra radikální KAFE Prgue jen pokvete protože výnosi s trestné netrestané činosti jí připadnou ještě větčím dílem než dnes jelikoš většina těhle vikuků a odklaněčů má daňový ráj na P-6 a odvádíjustiční mafiji destky formou nadeaci a fondů už dnes je to Vatikánu Monacu a Lichnštejnsku nejprivigevonější autonomě spravovaným územím

   Smazat
  10. nejen vkralikarně musite chov šlechtit ane aby se to pařilo mezi sebou pak podle vzdělancu nastava DEGENERACE no a mame to tak že pražska šlechta anejen ona degeneruje v přimem přenosu třaba herki maji tři děti a všechny jsou herki nic jineho ani dělat nechtěji pač snadny živutek a když to převedeme na genia tak nikdy jeho děti nebyli genialni takhle jede jmenovat třeba ještě muzikanty a jejich děti bez hudebniho sluchu ikdyby je lamali stolet tak to zkratka nejde což ovšem u degenerovanych nadlidi neplati ti si to dokažou koupit za jakokoukoliv laci když stejně přirozeny vyběr podle schopnosti už davno neni viz

   Smazat
 2. Já osobně nepoužívám výše uvedené označení osob jako P.K.,dle mého názoru by lidem jako Anna Geislerová,Karel Schwarzenberg, Jiří Drahoš,Radoslav Banga,Petr Pithart a další podobní slušel výstižnější název netolerantní hnůj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. srpna 2019 17:54
   „Já osobně nepoužívám výše uvedené označení osob jako P.K. „
   Pokud máte na mysli autora Petra Saka, tak by bylo přesnější, ho označit P.S.
   P.K.

   Smazat
  2. Pitharta by bylo také možné provézt exkurzí lesů Beskyd, Jeseníků a Českomoravské vrchoviny a připomenout mu, jak je nebezpečné dělat rozhodnutí v alkoholovém rauši.
   Na začátku devadesátých let se totiž ožral, coby předseda české národní rady, ve Vimperku se zlatými chlapci Olivou a Mičánkem a společně upekli současnou podobu státních lesů. Jenom připomínám, Oliva se potom na dlouhá léta stal ředitelem nově vzniklých Lesů ČR a Mičánek majitelem LESS forest, po kterém nám tu zůstala několika miliardová díra.
   No a jako bonus je jedním z důsledků této "transformace" fatálně nezvládnutá kůrovcová kalamita.
   Díky, Petře.

   Smazat
 3. Moc hezky napsané, chybí jen, že Pražská smečka vykazuje také znaky chování mafie, jedná se o organizovanou skupinu, která parazituje a škodí svému okolí, dále prorůstání do státní správy a do politických stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Češi se podle kapsy scházeli v hospodách, či luxusních restaracích... dámy v cukrárnách a ano, snobi i v denních kavárnách. Nečeští komivojažéři a obdobní, třeba netáhla či "umělci a opruzové, se zase scházeli v kavárnách - jako třeba byla Unionka...

   Smazat
 4. Nehazejte všechny z Prahy do jednoho pytle. Pražák jsem, VŠ diplom mám, do kavárny občas na kávu zajdu a přesto nepatřím do pojmenované kasty. Tato pseudoelita, kromě kritiky, polarizování a kádrování neobohatila naši zem ničím duchovním ani materiálním. To, že je elita si myslí jen ona sama o sobě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražská jako brněnská samozřejmě.
   To vůbec není to podstatné.

   Smazat
  2. S tím souhlasím. Znám rodilého Pražáka s přesahem několik generací, který tvrdí, že sám moc dalších takových Pražáků nezná. Všechno náplavka. A byli byste překvapeni jeho názory.
   Myslím ale, že Pražská kavárna není označení Pražáků, ale těch lemplů co se tam schází a kují pikle proti českému národu.

   Smazat
  3. Ad 18:56
   článek poukazuje na smečkovitost téhle havlérky.
   Honící smečka, horda, sběř - je to spolupracující skupina šelem stejného druhu.
   Havlérka je přesto asi nejobsažnější a nejvýstižnější pojmenování, jenomže v něm chybí právě ten obsah smečky.

   Pojem smečka ale už předpokládá nějakou kompletní organizovanost. Ta zde přitom existuje jen na vyšší úrovni institucionální a zejména mediální.
   Na nižší úrovni je to spíš jenom sběř.

   A vcelku je asi nejvýstižnější horda. Poměrně nesourodá, přesto ale nějak organizovaná a spolupracující – horda.

   Smazat
  4. I já jsem z Prahy a přestože absolventka vysoké umělecké školy, většinou umělců bytostně pohrdám. Nejen kvůli jejich fatální neznalosti (historie,ekonomie,filosofie, umění a kultury vůbec, valná část z nich vůbec nezná např.klasickou literaturu - pouze z rolí, které hrají, a zatímco umělci v dějinách byli vždy někým najati, aby pro něj vytvořili dílo, a proto byli většinou skromní a vděční svým dobrodincům,ti dnešní mají naopak pocit, že dobrodiní poskytují oni těm, kteří je platí, to jsme my všichni. Za elity se považují především proto, že si užívají své minuty slávy v záři reflektorů, na televizní obrazovce, pozná je každá trafikantka, hlupáci se s nimi fotí a žádají je o autogramy, které budou za několik desítek let naprosto bezcenné. Kdo z nich, je známý za hranicemi? Jakou to představují vjimečnou kvalitu, která by jim otevřela brány do světa? Ach, ani na tuhle prostinkou úvahu se jejich jednoduché mozky nezmohou...

   Smazat
 5. Pokud se pamatuju, tak Pavlík Morozov podle oficiální verze neudal rodiče, ale strejdu - a ještě víc z hlouposti než z uvědomělosti. Slavným se stal, protože ho někdo, nejspíš ten udaný, zabil i s jeho malým bráchou.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tohle mě opravdu rozesmálo:)

   "Jurij Družnikov, který byl průkopníkem v boření sovětského mýtu, přišel s tezí, že Pavlíka nezabili rozhořčení vesničané ani zloději, ale zabiják sovětské tajné policie OGPU Spiridon Kartašov (ve spolupráci s Pavlíkovým nevlastním bratrem Ivanem Potupčíkem, kandidátem bolševické strany) na pokyn šéfa OGPU a pravděpodobně se STALINOVÝM VĚDOMÍM."

   Antikomouši jsou debilní všude, i v Rusku!

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavlík_Morozov

   Smazat
  2. Jsem celkem překvapen znalostí Pavlíka Morozova. V mládí jsme přečetl snad celou školní knihovnu a tata knížka ve mne naprosto nezanechala žádné větší vzpomínky stenjně jako Čuk a Gek a podobné výtvory.

   Smazat
  3. Druhá jmenovaná mi utkvěla spíš podle nového názvu, který jsme onomu dílu přisoudili. Šuk a Hek.

   Smazat
  4. 19:10 to sem vypisuješ a dáváš zdroj s wikipedie, to máš jako zdroj informací? Jsi normální nebo idiot od narození?

   Smazat
  5. Mně se teď vybavilo: " I kulakí ubíli Pávlika". Zda to tak bylo v ruském originále, nebo už v nějaké "domácí" verzi, nevím., Q.

   Smazat
 6. Dobrý večer.
  Přišel mi jeden moc pěkný řetězový email a stálo v něm:

  "Svět není plný idiotů!
  Ale jsou strategicky rozmístěni,
  tak je vysoká pravděpodobnost,
  že každý den narazíš
  minimálně na jednoho!"

  Dále něco ještě k Mgr at Mgr Jourové. Minulý týden jsem to tady dávala, takže, kdo četl - ať přeskočí. Dík.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Veri-lzim-to-asi-stari-Rodicum-jsem-vymazal-nevhodne-TV-kanaly-Zavadne-e-maily-uz-mame-nechodi-blokla-jsem-je-Mladi-vzali-boj-s-dezinformacemi-do-vlastnich-rukou-rozjelo-se-peklo-590912 ?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium =z-boxiku

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2566-vsichni-dedkove-a-baby-soudci-a-lekari-nad-60-let-jsou-nesvepravni-ohlasila-jourova-seberte-jim-konta-ucty-a-maily

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2483-obesenou-v-pytliku-na-podprsence-vzkrisilo-pul-milionu-pozor-zde-ja-babisovo-z-kriminalu-az-na-vrchol

  Hezký večer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky dobrý večer paní Jelínková,

   Četla jsem. Není lepšího důkazu o tom, kdo se snaží tenhle národ rozdělit Prezident to není.

   Smazat
  2. Jourovou jsem nikdy nemusel. Krom jejích výroků mne na ní odpuzuje její dementní úsměv. Nevím, jestli tuhle masku někde trénovala před zrcadlem, nebo jí má od přírody. Ale v každém případě, na mne nejenom že nezabírá, mne doopravdy odpuzuje.

   Smazat
  3. Jourová je blázen. Asociální. Bohužel dobře vzdělaný, chytrý a bezohledný blázen (to není protimluv).

   Projektovaný účel instituce EU a jejích vrcholný orgán vyžaduje aby se podobné Jourové dostávaly do správných funkcí.

   Ten projektovaný účel samozřejmě není plně pojmenován a deklarován, je ale zakódován ve struktuře instituce.

   Smazat
  4. Ad Zhnusený 5:O7: Dle mého názoru lidé usmívající se jsou vždy více nebezpeční než ti zamračení. Ti druzí jsou totiž hned na první pohled nesympatičtí. Na druhý pohled se náhled na ně často mění. Kdežto ti první díky Vašemu prvnímu dojmu do doby druhého pohledu, než zmněnite na ně názor, něco Vám špatného provedou, přinejmenším uvěřite v jejich dobré umysly. Vyjimky potvrzují pravidlo. Samozřejmě jsou i lidé, kterí mají sympatický úsměv a ve kterých se nezklamete. V užší společnosti mají tito lidé dobrou pověst. Bohužel v politice, na široké veřejnosti, se o uzší společnost nejedná, proto pozor na usmívající se politiky. Já bych jejich usměvu a za ním skryté radoby dobrosrdečnosti, nevěřil.

   Smazat
  5. Paní Jelinkova četl jsem to kdyby takové tahy zkoušel na mě potomek tak bych mu urazil ruce. Ta liberální verbež se nezastaví před ničím.

   Smazat
  6. Tak jsebyl zvěsavý, jaké ty školy Anna Geislerová prodělala, když chce poučovat lidi z vesnic a seniory. Na Wikipedii se o ní píše toto: "V patnácti letech se vydala do Milána, kde se snažila stát modelkou, po několika měsících bloudění po městě se vrátila. Po dokončení základní školy studovala dva roky konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, ale nedokončila ji." Tak teda opravdu, to je odbornice na slovo vzatá.

   Smazat
  7. Aha,dneska se tomu rika modelka ?

   Smazat
 7. Zkusím se nechat vymazat tvrzením, že "kavárny", neokoni=kosmopolité, obecně jsou organizované skupiny. Nebudu určovat převažující etnikum, neb je to zakázané! No a co je zakázané přece smrdí, jak víme z historie! Není to správná orientace? Není, já vím. Co s těmi spravedlivými? Jak je odlišit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS.Proč se neodliší mezi sebou, bojí se svých fundamentalistů?

   Smazat
  2. A co bojis ?
   Ved napis ze obrezanci.

   Smazat
  3. 19:17- nebojím se, "moudrému napověz, hloupého trkni". No nic, Vy víte, co s těmi spravedlivými?

   Smazat
 8. Trošku bych si dovolil nesouhlasit s přejmenováním skupiny
  tzv. Pražská kavárna.
  Prostě prvorepublikové intelektuály inklinující k levici
  nahradili ti současní Milionoví chvilkaři.

  OdpovědětSmazat
 9. S nepatřičností názvu P-K souhlasím, od samého začátku mi označení P-K přišlo jako naprosto nevhodné pro tuhle sortu lidí, právě ve spojitosti s tím, co "Pražská kavárna" dříve znamenala. A oni jsou ti "intelektuálové" tak nevzdělaní, že se tímhle názvem cítí ještě uražení. Naopak, oni urážejí původní zakladatele toho pojmu.

  Nedávno je někdo nazval "Klub poražených", to je docela trefné, jen bych přidala slovo "práskačů" (KPP).
  Když člověk čte noviny, tak největší prostor mají hrubiáni a nevzdělanci. Kdo z názorových oponentů je tak vulgární jako Pavel Novotný, kdo je tak prolhaný jako někteří novináři a hosté ČT?
  Myslím, že včera měla na A.cz blog nějaká Kohoutová, podle fotky mladá holka - brojila proti pár akademikům, kteří myslí jinak a vyzývala k práskačství a potrestání takových lidí. No tak, kde to žijeme? Až z toho mrazí

  Paměť je v bankrotu a z domu nevychází
  Čest stojí u plotu a kamením se hází,
  Cit s hlavou hovězí, vybírá popelnice
  A pravda? Vítězí!
  Slepá jak řeholnice, oděna v díry…

  Karel Kryl (Bludný Holanďan)

  OdpovědětSmazat
 10. Zde nick honolulu prosi o jmena kavaren,
  v Praze a v Brne, kde se tito opicaci schazeji !
  Etnicke studie byly vzdy zajimave !
  Kdyz jsem zil v JAR, tak jsem musel poznat prislusniky ruznych kmenu, jak v JAR, tak v Rhodesii !
  (Kvuli zamestnani !)
  Prahu a Brno, bych chtel zanalyzovat take !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, tito "kavárníci" jsou rozptýlení v běžných kavárnách mezi běžnými hosty. Většinou bývají rentiéry se spoustou času.Významní mívají přátele z holého údu , významově z vašeho Hollywoodu. Brno je jen o řád níže a o blbost výše. PS. nedoporučuji kontakt, jednu nákazu jste již prožil od opic.

   Smazat
  2. Honolulu Povolny jsou dusevni ubozaci a meli by si otevrit svou web aby nezdrzovali zdejsi klientelu komentovanim ruznych pablbu

   Smazat
  3. Povolny jak ze oni vedeji z Honolulu chytil aids od opic? Kdyz nemaji dukaz nemaji to zverejnovat

   Smazat
  4. 21:56-Honolulu to sděloval zde na NR, že v JAR byl na smrt vážně nemocen a jen díky lékařům přežil. Zeptejte se jej přímo. Ty opice jsem si přidal, nikoliv AIDS, to je Váš problém!

   Smazat
 11. Panove, kdyz zijete v nejake zemi (kdekoliv na svete), a ta zeme ma nejakou minoritu, at uz Etnickou nebo Ideologickou, ktera ma vetsi privilegie, nez celek, tak prichazi ke vzajemne NENAVISTI, ktera konci tak, jako tragedie v EL PASO (Texas) a nebo v DAYTON (Ohio).
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. Všechna zvířata jsou si rovna, jenom některá hovada jsou jim rovnější...

   Smazat
  2. NH až příliš silná nenávist v Texasu- když jedinec dokáže s jediným zásobníkem o 20 nábojích zabít 20 a zranit dalších 30 lidí, hlavně že měl chrániče sluchu a očí a že byl "úctyhodně" sbalen policií.
   Volič-Vilč

   Smazat
 12. Dekuji pane Povolny !

  Oplatim Vam informaci , kterou v Cesku nikdo nevi !
  Jak jiste vite, tak nas oblibeny president Trump zmaril NEFEROVE jednani Ciny z jejich exportem do sveta.

  Cina na to odpovedela tim, ze nas GOOGLE musi cenzorovat to, co se Cine nelibi, jinak nebude z Googlem delat byznis !
  A to i v Evrope !
  T.zn., ze budete mit dalsi cenzuru i v Cesku ! (Zatim mate pouze 3 druhy ! Budete mit 4 druhy !)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, kromě hospodářské rivality v tom cítím i politiku. "Vy nemáte rádi Huawei, my Googl" říkají Číňané. Fízlují oba!

   Smazat
  2. 20:29 ad Honolulu: Honolulu, ten Trump to tak je oblíbený prezident především Tebou, ani bych neřekl, že všemi Emeričany, kteří jak šiří lidová zvěst, moc chytří nejsou. Pro mně Trump nebyl oblíbený hned od začátku a pro např. Poláky také ne - viz nim podepsaný akt 447. Ale prosím Tě, Ty máš pro mně nepochopitelné názory obecně, třeba Tvým chválozpěvem na všechno co kapitalistické - psal jsem o tom ve dvou komentářích nedávno - neračil ses vyjadřit. Žij blaze, to jest ne jako blazen.

   Smazat
 13. Zde predkladam ukazku, jakym zpusobem NALEPTAVAJI a nici Globaliste (i vase kavarna) kazdy stat, ve kterem nevladnou.
  (Ve kterem prohraly volby !)

  Immigroval jsem za svuj zivot 2x ! Jednou do JAR a podruhe po padu Rhodesie do Ameriky !
  Pokazde jsem musel projit Immigracnim processem ! Pokazde jsem musel mit povoleni ke vstupu do zeme od mistnich vladnich autorit !

  Abych mohl volit a nebo mit zamestnani u dulezite firmy, tak jsem musel ziskat obcanstvi !

  Az jsem mel obcanstvi, tak urcite firmy zadaly SECURITY CLEARENCE (bezpecnostni provereni !)

  NEPRATELE naseho presidenta tento process zrusili !
  Oni zadaji otevrene hranice a okamzite volebni pravo !

  Lide na to reaguji tim zpusobem , ze zacali strilet (kdyz maji moznost), kazdeho, kdo je barevny a vypada, ze presel Rio Grande illegalne !

  Toto je zacatek RASOVE VALKY !
  Rasova valka ma jina pravidla nez konvencni valka !
  Rasova valka, (znam z Rhodesie), uplatnuje kolektivni vinu !

  To zn., za kazdy je tercem i kdyz je to dite, nebo duchodce.

  Tato hloupa politika se zrodila z neferovych postoju, k nekterym skupinam - vetsinou bilym, kteri meli veskerou praci a dane , zatim co druhe skupiny mely ulevy v ramci Affirmative Action ! (A veskerou slavu !)
  A to vas ceka take , kdyz to prohrate s kavarnou !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. Ve vší úctě Nicku, nehrajte si na Libuši, netřeba věštit, je zřejmé, že se nám to nepovedlo. Raději přemýšlejte o osudu USA. Zářivé zítřky nečekají jak Evropu, tak USA. Lítáme v tom stejně.

  OdpovědětSmazat
 15. Vynalézáte kolo. p. Koller už tuto bandu pojmenoval asi nejlépe - Pražská havlérka. K tomu není co dodat. Ale "kavárna" je obecně přijatelnější název, nedá se nic dělat.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 16. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Bata-Ma-mel-by-nebo-musi-prezident-podepsat-jmenovani-navrzeneho-funkcionare-591438

  OdpovědětSmazat
 17. 21:14 - Ano, je to tak, litame v tom stejne ! Jak rika americke prislovi - shit happens !

  Je to ironie, protoze Trump zvedl ekonomii a nazamestnanost je mala a stale klesa ! ! ! Takze se mu Globaliste (kavarna) postarali o dalsi problem , ktery jde tezce vyresit !

  Cesi, Nemci, Rakusane , Madari a vubec Evropane, jsou v prumeru PRACOVITI !
  ZNAM Afriku , tam maji uplne jine pracovni naviky, nez mate vy !

  Minuly tyden mel Trump projev v Cincinnati (Ohio) a rekl, ze ekonomie bude portrebovat nove Immigranty , kteri neco dokazi ! (Umi !)
  On nechce Immigranty , kteri pasou koze a neumi nic jineho !
  Proto ten Immigracni process je dulezity !
  On bude chtet EVROPANY !
  Za coz byl okamzite oznacen za rasistu a strelba v Texasu a v Ohiu nasledovala po jeho projevu, takze Trump byl narcen , ze to zavinil on !

  Ze Cincinnati do Daytonu je pouze 55 mil , takze globaliste narkli presidenta , ze zavinil i stralbu tam !

  ZBROJTE ! ZBROJTE ! Konfrontace nemine zadnou zem ! Ani tu vasi ! (Aby jste nedopadli jako mesto meho mladi, Johannesburg ! - Ja ho mel rad !)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump chce opět vykrádat mozky?

   Smazat
  2. Ano ano, ta střelba v El Pasu smrdí ve všech ohledech objednávkou, právě jako ta nedávná na Novém Zélandu. Ale to teprv příjde na přetřes ...

   Smazat
  3. 5:10-dá se to také tak říci ale spíše chce "bílé" USA i na pozice dělnické.

   Smazat
  4. PS.-USA ztrácí majoritu "bílého etnika", proto ji hrozí občanská válka, jak správně ale předčasně avizuje Honolulu.

   Smazat
 18. Kavárna může být místo, kde se člověk odreaguje. Navrhuji příhodnější název - "Pražská pakárna", který charakterizuje zmíněné osoby dostatečně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jeden, kdyby Vás tak slyšel ušišlaný, Pavel Nový. Ten by Vám vyčinil. Dnes s ním byl rozhovor na PL. Vskutku, velice moudrý člověk. PS, kdyby blbost nadnášela, tak pan Nový zmizí, jak pára nad hrncem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 19. Souhlas, jiz jako mlady pionyr jsem pochopil (po predeslem pomyleni ,kdy jsem si hral s kamarady na SS aky)ze proti vetru se chcat neda a udal svou babicku dedecka i tatinka s maminkou kteri pozdeji mne dekovali za zachranu charakteru .(po propusteni na amnestii s Novotneho )Pavlik Morozov byl muj vzor samozrejme jiz od detsvi a je doposud i pres me stari, temer s.Jakese -pritele a dalsiho vzora Jak jsem zde jiz popisoval i v praci kde jsem se poctive a stranicky zivil jako jesterkar v Pragovce kde jsem vyvazel spony Jiz tenkrat jsem pochopil skodlivost inteligence a plne podporoval vsechna usneseni vyboru vcetne s Kapka kteryzto souddruh se obesil na svestce v sadu sve sestry.Cest praci soudruzi a nezapomente na prozirava slova s Gottwalda na skodlivost inteligence a take i dalsich ehme ehm ehm jez popravil i se soudem behem dvou kvartalu ,jak by se meli ucit ty dnesni tzv soudy ,jo to byly casy. Cest v sest

  OdpovědětSmazat
 20. Příjde mi, že se pojmu Pražská kavárna i tomu co jej naplňuje věnuje více pozornosti, než si ve skutečnosi zaslouží. Sociálně citlivě vnímavá část společnosti dokázala v ekonomice kymsi označované "trhem bez přívlastků" přilehavě pojmenovat ŠMEJDY podnikavce, kteří se neštítí sprostě balamutit a okrádat seniory na "prodejních zájezdech". Asi bych pro podobné pojmenování nešel daleko ani v případě těch, které tady tak výstižně charakterizoval Petr Sak.

  OdpovědětSmazat
 21. Zničit kapitalismus, to je jediná možnost, jak jím nebýt zničeni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Regulovaný kapitalismus by fungoval, autonomnní národní banka + všechny účty zde + žádné daňové ráje a podvody. Podle bilance této banky by se stanovovaly daně a hospodaření státu.

   Smazat
 22. Kdo volil ty největší oranžové hajzly, kteří dělali dluhy, říkali že zdroje jsou a jezdí na návštěvy Porošenka, kdo volil KDU, která jezdí na sjezdy landsmanšaftu? Ale že vás Bakala se Sobotkou vyléčili! Pražská kavárna a moravská blbárna! Čím víc na východ, tím pitomnější volič a Slováci to bohužel jenom potvrzují! Málokdo udělal pro tuto republiku tolik užitečného, jako Bakala, blba musíte intenzivně léčit, slova nestačí, nemá mozek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trotle 0:00, ty jsi odkud, z buzerantského smradlavého Práglu, že tam moralizuješ? S tím idiotem krejčím Bakalou jsi to zabil. Zkus to říci do očí lidem z Ostravy, jednobuněčný organisme. Pro informaci, největší dluhy nadělal ten tvůj idol a nejlepší ministr financí Tulamórka a to se těch hňupů orange agentů nezastávám.

   Smazat
  2. 0:00 tím jistě myslel tím "Bakalou" to, že až Bakala a jeho krádeže a sviňárny otevřeli mnoha lidem oči. A prosím nenadávat z Moravy do Čech a naopak. Jsem Pražák a s "kavárnou" nemám nic společného. Většina mých přátel jakbysmet. Takže si 8:11 půjde laskavě vypláchnout ústa a umýt ruce a už nebude nadávat. Děkuji.

   Smazat
  3. 8.11 Proč tak brutálně pomlouváš Prahu? Tipuji OSTRAVÁK co. Pokud ano a ještě duchodce, tak to jste potom ti hajzli, kteří zvolili a zapříčinili že sedí na hradě ta morální troska.Ostravsko bylo vždy v IQ za zbytkem republiky a tím zvolením toho rusomila, jste to jenom potvrdili. CHACHAŘI.

   Smazat
 23. Pojem "kavárna" (pražská kavárna) nevymyslel Zeman. Je to minimálně od 19. století běžně používaný termín v angličtině, němčině či francouzštině, někdy může znamenat bohému, jindy "intelektuální elitu" tam se scházející. Z pražské kavárny si dělal legraci už Hašek a i ten nejspíš ještě bude mít nějaké předchůdce. V 18. století se už po pařížských kavárnách scházeli francouzští revolucionáři/jakobíni či encyklopedisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kavárna je symbol měšťáckého způsobu života a uvažování, včetně pojmu "kavárenský revolucionář"..

   Smazat
 24. Jak vznikl marxismus? Mladého Karla Marxe nechtěli mladí příslušníci vojenské šlechty (tehdejší německé elity) pouštět do panské kavárny v rodném Trevíru. Marx se naštval, vzal si za manželku dceru barona von Westphalen a vyhlásil nelítostný třídní boj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodně nepřesný! Proč by se tam jako nevoják a původem Žid cpal? On chodil do civilní, měšťanské kavárny a máš recht - tam se zrodil revoluční marxismus! Ale z úplně jinejch příčin! Marxe zarazil fakt, že staří páprdové s naslouchátky do těch kaváren vodí mladé krásné ženy, kdežto udřeným dělníkům z místní fabriky nosí obědy v bandasce postarší utahané ženské! Přemýšlel co je příčinou, prapůvodem, takové nerovnováhy ve společnosti, která s biologického hlediska nedává smysl. A zjistil, že zdrojem je vlastnictví výrobních prostředků těmi sešlými dědky a vlastnictví pouhé pracovní schopnostmi těmi chudými mladíky ... tedy fakt že kapitál vzniká z práce, ale slouží majitelům výrobních prostředků, nikoliv výrobcům!

   Smazat
 25. Pražská senkrovna.
  Pražská fašírka.

  OdpovědětSmazat
 26. Milión chvílí.
  Pod Hradem kvílí.

  OdpovědětSmazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 28. Myslím, že správným a naprosto výstižným názvem pro tu pakáž, kterou všichni myslíme by bylo "lidská žumpa". Oni se totiž zástupci a propagátoři této lidské spodiny nenacházejí jen v Praze (tady je jich nejvíce protože zde je Klondike), ale mají své zástupce i v Brně, Plzni, Ostravě a dalších městech. Navíc tato lidská žumpa je řízená ze zahraničí, takže plně splňuje výše uvedený název pro lidský odpad. Jsou to odpadlíci a prodejní zrádci vlastního národa. Morální i společenský odpad. Kavárna je slušný podnik, kde lidé popíjejí dobrý nápoj. Proto je v podstatě neférovou urážkou spojovat tyto bohulibé podniky s opravdovou lidskou žumpou, která sama sebe adoruje a vyhlašuje za jakousi elitu, intelektuály nebo dokonce umělce. Například to hovado co tak rádo maluje pomníky, staví pánská přirození na Vltavu a uráží další národy projevy své blbosti v podobě jakých si pseudoděl za veřejné peníze. Někdo zde zmínil na diskuzi pana Tošovského a rozfofrování zlatého státního pokladu. Pročpak se ten pán jako spousta dalších odpovědných již dávno nezpovídá před nezávislým soudem? Protože nezávislé soudce nezajímají velko-rozkrádačky pod taktovkou zahraničí (uškodili by si), ale jejich vlastní platy, které si nezávisle spolu s poslanci a senátory odhlasovávají. Až bude výkon těchto funkcí (soudce, poslanec, senátor) čestným a nehonorovaným s plnou odpovědností, tak tam takové pijavice nebudou a systém bude fungovat. Jenže na tom jaksi neni domácí ani zahraniční zájem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také v ČT jsou kameramani, kterým současný režim leze krkem. Při reportáži ze soudní síně natočili záběr na odpornou soudcovskou pracku s několika velkorozměrovými prsteny. Bylo to na zvracení, kdo rozhoduje. Normální chlap si vezme nenápadný snubní prsten, šlechta se bude snažit vynikat prstenem, kterého si musí každý všimnout.

   Smazat
  2. Už se zase učíme číst mezi řádky, vše už tu bylo. Dřív jsme se krčili před tanky, dnes před panem domácím, který zvyšováním nájmu, nás má v hrsti, nebo před exekutorem, který rozhoduje o našem bytí. Kdo se zastane bezmocných?

   Smazat
 29. Nevím jaká jména se ukrývají pod pojmem pražská kavárna? Každopádně, když se budou dávat do jednoho pytle a ještě jím bude přiřazena aura vlivu, který nejspíš musí mít podle toho co čtu a slyším, budou o to silnější. Neustále se na ně hází špína a já si říkám, jaký postoje zastávají, koho tam přiřadit? Jak je nám neustále podsouváno (společnost je rozdělená). Tak proč není někdo, kdo dokáže tu pražskou kavárnu a tu druhou stranu nevím jak jí nazvat stmelit. Vede se nějaká komunikace nebo už je to ve stádium kašlem na vás vy kašlete na mě. Vždy je to oboustranný. Naši zem vždy položilo, když se to takhle začalo dělit, protože jedna je víc než dva. Ještě jím přiřaďte pražská smečka a podle toho se ještě o to víc začnou chovat. Jiří Zajíček-mladý vesničan

  OdpovědětSmazat
 30. Většina lidí jsou prodejné děvky.Jedná se pouze za jakou cenu.Vzpomeňte si na Havla,polské politiky,Gorbačov,Jelcin,všechny am. prezidenty kteří přežili-poslouchali.Již od A.Linkolna to začalo a pokračuje do dneška.Viz Kadáfí,Sadám Husain,J.F.Kenedy a atentáty na neposlušného - nepodplatitelného Trumpa.
  Declass středa Trump atentát zmařen.
  https://beforeitsnews.com/v3/blogging-citizen-journalism/2019/2630552.html

  OdpovědětSmazat
 31. Často čteme a slyšíme o Pavlíku Morozovovi. Ale zná někdo ten příběh celý?... Příbuzní vzali nebohého Pavlíka do lesa a tam ho zavraždili. Takže ten příběh má i další rozměr...

  OdpovědětSmazat
 32. 9:05
  Společnost je rozdělena současným společenským systémem - kapitalismem.
  Zabránit rozdělení společnosti a naopak ji stmelovat lze jen v demokracii. Myslím tím skutečné demokracii.

  OdpovědětSmazat
 33. Skutečná demokracie to je pojem. Asi jako skutečný komunismus. obojí to zní krásně skutečnost je jiná. Co by se za tím mělo skrývat? Pro mě jsou hodnota národa mravnost a poctivost. Začíná to od jednotlivce až po velký celky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pouze lživá iluze! Neb masy jsou zženštilé jak víme! Historií hýbe především vůle silných Mužů a jakákoliv demokracie je vždy spojencem slabochů, kteří místo toho, aby Vůdcům s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, se jim pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi, neboť levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti, po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy!"

   Smazat
  2. 15:36 přesně v tomto je jádro pudla, s vámi nelze zákopy zasypat, protože já se hlásím k dědictví TGM a Karla Čapka a vy k násilí už praktikovaném jednou říší.

   Smazat
  3. 19:23 Samotným jádrem toho "dědictví" je ovšem lživá ideologie humanrightismu, protože ve skutečnosti se každý člověk rodí jako nepopsaný list, nesoucí krapet talentu svých rodičů a krapet povahy svého národa či rasy. Ale to vše se dá zlomit a to směrem k Dobu i ke Zlu, záleží na pevnosti kořenů každého jedince na světě. Člověk nezískává žádná práva svým narozením automaticky, jak hlásají tito zločinci, ale všechna práva si musí teprve získávat postupem času a to nikoliv slovy, nýbrž při plnění svých povinností, které práva předcházejí. Člověk aby měl právo se tak titulovat, a nebyl jen tupým zvířetem jako Mauglí odkojený vlky v džungli a nemající krom fyziognomie nic společného s lidskou bytostí, musí se mnoho učit a neustále pracovat na svém polidštění. Poslouchat starší a moudré, brát si příklady z uznávaných členů své rodiny, obce a národa, aby se stal platným členem těchto pospolitostí a teprve skrze ně i lidstva jako celku! S rozvojem své osobnosti získává práva odpovídající jeho zásluhám: právo poučovat mladší, vyžadovat úctu všech členů společenství, mít právo velet či se podílet na moci a rozhodování spolu se stejně moudrými a zasloužilými členy rodiny, obce, národa! Když se různí šíbři a židovští odpadlíci
   pokoušeli prosadit v takovém pevném řádu světa, nemohli nikdy uspět. Proto zacílili veškeré své úsilí na zničení společnosti, její atomizaci a současně na degeneraci každého jednoho člena hostitelského národa. Proto začali hlásat ideologie konzumismu a pseudosvobody. Co ona říká? V principu toto: jediný svobodný je ten svět, ve kterém vítězí ti “schopnější” bez ohledu na zásluhy. Oni přichází s tím, že každý jedinec má práva hned po narození a tudíž se nemusí nic přijímat, nikoho ctít, nic udělat nezištně pro společnost, ale jen myslet sám na sebe a dát průchod i těm nejzvrhlejším deviacím, které jsou masovou popkulturou bulváru a konzumu otevřeně propagovány. Má pouze povinnost se naučit obecné technické vzdělanosti, aby se mohl stát kvalifikovaným otrokem ve výrobním procesu a pokud se nějakou náhodou dostane mezi vyvolené, tak aby se uměl pohybovat mezi podobnými šíbry, jaké i z něho tato zvrhlá a zdegenerovaná společnost udělá v průběhu procesu breainwashingu zvaného “vzdělávání”. Tedy činit vše co přináší profit úzké skupince „chytrolínů“ na úkor národa a rasy, bez nichž NIC není a NIC nemůže fungovat, protože člověk jako tlupní tvor osamoceně v přírodě NEpřežívá. Chaim Mordochai- Marx popsal jisté mechanismy fungování systému na základě vztahu mezi technickým stupněm rozvoje výrobních sil, tedy čím se lidé živí a jejich výrobními vztahy. A to velice dokonale, protože Žid když se do něčeho dá, jeho produkt je vždy dokonalý! V tom je jejich síla. Oni jsouce historicky odděleni od půdy se po celá staletí soustředili na přenosné hodnoty – tedy rozvoj know-how. Křížili se navzájem tak, aby rozvíjeli vhodné talenty – jako směnárníci a lichváři, zlatníci a klenotníci, lékaři a právníci, později komedianti a spisovatelé apod. A v nejnovější době pak vědci a také politici. A vždy dbali na vysokou kohezi své vlastní pospolitosti, kterou ostatním komunitám nejen že upírali, ale snažili se ji vehementně rozbít a používali k tomu i takové zednářské loutky, jakým byl právě TGM!

   Smazat
 34. 10:49
  Příkladem skutečné demokracie je Švýcarsko. A pozor, skutečná demokracie je nejvyšším stupněm kolektivismu - nevynucovaného, ale dobrovolného. Nevládne většina, jak se mylně většina lidí u nás domnívá, vládnou všichni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím naprosto.Švícarsko není ve válečnén NATO.Malá země Co do počtu obyvatel, ale VELKÁ uvědoměním.Každý mladý občan se rozhodne zda se stane obráncem vlasti.Pokud ano je vycvičen vojenskému "řemeslu" a poté odejde do záloh i se svou výstrojí a výzbrojí. Za službu je doživotně odměněn nižšími daněmi.Ti kdož to nechtějí musí platit vyšší daně.

   Smazat
  2. 10:49
   Nenechte si namluvít, že by to u nás nefungovalo. Stačilo by vytěsnit násilníky 15:36, aby si nevrzli a pokusit se domluvit, aby jeden nechtěl "hot" a druhý "čehy". Např. Švícarsko je slepeno z několika národů (Fr.Něm.Rak.It), navíc surovinami zrovna neoplývá a jde to. Zatím co u nás se muselo trhnout Slovensko a kdoví co napadne Moravu. Potom, když by byla vůle občanů a v čele opravdoví volení zastupci se zájmem o republiku, ne jen hokynáři a trhovci, kteří omezili demokracii na boj o koryta, potom by to šlo.

   Smazat
  3. 19:43 A v který galaxii se to "Švícarsko" vyskytuje, ty rasovou degenerací intelektuálně oslabená poloopice?

   Smazat
 35. Petře Saku k tomu Pavkovi Morozovovi: jistě udání rodičů je hrozná věc, ale pokud si vzpomínám, tak podnětem k udání bylo to, že jeho spolu vrstevníci umírali hlady. Já jsem ho spíše litoval, Jak třeba "hodnotit" udání v rámci rodiny člověka, který se připravuje někoho zmrzačit, okrást (nebo i zabít, spáchat teroristický čin...), to přece také neznamená, že se z "udavače" stává automaticky hrdina - byl přece postaven před problém, který měl/nebo musel (dle svého nejlepšího vědomí a svědomí) řešit.(co z něj udělala společnost je zcela jiná věc - v současnosti je hrdinou i ten, kdo jen tak rozhodne o smrti desítek i tisících lidech včetně žen a dětí - třeba u moučníku na recepci) Podle mne je Vaše srovnání i zhodnocení na úrovni "pražské sebranky".
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle katolických inkvizitorů dítě, které udalo z kacířství či z čarodějnictví své vlastní rodiče a sourozence, DOKÁZALO TÍMTO SKUTKEM VYVOLAT NA TVÁŘI PANA JEŽÍŠE ŠŤASTNÝ ÚSMĚV... takže i Katolická církev byla k udavači uznalá a ponechala mu část majetku udaných, když by jako nejmladší z dětí neměl nárok na dědictví... I Pavlík MOROZOV byl dítětem křesťanů...

   Smazat
  2. Každá ideologie nutila své souvěrce dávat ji na první místo, na úkor všeho ostatního.
   Pokud taková ideologie klade na první místo lásku, jako křesťanství, nebo solidaritu, jako komunismus, tak je to o to bizarnější.
   A pokud naopak nenávist a bezohlednost, jako liberofašismus nebo islamismus, tak zase o to hrůznější.

   Smazat
  3. Dodatky - škoda nepřidat:
   Pokud se pamatuju, tak Pavlík Morozov podle oficiální verze neudal rodiče, ale strejdu - a ještě víc z hlouposti než z uvědomělosti. Slavným se stal, protože ho někdo, nejspíš ten udaný, zabil i s jeho malým bráchou.
   J. Hruška


   Často čteme a slyšíme o Pavlíku Morozovovi. Ale zná někdo ten příběh celý?... Příbuzní vzali nebohého Pavlíka do lesa a tam ho zavraždili. Takže ten příběh má i další rozměr…
   Dalibor
   Volič-Vilč

   Smazat
  4. Můj spolužák vyrušoval během hodiny ruského jazyka. Učitelka ho osočila, že kvůli takovému blbcovi jako je on musel Pavlík Morozov zemřít.

   Smazat
  5. 17:20 tím chcete povědět co? JiH

   Smazat
 36. "Pražská kavárna" je pojem pro retrogardu, která čím více postrádá talent a vzdělání pro některé umění, o to vice je uchvácena objemem korupného, které fasuje od vládnoucího kapitálu za goebbelsovskou propagandu za radostné přijetí soudobé formy diktatury - Kožených, Krejčířů, Pitrů, Bakalů.... Pojem se vztahuje samozřejmě na celé území CZ, jen snad koncentrace "umělců" je nápadnější v pražských kavárnách.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.