Reklama

čtvrtek 29. srpna 2019

Provokace pokračuje: Starosta Prahy 6 vyhrožuje, že socha osvoboditele a maršála SSSR Ivana Stěpanoviče Koněva skončí ve sběru, radnice pod vedením TOP 09 prý sochu ve svém obvodu nechce! Občanského aktivistu, který se rozhodl pomalovaný pomník umýt, nazval ruským trollem, který podporuje Putina a šíří dezinformace! Synáček bývalého diplomata Petra Koláře dělá Praze nejen ostudu, ale namísto Koněva chce pomník s esesáky a Vlasovci!

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář 
-VK-
29.8.2019 AENews
Když jsme v neděli přinesli článek [1] o tom, že radnice Prahy 6 zakázala občanskému aktivistovi Žarko Jovanovičovi umýt sochu maršála Koněva v parku v pražské Bubenči, mohli si někteří myslet, že se jedná pouze o nějaké soukromé akce některých radních, kteří chtějí vyjádřit svůj politický názor. Jenže, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář poskytl serveru Lidovky rozhovor [2], ve kterém uvedl šokující názory a výroky, které jsem přeložil do ruštiny a zaslal ruským novinářům. Dámy a pánové, neuvěříte, co je všechno možné v Praze v dnešní době.

Starosta Prahy 6 totiž v rozhovoru uvedl neuvěřitelnou výhrůžku, že jestli prý radnici dojde se sochou maršála Koněva trpělivost, tak skončí ve sběru. Současně i slovně napadl aktivistu Žarka Jovanoviče, který spolu s manželkou o víkendu sochu chtěli umýt, že prý je ruský troll, protože je prý dezinformátor a obdivuje Vladimira Putina. Pan starosta tak de facto naznačil, že nepohodlné sochy na Praze 6 mohou brzy začít mizet ve sběrně a podle škatulkování lidí z pohledu starosty je možné, že začnou mizet i lidé, pokud se fašisté z TOP 09 dostanou někdy k moci. Jenže, poslouchejte dobře, co se mladému Kolářovi honí hlavou.

Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6.

V rozhovoru pro Lidovky uvedl, že se snaží ruské ambasádě navrhnout, aby socha maršála Koněva byla vyměněna za sousoší všech osvoboditelů Prahy. A dámy a pánové, pokud nevíte, kam tím synek [3] Petra Koláře, bývalého českého velvyslance v USA, ve skutečnosti míří, tak vám to prozradím. Prahu totiž osvobodila Rudá armáda, ale ještě před jejím příjezdem pomáhala Pražskému povstání skupina vojáků Ruské osvobozenecké armády (ROA) pod velením generála Andreje Andrejeviče Vlasova, což bylo ruské křídlo nacistických ozbrojených sil německého Wehrmachtu, které se podílelo na operacích Wehrmachtu od roku 1944. Dne 6. května však Vlasovci obrátili proti Němcům zbraně, tedy 3 dny před koncem války. Generál Vlasov byl po válce popraven v Sovětském svazu jako zrádce, ovšem dnešním českým polistopadovým režimem je vykreslován skoro jako hrdina, ale jeho historie je temná jako noc.


Hrdina, který prolomil blokádu Leningradu, se stal nakonec největším zrádcem Velké vlastenecké války

Heinrich Himmler a Andrej Vlasov

Generál Vlasov v lednu 1942 velel Ljubanské ofenzívě [4], jejímž cílem bylo prolomení blokády Leningradu, kde v té době v hrozivých podmínkách přežívala i maminka dnešního ruského prezidenta Vladimira Putina, který během blokády Leningradu přišel o svého staršího bratra. Generál Vlasov byl schopný velitel a jeho armádě se podařilo obklíčení prolomit a proniknout do německého týlu, jenže zezadu ho měly krýt armády pod velením generála Volkova, jenže těm se nepodařilo z boků průlom rozšířit a Němci obklíčení udrželi a znovu uzavřeli.

Armáda generála Vlasova se tak ocitla sama v německém obklíčení, ve kterém setrvala až do června. Josif Stalin nabídl Vlasovovi letadlo, aby se zachránil a mohl velet novým odvedencům na frontě. Jeho obklíčená armáda by byla Němci zajata a obětována. Generál Vlasov ale letadlo odmítl. Stalin to nejprve ocenil, protože to znamenalo, že Vlasov si zvolil smrt se ctí, že se sám zastřelí služební pistolí, jak bylo zvykem v té době v Rudé armádě při hrozícím upadnutí velících generálů a velitelů do zajetí. Jenže, generál Vlasov se nezastřelil, místo toho dezertoval, opustil své vojáky a schoval se v převlečení za ruského sedláka na jednom statku v německé okupované zóně. Po několika dnech byl objeven a zajat německým oddílem.


Ruská osvobozenecká armáda vznikla jako projekt Heinricha Himmlera na zapojení Rusů do války proti Stalinovi


Wehrmacht naverboval v zajetí generála Vlasova do německých služeb až v polovině roku 1943, ale tehdy jen pro účely propagandy (Vlasov se osobně v Berlíně setkal s Goebelsem), nicméně v roce 1944, když se situace pro Wehrmacht už začala vyvíjet opravdu katastrofálně, souhlasil Adolf Hitler s vytvořením ruského křídla vojsk, ovšem pod velením Wehrmachtu. Ruská osvobozenecká armáda (ROA) měla být pod velením Wehrmachtu a měla mít jednu SS Brigádu pod velením SS.

Přestože se armádě dodnes říká Vlasovova armáda, velení podléhalo Wehrmachtu a generál Vlasov neměl uznanou stejnou hodnost s německými generály. Generál Vlasov byl generálem pouze pro ruské zajaté vojáky, z nichž byla Ruská osvobozenecké armáda pod křídly Wehrmachtu v roce 1944 ustanovena na osobní příkaz Adolfa Hitlera, který chtěl do zbraně všechny Rusy, kteří budou ochotni obrátit pušku proti Stalinovi. Údajně to ale byl Himmlerův nápad, že je dobré zapojit do boje i zajaté Rusy. Motivací bojovat jim prý měl být strach ze Stalina, kdyby Německo prohrálo, co by se s nimi stalo.
Andrej Vlasov se svými pobočníky na poradě v Berlíně s ministrem propagandy Josephem Goebelsem.

Dne 14. listopadu 1944 sepsal generál Vlasov tzv. Pražský manifest, což byl projekt na vytvoření pan-slovanského protektorátu, ve kterém by pod ochranou Říše žily slovanské národy od Čech až po Ural. Tento plán byl ale nacisty odmítnut, protože osud slovanských národů byl již zpečetěn v jiném plánu, Generalplan Ost. Ten počítal s deportací všech slovanských národů, které podle Heinricha Himmlera “…mají více jak 20% židovského původu v krvi, v páteři a v cárech mozku…”, jak ocitoval jeho výrok Volkischer Beobachter. Himmler tvrdil: “Slované jsou půlčíci, jsou to poloviční Židé, jenom o tom neví, nebo si to nechtějí připustit…”

Podle německé eugeniky se totiž židovský původ projevoval zvenčí, na obličeji, na nosu nebo na uších jen v případě, že osoba měla více jak 75% židovských genů, kdy dochází k pokřivení nosu po morfologické stránce apod. Židovský původ však byl ve 3. Říši určovaný již od 20% genů. V rodové linii tak stačilo, aby židovský původ měla teta z matčiny nebo otcovy strany, a kvóta 20% byla ve vaší linii překročena.


Synek bývalého velvyslance v USA chce na Praze 6 místo sochy osvoboditele pomník s Vlasovci, kteří bojovali až do 6. května do 11:30 hodin po boku a pod velením Wehrmachtu


A právě proto se nacisté rozhodli, že po válce provedou Generalplan Ost, kterým odsunou všechny Slovany z Evropy a evropské části Ruska až za Ural. Tam měly slovanské národy pracovat v roli otroků. Německé plánování bylo precizní a nedovolovali nikomu, aby tyto plány měnil. Nedovolili to proto ani generálu Vlasovovi, který nejprve zradil Stalina, Rudou armádu a potom ho pro změnu zradili i Němci, protože generál Vlasov pochopil, že to, co říkal Josif Stalin o Němcích, je nakonec pravda.

Němcům šlo o genocidu slovanských národů. Jenže to už bylo pozdě. Generál Vlasov dostal 6. května 1945 žádost od podřízeného ukrajinského generála ROA Sergeje Bunjačenka žádost, aby armáda ROA mohla obrátit zbraně proti nacistům a pomoci Pražskému povstání. Generál Vlasov zprvu váhal, ale nakonec vydal souhlas, a to přesně v 11:30 dopoledne 6. května. Pomoc Vlasovců se vděku nedočkala a Revoluční Gardy začaly ihned Vlasovce zatýkat. Generál Vlasov uvažoval, že pomoc při povstání pomůže jeho armádě v cestě na západ do amerického zajetí, ale k tomu už nedošlo.

Dnešní čeští politici jsou jako generál Vlasov: Vidí budoucnost a spásu pod křídly západních mocností, které plánují likvidaci slovanských národů


Z obránce Leningradu se stal nejprve dezertér a potom i vlastizrádce ruského národa, když bláhově si myslel, že slovanské národy budou po válce žít pod ochranou Říše a vzkvétat. Bohužel, ten samý proces se projevuje i dnes, že si národní zrádci v ČR myslí, že náš národ bude vzkvétat pod ochranou USA, nebo pod kuratelou Bruselu. Jsou to stejní zrádci národa jako Vlasov! A právě Vlasovcům chce Ondřej Kolář postavit v Bubenči v parku pomník namísto pomníku maršála Koněva. Ty vole, Česko snese fšecko?

Toto plivnutí do ksichtu a do památky osvoboditelů od mladého provokatéra v roli starosty Prahy 6 nemůže nikoho překvapit. Mají to v rodině. Naše redakce vede podrobnou svodku na jeho otce a bývalého diplomata a velvyslance v USA Petra Koláře, který postavil v poslední době kariéru na šíření rusofobie a vykreslování Ruska jako zla a agresora. Petr Kolář spolupracuje s neziskovkou Evropské hodnoty pod vedením Jakuba Jandy. Takže je to jasné, jaký otec, takový syn. Jenže stavět v Praze pomník Vlasovcům a odstraňovat pomník maršála Koněva, to je už přes čáru.

Bronislav Kaminski, velitel ruské SS Brigády RONA

Uvnitř armády generála Vlasova totiž sloužili přímo esesáci Heinricha Himmlera! Jednalo se o jednotku SS Sturmbrigade RONA, která byla začleněna do ROA pod vedením generála Vlasova, ale s malým rozdílem.

Této ruské jednotce SS, která se podílela ve Varšavě při potlačování povstání na masakru známém pod názvem “Stáhni si svého Poláka”, což bylo stahování polských povstalců zaživa z kůže, velel Bronislav Kaminski. Dne 18. srpna 1944 byl zabit, údajně samotnými Němci poté, když zjistili, jakých hrůz na zajatých Polácích se jeho SS jednotka na základě jeho rozkazů musela podílet. Brigáda SS Rona byla součástí ruských vojsk ROA bojujících na straně 3. Říše pod velením generála Vlasova. Postavit v Praze v Bubenči pomník Vlasovcům by se rovnalo trestnému činu podněcování genocidy a oslavám Vlasovcům a jejich esesákům.


Vyhazování pomníků do sběru, vrchol demokracie politiků za TOP 09


Nechápu, jak voliči v Praze mohou volit takový lidský odpad do pozice starostů. Za takové lidi zvolené do funkcí by se měli voliči omluvit, protože takováto vykutálená rodinka je opravdu k pohledání. Otec si založil živnost na šíření předsudečné nenávisti proti Ruské federaci a všemu ruskému, synáček jako úderník jde ještě dál a chce v Praze házet sochy osvoboditelů do sběru a zjevně i nahrazovat sochami zrádců, dezertérů a dokonce esesáků. Nevěřím, že na Praze 6 je tolik exotů, jako je starosta za TOP 09. Odstraňování pomníků jsme vídali v televizi ze zemí jako je Irák nebo Libye, ale tam alespoň na těch místech nic nového nestaví. To v Praze už má TOP 09 na Praze 6 pokročilejší plány. Nejenom, že chtějí sochu Koněva hodit do sběru, ale místo ní tam do parku nainstalují sochu s Vlasovci.

Maršál Koněv (v autě vpravo) v Praze v květnu 1945

Sdílejte prosím tento článek a informace, hlavně mezi Pražany. Měli by se dozvědět, koho si zvolili za starostu na Praze 6, protože jedna věc je politický aktivismus, ale druhá věc je chtít nahrazovat pomník osvoboditele Vlasovci a esesáky z RONA. Prahu neosvobodili Vlasovci, ale Rudá armáda! Kdokoliv tvrdí něco jiného, je lhář a přepisuje dějiny. K ničemu takovému nemá radnice na Praze 6 mandát a lidé by se měli ozvat na nejbližším zasedání zastupitelstva. Tahle soldateska z TOP 09 už škodila České republice dost dlouho, ale stavět pomníky zrádcovi, který si podával ruku s Himmlerem a Goebelsem, to nesmí být připuštěno.


-VK-
Šéfredaktor AE News

166 komentářů :

 1. Proč orgány činné v trestním řízení nepostupují podle zákona? Podpora fašismu je stále trestná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych mu nakopal, ale on je kolaborant s USA a jeho parchanti tam jedou studovat. Prostě kolaborant.

   Smazat
  2. orkany mekonaji protože sami maji masra asadra na svych vylulanych makovicich nasobně tuplovaně je to tzv taktika promlčet se do zapom+ěni kdy jedna fraška přebyje spoustu dalšich novych a policie nekona protože nechce ve stylu nač si přidělavat praci jako když vidi auto s hnědočechy tak take děla že je nevidi a tak vyhlašuji raz do roka akci lekarnička aby se neřeklo že nikdy nekonaji a pepiček by se mohl zeptat k čemu si ten spolek vlastně platime

   Smazat
  3. Zastavit auto s hnědými spoluobčany znamená pro policejní hlídku problémy ve kterých se ji nikdo nezastane. Hnědoobčani si okamžitě stěžují na diskriminaci a policajti můžou být i vyhozeni. Dnes hnědoobčani si můžou dělat do chtějí a v zádech s Šabatovou jsou nedotknutelní.

   Smazat
  4. Až pojedou naši politici do Ruska se poklonit památce legii, budou se divit ruské reakci. Pak bude zase "řev".
   emeritní kapitán

   Smazat
  5. Oni do Ruska nepojedou nemají na to koule jednat z očí do očí. Jsou hrdinové jenom na sítích a pak nový pániček by je pokáral. Rusko teď není in.

   Smazat
  6. Přesně tak! Na území pražského EU-Oberlandratu je umísťování skulptur rudých mongolců zcela nežádoucí! Zavání to podporou bolševismu, kterýžto je de facto plným ospravedlněním jakéhokoliv fašismu! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 2. Takže když počmárám barvou nějakou "pamětní wenzl la(h)vičku" a řeknu, že je to můj politprotest, nic se mi nestane? Jak mohou stíhat sprejery a tohle nestíhat? Vlastně je to jasné, jsme v ČR - rozstříhat prezidentskou zástavu je heppy, namalovat tykadla je trestné. To je bordel, to je bordel ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, když tě nechytnou tak se ti nic nestane.

   Smazat
  2. Kdo byl ve Vídni ví, že je tam obrovský památník Rudé Armádě. A nikomu to nevadí.

   Smazat
 3. Soudruhu VéKá,
  když už píšeš ty udavačské dopisy svým páníškům v Rusku, nechtěl bys je rovnou znovu poprosit aby sem znovu poslali tanky jako v 68?
  Koněv, mimo jiné bez mrknutí oka v 1956 povraždil 2.500 Maďarů v Maďarském povstání proti stalinistické diktatuře a sovětské okupaci!!! A o tom to celé je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22.42 jsi vul

   Smazat
  2. 22:42
   Popravili hortyovo lidí,protože AMIOKUPANT se na celý Maďarsko Z VYSOKA VYSRAL A PODPORA ZŮSTALA JAKO OBVYKLE POUZE U SLOV....A vooootooom to je!

   Smazat
  3. Ad 22:42 - Svoboda a demokracie stála irácké občany cca 300000 životů! Maďarsko 56 byl prvním pokusem o Majdan v lidodemo! A co demokrácie v Jugoslávii, Sýrii ..., trochu se zamyslet (pokud to jde)!

   Smazat
  4. Vvenci, přesně kvůli takovým zmetkům jako jsi ty, bych všechny komoušské artefakty v této zemi nechal bez milosti odstranit a zničit.
   I když se to ti inteligentnější z vás snaží skrývat, vůbec jste se ve skutečnosti nezměnili. Kdybyste se nějak dostali opět k moci, tak byste opět bez váhání vraždili a zavírali spoluobčany tak jak jste to dělali k udržení své tyranie vždy.

   Smazat
  5. Pro anonymního blbá 23:33. A vy děláte co? Cenzura na radnici je co? Vyhazování a likvidace kariéry nepohodlných je co? Jo ty to schvalujes? Tak jsi přesně to, s čeho obvinujes druhé hnuse. Vy jste ještě horší jak bolševici. Ti nikoho nevyhaneli pod most a nebrali mu děti, aby nevyrůstali v nevhodném ideologickém prostředí. Jste špína, která sere magi v kostkách před Rusem.

   Smazat
  6. 23:33 Socha není komoušský artefakt. Je je vděk Prahy za osvobození od fašistů.

   Smazat
  7. Pro 23:33.Lidská blbost a hloupost je neomezená. I Vy byste v zájmu té své USA blbosti také vraždil.Nechci připomínat největší zločiny USA a Západní Evropy, ale stačí malý český dvorek. Člověče přemýšlej vždyť nejvíce našemu národu ublížily typy velice Tobě podobné. Havel st. aj. za okupace , Gotwld aj. za bolševika a zase Havel ml. za tzv.demokracie.Na světě i u nás je mnoho velkých srážek, ale ty největší jsou s BLBCEM !! Zamysli se!!!!!!!!!!!

   Smazat
  8. 22:42 Jestli těch 2,5tisíce Maďarů bylo typu Koláře, tak mám pochopení, Jandův kašpárku.

   Smazat
  9. 22.42 - korunovaný

   Smazat
  10. o tom to je že jsi Blbec!!!

   Smazat
  11. Kdyby socha stála v Budapešti u Citadely a Maďaři ji chtěli odstranit v referendu,je to jejich věc.V roce 1956 není vše tak,jak se píše.Co je to svoboda a pro koho?Koněv se nezúčastnil v r.1968 s vojsky RVHP obsazení ČSR,dokonce s obsazením nesouhlasil a hlavně byl v důchodu!Dokonce odmítl medaili od Husáka v r.1970!a nepřijel do Prahy!To si pamatuji velice dobře.Kolář je nevzdělaný,protekční parchant,který zneužívá moci!Úředníci Prahy 6 se bojí něco namítnout,aby nepřišli o práci.Bojí se mluvit i mezi sebou!Tak tam vládne fašista Kolář!Se sochou je problém od té doby,kdy na radnici zasedla fašistická TOP 09,STAN za podpory PIRÁTŮ a ODS!Vítají migrační politiku,nezajímají je starosti lidí likvidují infrastrukturu!Pod vedením fašisty Koláře!

   Smazat
 4. Celá Evropa má fašistické a nacistické kořeny. Rok 1939 - fašistické Portugalsko, Španělsko, Itálie, nacistické Německo.
  Státy, které ve 2. světové válce podporovaly vojensky nacistické Německo a fašistickou Itálii: Francie, Holandsko, Belgie, Finsko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Chorvatsko. A pokud někdo přímo vojensky nepodporoval nacisty, tak jim pomáhal hospodářsky (Švédsko - dodávky železné rudy Německu, Protektorát Čechy a Morava, Rakousko - výroba zbraní pro Německo). Nedivme se proto, že fašisté ne radnici v Praze 6 se tak projevují a dovolují si čím dál více.
  P.S. Nejvyšší říšské vyznamenání od Hitlera v třicátých letech dvacátého století obdržel významný americký podnikatel Henry Ford. Jen si kladu otázku, zda to bylo za rozvoj kultury a sportu mezi USA a nacistickým Německem, nebo to bylo za významnou hospodářskou pomoc USA nacistickému Německu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapoměl jsi ve tvém výčtu pomahačů nacistů Sověty. Až do léta 1941.

   Smazat
  2. A take Francouze / Patain Anglicany / Lord How How a cela zapadni evropa i s neutralnim Svedskem a Svicarskem

   Smazat
  3. Anonymní29. srpna 2019 22:59
   „Celá Evropa má fašistické a nacistické kořeny. “

   To se mýlíte, Belgie, Holandsko, Itálie, Španělsko, germánský Rýnský spolek, Polsko, … krmily napoleonovy koně a vojáky, pro větší slávu „Volnosti, rovnosti, bratrství“. P.K.

   Smazat
  4. 22:59 nebýt amerických Ži, nikdy by se rakouský občan AH k moci nedostal!!!On a jeho NSDAP byla mohutně financována miliony dolarů z USA. Zajímavě popisuje Karlheinz Deschner ve svojí knize "Moloch" a podobně v knize "Utajené dějiny USA"

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 4:46- tolik slov pro vyjádření takové hloupsti rozhodne nebylo třeba, ty jeden hloupý, tragický, podindostický nácíčku...

   Smazat
  7. 8:44, on to jen zkopíroval. Tohle tady už kolovalo. Je to tapetující debil.

   Smazat
  8. Však taky kde jinde by se Velká idea EUropejská zrodila, když ne 22. června 1941, kdy ti z Evropané, kteří překračovali sovětské hranice byli ještě většinou horoucími nacionalisty a jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji. A dnes se rodí nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 5. Nic špatného se neděje. Voliči si zvolili Pyjráty, chtějí tedy přijímat tisíce dovezených imigrantů a živit je, je to demikratické. Následně budou letenští kreténi postupně zlikvidovaní. Ať žije George Soroš, který pomáhá zlikvidovat blbce a snižovat ekologickou zátěž Země. Je něco čemu nerozumíte? Já Vám to vysvětlím!

  OdpovědětSmazat
 6. Svazáček si počíná poněkud zpozdile. Rusofobie v dohledné době přestane být in.

  OdpovědětSmazat
 7. Nikdy by mne nenapadlo jak hluboko může český politik klesnout a štvavá propaganda zajít. Voliči TOP 09 by se měli stydět jaké samolibé blbce se sklony diktátora volí. Poničit sochu navíc ruskou se smí. Hnus. Jen čekám, kdy někoho napadne pomalovat třeba sochu Pattona. To by byl poprask. Média by celý den mlela cosi o znevažování...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No podle americké generality by Patton vypatlany blb stejně jako Motgomery, dva pitomci co nechaly Němcům zaujmout 80000 voj. U Arhaimu(Paton měl přezdívku,, curak habano)

   Smazat
  2. ...nebyl to Motgomery, ale Montgomery a nebylo to u Arhaimu, ale u Arnhemu a nebylo do osm-desát tisíc, ale osm-tisíc...

   Smazat
 8. Pomníky politiků, maršálů neřeším,jsou to vyhozené kačky. Vytáčí mne podlézavost a patolízalství páníčkům. Máme 30 let po totáči a akorát jsme vyměnili jedny kremloslouhy za jiné washslouhy. I dědičné klany rodin se vytvořily, stejně jako tenkrát a ruštinu nahradila anglina. Poradce tu taky máme a svazy přátel též. Podle tradice na šestce vždy bydlela elita, jako dnes. Co tomu říkáte paní Müllerová?

  OdpovědětSmazat
 9. Doufám že to ten fašistický xindl nestihne po volbách vypadnou a bude od nich pokoj.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak předně, většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. Pokud si lidé zvolí do svého čela takto exemplární falus, cosi to vypovídá i o nich samotných.
  Panu starostovi by měl někdo oznámit, že socha není jeho, ale majetkem města. To za ní zaplatilo nějaké peníze. Rozhodnutím většiny zastupitelů mohou sochu odstranit z podstavce a uložit do depozitáře. Než jí pošle do šrotu, měl by ho někdo upozornit, že by tím porušil § 220 Trestního řádu, Povinnosti při správě cizího majetku.
  A pokud se nenajde mezi těmi pražskými nadlidmi alespoň jeden (dost možná poslední) rozumný člověk, klidně ho na policii napráskám já.

  OdpovědětSmazat
 11. Kdo volí tyto vlastizrádce?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jabych řek že ta komedie s volbou je nejen v praglu maličko cinknuta což odpovida vysledku

   Smazat
 12. Když Vlasov, tak proč musí být jako kontraprodukt ke Koněvovi ? Nechte Koněva, kde je, a jestli chcete Vlasova, dejte sochu jinam. Blížící se Rudá armáda měla určitě vliv na boj a odchod Němců z Prahy a jestli máte pocit, že Koněv k poctám přišel lacino a že mu pomohl Vlasov? Tak to tam napište a nechte Koněva jinak na pokoji. Taky proto, že jeho zásluha jako velitele Rudé armády na osvobození nejen Prahy ale celé republiky je těžko zpochybnitelná. Nejde jen o Koněva, ale o vyjádření úcty k celé Rudé armádě. Pane Kolář, to je pouze o obyčejné slušnosti a vděku, i kdyby byly úmysly mocností všelijaké. To chcete Rusko kárat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Starej Kolář již trochu synáčka umravnil. Ale jaký otec,takový syn. Nechápu, jak mohl starý Kolář dělat diplomata s takovou nenávistí proti Rusku a vlezdoprdelismem k USA. Jak je vidět zmrdi jsou všude.

   Smazat
  2. Inu, oni se mnozí vlasovci přece jen do amerického zajetí z Prahy proplížili. Jenže když se dostavila Rudá armáda, tak na její žádost amíci Sovětům vlasovce bez mrknutí oka vydali. Prostí vlasovští vojáci prý pak ihned skončili zastřelení v příkopu. Vlasovce - důstojníky rudoarmějci prý pod samopaly naháněli do dodávkových náklaďáků a letadly zřejmě transportovali do SSSR k soudům. Většina sovětského politbyra v Kremlu (v prvé řadě Kalinin) prý Stalina přemlouvali, aby Vlasova nechal na živu, hlavně proto, že vlasovci pomohli Praze. Obecně totiž Stalin většinou debatu s rozdílnými názory do jisté míry připouštěl. Leč v tomto případě prý Stalin vytrvale opakoval "Vlasov musí zemřít", takže protidiskutéři v politbyru samozřejmě dost rychle umlkali. Vlasov a jeho pobočníci byli pak oběšeni až někdy v létě roku 1946.
   Václav Urbánek

   Smazat
 13. Začíná se nám šířit mezi politiky určitý nešvar. Zapomínají, že nejsou monarchové, nebo diktátoři, ale pouze volenými zástupci nějakého celku. Pokud demokratická většina rozhodne o odstranění sochy, budiž. Nutně se potom vkrádá otázka, zda ona městská část nemrhá penězi nás všech a zda by jí nebylo třeba ubrat. Stejní pražáci rozhodli někdy o vytvoření a zaplacení oné sochy. Pokud dnes změnili názor, nic proti ničemu. Ale za situace, kdy spousta obcí musí vracet dotace za technické pochybení, nemá na kanalizace, na opravu rozbitých cest a spoustu dalších, mnohem potřebnějších věcí, dávat pražákům tolik peněz, že si mohou dovolit takto přelétavou, drahou a často nesmyslnou přízeň, je skutečně marnotratné plýtvání.
  Schilerová by měla vskutku přehodnotit zákon o rozpočtovém přerozdělování daní a Praze, potažmo všem velkým městům, výrazně utáhnout u huby.U nás musí zastupitelé obracet každou korunu a na stavění soch jim rozhodně nezbývá.

  OdpovědětSmazat
 14. diviti se je trošku pozdě už je tomu dost davno co si nova komunisticka převlečena šlechta potichoučku zavedla dědične pravo pro sve potomky na statni koryta podobnost s herkami a herečkami profi sportovci za statni atd musi byt čistě nahodna

  OdpovědětSmazat
 15. Nezapomeňte, že ten Kolář je protekční synáček tatíčka, který byl diplomatem v Rusku, jehož rusofobie je na úrovni Štětiny a možná pramení z toho, že v Rusku zakázali propagaci teplých. Tatíček je jaksi ve spolku s Jandou z Evropských hovnot. Jablko nepadá daleko od stromu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolář st. byl velvyslancem v USA.

   Smazat
  2. A pak v Rusku.

   Smazat
  3. A oba Kolářové, včetně bukmejkra EH Jabuka Jandy EH se do Prahy navezli z Budějc! Zdravím České Bukvovice, co to tam plodíte za úchvilky? Švejk, ten by vás nakopal do menšestráků!


   https://pornfile.cz/hledej?q=Evropsk%C3%A9%20Hodnoty%2C%20%C5%99editel%20Jakub%20JANDA%20%26%20Franta%20VR%C3%81BELA%20%26%20Fake%20NEWS%20%2C%20alias%20gay%20porno%20Patrik%20JAKL%2C%20most%20mezi%20Ladislavem%20Jaklem%20%28RRTV%29%20a%20Jandou%20%28EH%29.mkv.mp4

   Smazat
 16. Kolář ml. vypadá jak Vlasov. Podobnost a uvažování čistě náhodné.

  OdpovědětSmazat
 17. Tak on starej Kolář ( je mu mimochodem teprve 56 let, škodit ještě může generaci) má zajímavý životopis. Za totality studoval UK, pak pracoval v ČSAV 86-87, pak se stal z čista jasna režimu nepohodlným (!!!!) a rok pracoval manuálně, současně ale kupodivu vykonával 88-89 vojenskou službu. Když si uvědomíte, že takové pako, které si neumí ani sesmolit věrohodný životopis, bylo velvyslancem v USA a pak také, což není zmíněno 2 roky v Rusku, tak musíte zaplakat. O mladém ani nemluvě, to už tak bývá, že další generace je o dva fousy blbější, než ta předchozí. Tady to ale vypadá na fifty fifty.

  OdpovědětSmazat
 18. Pochybný blbec s americkým občanstvím- ať se přestěhuje tam kam patří. Ale dle mého názoru o takové blce není ve světě velký zájem. Všichni mají svých blců plné sklady.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jste přišel na to občanství?

   Smazat
  2. Ivanka má pravdu, jaké americké občanství je z Bukvabukvatyru z Budějc, ale polkl Šalamounovo houno i celá necelá jeho parta, Jandu skrývá kvůli tý výkladní prdeli a leštění svých pohlaví na vídeu hore 0:24, mimo pracovní náplň EH nebo špatně platí, tak si to tam honí, kudy chodí za doláče!

   Smazat
 19. Všechny tyto pohrobky Bohmen Mahren měl Beneš poslat na západ ať jsou to predci kalouse, Koláře nebo belobrada a jone. Teď ti hajzlove jenom dělají rozvrat ať se republika rozpadne. Na což čekají Němci a polaci(je tu 150000 německých pasu a asi 120000 polských) takže stačí málo a republika skončí jak za Hitlera

  OdpovědětSmazat
 20. Tady jsou jenom hrdinové, kteří jsou hrdiny pouze v případě, že nehrozí nebezpečí. Jestlipak ten blbec starosta by strhnul ruskou vlajku z baráku v době normalizace? Né, to byli všichni ve straně, ve Svaz přátel Sovětského svazu a kecali nesmysly. Teď je ovšem geroj - debil.

  OdpovědětSmazat
 21. Máme problém.
  Demokraticky zvolený představitel dělá zásadní rozhodnutí, aniž by požádal o vyjádření širokou veřejnost. Socha stojí na veřejném místě a jistě se najdou ti, co by ji tam rádi ponechali, ti co jim je to jedno a i ti, kterým způsobuje kopřivku, jen na ni pomyslí. Kompromisem je vzít do úvahy všechny názory a rozhodnout. Popisovaný přístup k odstranění sochy se mi jeví ostudný a nehodný slušného chování.
  Pokud by se radnice chtěla zachovat alespoň slušně, nechá sochu okamžitě vyčistit na náklady "zhotovitelů", které jistě dopátrá a potrestá. Pod vyčištěnou sochou poté mohou radní začít diskutovat o její budoucnosti.
  Jinak se mi to jeví jako cílená akce na "objednávku", jako další semínko nenávisti k Rusku, zaseté mezi občany.
  Dle mého nepodstatného názoru, je chování radnice a vyjádření starosty projevem názorové nevyzrálosti. Osobně sice nejsem příznivcem budování kultu osobnosti metodou "jména hloupých na všech sloupích", nicméně tady se jedná o památník osvobození Prahy a postavit tam sochu všech padlých by asi nešlo, i když by si ji zasloužili, ať Češi, tak Rusové. Zmínku o Vlasovcích považuji za "fake". Na něco podobného by Čech (vlastenec) ani nepomyslel.

  ABC

  OdpovědětSmazat
 22. Měl by mít úctu alespoň k pomníkům padlých legionářů v Rusku, kteří bojovali proti Rudým a jejichž osudy visí dnes na vlásku. I tomu nejtupějšímu nahnědlému hovadu musí být totiž jasné, že Rusové se za likvidaci Koněva pomstí právě tím, že je začnou demolovat. Blbci ale nenapovíš.

  OdpovědětSmazat
 23. Co si moudrá, vzdělaná a inteligentní Praha zvolila, to má. Bohužel. Už samotné volby a počet subjektů, (Za lepší Prahu, Za moudřejší Prahu, Prahu Pražštější, Prahu pravověrných Pražanů, Prahu moderní, Prahu světovou, Prahu čistou i špinavou .....) které se jich účastnili svědčí o prosazování úzce klanověkorporátních zájmů. Není to samozřejmě jen rysem Prahy, ale je to tam nejmarkantnějším jevem, jelikož je Praha svou velikostí největším zdrojem veřejných financí v ČR. A o to jde především. Jak se dostat k lizu a urvat co se dá. Výsledkem je už jen stupidita politických představitelů, kteří plní zadané a veřejnosti skryté zadání. Vivat Kolář 1.-Rusobijec, i Kolář 2.-Rusobijec. Za protektorátu byli takoví jako oni označováni za kolaboranty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel Prahu ovládla naplavenina a vychcánkové, co nic moc neumí jenom žijí z rozpočtu Prahy. Když jejich parta nevyhraje udělají koalici sobě věrných, podobných
   a skutečného vítěze vyšachuji. Je neštěstí taková praxe a podvod na voličích.

   Smazat
  2. 18:17, máte na mysli ty naplaveniny jako byl Havel, je Kocáb, Bursík, Štětina, Pajerová, John, Minář (MÚ) atd., atd.,atd.! Vidíte si na špičku nosu?

   Smazat
  3. Jan Hrušinský, Hutka, Šídlo, Fendrich, Kartous, Mádl, Geislerová, Holubová a další kokoti z Veřejnoprávních.

   Smazat
 24. Ještě si dovolím poznámku.
  Ve společnosti a jejím okolí je spousta neřešených problémů a jaké "problémy" jsou veřejnosti předhazovány?
  Opravdu si ještě někdo myslí, že naše politická kultura má úroveň? Asi má ... úroveň veksláků, kolaborantů a zlodějíčků.
  O skutečných problémech se vedou pouze diskuze a hledají způsoby, jak problém zpeněžit.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 25. Když je podporovat fašismus trestný čin, proč Kolař není okamžitě ze své funkce odvolán?
  Vzpomináte si kdo volil při začátku existence TOP O9. Byli to především mladí lidé - naše budoucnost. Ti mladí volí dnes Piráty. Stejný omyl.

  OdpovědětSmazat
 26. Snad i ten poslední naiva si už dávno musel uvědomit v jakém právním bordelu se tato země nachází. Praha, to je shromaždiště těch největších idiotů. Tento blb i se svým fotrem jsou toho jasným důkazem, nemluvě o Langovi, nebo voličích v Řeporyjích.

  OdpovědětSmazat
 27. Kolář mladej i starej jsou dva kreténi, co si z funkcí, kterým nenáleží "dělat zahraniční politiku" serou do věcí, kterým evidentně škodí a proto by měl mladej z radnice vypadnout a nejlíp oknem.
  Jeho povinnosti jsou sbírat hovna po psech a udržovat veřejný pořádek na Praze 6. Nic víc nic míň... Jinak Pražani i pražáci jsou hovada, když tohle volí za své zásTupce. A jejich "umělecký vkus" i vztah k republice je na stejné úrovni, když na buzerplace před muzeem Franze Kavky strpí sousoší od chazara Davida Černého, které znázorňuje jak do obrysu České republiky chčijí dvě postavy, dle info člověka blízkého autorovi jsou jimi žid a Němec a to ten Kafka byl. Takže to "sedí". Co k pražákům víc dadat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co k pražákům víc dodat: Zbabělá, pochlebovačná verbež, kam vítr tam plášť.

   Smazat
 28. 10:03
  29. listopadu 2005 byl jmenován velvyslancem ČR v USA,[3] kde působil do roku 2010, následně do roku 2012 zastával post velvyslance v Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:12
   Pravděpodobně jako americký dolížitel nad Ruskem.
   Američané mají zvláštní výběr lidí které využívají pro rozvracení států.
   Václav

   Smazat
  2. A vždycky se nějaký Jidáš najde.

   Smazat
 29. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2910350-praha-6-zakryva-kontroverzni-sochu-koneva?fbclid=IwAR3eDnf3EItY5jbSuQ-dhfhXWRAas4mvIva_FunX-WnNmgkR8ZRH3yoNayM

  OdpovědětSmazat
 30. Mluvím jako ču*ák.
  Chovám se jako ču*ák.
  Vypadám jako ču*rák.

  Kdo jsem?


  https://video.info.cz/strunc/kvuli-ovcackovi-mi-vyhrozuji-smrti-hrad-vyzyva-pomalu-k-obcanske-valce-rika-kolar-42752.html

  https://www.facebook.com/A2larm/videos/1770484336324616/


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:36 To je opravdu neskutečný debil, ale to je pro členství v TOP 09 jednoznačně podmínka. Duševně postižený Hučín veřejně nabádá demonstranty k trdším protestům. Vytvoření uličky hanby proti Zemanovi a Babišovo, aby prý pocítili bolest a tento tydýt zjistil, že Hrad vyzívá k občanské válce. To se fakt nedá pochopit.

   Smazat
 31. Konečně toho vraha Koněva aspoŇ zakrejí. Toto rozhodnutí vítám, aspoňnebude nikdo na něj lejt barvu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. Vrah fašistů je a navždycky bude jenom hrdina.

   Já bych se nedivil, kdyby rusové po těchto tahanicích si tu NAŠI sochu odvezli, protože jsme tady pro JEJICH hrdinu pozbyli důstojného prostředí.
   Já bych to na jejich místě už asi udělal.

   Nenávist a fašizace tak nabírá nové otáčky.
   Smazat

  2. Aktivista strhl plachtu ze sochy maršála Koněva
   Ještě týž den.

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019083010604073-protestujici-strhli-plachtu-ze-sochy-marsala-koneva/

   Smazat
 32. Mladej Kolář je zmrdík, který chce zaujmout své polodementní voliče. Že by šel Koněv do šrotu nehrozí ani náhodou. Naopak, ten křiváček bude tuhle pseudoaférku pěstovat a kultivovat do nekonečna. Kvůli svému zviditelnění - jiný program a schopnosti nemá. Totéž jako program „Antibabiš“ Debilbloku.
  To že uráží Rusy, jejich mrtvé dědy, kteří NÁM zachránili prdel, je té zrzavé kreatuře naprosto ukradené. To že kurví poslední zbytky jakéhosi nenepřátelství mezi Čechy a Rusy je mu u prdele. To že kurví jakési poslední zbytky ekonomické aktivity mezi RF a ČR je mu u prdele.
  Teď již určitě v Ruských novinách píší - Češi chtějí strhnout sochu, Praha ničí pomníky osvoboditelům atd. Nepíší křivák Kolář chce zničit, strhnout etc.
  Úplně stejnou techniku použil pablb - svazák Hřib vůči Číňanům. Také reakce Číňanů nebyla na hovado Hřiba, ale na Prahu, ČR (mmch např. Hřibovo promluvy k cestujícím v Pražské podzemní dráze dosáhly levelu absurdity, blbosti a hlavně směšnosti doposud nevídané. Bože to je debil :-)) ).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:49 Koukám jakej vy jste rusomil. Vám nevadí, že zločinec Koněv má na svědomí tisíce vlastencu v Maďarsku, že byl hlavní kdo zosnoval plány na naši okupaci c68. To máte dost silné žaludek!Jak se chová rus k tamním pomníkum našich legionářu, jak dobytek, to vát taky nevadí. A na to vaše přátelství a nějakou ekonomickou vazbu na chudé Rusko vám sere pes.Co se týče Číny, tak pouze souhlas s panem Hřibem. Ty RUSOMUŽIKU!

   Smazat
  2. 12:16 Jste neskutečně jednoduchej.

   Smazat
  3. Mladej Kolář je zmrdík, který zaujmul své polodementní voliče.

   Smazat
  4. 12:16
   Ono to v Maďarsku nebylo tak jednuduché, ale blci to jde těžko vysvětlit. A hlavně je třeba připomenout, že maďaři byli za války spojenci Germánů.

   Smazat
  5. 12.16
   Ruská armáda pod velením maršála Koněva v Maďarsku likvidovala teroristy na žádost oficiální Maďarské vlády.
   Pomatení povstalci z řad bývalých fašistů po zhroucení státnosti terorizovali komunisty a na povstání nezúčastněné obyvatelstvo.
   Ruská armáda udělala to samé jako dnes v Sýrii, obnovila pořádek a teroristy zlikvidovala.
   Kreténi typu ubožáků Kolářů budou ale stále omílat tu svoji trapnou pohádku o lidovém povstání

   Smazat
  6. Pane 12:16, promiňte, ale jste idiot. To, jak se Rusové chovají k našim pomníkům nevím, protože těžko posoudit co je pravda a co protiruská propaganda. Faktem je, že naši legionáři nezachránili ruský národ před vyhubením, kdežto Rusové nás ano, přičemž jich na našem území padlo cca 145000 a přes 400000 měli raněných. Taky si uvědomte, že Maďaři po celou dobu války bojovali na straně nacistů, podporovali Němce v jejich snaze a slovanskou genocidu a mimoto k nám vtrhli po Mnichovu a zabrali kus našeho území.

   Smazat
  7. 16.44 Tou idiocii ja postižena colá vaše rodina, ale vy nejvíc. Pokud by nás "" nezachránil "" rus, tak by zachránil Amík a nebylo by zde 40 roku bidy a ruského nátlaku. Máte stejně " duchaplné " uvažování. Část Maďaru bojovala s fašouny, tak až se nám naskytne příležitost, tak nějaké deset roku po válce povraždíme. HM divné je slabé slovo.

   Smazat
  8. 17:38 Že vás huba nebolí za takové bláboly.

   Smazat
  9. 12:16 Koněv zachránil tisíce slušných Maďarů, které po stovkách věšela fašistická luza na stromy a sloupy osvětlení. O tom asi nevíte nic. Zabránil tak občanské válce, které by mohly padnout za oběť statisíce lidí. Maďaři by mu za to měli být vděční.

   Smazat
 33. Kdyz si uz cechacek myslel, ze bude tak nejak samo od sebe lip zvolenim hada Andyho, ejhle, najednou zacinaji z baziny vylezat synci a vnuci permanentich rozestvavacu..

  A ti se jiz nezastavi a nezakecaji jako Hermani, ti mladi to berou jiz primo na komoru. Takze druhou svetovou vyhrala Amerika a Nemecko, hloupy Rus si z neznamych pricin pri te prilezitosti sam vybil nekolik mil. vlastnich obyvatel. Tak nac nejake divne pamatniky..

  Kotlinka nase konci.
  Ocekavejte rozdrobeni CR mezi Bavorsko a Polsko tak cca do roku 2030, pak uz to bude podkolonie na ferovku. Co jste chteli to mate - pronarod vecnych "velocipedistu" hrbit se a slapat - neschopny udrzet vlastni existenci opet selhal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidite to moc černě, tech kretenu co všechno rozesírají není zas tak mnoho, pár z nich dát po tlamě a bude pokoj
   Mezi normálními lidmi je hodně poserů, všichni se ale ještě neposrali

   Smazat
  2. Zavidim Vam takovy optimismus, realita je bolestivejsi, zakon dzungle veli, ze staci jen par rocniku co prirozene zestarnou a odumrou..
   A pan Kolar ml. muze smele casem i uspet ve funkci nejvyssi, toho casu asi jiz ne prezidentske, ale neco jako predseda klubu pro etnicke mensiny Ceskomoravske pri Polsko-Bavorske unii.

   Smazat
 34. 12:01 Doufám, že tenhle černý scénař ještě nenastane a "Blaničtí rytíři povstanou". Čecháčkovi svobodně a naivně rozhodovat o sobě hned v začátcích zatrhl Havel. Zatáhl nás do NATA a tím svobodné rozhodování skončilo. Teď jsme v područí západu a Andy má více-méně svázané ruce. Díky vlastizrádným pitomcům se nám svoboda bez přívlastků vzdálila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pouze jste potvrdil predchozi uvahy a prognozy.
   Neb voleb probehlo od 1989 mnoho, lide bud nechodi nebo stale dokola voli evidentne proti narodni vyvrhel..

   A i kdyby byly volby cinkle, rekneme par procent muze byt hacknuto pro urcitou kontrolu, stejne ve velkych cislech zustava zasadni problem stejny! Cech si zkratka neumi vladnout a kdyz chvili umi tak si toho nevazi.. a za chvili vse opet pohnoji..

   ps to s Babiskou si delate legraci ze, ty Americke vrtulniky levne porizene za fotku s Trumpem bylo co? Plus tisic dalsich veci - predposranost utnout pol. neziskovky atd.

   Smazat
  2. Všechny polistopadové vlády moc nehájily naši zemi jak by měly. Dostali jsme se do postavení kolonie, co nemá o sobě rozhodovat. Když nemáte kontrolu nad státem a musíte poslouchat tak těžko něco prosadíte, když to jinému vyhovuje. Tak je to i s neziskovkami.

   Smazat
  3. To co pisete je zacykleny defetismus (porazenectvi) nejhorsiho zrna..

   Evidentne jine zeme (i chudsi) dokazi konat sebevedome: Madari, Srbsko, nebo z jineho ranku Finsko atd.

   Smazat
  4. Cech si zkratka neumi vladnout a kdyz chvili umi tak si toho nevazi.. a za chvili vse opet pohnoji
   Germáni si neumí vládnout, a když to zkusí, tak to VĎY skončí katastrofou. Zaplať Pán i pro ně.
   Pořád ale u nás mají dloužek 300000 životů. Tak neser Sudeťácké hovno.

   Smazat
  5. 13:01 Nechápu tu podbízivost mocných k novým změnám, ať v minulosti, nebo v dnešní době. Vždy se nájde nějaký mesiáš a lidí mu uvěří jako malé děti. Všechno co bylo se pošlape, poplive nic nového a hodnotného se nevytvoří, lítáme od zdi ke zdi. Chybí nám soudržnost, hrdost a čára za kterou se pomyslně nesmí šlápnout. Hájit si své je na posledním místě.

   Smazat
 35. Je pravdou, že i člověk HOMO-SAPIENS se stále vyvíjí. Bohužel jsou dnes i odnože nového agresivního typu PRAGO SAPIENS,vyznačující se nesnášenlivostí s druhem původním. V Praze je snadno poznáte mezi politiky, starosty, tzv. uměleckou sférou a kolaboranty ještě z dob roků 48,68, 89 a zvláště mezi mládeží rostou další. Dávejte si na ně pozor, v otázkách demokrcie Vás mohou i zabít.!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prago sapiens není ten správný výraz, spíš bych se klonil k HOMOFALUS POSTEREKTUS pro jejich morální křivost, měkkost-poddajnost a zálibu v zápaďáských, ale i jiných rektech...viz ten SchláffenDreckův fraucimór, ze kterého Koláři vzešli...

   Smazat
  2. Nechápu TOP 09 je pod hranicí volitelnosti, ale na Praze 6 plné komunistických prominentů, státních úředníků, vojáků žijících opět ve vilách st. úředníků , vojáků a boháčů za 1. republiky vítězí ve volbách? To je na palici- jediná možná náprava - přestěhovat státní orgány na Moravu. !!!!!!!!!!

   Smazat
 36. Vzpomeňme si komu vadí ten starý"zlý,pomstychtivý,neduživý,nevychovaný"a nevím jak ještě jinak uráží naše média,umělci,politici,politologové,vědátoři našeho pana prezidenta.Korunu tomu dávají senátoři-podávají žaloby za neposlušnost.Ano prezident Zeman je ta poslední pojistka.Snaží se trochu umravnit nenasytnou výše jmenovanou "ELITU". To je ta největší opovážlivoat co si DOVOLUJE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čtěte Aeronet a na pokračování články o "válce mezi ž a Ž" a možná přijdete na to, kdo a proč za tou permanentní záští proti Zemanovi a Babišovi ze strany "pražské kafilérní kavárny" stojí...

   Smazat
  2. Proč se my Češi děláme blbější a vyznáváme malost.
   Malost je v tom, že si kakáme do vlastního hnízda, udáváme se v EU a hrdině válčíme se sochou maršála, který je už jen součástí historie a jak se tam zapsal, tajtrlíkování okolo sochy nic nezmění. Blbost je v tom, že to nechápeme.

   Smazat
  3. Nejde o konkrétní článek, ale Aeronet jako takový, je mainstreamem pomlouván, ale je zároveň zázračně, a velkoryse tolerován, i přes jeho zhusta antisemitský obsah, který je u jiných alternativ trestán. Jsou tam pravdivé informace, stejně jako vyložené lži, nebo mystické nesmysly. Není to alternativa, ale manipulativní web mainstreamu k poškození skutečných alternativ, proto se taky na rozdíl od ostatních, statečných alternativců, pečlivě skrývá.
   O problému skutečná alternativa: https://www.hoppner.cz/starosta-kolar-zesilel-chce-postavit-pomnik-hitlerovym-vojakum-a-sochu-skutecneho-osvoboditele-prahy-dat-do-sberu-hrozi-diplomaticky-a-obchodni-konflikt-na-nejvyssi-urovni/#.XWkWUW5uI2w

   Smazat
  4. 14:52-ty seš taky antisemitskej, ty dovedo jeden. Dneska je antisemitismus už nazvání žida židem a o kritizování provádění etnických čistek v Palestíně ani nemluvě...

   Smazat
  5. 16:16
   U manipulátorů na Aeronetu publikuješ tvůj antisemitismus beztrestně. Zkus to antisemito veřejně na tvém webu, do té doby jsi jen mainstreamový provokatér. Normální je sledovat kdo co říká, ale uvědomovat si, proč to říká, co od toho očekává...

   Smazat
  6. 16:16-Ty vole volovitá, poslechni si zejtra na SVCS, nebo na Aeronetu toho "manipulátora" VK, ať víš, co tě při tvé stupiditě prosionistického líbače košer prdelí čeká...a pak, třeba za 3 roky si o tom popovídáme..., jestli se do té doby neposereš...

   Smazat
  7. 20:50 Ty bohatě stačíš svou naivitou, i "zdvořilostí" na to, abych s podobnými fanatickými věřícími nekomunikoval.

   Smazat
  8. 20:50 U mě už se ztrapnili dost, tvoje reklama jim nepomůže, příbuzným mainstreamových manipulátorů svůj drahocenný čas už nevěnuji.

   Smazat
  9. 21:25-nekomunikuj s fanaticky věřícími, (nejspíš jsi jedním z nich i když třeba jen jiné víry), ale prověřuj, ověřuj a srovnávej a skládej puzle informací a nebude to dlouho trvat a chytneš se za nos, ignorante, chce to jen trochu času a přemýšlení...

   Smazat
  10. 23:42
   To je od vás zbytečné varování mudrlante víry v neznámé manipulanty. Nechytnu se za nos, protože se prostě za něj nenechám nikým vodit. Nejsem žádné víry, ale naopak prověřuji, ověřuji, srovnávám, a tak ani váš přesvědčovací komentář nemůže mít žádnou naději na úspěch. A pravda, stavím se k němu jako ignorant.

   Smazat
 37. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (Piráti) se jal na vlastní pěst změnit den ze dne historii. Jeho pokusy o výklad, že generál Koněv v roce 1968 se účastnil okupace ČSSR narážejí na skutečnost, že byl v tuto dobu už od roku 1963 v důchodě. Naopak, Koněvova reakce na vpád do Československa nebyla příliš nadšená. V roce 1970 si nepřijel do Československa pro titul hrdiny ČSSR, který mu udělila Husákova normalizační vláda. Podle českého historika J Fidlera, možná šlo o šok z okupace Československa. Rozčarování z intervence přiznávali tehdy i další penzionovaní maršálové a generálové.

  Pod těmito argumenty pan starosta přesto nic nevzdává a tvrdí, že když se tedy Koněv okupace nezúčastnil, tak se musí tedy ještě postavit pomník Banderovi, protože na poslední chvíli pomáhal osvobodit Prahu taky. Někteří polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyni a Haliči bylo povražděno (1943-1945), jednotkami UPA až 100,000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo. UPA brutálně vyháněla či zabíjela Poláky, nešetřila v mnoha případech ani Židy. Její partyzánský boj trval v některých oblastech až do počátku 50. let. UPA včele se Stepanem Banderou je plně zodpovědná za tyto masakry, což znamená jediné - pan starosta veřejně hlásá obdiv k fašismu a lidem, kteří v jeho jménu vraždili a zavraždili statisíce civilistů. Vláda ČR a justice přesto nekoná - proč?

  Gratulujme tedy alespoň dnes Praze za to, co si zvolila do svého čela!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím jen vidíme, že hranice tolerance zla těch, kteří by měli konat, i voličů starosty, není.

   Smazat
 38. Na olšanech leží Sovětský vojáci.
  Kde padli ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Projdi se Prahou, kolem těch pomníčků s datem 9.5.1945 a se jmény 22-letých kluků, kteří tu položili životy za taková hovada, která neznají úctu k historii a vděčnost těm, kteří tady zemřeli v posledních hodinách války, za hovada, která se předhánějí ve vlezdoprdelství novým pánům.

   Smazat
  2. 18:27, upřímně, už pro nás za socíku všechno to hemžení okolo květnového vítězství Rudé armády bylo směšné a trapné. My jsme taktéž nechápali, proč se touto nudou musíme neustále zaobírat. Drtivá většina našich předků nebojovala, holokaust se jich netýkal a válku se snažila přežít, jak se dalo. O válce nemluvili, naši hrdinové v ulicích nedefilovali. Zato nadávek na bolševiky bylo ve společnosti plno.

   Nenáviděli jsme ty symboly, život (dle nás totálně stagnující) v socialistické společnosti. Domnívali jsme se, že vyspělý Západ je už úplně někde jinde. Všichni ve vilách, v mercedesech a na plážích, obklopeni supermoderní technikou. A hlavně to tušení, že s tou blbou válkou a celou historií to bylo úplně jinak, než do nás hustili ve školách. Vždyť jen to, kolik pitoreskních a hrozných historek nám babky vyprávěly o ruských vojácích. Pro nás historie končila před rokem 1848, celé 20.století jsme ignorovali jako bolševický blud.

   Když jsme poprvé uviděli opulentní oslavy války v Paříži, trochu nás to překvapilo, jelikož jsme se domnívali, že ONI takový přežitek už dávno odklidili na smetiště dějin, ale v tu chvíli nám bylo jasné - že to ONI jsou ti vítězové. A ti pohřbeni na Olšanech a pod jinými skromnými památníčky jsou vlastně invazní barbarský živočišný druh. Začali jsme vyhledávat poznatky o hrdinství západních armád a vybírat z nich ty "nejpodstatnější", abychom se utvrdili v tom, že to co jsme si mysleli celou dobu, je pravda.

   Je zajímavé, že stejným způsobem přemýšleli dětičky rodičů, kteří byli členy Strany. Někteří z toho dosud nevyrostli.

   Smazat
 39. Takže, Ruský fašisti POA, porazili Německé fašisty v praze. Teď je mi to jasné

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, ROA jen přispěla jen na začátku. Obě nacistická uskupení byla v té době již na pochodu k Američanům a v Praze zůstalo jen pár jednotek SS a ozbrojené složky Hitlerjugend, kteří drželi zuřivou obranu.

   Co si gen. Buňačenko myslel, že dosáhne zradou Hitlera tím, že zaútočí na německé vojáky, svoje kamarády, to nevím, ale Praze na počátku povstání pomohli. Narozdíl od obyčejných obyvatel měli zbraně. Takže to byl někdo, kdo z osobních důvodů přispěl jako ozbrojená formace, ale rozhodně ne osvoboditel. Tím si spíš možná zavařil, protože nikdo nemá rád zrádce.

   V případě Buňačenka se jednalo už o druhou zradu. Zřejmě si chtěl udělat u Amíků očko za zásluhy v boji jak proti bolševikům tak nacistům. To je celkem dost divná predstava o hrdinství, přidat se na tu stranu, která vítězí. Přesněji přidat se proti tomu, kdo je slabší. Ale u Buňačenka to nebylo nic neobvyklého, on měl svérázný způsob uvažování o službě v armádě už v SSSR.

   Co se týká Prahy: Rudá armáda na pochodu ku Praze, většinu území České republiky osvobodili oni, Němci na úprku. Já mám o osvoboditeli jasno, je jím Rudá armáda, ne nacisté, kteří dvakrát zradili. Lhostejno, za jakých podmínek. Anebo že by pro Čechy byla oslava dvojitých zrádců příznačná, soudruhu Marceli?

   Smazat
 40. Takhle to vypadá, když se mladí jelimani dostanou k moci a když je občas ještě k tomu nějakej skutečnej nácek za to poplácá po rameni. Už delší dobu mám pocit, že demokracii začíná zvonit hrana. Lidé zastupující a propagující novou totalitu den ode dne zkoušejí víc a více, co tato současná vláda vydrží. Média jsou plně na jejich straně a tak lze očekávat to nejhorší. O tom, že to má své architekty vůbec nepochybuji.

  OdpovědětSmazat
 41. Jestliže město vedou silně dementní lidé, tak se o nápravu musí postarat stát. S tou sochou si nemůže dělat ,,demokraticky" každý co chce ! To co se děje je nejen ostuda nás všech, ale i prezidenta a vlády. Bohužel !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČR má mezistátní dohodu s Ruskem, tuším z r. 1993, kde se recipročně zavazují signatáři pečovat o vojenské památníky a pohřebiště.
   Babišovi a Hamáčkovi, by to měl někdo připomenout, aby přivedli k rozumu TOPičky na Praze 6 a Pyjáty na Pražském magistrátu.

   Smazat
 42. Omlouvám se panu Biljakovi, máme dnes ještě větší blbce, ti by neušili ani kalhoty natož saka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, máme tu blbce, co neumí ani opsat Bilakovo příjmení, takže nepouštět nejen na saka a kalhoty, ale ani k počítači...

   Smazat
  2. To by chtělo rákosku pro starostu Ondřeje Koláře (25) aby mohl napráskat starýho Koláře - dokonce diplomata, že synátora nenaučil z historie a politiky vůbec NIC !!!

   Smazat
 43. To je fajn já děkuji, že můžu ke svému tabletu.

  OdpovědětSmazat
 44. To by chtělo defenestraci na radnici Prahy 6.

  OdpovědětSmazat
 45. Je zajímavé, že Paříž údajně osvobodili američani, když ve skutečnosti už byla svobodná, zásluhou francouzského, hlavně
  levicového odboje.
  Tamní německý velitel Paříže, prohlásil Paříž za "otevřené
  město" a zabránil tak jeho zkáze. Američani, kteří uměli vždy
  jen dobře bombardovat, tak raději počkali a nechali to odboji.
  Ale za osvoboditelé se sami prohlásili. Jistěže jejich přítomnost "za humny" odboji pomohla ale nebyla rozhodující.
  Nějak tak, jako v Plzni.
  No a Praha? Tam se němci nehodlali jen tak vystěhovat. A byla
  tam veliká síla hlavně příslušníků jednotek SS.
  Povstalci bojovali udatně, na němce si vystřelil možná i nějaký Vlasovec, ale bez pomoci rudé armády by bylo povstání
  rozdrceno.
  Možná i druhou stranu dobře. Nějaká kolářovic rodinka, pokud
  to nejsou náplavy, by tady možná nebyla.

  OdpovědětSmazat
 46. Praha se neztratí, ta ví vždy naprosto přesně, ke komu se v té které době tulit a komu spílat.

  OdpovědětSmazat
 47. Poloněmecká redakce novinek doslova říjí :-)
  Škoda jen, že takhle jindy nereagují na události spojené s tím, co příchodu Koněva a spol. předcházelo.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vtipalci-si-utahuji-z-koneva-a-anabaze-kolem-zakryvani-pomniku-40294910

  OdpovědětSmazat
 48. Nechápu, proč se s tím rusákem tak pan Kolář ser.. Jeřáb tu maškaru strhne během chvíle, a buldozer za pul hod. srovná místo tak, že si nikdo nevzpomene co tam bylo za kašpara. A kdo je vlastně ten V. K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase jeden sluníčkáři a slušnější demokrat

   Smazat
 49. 17:43 Máš recht. Ale podstavec by se hodil. Takový tvůj prastrýc, sám Áda Veliký, by se tam dnes hodil.
  Měl bys pak kde chodit si zahajlovat.

  OdpovědětSmazat
 50. Pan Kolář udatne bojuje s pomníkmi osloboditelov spod fašizmu. Bojovaj by i so svojím fotrom v skutočnej vojne proti fašizmu ? Nie! Tí by boli v II. svetovej vojne udatnými kolaborantami, paktovali by s s Čurdom a na Hrade by vysedavali s Heydrichom. Ku konci vojny so strachu pred trestom by sa zmenili na Českých vlastencov aby si zachránili krk. S takýmito kolaborantskými predajnými českými havlozmrdmi by sme mali viest Československu republiku ? NIe !!! Bol som privrženec spoločného štátu Čechov a Slovákov , ale musím priznat Mečiarovi zmysel ktorý vedel s kým ma tu česť a predajných Havlozmrdov , hlavne Pražákov poslal tam kam patria, preč zo Slovenska . S nimi s predajnými kolaborantskými svnami v spoločnom štáte , nikdy. Títo politici z TOpky , Pyjáti to je humus vychovaný na smartfonoch, tabletoch ktorý o realite a historii vedia ako vycvičení čokli od svojho USSA pánička. Ked uvidím lavičku velkého bombardaka Havla , odpornu jeho bustu tak na nu napíšem to je ten velký vojnový štváč ktorý ma na svedomi vybombardovanie Srbska, vojny v Iraku,vybombardovanie Lýbie so státisicami mrtvých, milionmi zranených a vyhnaných. To je tá Vaša modla Havlozmrdi, Topkáči, Pyjáti

  OdpovědětSmazat
 51. Co na to židovská obec ? Díky vítězství Rudé armády a taky Koněvovi bylo zachráněno množství židů před plynem. Takže útoky na Koněva jsou současně skrytou podporou holokaustu. Kdoví jestli Kolář nemá židovské předky. Obličej na to má. A jestli ano, tak je to blbec, protože jeho předci by vylétli komínem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, Čaputová president, Truban premiér, Kiska ministr zahraničí a máš to na Slovensku za chvíli taky.

   Smazat
  2. 6:40, příspěvek patří pod 18:15.

   Smazat
 52. Na to, že Kolář st. byl diplomat diplomacií se moc nenaučili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolář byl klasický protekční trouba a nedouk, který by pro kariéru lezl do zadku i Hitlerovi a spaloval lidi v koncentráku.

   Smazat
 53. Je to stejný jekot paviánů, jako při návštěvě čínského prezidenta. Zatímco v Británii a USA byl uvítán davy lidí se všemi poctami, tato uřvaná pakáž v Praze se snažila o naprostý opak. A důvod? Udělat z nás další Ukrajinu. Dovyrabovat stát, dotunelovat to co zbylo a uvést nás do stavu banánové republiky. Vláda, která neovládá policii a bezpečnostní složky, vláda, která nechá justici prolamovat Benešovy dekrety a skupinky lidí otevřeně podporovat fašismus, vláda která zakázala lidem referendum je tím největším a skutečným nebezpečím této země v této době! Postavte si tam vy vybraní "elitní" Pražáci duhovou sochu obnaženého buzeranta a budete mít konečně klid!:-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:43 Naprostý souhas

   Smazat
  2. Vazeni, nakonec vzdy promluvi cisla..
   Medializovano to bylo, z cele Prahy tam nakonec u pamatniku neni vic jak do dvaceti kytic ci malych svicek.

   Cechum je uz stat, historie, predci total egal sumak, radeji sjizdeji mdle serialy, penamy a dovolenky..

   Jo takhle nova edice z del Adolfa Josefovice, nebo jak Evik Braunu radi v LGBT TopDivce s pletovim melekem - to jsou hity dnesni reality - tisice spokojenych zakazniku!

   Smazat
  3. 22:17, u Koněva v posledních 30.letech nebývaly žádné květiny ani svíčky.

   Adolf byl Aloisovič, ne Jozefovič.

   Smazat
  4. 19:43 Za vše muže Zeman. Pokud by se při návštěvě Číny nechoval tak servilně, podlézavě, nepřebíral vzory vládnutí, neházel v desítkách miliard o investicích a pouze naplněno v jednotkách %, tak určitě by taková averze vuči Číně nenastala. Jinak nevím, že by někdo prolamoval dekrety, pouze hloupej blábol.A co se zde rabovalo po komouších? tan zaostalej prumysl?naprosto nekonkurenčně schopný, kde výkon nedosahoval tenkrát ani jedné třetiny výkonu Západu? Jdětě do háje, pouze kecy.

   Smazat
 54. V Praze byla za války nejvyšší koncentrace kolaborantů s nacisty. Jejich potomky i s jejich nacistickým dědictvím tu máme dodnes. Rodina Kolářových je toho krásným příkladem. TOP09 fuj, fuj a ještě jednou fuj!

  OdpovědětSmazat
 55. Hovado takového formátu snad nemá nikdo na světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:31 A kam patříš ty?Stačí, že v ulici tě mají za pěkného hajzla. Ta socha měla zmizet hned po roce 89. V ČT byl nedávno záznam odhalení toho vraha v roce 80. V pozoru tam stáli jeho následovníci, banda rusáckých vojáku zabijáku. Větší hnus sem už dlouho neviděl.Ale to, že tady byla ruská vojska více jak 20let vám nevadí.co.

   Smazat
 56. Tyto lumparny s pomníkama začali po nástupu Havlistu k moci. Praha lezla do zadku Hitlerovi a po Válce i Stalinovi.
  Jediný kdo má svoji hlavu a čest je prezident Zeman.

  OdpovědětSmazat
 57. Starosta hrozí, že socha skončí ve sběru. Mám tady historku Štěpána Kotrby. Jeho otec sochař vytvořil sochu sedícího Lenina jako odlitek. Lenina zobrazovali vždy jen stojícího. Štěpán jako dědic autorských práv nedovolil sochu roztavit, což bylo v době štvanic na komunisty bylo výjimečně odvážné. Zastat se otce je slušné a patří k dobrému vychování.

  Kolář si může nasrat, autorem není. Souhlas sochu nemůže. Snad prodat nebo přestěhovat, to ten kašpar může.

  Socha je materiál a jméno. Pokud nenávidí Kolář materiál, je podle mne úchyl. Kdoví, jestli není úchylem i pro jiné materiály. S rokem 68 nemá Koněv nic společného. Pokud se Kolářovi nelíbí jeho zásah v Maďarsku, tak to vypadá, že Kolář obdivuje vraždy nováčků, které pověsili za nohy a upálili. Zřejmě to Kolář považuje za ušlechtilé.

  Jenom idiot může provokovat Rusy, kteří mají v rodině vždy aspoň jednoho padlého. Jenom hovado může udělat ostudu všem, kterým je socha lhostejná. Kdoví, kdy Rusy budeme potřebovat, třeba jen pomoci při dopravní nehodě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to druh povahy, kde dominuje zbabělost, touha vzniknout a neschopnost na sebe upozornit jinak. Za komunistů by se snažil za každou cenu dostat do KSČ a sepisoval traktáty o nebezpečí imperialismu. Bohužel, většina Prahy má ve své samosprávě někoho podobného. Už jsou slyšet hlasy, že by se měla vyklidit hrobová místa rudoarmějců na Olšanech.

   Smazat
 58. Celá ta historka dokazuje, jaká hovada se dostala do diplomatické služby. Měli by se nám začít omlouvat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...hovada Havla a SchláffenDrecka? Na to zapomeň !!!

   Smazat
 59. Naše legiobanka sebrala bůhví kde pro své založení 100tun zlata. Každý ví, že ho ukradli legionáři v Rusku ale to nikomu nevadí. To že cedtiz legionáři pomohli bolševikům k moci a tím výrazně zasáhli do ruských dějin jim také nevadí ale plivat ti hlupáci umí. Nejprve se dovzdelejte a pak teprve ukazujte na druhé. Naši legionáři se v Rusku zrovna slušně nechovali a nikdo z Ruska vám to nepřipomíná ani neodstraňuje jejich památníky v Rusku. Čím to asi bude vy hlupáci?????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ten rozdíl mezi velkými a malými národy. Ty malé nemívají tak krvavou historii, ale často se chovají jako krysy.

   Smazat
 60. Maršál Koněva zemřel 1973, jakou má výjimečnou sílu, kdyže straší magistrát P6 ještě dnes ?

  OdpovědětSmazat
 61. Koněvovi odpůrci mu vyčítají jeho roli při potlačování Maďarského povstání. Já nebudu hodnotit maďarské události. To mi nepřísluší. Ale pozastavím se nad vztahem Maďarska a tehdejšího SSSR. Maďarsko se stalo aktivním účastníkem agrese proti Sovětskému svazu. Jeho vojáci se zapojili do bojů na východě po boku německé armády. Když pak došlo k porážce Německa, byli mezi poraženými i Maďaři. I oni na svých rukou měli krev milionů zavražděných občanů Sovětského svazu. Byli agresory a po válce poraženými agresory. Co čekali Maďaři od Sovětského svazu? Šlechetnost a nadhled?
  Nebuďte směšní. V Sovětském svazu nebyla po válce téměř žádná rodina, která by ve válce někoho neztratila. Celé rodiny skončili na popravištích, nebo ve vyhlazovacích táborech. Byly vypáleny celé vesnice, zničena celá města, miliony nevinných civilistů zemřely následkem válečných útrap, nebo při etnických čistkách. Kdyby se Rudá armáda chovala ke svým poraženým nepřátelům stejně, jako se tito nepřátelé chovali u nich doma, přestaly by existovat celé národy. Němci, Maďaři, Slováci, Rakušané, a mnohé další měli Rusové morální právo vyhladit, protože s tímto cílem se ony národy vydaly na východ. Vyhladit, nebo zotročit místní obyvatelstvo, zabrat jejich území a vyrabovat jejich zdroje.
  Místo pokory a sebereflexe se dnes ony národy snaží o revizi historie. A nejenom to. Sílí v nich hlasy o pokus číslo dvě. Znova táhnout na východ a rabovat. nepřímo si tak říkají o to, aby Rusové po eventuální vítězné válce stejnou chybu neudělali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu bych připomenul, že Maďarská armáda spolu s italskou a rumunskou kryla jižní křídlo německé obrany u Stalingradu na přelomu roku 42/43, kdy došlo k prolomení německé obrany mj. právě na jejím úseku a v důsledku toho k obklíčení 6. Paulusovy armády a její likvidaci. Maďarská armáda stejně, jako ty dvě ostatní nikdy nevynikala příliš velkým odhodláním, statečností ani válečnými dovednostmi, zato však proslula svojí ukrutností k zajatým Rusům a k civilnímu obyvatelstvu a to tak, že sovětské velení vydalo rozkaz při zahájení operace "URAN" nebrat Maďary do zajetí a proto jich tam tehdy "lehlo" víc, než 150.000 na rozdíl od Italů, kterých tam přišlo o život jen 80.000...
   Svojí ukrutnost už pověstnou z dob 1.sv.války převedli Maďaři i vůči sobě samým v prvních dnech povstání v r.1956 a proto se nedivme, že "fronťák" Koněv vědom si všeho, co jsou a byli Maďaři schopni, s nimi netancoval valčík, jako u nás s námi tancovala vojska Varšavské smlouvy v 68., ale zatočil s nimi, že se z toho "posrali až za ušima" a doteď na to vzpomínají...Jinak v době invaze k nám, byl Koněv už v důchodu...

   Smazat
 62. Prostě hnus velebnosti!!! Čeho jsem se dožil. Hrdinové jsou tupeni a zrádci vyzdvihování. Kam tohle dojde! Ještě, že nejsem mladý a toho co se tady bude jednou dít, se nedožiju.A to jsem si myslel, že po sameteťáku se opravdu ale opravdu dočkáme světlých zítřků. Vždyť ten Havel na tom Václaváku tak krááásně mluvil! M.R.

  OdpovědětSmazat
 63. A kdy bude vysvětlující tabulka u imperátora Churchilla?
  Pár řádkek o Bůrské válce a hladomoru v Indii??

  OdpovědětSmazat
 64. Nová generace bezmozků už pomalu přebírá do rukou i otěže vládnutí a tak se můžeme těšit i na "nové a ještě novější " interpretace historie. Už ani nemá smysl se tomu divit.

  OdpovědětSmazat
 65. Já bych označil vztah starosty Koláře k soše maršála Koněva jako předsudečnou nenávist. Doufám, že předsudečně čestní a nezávislí státní zástupci Koláře postaví před soud a pak předsudečně spravedliví a neúplatní soudci Kováře odsoudí. Aby náhodou Kolář se nezačal ukrývat na některém pražském velvyslanectví doporučuji, aby předsudečně odpovědný ministr vnitra Hamáček nebo Hamouček vzal zásahovou jednotku a šel Kováře zatknout. Pan ministr by si měl dát pozor a raději si vzít neprůstřelnou vestu, aby ho všehoschopný Kolář nepicnul.

  OdpovědětSmazat
 66. 11:22 Já doufám, že před soud postaví toho troubu Černohorského, co ničil majetek . Proč tam bedorazila policie a nezmalovala toho blábolistu Chyba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co by né, když stlučou ty hajzly, co tu sochu počmárali a polili barvou na příkaz toho kripla Koláře, tak ať dostane, co si zaslouží i ten rapl Černohorský, který žádnou škodu nenatropil akorát nasral nefalšované fašouny, jako seš ty...

   Smazat
 67. Ondřej Kolář je obyčejnej protekční spratek, výsledek rodinného nepotizmu Koláře staršího. Synátor se mu moc nepovedl, i když jablko nepadá daleko od stromu. Problém bude asi s tím tzv. vysokoškolským studiem v Plzni. Kupodivu právě Plzeň se vyznačuje tím, že se tam vylíhli i takoví čeští velikáni jako Pospíšil a Benda. Odlehčené plzeňské studium by se mělo opět dostat na pořad dne, protože na ty VŠ jelimany bude doplácet celé Česko.

  OdpovědětSmazat
 68. 12:03
  Že ta škola v Plzni nevadí paní docentce Dvořákové, vždyť to nemůže být náhoda.Přidám do sbírky exministra Chovance

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.