Reklama

pátek 9. srpna 2019

Putinovo prohlášení ke Smlouvě o INF - pojmenování viníka války


Rostislav Iščenko
9. 8. 2019 ukraina (článek byl opublikován 6. 8. 2019)
Prohlášení ruského prezidenta Vladimíra Putina na zasedání Rady bezpečnosti RF, které bylo včera neodkladně svolané, se formálně novotou nevyznačovalo. Zasedání Rady bezpečnosti Ruské federace bylo věnováno odstoupení USA od Smlouvy o raketách pro střední a menší vzdálenosti (Smlouva o INF). Putin znovu konstatoval, že:
1. Smlouva je zmařena na základě vylhané záminky.
2. USA tak "nejvážnějsším způsobem zkomplikovaly situaci ve světě, vytvořily fundamentální rizika pro všechny".
3. Odpovědnost za to, co se stalo, spočívá výhradně na americké straně.

Rusko na všech úrovních již dříve věnovalo pozornost právě těmto aspektům smlouvy o INF. Nové a, řekl bych, děsivě nové v prohlášení Vladimíra Putina bylo, že v něm je použitý minulý čas a dokonavá slovesa. Včetně toho, že jako o uskutečněných se mluví o událostech, které se dosud nestaly.

Ruský prezident zejména poukazuje na možná nová rizika a hovoří o vývoji nové křídlaté rakety ze strany USA, která porušuje parametry Smlouvy o INF. Služba vnějši rozvědky, Ministerstvo obrany Ruska a ministerstvo zahraničí byly pověřeny, aby situaci pečlivě sledovaly a jakmile USA začnou vyrábět tento typ zbraně, aby se začaly vyvíjet podobné ruské systémy. Zároveň se Putin domnívá, že vzniklé riziko zaostávání v jedné ze tříd raketových zbraní může být spolehlivě kompenzováno do výzbroje zavedenými systémy Kinžal, Kalibr, X-101 a Zirkon.

Prezident RF také prohlásil, že Rusko nebude jako první rozmísťovat své rakety kdekoli, dokud to neučiní USA.

Jak vidíme, k dnešku se strategická situace nezměnila ve srovnání s tím, co bylo před šesti měsíci. Nicméně se náhle a neodkladně schází Rada bezpečnosti RF, k čemuž je učiněno prohlášení prezidenta, které jednoznačně určuje USA jako vinníka konfrontace, která by mohla přerůst v rozsáhlý jaderný konflikt.

To znamená, že, zaprvé, Moskva zanechává pokusů o zachování Smlouvy o INF, nebo alespoň návratu USA k jednacímu stolu. Zadruhé, Rusko nemá v úmyslu činit ústupky požadavkům Washingtonu. Zatřetí, ruské vedení je připraveno na další zvýšení kvót Amerikou, ale upozorňuje na nebezpečí takové hry na "kdo mrkne jako první", protože pokud nikdo nemrkne, výsledkem by mohl být rozsáhlý jaderný konflikt s vyhlídkou na zničení, pokud ne lidstva, pak civilizace. Začtvrté, příslib, že nové rakety nebudou nikde rozmísťovány, dokud to neudělají USA, svědčí o tom, že jakmile to Spojené státy učiní, je Rusko připraveno vytvořit pro své rakety nové poziční oblasti. Poznamenejme, že jejich vytvoření má smysl pouze pokud přiblíží ruské úderné zbraně blíže k hranicím Spojených států a jejich spojenců NATO. Koncepce odpovědi, která předpokládá vytvoření hrozby jak pro území země, která u sebe rozmístila americké rakety, tak pro území samotných Spojených států, byla oznámena již dávno.

Kromě toho, protože bylo zaznamenáno zničení celého systému mezinárodní bezpečnosti Spojenými státy, není vyloučeno předání určitých druhů zbraní Ruska jeho spojencům, včetně situačních. Například obnova íránských raketových systémů, které udržují na mušce Perský záliv a spojence USA na Blízkém východě, zvýšením jejich okruhu zásahu a účinnosti boje nejen dramaticky změní rovnováhu sil v regionu, ale bude mít kritický dopad na ceny energií. Spojené státy již nebudou s to zaručit jejich stabilní dodávku z tohoto regionu. Zvýší se riziko velkého regionálního konfliktu s účastí strategických spojenců USA, včetně Izraele, disponujícího jadernými zbraněmi.

Rozmístění ruských raketových zbraní v Íránu nebo Sýrii povede k o něco méně dramatickým, ale dlouhodobějším důsledkům .Takový komplex Kinžal je schopen ze syrského území držet pod kontrolou téměř celou Evropu, Středozemní moře, Rudé moře, většinu Afriky, Perský záliv, Arabské moře a významnou část Indického oceánu. Současně je třeba mít na paměti, že přikrytí poziční oblasti rozmístění úderných raketových systémů, schopných nést jaderný náboj (i když by tou oblastí bylo letiště Hmímím), bude vyžadovat jak významné posílení protivzdušné obrany, tak rozmístění kontingentu pozemních sil pro jeho ochranu.

Spolehlivé krytí syrského území jak před leteckými údery (USA a Izraele), tak před pozemním vtržením do země (a v případě rozmístění v Sýrii ruské raketové základny, se její území stává nedotknutelným, protože jakákoli agrese předpokládá kontakt agresora s ruskými jednotkami, což je ekvivalentní útoku na ruské území ) zásadně mění rovnováhu sil v regionu. Spojené státy nebudou schopny spolehlivě kontrolovat kurdské oblasti v Sýrii a Izrael bude čelit hrozbě útoku syrské armády s cílem navrácení Golanských výšin. To neznamená, že Damašek okamžitě zahájí operaci proti Izraeli nebo proti Kurdům, ale v politice se nehodnotí úmysly, ale možnosti.

Posoudili jsme možnou reakci Ruska pouze v jednom regionu. Ale je zde také Latinská Amerika, oblast Asie a Pacifiku, kde mají USA množství bolavých míst. Navíc, v případě nárůstu vojenské hrozby (a tato tendence je podchycena v Putinově prohlášení) bude Rusko nuceno buď obsadit "šedou zónu" - prozápadní předpolí u svých hranic, nebo tam zastavit činnost ničivých rusofobních sil, připravených kdykoli poskytnout své území pro vojenské akce proti Ruské federaci. A v tomto případě nemluvíme jen o Ukrajině, ale i o ní.

Figury jsou rozestavěny, záměry vyhlášeny, viník eskalace označen. Spojencům USA a samotným Američanům je navrženo, aby přemýšleli o důsledcích a odpovědnosti za rozpoutávání agresivní války.

Arzenál možných odpovědí na agresivní politiku USA má Moskva prakticky nevyčerpatelný. A Putin fakticky vyhlásil nikoli připravenost, ale úmysl přejít k činům, jakmile se nám jen bude zdát, že Američané překročili červenou čáru. Kreml si je vědom toho, že probíhá nebezpečná hra na pokraji světové války, ale "k čemu potřebujeme svět, pokud na něm nebude Rusko?"

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

72 komentářů :

  1. Nepochybuji o tom, že Rusko dokáže nalézt efektivní a odpovídající odpověď na případné rozmístění nových US raket, které by mohly ohrozit bezpečnost Ruska jeho lidu.
    A doufám, že voliči našich polit. partají si pro příště (pozorněji) přečtou jejich proklamace či volební programy mj. i co do záměrů, jak zajišťovat bezpečnost a mírový život lidu naší země při zajišťování stejné bezpečnosti i těch, co jsou pro nás v zahraničí.
    A že svou volbou neumožní roztáčet další a další kola vojenské konfrontace tzv. Západu s Ruskem či kýmkoliv dalším.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Nó jó, pane Opluštile, když my jsme v NÁTO, tak mosíme být solid(t)ární. Co by si o nás kámoši z NÁTA mysleli.

      I když já osobně bych měl raději holou prdel, než kámošit s někým, který mi stále říká,co mám dělat.copak jsem nesvéprávný? (Jako ti, co o nás rozhodovali.)

      Smazat
    2. Áno, áno, solidoriti nám treba, aj čo to tárám, solidarity nám třeba, aj keby žrať co nebolo len, a teď nevím jak se řekne, kořínky. Hej hou, rudý dědeček

      Smazat
    3. Nepřečtou.
      Pamatujete si po listopadu 1989 přijímání nových zákonů, které nám ubíraly vždy po kousíčku další a další naše práva? Těch keců - že já si to napíšu na papír a spočítám jim to při volbách a někteří i udělali první část - a pak přišli volby a prakticky nikdo z nich se "poučil".

      Bude to - další volby - probíhat jen v rovině TEN nebo ONEN či to vyhraje NEJVĚTŠÍ POKRYTECKÁ PARTAJ (jako dnes populární Piráti, kteří mají podobné chování jako kdysi jejich předchůdci počínaje Zelenými, ostatně kde dneska jsou?). Viz také "naděje" vkládané do Zelenského na Ukrajině. Ve skutečnosti tam všechno spěje k eskalaci bojových činností. Ale největším problémem je ten fakt, že občánci neví, kdo případnou válku vyhraje. Ale ještě si vůbec neuvědomují, že to v žádném případě nebudou ONI - dějinná zkušenost - sami občánci. Protože vyhraje-li válku u nás dnešní typ degenerativního kapitalismu, pak podle občánků je "reálná" šance na pokračování dnešního - podle nich - pohodlného a harampádím plného - života. Pohodlí to v politice vždycky nakonec vyhraje a válka je dnes stále ještě pro mnoho lidí jenom slovo či spíše zvuk a něco kosmicky vzdáleného. Až válka případně propukne, budou to ONI, co budou křičet a řvát, co se děje!! A budou z toho stejně vinit Rusko a Putina (nebo u nás i Zemana), když jim nedovolili zaplatit si a užít si plážovou dovolenou o týden navíc ... nebo koupit kilo harampádí navíc za luxusní ceny.
      A budou díky své hlouposti a pohodlnosti umírat především ONI. Pokud se ovšem nestane zázrak hodný Boha.

      Ostatně stačí se podívat na diskusi nejen u tohoto článku. Je třeba občánky dále hodnotit? Sice by to byl na čtení odporný článek, ale možná by to někdo mohl udělat jako analýzu občánků, trollů ... další výrazy vynechám, jsou tu už prakticky jen žalovatelné.

      Smazat
    4. Ceska armada je nasazena do Litvy ,aby je branila , kdyz ti se snazi vyprovokovat Rusko..
      Na rozkaz Besu.. Nacistickej imperialismu nema klid dokud si nenajde dalsi obet. Cina ,Rusko a Iran se vzpiraji dokonce i mensi Venezuela a Korea a tak se dalsi obet hleda..
      Budou se snazit zase OSVOBOZOVAT jako CSR Heydrichem ....To je ta zvlastni, nekterym tezko pochopitelna doposavad, logika imperialismu..

      Smazat
    5. Lépe je mít USA za nepřítele, než za přítele.

      Smazat
  2. 14:52
    Myslím, že doufáte marně. Blcům a řiťolezcům chybí pud sebezáchovy.
    Václav

    OdpovědětSmazat
  3. Rád bych sdílel Váš optimismus, pane Opluštile.

    V pozadí toho všeho je v realitě nenažraný vojenskoprůmyslový komplex USA, který musí vyrábět a vyrobené prodat...
    Pouze připomenu neškodné denní a noční bombardování pouště v Sýrii, které nemělo zlikvidovat IS, podporovaný USA a Izraelem, ale objednávat další a další bomby a rakety od výrobce.
    A lokajové lokajů se rozhlížejí po celém světě,
    kde by šlo zase opakovat už známé scénáře :
    Irák,Lýbie,Sýrie...

    OdpovědětSmazat
  4. v politice se nehodnotí úmysly, ale možnosti. - my nemáme žiadne -

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Probudit" lidi,zvolit takové politiky jež budou vlastenečtí.Nenakupovat žádné zbraně,neplatit žádné neziskovky,neplatit nepřízpusobivá individua. Vystoupit z EU i válečného spolku NATA. Všem státním institucím snížit rozpočty o 50%-nechť si samy rozhodnou zda propustí úředníky nebo sami sobě zruší veškeré brebendy a sníží si platy.Začít splácet dluhy!!!
      Švédsko je zemí, kde poslanci nemají asistentů, poslaneckou ...označ a dej vyhledat
      "Jsme obyčejní občané," uvedl náměstek sociálně demokratické strany Per-Arne Håkansson v rozhovoru o švédském parlamentu pro BBC News Brazil. "Není důvod poskytovat poslancům zvláštní výsady, protože naším úkolem je zastupovat občany a znát realitu, ve které žijí.Jediný politik ve Švédsku, který má právo na automobil, je premiér. Hrubá mzda člena švédského parlamentu činí 66 900 SEK měsíčně (přibližně 7 200 USD). Poté, co zaplatí vysoké daně, činí čistá mzda přibližně 40 000 švédských korun (asi 4 300 dolarů), což je dvakrát méně než to, co vydělává ve Švédsku učitel základní školy.„Poslanci nemají možnost v tomto procesu rozhodovat a já nevím, zda jsou s platem spokojeni nebo ne, protože žádný z poslanců nikdy nepožádal o více a ani si nestěžoval,“ říká prezident.„Až se setkáme příště, vyhodnotíme obecné okolnosti a možná se rozhodneme zvýšit plat o 1 % nebo 1,5 %, nebo se možná rozhodneme, že to vůbec neuděláme,“ říká Hirschfeldt.Rozhodnutí výboru je suverénní: nemůže být napadeno a nevyžaduje hlasování v parlamentu. TOŽ TAK.

      Smazat
    2. Chyba. Hodnotí se jen činy. Byť velmi často přepisované.

      Smazat
    3. jj... a pak se hlavne nedivit, az spratelena vojska NATO vstoupi na nase uzemi, aby nas osvobodila od proruskych svabu. :-)
      btw. to Svedsko, je uz zeme neomezenych moznosti. Teda pokud ma clovek spravnou barvu pleti. No... ono uz to taky neplati a ten cerny rapper, co se branil jakesi horde slimaku, ma ted opletacky u soudu a bude rad, kdyz mu da Trump azyl. Takze spis uz plati "pokud je clovek spravneho vyznani". :->

      Smazat
  5. 15:14
    Ale máme hodně řiťolezců a žádné skutečné politiky.
    Václav

    OdpovědětSmazat
  6. Tak o ten Putin není car všehomíra a ta Sýrie je jenom bojiště, kde si Rusku testuje nové zbraně, které nejsou konfrontovány v boji s US novodobou technikou.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. 17,09

      Mas pocit, ze skurvene USA cez Hirosimu,Nagasaki,Vietnam, Juhoslaviu,Afganistan,Irak, skusaju ucinky toaletneho mydla, alebo ako dlho vydrzi zavarana fazula v kecupe ?
      Rusi robia iba to, co skurveny teroristi z USA.

      Smazat
    2. Teď s ním vydrbali! - https://www.info.cz/svet/valka-s-kurdy-nebude-americane-se-dohodli-s-tureckem-syrsky-diktator-asad-zuri-42526.html

      Smazat
    3. 17,52
      Ak by bol mak Stalin atomovku, tak by ju urcite u Moskvy nepouzil.
      Asi by si nenicil svoje uzemie.
      To dokazu iba skurvene, teroristicke USA.
      USA, najvacsi terorista na svete, najvacsi skurveny vojnovy stvaci. Na tom nic nezmenis, musis prehltnut tuto pravdu.

      Smazat
    4. 18:07 nou problem, tu A bombu mohl Stalin, teda kdyby ji měl svrhnout na Berlín. Jseš vůl kděsi od Kežmaroka. Už nic nepiš, protože plníš úsloví, co Slovák, to debil

      Smazat
    5. Jak čtu tvoje cinty, tak za debila jsi tady ty. A nechápu proč urážíš Slováky, když jeden z nich nesouhlasí s tvými chorobnými "kdyby". Kdybys nebyl debil, tak bys tady neblil.

      Smazat
    6. co je to za kokota ten z 20:39?!

      Smazat
    7. Debile neurazej slovaky urazej svoji mamu co te vyprdla do skopku ze srackama

      Smazat
    8. 9:28 Nerev bratček, nerob nam tuna ostudu! Ved sa nám teraz vedie lepši ako jemu, ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Novú Európu, tak ich chujskí dedkovia dýchali aj kakao, len aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov, lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný!

      Smazat
  7. Za vše co je dnes ve světě špatné muže Rus. Rus nikdy lidstvu nedal nic dobrého. Dnes ukazuje každý týden nové a nové zbraně na zabíjení lidí a ještě se tím ten omezenec chlubí. Nikde za celá desetiletí nečtu o léku na vyléčení rakoviny. AIDS se ve světě nejvíce rozšiřuje v Rusku, nekonečné požáry na které Rus měsíc kašlal, výbuch 40 000 děl. granátu taky není k zahození a včera zase zasrali uzemí atom. spadem.Opravdu vřed světa. Už se těším, jak rus špatně dopadne do několika let. To bude podstatně horší jak v 90 letech. docela mám z toho strach.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. „Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“ - Thomas Jefferson

      http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/1873-dveste-let-americkeho-terorismu-tajnych-operaci-a-valecnych-zlocinu-god-save-the-us

      Smazat
    2. Strach neměj. Američani se vystřílejí sami.

      Smazat
    3. Dát do placu takovej prolhanej plátek, to chce odvahu. Co tak napsat o zločinech Ruska za posledních 100 let(,třeba o vyvraždění 20 milionu lidí Stalinem ) to bych tady seděl do rána.

      Smazat
    4. 17.35 - zapomínáte na vyvražďování Indiánů v USA, ale kdo za to může, buď Putin, Stalin a možná Dan Ťok. Že se nestydíte toto napsat.

      Smazat
    5. 17:56 Ano máte pravdu, že se nestydíte psát blábol. Indiány pozabíjeli Evropané, třeba zrovna váš prapra děd. 17:48 Tak jsem nahlédl na to vaše doporučení, opravdu větší lež a blábol jsem nečetl. Nebudu rozebírat jednotlivé odstavce, ALE KRITIKU SPOJENCUZA ZA BOMBARDOVÁNÍ NĚMCU, NEBO ATOM NA JAPONCE, tak ten kdo to sesmolil je opravdu velkej, ale opravdu velkej IDIOT.

      Smazat
    6. 17:53 Chápu, vy to máte raději z vašeho oblíbeného webu NR:
      http://www.novarepublika.cz/2015/08/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam_52.html

      Smazat
    7. 18:03
      Z týmu vraždících Evropanů,především Anglánů,Holanďani,Francouzi,Frickové atd.vznikli SS, ty TYDÝTE!!!!!
      A PROTIPRÁVNĚ SE TENKRÁT Angláni postavili proti králi!!!!!

      Smazat
    8. 18:03 Přece vy.

      Smazat
    9. 18:03 je nestydatý idiot.

      Smazat
    10. Několik bezvýznamných tydýtu tady trousí své¨á smradlavá rudá hov...Gratuluji.

      Smazat
    11. 18:21
      Zřejmě přehršel ZMRZLINOVÝCH POHÁRŮ,viď flaško?!☺

      Smazat
    12. 17:41
      Kolik lidí zahynulo a ještě zahyne při bombardování US šmejdy, kolik lidí zahyne při havariách v továrnách v USA ale i v továrnách USA v jiných státech. Kolik shořelo lesů v USA (každým rokem a tak dále ......
      Blbče, když chceš porovnávat, tak porovnávej!!!!
      A nedělej hloupou propagandu.
      Václav

      Smazat
    13. Jsi omezený hlupák. Nehody jsou všude ve světě.Tady se ovšem o těch západních z mainstreamu nedozvíš, protože se nesluší o nich mluvit, psát.
      To, že Rus nikdy nedal lidstvu nic dobrého, může říci jenom nevzdělaný idiot vypláchlý západní propagandou. Dovzdělej se debílku.

      Smazat
    14. 17:56 co sem motáš indiány. To pak můžeš napsat jak španělé měli v lásce Inky, anebo kolik Stalin nechal zavraždit Poláků a o Rusech nemluvě. Já vím, když není argument, tak hodí i,, dívka z Čejn,,.

      Smazat
    15. 20:46 Ovšem jedním slovem je třeba dodat že germánští Rusové! Bez Germánů by žádná Rus neexistovala, to oni založili ruský stát a také Ruské Impérium řídili, jak napsal pan Hitler v knize Mein Kamf: "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového."

      Smazat
    16. Tak na to zapomen protoze ten rus stou svoji zastaralou tachnikou te vymaze z tvoji otciny a ty se toho nedozijes !

      Smazat
    17. 9:31 S tou jejich "těěěchnikou" bych to zas tak moc nepřeháněl. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn! Nakonec se svýmu osudu stejně nevzepřeli - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

      Smazat
  8. 17:41
    Navrátilec z LAVIČKY UDAVAČE HAVLA s IQ menším než 40 zase perlí svoje ZMRZLINOVÉ POHÁRY☺?!
    Ovšem Nacistickou Armádu Trotlo Okupantů bude velebit, i když rok co rok ty MAMRDI blokují(ovšem ukázkově☺)naší D1!!!!!!????

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Beztak ten Pepek tvýho biologickýho fotříka ani nezná, nefadni si tolik!☺

      Smazat
    2. Já jsem zvyklý argumentovat bez urážek myslím si že kdyby se Evropská unie změnila na společenství národních států a namísto z USA se drželi V těsné spolupráci s ruskou federaci tak tak společně bysme byli supervelmocí mají velké Přírodní zdroje Amy technologií a prostředky tak proč se nespojit proč nebyl Rusku nabídnut vstup do NATO

      Smazat
  9. Buďte 17:53 tak laskav a uveďte seznam pramenů, které pokud možno přehledně a v časovém sledu uvádějí ony Stalinovy vraždy v počtu, jak je celkem uvádíte. Obávám se ovšem, že až rozpočítáme počet mrtvých díky akcím USA, nezbude než je přičíst dlouhé řadě jejich představitelů. Stalin to měl, tuším, na něco víc než 30 let. To nemluvím o Velké Británii ani Francii. Na vaši ct. odpověď se těším. Zdravím srdečně

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. 18:06
      JEště bych Vás doplnil. V době války, každý kdo nesplnil rozkaz a utíkal (tím vlastně působil morální rozklad) byl dle každého válečného zákona bez milosti zastřelen (bez soudu). A to se dělo na všech frontách. Jenom blbci a fimový fabulanti tvrdí opak.
      Václav

      Smazat
  10. 17:48 TEN CO SEPSAL O USA NESKUTEČNÝ BLÁBOL, AŤ SE NECHÁ VYŠETŘIT,,NEJRADĚJI ANÁLNÍ OTVOR. tÍMTO DĚKU JI POLITICE USA, ŽE ZADRŽELA V MIN. STOLETÍ EXPANZI RUSKA DO CELÉHO SVĚTA.! 18:069 Vy pochybujete o Stalinových vraždách 20 milionu VLASTNICH, podotýkám VLASTNÍCH lidí ??? Potom nemá smysl něco psát dál.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. 18:17
      Špatná napodobenina Čuří(rá)ku☺

      Smazat
    2. 18:17
      Bylo by pro celý svět velkou úlevou, a pohled na vládce USA by byl určitě odlišný, kdyby zločiny, shrnuté v odkazu 17:48, byly nepravdivé. Ale i pan Jefferson dobře věděl, co říká.

      Smazat
    3. 18:17, já pochybuji o všem, o čem se věrohodně nepřesvědčím. Těch Stalinových 20 milionů mrtvých na teritoriu SSSR ztrácí na pravděpodobnosti, pokud uvážíte, že SSSR měl ke konci roku 1940 mít 167,321 milionů obyvatel a ke konci roku 1921 130,111 milionů obyvatel. Nevím o tom, že by v tom období SSSR dosáhl územních zisků, vím ale, že Evropa byla zasažena epidemií Španělské chřipky a částečně i hladomorem, což na východě s občanskou válkou doznívalo déle. O tom jsem si mnohé vyslechnul od svých babiček (oba mí dědové padli na frontách První světové války, nevlastní děda o zážitcích z ruské fronty podrobně vyprávěl). Pokud by tedy v období vlády Stalina mělo jít o 20 milionů zavražděných, mohla to umožnit pouze populační exploze saturovaná, a to nejméně, dostatkem potravin. To je zas v rozporu s jinými tvrzeními o poměrech v SSSR, např. i o jeho lidských ztrátách ve Španělské občanské válce a tzv. Rusko- Finské a Rusko-Japonské válce koncem třicátých let. Takže máte pravdu, o vašem tvrzení pochybuju. Důvodně.

      Smazat
    4. Dpbrý večer.
      Doporučuji k přečtení "Nastal čas o Stalinovi pohovořit ..." a Jidášův hřích 20. sjezdu.
      Je to v jedné knize. ISBN 978-80-906978-1-2, Ostrava 2017
      Pěkný večer.

      Smazat
    5. 18:17...prosím,prosím, pište dál.Nenechte se odradit. Je Vaší povinností svojí moudrost, inteligenci a vědomosti předávat lidstvu.

      Smazat
    6. 20:35 Je to tak. Ovšem ruku na srdce, ten počet obyvatel Evropy se ani oběma světovejma válkama významně nezredukoval, obyčejná španělská chřipka po WWI. způsobila dojnásobně větší ztráty než válečná jatka za poloviční dobu. Ovšem ztráty Židů ve WWII. už tak bezvýznamné nebyly, jak si to původně malovali a také sovětší zajatci v první vlně kde téměř žádný nepřežil jevili masové znaky azijatství. Takže se dá prohlásit, že ty největší ztráty měli naštěstí cizí rasy! Ty se nakonec dost vybíjely během WWII. a po ní i navzájem. Stačí si promítnout záběry likvidace obyvatel čínského Nankingu Japonci, a to byla jen špička ledovce! Nebo bratrovražedné šílenství v Koreji! Indové a černoši by zase splehlivě pomřeli na banální nemoci či hladem, kdyby pro ně Nová Evropa nepořádala "humanitární sbírky" a neposílala jim nejnovější léky! Tudíž problémy se kterými dnes marně zápasíme by vůbec nenastaly! A tady idioti z NR hasí a hasí a vůbec je nenapadne, že jejich boj je marnej, že byl prohrán definitivně už v roce 1945! Hňupi Když se zamyslíte nad dějinami 20. století a budete hledat bod obratu od naší vlády nad světem k bezmoci a úpadku naší rasy, dojdete ke stejnému závěru jako já - pokud budete pečlivý a bez antirasistických předsudků ovšem! Kdy došlo k průseru a proč? Byl to okamžik, kdy komodor Perry nenašel pokračovatele! Totiž přijetí japonských skrčenců mezi spolek výhradně bílých imperialistů byla zásadní bota! Šlo sice bezesporu o nejvyspělejší ne-bílou entitu, ale sotva schopnou sdílet árijské hodnoty západní, germánsko-románské civilizace. Japonsko se mělo stát řádnou kolonií USA stejně, jako Indie byla britskou, Indočína francouzskou a Indonésie nizozemskou! Čínu by si poté rozdělili Rusko a anglo-francouzští kolonialisté bez problémů. Jenže účast Japonska na dělení sfér vlivu ve východní Asii vedla ke konfliktu s Ruskem, který využili britští čachráři k oslabení konkurence. Porážka Ruska Japonskem, která by bez britské podpory Japonska byla nemyslitelná, se stala počátkem krize naší rasy a její světové hegemonie! Samozřejmě víme že v pozadí toho průseru stál Židé se svou finanční mocí, kteří z pozadí ovládali Britské Impérium a USA. A dnes už to nespravíme, když žlutáci maj vodíkovky a kosmické technologie a černí mají penicíln a místo toho aby vychcípali na banální chřipku se povalí do Evropy ....

      Smazat
  11. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/u-sibirskeho-acinska-po-ctyrech-dnech-znovu-explodovala-muni/r~f12a1524babe11e994100cc47ab5f122/

    OdpovědětSmazat
  12. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/moskva-taji-informace-o-nepovedenem-raketovem-testu-rusove-r/r~531f6262ba9b11e999160cc47ab5f122/

    OdpovědětSmazat
  13. Toto odshora je takzvaná "diskuze k článku?" Blbé a bezduché sračky, hádání a nadávky, jen aby se notoričtí blábolové u počítačů vyblábolili? Psát takové sračky o válčení je - smutné, nebo směšné? Když tak uvažuji nad věcí, proč někteří lidé( z 90% "chlapi!) nutně a mocí mermo musí dřepět u počítače, číst věci, které jsou nad jejich přitroublé chápání a psát pitomosti - zejména pak válčení - to je to správné vzrůšo? A co píše ten veleblb, duševní mrzák a psychopat, že děkuje USA... bla bla bla? Za co? Že vyvraždili hromadu civilistů v Iráku, Afghanistánu, Lybii, Syrii a na Ukrajině? Za co jim děkuješ ty praštěnej kreténe? Potřeboval bys chcípnout pod nějakým barákem, kterej ti oslavované USA shodí na palici a možná už brzy!Bože - ty to vidíš! Ty vidíš ty idiotský sračky těch nejnávistnejch hajzlů, který smolí denně jakožto "diskuze" .

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. 19:11
      Nenechte prchlivost cloumat svým majestátem.....bavte se těma ami pohádkami jako většina z nás Čechů

      Smazat
    2. Zavri svou nevymachanou drzku, ty islamisticky dobytku.

      Smazat
    3. To už si tady budeme nadávat "islamistických dobytků?" To jsme sakra pokročili! Psychopat a duševní mrzák už zoufalstvím neví, jak strašnou urážku vyblít - jsi ubožáček ( a asi to dobře víš - co?) Nemáš ani žádného kámoše. Taky - kdo by se mohl přátelit s takovým hovadem.

      Smazat
    4. je to chudak a hajzlik, ale nezasluzi si ohladuplnost, zhovievavost, ani slusnost

      Smazat
    5. 19:11 tvoje myšlenkové pochody jsou na hranici exkrementu. Nejdřív ve svém komentě nadáváš na sprosté pisálky tohoto webu a hned vzápětí máš plné pero stejných invektiv. Takže, oč si lepší?

      Smazat
  14. 19;03
    A co najít ty OPRAVDOVÝ FOTKY SS NÁMĚSÍčníků,ty hulifrajle???☺

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Vymackni si bedary a pak si ho vyhon nad fotkou Ovcacka ...

      Smazat
    2. Odpověď hodná havlopohárů ty Šafrooude!!!!☺

      Smazat
    3. No kdybych byl ženská a pěkná ženská, i když bych nebyla zlatokopka, tak bych o něm vážně uvažovala. Chytrý, inteligentní, pohledný, vzdělaný, pohotový a žádný podrazák typu Telička. Nevím jestli má rád děti, ale to bych si jako chytrá ženská velice rychle zjistila. Aby nedošlo k omylu na buzerantský akce nechodím, k protěžovaným třem procentům naštěstí nepatřím i když proti nim absolutně nic nemám, jenom to, že by neměli vmanipulovat zbytek populace do scénáře že 3% mohou tímto způsobem něčeho dosáhnout. Pokud dosáhnou na 3% práv a svobod tak to bude matematicky sedět. Hej hou, rudý dědeček

      Smazat
    4. Třeba přímo jejich "otec zakladatel" tu! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg


      To byl náměsíčník jak vyšitej! ☺☺☺

      Smazat
  15. Švédsko je zemí, kde poslanci nemají asistentů .. označ a dej vyhledat
    "Jsme obyčejní občané," uvedl náměstek sociálně demokratické strany Per-Arne Håkansson v rozhovoru o švédském parlamentu pro BBC News Brazil. "Není důvod poskytovat poslancům zvláštní výsady, protože naším úkolem je zastupovat občany a znát realitu, ve které žijí.Jediný politik ve Švédsku, který má právo na automobil, je premiér. Hrubá mzda člena švédského parlamentu činí 66 900 SEK měsíčně (přibližně 7 200 USD). Poté, co zaplatí vysoké daně, činí čistá mzda přibližně 40 000 švédských korun (asi 4 300 dolarů), což je dvakrát méně než to, co vydělává ve Švédsku učitel základní školy.„Poslanci nemají možnost v tomto procesu rozhodovat a já nevím, zda jsou s platem spokojeni nebo ne, protože žádný z poslanců nikdy nepožádal o více a ani si nestěžoval,“ říká prezident.„Až se setkáme příště, vyhodnotíme obecné okolnosti a možná se rozhodneme zvýšit plat o 1 % nebo 1,5 %, nebo se možná rozhodneme, že to vůbec neuděláme,“ říká Hirschfeldt.Rozhodnutí výboru je suverénní: nemůže být napadeno a nevyžaduje hlasování v parlamentu. TOŽ TAK.

    OdpovědětSmazat
  16. noviczech
    ...až bude Greta mluvit s Trumpem, tak by mu mimo ohřívání Země mohla vysvětlit, že MÍR na Zemi neznamená házet bomby na Sýrii, snažit se zabít Madura a vyvíjet nové dálkové střely, ale že mimo Ameriku lidé chápou MÍR jako že se pěstují zemědělské plodiny, lidé chodí po práci za odpočinkem a zábavou, vychovávají své děti ne u televize s filmy, které jen střílí apod. Ale jestli to ta Greta také ví, hm, to je otázka!

    OdpovědětSmazat
  17. Vše je jasné a Rusko bude připravené na tahy usa pokud sem navozí rakety tak na nás bude mířit odveta.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Naprostý souhlas
      https://tadesco.cz/americka-armada-a-rusko-zbavuji-ameriku-sionistickeho-parazita-konecna-hra-zahrnuje-rusko-americkou-vojenskou-alianci-ktera-nahradi-nato/
      https://tadesco.cz/prislo-velke-viteztvi-tri-mocenska-centra-washington-londyn-a-vatikan-padla/

      Smazat
    2. 14:11 Tak jsem ze zvědavosti nakoukl na druhý odkaz a po několika minutách jsem nevěděl jestli si někdo dělá srandu, nebo píše z klecového lužka, druhé je pravda. Ty vole, kdo si dá práci a sesmolí takový materiál. To hlava nebere.A ještě tady na to dá odkaz.

      Smazat
    3. Tak nějak na závěr, už tu je nové video s překladem V. V. Pjakina. Zraje jako víno a mnoho nejapných debat a sprostých nadávek by tu nebylo, kdybychom se chtěli něco dozvědět a né jenom bohapustě tlachat. Hej hou, rudý dědeček

      Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.