Reklama

čtvrtek 8. srpna 2019

Riziko jaderné války je nejvyšší od dob kubánské krize v roce 1962

-rp-
8. 8. 2019  AllesSchellUndRAuch a PrvníZprávy
Následující článek je v posledním čísle časopisu Foreign Affairs Magazine, vydavatelem je James F. Hoge, Jr., jménem Rady pro zahraniční vztahy (CFR), jeden z největších amerických think tanků, který má významný dopad na zahraniční politiku USA.


Píše se rok 2020. Ruská armáda provádí hlavní cvičení v Kaliningradu, ruské enklávě na Baltském moři hraničícím s členskými státy NATO Litvou a Polskem. Pozorovací letoun ze Západní aliance omylem prolétá ruským vzdušným prostorem a je sestřelen raketou země-vzduch. NATO zaútočí na oblast Kaliningradu stíhačkami a válečnými loděmi. Obě strany varují, že pokud budou ohroženy jejich bezpečnostní zájmy, zváží použití jaderných zbraní.

Aliance a Rusko se již dlouho připravují na konflikt, protože jsou nervózní z invaze na Krym, rostoucího napětí na Blízkém východě, rozpadu dohod o kontrole zbraní a zřízení nových jaderných zbraní. Ve Washingtonu, kde kampaň prezidentských voleb již probíhá, každý z kandidátů bojuje o to, aby proti Rusku zaútočil nejtěžším kalibrem. Ruské vedení v Moskvě poté, co si uvědomilo, že se antiamerikanismus vyplácí, eskalovalo svou tvrdou rétoriku proti Washingtonu.

Obě strany jsou ve vysoké pohotovosti a je zahájen kybernetický útok neznámého původu proti ruským systémům včasného varování, které simulují příchozí nálety NATO na letecké a námořní základny Kaliningradu. Protože je k dispozici pouze několik minut k potvrzení útoku, Moskva se rozhodne okamžitě reagovat a vypouští konvenční rakety z Kaliningradu na baltská letiště NATO; NATO také okamžitě reaguje s nálety na Kaliningrad.

NATO posiluje, protože se obává, že bude následovat pozemní invaze do států aliance, Moskva dospěla k závěru, že musí eskalovat, aby zastavila eskalaci a otevřela tak cestu k dohodnutému urovnání za podmínek Moskvy, a vede menší jaderný útok na sila pro jaderné střely na letišti NATO. Ale de-eskalační výpočet se ukazuje jako iluzorní a začíná atomová výměna.

Tento hypotetický scénář může znít jako katastrofa, kterou měla skončit studená válka. Ale znovu se to stalo znepokojivě věrohodné. Základní prvky jsou již dnes přítomny, jiskra stačí k zapálení konfliktu.

Podle autorů Ernesta J. Monize a Sama Nunna je riziko jaderné eskalace mezi Ruskem a USA na nejvyšší úrovni od kubánské raketové krize v roce 1962. Proč popisují tento scénář soudného dne? Kdo vlastně jsou?

Moniz je fyzik a politik. Od 21. května 2013 působil do ledna 2017 v úřadu amerického ministra energetiky. Ministerstvo energetiky odpovídá za vývoj a výrobu jaderných zbraní.

Nunn je podnikatelem a demokratickým politikem. Zastupoval od roku 1972 do roku 1997 Gruzii v Senátu Spojených států.

Oba předsedají Iniciativě pro jaderné hrozby (NTI), a varují, že USA a Rusko směřují k jaderné válce.

Tento scénář mi připomíná popis jaderné války od člena Atlantik-Brücke, což je německá verze CFR, jmenovitě od Clause Klebera.

Atlantik-Brücke je předním soukromým neziskovým sdružením na podporu německo-amerického porozumění a atlanticismu. Společnost byla založena v Hamburku v roce 1952 a sídlila v Bonnu v letech 1983 až 1999 a nyní sídlí v Berlíně.

4. dubna 2019, u příležitosti 70. výročí založení NATO, Kleber fiktivně informoval o rozmístění jednotek NATO k obraně Estonska.

Německá televize ZDF: Rusko vojensky vpadlo do Estonska!

„Dobrý večer, na vodě i ve vzduchu, jsou dnes večer na cestě do Estonska američtí, němečtí a další evropští spojenci, aby bránili ruským „bandám“, které se tam usadily, tak jako tomu bylo před několika lety na Krymu.

Claus Kleber pak vysvětlil, že to není realita, ale že se to může stát kdykoli.

"To není jen vize, ale realismus, protože v případě napadení by NATO muselo reagovat na útok na území jednoho ze svých členských států. “

Všichni společně šířili lež, že Rusko dobylo Krym. Moniz a Nunn říkají, že to byla „invaze“, a Kleber také předpokládá invazi.

Ruští vojáci byli legálně na Krymu na základě smluv s Ukrajinou a umístili zde svoji černomořskou flotilu v Sevastopolu. Mluvit o „invazi“ je tedy lež.

Když po násilném majdanském puči přišli k moci v Kyjevě neonacisté a útočili proti rusky mluvící populaci, obyvatelé Krymu se v referendu drtivou většinou rozhodli připojit k Rusku.
Proto Kleber lže, když tvrdí, že jde o anexi, ale se svými lživými zprávami proti Rusku stále útočí.

Proč jsou tyto scénáře o konfliktu mezi NATO a Ruskem prezentovány? Oba jsou o pobaltských státech. Je to duševní příprava lidí na konflikt?

Kdo je tady agresor?

Kdo postupoval s vojáky a válečnými stroji až na hranici s Ruskem? Kdo vykonává velké námořní manévry v Baltském moři? Kdo ukončil smlouvu INF o likvidaci raket středního a krátkého doletu? Kdo vybudoval raketový systém v Polsku a Rumunsku? Kdo provokuje Rusy po celou dobu? Kdo uvalil na Rusko hospodářské sankce, což je vlastně válečný akt?

Jsou to USA a země NATO.

Je zajímavé, že Moniz a Nunn mluví o „kybernetickém útoku neznámého původu proti ruským systémům včasného varování“. Kdo by měl být tímto „neznámým“, pokud ne USA a NATO?

Chcete nalákat Moskvu do války?

Mají pravdu s tvrzením, že pak je konec světa, když jaderné velmoci zaútočí proti sobě.

Německo je vymazáno, protože zde nejsou jenom velitelská střediska a základny amerických okupantů, ale Američané zde mají uloženy atomové bomby.

Kde je mírové hnutí a kde jsou demonstrace proti válce s Ruskem?
„Oh, zapomněl jsem, že Němci nyní hlasují pro Zelené, stejní, kteří v roce 1999 vedli protinárodní válečnou agresi proti Srbsku, když byli členy vládní koalice,“ dodává von Freeman na blogu Schall und Rauch.

125 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. To může jen degén zrozený z morálky otroků! Neb války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity ...

   Smazat
 2. Drobná chyba ve větě: "Nunn je podnikatelem a demokratickým politikem. Zastupoval od roku 1972 do roku 1997 Gruzii v Senátu Spojených států." Georgia je stat v USA. Takze misto Gruzie by tam mela byt Georgia.

  OdpovědětSmazat
 3. Zase jeden debil který tvrdí, něco o Ruské invazi na Krym. To je jeden nesmysl a druhý, že Rusko má zájem na invazi do jiných států. Ano Rusko pomáhá jiným státům a to ještě jen proto, aby ochránilo své uzemí.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 4. Rusko je militantní stát a národ, neumí nic než válčit, dokázaloto několika válkami ve svém okolí. Krym byl poslední kapkou kterou Rusko přišlo o svuj už tak špatný kredit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“ - Thomas Jefferson

   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/1873-dveste-let-americkeho-terorismu-tajnych-operaci-a-valecnych-zlocinu-god-save-the-us

   Smazat
  2. To ti řekli v té inkluzivní škole?Jsi vymytý pako a utři si nudli, Greténe!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 15:56
   Tyhle notičky máš od huliJandy nebo přímo z hajzlu emerický embasy???!!!!

   Smazat
  5. 14.26 - doplnit si vzdělání a nefetovat a víte kde začíná svoboda? Tam kde nelze poslouchat ČR24.

   Smazat
  6. 14.29 Rusko jenom konečně pochopilo, že kdyby pro radost USA a NATO, na jejich doporučení, překovalo své ruské zbraně na pluhy a začalo Rusko "vorat" jako Gorbačov a Jelcin, sklízela by Allbrightová a spol... a Rusové by dostali do Ruska černé poháněče (éé, pardon) poradce. Jenom by tomu Deep State/NATO lágru říkali reálná křesťanská demokracie.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 8. srpna 2019 14:29 Nemáte to nějak pomýlené? Rusko militantní stát? Nechtěl jste napsat USA? Pravda, Rusko války nevyvolává, ale je ukončuje. A koukněte a přeberte si to, kdo je kdo! https://www.euserver.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

   Smazat
  9. Mamlase z 14:29 a jak je to když se napadnou státy v NATO mezi sebou? Kdo půjde komu pomáhat bránit euroatlantické hodnoty.

   Smazat
  10. Ano Rusko se vydalo vyvážet demokracii například do Srbska, Iráku, Afghanistánu, Libye, Sýrie atd... Nejste náhodou ten pornoherec?

   Smazat
  11. 21:41 To je nepřesný. Rusko začínalo a ukončovalo války podle toho s kým mělo zrovna holport. Bez dobré koalice totiž Rusák všecko vždycinky projel! Počínaje Livonskou válkou, přes války s Poláky tzv. Smolenskou, Sedmiletou válku, kdy přesedlal na stranu poraženejch, po Krymskou válku a války s Japončíky. Svý porážky završili opět přestupem k poraženým hanebným mírem brestlitevským 1918! A ani pak to nebyla žádná sláva - nejdřív dostali po mordě od Poláků od pak od Finů! A nemít v zádech Ameriku za WWII. už by ani neexistoval ani ten kaganát SSSR, vzniklý poté co Rusko zaniklo v roce 1917 a jehož nástupcem je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   jak je předpověděl geniálním způsobem Leon Bronstein.

   Smazat
 5. 14,29
  Celosvětovým okupantem No.1. je AMERIKA ty ynetligentní milione chvilek!

  OdpovědětSmazat
 6. Navrhuji pro diskutující hru. Zkusme se vžít do myšlení ,,Rusa." Jaké plusy (a mínusy) by mi přinesla například agrese vůči Estonsku či jiné pobaltské zemi? Obsazení Krymu není pro srovnání. Můžeme vést diskusi o tom komu Krym historicky patřil. Můžeme vést diskusi o tom nakolik bylo referendum obyvatel Krymu o připojení k Rusku legitimní. Ale diskuse není o tom, že Rusům končil pronájem Sevastopolu a smlouva už byla připravena pro Američany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,Krym byl odjakživa ruský,..obsazovat sám sebe ?,to může vymyslet jen pražák,nejpitomnější ekrbilek světa......

   Smazat
  2. Jestli smlouva o pronájmu Sevastopolu měla skončit, tak Majdan přišel jako na zavolanou .Ti Američané zmrví všechno na co sáhnou.A nebo Majdan zařídil Putin !

   Smazat
 7. To aby si havloidi koupili dneska nový plíny:

  https://cz.sputniknews.com/video/2019080810499388-video-dravec-na-obloze-ruske-ministerstvo-obrany-uverejnilo-zabery-z-letovych-testu-nejmodernejsiho/

  OdpovědětSmazat
 8. 15:07 No, ty plíny si kup ty Ivane. Amík, před deseti lety postavil něco velmi podobného, to Rus má zpoždění hodně let, tak jak u všeho. Myslím, že tenhle krám dopadne stejně jako jejich Buran, který vzlétl pouze jednou, ale Amík raketoplán poslal do vesmíru 136 x. Za druhé, stejně dopadl TU-144. obdoba concordu, taky žádná sláva. Tak že si rusáček popotáhl kšandy a tím to vše končí. Jen se divím, že Rus neustále,každý týden prezentuje nějakou novou zbraň, ale lék proti rakovině nebo vyvážet dobré auto, jsem od něj neviděl, že se vlastně divím !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby zažila Amerika na svém území první a druhou světovou válku,pak by také měla holý zadek.Zatím válčí a provádí revoluce a majdany daleko od svého kontinentu.Pokud dojde k třetí světové válce,je mým přáním,aby také probíhala v Severní Americe.

   Smazat
  2. 16:13 No, ty Západní státy zažily stejnou válku jako rus a jsou dnes nekonečně dál jak Ivan. Jak dlouho se bude rus vymlouvat pomalu 75 roku po válce, na svoji neschopnost, nic mimo pl. a naf. nevyváží.

   Smazat
  3. Neměl jsem pravdu?Gretén jak vyšitej!

   Smazat
  4. Myslíš tu dávno zrušenou hračku X-45, která byla proti ruskému dronu poloviční?

   Smazat
  5. 16:39: Chválopěvče Západu a USSA, co kdyby ses ve svých hodnoceních zaměřil na Čínu, příštího světového hegemona, ale více konkretně, než to předvádíš - nevím odkud bereš ty roky - kolik je Rusko v kosmonautice za USSA atd /17:27 to jsi asi také ty, ne?/. Čína je země pro řadu lidí neznámá, tak se alespoň něco dozvíme, co říkáš?

   Smazat
  6. 16:39 Kolik kolonií západ vyloupil aby se měl dobře, to již nepíšeš.

   Smazat
  7. Zklidni se Pepku, už zase prudíš ty svoje kokotiny. Už tady byl dlouho klid.

   Smazat
  8. 18:55 Servus něco si nastuduj o ruské kos. ať tady nejseš za vola. To tvé milované, zaostalé Rusko vyslalodo otevřeného vesmíru poslední výz. družici v roce 1 987, od té doby nic. ZATÍMCO Amíkovi jezdí na Marsu 3 rovery a jejich dalekohled Habl nemá konkurenci.Pokud by USA nezafinancovaly ISS ze 70%, tak už dávno nefungeje. Napiš ty troubo o nějakém poslednim Ruském uspěchu, včera se jim zase vysypal motor který zadělal okoli radioaktivitou, taky dobrý co.

   Smazat
  9. 15:47
   Amík postavil akorát velké hovno, a podle tvých blábolů ti asi při průletu jeho část spadla na hlavu. :)

   Smazat
 9. 15;47
  A proto ten amišrot s velkým náskokem pokaždé zasere půl D1,protože je ta plechová kavalerie nepojizdná???!!!!!
  A ty jejich neviditelný aera lehce odhalila Věra s Tamarou....kterou jme dobrovolně POVINNĚ MUSELI OKUPANTŮM ODEVZDAT!!!!????Jo,není na dobrý zbraně trotle!☺

  OdpovědětSmazat
 10. Oba velmi úspěšné radary naše vláda spolu s Havlem v předklonu dala zdarma k dispozici SS.Podobně si SS odvezly,tak jako SSSR,řadu vynálezů a vědců k jejich "vytěžení".Bez Brauna by SS ze země čuměli jen vzhůru.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sovětský podlidi čuměj furt jen vzhůru, z bláta a hoven se už nikdy vyhrabat nesvedli ...

   Smazat
 11. 15:47 Měl bys zajet hlouběji do historie, ke svému milému
  Adolfu Hitlerovi. Ten byl ještě lepší jak jeho pohrobci amíci.
  To tvůj kámoš Braun naučil amíky dělat rachejtle, sopláku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen tak na okraj. Sledoval jsem pořad Záhady přistání na měsíci. V něm bývalý pracovník NASA tvrdil, že nacističtí vědci s touto organizaci nikdy nespolupracovali a raketový program je ryze americká záležitost. Jedná se o současný film. Nakonec byl nucen uznat, že jeho stanovisko není pravdivé. Zcela mě to šokovalo, že takovou věc pracovník NASA nezná. A co pak ostatní američané? jsou stejně blbí? I v jiných záležitostech?

   Smazat
 12. 16:24 Hodně velký troubo. Ty Ruské motory jsou okopírované od NĚMCU, co jim po válce rusák ukradl DOKUMENTACI.. Pouze je vylepšil a osadil raketu více kusy.Tyhle motory jsou staré vice jak 60 roku a technicky totálně zastaralé. Dnes vévodí raketám Amík, kdy mu všechny celky přistanou a znovu se dají použijí. O tom si zaostalej rus muže nechat jenom zdát !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak potom vysvětlíš, že ty zastaralý motory Američani od Rusů kupují?

   Smazat
  2. Jeden z hlavních konstruktérů amerických raket byl Němec ,který byl za Hitlera SS -man

   Smazat
  3. 17:11Amík koupil před lety několik málo kusu rus. motoru. Nasa se přestala věnovat výrobě. Dnes Amík disponuje motory od soukromých výrobcu o kterých se rusum muže jenom zdát. Ruská kos. je dnes minimálně 25 roku za USA. Pokud by dnes Kazachstán nenechal rus, startovat z Bajkonuru, tak rus nemá kde. Jejich Vostočnyj má spoždění min. 8 roku.

   Smazat
  4. 17:27
   A teď tu o Smoličkovi Vygume☺

   Smazat
  5. 16:51: Místo drmolit o raketových motorech, co kdyby ses zamyslel nad dopadem toho nakresleného scenáře pro naši republiku a potažmo i pro tebe. Při hodnocení ti doporučuji vyjdi od Černobylu. Snad pochopíš proč. Mám ten dojem, že ty nejsi schopen pochopit to, že ses špatně zařadil, že seš na nesprávné straně.

   Smazat
  6. Ty vypatlaná hlavo, ten raketový program těm tvým ussákům vyvinul von Braun a jeho tým, který si celý odvezli do US.

   Smazat
  7. 19:00 Nevím o žádném " nakresleném scénáři " nečtu srágory jako sputnik nebo aeronet, kde tyhle totální lži a nepravdy čmárají jak na běžícím páse.A o mém zařazení neměj péči, nikdy jsem se nemýlil ve smyslu kam patřím. Vždy inklinuji k vyspělému, demokratickému Západu, ne k té chudé, NEDEMOKRATICKÉ, zaostalé mršině RUSKO.!

   Smazat
  8. 19:37 Amik už před lety opustil, tenhle typ zastaralých motoru a nyní vyvíjí něco co jim svět a hlavně Rusko muže závidět. A co raketoplány ty také neměly už nic společného s těma motorama od Němcu. Ten vypatlanec blbe, si říkej sobě.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Je třeba na to pohlížet i z druhé strany. Kdyby pan Hitler nebyl tak připosraným humanistou a milovníkem různých podras (zakázal v rámci boje za ochranu zvířat i tehdy tolik oblíbená oblíbená "lidská ZOO - sic!), tak by místo krávovin typu obřích podzemních děl či tankových kolosů věnoval péči vývoji jaderných zbraní! V kombinaci s raketami V-2 a V-3 by je pak dokázal efektivně použít ve prospěch naší rasy ... kde jsme dneska mohli být!?!

   Smazat
 13. 16:51
  Proto byli ty namrdi byli a Měsíci stejně,jako na Marsu a Rusáka se bojí proč?????Že by chtěl zkopírovat ten šrot z D1????
  Jdi s těma pohádkami do.PRDELE ty Vygume!

  OdpovědětSmazat
 14. Rakovina=USA,...a teď na ni rovnou dojíždí....

  OdpovědětSmazat
 15. Tolik nesmyslů, to nebylo ani za starého režimu.

  OdpovědětSmazat
 16. Riziko jaderné války se rovná nule, navzdory neustálému strašení ruských užitečných idiotů a navzdory jejich přáním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Užitečný idiot jseš sám, milionový debile. Přečti si, vygume, americké servery, pokud na to máš, prázdná hlavo, tam je to těm pologramotným vypatlancům na tvojí úrovni servírováno denně.

   Smazat
  2. 18:40
   To víš, že jo, imbecile vypatlaný. Asi je to celé jen počítačová střílečka a až ty rakety odstartují, tak vypneš počítač, že, ty retarde z amerického kurníku?

   Smazat
 17. 18:40
  Jedinec,kdo provokuje a chtěl by válku je SS a jejich NATO,ty špatně uplácaná věštkyně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. A bylo by i po tobě ty chytrolíne.

   Smazat
  3. 19:25
   No vidíš, a není. Co z toho teda plyne, pablbe?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 19:54 Trefná odpověď.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Sajuz nikdy NATO neovládl, neměl na to! Chtěl tam vstoupit, v roce 54 si podali drze i přihlášku, ale vyběhli s nima jak s poblitým Putlerprdem ze Severky!☺

   Smazat
 18. 18:57
  To veřejně a manifestačně předvedli s tím šrotem na D1 ty volotrku!!!

  OdpovědětSmazat
 19. To jsou ty slavne ruske rakety …

  https://www.lidovky.cz/svet/nevydareny-raketovy-test-v-rusku-zabil-dva-lidi-moskva-uzavrela-cast-bileho-more-kvuli-radioaktivite.A190808_162542_ln_zahranici_form

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidovky může číst jenom mentálně zaostalý jedine, ty Paláte.

   Smazat
  2. 19:20 Další práce neschopných ruských " inženýru ". Není toho v poslední době nejak moc.? A zase pruser se zbraněma, hlavně že neustále plná huba míru. Rus je smradlavý vřed světa.19:40, to chceš popřít zase Ruský pruser, a zase radioaktivita ty troubo!!

   Smazat
 20. 19;20
  Jooooo Lihovky,Blicí listy a Reflex....ty u toho určitě byli LIVE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 20;19
   Byli myšleni reportéři a redaktoři ty ČURÁKU tupej!!!!!

   Smazat
  3. 20:25 Jsi jen obycejny rudy primitiv a hodis se jen na praci v kamenolomu, ty rude hovado.

   Smazat
  4. 21:09
   Ty ani na to ne ty MAMRDE zdegenerovanej!!!!
   Ty můžeš dělat kurvu arabský šlichtě(šlechtê☺) v Makrelostánu ty NEčeká havlokurvo!!!!!!!

   Smazat
  5. 21:09 Na to nemá sílu, je to věčně ožralej zřízenec z teplický prosektůry, kde vozí mršiny zdechlej rudejch gerontů z pitevny do márnice a má co dělat, aby ten svůj vrzající vozejk vůbec utáhnul!☺

   Smazat
  6. Nereagujte prosím na to hovado v21:14,20:25,19:54. Známej provokatér z dřívějška, zase ho pusttli z psychiatrie dříve než měli vola.

   Smazat
  7. 21:14 To je od Výběru ne? Hmm, prachy jenom prachy NEčekaný, jen po nich sáhneš - a už tě mají ... jo Hejvl si s nima na rozdíl od tebe mohl připalovat emeričky! Nebo vytapetovat Hrrrádeček!

   Smazat
  8. 17:06
   To.je novinka!!!!!
   Všichni víme,že se tomu UDAVAČI říkalo NEčeská Monika Lewinská.....proč asi?????!!!!!☺

   Smazat
  9. 17:41 Páč byl tvůj pravej, biologickej fotr?☺

   Smazat
 21. Takže chcete říct, že se to, vy dva ruští kreténi 19:40 a 19:23, nestalo?

  OdpovědětSmazat
 22. 19:49
  Komu nadáváš ty náměsíčnej POTRATE opičí KURVY???!!!!Kolik lidí zaplatilo v SS za NElety do Vesmíru bys nám tady publikovat nechtěl?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodně, ale většinou to stejně byly samý rudý svině! - https://www.irozhlas.cz/veda-technologie_technologie/nejvetsi-katastrofa-kosmonautiky_201010270000_psobotka

   Smazat
  2. 8:21
   HOVNO HOVNO zlatá rybko,SS kosmonauti hořela jak fagule,ale na Měsíci stejně NIKDY NEBYLI.....ovšem vlhký sny a neustálý lhaní o VELKÝM KROKU PRO LUDSTVO jim vydrží ještě nějakou dobu☺

   Smazat
  3. 9:26 Proč odporovat hlupákovi, kterej je blbej jak RUS.

   Smazat
  4. 10,33
   IQ(v tvým případě IÁ) MENŠÍ NEŽ 40 JE TĚŽKÁ MENTÁLNÍ RETARDACE,takže zalez,nepiš a nedělej si zbytečnou ostudu|!!!!!
   P.S.Bav se s volem o sobotě,když jde v pátek na porážku!

   Smazat
  5. 9:26 Je to tak, Savětskomu sajúzu sgarélo mnóga kasmanávtov! Viz odkaz.

   Smazat
 23. Je hodně lidí, kteří jsou přesvědčeni, že v Rusku je to stále tak jako dřív. Že v jednom bytě bydlí tři rodiny a mají společnou kuchyň. Ale málokdo ví, že 18ti letý Američan spáchá přetupek (třeba za špatné parkování), a je v policejních záznmech (se vším všudy) do konce svého života.

  Ale jeden z těch příkladů už není pravdivý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to jsou demokratické záznamy:)

   Smazat
  2. 19:53 Vy si myslíte, že se něco v Rusku za poslední dobu změnilo? Pouze špatně přemalovaná firma, jinak stále SSSSSSR, mmožná dnes ještě horší.20km za Moskvou chcípl čokl. Vesnice bez infrasruktury, silnice prašné nebo bahno, voda z jednoho zdroje, často kontaminovaná splašky z neexistující kanalizace. Rozpadlé vesnice, kde se mužici jen opíjejí samohonkou a dožívají se max 60 let a dalšía další, to je obraz dnešního ruska.To jim fandíte, bydlí 5 rodin a mají společnou kuchyˇa záchod, moc se toho nezměnilo.

   Smazat
  3. 10:43 Kam tam jezdíte? Nebo snad vycházíte ze svých představ? Nebo z toho, co vám podobný "sluníčko" nakukalo?

   Smazat
  4. 11:07 Stačí si vyhledat pár videi ny tubu hlupáku.

   Smazat
  5. Pane 19:53, mám jen malou technickou poznámku k vašemu příspěvku. Když u nás spácháte přestupek v dopravě v 18 letech, tak jej rovněž máte v policejních záznamech do konce života.

   Smazat
 24. Kluci, už toho nechte. Jste legrační, vaše odborná úroveň je " kdo dočůrá dál ".

  OdpovědětSmazat
 25. Je úsměvné, jak říká pan Kájínek, sledovat ty myšlenkové pochody rusofobů. Myšlenka chybí, argument chybí, chybí cokoli co by mohlo podepřít jejich hloupé žvásty. Ne nadarmo se říká, tam kde chybí informace, tam roste bodláčí. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přiblblý soudruhu,
   řiď se tímhle článkem a utíkej se rychle schovat do sklepa před tím jaderným armagedonem. Zamkni a 3 západy, sežer klíč a už nikdy nikomu neotevírej! Věřím, že jsi si tam už nasyslil zásoby potravin na několik měsíců.

   Nejvtipnější na těch vašich ruských, jaderným armagedonem strašících žvástech je, vy sami jim nevěříte, pakoši :-D

   Smazat
  2. 19:57: Palec nahoru. Reakce přiblblého rusofoba na to co jste napsal, mluví sama za sebe.

   Smazat
  3. 8:41
   Copak, ty se ještě netřeseš strachy ve sklepě před jaderným útokem Američanů, magore?

   Smazat
  4. 19:57
   Zatím jsem od těch homoklád z americké žumpy myšlenku neviděl, jen dětinské poštěkávání, brečení a plivání hoven - to je asi tak jejich úroveň.

   Smazat
 26. Nejhorší je že mainstreám podporuje proti Ruské štvaní. Když něco v odvetě spadne na skopčáky tak to odskáčeme taky.

  OdpovědětSmazat
 27. https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/rusko-po-vybuchu-uzavrelo-cast-bileho-more-kvuli-radioaktivite_529267.html

  OdpovědětSmazat
 28. https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/rusko-test-radiace.A190808_171340_vojenstvi_pka

  OdpovědětSmazat
 29. Aby se mohli vyrábět zbraně, musí být války, převraty, puče, barevné revoluce. Každé volební období prezident v USA navyšuje výdaje na výrobu zbraní. CIA má za úkol vyvolávat války po celém světě, aby tyto na zbraně byl odbyt. A tak to jde pořád dokola. Že se přibližujeme k bodu sebezničení atomovou apokalypsou nikoho nezajímá, Ti co to v USA řídí mají přeci vysoké školy jako Yalle, Harvard a další vyhlášené instituty produkující celý ten Americký vojenský aparát.

  OdpovědětSmazat
 30. Že tady nečtu žádný článek, jak to v Rusku zase bouchlo a kvuli radioaktivitě je uzavřeno část uzemí a moře. Ruská neschopnost, šlendrián, lenost ,alkohol, jsou pruvodní jevy jeji zaostalosti. Ale místní tlupa rudých, proruských ztroskotancu je bude obhajovat do roztrhání těla, zoufalci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:15 Protože na tenhle typ žvástů tu máme vás.

   Smazat
  2. 11:03 Hodně hloupej koment chudáka.Jinak to nejsou žvásty, ale pravda, o které píše a informuje i sám Rus. BLBEČKU.

   Smazat
 31. 9:15
  Nejvíc nasávají Pšonci a banderovci,jsou v tom přeborníci,tak zavři hubu ty zoufalá zlitá trosko!

  OdpovědětSmazat
 32. https://www.lidovky.cz/sport/ostatni-sporty/dva-opili-rusove-mlatili-jineho-chteli-volat-policii-zavrete-okno-je-to-zakazane-sokovali-moskevsti.A190808_183026_ln-sport-ostatni_lar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidovky, Bože. Článek o Mistrovství Evropy a nadpis "Dva opilí...." To je fakt úroveň, ale nic jiného bych od těch Palátů a jemu rovných rusofobních psavců ani nečekal. S tím sem na nás nechoď, cype.

   Smazat
 33. Ty odkazy z těch plátků typu Týden, Lidovky, Idnes nasvědčují mnohé o jejich předkladateli. Normální člověk ty plátky nečte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:57 Omezencí čtou sputnik, aeronet, že pane ne moc chytrý.A ty 3 prusery v poslední době o kterých píše samo Rusko chcete zpochybnit??? Chudáku zaslepenej Ruskou tragikomedii.

   Smazat
  2. 10,27
   Ty jednobuňko,zalez do SS análu ze kterýho jsi povstal ty vlastizrádná vyvřelino!!!!
   A přibal si s sebou Lihový noviny,Blicí listy a Fuckingtown post!

   Smazat
  3. 11:18 Sajúz už zanikl, dnes je tam na jeho místě parchanát Chujlostan!

   Smazat
 34. Čirá fantasmagorie! Už samotný text začíná tím nejhloupějším, co si lze představit "Pozorovací letoun ze Západní aliance omylem prolétá ruským vzdušným prostorem..." - taký omyl je nemožný, ale úmysl je možný.

  OdpovědětSmazat
 35. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/valdimir-putin-rusko-kreml-velmoc-analytik-sovetsky-svaz-zapad-ukrajina-syrie_1908040707_och

  OdpovědětSmazat
 36. https://www.echo24.cz/a/SXP7h/v-rusku-vybuchuje-sklad-40-000-granatu-lide-v-chaosu-prchaji-z-mesta

  OdpovědětSmazat
 37. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/bile-more-radioaktivni-vybuch-rusko-vojenska-zakladna-jaderne-zbrane-nehoda_1908081812_per

  OdpovědětSmazat
 38. V čí prospěch píší média, zbožňovaná zdejším trollem:
  https://www.mediaguru.cz/clanky/2019/03/aktualizovana-mapa-vlastniku-ceskych-medii/
  Sledujte cestu peněz...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže Křetínský, Babiš a spol mají eminentní zájem psát negativně o Rusku a lhát o něm. Může prozradit z jakého důvodu, blbísku?
   A tvrdíš že ty zprávy jsou lež?

   Smazat
 39. Tož tak, každopádně to v RUsku v poslední době moc bouchá, ponorka, munice, a hoří - Sibiř. Stejně tak to nedávno bouchalo a hořelo v Číně. Takže lze učekávat, že to zase pro změnu teď začne bouchat buď na Ukrajině, nebo v USA nebo jak na Ukrajině tak i v USA.

  OdpovědětSmazat
 40. 11:25
  Co nám tady furt dokazuješ, ty žlučovitý přemřelo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Ještě se mu nedonesl známý fakt, že Rusko zaniklo nejpozdějc v březnu 1917, kdy se transformovalo na masonský parchanát v režii západních nosatců! Pak na židokagal SS a dnes už to je zas jen ten parchanát ...

   Smazat
 41. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/u-sibirskeho-acinska-po-ctyrech-dnech-znovu-explodovala-muni/r~f12a1524babe11e994100cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
 42. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/moskva-taji-informace-o-nepovedenem-raketovem-testu-rusove-r/r~531f6262ba9b11e999160cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
 43. Má vůbec ještě smysl žít, pracovat a vychovávat děti, když zapneš počítač a tam se nepíše už nic jinýho než o mordech, tragediích, a připravované válce? To nejsou jiná temata, nějaká pozitivní? Doprdele - to se musí ze světové publicistiky vyhrabávat jen a jen negativní svinstvo? Copak ve světě se už nic pozitivního neděje? V reálu nás neskutečně otravují byrokrati, exekutorské svině,hajzlové všeho druhu, kejklíři, kteří cíleně vyhrabávají lidi nad sedmdesát, jestli by nešli ještě nějak okrást? Nějakou hodně starou pohledávkou? Život náš vezdejší už je jenom hnůj, už jenom trapně přihlížíme, jak zasraní hajzlové, a všichni jejich příbuzní a kámoši berou měsíčně statisíce, zatímco lidi obecně sotva mají na žrádlo a na bydlení, a ještě číst denně sračky, kdo všechno se chystá nás pobíjet? Už je to opravdu k posrání - a tomu se říká vyvážená publicistika? A ty přitroublé diskuze jsou dobré k čemu? Aby se maníci u počítačů vyvztekali? No to je paráda!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano svět musí přece být pesimistickým místem, aby vychvalované produkty (nechci dělat reklamu) nám nabídly vyřešení všech našich problémů!! Ostatně stačí se jen něčeho napít něco mít a máte přátel plnou náruč! A uvědomte si, že novináři a spol. jsou dnes jen a pouze skutečně placení slouhové svých majitelů se vším všudy (i s trenkami). Když majitelé mají strach o své bachory, tak je musí jejich zaměstnanci a slouhové plně chápat. A utírat zadek.
   Pokud chcete něco optimistického, pak je tu například ta možnost, že k válce nedojde, protože se vzájemně a plně demokraticky prolneme jako prvky po vpádu meteoritu o velikost Londýna do teritoriálního vzdušného prostoru naší planety ... třeba. Ve všem lze najít něco pozitivního.
   I v těch diskusích, vždyť tu máte zadarmo reprezentační vzorek naší dokonce evropské populace a stačí malinko a můžete si z nich dělat srandu i Vy sám. Rozčilování na jiné jim prospívá a tím jim prodlužuje život. Pokud se však na jejich účet dělá pustá sranda (obsah určují bohužel oni sami) pak se jejich život radikálně mění. Nemohou spát, trápí je pocit méněcennosti, jsou pak nespokojeni a neukojeni a předčasně vymírají dokonce i na psychické nemoci. Tímto způsobem bychom se jich mohli poměrně rychle zbavit. A my ostatní si s úsměvem prodloužíme život.

   Smazat
  2. Super.Dík za názor anonyme 22.46. Tak nějak jsem si představoval odpověď a jak jsem byl nasranej, už mě to přešlo. V TV běží Hercule Poirot - zlatá Agatha Christie a doba bez počítačů, kdy lidi četli knihy a byli schopni se navzájem spolu bavit. A pak budu v pohodě spát.

   Smazat
  3. Také doufám, že je irituji postojem, na který jen málo kdy nalézají trollí, sprostou odpověď. Tím se nechválím, jen se snažím najít na ně recept.Slušnost, nadhled nad jejich omezeností, která vyvěrá z hodnot které obhajují.

   Smazat
  4. Positiva v životě: Film o velrybě, kterou vracejí oceánu - asi podle skutečné události. Kolik vznešeného citu. Na druhé straně: kolik nadšenců se hnalo do první světové války na obou stranách. Myslíte, že teď to by bylo jiné?
   A ta velryba? No, to je zcela okrajová věc, pro idioty, kteří si budou utírat slzy a myslet, že lidé jsou dobří.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.