Reklama

čtvrtek 15. srpna 2019

Rusko usadilo NATO u pobřeží Krymu


16. 8. 2019    ruinformer
Když ukrajinský politolog Michail Gončar komentoval cvičení Ukrajiny a NATO v Černém moři, které nedávno proběhlo, označil Sea Breeze 2019 za jedno z nejneúspěšnějších cvičení v historii vojenského bloku. V reakci na cvičení NATO Moskva hned zahájila vlastní cvičení, které podkopalo scénář aliance. Ruská federace nejenže zahnala síly NATO, ale také předvedla, že nikdo není s to se jí v Černém moři postavit na odpor.


Okamžitě po zahájení cvičení Černomořské flotily u pobřeží Krymu byly alianční síly nuceny ustoupit. Přičemž podle scénáře cvičení Sea Breeze 2019 měly lodě NATO "fyzicky zablokovat určené území", poznamenal Gončar, ale sjednocené loďstvo aliance katastrofálně selhalo.

"Utřeli nos a ustoupili, a Sea Breeze 2019 skončilo ruským vítězstvím", řekl politolog.

Připomeňme, že cvičení zemí NATO, Ukrajiny a Gruzie se konalo v Černém moři v polovině července. Zúčastnilo se ho 30 válečných lodí, 30 letadel a vrtulníků a několik tisíc příslušníků armád.

Podle oznámení velení 6. americké flotily USA měly manévry "zvýšit stabilitu černomořského regionu". Ukrajinský tisk označil ukrajinské lodě za "rybářské bárky", které vypadaly skutečně žalostně na pozadí lodí NATO.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

60 komentářů :

 1. Správně lodě nato by byly rychle potopeny proti lodními hypersonickými prostředky. Zablokovat území lodě jsou už v dnešním době odepsané.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z Černého moře nemají nepřátelské lodě kam uniknout. V celém prostoru jsou k dosažení a zničení. Trochu úsměvu - → USA chtějí do roku 2023 představit nový hyperzvukový raketový systém, přičemž viní Rusko, že ukradlo technologie spjaté právě s hyperzvukovými zbraněmi… - USA jsou za Ruskem a Rusko tedy nemohlo nic ukrást, když nebylo co krást v USA. Úsměvné !

   Smazat
  2. 8:01 to jenom Bolton tím prohlášením o krádeži technologie musel uklidnit nespokojené Američany, kteří už nevěří ani přistání na Měsíci (raketu na cestu k Měsíci budou mít USA až v r. 2024) :-)

   Smazat
  3. 8:01 Přesně tak za jejich hloupost může Rusko bylo by dobré kdyby se jim to nepovedlo vynalézt.

   Smazat
 2. Mám prosbu na NR. Můžete mně zjistit, jak se vyrábí elektřina pro elektromobily, jak se vyrábí baterie, z čeho, jaké je nutno použít materiály a technologie a jak se topí v zimě v elektromobilu? Mně to připadá, že elektromobil je nesmysl, který slouží jenom ke zlikvidování německého průmyslu a tedy i eura, konkurenta dolaru. Děkuji za odpověď, nebo článek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaša otázka je mimo téma tohto článku, ale priznám sa, že ma to tiež zaújma. Elektromobil bude tiež asi krok k snahe pozdvihnúť Americký automobilový priemysel, ale možno menej účinný než vyvolanie škandálu s emisnými podvodmi u Wolkswagenu. Niečo ako volakedajšia Rubikova kocka v rukách vtedajšieho komunistického vedenia Maďarskej ľudovej republiky Jánosa Kádára. Sľubovali si od toho aj oni väčší ekonomický prínos pre štát, než reálne mohla táto hračka priniesť. A tak ich zo zadĺženosti vôbec nevytiahla von. Jasne že sa počíta s tým, že spotrebovaná energia väčšinou bude pochádzať z jadrových elektrární a z obnoviteľných zdrojov bude pochádzať len zlomok. Jednoducho fyzikálne zákony v oblasti elektriny a magnetizmu sú neúprosné. Podľa mňa sa netreba napriek tomu elektromobilu báť. Vyhlásenie sestrinho známeho z Wiedne som sa musel pousmiať: "...ja do ich podradného elektromobilu nikdy nevleziem!...". Pri pohľade na podradné rifľové gate ktoré mal oblečené, som si s úsmevom pomyslel: "...tak ako si vliezol do ich(amerických) podradných rifľových gatí, vlezeš aj do ich elektromobilu...". Všetko je to len otázka marketingu a pri pomyslení ako ľudia blbli v 60-70-tych rokoch pre nejaké zas...rané ľanové potrhané zafľakované gate ofarbené prachobičajný indigom, ktoré po vypraní púšťalo a bledlo na gatiach, napriek tomu sa ľudia pre ne išli zblázniť, lebo predstavovali vstupenku do ich kolektívu, môže to byť podobne aj s elektromobilom. Pokiaľ židovskí obchodníci na druhej strane Atlantiku, nestratili svojho niekdajšieho obchodného ducha, tak by to mali zvládnuť aj teraz. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. K tým batériám: To hovoril môj známy a skoro som od údivu odpadol. Sú to obyčajné monočlánky valcovitého tvaru v plechovom obale, vkladané do plechovej nádoby robotickým ramenom. Vždy som si myslel, že ju(batériu) vyrábajú úšporne presne šitú na mieru úložného priestoru, aby ušetrili zbytočné kilá na váhe. Neni to však tak. Snáď časom sa to zmení. Viac než výroba batérií mňa však zaújma ich recyklácia. Čo sa týka druhu batérií, záchranu vidím v palivových článkoch. To by bola ideálna napodobenina spaľovacích motorov, kde by na katóde sa z nejakého nosiča energie(vodík?), na anóde zo vzdušného kyslíka vyrábal elektrický prúd a ten by poháňal motory zabudované v pohonu všetkých štyroch kolies. M.P.U

   Smazat
  3. elektromobil ma akumulátory, které je nutno po ujetí každých cca 300km dobíjet. Dobíjení je asi 10x delší než natankování plné nádrže. Energie pro dobíjecí stanice se získává z rozvodné sítě a ta je závislá na výrobé el. e. ze 75% v hnědouhelných elektrárnách. Takže každý si domyslí sám.
   Topení na zimu je vyřešeno elektricky což snižuje kapacitu akeců pro jízdu nebo jistě si kutilové pomohou zabudováním kamínek na naftu.
   Takže celé to je blbost na kubík(kvadrát je málo).

   Smazat
  4. Jak souvisí elektromobily s loděma v Černém moři?

   Smazat
  5. Pokud je Vám v elektromobilu zima, tak si jednoduše obléknete druhou bundu. Ono ani tak nejde v zimě o pasažéry. Ti se přizpůsobí. Ale co budou dělat baterie při mínus deseti stupních? To bude teprve mazec.

   Smazat
  6. Přečtěte si tento článek,naleznete odpověď.
   https://aeronet.cz/news/byvaly-lidr-prazske-kandidatky-spd-se-odkopal-lidem-by-zdanil-zbozi-uhlikovou-dani-jako-se-chysta-v-nemecku-a-greta-thunberg-pry-dela-zasluznou-praci-protoze-deti-maji-mit-pravo-zajimat-se-co-bude/

   Smazat
 3. No, ruinformer je fakt důvěryhodnej zdroj, to se musí nechat pane europoslanče...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro tebe je důvěryhodnější který
   z manipulantů : CNN, BBC, ČT, NOVA TV, FAZ, AP, FOX NEWS, ARD, POLITICO, NYT, ...? Pověz, bobku.

   Smazat
 4. Jako laikovi je mi článek nesrozumitelný. Kdo chtěl postoupit kam a nepostoupil, nebo někam postoupil a nechtě ustoupil? Tuším, že se Černé moře ještě nestalo válečným prostorem a tedy tam platí a je dodržováno mezinárodní námořní právo. Pak se domnívám, že byly respektovány teritoriální vody Krymu a tím byla, bezděky, respektována tamní svrchovanost Ruské federace. Ale i tak, to tamní cvičení NATO spolu s Ukrajinou a Gruzií je demonstrací síly a provokací, kterou Ruská federace chtě nechtě musela skousnout. Celé to ovšem znamená, že vzájemné vztahy mezi USA a Ruskou federací jsou drženy na pokraji horké války. Evropa nic, Ukrajina s Gruzií uboze přisluhují. Mít jedinou lodičku, tajtrlíkovali bychom (nebo bysme?) trapně taky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prezident Zeman tam mohl poslat svůj nafukovací člun a byli bychom zase světoví . Toto mu jaksi uniklo .

   Smazat
  2. Meli jsme lodicek vicero.Rozkradli nam je vitezove demokraticke sametove revoluce.Nycko mame prd.A nejen lodicek.

   Smazat
  3. 7.39 To spíše Petříček a Poche propásli příležitost poslat tam nějakou vlastní soukromou rybářskou pramici... a vyloďovací komando z pěti žoldnéřů s nepotopitelnými dřevěnými pádly... pod vlajkou EU a NATO. Hujeři z ODS, STAN a TOP 09 by poslal svoje, ale v Moravě byla díky suchu malá plavební hloubka, takže pramice se stany a s demižóny na oslavu vítězství NATO nemohly vyplout. Snad až TVŮRCI SVĚTA UKRAJINCI VYKOPOU SLOVENSKO a budou mít další vlastní moře - a odvalem Rusům přitom to jejich Černé zasypou;-).

   Smazat
 5. Že vám to stojí zato, ztrapňovat se touhle směšnou ruskou propagandou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte jako učitelský sbor ztrapňující se před studenty podmínek na profesi invalidní důchodce a poživatel/ka sociálních dávek? Voni Evžene...

   Smazat
  2. No kdybych dělal v pekárně a mohl mít jakékoliv pečivo každý den, měl bych toho pečiva za nedlouho plné zuby. A představte si, že to takhle funguje i u informací. Každý den hltáme úplně ve všem, včetně filmové tvorby anglosaskou propagandu, tak je ta ruská pohlazením na duši. Takže vaše hloupá připomínka je velmi k smíchu, jelikož od Adama a Evy chutná nejvíce zakázané ovoce. Mimochodem mám už plné zuby i dokumentů že Západu. Zaprvé jsou pro debily a obsahují několikrát opakované identické informace a obsah jako by se vytratil. Za to ruské dokumenty jsou blaho pro mou utrapenou dušičku. Konečně vidím jiné informace, než ty tisíckrát opakované že Západu, které máte vy evidentně tolik v lásce, jelikož si druhý den nepamatujeme ani název:-))))

   Smazat
 6. 0:47 co je směšného na tom, že válečné lodě naprosto vzdálených států, zejména záoceánských USA, se s plnou výzbrojí producírují co nejblíž k hranicím "konkurenčního" státu. To je ta mírová politika a nevměšování? Spíš bych soudil na vydírání.

  OdpovědětSmazat
 7. Ruské ministerstvo obrany požaduje u moskevského soudu po firmě Uralvagonzavod (UVZ) navrácení 250 milionů rublů (88 milionů Kč). Důvod žaloby není znám, ale podle ruských médií (Rambler) se pře týká (ne)dodávek vojenské techniky. Žaloba podtrhuje vážné existenční problémy UVZ, jediného ruského výrobce tanků.
  Žaloba je dalším důkazem finanční krize ruského vojenského průmyslu. Jak jsme uvedli v článku “Transportér Bumerang symbolem finanční krize ruského vojenského průmyslu”, ruské zbrojní firmy nefungují v klasickém tržním prostředí, ale jsou drženy při životě díky státním subvencím v řádech stovek miliard rublů ročně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesun peněz mezi zbrojní továrnou a armádou v Rusku je jen přepsání čísílek, všechno je státní. Je to jako přesun peněz mezi ministerstvy. jen účetní opatření. Ural zavod měl prostě přebytek, kterej hned nepotřebuje, tak se zatím přesune na jinou výrobu. Až bude Uralzavod peníze potřebovat, zase je dostane. Tomu se říká pružné hospodářství, proto Rusko zbrojí srovnatelně za desetinový rozpočet.

   Smazat
  2. Jinak ještě - navrácení 88mil korun , to je asi za tři nedodané tanky.

   Smazat
  3. V USA je běžné inkasovat prachy a nedodat výrobek armádě. Zcela běžné. Např. od Jelcina dostali kompletní projekt ruských motorů RD-180 - měli ho vyrobit a dodat. Firmy inkasovaly prachy a dodnes to nezvládly. To je jen taková maličkost.

   Smazat
  4. 88 milionů korun, tak to je fakt důkaz toho, že ruský zbrojní průmysl je na kolenou. To je cena takového menšího činžáčku na okraji Prahy, mimochodem.

   Smazat
  5. 8,09
   Ty toho tydýte zase víš....zřejmě stejný restituce jako udavač Havel!

   Smazat
 8. áno - my sme v "tržním prostředí ! - zaplatili sme za lietadlá F16 ale továreň na ne ešte len stavajú,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:31
   A to ještě v takové době, kdy státy, které mají větší zbrojní rozpočet než Slovenská republika namísto Ami šrotu kupují letadla od Rusů např. Indie. Slováci vyřazují L-39 a amíci si je pochvalují pro jejich obratnost v nacvičování soubojů. Stejně tak nakoupili L-59.

   Smazat
 9. ločinné organizaci NATO to vysvětlil Putin jasně: " Nebude svět bez Ruska."
  A když nebude Rusko , tak je konec se slovanským světem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v Česku už začíná být termín Slovan pomalu sprostým slovem, denně musím v ČT zírat na stále stejné zrůdičky, které se za Slovany rozhodně označit nedají a které by nejraději padělali i DNK jenom aby dokázali, že patříme na ten skvělý anglo-saský svět

   Smazat
  2. 9:22 mně se zdá, že sprostým slovem je dnes spíše Moravcova ČT :-)

   Smazat
 10. 9:22 Nevím co je DNK, možná jste chtěl napsat DNA, nevadí. Ale jinak vás musím upozornit, že s tou SLOVANSKOU DNA to není nijak slavné. Poslední výzkum hovoří o 15-18% SLOV. DNA u nás. Jinak se naše DNA skládá z mnoha jiných národu, kmenu a pod. A ta anglo- saská DNA bude stejně nebo dokonce více jak SLO. Zcela zbytečně nadáváte na ČT, ale to je dnes moda co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně tady máme politicky angažovaného genetika, který nám vysvětlí, co je a co není slovanská DNA a kdo o tom rozhoduje, která vyspělá laboratoř. Ještě by to chtělo nějakého angažovaného jazykovědce, aby nám vysvětlil, že čeština je jazyk odvozený ze starogermánštiny a že se tedy nejedná o jazyk se slovanskými kořeny :-)

   Smazat
  2. 11:26 Pokud máš nějaké jiné info, tak napiš. Jinak jseš ničemnej tlučhuba.Jinak máš pravdu, germanismy se to v češtině jen hemží.

   Smazat
  3. 10.18
   Jsi naprostý nedovtipa neznalý české transkripce zkratek.
   DN Acid = DN Kyselina.
   Jak prosté Uotsne

   Smazat
  4. Slávek zavádí nove móresy do genetiky.

   Smazat
  5. 12:24 No Slávečku, možná u vás na vesnici, jinak vždy DNA.

   Smazat
 11. Ruská nabubřelost, hloupost,malost, nafoukanost atd. nebere konce. Neustále si dokazovat jak jsme dobří, jak se nás všichni bojí, ale okolo nám vše hoří, bouchá, ale "" NAPRJET RASIJA "".Divný národ, který nepatří do Evropy, ale Asie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepletete si to s USA? Jste asi docela líný na jazyky (podívat se po netu), vámi zmíněné heslo Rusové nemají. Tupounku, musíte se daleko více snažit naplnit to naše: "Amerika uber alles!"

   Smazat
  2. 11:21 to víte, je nedostatek těch agentů-trollů, berou i ty retardované jedince, hlavně že jsou to zaslepení rusobovové, to je dnes priorita. P.S.: nadto, tento není ani Čech, je to trouba z dovozu :-)

   Smazat
 12. 10,26
  Blahoslevení CHUDÍ DUCHEM,neboť jejich bude království nebeské......ty zapadni urychleně tam,odkud si v nedávné době vylezl,tam můžeš ty tvoje mOUDra smolit do nekonečna vohráblo NEčeský!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Nebýt Rusů, tak tví předkové skončili jak surovina na mýdlo a při výrobě kabelek. Dělali je skopčáci hezké z lidské kůže ty Evropane.

  OdpovědětSmazat
 14. 10,45
  Třebe by byl jako kabelka u pornoJandy spokojenej:-)

  OdpovědětSmazat
 15. 10:45 Otřepaná fráze. Byl by Amík a nebyla by tady 40 roku bída a svrab na ruský zpusob, zadrátované hranice a rok 68 troubo.To co osvobodil Amík je dnes uplně jinde. Místní retardi zase perlí. 10:29 chudáku CHIÍÍCHÁÁ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "CHIÍÍCHÁÁ" Nějak se ti tam vloudilo "CH". Jsi osel, který ví o socíku kulový a nevidíš dál, než na špičku svého nosu. Být Československo na druhé straně demarkační linie, dávno bychom jako Čechy neexistovali. To máš zřejmě na háku, troubo.

   Smazat
  2. Aha, a jako co bychom existovali pane Probuzený?

   Smazat
  3. 12,53
   Stačí se podívat vedle do Mer-Khelostánu,tam se ti amiokupanti DEMOKRATICKY ZUBY NEHTY DRŽÍ UŽ 75 let.....na rozíl od toho zlého RUSA,který odešel!

   Smazat
  4. 13:11 Takže bychom existovali jako co???

   Smazat
  5. 13,19
   Jako kolonie amiokupantů......spokojený?!

   Smazat
  6. 13:27 Se životní úrovní o parník vepředu.

   Smazat
  7. 13,56
   Jasně a jmenoval by se TITANIK!!!!!!
   Díky,ale takovouhle odměnu nikdo normální nechce!!!!

   Smazat
  8. Lidi jsou moc hloupí aby pochopili, že je kdyby jsme se rádoby stali spolkovou zemi, brali by nás dodnes jako póvl!!!!!!!!!!!!!!!!! Jako se dělí Sasové (NDR) a Hesove (NSR). Západní Němci východními pohrdají a nikdy tomu nebylo jinak, jelikož se jedná o slovanské etnikum. Kdysi to byli Lužičtí Srbové a germáni je prostě asimilovali. S lidmi jako vy ale netřeba diskutovat, jelikož ta absence znalostí je na pováženou a s hlupáky toho člověk moc nenapovídal. Zkuste USA, na každém rohu vaší rusofobii pochopí a hlavně si nezapomeňte koupit bunkr:-)

   Smazat
  9. Mimochodem, dodnes se důchody v západním a východním Německu diametrálně liší. Vy jako český ksindl by jste nedosáhl ani na polovinu německého důchodu. Zakázal bych přístup na net osobám s nižším IQ. Co také může takový hlupák svým spoluobyvatelum dát že. Ale nikdo takovým nebrání osídlit prázdné bývalé NDR. Baráky tam jsou levnější jak i nás a v některých městech dostanete i být zdarma, tak proč do Reichu tahate celou naši zem, když můžete pomoct Němcům přímo ve vybydlených oblastech. Tam by jste ale museli makat, nikdo by vás neživil jako zde!!

   Smazat
  10. Stejně, žil jsem v Německu několik let a nějak nechápu o co jsem vlastně tím socialismem přišel:-)))))) A v čem jako jsou oproti nám vepředu ty zakomplexovaný člověče. Co ten Němec má, co já ne chaaaa. Všichni jsme se ještě moc rádi vrátili, tak emigruje nach Reich a dej tu lidem svátek. Mimochodem, pro tyhle provokace flustrate existuje diagnóza, protože nikdo normální se nesnaží přesvědčovat druhé o vlastních myšlenkových pochodech.

   Smazat
  11. 15:37 Od podobných individui neustále čtu, jak je Němec daleko před náma a hle, pokud se to nehodí, tak se napíše ten tvuj blud. 15:24 Nevidíte si do huby, kdo se postaral o to zaostalé NDR, no přece vy rudý xindl a dnes budete dělat chytrého luzo rudá.12:42 Musím se smát PROBUZENÝ, spíše hloupý.O tvém zrudném socíku ty blbe vím ve svých 65 až dost. Tvé rady si strč do prde... rudý vole.

   Smazat
  12. 16:47
   Tady je názorně vidět,ŽE STÁŘÍ NEZNAMENÁ TOTÉŽ,CO MOUDROST....Ty havlolatríno?!

   Smazat
  13. 16:47 i v 65 letech jsi kretén a už jím zůstaneš do smrti.Blahopřeji.

   Smazat
  14. 17:03 Však ty taky nemáš zrovna ideální původ! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali tyjejí povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdan,u kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali Putlerovy jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho antiruskýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 16. Monstra s lidskými tvářemi: Tyranie policejního státu přestrojená za zákon a pořádek Úterý 30. července 2019 .
  https://beforeitsnews.com/v3/police-state/2019/5383.html
  Poté, co byla americká expanzivní vojenská říše kooptována chamtivými dodavateli obrany, zkorumpovanými politiky a nekompetentními vládními činiteli, krvácí ze země suchou rychlostí více než 15 miliard dolarů měsíčně (nebo 20 milionů dolarů za hodinu) - a to je přesně to, co vláda utrácí za zahraniční války. Odhodlání americké vojenské říše hlídat zbytek světa vedlo k tomu, že více než 1,3 milionu amerických jednotek bylo umístěno na zhruba 1000 vojenských základnách ve více než 150 zemích po celém světě. To nezahrnuje počet soukromých dodavatelů, kteří tahají statné platy na náklady daňových poplatníků.Nechali jsme vládní zlo, jeho zneužívání, mocenské drapáky, brutalitu, zlost, nelidskosti, nemorálnost, chamtivost, korupci, zhýrání a tyranii příliš dlouho. Blížíme se k zúčtování.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.