Reklama

pondělí 26. srpna 2019

Sedm rozhádaných

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
26.8.2019 VašeVěc
Když se před čtyřmi dekádami dávali členové G7 dohromady, představovali 70 procent světového HDP. Bývávalo. Nyní už je to méně než polovina a tento podíl stále rychleji klesá. Pokud jde o světovou populaci, zastupují pouhou desetinu. A ta nemá na nynější schůzce ve francouzském Biarritzu dost sil ani na konflikty doma a mezi sebou.


Seznam hostí ve francouzském přímořském letovisku Biarritz je zároveň soupiskou existenčních problémů. Nejklidnější je hostitel, francouzský prezident Emmanuela Macron, kterému tato významná diplomatická akce umožnila mobilizovat tolik bezpečnostních opatření, že má chvíli pokoj od „žlutých vest“. Možná nejdůležitější schůzka přitom proběhla ještě předtím, než začal vítat reprezentanty G7, protože napřed do Biaritzu přiletěl ruský prezident Vladimír Putin. A tak se na stole znovu objevilo téma celoevropské bezpečnosti, byť zatím jen v platonické podobě.

Ale pak už to začalo, a není divu, že tentokrát se ani nepočítá s nějakými závěry, které by se daly vtělit do společného komuniké. Britský premiér Boris Johnson nemusí vydržet ve funkci déle než pár týdnů. Italská vláda padla. Kanadu čekají v říjnu volby. Jedním z klíčových témat schůzky je americko-čínská obchodní válka, která se v posledních dnech vyhrotila, ale Čína není členem G7.

Proto možná americký prezident Donald Trump, který se v tom začíná topit, tak pohotově souhlasil s návrhem, který také vzešel z ruského předkola G7, aby na příští schůzku, která se bude konat ve Spojených státech, se ruský prezident Vladimír Putin přizval oficiálně (a Trump mohl zkusit hrát proti Číně „ruskou kartu“).

S uvolněním bojkotu ruského prezidenta nesouhlasí německá kancléřka Angela Merkelová. Ta však dosluhuje poslední termín, a tak její názory už nemusí být brány jako perspektivní. Uvidíme také, co Němci začnou říkat, až Trump spustí odkládaná obchodní omezení vůči EU. Už teď jeho obchodní válka výrazně zasáhla německá auta vyráběná v USA a vyvážená do Číny. Americké verze Daimleru a BMW tvoří totiž 60 procent čínského automobilového importu.

Hrozby obchodní válkou míří i opačným směrem. Evropská unie už má novou předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen. Ta v Biarritzu taky není, ale ví se, že už si začíná dávat dohromady agendu. Zatím se pracuje se „seznamem přání“ jednotlivých DG, která jsou pak sestavována do strategických souvislostí. Jeden z navrhovaných plánů už je na světě a chce reagovat na americké zvyšování cel stejnou mincí.

Už teď však vznikla na evropské straně snaha zareagovat ekonomickými nástroji vůči jiné hrozbě z amerického kontinentu. Jsou jí hořící lesy v brazilské Amazónii. V sousední Bolívii hoří lesy také, ale na brazilské straně je to děsivý trend, když se počet požárů proti loňsku téměř zdvojnásobil. Lesy hoří v sousedství dálnic a nových usedlostí, což naznačuje snahu využít současného uvolnění ochrany Amazónie k rozšiřování vypálené plochy pro potřeby zemědělství.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro se pokoušel tvrdit, že mu do toho nikdo nemá co mluvit, ale to se hrubě spletl. Právě probíhá ratifikace nedávno podepsané smlouvy mezi EU a jihoamerickým sdružením Mercosur, jehož je Brazílie členem, a francouzský prezident Macron proto věcně připomněl, že by těžko podpořil smlouvu s někým, kdo porušuje principy ochrany životního prostředí. Německo a Británie začaly hned Francii brzdit, takže na stole je další zdroj napětí.

A aby toho nebylo dost, vzduch pěkně houstne taky kolem dalšího účastníka schůzky G7, japonského premiéra Šinzo Abeho. Znovu se totiž vyhrocuje tradiční japonsko-korejská nevraživost. Potom, co Japonsko omezilo vývoz důležitých surovin pro výrobu jihokorejských obrazovek a obě země se vzájemně vyškrtly ze seznamu preferovaných zemí, nyní přerušily také výměnu zpravodajských informací. Stále se jedná jen o gesta, protože stejné informace budou sdílet i nadále, jen je musí posílat přes amerického partnera, ale je tu zřejmá obava z lepšících se vztahů mezi Jižní a Severní Koreou. Japonsko cítí riziko vzniku nového velice silného konkurenta.

Držíme-li se zásady, že podstatou politiky jsou konflikty a rozdílnost zájmů (při shodě by nebylo o čem jednat), je schůzka G7 teoreticky pohnojena k obzvláštní úrodnosti. Ale předpokládá to taky schopnost dosáhnout dohody, a ta se zase musí opírat o důvěru, že bude dodržena. Přirozeně, že velký objem politického provozu se odehrává i bez naplnění zmíněných předpokladů, ale pak jej lze jen těžko odlišit od prázdného žvanění. A u toho asi budeme nuceni zůstat i v tomto případě.

(zf)

54 komentářů :

 1. A tito "lídři" chtějí vládnout světu. Cha, cha, cha ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9.28 Nebojte, váš věrný druh RUS to nikdy nebude, ani Čína, ta už má svuj zeniz za sebou.Tak že těm nynějším lídrum nic jiného nezbyde, než dál vládnout světu.

   Smazat
  2. Anonymní26. srpna 2019 9:28
   Tito lídři vládnou světu. Alespoň těm, kteří se ovládat nechají, jako např. naše země. P.K.

   Smazat
  3. Někdy si myslím, že ani tak nepůjdeme na Rusa nebo Číňana, ale že se za nějaký čas budeme mastit mezi sebou. A Rus bude z povzdálí nevěřícně zírat a čekat jak to vlastně dopadne...

   Smazat
  4. No - přitroublá luza už se navzájem mastí - co jsou to diskuze? Pošklebování, urážky, oplzlé nadávky, - tohleto že by byl jednotný stát v případě napadení "nepřítelem"? Nepřítel by z toho měl jenom srandu, media už odvedla kus špinavé práce, stačilo by sem někam jenom prsknout jiskru, a takzvaný "národ" ČR by se rval jako koně. Jeden druhýmu by prořezával chřtán - fuj - hnus jenom si to představit. Co předvádí diskuzní smečky? Z toho musí mít mediální kurvy děsnou radost.

   Smazat
  5. 10:27, Čína těžko má svůj zenit za sebou. Ovládá trh se součástkami do montoven v ČR.
   Rusko zase ovládá trh s plynem, nevím čím topíte, ale v paneláku by brzy lidé pomrzli.
   A také by se brzo nemělo čím jezdit, každý nemá auto na plyn. Stačila série havárii v plynovodu Družba a naše rafinérie měly pohotovost.
   Eva

   Smazat
 2. Fialo, pokud bylo v G7 Rusko, tak bylo vše v pořádku. Ruko vypakovali za její agresivní politiku ( anexe Krymu ), tak budeme házet kýble hnoje na G7 co. Jak ubohé a primitivní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,29
   Jaká zase ANEXE KRYMU ty nesmysle z havlostoky?????!!!!

   Smazat
  2. 10:05 Nikdo ve světě neuznává ANEXI KRYMU, tak že to je dál ANEXE KRYMU pane nechytrý!!

   Smazat
  3. 10,30
   KULOVÝ HOVNO,TO,ŽE JAKO NESVÉPRÁVNÝ PITOMCI POSLOUCHÁME(a nejen my)amiokupanty,neznamená,že Krym Rus anektoval!!!!!A kdy vrátí amiokapnti ÚZEMÍ ANEKTOVANÉ=UKRADENÉ MEXIKU???!!!!!!Povídej,přeháněj!!!!!

   Smazat
  4. Anonymovi 10:30: váš termín "nikdo na světě" je účelová propagandistická lež. Indie ani Čína s navrácením Krymu do svazku Ruské federace nemají problém. Místní čtenáři jsou dostatečně seznámeni s problematikou Krymu, proto je zbytečné tady ze sebe dělat blba. Nemyslíte?!

   Smazat
  5. 9.29 a 10.30 O anexi území dnešních USA provázené genocidou domorodého indiánského obyvatelstva jste zapomněl napsat, ta předcházela dokonce První světovou válku.

   Takže USA a jejich "lid" má právo držet drzá nevymáchaná ústa a NEOPOVAŽOVAT se mluvit o morálce! Pokrytci.

   To platí i pro Němce. Kam vlezli, sto let tráva nerostla a s bramborami se vyorávaly i lidské kosti.

   Smazat
  6. Re (09:29):
   Přijetí Krymské republiky do RF na základě žádosti jejích politických představitelů není agresí! O tom, že se ta republika odtrhla od banderistánu, rozhodl jednoznačný výsledek tamního referenda. Toho referenda, které muselo být opakováno, když to předtím kyjevský režim shodil se stolu, aby tak porušil ústavní práva Krymčanů.
   O agresi může v tomto punktu hovořit jen ubohý primitiv. Vypatlanec.
   Krym byl, je a bude ruským, jakkoliv se to US hunům a jejich obdivovatelům může i nelíbit.
   To je ovšem tak vše, co proti tomu mohou dělat ...

   Smazat
  7. 12:42 Dvořáku, to že někdo je" seznámen s problematikou " odtrženého Krymu, ještě neznamená, že to schvaluje.Tak jako NIKDO NA SVĚTĚ neuznává nějaké LUHANSKO, VY KOMIKU.Všechny civilizované státy světa mají velký problem a neuznávají odtržení Krymu rusem. Na tom nic vy nezměníte. Pouze totální proruská špína to svinctvo podporuje.

   Smazat
  8. Vy Anonyme 14:58 - víte, že "víra je silnější, než rozum?", proto nemá cenu s Vámi debatovat. A platí z horního komentu (14:50): "O agresi může v tomto punktu hovořit jen ubohý primitiv. Vypatlanec."

   Smazat
  9. 14:50 Opluštil, vaše komenty jak tady, tak na Sputniku velice dobře znám. Od zeleného mozku politruka, vymytého ruskou propagandou se nedá nic jiného čekat, než irelevantní příspěveky.Jak píšeš, pouze primitiv uznává ukradení cizího uzemí,Rusáka to do dnes ekonomicky totálně znemožňuje a sankce jak doufám ještě přitvrdí, vzal si větší kus než sám unese. Jednou za tu lumpárnu zaplatí, plus uroky.

   Smazat
  10. 15:40
   Proto už i samí amiokupanti přiznávají veřejně,že už NEJSOU PÁNY V TICHOMOŘÍ A PACIFIKU?????!!!!☺
   No jo,ten jejich Titanik nna dluh ostatních států už NENÍ NEPOTOPITELNÝ!☺

   Smazat
  11. Myslím si, že když někdo mluví o ,,anexi" Krymu, měl by taky něco říci k anexi Golanských výšin Izraelem,které mu nikdy nepatřily, že? A Američané to ihned uznali.

   Smazat
  12. Re (15:40):
   Čtěte klidně dál, borkovče!
   A nevztekejte se, může vám prasknout žilka a to je horší jak prezervativ.
   A taky (lživě) nenálepkujte!
   Zdar a sílu, vypatlanče! ..

   Smazat
  13. A co Granada?
   A co Kosovo?
   A bude Grónsko dánské nebo americké.
   Peníze za Aljašku carovi nedoputovaly, holt bankéři neradi něco dodržují.

   A co naše slavná Malá dříve Velká Británie? Jak přišla ke svým koloniím.
   A co Francie? Kolik že to zemřelo Alžířanů? Milión a něco.
   No a dnešní Irák, Afghánistán, Sýrie, Libye nic? Eva

   Smazat
 3. G 7 je spolek států, které dělají vše pro vykořisťování zbytku světě, povyšují se nad ostatní státy a vedou války a zabíjení lidí po celém světě. K tomu jim slouží G 7 aby tuto činnost mohli koordinovat a efektivně využívat. Nic nového.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:28 A čím konkrétně státy G7" vykořisťují " vás??? A kde zabíjejí lidi po " celém " světě. Já vím, že Rus zabíjí lidi na Dombase, Luhansku a okolí.Troubo.

   Smazat
  2. Jak na tak hloupou otazku vubec reagovat. Kdyz pominu fakt, ze polistopadova transformace sla zapadu na ruku a stovky miliard rocne mizi na zahranicnich kontech, tak uz jen samotny dolar je nastroj vykoristovani. Asi nema cenu hazet perly svinim a dal se rozepisovat...

   Smazat
  3. 11:45 Těm hloupejm sviním chce něco občas něco polopatě napsat. Ten " vykořisťující neschopný " Západ, tady dal to zaostalé komoušské hospodářství po roce 89 celkem dohromady. Ty miliardy marek a euro daly šanci několika milionu lidí na slušný život, ne jak za rudejch kdy se pouze živořilo. Tak že ty investované peníze chtějí zákonitě nazpátek plus zisk , pokud jste schopen tohle pochopit.Vy máte asi učet v "silném rublu ", místo dolaru co.

   Smazat
  4. Ad Anonymní 26. srpna 2019 14:43 - samozřejmě, že "zaostalé komoušské hospodářství po roce 89" pomohlo osvěžit západní zdroje, vyčerpané rozvážením válečné demokrácie a svobody po světě, a to stejně za enormního nárůstu státních dluhů. Dnes jsou komoušské země šťastné, když si mohou koupit cibuli z Egypta a jejich mládež může pracovat v zahraničních projektech, neziskových, a může se sociálně, multi kulti a gnenderově sdílet. Bezva!

   Smazat
  5. 15:51 No vidíte, i přes tu dováženou cibuli z Egypta a další " NEGATIVA " by ty komoušské země ani dnes neměnily a nevrátily se v čase před 89. A u nás už vubec ne. A to je BEZVA!

   Smazat
  6. 17:12
   Díky EU vozíme SRAČKY MÍSTO brambor z Anglie a Francie.....je to taková mňamka jako Pšonský Otraviny!!!!!

   Smazat
  7. 80% východních Němců lituje spojení s NSR, 60% Poláků bylo lépe za komunistů(i když tam komunisti jako v NDR nikdy nevládli). A to tenkrát jsme my do hladového Polska vyváželi kvalitní vejce, maso, mléko, máslo...

   Smazat
  8. Nejhůře se za komunistů měli ti co se narodili po revoluci. Eva

   Smazat
  9. 18:57 Za komoušu kvalitní maso??? to jste trochu přehnal. Pamatuji na ten odporný buček, kde bylo centimetr masa a čtyři cm sádla, to byla kvalita. Něco si přečtěte o hovězím mase za komoušu. Mléko, které často obsahovalo hnis z neléčených krav. Jak bylo kontaminované hovězí rokovinotvorným PCB. To vám soudruzi neřekli co, až po 89 tohle svinctvo vylezlo napovrch.Tyhle cancy, jak bylo vše za komoušu kvalitní, si strčte do... já v té době žil.

   Smazat
 4. Rusko je až 12. největší ekonomika světa. V G7 nemá tento ekonomický trpaslík co pohledávat. Stejně jako Kanada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V parite kupnej sily je 6.Pred Britaniou, Francuzskom, Talianskom a Kanadou

   Smazat
  2. 11:54 Rusko je v paritě ve světě na 9 místě, ČR JE 42 A Norsko 44,první EU, druhé USA. to chcete říct, že se Rusum žije lépe jak Norum Toto je nic neříkající číslo. HDP na hlavu je na 1 místě USA, ČR 36 a Rusko 49 co stím ????.

   Smazat
  3. No a ty zase - anonyme 9.41 - nemáš se svým přiblblým štvaním a každý den stejnýma sračkama co pohledávat na diskuzích ty přitroublej trpaslíku - a přesto sem pořád a pořád lezeš - proč? Tak nech Rusko na pokoji. Jsi jenom malý, děsně mrňavý hovínko ve vysoký trávě a hraješ si na strašně chytrýho a sečtělýho? Jsi směšnej.

   Smazat
  4. 9:41 od vás si nechám vysvětlit, jak a čím je měřena velikost či síla ekonomiky (nemluvě o hmotném bohatství) jednotlivých států a kde, ze kterého období jste údaj, který uvádíte čerpal. Pokud se ovšem v tak komplikovaných hodnotám alespoň trochu orientujete.

   Smazat
  5. 18:12 Pouze jsem reagoval na koment 11:54. A co vašnostovi vadí na komentech o Rusku, že se tak nepereš, když tady každý druhý pomlouvá Západ, USA nebo ČR po 89. Blbečku, já si budu psát co uznám za vhodné a ty se jdi vysra...

   Smazat
  6. je 6. Zdroj CIA...Factobook. Snad nespochybnujete CIA?:-))
   https://www.cia.gov/library/publications/resources/the-world-factbook/fields/208rank.html#RS
   Ak to prepocitavas na osobu, tak po prehliadnuti miniaturnych statov typu Katar ci Monako by bolo najmocnejsie Irsko pred Norskom a SAE. Snad uznas, ze to nie su najmocnejsie staty sveta
   https://www.cia.gov/library/publications/resources/the-world-factbook/fields/211rank.html#RS

   Smazat
 5. Legrační je dezinfikovaný Biarritz. Nevím, zda elita G7 ví čemu vládne a jak dlouho ještě bude vládnout. Jediná jistota se nabízí, že přílišné náklonnosti od lidí nemá. Soudím tak, jen z bezpečnostních opatření

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (10:48):
   Vzpomínám na dobu, kdy šel po kterési pražské ulici Gorbačov, s kolem stojícími si s úsměvem podával ruce. Ani Fidel, když řečnil nebo se jen tak procházel mezi svými spoluobčany, se nepotřeboval chránit zátarasy. To jen pro příklad.
   Ti dnešní (a nejen ti z G7) se před lidem obecným musejí schovávat za kordony těžkooděnců, pancéřovými skly a shora to jistí víc policejních odstřelovačů než je politických panáků.
   Cosi se nepřehlédnutelně změnilo ...

   Smazat
  2. 14:57 Pravda Opluštil,oni tenkrát nebyli taky takoví idioti jako dnes, že Opluštil!!!

   Smazat
  3. 16:58
   A tys lítal fotrovi v koulích nebo seš pohadraková havloinkluze????!!!!!☺
   Možná taky geront velebící Henleina a spol. JAKO UDAVAČ HAVEL???!!!!

   Smazat
  4. Vy jste drsňák 16:58, že? V mě generaci ovšem hloupý, omezený sprosťák. Na víc zřejmě nemáte.

   Smazat
 6. Jé je banda dlužníků se radí jak zaplatit svoje dluhy to se povedlo.

  OdpovědětSmazat
 7. TAK ONO NENÍ DIVU !

  Díky migraci, korektnosti a sociálnímu systému, se jednotlivé státy začínají hroutit. Současná situace perzekuce domorodců, oproti protěžování připrchlíků prostě nejde udržet do nekonečna. Nejvíc se hroutí bezpečnost a pak sociální systém. Koukněte na Švédsko a Dánsko ... nebo mě osobně mimořádně odpornou Anglii. // Pak si k tomu připočtěte předlužené Řecko a další tlaky na současnou Itálii, aby se opět otevřela nekontrolované migraci. Já osobně to vidím tak, že to nemůže skončit dobře.

  OdpovědětSmazat
 8. G7 mělo mít na programu boj s nerovnostmi (chudobou). To je poměrně směšné, když uvážíme, že G7 reprezentuje tzv. "zlatou miliardu", která by si i nadále ráda žila na vysoké noze na účet těch chudších zemí světa. Asi se radili, koho ještě více vzít u huby, protože komunistická Čína už na výkrm amerických nadlidí a udržení jejich životní úrovně nadále už sama nestačí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:33 Právě, zatím ždímala Čína USA,kam by taky žlutí ty krámy vyvážely, ale Trampík tomu chce udělat přítrž a to se čínskému soudruhovi moc nelíbí. Tak čas ukáže.

   Smazat
  2. Ježíšmarjá - takový blbý sračky. .."žlutí ty krámy vyváželi"...."Trampík chce udělat přítrž"... "čínskému soudruhovi se to nelíbí".... A co ty, přitroublej bejvalej soudruhu - už jsi se vyžvanil a dobrý? Rádoby vtipný a chytrý žvásty - máš k tomu lahváč? Škoda že nemůžeš slintat tyhle roztomilý blbosti někde u stolu štamgastů v hospodě, tam se to hodilo. Věčná škoda českých hospod, počítačový žvatlaniny jsou velmi slabá náhražka, navíc každej u toho dřepí .."a já sám, vždycky sám"... diskuzní ubohosti.

   Smazat
  3. 18:17, nebavte se s ním. Končí mu prázdniny. Kdyby chodil do práce a pracoval v průmyslu, tak by věděl, že Čína má monopol na dodávky materiálu.
   On sice bude řvát, že montovny nepotřebujeme, jak svého času mlel i chytrák Kalousek a pak nevěděl kde najít chybějící miliardy z daní, které přestali odvádět propuštění zaměstnanci.
   A těm co práci měli vymyslel super hrubou mzdu a spoustě lidí došlo kolik vlastně odvádějí daní státu. Pochopitelně, že žádná firma za zaměstnance nic neodvádí, to zaměstnanec musí vyrobit firmě aby to ona pak za něj zaplatila.

   Synek by se divil kolik montoven má problém s dodávkou materiálu, loni se snažila naše firma (původně dánská) vymoci nějaké penále. Nedostali nic a museli zavřít hubu, není totiž jiného dodavatele.
   Oni naší západní partneři teď dělají mrtvého brouka, neví kudy kam ze šlamastiky, kterou sami udělali.
   Francouzi se pokoušejí o výrobu v Tunisku, katastrofa, nedostatek kvality, 50% šmejdů, možnosti jak donutit aspoň včas něco dodat je mizivá.
   Společnost pracuje pro Vodafone.
   Myslela jsem, že když opustím automotive a půjdu do akustiky, že se zbavím budoucích problémů s nadvýrobou a ejhle v tomto odvětví je to ještě horší. Eva

   Smazat
 9. Ještě info: USA byly založeny v roce 1776 sloučením 13 kolonií V. Británie (Kanada se nepřidala, patří pořád pod V.B., hlavou je tam jmenovaný guvernér)a v článku je uvedeno (2017), že za dobu existence byla USA ve válkách 241 let, bez válek pouze 27 let.
  ---V rezervaci se ptali náčelníka indiánů, co si myslí o migrantech v EU? "Také jsme migranty vítali a jak jsme dopadli vidíte".----

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže USA je vlastně sloučenina kolonií - a ty kolonie se sloučily dobrovolně, anebo byly sloučeny tím jejich obvyklým způsobem? A kdo byl tenkrát kápo? A co se dělo na tom kontinentě od roku 1372 - nebo už 1342? ( myslím rok, kdy objevil Ameriku K.Kolumbus) tak co se tam dělo? Evropa tam deportovala své zločince a odsouzence, aby je nemuseli živit v žalářích, a taky se tam svážely kurvy, pak se bavili vybíjením bizonů, a pak vybíjením Indiánů? A za dvě stě let jsou kvetoucím blázincem "Amerika first?"

   Smazat
 10. Slavná G7 je banda navoněné bídy. Všichni by chtěli dál chrochtat u plných koryt, ale nějak jim to vysychá a není kde krást. Východní blok už je vyrabovaný a ekonomiky jednotlivých borců G7 jaksi kulhají. Rus už je dostatečně poučený o úmyslech golden westu a Čína také ví svoje. Takže je nutno vymýšlet podrazy na Venezuelu, Irán atd. Jeden druhého by také nejraději oškubali, ale už ani jeden nemá pořádné peří. Takže je nutno ještě přidusit "partnery" v NATO na východě, aby zbrojili a nějaký ten chlup ještě pustili. A my to poslušně děláme, počínaje Poláky, přes Slováky až po nás. Sem tam nějaký zastaralý vrtulníček apod. Že není na školství, zdravotnictví, soc. služby aj. to nevadí, jen když budeme hodní. Vůl je od toho, aby tahal a sedlák od toho, aby ho donutil.

  OdpovědětSmazat
 11. Nadšení všech těch fandů skupiny G7 by mělo ochladit konstatování v úvodu článku, že před 40ti lety G7 představovala 70 % světového HDP a dnes, že to už není ani polovina. Nechápou co to znamená?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechapou.Podle jejich konverzace nechapou nic.Jen umi nadavat na Rusko nebo Cinu.Proste duse

   Smazat
 12. Jaký je stav programu globálního vylidňování?
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693505.html
  Po skončení druhé světové války byl zaveden tajný plán, jak zničit světovou populaci. Tento plán má za cíl výrazně snížit počet lidí na Zemi až na 500 000 lidí.Chemické, biologické, psychosociální a ekonomické metody, jak skryté, tak zjevné, zaměstnané doposud byly jen částečně úspěšné.Proto byly vyvinuty GMO. GMO představují poslední slámu, poslední naděje mezinárodního společenství na skryté zastavení a zvrácení lidské populace. Vlastně to není všechno. Byla vynalezena novinka-rychlejší a účinnější. https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693047.html 5G bude vystaveno jako zabíjecí a sterilizační mřížka!

  Agenda 21: Do roku 2030 probíhá tajný plán depopulace světa o 95%. Neděle 25. srpna 2019. https://beforeitsnews.com/agenda-21/2019/08/agenda-21-a-secret-plan-to-depopulate-the-world-by-95-by-the-year-2030-is-underway-2-2426.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.