Reklama

pondělí 26. srpna 2019

Situace na severu Sýrie


Alexandr Sargin
27. 8. 2019 argumenti
Ještě 5-10 km a teroristé budou mnohem přesněji střílet na naši základnu v Sýrii. Síly syrské vládní armády pokračují v rychlém postupu severně od města Chán Šajchún, ležícího na jižním okraji Idlibu. Připomeňme si, že v předvečer syrská vojenská letadla bombardovala pozice teroristů v oblasti Idlibu a nedovolila konvojům turecké armády a protureckých bojovníků zamířit do Chán Šajchúnu. Ředitel Centra pro studium Blízkého východu a Střední Asie, plukovník v záloze Semjon Bagdasarov se zamýšlí nad naší turecko-syrskou situací.


Teroristé si tam léčí zranění

Idlib je však v Sýrii ta zóna deeskalace, za kterou je podle dohod z Astany odpovědné právě Turecko. Dnes se však ukazuje, že teroristé, kteří se nacházejí na tomto území, dostávají právě z Turecka 90 procent zbraní, střeliva, paliva a maziv, lékařského vybavení atd. Tam si také léčí zranění.

Zároveň se tam nacházejí turečtí poradci, vojáci turecké armády a také tam našli útočiště odpadlíci, tzv. syrská exilová vláda.

To znamená, že v Idlibu je až 50 tisíc teroristů, kteří jsou kontrolováni Džabhat an Nusrou (bývalá Al-Káida, v Ruské federaci zakázaná) a souvisejícími organizacemi a které tam "nahánějí" i Turci.

Turecko je však, zdá se, náš spojenec ... No ale jak dlouho je možné to snášet? Navíc to všechno ztěžuje zasazování leteckých úderů na toto území našimi vzdušnými silami ...

Munice přichází z Ukrajiny

Sám Erdogan řekl, že Turecko si ze Sýrie ukouslo území o rozloze 4000 čtverečních kilometrů. Turci nadále okupují města Azaz, Džarábulus, Afrín. Mimochodem, z Afrínu jsou vyháněni Kurdové a křesťané a ve skutečnosti tam probíhá etnická čistka.

Erdogan prohlásil, že má v úmyslu vniknout na dalších 32 km za řeku Eufrat. Ale přece teroristé, kteří se tam usadili, ohrožují naši základnu Hmímím, a již byly zaznamenány desítky útoků dronů, ostřelování Grady atd.

Chci připomenout, že munice pro Grady přichází z Ukrajiny přes Turecko a dále k teroristům, kteří se usadili na území Sýrie.

Mimochodem, při návštěvě Turecka vypadal Zelenský v postoji pokořeného psa pod Erdoganovým pohledem velmi bledě.

A ještě zbraně, které zůstaly ze sovětských dob, prodávají teroristům Bulhaři a Pobalťané, a sami přecházejí na standardy NATO. Takže tak!

Takže díky našemu vysoce přesnému systému protivzdušné obrany Pancir, který brání Tartus a Hmímím a sestřeluje všechny ty drony, rakety a další!

Může začít jiná válka

Američané však nyní začali používat malé mobilní skupiny bojovníků, teroristů, kteří útočí na průmyslové a jiné objekty Sýrie. Takže tam může začít úplně jiná válka, v níž se naše vysoce přesné zbraně mohou ukázat jako bezmocné.

A turečtí poradci připravují v Idlibu skupiny stejných militantů, kteří také působí v Sýrii, a my to všechno trpíme ...

Teroristé z 50kilometrové zóny postoupili již o 90 kilometrů. Zbývá ještě 5–10 km a začnou útočit s mnohem větší přesností z Gradů na naši základnu Hmímím! A zatím tam hynou civilisté, kteří žijí nedaleko...

Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Po souhlasu legální vlády Sýrie zlikvidovat do jednoho muže. Jinak se to vymstí jako banderovci. Stalin to nemohl udělat protože kolem něj to byly většinou okrajinci jako Chruščev.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Erdogan pravě odletěl k Putinovi se dále domlouvat,

   Syrské letectvo totiž napadlo tureckou kolonu,která vezla zásoby teroristům svým bratřim, kteři se ve zbývajici "zoně"zhoufovali a žadné dohody z Astany neuznávaji a bijou se dále.
   Je to podobné nesmyslům naši vlády neomarxistů ohlupujici své voliče,že existuje "umirněný" islam.
   Islam má korán a ten je jenom jeden,pobit do jednoho všechny "nevěřici",vždy a všude!

   Smazat
  2. 9,18
   Umírnění Islám je totéž,co veganlidojed!
   Islám je SVINSTVO A MĚLO BY SE SNÍM PODLE TOHO ZACHÁZET.....JAKO SE ZBYTEČNÝM ODPADEM,ZLIKVIDOVAT!!!!

   Smazat
  3. Islam přikazuje každého kdo by chtěl korán měnit, okamžitě zabit.
   Nechápu tedy proč se naše vláda o to nepokusi!

   Smazat
  4. 9,40
   Naši vládní čunitelé mají nasráno nejen v kalhotách....ale i v palici.Viz.BanderoPetíček,Poche,Al-Hamajda,Za-Orálek a celá TROPíčka 009,KDU-ČSL,Piráti,ODS a Starostové....A BOHUŽEL I SÁM BABIŠ!

   Smazat
 2. Je to pořád stejná politika USA. Po druhé světové válce na území tehdejšího západního Německa u naších hranic Američané postavili řadu vojenských výcvikových táborů ve kterých školili diverzanty z řad emigrantů s Československa a ty pak posílali zpět k nám, aby tady zabíjeli zástupce národních výborů, podpalovali stohy, likvidovali komunikace a náborovali další diverzanty proti Československu. Když se Československo proti tomu bránilo, radio Svobodná Evropa a Hlas Ameriky tuto obranou činnost vydávalo za totalitu a porušování lidských práv. V roce 1968 se v západní Evropě brutálně potlačovali protivládní demonstrace ve Velké Británií se střílelo přímo do lidí a USA byly obrovské demonstrace proti válce ve Vietnamu, ale naše televize dnes jenom křičí o 21. srpnu jako o nejstrašnějším dni v historii a březen 1939 a obsazení Československa hitlerovským Německem Česká televize vydává ne li za humanitární pomoc západu který nás prodal Hitlerovi. Dnes se to samé děje v Sýrii, Američané tam organizují přesně ty samé zvěrstva, které používali proti nám, nic nového. U nás a na Slovensku organizují proti vládní demonstrace a tak to jede pořád dokola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA vzešly z násilí, žijí z násilí a na násilí i zajdou. Otázkou je, kolik ještě stačí napáchat zla oni sami a celá anglosionistická sebranka.

   Smazat
 3. To jsou ty slavné americké „národní zájmy"Syrské nerostné bohatství. Ty jejich teroristi už nemají šanci vyhrát.

  OdpovědětSmazat
 4. Jen jsem zvědav, kdy budou soudit za válečné zločiny tak jako Srba Miloševiče, Asáda a Putina za 150 000 lidských životu v Sýrii. Doufám, že brzy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prvně by musel jít sedět Obama za Sýrii a Afganistán a Olbritová za Jugoslávii a všichni další prezidenti USA za všechny zvěrstva proti lidskosti, které spáchali po celém světě.

   Smazat
  2. 12:20 Píšeš jednostraně, zapomínáš na Ruské a východoevropské prezidenty před rokem 89.Srb by měl dnes poděkovat spojencum za bombardování, tím se válka ukončila podstatně dříve a nestála další životy. Těch 150 000při konfliktu na obouch stranách stačilo.

   Smazat
  3. 16:46
   Tuhle LEŽ jsi tady už dneska tapetoval ty vylitá,sklerotická eurohovnotná havlotrosko!!!!!☺A teď zpátky do amianálu pro STARONOVOU LEŽ!!!!!

   Smazat
 5. 10,40
  Ty doufej v to,že ti při tom neustálým mletí havlosraček neprdne cévka,tydýte s ÍÁ!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. TY 10.40 AŽ DOSTANEŠ ROZUM TAK SE SAMOU RADOSTÍ ZBLÁZNÍŠ

  OdpovědětSmazat
 7. 10.40 Spíš kdy budou soudit americké a západní politiky za desítky milionů mrtvých v posledních 70 letech !! I tu Syrii mají na svědomí ! Kdo dodává islámistům zbraně ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S náskokem nejrozšířenější zbraní na Středním východě i v Africe je ruský Kalašnikov, blbe.

   Smazat
  2. Hloupý kluku ! V Tullytownu, v Pensylvánii firma RWC kalašnikov AK47 přímo vyrábí. To je v USA ty trdlo.

   Smazat
  3. 11.13 Blbe , spoustu zbraní dodává západ islámistům od bývalých států VS !

   Smazat
 8. 11,13
  Zřejmě proto,že na rozdíl od amišrotu FUNGUJE!!!!!.-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pazourek taky funguje a je spolehlivý, kokote.

   Smazat
  2. 11.39 Na ja, funguje pazourek, funguje... ale to ho nesmí mít v ruce někdo jako vy... I vykřesat oheň chce cvik a znalosti (pochybuji, že VY je máte), pračlovíčku.

   Smazat
 9. 11,39
  Ty si sám ty havlokokote spálíš i vodu v rychlovarce!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Asad ať islamisté se vzdají ,a jak ne ,všemi prostředky doních ! Za civilní strany budou zodpovědní oni,nevzdali se . Turky vykopat !!!

  OdpovědětSmazat
 11. 13:55
  Nápad není špatný,ale bohužel neproveditený.;-(

  OdpovědětSmazat
 12. Obdivuji jasnozřivost a bojovnost za své placaté názory našich občanů. Já se v těchto otázkách nevyznám. Hodnotit vztah k politice Turecka je pro mne kvadratura kruhu. Vysvětlete mi : Putin fandí Turecku, Turecko je v NATO, Trump nemá Turecko rád, zdá se mi, že Evropa cudně mlčí, ale je součástí NATO. Vedle toho jsou tam ještě Kurdi, kterým asi nikdo nefandí, ale proti Kalifátu bojují naplno. Většina bojů se vede na území Sýrie a jejich civilistů je mi líto, jsou v tom nevině. Navíc si myslím, že stejně nikdo nevyhraje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevyhraje? nikdo? ALE TADY SE KATASTROFÁLNĚ MÝLÍTE. Ať ve válce vyhrává či prohrává kdokoliv, penězoměnci finančními machinacemi generují svůj a prosazují své národní zájmy. Jejich "super-letadlová raketová a atomová loď" se jmenuje IZRAEL, The CITY, Wall Street, etc. etc.

   Finanční "kouzla" nevybombardujete ani neukradnete... jsou jako duch.

   Smazat
  2. 15:31
   To je nějaké nové náboženství, tyhle bláboly které vedete?

   Smazat
  3. 15:48
   Rada je prostá, jste svobodný občan a nikdo vás nenutí je číst.

   Smazat
 13. Všechny nové nemoci pocházejí z vojenských laboratoří USA, jež je"ZKOUŠEJÍ" po celém světě.
  Opět jsme „varováni“ o tom, co budou dělat vedle nás? Nyní máme varování před předpokládanými případy akutní ochablé mylózy (AFM), což je virus podobný obrně. Toto je „nová“ nemoc, kterou lékaři nevědí, odkud pochází.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/510740-nakazena-klistata-jako-biologicka-zbran-v-usa-proveri-vojenske-experimenty.html
  Vakcíny, autismus a přírodní zdraví Alternativy: Naše vakcíny nejsou bezpečné; existuje řada zpráv přezkoumaných vládou a kolegy, které ukazují pravděpodobnou souvislost s vakcínami a autismem, a několik dalších zdravotních problémů. Níže uvedené příběhy o tom diskutují v různých detailech. Jako otec amerického syna postiženého autismem vidím tento odkaz každý den. https://www.activistpost.com/2019/08/monsanto-paid-google-to-censor-results-operated-fusion-center-to-discredit-journalists-and-activists.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:44 Něco vám tam chybí chemtrols, harp, placatá zem, čerti a vodníci. Pouze jedno vím, bláznum a malejm dětem se nemá odporovat.Je vubec možné, že je někdo tak blbej???A ještě se zeptám, proč to je z USA a ne z ruska???

   Smazat
 14. Je legracni, kdyz tady o situaci v Syrii pise rusky terorista:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. další elfí bobek s odérem trolího hovna

   Smazat
 15. 18:01
  Má o ní raději psát AMIOKUPANT v rámci Operace TRVALÁ OKUPACE,to máš recht trotle?!☺

  OdpovědětSmazat
 16. neviem, odkiaľ má autor info. Z ruských libanonských a sýrskych serverov je zrejmé, že sýrska armáda už týždeň v okolí khan seikhun-u nepostupuje a neútočí. V rámci Idlíbu militanti nikde nepostúpili, akurát z demilitarizovanej zóny ostreľovali sever Hamy a ruské základne. momentálne riešia túto situáciu rusi so sýrčanmi, keď už asi dva týždne sa pokúšajú dobyť horské mesto kabani, ktoré je kľúčové pre útoky militantov v severnej latakii. v súčasnosti presúvajú posily z okolia khan seikhun do oblasti kabani.
  trochu čudný článok, možno by to chcelo prekladať iné zdroje.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.