Reklama

čtvrtek 1. srpna 2019

Slovensko stojí pred hrozivým objatím

Sergej Kozlík
1. 8. 2019 sergejkozlik
Liberálne zoskupenie PS-Spolu a kresťanské KDH uzatvorili spoločnú dohodu. Za dverami čakajú na prijatie do tohto spolku liberálni Kiskovci a Sulíkovci. Z pozície potenciálnych partnerov sa v zákulisí pripravuje spojenie strán reprezentujúcich maďarskú menšinu. Pozrime sa do histórie, aké katastrofy prinieslo vládne spojenie liberálov, kádehákov a maďarskej menšiny na Slovensku po roku 1989.V rokoch 1991-92 liberálno-kádehácka vláda p. Čarnogurského s ministrom Miklošom spustila malú privatizáciu, ktorá priniesla rozmach mafie, výpalníctva a zrodenie nedobytných úverov v slovenských bankách v desiatkach miliárd korún. Uvedená vláda spustila aj podvod storočia – kupónovú privatizáciu. Tá umožnila vznik silných finančných skupín, ktoré doposiaľ na Slovensku pôsobia a ovplyvňujú aj politický vývoj. Treba pripomenúť, že v rámci Miklošovej kupónky bolo sprivatizovaných majoritných 62 % majetku VSŽ Košice, keďže občania sú neustále klamaní, že tento podnik sprivatizovala vláda HZDS. HZDS bolo vtedy v opozícii. Známa je snaha vtedajšej Čarnogurského vlády o rozbitie poľnohospodárskych družstiev.

Liberálna politická garnitúra bola vehementne aj proti emancipačným snahám Slovenska a proti vzniku slovenskej štátnosti.
Neskôr, za krátke polročné pôsobenie liberálno-kádeháckej vlády p. Moravčíka v roku 1994, keď HZDS bolo v opozícii, stihlo liberálno kádehácke zoskupenie rozložiť systém jednej zdravotnej poisťovne a nahradiť ho pluralitným režimom štyroch poisťovní. Z toho sa slovenské zdravotníctvo nevie spamätať doposiaľ, nehovoriac o vysávaní zdrojov cez zisky týchto poisťovní.
Hotová katastrofa pre Slovensko nastala po nástupe liberálno-kádeháckych vlád s účasťou strán maďarskej menšiny po roku 1998. Dzurindove vlády v rokoch 1999-2006 stihli rozpredať strategické sieťové odvetvia a banky hlboko pod cenu nadnárodným spoločnostiam, čo doposiaľ znamená každoročný odliv stámiliónov eur do zahraničia. Stačí sa len pozrieť na osud slovenskej energetiky.

Za liberálno-kádeháckych vlád s účasťou strán maďarskej menšiny bolo na Slovensku sprivatizovaných celkom 84 % štátneho majetku, poväčšine strategického charakteru. Bola to Dzurindova vláda, ktorá schválila neefektívny režim 2. dôchodkového piliera, ktorý priniesol tunelovanie zákonom garantovaného štátneho dôchodkového fondu Sociálnej poisťovne a vyššie penzie zabezpečuje len ľuďom s nadpriemernými príjmami. Zavedenie platby na žiaka urobilo zo vzdelávacieho systému biznis bez hraníc. Spomínaná vláda nezvládla vyjednávací proces vstupu Slovenska do EÚ a prijala podmienky ničiace naše poľnohospodárstvo, resp. pristúpila na predčasné odstavenie dvoch blokov jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice s výraznými ekonomickými dopadmi pre Slovensko. Bola to tá istá liberálna vláda, ktorá otvorila slovenský trh pre bezbrehý vstup agresívnych zahraničných obchodných reťazcov, ktoré decimujú slovenských producentov potravín. Práve táto vláda zavliekla Slovensko do područia agresívnych snáh NATO proti Srbsku a Rusku, ktoré, žiaľ, doposiaľ pokračujú.

Opätovný nástup liberálno-kádeháckeho zoskupenia po parlamentných voľbách 2020 sa stáva reálnou hrozbou. Čo to môže pre Slovensko znamenať, sa dá jasne čítať z doterajších politických odkazov lídrov týchto strán. V hre je otvorenie priestoru pre vstup tisícov migrantov z afrických krajín, podpora homosexuálnych párov a rozklad tradičnej rodiny, posilnenie agresie NATO voči Rusku vrátane pokračovania v nezmyselných sankciách. Otvorene sa hovorí o posilňovaní kompetencií bruselskej byrokracie, o federalizácii EÚ a oslabení vplyvu národných štátov. Ústami liberalizmu chtivej prezidentky Čaputovej a viacerých liberálnych lídrov sa začína skloňovať aj veľká novela Ústavy SR. Hovorí sa dokonca o jej zrušení a snahe o nový charakter štátu – Slovenskej republiky, a to na báze úplne novej Ústavy, kde sa už bude hrať o podstatu, rozumej, či sa ústavne zachová národný charakter našej republiky a či sa Slovákom ústavne zachová status štátotvorného národa.
Priatelia, v najbližších parlamentných voľbách pôjde skutočne o veľa, hrozivé objatie Slovenska liberálnymi silami je reálne! Roduverní Slováci, dopustíme to?

23 komentářů :

 1. No to je děs co se na Slovensku děje ještě že Češi mají rozum přeji Slovákům ať liberální hydru porazí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás je to samé v bleděmodrém. Co myslíte, že nás čeká, až odejde Zeman? Vidíte někoho, kdo ho nahradí?
   Jestli bude v roce 2035 existovat útvar zvaný Česká republika, tak to bude zázrak!

   Smazat
  2. Ze Slováků si dělaj Němčouři už vyloženě prdel:

   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019080210466371-matecna-billa-nezaplatila-pokutu-a-ceka-ji-trest/

   „Je nepřípustné, aby rakouská firma německého koncernu, která se zabývá podnikáním na Slovensku, nerespektovala platné slovenské zákony. V Rakousku a v Německu by si něco takového nikdy nedovolili. Slovensko je nezávislý samostatný stát, na jehož území platí zákony. Proti řetězci, který protiprávně odmítá zaplatit pokutu za opakované porušování zákona na ochranu zdraví Slovenská spotřebitelů, bude tvrdě zakročeno a v případě neplnění zákonných povinností bude jeho majetek exekuovaný," řekla ministryně zemědělství Gabriela Matečná.

   Paní ministryně se domnívá, že "Slovensko je nezávislý samostatný stát, na jehož území platí zákony.":)

   Z pokut uložených nadnárodním koncernům vymohlo Slovensko jenom zlomek!

   „V praxi bylo běžné, že obchodníci se proti uložené sankci nejdříve odvolali a zaplatili ji až v případě, že bylo rozhodnuto o jejich právoplatnosti. Tímto způsobem docílili oddálení vykonatelnosti sankce. Z většiny milionových sankcí, které byly řetězcům za porušení zákonů uděleny od roku 2014, stát do dnešního dne inkasoval pouze zlomek, a to kvůli stále probíhajícím soudním řízením. Žaloby však již v současnosti nemají odkladný účinek," uvedl mluvčí ministerstva zemědělství Vladimír Machalík.

   A teď by mě zajímalo, jak jsme na tom u nás?

   Smazat
  3. 16:22 Jedním z největších polistopadových zločinů byla likvidace a přepuštění vnitřního spotřebitelského trhu do rukou německých korporací. Ty toho bezezbytku využily a staly se na něm hegemony. Obchodní řetězce jsou cecky, skrz které nás západ vysává. Nadhodnota, která by mohla živit desítky tisíc Čechů a Slováků odchází pryč.

   Smazat
 2. Málem mu usekl hlavu! Drsné FOTO, Syřan vraždil v Německu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Malem-mu-usekl-hlavu-Drsne-FOTO-Syran-vrazdil-v-Nemecku-591078

  OdpovědětSmazat
 3. Jo. Češi mají rozum... A Petříčka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo bláznivej, blouznivej a pošahanej Petříček. Hej hou

   Smazat
  2. amamka byla za totače takovo hodna a poslušna soudružka okresni prokouška že by to byla veškrnova dramaticka pomsta ktery s nimi obcoval se mi nechce věřit

   Smazat
  3. Kdyz zacala invaze a okupace Merkelovych germanu/hunu,sudetskych germanu/asi se chtej zase zachranit u nas/, a francouzu ,mel jsem chvili radost. Pan Buh prece jen pece Oplatky jsem si rikal..
   Tak dlouho radili Hitlerovi, aby okupoval az se uchu utrhlo..Okupizovali se taky a sami sebe !!
   Kdyz nam slovaci vrazili kudlu do zad /a poradne nabrousenou nenavisti a nasilim, kdyz vyhaneli ceske rodiny z velke laasky a prichylnosti k Hitlerovi a nacistum/, netusil jsem ,az pozdeji, ze uz Pan Buh uz se zase chysta poradne zatopit v plotne ..
   A hned se rozdelili ,aby bylo mozne je snadneji smaznout z povrchu Evropy.
   Husak /agent KGB/,a spol nam poridili okupaci a okupace je prave to same co se na ne ted chysta..
   Kdo se patla s okupacemi...

   Smazat
  4. Husák nám okupaci nepořídil, on se jí jen oportunisticky chytil a vyšplhal na nejvyšší posty.

   Smazat
 4. Jenom by jsme tam sklouzli s nima ..Dik za rozdeleni na vecne casy doufam..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky si myslím, že rozděletní oběma národům pomohlo. Už vinu za průsery na Slovensku nenesou Češi a naopak. Mezi obyčlidmi kamarádství zůstalo. Kráčíme sice po rozličných stezkách, ale cíl je stále v nedohlednu.

   Smazat
 5. kadehakov je super novotvar přesně vystihuje co jsou zač abez možnosti napadnuti slovička kadehaci už od dob holiče ady

  OdpovědětSmazat
 6. Myslím si, že Kalouskové, Petŕíkové, Hamáčkové, Tachecí se postarají o náš sestup do pekel.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 7. Tak od Sergeje Kozlíka to "sedí". Za kterépak vlády byly prodány podzemní zásobníky plynu za cenu dvou ročních zisků této firmy? V čí vládě seděl majitel zmiňovaných VSŽ Košice (a pražské Sparty) Alexander Rezeš, který se synem VSŽ tunelováním a diletantstvím dovel ke krachu? Pročpak se ministrovi průmyslu s obchodu z těchto vlád Jánovi Duckému kvůli jeho "účasti" na privatizačních projektech přezdívalo Twenty Johny? V kterépak vládě to seděl A. M. Húska, který proslul větou, že "je treba na Slovensku vytvoriť kapitálotvornú vrstvu"? Kolik privatizérů z této "slovenské kapitálotvorné vrstvy" prodalo získanou firmu obratem zahraničním zájemcům (často to byly jen měsíce)? Za kolik zprivatizovaných firem noví majitelé ani nezaplatili nebo jen zlomek ceny, jak zjistil audit zmiňované vlády, leč nic nebylo napraveno? Čípak to bylo dílo, kdy kupónová privatizace, v níž dikové získávali akcie, byla nahrazena státními privatizačními dluhopisy splatnými až následující vládou? (Ponechávám nyní stranou, že podfukem na občanech byly obě formy.)
  Bylo to za vlády Vladimíra Mečiara, v níž Sergej Kozlík byl místopředsedou a ministrem financí.
  Nestoudnost autora článku je vrchovatá. Kdyby takový článek napsal kdokoli z cca 5 miliónů Slováků, tak můžeme říci "dobře, ale je hloupý, protože není dostatečně informován". V případě mečiarovských pupíků ale nejde o nevědomost, ale o nemravnou manipulaci.
  Slovensko, jeho ekonomiku a přírodu drancují tamní a zahraniční podnikatelé kvůli legislativě a vládním rozhodnutím, u nichž bylo a je jedno, zda je psali politici VPN, KDH, HZDS, SNS, DS, DU, SDK, SDKÚ, MKDH, MK, a, žel, i SDĽ, Smer, SDSS, Most - Híd. Podnikatelské privatizační skupiny, jak bratislavská, tak trnavská či trenčínská, měly své lidi ve všech partajích, takže je žádná změna vlády nemohla ohrozit. Zcela podnikatelsky správně rozložily rizika a vždy byly u lizu, ať za Čarnogurského, Moravčíka, Mečiara či Dzurindy, a nikdy nedopustily aby nová vláda s někým z jejich členů zametla - vždy to byl "náš člověk".
  Určitě je dobře, když se lidem připomene, jaká svinstva se dělala, aby nezapomněli pracovat na jejich nápravě nebo jejich předcházení, byť jde třeba i jen o zlomky z nich, ovšem autorství S. Kozlíka je v takovém případě nechutné.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak, Mečiarova pravá ruka, Sergej Kozlík môže takéto klamstvá vykladať len tomu, kto nezažil mečiarovské bohapusté rabovanie Slovenska na vlastnej koži!

   Smazat
 8. 13,27
  Ono bylo díky komunistům,který byli předtím u vesla ještě co rabovat!Dneska dováží Čaputová s pravdosračkama leda negroodpad s Koránem v pazouře a s nožem za pasem.Ovšem demokraticky,že?

  OdpovědětSmazat
 9. Cožpak to bylo (či je) v ČR jinak? Ale hlavně, jak máme tu demokraturu a svobody (vč. té, okrádat stát a lid obecný).

  OdpovědětSmazat
 10. Američané si Čaputovou koupili za 7 milionů EUR
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019072810437441-vysvetluj-caputova-vysvetluj-blaha-promluvil-o-informacni-bombe-ktera-otrese-slovenskem/

  OdpovědětSmazat
 11. Nejlepší fór dne : Mečiarův návrat , pantáta zakládá novou politickou stranu.

  OdpovědětSmazat
 12. 22;00
  Omyl!
  Fór dne je ten,že Čaputová je VLASTENKA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heslo Dunajského regiónu znie VITAJTE

   https://www.youtube.com/watch?v=_2dhK4JnYmQ

   Smazat
 13. To, že dnes majú šancu dostať sa k moci indivíduá ako Kiska, Šimečka, Hlina, či Matovič, je zásluha predovšetkým toho, ako vládli garnitúry Mečiara a Fica a Kozlík bol ich súčasťou. Čo ponúka Smer, SNS, či húf akýchsi pronárodných ministraničiek. A čo čakať od kotlebovcov po tom, čo predviedli v prezidentských voľbách. A to sa tam ešte hrabe Mečiar! S pánom Bohom!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.