Reklama

úterý 20. srpna 2019

Speciálně pro Babišův fanklub – o tomhle Babišově dárku pro vás víte??!! - Za Česko zelenější. Vláda připravuje zdanění uhlí a plynu

-vlkp-
20.8.2019 KosaZostra aneb vlkovobloguje.wordpress.com
(...)  jde o horkou záležitost. Kterou by měli zaregistrovat především zdejší fandové Andreje Babiše. Ano, toho hodného Andreje Babiše, který kudy chodí, tudy myslí na obyčejného pana Nováka a dělá všechno možné a nemožné, aby Novákovic rodině bylo lépe. On přece zvedá důchody, on zařídil slevy na vlaky autobusy, on může přirozeně i za vyšší platy nebo neomezené datové tarify /podvod/ mobilních operátorů a nepochybně i nyní, kdy bylo horko a sucho, tak nejspíš zařídil konečně i nějaké dešťové srážky.


Jo, von se Babiš vo Nováka stará!

Nebo je to snad jinak? Když chystá na Nováka novou daň, která mu zatne pořádnou sekeru do rodinného rozpočtu. Tedy pokud vytápí své obydlí uhlím nebo plynem!

Andrej Babiš plánuje, podobně jako vláda kancléřky Merkelové

ZAVEDENÍ UHLÍKOVÉ DANĚ!!!


Je to horká novinka ze včerejšího odpoledne. Já přirozeně cítím povinnost o tom Kosíře briskně informovat! Takže se podívejme na detaily. Jistě budete, tak jako já, potěšeni.

Aby bylo jasné, že jsem si nic nevymyslel, dám link na zdroj odkud informace čerpám. Jde o součást mediální divize Agrofertu – i Dnes, takže Babišův titul, kde by informace měli mít z první ruky.

Za Česko zelenější. Vláda připravuje zdanění uhlí a plynu


vyberu z něj jen to nejpodstatnější. Zbytek si snadno dočtete sami.

Uhlíková daň se blíží, bude se týkat topení uhlím a zemním plynem. V září má vláda dostat na stůl návrh, jak snížit emise skleníkových plynů. Český kabinet totiž slíbil Bruselu, že emise skleníkových plynů omezí, a teď bude muset sliby plnit.
Daň míří na paliva k vytápění a má lidi a podniky odradit zejména od využívání uhlí. To produkuje z běžně užívaných paliv nejvíc CO2 na tunu paliva.
„Dospěli jsme k názoru, že by bylo vhodnější případně uvažovat o zdanění negativních externalit, tedy aby platili ti, co znečišťují životní prostředí,“ uvedla v rozhovoru pro MF DNES ministryně financí Alena Schillerová
Ministerstvo životního prostředí na konci září předloží vládě návrh uhlíkové daně. MF DNES má k dispozici jednu ze studií, kterou si k tomu ministerstvo nechalo zpracovat. Ta spočítala, že by se na dani vybralo nejméně tři a nejvíc 17 miliard ročně, podle sazby.
Umírněný scénář počítá s uhlíkovou daní 15 eur za jednu vypuštěnou tunu CO2. To by v praxi znamenalo, že v rodinném domku (spotřeba 65 GJ tepla ročně), kde se topí v klasickém kotli na uhlí, by daň přišla na zhruba 4,5 tisíce korun ročně, v případě účinnějšího kotle na zemní plyn by to bylo 1 300 korun.
Uhlíkovou daň zavedla Francie a další zhruba desítka zemí v Evropě, nejnověji o ní uvažuje Německo. Na zavedení uhlíkové daně v Česku pracují tři ministerstva už zhruba tři roky. Ministerstvo životního prostředí má za úkol vyčíslit dopady uhlíkové daně na životní prostředí, ministerstvo průmyslu na konkurenceschopnost podniků a ministerstvo financí na státní kasu. Resort životní prostředí pak celou věc garantuje a předloží do vlády, což by mělo být už příští měsíc.

Takže si to shrneme.

Greta Thurnbergová musí mít obrovskou radost! Andrej Babiš jí jde na ruku! Skrze vás  jím tři ovládané rezorty životní prostředí, finance, průmysl/ pracují už tři roky na zavedení uhlíkové daně!!! Pro ty, co topí uhlím  nebo plynem. Aby se zalíbil Bruselu, Merkelové a zeleným fanatikům všeho druhu. A to zalíbení zaplatí Novák a jeho rodina. Zmínil se vám někdy o tom?

Že ve spoustě domácností se v podstatě jinak topit nedá než uhlím? Nezajímá!

Že jen málo kdo má nějakých 300 000 jen tak po ruce, aby mohl přejít na tepelné čerpadlo, například? Nezajímá!

Že skoro nikdo nemá na energeticky pasivní nebo neutrální bydlení? Nezajímá!

Že tuhle daň zaplatí především ti nejchudší a nejzranitelnější? Nezajímá!

Že její zavedení se nutně musí promítnout do cen výrobků a služeb a povede tedy ke zdražení, například u pekárenských výrobků? Nezajímá!

Ale radovat se nebude jen Gréta, Angela a Brusel, před kterým nás ANO a jeho šéf ochrání tvrdě a nekompromisně – vidíme jak!!!, nýbrž i státní kasa! Do té nateče od Nováků 3-17 miliard kaček uhlíkové daně! Vždyť Andrej řídí stát jako firmu! Jako svou firmu!

Která vám ráda prodá tu bezmasé špekáčky, tu benzin nebo naftu do auta s přimíchanou částí řepkového oleje a nyní zatíží uhlí a plyn pro obyvatelstvo ještě uhlíkovou daní! Mimochodem – dochází vám, že tohle je jen první krok? Že jakmile už nová daň je jednou zavedena, pak není nic snazšího, než ji neustále zvyšovat? Což udělá ráda každá další vláda, protože všem budou vždycky chybět peníze? Takže po těch, co, řečeno slovy Schillerové – znečišťují prostředí tím, že si potřebují doma zatopit nebo uvařit sobě a dětem oběd, v dalším nutném kroku, aby Greta, Brusel a Merkelová měli radost, bude, podle německého vzoru uhlíková daň uvalena nepochybně na benzín a naftu, protože auta jsou přece hlavním znečišťovatelem?!

ANO bude nám líp! S uhlíkovou daní! 3-17miliard do státní kasy! OD těch nejchudších a nejpotřebnějších, zejména! Kdepak zavést bankovní daň na v tuzemsku rekordně vydělávající dcery zahraničních bank! Kdepak zdanit speciální sektorovou daní telefonní operátory, kteří zde dosahují vysoce nadprůměrných zisků, ale poskytují skoro nejdražší služby v Evropě! To rozhodně ne! Ale tvrdě zdanit vytápění uhlím a plynem? ANO! Aby bylo lépe!

(...)  No tak nyní jste na řadě vy! Vy jste si ho zvolili. Takže jistě tu uhlíkovou daň budete platit rádi! Až budete poděkování posílat do Strakovky, pošlete další i na Hrad, protože tam nad Babišem a tudíž také nad uhlíkovou daní -drží ochrannou ruku! Ne, Babiš v té uhlíkové dani nejede sám! Bez Zemana by na ni ani pomyslet nemohl. Protože by neseděl ve Strakovce.

Ve vlastním zájmu si to s tou uhlíkovou daní pamatujte alespoň do příštích parlamentních voleb! Protože podle stejného zdroje se její zavedení chystá až na DOBU PO VOLBÁCH!

Srab Babiš vám to před nimi rozhodně připomínat nebude. Je to tedy jen na vás a vaší paměti. Já určitě nezapomenu. Také byste neměli. Abyste věděli, vy co a koho volíte, až to zase budete dávat tomu hodnému Andrejovi, co na vás myslí kudy chodí!64 komentářů :

 1. Nerad to píši,ale mrzí mě,že tenhle fejk NR otiskuje.Není to pravda.Obzvlášť s tím plynem.Pane Dvořák,tohle přeci nemáte zapotřebí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On VLK Babiše nesnáší. Uhlíková daň je multikulturní obohacení z BRUSELU; být u moci Demoliční blok s Piráty, řvali by, že Plyn musí být dražší, protože jeho uhlík pochází z Ruska... a naše hnědé uhlí zase krademe jejich "milým krajanům" odsunutým podle jejich největší touhy Heim ins Reich.

   Smazat
  2. A dneska podle Kosy okrádá i ty nejchudší
   Maláčová je excelentní mini.....

   Smazat
  3. Je nutné mít elektro auta, jsou eko? Ta eko energie se pak musí vyrábět třením ebonitovou tyčí o kožešinu, ale nevím o jakou.

   Smazat
  4. Co není pravda , vy ani nevíte co nás čeká , bude hůř a hůř ! a počkejte až padne měna ! zeptejte se kde je Doitche bank !!!

   Smazat
  5. Tak především pan psavec Vlk by si mohl vzpomenout jak v minulosti plamenně obhajoval vstup a výhody členství v EU tak ať se hrdě hlásí k podílu na těch zelených eurokravinách.
   Solární byznys také kdosi kdysi slíbil do Bruselu a pak už se s tím "jako" nedalo nic dělat. Plynový kotel si dnes musíte kvůli Bruselu koupit také pouze drahý kondenzační. Úspora plynu nula nula prd akorát zaplatíte 2x víc za pořízení kotle.
   Jo a bude ještě hůř...takže za mě, okamžitě Czexit a zelené magory postavit mimo zákon jako fašouny.
   to je jediná možnost to si zapište za uši.

   Smazat
  6. jako pamětnik mužu prohlasit s čistym svědomim že se ještě nestalo aby se nezdražovalo až bude nul že nepujdou natisknout na bankovku tak se prostě škrtnou a pojede se dal dokolečka dokola a proč tomu tak no protože kdo stale neroste je v době rozvinuteho kapitalismu podezřely a stejně tak každa vlada bude moci řici vybrali jsme vic a přiště ještě vic ato všechno vy luzři jen a jen kvuli vam

   Smazat
  7. No ve Velké Británii se od roku 2025 nebudou smět uvádět do provozu nové kotle na plyn!

   Smazat
  8. 12:34 Vlk Babiše nesnáší, protože Babiš ovládl dozorčí radu ČEZu a ta má rozkrýt velké rozkrádačky minulých let (Roman, Kalousek a spol). A Vlk tam má namočenýho syna. Tím, že neustále kope Vlk do babiše vlastně přiznává, že synáček není čistý.

   Smazat
  9. 18:28 Podobně je na tom dr. Macek a jeho privatizace Knižního velkoobchodu.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Zase jeden protibabišovský pamflet. Hlavní pokyn jde z Bruselu. Babiš s tím nemá nic společného. Uhlíková daň k nám míří ze Západu a ta pak zdraží plyn a uhlí. ČR se k tomu zavázala ještě v době, kdy na to Babiš nemohl mít vliv. Z NR se začíná stávat bulvár.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, pane 10.44
   Máte částečně pravdu v tom že toto rozhodnutí vlastně není o Babišovi ale o EU. Pravdou je, že tímto tématem se vláda a to bych chtěl ZDŮRAZNIT ať je, nebo bude jakákoliv, se BUDE MUSET zabývat.Proto bych až tak nevinil Babiše, ten je nucen plnit jen to, co mnohem dříve odsouhlasili naši "zástupci" v EU.
   Takže bych nepoužil "protibabišovský pamflet", ale spíše než PL je třeba objektivně napsat, že "KosaZostra" dost "ujela". PL jen otiskly co druzí publikovali.

   Smazat
 4. Pokud by NR klesla sledovanost tak by klesl příjem, což by asi Dvořák a spol. pocítili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příjem na sledovanosti není až tak závislý. Ostatně, pár tisic měsíčně, vic NR za reklamu asi nedostává, nestojí za jakékoli experimentování či bulvarizaci.

   Marek

   Smazat
  2. 11:01 já tak nějak nevidím, jak by NR měla mít příjem za reklamu. Popište mi to prosím.

   Smazat
 5. Vždy se najde cesta nejmenšího odporu - občana, i když občané vlastně tvoří stát.
  Vysvětlení je jednoduché, občan není SCHOPEN se proti státu sám ubránit!

  Variant na obranu občana je sice dost, ale v takovém systému, v jakém žijeme dnes, jsou VŠECHNY varianty PŘEDEM odsouzeny k neúspěchu!

  Na to spoléhají všichni ti, kteří nám vládnou!!!

  OdpovědětSmazat
 6. 11;01
  Tobě platí vodhovný amiokapanti nebo bleješ z přesvědčení?!

  OdpovědětSmazat
 7. Když jsem zde A. Baviče a jeho (své!) zájmy popsal, včetně ANO (převlečenou směsku sraníků), jeho volící fanatici, co si myslí, když je Bavič miliardář, tak pokud ho budu volit, budu určitě milionář a mne by ukamenovali! Smůlu máme v tom, že ta bídná volba je napříč celou Českou politickou tlupou. Pojistka snad jen tento náš nynější prezident je v tom však sám, když opomenu Ovčáčka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, buďme rádi za svého probruselského prezidenta.

   Smazat
  2. 11:39-proč ne, i já si přeji svobodnou Evropu svobodných národů! A cesta je přes "Brusel" nebo snad přes válku? Nevím jak Trump ale Zeman, Orbán asi i Putin nechtějí válku v Evropě, tak kdo ji chce?

   Smazat
 8. Vždy můžou volit někoho jiného například Trikoloru vše to stejně jde ze západu.

  OdpovědětSmazat
 9. Použijte rozum, že se zdraží energie je jasný, otázka je kdy a oklik.

  OdpovědětSmazat
 10. Víme. Zn.- Nabídněte mlčící většině jinou možnost.

  OdpovědětSmazat
 11. „Bohužel strach z reakce elit EU brání Andreji Babišovi přijmout takové řešení.“ Okamura komentuje vládní krizi:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019082010551488-bohuzel-strach-z-reakce-elit-eu-brani-andreji-babisovi-prijmout-takove-reseni-okamura-komentuje/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:08 Kdo odkazuje na sputnik, nebo podobné nevěrohodné, prolhané veby je nesvéprávný člověk.Tyto veby šíří a cílí tyto dezinformace právě na lidi hloupé a těch je 50% mezi náma, jak řekl náš mocnář z hradu.

   Smazat
  2. 27:00
   S tebou na porodnici MUSELI hrát fotbal hooodně dlouho.....v lebeni ti místo mozku zůstal kus smradlavý kopačky!!!!☺

   Smazat
  3. 17:00 To je ta vaše západní rádoby demokracie kdy musíme číst články od vlastenecké SPD na cizím webu. Mainstreám si můžete tak číst vy nesvéprávný západní poskoku.

   Smazat
 12. Jak to řeší, nebo vyřešili v Maďarsku? Jaké demokratické sankce hrozí při nepodepsání?

  OdpovědětSmazat
 13. Možnost? Zastavit tunely a donutit tuneláře vrátit to co jim nepatří. Nechápu, proč se dál pokračuje ve smlouvě ceny s solárbarony. Mou smlouvu o stavebním spoření za běhu, stát též ZPĚTNĚ změnil, jako by se nechumelilo. To by se nám vrátilo miliardiček, leč zájem mocných není. Proto si myslím, že tanyny okolo ministerstva kultury je jen maskovacích program a takových se jestě asi dočkáme.

  OdpovědětSmazat
 14. Díky zvyšování konci.CO2 je tepleji a spotřebuje se méně uhlí a plynu na vytápění. Měly by tedy plyn a uhlí mít co nejnižší daň, aby se zima přečkala pokud možno s nejnižší spotřebou. Jinak chystané stávky studentů za "klima" nesvědčí moc o inteligentním vedení. Komu vadí stávkující studenti? Jó, kdyby to byli popeláři, tak do 9ti dnů by se vše vyřešilo.

  OdpovědětSmazat
 15. Vlčák do strakovky ! A jeho obojek na hrad ! ANO, hned bude líp !

  OdpovědětSmazat
 16. A zase se straší lidi, hlavně duchodci. Nikdo nic neschválil, nepodepsal, ale zase pochybný veb rozšiřuje nepotvrzené zprávy, jen aby postrašil hlupáky, kteří se toho chytnou jak hov.. košile a budou tenle hoax šířit vesele dál. Zlatá ČT, ta aspoň informuje pravdivě a podává ověřené zprávy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten tvůj pochybný web je www.idnes.cz

   Smazat
  2. 16,50
   S tou ČT si děláš pr...el, ne? Ověřené zprávy? Propaganda, jako vyšitá. Vyblijí událost a vzápětí pozvou "odborníka", který tomu dá náležitou fazonu. Ten pomine historii, příčiny a věnuje se pouze následkům. Za ty samozřejmě vždy může někdo z níže jmenovaných. Putin, Zeman, Trump, Babiš, Čína, Írán, Sev. Korea. Záleží na místě a situaci. Nikdy za problém nemůže Brusel, USA, nebo naši "demokraté".

   Smazat
 17. 16:50
  Ta NEčeská havložumpa Čt24 NELŽE JEN,KDYŽ JE VYPNUTÁ NEBO KDYŽ UKAZUJE ČAS!!!!!
  Jen jednobuněčnej TYDÝT jako ty jim ty LŽI žere!

  OdpovědětSmazat
 18. Čekat se dá ledasco.Nevylučoval bych ani uhlíkovou daň. Zabili by tím dvě mouchy jednou ranou. Jednak by splnili rozkaz z Bruselu a jednak naplnili neustále prázdnou státní kasu. Podobně, jako navyšují daň na tabák a alkohol.
  Mám na přemrštěnou daňovou politiku svůj názor. Je to, jako s přemrštěně přísnými zákony. Dnes už máme takové zákony, že už nelze žít, aniž by je člověk, často nevědomky, neporušoval. Takto přemrštěně přísné zákony pak nejsou dodržovány a celkově to vede k jejich neúctě. Stejně, jako přemrštěné daně povedou k nárůstu pašování a výrobě na černo. Uhlíková daň povede k tomu, že lidi začnou odpojovat nové, moderní kotle a začnou vyrábět pokoutně takové, ve kterých shoří všechno. Včetně odpadků. Mimochodem, i to už tady bylo v několika vlnách. Nejdřív lidi lákali na vytápění elektřinou. Když jich dost nachytali, elektřinu jim zdražili. Podobně dopadl i plyn. Je to tragikomické. Jednou jsem viděl nějaký cestopisný dokument ve kterém ukazovali zem, kde neměli komíny, protože na ně byla uvalena daň. Lidi si začali stavět domy, u kterých sice neměli komín, ale ve střeše speciální vikýře. Kouř nechali odcházet na půdu a pak oněmi vikýři ven. Jednak mi to připomíná tuto situaci a nabízí řešení. Bohužel, opět s obcházením špatného zákona.

  OdpovědětSmazat
 19. Vlku, vlku, ty se ztoho Babiše a Zemana jednou vztekneš! Kdyby sis přečetl Andrejovo "Čau lidi" po návratu z dovolené, zjistil bys, že tam výslovně píše, že žádná uhlíková daň nebude,protože jeto fejk. Dostal ses (v obráceném gardu )na úroven Vency Flašky, který také tvrdil, že inflace a nezaměstnanost nebudou, že to straší přátelé starých pořádků... No a ty tu strašíš uhlíkovou daní. Jdi se proběhnout do lesa a třeba dojdeš až do perníkové chaloupky, dostaneš bábovku, popiješ vínka a s lepší náladou budeš psát nový článek - tentokrát pravdivý...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobné články spolehlivě rozšiřují Babišovi "fanklub".

   Smazat
  2. Vlk se bohužel, co se Zemana a zčásti Babiše týče, dostal jen stupínek nad úroveň mainstreamových nenávistných blábolů. Mnohdy třeba ve svých úvahách bere za pravdu nepodložené výroky lidí, kteří Zemana také nesnáší nebo jsou v nějakém "střetu zájmů" a proto tvrdí to, co tvrdí. Vlk s tím ale operuje, jako by to bylo prokázáno a naopak dělá mrtvého brouk u některých jiných věcí, které naznačují opak. Vlk je totiž silně ješitný a jakmile mu někdo oponuje výrazně, tak to neunese - takhle se odkopal v pořadech s Petrem Žantovským, zejména v tom posledním, kde doložitelně účelově lhal a překrucoval, co Žantovský řekl. A tím, že Zemanovi příznivci se s ním hádají, tak se ještě víc zatvrdil.

   Smazat
 20. Uhlíková daň už dávno běží. Zdá se, že někteří místní čtenáři nezaznamenali nárůst cen emisních povolenek a následné zdražení elektřiny a plynu. Solární baroni jsou co se týče byznysu proti povolenkám už jen slabší odvar. Investigativní novináři nám ale brzy jistě zjistí, kde ty peníze nakonec všechny končí, že?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v rámci toho skrachovali - v podstate - USS Ke

   Smazat
 21. Vlk skutečně bude předsudečnou nenávistí vůči prezidentu Zemanovi zatížen natolik, že ji přenesl i na Babiše, protože ten je, tak nebo onak, Zemanem podporován. Není divu, když si na Babišovo místě představíme ty bezprostředně poslední, nebo pány Hamáčka, Petra Fialu, Jiřího Pospíšila, nějakého toho lidovce či Piráta.
  Je nasnadě, že sám současný systém se jinak, než se chová ani chovat nemůže. Jedinou otázkou zůstává, do jaké míry to bude sprostě pokrytecké a do jaké míry tvrdě ve prospěch nejbohatších a jejich moci. Vlk byl a je jeden z těch, který ten skok do téhle jámy podporoval. Miloš Zeman nakonec taky. Moc tedy na výběr není, že?

  OdpovědětSmazat
 22. Protože se nedaří, je potřeba strašit lidi. Strach to je nejlepší bič na hloupé lidi. Jenomže každá habaďůra a podfuk se brzy odhalí. To už na tom jsou už hodně špatně, když takhle blafujou. Možná, že zejtra 21. augusta ti srpnové trochu zabodujou, hádám, že pojedou 24 hodin nonstop a bude to taková generálka na 30 let od sametového pšouku. Tož uvidíme s čím se vycajchnují, to asi bude extramasírka. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 23. Takové problémy za socíku nebyly.Ale máme banány a otevřené hranice pro negry.Nemáme nic, ale žereme odpady, že havloidi?To jste ten západ hodně přecenili!Tak si to užijte.Nikdy jsem nebyl ve straně, ale tohle je katastrofa, která vám možná otevře oči.Československo znal celý svět, banánovou republiku Česko, nezná nikdo.Dáme banány?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mnoho lidí bude raději sloužit za jistotu mláta ve žlabu, než být odpovědný za svůj osud.

   Smazat
 24. Babiš - citace: „Tenhle týden se taky v médiích objevila šílená kachna, že prý chystáme uhlíkovou daň pro všechny, kdo topí uhlím nebo plynem. Ten titulek doslova zněl: ‚Za Česko zelenější. Vláda připravuje zdanění uhlí a plynu'‘. Cože? Už dávno jsem řekl, že nic takového nebude a české domácnosti nebudeme ničím takovým zatěžovat. Tyhle lži šířil na jaře jeden poslanec za ODS a zkuste to vysvětlovat redaktorce, když hledá senzaci,“ podotkl Babiš.
  „Richard Brabec i já jsme ale naprosto jasně řekli, že žádná uhlíková daň, která by zdražila energie českým domácnostem, prostě nebude. Tečka. To, že se zadá nějaká studie, rozhodně neznamená, že Ministerstvo životního prostředí nebo tahle vláda připravují návrh na zavedení uhlíkové daně,“ sdělil jasně.

  Je na každém,zda uvěří Vlkovi, který při každé příležitosti předsedu vlády oslovuje "Andrej" s mnoha žlučovitými přívlastky a staví svá tvrzení na pochybném zdroji, nebo předsedovi vlády, který se vyjadřuje jasně k věci a za vládu. Ostatně nejjistějším rozhodčím bude čas, konec září není tak daleko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20,22
   Dám do placu jednu úvahu. Jsme součástí EU a do čela jejího vrcholového orgánu byla zvolena, i Babišovo přičiněním, šílená, zelená kráva. Pokud nás začne ona kráva vydírat, a prostředky by se našly, jak to asi dopadne?
   Já nebudu dělat unáhlené soudy, ale život a tato doba mne naučila velké opatrnosti. Kdyby mi někdo před deseti, patnácti lety řekl, co budeme muset řešit dnes za problémy, asi bych mu nevěřil. A dnes jsou každodenní realitou. Tak že v odhadech naší budoucnosti nevynechávám žádnou alternativu. I tu nejabsurdnější.

   Smazat
 25. Mám odzkoušeno, že diskuze s panem Vlkem končí tam, kde by se dotknula jeho osobních dogmat. Jedním z nich je zcela negativní postoj k Miloši Zemanovi, tč. prezidentu ČR. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Zeman toho stačil v životě také posrat víc, než dost. Při jeho volbě jsem postupoval stylem volby menšího zla. Ale do ideálního politika mu schází kurva kus cesty.

   Smazat
  2. zhnusený 20:54 "objevil Ameriku". Jen nevím proč o tom informuje. Takových objevitelů, v kdejakém oboru, nás je nepočítaně!

   Smazat
 26. 20;54
  A kdo je ideální?

  OdpovědětSmazat
 27. Zda je informace o zavedení uhlíkové daně informace nepřesná a zavádějící, se ukáže časem. Čas je to, co našinec nechápe tak dobře jako politik. Babiš možná nelže, teď se žádná daň zavádět nebude, co za rok .. za dva, za tři roky?
  Zazněly tady skeptické názory, bohužel jsem už asi také skeptik. Prozatím platí pravidlo: "za každým rozhodnutím vlády stojí lobista a skupina jíž zastupuje. A to jsou Ti, kterým ono rozhodnutí dopomůže k poměrně laciným ziskům na úkor velkého množství jiných".
  Ekologická daň spadá do velmi pravděpodobných řešení v budoucích časech. Pochybuji, že naši politici půjdou do konfliktu s Bruselem, spíše opravdu využijí příležitosti a pokud se daň zavede, bude nejvyšší v EU.
  Představte si, že se po dlouhém, třicetiletém spánku, vzbudíte dnes, do zcela nového světa, plného nařízení, pokut a povinností. Co bodový systém? Každý nový ministr dopravy jej přitvrdí. V extrémním případě někoho napadne, že bude nejlépe při přestupku řidiče rovnou odstřelit a nechat propadnout jeho majetek státu. Podruhé už chybu neudělá a nikoho neohrozí, uleví se ekologii, ubude jeden zdroj bioplynu ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
 28. Plně souhlasím s těmi,kdo píší o fotovoltaice. To je zajímavé, že milion /ú/chylek nedemonstruje proti tomu, jenomže to by je pak nemohli podporovat právě tací, co fotopodvod organizovali. Babiše nechte napokoji, díky jemu se nezvyšuje zadluženost státu a vadí proto, že stoupencům "demokr. bloku"/fujtajbl/
  rozdupal korýtka.

  OdpovědětSmazat
 29. Dle mého názoru je Babiš naprosto debilní premier. Sice přidává důdochodcům něco málo, ale zato plní kapsy těm kteří ho dehonstují. Hledá peníze a přitom je vyhazuje do neziskovek. A to jak přímo , tak i nepřímo. Naprosto nekontrolluje kam např. školství nebo sport a tělovícova ivestují peníze ze st. rozpočtu. Prostě jenom někam pošle peníze. A jeho spolek je spolek vyžírků státního rozpočtu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto potřebujeme sáhnout do kádrových rezerv. Zaorálek, to by byl premiér, Míra Kalousek nejlepší ministr financí a zastřešil bych to Špidlou se Sobotkou. Želé na Hrad!
   Pro debila každý debil, to říkala moje máma:)

   Smazat
  2. Vy 22:32, máte takovou představu, že předseda vlády jen tak luskne prsty a je po jeho? Tak takovou možnost měli možná Stalin a Hitler, ale i ti pouze do míry reálně možného, pokud vůbec byli do posledního buď pochopeni, nebo vůbec poslechnuti. Mít možnost regulovat neziskovky jak vy si představujete, je nejen otázkou platného zákona, ale i otázkou potřebné politické shody nejen ve vládě, ale i v parlamentu a nakonec i důsledné práce výkonných orgánů, kde cizí, případně i korupční vlivy, nelze vyloučit. Ráčí vám to, takhle po lopatě dáno, dojít?

   Smazat
 30. Já si myslím, že co se tady podařilo za 30let zvorat, nejde napravit za dva roky. Zamyslete se nad hříchy privatizace, exekutorů, nad přivlastněnou kompetencí nekompetentních a jejich důsledky v energetice, v ekologii, ve zdravotnictví, školství asi i armádě... Dramaticky se mění i mezinarodní politika, zejména vztahy v EU. Je otázkou, zda bude BRexit, a jaká bude reflexe uvnitř EU. Nevidím rozumné řešení ve smršti změn, ale v uvážené postupné náprávě. Hlavně neopakovat chyby.

  OdpovědětSmazat
 31. Tu uhlíkovou daň jsem chápal tak, že ji bude udělovat EU státům. Proto také Babiš říkal, že chce v EU prosadit, že jádro je ekologické, tedy nezdaňované. Je však také jisté, že stát s tou daní naloží systémem padajícího ho.na a občané to chápavě přijmou. P.K.

  OdpovědětSmazat
 32. Kdo jinému jámu kopá,sám do ní padá. Vysmátí nekuřáci, se radovali a těžili z daně uvalené na kuřáky. Uhlíkovou daň budeme platit všichni.

  OdpovědětSmazat
 33. VLKU. Ztrácíš zuby. Ale asi máš pravdu v tom, že Kalousek by nám to neudělal. Tak malou daň.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.