Reklama

čtvrtek 29. srpna 2019

Státy přesvědčováním a hrozbami nutí Afriku, aby se zřekla ruských zbraní

29. 8. 2019 zelv.ru
USA naléhavě na afrických zemích požadují, aby odmítly nákup zbraní v Rusku. Oznámilo to ministerstvo zahraničí RF. Ministerstvo zahraničí zaznamenává pokusy řady západních zemí, především USA, o posílení své přítomnosti v Africe. Západní země usilovně pracují na tom, aby donutily země tohoto kontinentu zříci se nákupu ruských výrobků.


Především se jedná o dodávky zbraní. Ministerstvo zahraničí RF zdůraznilo, že Washington k tomu používá nejen přesvědčování, ale také se uchyluje k hrozbám uvalení sankcí na africké země.

"Naši afričtí partneři se však rozhodně staví proti takovému otevřenému vydírání a správně poznamenávají, že dodávky ruského vojenského vybavení jsou zárukou ke spolehlivému zajištění jejich národní bezpečnosti a suverenity a nemají v úmyslu se v této oblasti zříci spolupráce s námi", sdělilo ministerstvo zahraničí RF v komentáři agentuře TASS.

Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov při setkání s angolským ministrem zahraničí Manuelem Domingosem Augustem oznámil, že reformy Rady bezpečnosti OSN mají napomoci zvýšení zastoupení Asie, Latinské Ameriky a Afriky v organizaci. Připomněl, že v září 2019 bude předsedat Radě bezpečnosti OSN Rusko. Poznamenal, že jedna z klíčových akcí Moskvy je naplánována k otázkám pomoci Afričanům při řešení jejich problémů v oblasti krizí, konfliktů a dalších situací.


 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

54 komentářů :

 1. No jo to je „férový" podnikatelský boj z usa na Rusko nemají oni mají lepší zbraně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hlavně jsou jejich zbraně dražší. O normální konkurenci tam samozřejmě nejde a nikdy nešlo. Už vůbec ne v této oblasti. To bylo ostatně první, čeho se muselo popřevratove Československo vzdát jako nejvyšší priorita podmínek k přijetí do "svobodného a demokratického" světa.

   Smazat
  2. 9:16 Díky Havlovi a jeho naivnímu projevu jsme vyklidili dobrovolně trhy a ztratili kontrolu nad státem.

   Smazat
  3. 12:43, ano, přesně tohle se stalo, mám to přímo od zdroje, který tehdy pracoval v této oblasti.

   Smazat
 2. A tak jim to tam pro jistotu všechno zapálili (ušáci) pomocí HAARP-u, aby jim ukázali, kdo je tady "pánem".
  Nebo jsou ty požáry vyvolané proto, aby se urychlil proces "devastace" Evropy přesunem domorodců z Afriky do Evropy. Oficiálně, bez protestů, za naše peníze, neboť Těm chudáčkům hoří zem pod nohama a "musíme" jim pomoci a to tím, že je všechny přestěhujeme k nám. Vyšleme všechny výletní lodě, všechny dopravní letadla. Každý dostane zákonem se postarat o 5-10 požárních běženců. Hold neziskovky už selhávají...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 5:55, :D asi tak nějak. Pan Ušák tady vždy překvapí nějakým svým moudrem. Začínám uvažovat, že ho sem někdo odněkud vyslal.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 12:33 dvořáku proč jsi smazal muj koment hajzle!!!!!!!
   To, že tady idiot píše o totálním hoaxu- HARPU - ti ty žebráku rudej nevadí co.

   Smazat
 3. Rusko nuti Africanum svoje zbrane?
  To hodne a mirumilovne Rusko, ktere v zari 39 po boku nacistu prepadlo Polsko?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano to mírumilovné Polsko, které spolu s Adolfem Hitlerem zabíralo české Těšínsko a připravovalo se na přepadení SSSR spolu s oddíly SS.
   To, o čem píšete, byl jen následek polských choutek na revanš po I sv.v.

   Smazat
  2. Re (05:53):
   Do vyhlášení Polska v r. 1918 (1.11.)) scházelo asi týden, tj. Polsko oficiálně ještě ani nevzniklo, a již zahájilo svou válku proti sovět. Rusku, které se na válce nechtělo podílet, a vyhlásilo mír. To proto, aby si Poláci vydobyli území daleko za hranicí, kterou jim vítězné mocnosti Dohody po 1. světové určily. Tu válku Polsko proti sovětům vyhrálo, a zabralo si kus západní Ukrajiny i Běloruska ...
   Meziválečný polský šovinista Pilsudski (i jeho stejně tak šovinistický ministr ZaVě Beck) snili o dalším podlomení síly tehdy existujícího SSSR tím, že by mu svým dalším válečným tažením odebrali převážnou část Ukrajiny až někam po Donbas, kde jsou velké zásoby surovin i přístup k Černému moři. V těchto svých expanzionisticky-agresivních záměrech byli zajedno s hitlerovským režimem v Německu. Ani se tím ve vztahu k SSSR netajili. Rusko totiž považovali za odvěkého nepřítele, s nímž mají vzájemně tak bohatou sbírku svých střetů, jako ji třeba máme my s Němci. Měli pak Sověti považovat Polsko za přítele? Nemohli!, byli by padlí na hlavu.
   Postoj Polska si opět ujasnili v r. 38 - v době podpisu mnichovské dohody ("o nás bez nás"), kdy nabídli naší republice (ČSR) voj. pomoc, a to i přesto, že Francie, která vůči nám měla smluvní branný závazek, ten závazek odmítla splnit. A protože SSSR s námi neměl společnou hranici, požádal oficiálně Polsko o možnost využít jeho území pro přesuny techniky. Polsko to odmítlo s tím, že by takové počínání SSSR považovalo za agresi a bránilo by se. Pro nás tím bylo po_vtákách, a Poláci, se v době, kdy Němci zabírali naše pohraničí, s chutí vojensky vrhli na naše Těšínsko a Oravsko ...
   Čas šel dál a ze spojenců (Poláci měli s Německem smlouvu o neútočení od r. 34) se stali protivníci. Západ, který svou politikou (pro veřejnost sehranou jako appeasement) cíleně posouval Hitlera na SSSR, nechal Polsko Hitlerovi na pospas (jak jinak?), a sovětská vojska vstoupila do Polska 17 dnů poté, co bylo Polsko přepadeno Německem. Celkem bez odporu. V té době bylo totiž Polsko německou armádou prakticky poraženo. Sověti vstoupili na území, o které přišli v předchozí prohrané Sovětsko-polské válce. Tím si napravili předchozí křivdu, vzali si to, co jim v duchu poválečného uspořádání patřilo ...

   Smazat
  3. Retadre 5:53, máš službu? Akorát se ztrapňuješ.

   Smazat
  4. Pan 5:53 zjevně nepochopil obsah článku a ten zní Američané tlačí na Afričany, aby nekupovali ruské zbraně. Egro, chtějí jim prodávat svoje, drahé, a vnucují je násilím. Stačí tak na doplnění, nebo budeme odklánět debatu až do doby Alexandra Makedonského kravskými argumenty mimo téma?

   Smazat
 4. Nejen my, i Afrika se má zříci ruských zbraní. Bussines je bussines.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:15
   Amišrot jdi sbírat na D1,nemusíš ani do Afriky,I kdyz ty by ses tam nechal rád i kulturně obohatit buzno stará smradlavá!!!!

   Smazat
 5. využili príležitosť a vzali späť svoje podľa Brest Litovskej dohody ktorú Poľsko porušilo, Curzonova línia, a ako poznamenal istý kretén na tomto webe, útoku sa zúčastnilo proti mierumilovnému Poľsku aj odporné Slovensko, ktoré si sprosto vzalo späť to, o čo prišlo pri zábere Poľskom, áno, aj my sme po boku s nacistami brali nazad so Sovietmi svoje, -to nám Mäsaryk vštepoval, krást se nemá, lebo inak ... ale že Poľsko v 1939 v auguste vykonalo čiastočnú mobilizáciu na popud Francúzka a VB, tak to nič,dovtedy spojenci vo viere, v Poľsku bol fašistický režim, a verili že nasledujúci rok VB a Francúzko zaútočia na Kaukaz a oni využijú atď ....preto bolo toľko vojska v Egypte a tam aj šiel výkvet poľskej armády - Anders, a nie do Katyne ...

  OdpovědětSmazat
 6. Proč připomínat historii, když dnešní mládež si ani nepamatuje proč se zvonilo klíči.Obnovení středověkého kapitalismu to rozhodně nebylo.

  OdpovědětSmazat
 7. IDIOTISMUS TRUMPA. Všichni, kdo se namáhají a vzývají Trumpa jako obchodníka ho buďto neznají, nebo vědomě lžou. Kdyby totiž byl opravdu obchodníkem, tak nabídne zmíněné zbraně levněji než rusové a nemusí na nikoho vyvíjet nátlak. Stanislav A.Hošek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chyba. 1) Amerika levněji nevyrábí, to by si to musela nechat vyvíjet a montovat někde v Indii. Proto i USA ti bude vždy dražší. 2) Jestli mám dostatek jiných prostředků (tlak verbální, ekonomický, intervenční...) a potřebuju nutně prodávat, pak využiju tyto prostředky. Samozřejmě o normální konkurenci, tj. kvalita vs cena zde vůbec nejde. Ale i tohle je kapitalismus.

   To jen idealisté (oxymoron pro pitomce), kterých je tady dost, se domnívají, podobně jako za bolševika, že se jedná o projev svobody a demokracie. A tak fanaticky fandí akcionářům firem Haliburton, Lockhead, Raytheon, United Technologies.. atd., pro které by se šel bít do roztrhání těla až na konec světa. Jenže narozdíl od Švejka, oni to berou vážně.

   Smazat
  2. Trump je trapnej lhar, pred par dny kricel ze ho Cina prosi o jednani o uvalenych tarifu a ejhle Cina o nicem nevi
   ,,,

   https://www.zerohedge.com/news/2019-08-29/trump-made-high-level-phone-calls-china-boost-markets-aides-admit-report

   Navic americke podniky zadaji Trumpa o zruseni tarifu jelikoz to pozkozuje jejich ksefty a lide prichazeji o praci
   https://www.rt.com/business/467535-trumps-tariffs-job-killer-americans/

   Smazat
 8. Švédský ministr radí veřejnosti, aby se „neznepokojovala“ kvůli „běžným“ znásilněním na hudebním festivalu:

  http://svobodnenoviny.eu/svedsky-ministr-radi-verejnosti-aby-se-neznepokojovala-kvuli-beznym-znasilnenim-na-hudebnim-festivalu/

  OdpovědětSmazat
 9. Stovky letadel Boeing 737 MAX zůstanou zřejmě uzemněny déle, než se čekalo. Americký úřad zodpovědný za certifikaci letadel našel při testování další problém s výškovým stabilizátorem. Nový nález prý nesouvisí se smrtelnými nehodami a chybou systému MCAS, kvůli které mají letadla od března zákaz letu.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/technika/boeing-737-max-nova-chyba-faa-vyskovy-stabilizator.A190627_092654_tec_technika_pka
  https://www.youtube.com/watch?v=cP0f1_f8nuc&feature=youtu . F-35 není připraven bojovat.Norsko si tato letadla nakoupilo,ale jsou "uložena" v hangárech.Jejich provoz je značně problematický-vysoce náročný na obsluhu a drahý!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Rusko je dnes hospodářsky totálně na dně. Tady jde pouze o kšeft a rusák má strach že utře. Pouze poslední 3 komodity prodává. Plyn, ropu, ZBRANĚ. Dnes prodává Turecku dost nebezpečné zbraně, ty se jednou mohou otočit proti samotnému Rusku ( kéžby ). Pokud požádá MARŤAN, tak rus je ochoten prodat i tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Říkali to na čt24

   Smazat
  2. Ty jsi pěkně vypatlaný a nepochopil jsi ani obsah jednoduchého článku, ze kterého jasně vyplývá, kdo má strach, že "utře".
   A jen úplný blb si může myslet, že exportovaný raketový systém s 400 sestřelí letadlo RF.

   Smazat
  3. 12:26, přesně tak. Zbraně jsou produkt, který jde dobře na odbyt a každý se snaží uspět na trhu. Je na tom něco nejasného? Takže zbytečné zatínání pěstiček.

   Smazat
  4. Rusko už mělo zbankrotovat před 5 léty a pořád nic. Kdo nebyl v Rusku vůbec nemá tušení, co se tam děje.

   Smazat
  5. 17:02 Když se jim povede protlačit figuru podobnou Jelcinovi tak bude Rusko od západu chváleno. Chtělo by tam zajet a nepapouškovat obehrané kecy.

   Smazat
  6. 17:02, ehm, Západ taktéž neustále mele o míru, svobodě, demokracii a humanitě. A pak prodává zbraně a cvičí islamisty. Rusko je označeno už hodně dlouhou dobu jako čiré zlo, no tak co tě trápí, že prodává zbraně Africe? Francie a Británie tam prodávají taky a ještě k tomu trénují týpky, kteří se i se zbraněmi následně přidají k skupinám jako Boko Haram, Tahrír aš-Šám a podobným. A říkají si "strážci míru a demokracie". Stojí za povšimnutí, synku, že bradáči s vlaječkami ISIL si vozí prdel na Toyotách, a na nich mají i západní zbraně, včetně našich. Ty ruské pochází povětšinou z Ukrajiny. Ale hojně tam najdeme italské, americké, britské... co hrdlo ráčí. Nejvíc amerických, to jsou především ty sofistikované komplety. A víš proč jim neprodávají až tolik Rusáci, i když by mohli a byl by to docela dobrej kšeft? No protože vláda obchodníky skřípla. Není nic blbějšího než být zabit vlastní zbraní. Ale i oni prodávají. Hlavně těm, s nimiž bojují. A zkus třikrát hádat, kdo to platí? Jsi tak naivní a blbý, až to tříská o zem.

   Smazat
 11. 12:38 Ano na ČT24, máš pravdu. A co jako. Vždy věrohodnější něž nějaký ruský sputnik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:07
   Možná tak věrohodně debilní. To je asi tak strop české Goebbels TV, největší špíně ve střední Evropě.

   Smazat
 12. 11:26 Když něco tvrdíte,dávejte odkaz vaší informace.Jinak to je něvěrohodné. Níže máte důkaz vaší neinformovanosti.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=wnznPclsZxc

  OdpovědětSmazat
 13. A co takhle:
  Turecko a Rusko jednají o dodávce ruských stíhacích letounů Su-57, uvedl to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Erdogan s ruským prezidentem Vladimirem Putinem minulé úterý navštívil mezinárodní letecký a vesmírný salon MAKS 2019 v Žukovském u Moskvy.
  To si v Africe budou drbat hlavy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sériová výroba tanků T-14 Armata v nedohlednu:

   https://www.armadninoviny.cz/14-armata-stale-pokracuje.html

   Smazat
 14. 13:57 No, ty z překližek asi Turek chtít nebude.A ty 3 co jsou vyrobeny, rusko neprodá, ty mají jako pouťovou atrakci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:53 kdyby hloupost nadnášela, to by tady bylo raket proti Rusku. Blbých ale v podstatě neškodných zovoucích se DURAK. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Americký pedofilní parník se potápí. To je tak jediné co je na Americe zajímavé.

   Smazat
  4. po Erdoganově návštěvě v Moskvě chce Ankara objem vzájemného obchodu dovést k hranici 100 miliard dolarů… je otázkou, kolik z toho bude tvořit zemní plyn a kolik vojenské zakázky, protože Turecko kromě stíhaček Su 57 a Su 35 projevilo zájem i o Migy 35, které vstupují do sériové produkce, a vojenskou elektroniku…

   Trump prý „zmrazil“ vojenskou pomoc Ukrajině, aby získal čas „přehodnotit“, jak efektivně je s ní nakládáno… velký klacek na kyjevské, aby už začali s šetřením a předáváním informací o korupci Joe Bidena a jeho synka… a současně i úder vizím na "zadržování Ruska"

   Smazat
  5. Jaskin ale podle jiného z činitelů Roskosmosu žádnou tajnou informaci v cizině poskytnout nemůže. „Všechno, co ví, je známo i za hranicemi nebo je to možné dohledat z otevřených zdrojů,“ říká pro Federální zpravodajskou agenturu vědecký ředitel Institutu kosmické politiky Ivan Mojsejev. „Naše vesmírné technologie jsou pro cizince jen málo zajímavé. Kromě toho na Západě kupujeme 80 procent součástek do našich kosmických zařízení,“ dodává.

   https://www.lidovky.cz/svet/sef-ruskeho-vesmirneho-vyzkumneho-ustavu-jurij-jaskin-uprchl-na-zapad.A190515_213659_ln_zahranici_form

   Smazat
  6. 80% součástek "nakupují" na západě a západ neumí udělat pořádnou raketu s motorem. -:)

   A tady už všechno rozkradli ....
   http://2.bp.blogspot.com/-ANyMJ-3Rfl8/Ug3qm7uP9OI/AAAAAAAA1og/UDPyqUJBupc/s400/detroit-then-now.jpg

   Smazat
  7. Kdyby uměli dělat jen válenky, rubášky a samohonku, tak by tě Němci dávno prohnali někde komínem.
   Také by se již RF parcelovala divokou privatizací.
   Jenže někde se stala chyba a:

   Doba dominance západních zemí končí kvůli globálním geopolitickým změnám. Prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron během setkání s velvyslanci republiky.
   „Pozorujeme konec západní hegemonie ve světě. Okolnosti se mění,“ řekl francouzský prezident.

   Smazat
 15. https://sputniknews.com/business/201908291076646070-pure-facade-how-us-continues-buying-made-in-russia-goods-despite-sanctions/
  no jasne, umi jen valenky a samohonku

  OdpovědětSmazat
 16. Volove, bezte branit Koneva!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle něj na mezinárodní scéně posilují „nové mocnosti“. Uvedl, že Čína se dostala na první pozice na světě a Rusko „se domáhá velkého úspěchu v rámci své strategie“.

   Macron si myslí, že skutečný mezinárodní řad je ve stavu bezprecedentní krize, kterou doprovází krize tržního hospodářství a obrovské otřes v oblasti technologií a ekologie.
   „Evropská civilizace potřebuje novou prozíravou strategii,“ sdělil.

   A ta strategie podle Macrona je pedofilie, teploušství, migrace a podpora islamistů s fašisty všude kolem. Nic se nemění.

   Smazat
 17. „Fašismus páchal genocidu na Slovanech a Židech. Ano, v tomto pořadí. Slovanů fašisté povraždili přes 30 milionů, Židů okolo 6 milionů. Nějak se na to zapomíná, takže to ještě jednou připomeňme – fašismus je v první řadě protislovanská rasistická ideologie. A v rusofobii má dnes zuřivého následovníka,“

  https://www.youtube.com/watch?v=TvXJEcGKwdw

  OdpovědětSmazat
 18. 22.00 Rusko pozabíjelo SVÝCH občanu 20 milionu a Čína 70 mil, taky slušná čísla co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:03- Asi hlupákem zůstanete, pokud nebudete chápat a rozlišovat genocidu vnitřní a zvenčí! Obojí mají tolik variant viníků, že si je ani nedovolím Vám předestřít ve snaze je rozebrat. Počkám si na někoho chytřejšího, vnímavějšího.

   Smazat
 19. 11:30, už byste se měli dohodnout. Jeden tvrdí, že 60 milionů, druhý že 70, třetí že 110. Jeden tvrdí, že to byli jen Rusové a vraždili je Chazaři, další tvrdí že většina to byli Ukrajinci a umřeli při plánovaném Stalinově hladomoru a třetí zas, že se jednalo o číslo z celého SSSR. A vy přijdete s 20ti miliony. Kdo se má v tom potom vyznat?

  Jediný údaj, který znám jakotak věrohodněji zachycený, to je číslo do 20 ti milionů, o které se snížil počet obyvatel SSSR během válečného období. Například Češi během tohoto období zavraždili až 350 tisíc svých vlastních občanů. Plus ty, co bojovali a zemřeli v bojích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:19
   To máš fuk, USA pozabíjeli 10 miliard občanů, svých i vlastních.
   To máš fuk, USA pozabíjeli 10 miliard občanů, svých i vlastních.

   Smazat
  2. * 14:41
   cizích i vlastních

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.